Stranica 60 od 65 PrviPrvi ... 10505859606162 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,951 do 3,000 od 3239

Tema: Potpomognuta u SPLITU

  1. #2951
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    sara, jel bilo sreće?
    Da , da

  2. #2952
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam sto bi ti rekla, osim da se nadam da nije ovo:
    http://klinfo.rtl.hr/djeca-2/trudnoc...om-poremecaju/

    Moja blizanacka beta 12 dnt blastice i morule je bila 478.
    13 dan nakon transfera 2 blastociste moja beta 868 blizanci.. uduplala se na 1900 i vise nisam ni provjeravala. Prvi Uzv sam imala 23 dana nakon transfera i vidila se dva ploda.

  3. #2953
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj saraLaughs prvotno napisa Vidi poruku
    Da , da
    Nestade ostatak odgovora. Hvala na pitanju

  4. #2954
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj garava13 prvotno napisa Vidi poruku
    Zeljkica oprosti sto te gnjavim, ali neka okvirna cijena.. 10000,20000 nemam uopce predozbu o tome, a na njihovim stranicama nema cjenika. Nesto sam nasla po forumima 7500 +lijekovi.. e sad koliko ti lijekovi mogu biti.
    Otprilike lijekovi jesu 7500 kn..alo gore/dole , zavisi o vrsti injekcija i kolicinama.. A o broju j.stanica, vremenu transfera, eventualnim komplikacijama ili necemu cijena kod dr -a.
    Nisam bila kod Poljaka ali slicno je.. Prvi postupak sam platila 4000 kn drugi 5000 jer je bilo uz mikroinjekciju a treci dobitni 6. stanica , do petog dana izgurale dvi vlastociste - 11 000 kn naravno sve tri ove cifre su plus lijekovi .
    Posljednje uređivanje od saraLaughs : 28.10.2017. at 18:13

  5. #2955
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mislim da bi me sve skupa doslo oko 15 000 jer bi imala blastice i za zamrzavanje, ne gnjavis samo pitaj zato smo tu

  6. #2956
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj sissy75 prvotno napisa Vidi poruku
    Danas beta na 12dnt 25000,na uzv se ne vidi ništa,vidljiv je OHSS. Naručena je za ponovni pregled 06.11. Ni doktor joj ne zna ništa pametno reći,još nije imao takav slučaj
    Jel bio pregled? ?

  7. #2957
    sissy75 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Brač
    Postovi
    170

    Početno

    Željkice beta joj je bila stala a zbog bolova je otisla ranije na pregled,prvo je bila sumnja na vanmaternicnu a u maternici je imala tekucine pa su napravili kiretazu i beta je pocela padat,zadnja vadjena mislim 9000. Poljak nezna ni sam sta se tu dogodilo,kaze da nije bila ni molarna. Poslat ce to na patologiju

  8. #2958
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Žene, koliko košta kratkotrajna opća anestezija u privatnim klinikama u St?

  9. #2959

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Da li je netko mozda radio regeneraciju jajnika plazmom u Cita kod dr. P.???

    http://www.cito.hr/hr/odjeli_i_uslug..._oplodnja.html
    Posljednje uređivanje od Libra : 12.12.2017. at 18:55

  10. #2960

    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    71

    Početno

    Prijavljujem zdravog djecaka, rodjen je jucer uz pomoc splitskih lijecnika, zacet u Cita. Spadam u skupinu plus 40

  11. #2961
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    D D čestitam!!!
    Koliko imaš preko 40?

  12. #2962

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    17

    Početno

    Pozdrav cure!
    25.12.17. dobili smo najljepsi Bozicni poklon,naseg djecaka T. (fet postupak kbc Split)...

  13. #2963

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    93

    Početno

    Inesz, meni je jučer doktorica spomenula cijenu za opću anesteziju od 2.400 kn za punkciju
    Posljednje uređivanje od vikky : 17.01.2018. at 08:43

  14. #2964
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    vikky hvala!
    2400 kn za kratkotrajnu intravnenoznu pri punkciji? ajme, kako skupo. gdje to?

  15. #2965

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    93

    Početno

    Cito, ali to je spomenuto ovako usputno u razgovoru, pa ne znam je li baš formalno točno toliko. Ja sam se odlučila na lokalnu (srećom) i sve je prošlo super. Ako bi svaka punkcija bila takva, opća je potpuno nepotrebna za to po meni...

  16. #2966
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je netko mozda radio regeneraciju jajnika plazmom u Cita kod dr. P.???

    http://www.cito.hr/hr/odjeli_i_uslug..._oplodnja.html
    Ja sam radila pomlađivanje jajnika nedavno . Šta te točno zanima slobodno pitaj .
    Mene zanima dali je koja cura sa pomlađivanjem jajnika uspjela u pozitivnom ishodu ?

  17. #2967
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj D&D prvotno napisa Vidi poruku
    Prijavljujem zdravog djecaka, rodjen je jucer uz pomoc splitskih lijecnika, zacet u Cita. Spadam u skupinu plus 40
    Čestitam ti i tu . Velike puse tebi i malom slatkišu . Pozzz

  18. #2968

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj tal prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam radila pomlađivanje jajnika nedavno . Šta te točno zanima slobodno pitaj .
    Mene zanima dali je koja cura sa pomlađivanjem jajnika uspjela u pozitivnom ishodu ?
    Hej tal....ajde da se netko bar javi.
    Dal si poslije toga isla u stimulaciju i kakav je odgovor bio?
    To me zanima. Dal se poboljsalo stanje broja dobivenih jajnih stanica? I dal to utjece uopce na antralne folikule...ima li ih vise sada?
    Dal boli postupak?

  19. #2969
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    Hej tal....ajde da se netko bar javi.
    Dal si poslije toga isla u stimulaciju i kakav je odgovor bio?
    To me zanima. Dal se poboljsalo stanje broja dobivenih jajnih stanica? I dal to utjece uopce na antralne folikule...ima li ih vise sada?
    Dal boli postupak?
    Libra postupak je kao i aspiracija samo šta ti ubruzgavaju u jajnike plazmu . Ja sam odmah nakon PRP išla u postupak samo prirodni sa tabletama i imala sam 3 st od kojih 2 oplođene i danas bio transfer . Ja uvjek imam odlične embrije sobzirom na godine a sad dali je šta bolje neznam ti reči . Čitala sam da djeluje nakon mj dana do 6 mj. Ko zna možda je djelovalo . Mislim su da je bilo bolje da sam radila pomlađivanje maternice pošto uvjek dobijem kvalitetne embrije . Vidit čemo za 14 dana . Znam cura kojim je pomlađivanje jajnika i maternice (prp) uspilo i to u mojim godinama . Želim ti puno srece ako se odlučiš .

  20. #2970

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj tal prvotno napisa Vidi poruku
    Libra postupak je kao i aspiracija samo šta ti ubruzgavaju u jajnike plazmu . Ja sam odmah nakon PRP išla u postupak samo prirodni sa tabletama i imala sam 3 st od kojih 2 oplođene i danas bio transfer . Ja uvjek imam odlične embrije sobzirom na godine a sad dali je šta bolje neznam ti reči . Čitala sam da djeluje nakon mj dana do 6 mj. Ko zna možda je djelovalo . Mislim su da je bilo bolje da sam radila pomlađivanje maternice pošto uvjek dobijem kvalitetne embrije . Vidit čemo za 14 dana . Znam cura kojim je pomlađivanje jajnika i maternice (prp) uspilo i to u mojim godinama . Želim ti puno srece ako se odlučiš .
    Zasto si isla odmah u postupak ako to djeluje tek mjesec dana nakon?
    Ne znam sto bi ti rekla ovo za pomladjivanje maternice.
    Zene koje su u menopauzi i idu na donaciju js ne idu na pomladjivanje maternice i uspije naravno
    Mozda je u pitanju endometrij!
    Ne znam sto bi ti pametno rekla vec da isto tako treba imati i srece u svemu ovome.
    Sretno

  21. #2971

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    I hvala ti tal puno

  22. #2972
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto si isla odmah u postupak ako to djeluje tek mjesec dana nakon?
    Ne znam sto bi ti rekla ovo za pomladjivanje maternice.
    Zene koje su u menopauzi i idu na donaciju js ne idu na pomladjivanje maternice i uspije naravno
    Mozda je u pitanju endometrij!
    Ne znam sto bi ti pametno rekla vec da isto tako treba imati i srece u svemu ovome.
    Sretno
    Da se orikljucim pa napisem svoj primjer.
    2013 krecemo u Petrovu zbog kemoterapije moje snaznije polovice, ja sam tad bila 35g. imali smo 5 zamrznutih ampula spermija.
    Nakon obrade otkrivamo da su meni iscrpljeni jajnici, AMH 1.5
    U 4g i 9 IVF, sa velikim dozama ljekova dobijemo max 3 folikule/2JJ koje se oplode i lijepo razvijaju, cak 10stanici embrij 3 dan dobijemo, medjutim od implantacije nikad nista. Histeroskopija, privatno, ne pokazje nikakve probleme, radimo i scratching te krecemo u postupak sa Elonvom, opet nista.
    Dobijam dijagnozu preuranjene predmenopauze te me upucuju van na donaciju.
    Ja citavo vrijeme 'radim' na sebi, pijem D3, methilfolate, B kompleks, DHEA, Aspirin, Shatavary, vjezbam jogu... i nakon zadnjeg neuspjelog pokusaja u 1.mj 2017. u 3.mj ostajem trudna spontano.
    Na zalost u 11tt dolazi do prestanka otkucaja i moram na kiretazu 27.5.2017.
    Na moje inzistiranje radimo testove na tromboiliju te otkrivamo blazu mutaciju MTFHR na jednom kromosomu.
    Nastavljem sa svojim dodacima prehrani, opet pijem turu Shatavariya
    Vec 27.7.2017. spontano ostajem ponovo trudna i dobijam niskomolekularni heparin 0.4.
    Trenutno sam 26tt i za sad je sve skolski OK, dimeri uz Cleksan malo poviseni, sto znaci da bi bez njega bili znacajno visoki a nitko mi to bez mog inzistiranja nebi pogledao.
    Dakle MOZE SE !
    Cuda se desavaju ali ne treba sjediti prekrizenih ruku vec radoti na sebi, citati, informirati se i inzistirati da nam daju pretrage i ljekove na koje imamo pravo a mogli bi nam pomoci.

  23. #2973
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    NelaR kakva piča!

    čestitam!

  24. #2974
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Tal drzim najjače fige da ovaj postupak bude dobitan!!!!

  25. #2975

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    NelaR super i nek je sretno dalje!

    Sto se tice ovoga "raditi" na sebi to ovdje na forumu sigurno preko 90 posto cura koje su vec prosle 2, 3 neuspjesna postupka a imaju dijagnoze znaju za poboljsanje js. Vec su mpo dr poceli uvoditi da se pije d3, omega i dhea. Aspirin je vec postao rutina protokola a metilfolata vec ima na nasem trzistu pa tako da su svi zajedno dobro upuceni i nitko ne sjedi skrstenih ruku.

    Shatavari zna napraviti dar mar sa stitnjacom tko ima problema.

    Tako da sve to vec uzimaju ove divne zene ovdje koje se trude i muce i te kako rade na sebi samo sto eto netko ima malo vise srece a netko ne.
    Posljednje uređivanje od Libra : 27.01.2018. at 11:33

  26. #2976
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    NelaR super i nek je sretno dalje!

    Sto se tice ovoga "raditi" na sebi to ovdje na forumu sigurno preko 90 posto cura koje su vec prosle 2, 3 neuspjesna postupka a imaju dijagnoze znaju za poboljsanje js. Vec su mpo dr poceli uvoditi da se pije d3, omega i dhea. Aspirin je vec postao rutina protokola a metilfolata vec ima na nasem trzistu pa tako da su svi zajedno dobro upuceni i nitko ne sjedi skrstenih ruku.

    Shatavari zna napraviti dar mar sa stitnjacom tko ima problema.

    Tako da sve to vec uzimaju ove divne zene ovdje koje se trude i muce i te kako rade na sebi samo sto eto netko ima malo vise srece a netko ne.
    Koliko ja znam ovo je forum gdje se razmjenjuju iskustva i savjeti.
    Sa svojih 40g, ozbiljnim bolestima koje smo pregurali (NH limfom, hipogamaglobulinemija, Hashimoto, iscrpljena ovarijska rezerva, MTHFR...) i stazem od 4g i 9 IVF mislim da mogu podjeliti koji.
    Ova trudnoca nikako nije puka slucajnost kako vi insuinirate vec rezultat dugogodisnjeg truda, rada, hrpe zivaca i novaca, sto bi nadasve voljela postedjeti druge tog puta i ucenja na greskama i propustima.
    Iz vlastitog iskustva, kao i iz izkustava osobnih prijateljica diljem RH znam da ljecnjici ne djele sakom i kapom uputnice za pretrage vec se same moramo izboriti za njih, a jos manje prepisuju i savjetuju alternativna i ajurvedska ljecenja.
    U NA ni niskomolekularni heparin ne smatraju bitnim, cak ni kad sam im donjela nalaze od tri specijaliste koi su mi isti preporucili.
    Takodjer puno njih smatra da su to sve gluposti i bezveze bacanje novaca, te ne piju shatavary jer je fuj, B vitamin jer deblja, methilfolate (za kojeg znam da ne prepisuju ni na hematologiji na Rebru, mozda je u ST drugacije) smatraju isto sto i Folacin, od zelenih smutija im se podriguje...
    Moj post nije namjenjen nekome natrljati na nos sto sam trudna, vec dati primjer i nadu drugima da ne odustaju i da nada uvijek postoji samo treba biti zaista uporan i discipliniran, da smo svi puni otrova i kojecega te da svakako treba raditi na ciscenju i poboljsanju vlastitog tijela pa makar neke stvari minorno djelovale.
    Svima zelim da sto prije stignu sretno svome cilju, sa sto manje krivih skretanja i rupa na cesti!

  27. #2977

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    NelaR samo opusteno, ne se nervirati

  28. #2978
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto si isla odmah u postupak ako to djeluje tek mjesec dana nakon?
    Ne znam sto bi ti rekla ovo za pomladjivanje maternice.
    Zene koje su u menopauzi i idu na donaciju js ne idu na pomladjivanje maternice i uspije naravno
    Mozda je u pitanju endometrij!
    Ne znam sto bi ti pametno rekla vec da isto tako treba imati i srece u svemu ovome.
    Sretno
    Ja sam samo rekla da sam čitala da navodno djeluje mjesec nakon a moj dr je tako napravio pretpostavljam da zna sta radi a osim toga i jedini u RH koji to radi . Ova metoda i je dobra u tome da žene ne idu na donaciju jajnih stanica nego da dobiju svoje . Zahvaljujući tom novom metodom dosta curka je ostalo trudnima . Sigurno da u svemu ovom igra i sreća pa se nadam da ce i kod mene zaigrati .

  29. #2979
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Tal drzim najjače fige da ovaj postupak bude dobitan!!!!
    Joj željkice fala na željama i ja se nadam . Kako si ti ?

  30. #2980
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Od srca ti zelim uspjeh!
    Ja sam ok rodila prije 20 dana pa se jos uhodavamo!

  31. #2981

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj tal prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam samo rekla da sam čitala da navodno djeluje mjesec nakon a moj dr je tako napravio pretpostavljam da zna sta radi a osim toga i jedini u RH koji to radi . Ova metoda i je dobra u tome da žene ne idu na donaciju jajnih stanica nego da dobiju svoje . Zahvaljujući tom novom metodom dosta curka je ostalo trudnima . Sigurno da u svemu ovom igra i sreća pa se nadam da ce i kod mene zaigrati .
    Tal sretno i da bude dobiti!
    Nekako sam stekla dojam kad si napisala da djeluje od 1 do 6 mj.da se nuzno mora cekati jedan ciklus nakon PRP metode. Al ocito se ne mora. Naravno da zna sto radi. Osobnog sam misljenja da imamo jako dobre mpo doktore.

  32. #2982
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    @Tal - kao prvo - sretno u ovom postupku i javljaj nam tijek i rezultate, kad misliš raditi neki test ili betu?

    drugo, nešto me je ovdje zapiknulo kod tog "pomlađivanja jajnika" a sad tal od tebe čitam i "maternice" kod prijateljice koja je zatrudnila (da li nakon postupka??) - i molim info da li i takav postupak nudi poliklinika Cito i što točno obuhvaća?

    Ono što bi mene Tal zanimalo je: koliko su krvi morali uzeti? Gdje se priprema plazma? Koja je ukupna cijena postupka te rejuvenacije jajnika? Na njihovoj stranici sam našla da je taj postupak još uvijek "inovativna" metoda, vani je još uvijek zovu eksperimentalnom metodom, da li si morala potpisati za taj postupak suglasnost neku posebnu?


    JOš nešto za kraj, Poljak i Cito su još davne valjda 2010. godine nudili tada po njima revolucionarni OOSIGHT uređaj koji može prepoznati najperspektivnije jajne stanice (u doba kad je Milinovićev zakon zabranjivao oplodnju više od 3 j.s.) i na taj način u datim okolnostima povećati šanse na trudnoću. I tada se znalo da prvi Cito se nije držao oplodnje maksimalno 3 j.s., nisu jedini, mnogi drugi se nisu držali takvog ridikulne i radikalne zakonske obaveze.... No Cito je masu žena time privukao, zato sam ja iskreno vrlo oprezna i s ovom novinom koju je uveo prvo i jedino CIto - tim više što nema nikakvih relevantnih studija koje bi dokazale uspješnost ovakvog postupka...... ja Poljaku iskreno - jednostavno ne vjerujem - ali to sam ja

  33. #2983
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    Tal sretno i da bude dobiti!
    Nekako sam stekla dojam kad si napisala da djeluje od 1 do 6 mj.da se nuzno mora cekati jedan ciklus nakon PRP metode. Al ocito se ne mora. Naravno da zna sto radi. Osobnog sam misljenja da imamo jako dobre mpo doktore.
    pa piše na njihovim stranicama da se nakon rejuvenacije prate hormoni šest mjeseci i da se tek nakon 6 mjeseci može reći da li je rejuvenacija uspjela, ne čeka se nužno 6 mjeseci... nisam bar tako shvatila, plus vjerujem da tal nema niti vremena čekati pola godine - obzirom na ipak 42+ godine... ako se ne varam...

  34. #2984

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    pa piše na njihovim stranicama da se nakon rejuvenacije prate hormoni šest mjeseci i da se tek nakon 6 mjeseci može reći da li je rejuvenacija uspjela, ne čeka se nužno 6 mjeseci... nisam bar tako shvatila, plus vjerujem da tal nema niti vremena čekati pola godine - obzirom na ipak 42+ godine... ako se ne varam...
    Svasta negdje nesto pise pa ne sprovode to. Ako dr. Poljak nakon prp metode odmah pacijenticama radi ivf nikada nece niti saznati dal je uspjela ista i ako ne kontrolira amh.
    Kad smo vec kod toga.

    Citajuci ovu temu zalosno je sto je tal izgubila godinu dana cekajuci da se renovira kbc Split.

  35. #2985

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Meni koliko je poznato da je u hr prva dr koja je pocela raditi prp metodu "pomladjivanja maternice" je dr. Harni o kojoj je otvorena i zasebna tema.
    Tako da Cito nije u tome bio prvi.
    Posljednje uređivanje od Libra : 29.01.2018. at 09:27

  36. #2986
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    nisam ja niti rekla da je CIto prvi u tome niti da to radi već, pitala sam da li rade, no što se s pomlađivanjem uterusa dobije, kako to uopće rade??koji su željeni rezultati?

    O renoviranju KBC Splita neću ništa niti komentirati, ionako su im rezultati onako.... skromni, bar ono što se moglo čitati za 2014 i 2015...... ne znam ima li sad žena koje se tamo liječe?

    šteta je ogromna što se čitava Dalmacija za liječenje neplodnosti svodi na jedan KBC Split koji radi eto... sa skromnim rezultatima čini se, i na jednog - meanwhile na dva privatnika.....

  37. #2987

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Dobro ne bitno al si spomenula gore u postu da bi bila oprezna s tom novinom koju je uveo prvo i jedino cito.
    Napisla je da nude trazenu metodu.

    Bolje bi bilo da tal objasni iz prve ruke jer ja sam cula samo a tal je ipak to radila pa bolje i zna.


    Al najbolje bi bilo pitati osobno doktore koji to i rade.

  38. #2988
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    NelaR, sretno s trudnoćom, ja sam inače čak i ok s alternativnim metodama koje zašto ne? za neke itekako mogu biti dobitne, uspješne, dovesti do trudnoće i živorođenog djeteta. Samo mi često zaboravljamo koliko je žena ostalo uz sve metode i alternative uskraćene za trudnoću, jer su ih godine pojele, liječnici zavlačili, same se nisu odlučile za korak dalje - donaciju jajnih stanica, te žene više nitko ne vidi i ne spominje (jer svi u svemu više volimo pozitivna iskustva nego negativna) a zasigurno su višestruko brojnije nego one koje su uz alternativu zatrudnile i rodile.

  39. #2989
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    Meni koliko je poznato da je u hr prva dr koja je pocela raditi prp metodu "pomladjivanja maternice" je dr. Harni o kojoj je otvorena i zasebna tema.
    Tako da Cito nije u tome bio prvi.
    Pomlađivanje maternice? Nisam to znala, znam da nudi "pomlađivanje" rodnice

  40. #2990

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Pomlađivanje maternice? Nisam to znala, znam da nudi "pomlađivanje" rodnice
    Nudi i jedno i drugo. Cijena je 2500 kn a u Cita je 3000 kn

  41. #2991

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    32

    Početno

    Pozz, evo samo da javim... Mi smo jedan od mnogih svijetlih primjera KBC-a Split. 2014 smo dobili curicu (drugi IVF) a prije 15 dana blizance (isto drugi IVF) Dijagnoza je OAS. I stvarno moram pohvalit cijelo osoblje humane reprodukcije u St, posebno dr. Marusic, biologicu Anu i sestre Zdenu i Anu
    Posljednje uređivanje od sunny83 : 29.01.2018. at 13:02

  42. #2992

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    172

    Početno

    Cure koje ste u Citu, nakon koliko dana vam je bila punkcija?

  43. #2993
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Od srca ti zelim uspjeh!
    Ja sam ok rodila prije 20 dana pa se jos uhodavamo!
    Čestitke mama željkice .

  44. #2994

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    26

    Početno

    Drage cure, evo da vam i ja prijavim svoju srecu ... Nakon sto sam odustala od potpomognute oplodnje, prirodnim putem ostanem trudna....moja sreca ima vec 3 mjeseca ... Puno srece i uspjeha vam zelim u ovoj godini...inace redovno citam komentare i svakom vasem uspjehu i ja se veselim

  45. #2995
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    @Tal - kao prvo - sretno u ovom postupku i javljaj nam tijek i rezultate, kad misliš raditi neki test ili betu?

    drugo, nešto me je ovdje zapiknulo kod tog "pomlađivanja jajnika" a sad tal od tebe čitam i "maternice" kod prijateljice koja je zatrudnila (da li nakon postupka??) - i molim info da li i takav postupak nudi poliklinika Cito i što točno obuhvaća?

    Ono što bi mene Tal zanimalo je: koliko su krvi morali uzeti? Gdje se priprema plazma? Koja je ukupna cijena postupka te rejuvenacije jajnika? Na njihovoj stranici sam našla da je taj postupak još uvijek "inovativna" metoda, vani je još uvijek zovu eksperimentalnom metodom, da li si morala potpisati za taj postupak suglasnost neku posebnu?


    JOš nešto za kraj, Poljak i Cito su još davne valjda 2010. godine nudili tada po njima revolucionarni OOSIGHT uređaj koji može prepoznati najperspektivnije jajne stanice (u doba kad je Milinovićev zakon zabranjivao oplodnju više od 3 j.s.) i na taj način u datim okolnostima povećati šanse na trudnoću. I tada se znalo da prvi Cito se nije držao oplodnje maksimalno 3 j.s., nisu jedini, mnogi drugi se nisu držali takvog ridikulne i radikalne zakonske obaveze.... No Cito je masu žena time privukao, zato sam ja iskreno vrlo oprezna i s ovom novinom koju je uveo prvo i jedino CIto - tim više što nema nikakvih relevantnih studija koje bi dokazale uspješnost ovakvog postupka...... ja Poljaku iskreno - jednostavno ne vjerujem - ali to sam ja
    Meni do sad Poljak jos nije napravio nijedan potez sumnjiv za kojeg mu nebi vjerovala . To za vrime Milinovica ne sudim ako je vadio više nego li je Milonovic reka (iskreno o ja bi da mi izvadi više a ne da me bode sto put ako može u jednom za tri put ) al fala Bogu svak ima svoje misljenje .
    Da ima pomlađivanje jajnika i maternice . Za maternicu neznam kolko je a za jajnike meni je naplaceno 2000 kn (ako si njihov pacijent ). Da cura je sa pomlađivanjem maternice ostala trudna u tom postupku. Uzima se mala ampula krvi i filtriraju je kod njih u labu i vrate ti nakon 20- tak min. Nisam nista potpisivala kolko se sjecam . Ovo se radi samo kod njega u Cita . A u svjetu već duže godina .
    Test cu radit sigurno 5.2 za mužev rockas

  46. #2996
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    pa piše na njihovim stranicama da se nakon rejuvenacije prate hormoni šest mjeseci i da se tek nakon 6 mjeseci može reći da li je rejuvenacija uspjela, ne čeka se nužno 6 mjeseci... nisam bar tako shvatila, plus vjerujem da tal nema niti vremena čekati pola godine - obzirom na ipak 42+ godine... ako se ne varam...
    Ne krivo si shvatila , to obuhvača taj period šta znači da iza tih 6 mj više nevridi . Isto ko sa zagrebavanjem maternice koja također vridi 6 mj

  47. #2997
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    Nudi i jedno i drugo. Cijena je 2500 kn a u Cita je 3000 kn
    Kolko znam pomlađivanje maternice i jajnika je jedino u cita moguce a to možeš naci u par klinikama a to su za moje info jedna u Beogradu ,Split ,Prag i ako se ne varam da sam pročitala za Španjolsku . Pomlađivanje maternice mislim da je cura na faceu pisala da je 700 kn a moje jajnike sam platila 2000 jer ipak koriste instrumente ko za aspiraciju za koje se zna da su skupi .

  48. #2998
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj sunny83 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz, evo samo da javim... Mi smo jedan od mnogih svijetlih primjera KBC-a Split. 2014 smo dobili curicu (drugi IVF) a prije 15 dana blizance (isto drugi IVF) Dijagnoza je OAS. I stvarno moram pohvalit cijelo osoblje humane reprodukcije u St, posebno dr. Marusic, biologicu Anu i sestre Zdenu i Anu
    Čestitam . Da oni su tamo stvarno divnini od same renovacije imaju velik postotak uspješnih postupaka . Osobno me vodio dr Budimir i imam samo rječi hvale . To što sam cekala godinu dana renovacije nisu oni krivi . Al da sam imala pozitivnog iskustva jesam i do dan danas im skoknem reći bok .

  49. #2999

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj tal prvotno napisa Vidi poruku
    Kolko znam pomlađivanje maternice i jajnika je jedino u cita moguce a to možeš naci u par klinikama a to su za moje info jedna u Beogradu ,Split ,Prag i ako se ne varam da sam pročitala za Španjolsku . Pomlađivanje maternice mislim da je cura na faceu pisala da je 700 kn a moje jajnike sam platila 2000 jer ipak koriste instrumente ko za aspiraciju za koje se zna da su skupi .
    Tal pomladivanje "rodnice" se radi laserom.
    Ovu jeftiniju varijantu sto si napisala se radi na sam dan transfera. Raspitala sam vec kod par cura pa su mi tako objasnile.

  50. #3000
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    Tal pomladivanje "rodnice" se radi laserom.
    Ovu jeftiniju varijantu sto si napisala se radi na sam dan transfera. Raspitala sam vec kod par cura pa su mi tako objasnile.
    Pomlađivanje maternice se radi plazmom a to sa laserom je nešto drugo . I jaknici i maternica je sa vlastitom plazmom . Uguglaj i vidjet ceš .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •