Stranica 62 od 65 PrviPrvi ... 12526061626364 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,051 do 3,100 od 3239

Tema: Potpomognuta u SPLITU

  1. #3051

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Ivana2018 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, da li netko zna da li je dr. Schwenner Radovniković na go? Prije 10-ak dana sam poslala mail, ali još nisam dobila odgovor.
    Jeste li uspijeli na kraju stupiti u kontakt s dr. Radovnikovic?

  2. #3052

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    143

    Početno

    Zvala sam i CITO i sestra mi je rekla da doktorica cijelo vrijeme radi (ne znam zašto nije reagirala na mail).
    Uglavnom, sestra je muža naručila na pregled 17.9.
    Nisam pametna da li da i ja sebe isti dan naručim za ginekološki pregled jer ću i onako ići s njim...

  3. #3053

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Ivana2018 prvotno napisa Vidi poruku
    Zvala sam i CITO i sestra mi je rekla da doktorica cijelo vrijeme radi (ne znam zašto nije reagirala na mail).
    Uglavnom, sestra je muža naručila na pregled 17.9.
    Nisam pametna da li da i ja sebe isti dan naručim za ginekološki pregled jer ću i onako ići s njim...
    Mozda nije lose kontaktirati dr. Poljaka i pitati ga za pregled. Nakon sto je mom suprugu obavljena Micro Tese i nalaz bio dobar odmah sam otisla do sestre na salter pitat bili me dr. primio radi daljnjeg dogovora, da ne dolazim opet samo zbog toga iz Zadra. Primio me bez problema i napravio uzv. Cak i dogovorio odmah za sutradan histeroskopiju polipa kojeg je tad vidio. Sve da ne gubimo vrijeme i krenemo odmah u postupak. Dr. Poljak uglavnom radi kroz jutro.

  4. #3054

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    143

    Početno

    Mi ne idemo na Micro Tese nego nam je rečeno da suprug sa svim dosadašnjim nalazima dođe na pregled, a onda će odlučiti za daljnji postupak, ali i ja bi htjela kada već idemo napraviti sve što mogu.
    Nego, da li postoji negdje cjenik pregleda? Vidim da je na njihovoj stranici objavljen cjenik, ali za mpo pa ne znam na koliki iznos trebam računati ako idemo samo na pregled kod urologa i ginekologa.

  5. #3055

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Ivana2018 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi ne idemo na Micro Tese nego nam je rečeno da suprug sa svim dosadašnjim nalazima dođe na pregled, a onda će odlučiti za daljnji postupak, ali i ja bi htjela kada već idemo napraviti sve što mogu.
    Nego, da li postoji negdje cjenik pregleda? Vidim da je na njihovoj stranici objavljen cjenik, ali za mpo pa ne znam na koliki iznos trebam računati ako idemo samo na pregled kod urologa i ginekologa.
    Pregled urologa sa uzv je supruga dosao 600kn. A meni dr nije niti jedan put naplatio uzv (a bilo ih je 2) kad sam bila prije postupka ivf-a. Svaki put sam te preglede radila nakon ili njegova spermiograma ili micro tese. A posli je sve išlo u sklopu mpo.

  6. #3056
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Ivana,.bilo bi super da dogovoriš i ti pregled/konzultacije nakon pregleda tvog M, tako da s dr. P možete odmah vidjeti što dalje raditi.
    Moj M je kod dr. R radio pregled, UZV, briseve, spermiogram i spermiokulturu, platili smo 2150kn prije 3 godine.
    Konzultacije kod dr. P (pregledao mi je nalaze hormona, pregledao nalaze mog M i dogovorili koju terapiju da uzimam za IVF) i UZV smo platili 300 kn.
    Sretno
    Posljednje uređivanje od 1latica : 28.08.2018. at 14:11

  7. #3057

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    143

    Početno

    Hvala puno cure

  8. #3058
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Prekinimo šutnju!

    Punkcije jajnika "na živo", bez upotrebe odgovarajućeg načina otklanjanja boli,
    protivne su suvremenim medicinskim praksama i predstavljaju ozbiljno kršenje dostojanstva žena i prava na zaštitu od nepotrebne boli i patnje.

    Lajkajte i pratite Rodinu Fb stranicu:
    https://www.facebook.com/PrekinimoSutnjuRoda/

  9. #3059
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Drage cure,
    nova sam na forumu i htjela bi podijeliti svoje rezultate s vama. Imam 37 godina, nemam djecu. Operirala sam endometriotičnu cistu na jajniku prije 9 godina. Od tada su mi uvijek ultrazvuk i papa test bili uredni, endometrioza se nije vraćala. Nedavno sam se odlučila na MPO u Splitu. Doktor mi je dao uputnice te sam izvadila briseve koji su uredni i hormone. Rezultati hormona su mi prema mišljenju MPO doktora grozni, šanse za MPO minimalne. Prema riječima doktorice imam hormone kao žena od 45 god. Jajnici su mi propali od endometrioze. Endometrioza mi se nikad nije vraćala, ali je ubrzala biološki sat. Menstruacije još imam svakih 24-27 dana. Bez obzira na to, prema nalazima hormona u perimenopauzi sam. Na ultrazvuku jajnika još nisam bila, naručena sam krajem 1. mj. 2019. Dala mi je terapiju isključivo prema nalazima hormona: Femoston 2/10 da pijem 3 mjeseca, pa ako se spusti FSH pristupam MPO.
    Nalazi su sljedeći:
    LH- 9,22 lU/L
    FSH- 14,67 lU/L
    Prolaktin- 288,2 mlU/L
    Estradiol- 91,17 pmol/L
    AMH- 2,78 pmol/L
    AMH 0,39 ng/mL
    - ostali uredni
    Mužu mi je dijagnosticirana Oligoasthenozoospermia.
    Ima li neka cura, žena koja je uspjela zatrudniti sa sličnim nalazima. Svaki savjet je dobrodošao.
    Zahvaljujem!

  10. #3060
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Draga Nasty, prolazila sam kroz mpo (u Splitu i to na vise adresa - od Cita, Sparca do KBC-a).
    Necu ti ulaziti u dobivene vrijednosti hormona i dijagnoza, jer za to vec imas specijaliste, no samo cu ti reci sto je meni jedan lijecnik humane reprodukcije rekao: "Bez obzira na nalaz, nema pravila. U praksi sam se nagledao svakakvih nalaza - od onih groznih koji su na kraju dosli do djeteta, pa do onih ciji su parametri bili zadovoljavajuci, a do oplodnje nikad nije doslo".

    U nasem konkretnom slucaju je bila genetika u pitanju, te smo suprug i ja u svibnju ove godine odlucili dati posljednju sansu postupku umjetne oplodnje. Rekli smo da vise necemo pokusavati ako taj put ne uspijemo (godine su tu, bilo je mnogo, previse lijekova, a mi mozemo nastaviti sa zivotom bez obzira na sve).
    Sad sam na pragu 30 tjedna trudnoce i djevojcica stize za nekoliko tjedana. To je cudo i najljepsi dar, te smo sretni i ne bas toliko svjesni da ce to uistinu biti nase dijete...

    Ali zelim ti samo poruciti da nalazi nisu sveto pismo, jer su ljudsko tijelo i procesi u njemu, uz svu sofisticiranu medicinsku spoznaju i tehnologiju, jos uvijek neistrazeni.
    S druge strane, odvagnite za sebe sto kao partneri mozete i zelite. Te stvari mozemo jedino sami razluciti. Mi smo odlucili da cemo uzivati bez obzira na sve u onome sto imamo i da vise (nako tog svibanjskog IVF) ne zelimo ni lijekove, ni pretrage.

    Zelim vam svu srecu ovog svijeta [emoji173]

  11. #3061
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Draga Marla,
    hvala na odgovoru! Čestitam vam od

  12. #3062
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Draga Marla jeli stigla djevojčica? Kako se snalazite?
    Htjela sam pitati kod koga si bila na zadnjem dobitnom IVF u? Hvala!
    Ja sam trenutno na čekanju zbog hnl terapije 3mj. Nakon čega opet vadim nalaze hormona te s novim nalazima idem na konzultacije kod dr. Marušić sredinom 3.mj. Pa krećem na postupak, nadam se.

  13. #3063
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Ima li još koja cura u postupku ili se priprema za postupak u KBC Split?

  14. #3064
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj Nasty prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Marla jeli stigla djevojčica? Kako se snalazite?
    Htjela sam pitati kod koga si bila na zadnjem dobitnom IVF u? Hvala!
    Ja sam trenutno na čekanju zbog hnl terapije 3mj. Nakon čega opet vadim nalaze hormona te s novim nalazima idem na konzultacije kod dr. Marušić sredinom 3.mj. Pa krećem na postupak, nadam se.
    Cekam je, u bolnici sam i brojim sitno dane
    Ja sam kod dr.Sunj, a sto se Marusicke tice - krasna je. Moja dr je bila na putu na dan aspiracije, pa mi je Marusicka radila. Ma bas mi je ostavila pozitivan, topao dojam.
    Nadam se da ce ti ozujak biti sretan i uspjesan mjesec )

  15. #3065
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Hvala ti na odgovoru Marla, držim fige da porod bude školski i da što prije zagrliš svoju djevojčicu. Izvjesti nas.

  16. #3066
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    Bilo bilo... Dvi sreće od 9.5 mj. Leže kraj mene.. Cure. Jednojajčane blizanke.

  17. #3067

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    37

    Početno

    Pozdrav hrabre žene,nova sam na forumu,prije par dana laparaskopskom dijagnostkom utvrđeno mi je neprohodnost modrila kroz jajovod desni ne propušta ništa,lijevi svega par kapi.( neprogodni jajovodi)MM nalaz ok.moji ostali svi u redu.Dr.preporučuje IVF sad dalje sve me zanima može mi netko od Vas pojasnit što,kako,gdje, .... tisuću pitanja imam

  18. #3068

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj Nasty prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li još koja cura u postupku ili se priprema za postupak u KBC Split?
    Nasty, ja se pripremam za postupak, tj. još skupljam nalaze. Nalaz hormona stigao ovaj tjedan i je sličan tvom, samo su FSH i LH veći. Bojim se da neće ni bit ništa od postupka sa ovakvim nalazima

  19. #3069
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Srića dobro dosla. Zao mi je zbog dijagnoze. Samo hrabro naprijed, odlučite se u koju kliniku na postupak i sa svim nalazima dogovorite konzultacije. U KBC Split se vjerojatno ceka na prvi pregled, privatno ide malo brže. Imas tu na forumu brošuru o neplodnosti pa je pročitaj. I sve sta te zanima pitaj dr na konzultacijama. Ja sam bila u postupku u citu, pa ako imas kakvih pitanja, odgovoriti cu ti.

  20. #3070

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    37

    Početno

    1latica hvala ti na javljanju,kakva su ti iskustva iz Cita?koliko se čeka postupak,na konzultacije je najbolje telef.naručiti se???( Iz Zadra sam pa mi je bitno da ne moram ići ako se što da rišit priko tel)
    Oni vjerovatno kažu što od nalaza trebam prikupit i onda s tim na konzultacije?

  21. #3071
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Srica, ja imam super iskustbo. Dr. Poljak je direktan, iskren, nema uljepšavanja stvari. Nalaze spolnih hormona i štitnjače sam imala spremne, dogovorili spermiogram i sat nakon konzultacije s dr (isla sam. 5 dan ciklusa, pa je i UZV radio). Zvala sam telefonom, cekali smo cca tjedan dana. Odmah uzeli injekcije i iduci ciklus smo išli u postupak. ICSI jer je nalaz Mm bio jako loš.
    Imas na njihovoj stranici mail, pa ako imas nalaze pošalji dr,pa ces vidjeti sta ti predlaže.
    Posljednje uređivanje od 1latica : 09.03.2019. at 15:22

  22. #3072

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    37

    Početno

    1latica super tnx

  23. #3073
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Bozna nemoj se obeshrabriti odmahu startu. Bilo je i lošijih dijagnoza sa niskim amh i estradiolom, visokim fsh i lh, pa su žene ipak uspjele.. čitam na forumima. Ja sam dobila terapiju femoston 2/10 tri mjeseca, nedavno sam vadila nove nalaze i uredniji su. Dr. mi je rekla da mi se fsh mora smanjiti do 12 da bi mogle u postupak. Sad imam dogovoreno za tjedan dana pa ćemo vidit hoću li dobiti zeleno svjetlo. U međuvremenu sam i počela piti suplemente i malo se zdravije hraniti, vježbati i sl. Bila sam i na masaži abdomena, tj. organa. To mislim kombinirati s postupkom ukoliko krenem. Ovo su mi novi nalazi:
    LH=8.72 IU/L
    FSH=11.42 IU/L
    Prolaktin= 315.0 mlU/L
    Estradiol= 126.1 pmol/L
    AMH= 2.87 pmol/L
    TSH= 2.453 mlU/L
    Jedino me malo tare čekanje, sad ću vjerojatno ako dobijem protokol opet čekat lijekove, iako mi je dr. zadnji put rekla da bi me stavila hitno u postupak ukoliko mi se izreguliraju hormoni. Pa znat ću za tjedan dana negdje.

  24. #3074
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Ima li tko živ?

  25. #3075

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Imam ja, nisam ni znala da je ovaj forum jos aktivan. Sad sam tako sretna. Ides brzo u postupak? Ja cu uskoro na konzultacije pa cemo znati s cim krenuti. Mm oligoastheno, a ja pcos.

  26. #3076
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    SevenofNine super!!! Gdje krećeš na konzultacije? Držim fige da odmah nakon konzultacija krenete u postupak. Javljaj novosti.
    Ja imam uskoro nove konzultacije, pa ću dobit nadam se protokol.

  27. #3077
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    I naravno SRETNO!

  28. #3078

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    U KBC Split, napravili smo sve pretrage i s njima idem kod doktora za nekih 10 dana. Ovo ce nam biti prvi postupak, pokusavamo kuci preko 3 god s jednom vanmaternicnom prije godinu dana. Kakva je situacija kod tebe, jesi vec bila na mpo i imate li dijagnozu?

  29. #3079

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Drage moje žene, evo ja ovaj forum čitam već skoro godinu dana, ali sam se tek sada odlučila priključiti i komentarima jer me zapravo samo vi možete razumjeti i savjetovati.
    Situacija je sljedeća… Imam 30 godina i od puberteta mi je dijagnosticiran PCOS. Prije 3 godine smo ja i partner počeli raditi na bebi i tada su me svi uvjeravali da ćemo uspjeti prirodno, ali nažalost nismo. Pokušali smo i planirani snošaj s klomifenom pa mi to nije uspilo. Prije 9 mj smo se odlučili ići na umjetnu i evo sad sam u prvom postupku. Danas mi je 9 dana ciklusa i 6 dan terapije benfolom, ali pomaka nema, sluznice je tanka, a folikula nema. Moja tuga je ogromna. Znam da trebam biti jaka i inače sam takav tip, ali se trenutno osjećam grozno jer uopće ne znam sto dalje i kako. Postoji li drugu rješenje i drugi lijekovi?! Inače nisam navela da sam u postupku u Splitu kod Dr.Budimira. Nalazi su vise manje ok, AMH je dobar, a FSH povišen.
    Molim vas dajte mi neki savjet da se malo umirim.

    Hvala!

  30. #3080

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Nasty prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li tko živ?
    Drage moje žene, evo ja ovaj forum čitam već skoro godinu dana, ali sam se tek sada odlučila priključiti i komentarima jer me zapravo samo vi možete razumjeti i savjetovati.
    Situacija je sljedeća… Imam 30 godina i od puberteta mi je dijagnosticiranju PCOS. Prije 3 godine smo ja i partner počeli raditi na bebi i tada su me svi uvjeravali da ćemo uspjeti prirodno, ali nažalost nismo. Pokušali smo i planirani snošaj s klomifenom pa mi to nije uspilo. Prije 9 mj smo se odlučili ići na umjetnu i evo sad sam u prvom postupku. Danas mi je 9 dana ciklusa i 6 dan terapije benfolom, ali pomaka nema, sluznice je tanka, a folikula nema. Moja tuga je ogromna. Znam da trebam biti jaka i inače sam takav tip, ali se trenutno osjećam grozno jer uopće ne znam sto dalje i kako. Postoji li drugu rješenje i drugi lijekovi?! Inače nisam navela da sam u postupku u Splitu kod Dr.Budimira. Nalazi su vise manje ok, AMH je dobar, a FSH povišen.
    Molim vas dajte mi neki savjet da se malo umirim.

    I hvala što postojite!

  31. #3081

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Drage moje žene, evo ja ovaj forum čitam već skoro godinu dana, ali sam se tek sada odlučila priključiti i komentarima jer me zapravo samo vi možete razumjeti i savjetovati.
    Situacija je sljedeća… Imam 30 godina i od puberteta mi je dijagnosticiranju PCOS. Prije 3 godine smo ja i partner počeli raditi na bebi i tada su me svi uvjeravali da ćemo uspjeti prirodno, ali nažalost nismo. Pokušali smo i planirani snošaj s klomifenom pa mi to nije uspilo. Prije 9 mj smo se odlučili ići na umjetnu i evo sad sam u prvom postupku. Danas mi je 9 dana ciklusa i 6 dan terapije benfolom, ali pomaka nema, sluznice je tanka, a folikula nema. Moja tuga je ogromna. Znam da trebam biti jaka i inače sam takav tip, ali se trenutno osjećam grozno jer uopće ne znam sto dalje i kako. Postoji li drugu rješenje i drugi lijekovi?! Inače nisam navela da sam u postupku u Splitu kod Dr.Budimira. Nalazi su vise manje ok, AMH je dobar, a FSH povišen.
    Molim vas dajte mi neki savjet da se malo umirim.

    I hvala što postojite!

  32. #3082
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    SevenofNine, sretno na konzultacijama i javi što ti kažu. Da i meni će ovo biti prvi postupak ako dobijem zeleno svjetlo idući tjedan, na orvi postupak čekamo negdje od 11.mj od prvih konzultacija zbog nalaza hormona.
    Inače sam kod dr. Marušić. Imam skoro 38.god, prema prvim nalazima prijevremena predmenopauza, odnosno smanjena ovarijska rezerva, visok fsh, snižen estradiol i amh. Pisala sam već ovdje. Nisam nikad uspjela ostati trudna, muž mi također ima oligoasthenoazoospermiu blaži oblik. Uspjeli smo sniziti fsh, lh i povisiti estradiol u 3 mj. Nekakve ovulacije imam, pa ću znat više idući tjedan i nadam se da ću dobit protokol.

    Alia1806 dobrodošla!
    Nemoj se obeshrabriti odmah na početku, možda ti ne odgovara taj lijek, očito imaš anovulacijski ciklus, što ne znači da će ti sljedeći bit isti. Što ti dr. kaže?

  33. #3083

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Alia zao mi je, jeste to krenuli sa inseminacijom ili je trebao biti ivf? Mozda ce ti sljedeci put biti jaca stimulacija. Ja takodjer imam pcos i plan je isto krenuti s blazom stimulacijom da nebi doslo do hiperstimulacije (citam da mi s pcos imamo veci rizik). Ko zna kako cu i ja reagirati, no bolje je i ne reagirati nego uci u hiper pogotovo sto su nam prvi postupci i ne zna se kako nam tijelo funkcionira. Bit ce to sve ok, znaju oni dobro sto rade. Drzi se, glavu gore i bit ce sve okej
    Nasty s kojim vi postupkom krecete znas li ?
    Ja molim boga da izbjegnem inseminaciju, iako imam los

  34. #3084

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Postala sam a da nisam zavrsila tekst. Nadam se da cu izbjeci inseminacija, imamo los spermiogram ali ne znam jeli dovoljno los da nas odma posalje na ivf. U ejakulatu svekupuno 38 mil., od toga progresivnih 11 %. Znam ako krenemo s inseminacijom, dolazi ljeto pa nista od ivf do jeseni, a cisto sumnjam da cu ja biti ta koja ce popuniti statistiku od 10% onih kojima uspije inseminacija

  35. #3085
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj SevenofNine prvotno napisa Vidi poruku
    Postala sam a da nisam zavrsila tekst. Nadam se da cu izbjeci inseminacija, imamo los spermiogram ali ne znam jeli dovoljno los da nas odma posalje na ivf. U ejakulatu svekupuno 38 mil., od toga progresivnih 11 %. Znam ako krenemo s inseminacijom, dolazi ljeto pa nista od ivf do jeseni, a cisto sumnjam da cu ja biti ta koja ce popuniti statistiku od 10% onih kojima uspije inseminacija
    Mi smo se odmah s dr dogovarali za ivf icsi, druge postupke nismo ni razmatrali. Meni je jedino bilo to da ne gubim vise vrijeme zbog godina. A nalazi su nam svi bili uredni, osim sto smo imali "znakoviti" kariogram po kojem smo ispali previse slicni...

  36. #3086

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Vjerojatno si bila privatno? Ja idem preko hzzo, ne vjerujem da cu moci birari nazalost

  37. #3087
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Bila sam u kbc Split preko hzzo!

  38. #3088
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    SevenofNine mi nismo na konzultacijama uopće razgovarali o inseminaciji zbog dijagnoza, nego o ivf/icsi ukoliko uopće budem reagirala na stimulaciju. Nama je malo lošiji spermiogram od vašeg ali tu smo negdje. Vidit ćeš, najbolje ti je biti otvorena tamo s dr. na konzultacijama i ako ti predloži inseminaciju da im otvoreno kažeš svoje mišljenje, pa ako ima dobro obrazloženje zašto bi to za vas bilo ok, onda ćeš uvažiti ili ne...premda uz inseminacije imaš pravo na više postupaka. Prvi postupci su uglavnom često lutrija i upoznavanje s reakcijama na lijekove. A i vjerojatno uzimaju u obzir dob. Koliko imaš godina?

  39. #3089
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Marla-s jesi rodila?

  40. #3090

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj Nasty prvotno napisa Vidi poruku
    premda uz inseminacije imaš pravo na više postupaka. Prvi postupci su uglavnom često lutrija i upoznavanje s reakcijama na lijekove. A i vjerojatno uzimaju u obzir dob. Koliko imaš godina?
    Imam 30. Po zakonu imamo pravo na 4 inseminacije i 6 ivf (od cega 2 u prirodnom ciklusu) ako sam dobro skuzila? Ja cu s doktorom tako kako si i rekla otvoreno, medutim negdje sam procitala da ako on smatra da je inseminacija ok onda je moras proci 2x jer u suprotnom hzzo moze odbiti pokrivanje troskova. Negdje sam to procitala, nemam pojma jeli istina. Ja bi voljela da nije jer bi u tom slucaju kategoricki odbila inseminaciju. Ja sam svjesna da je doktor strucnjak i da zna bolje od mene, medutim nemam povjerenja u vrh politike, stede na svemu, pa zasto nebi i na postupcima.

  41. #3091
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    A jooj, iskreno se nadam da ćeš na ivf direkt. Nisam to čitala..malo mi je to neobičnoa al kao što kažeš kod nas je sve moguće. Ne mislim da bi te itko mogao prisiliti da ideš na inseminacije, oboje imate dijagnoze, nemate idiopatsku neplodnost sa urednim nalazima. Prije je zbog gužve moguće čekanje na ivf. Toga se ja bojim. Kod koga ćeš ići? Kod dr. Šunj, dr. Budimir ili dr. Marušić?

  42. #3092
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Nije istina. U zakonu o MPO nigdje nema spomena o tako nečemu, već se spominje da se o metodama liječenja zajednički dogovaraju dr i pacijent... zakon ti je mislim pinan gore među važnim temama, ili ga nađi u NN iz 7.mj. 2012. (mozda 86/12, ma zaguglaj “Zakon o pomognutoj oplodnji” i naći ćeš ga). I sretno!

  43. #3093
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Da da po zakonu imamo pravo na 4 inseminacije i 6 ivf (2 prorodnjaka). Ako doktor s razlogom otpiše inseminacije, onda ostaju samo ta 4 stimulirana ivf a i 6 prirodnjaka. Ne može se tipa tražiti da se 4 inseminacije nadomjeste jednim ivf-om. Nadam se da će me barem ba prirodnjak staviti ako budem morala čekati lijekove dugo.

  44. #3094

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Argente hvala
    Nasty ja cu kod dr.Mrsica
    Ajoj nije mi ni palo na pamet da cu mozda morati cekati na ivf, mislila sam da to ide odma od sljedeceg ciklusa. Ali radije bi i cekala ili to sto kazes u prirodni ciklus.

  45. #3095
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    To ti je meni sestra Zdenka rekla da imaju baš puno pacijenata i da se čekaju lijekovi po mjesec dana. Mene afanalo.

  46. #3096

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Vrijedi li to i za inseminaciju i zasto se preko ljeta ne rade postupci, odnosno znas li otkad do kad je ta pauza?

  47. #3097
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Stvarno ti ne znam. Raspitat ću se malo u utorak na konzultacijama pa ti javim što saznam.

  48. #3098
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj Nasty prvotno napisa Vidi poruku
    Marla-s jesi rodila?
    Jesam, curetak je danas star 3 tjedna ))

    Ja sam bila kod dr. Sunji i nas uspjeli ivf je krenuo kao prirodni, ali je sve okrenula u pola price kad je vidila kako se razvijaju stvari, te je samo uvela dodatnu terapiju. Nisam ni bila na listi za taj mjesec, samo su me ubacili kako je dr okrenula terapiju.
    I istina je da su krcati, ali ne bez razloga - dobri su. Ja sam prije njih bila u Sparca i iako su i on i Vlasic i Tandara vrhunski, ipak nam se taj put nije ostvarila trudnoca. U kbc Split smo dobili jednako dobar tretman i posrecilo nam se vrlo brzo (na drugi ivf). A i tamo su svi odlicni, cijeli tim s humane reprodukcije, tako kod koga god otisli necete pogrijesiti.

  49. #3099
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Super Marla-s od srca čestitam!! Hvala ti na svim riječima podrške. Priče poput tvoje mi daju nadu da ima šanse..
    Uživajte!

  50. #3100
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Znači ipak postoji šansa da ne budemo čekale predugo. Meni onda nema smisla ova terapija koju sam koristila 3mj ako ne krenemo čim prije. Opet ću morat snižavat fsh.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •