Stranica 61 od 65 PrviPrvi ... 11515960616263 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,001 do 3,050 od 3239

Tema: Potpomognuta u SPLITU

  1. #3001

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj tal prvotno napisa Vidi poruku
    Pomlađivanje maternice se radi plazmom a to sa laserom je nešto drugo . I jaknici i maternica je sa vlastitom plazmom . Uguglaj i vidjet ceš .
    Znam tal. Nismo se skuzile. Laser je laser. Zato sam i napisala da zena radi i jedno i drugo. Radi PRP metodu s maticnim stanicama i ima u cjeniku. Jedino sto cito radi i jajnika a ona to ne radi jer joj nije uza specijalnost.

    I ovo je tocna cijena da svojim pacijentima naplacuju u cita 2000 kn a inace je 3000 kn. I ima ta opcija na dan transfera 700 kn.

    U Beogradu je puno skuplje i oni su to jos davno poceli raditi.

  2. #3002
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Libra, jesi li našla kakve znanstvene i stručne studije o rezultatima autologne primjene krvne plazme bogate trombocitima u jajnike? Ja ni uz najbolju volju ništa ne nalazim.

    Ovo "pomlađivanje" jajnika krvnom plazmom, prije nešto više od 2 godine su oglasili u medijima grčki liječnici, ali do dan danas to još nigdje nisu objavili u stručnoj literaturi.

    Radi se se o ranoj eksperimentalnoj metodi o čijoj učinkovitosti bruje samo web stranice klinika koje tu metodu prodaju pacijenticama. Na žalost, neovisne stručne procjene učinkovitosti tzv. pomlađivanja jajnika krvnom plazmom, ili bilo kojom drugom metodom, NEMA.

    Oko IVF-a se oduvijek vrte i nude svakojake "čudotvorne" metode, stalno se nudi nešto novo, klinički neispitano i neprovjereno - pratećoj industriji oko IVF-a zarada, a pacijenticama dodatno emotivno, psihološko, fizičko i financijsko iscrpljivanje.

    Naplaćivati 2000 -3000 kn za rani eksperimentalni postupak koji nije prošao provjeru kliničke djelotvornosti i obećavati pacijenticama "pomlađivanje" jajnika, ne samo da je neetično već bi se takvo postupanje moglo smatrati i kršenjem više različitih zakona.

  3. #3003
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Oko IVF-a se oduvijek vrte i nude svakojake "čudotvorne" metode, stalno se nudi nešto novo, klinički neispitano i neprovjereno - pratećoj industriji oko IVF-a zarada, a pacijenticama dodatno emotivno, psihološko, fizičko i financijsko iscrpljivanje.
    X.

    Najbolje me uspomene vežu za CITO, posebno dr. Šparca (ako je još uvijek tamo, ne pratim), a i dr. Poljak mi je ostavio onako dobar dojam (komunicirao je iskreno, pogotovo vezano za šanse za IVF-ove iza 40-te za koje mi je tada (davnih dana, možda i desetljeće) je rekao da su male).

    Ali, posebno bih oprezna bila prema eksperimentalnim i novim metodama - tj. budite svjesne da je to emotivna utjeha očajnicima, više nego bilo što konkretno.

    Evo, ako proguglate mene, vidjet ćete da sam baš ja bila jedna od onih, uz forumašicu Tigy (mislim da se tako zvala) koje smo brijale o "NK stanicama", iz očaja... jer nije bilo odgovora na to zašto brojni transferi ne uspijevaju. I to je bila moja totalna zabluda.

    Pa onda je bilo MTHR - karika koja nedostaje - evo je to još živ topic. Pa "poboljšanje kvalitete jajnih stanica" - jednako uzaludan.

    Pa prije nekih 10 god su čak pisali o nekim transferima krvi koje se nisu mogli raditi niti u Americi, nego su Amerikanke išle u Meksiko to obavljati, kao sve da bi se "smanjio imuno odgovor i odbacivanje embrija".

    Itd.

    Dakle... razumijem emotivnu potrebu, ali i moj savjet bi bio - kladite se na provjerene metode i dobre laboratorije, sve drugo su magle.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 31.01.2018. at 10:58

  4. #3004
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Pa akupunktura... i svašta nešto. Teško je, znam i sama, vrtit stalno jedno te isto i nadat se da će jednom biti drugačije - jednom sam tako bila ljuta na dr. Lučingera što nikako nije htio kod mene nešto promijeniti, ali puno puta ga se sjetim i baš mi je ostao u sjećanju kao "intelektualno pošten" što je ostajao čvrsto pri dokazanim i isprobanim metodama (tada davno, ne pratim novosti).

  5. #3005
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Bas mi je Tal privukla paznju s tim pomladjivanjem pa eto guglam i nalazim pametne izvore poput ovih https://www.centerforhumanreprod.com...-rejuvenation/
    I dio ( jer ima tu dosta stvari koje spadaju pod ja zovem prodavanje magle) koji kaze

    A center in a Middle Eastern country reported success in POF/POI patients through injections of the patients’ own white blood cells into ovaries. Though this approach was first reported over two years ago, the claim has, still, not been formally reported in the medical literature. It, therefore, cannot be verified and/or duplicated. Nevertheless, at least one center in NYC picked up on the report and has been offering this treatment to patients (of course, with full charges). We advise utmost caution!

    Da ne prevodim sve, vjerujem da engleski manje vise svi znaju- u medicinskoj literaturi nije uvrsteno, ne moze biti potvrdjeno i predlazu da se pacijenti paze.. Znam da se prilikom opetovanih neuspjeha hvatamo za svaku slamku, osobno sam i homeopatiju i akupunkturu prije postupka isprobala i gle cuda taj se ulovio- ali znanstveno, medicinski nije dokazano da mi je to pomoglo.. a nije me kostalo ni upola kao ovo pomladjivanje koje zbilja zvuci samo kao izvlacenje love..
    Naravno, nadjem li znanstveni clanak i istrazivanje koji zbilja tvrdi da ovo radi, a da nije placen od strane neke klinike, pokrit cu se usima..

  6. #3006
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj jejja prvotno napisa Vidi poruku
    osobno sam i homeopatiju i akupunkturu prije postupka isprobala i gle cuda taj se ulovio- ali znanstveno, medicinski nije dokazano da mi je to pomoglo.. a nije me kostalo ni upola kao ovo pomladjivanje koje zbilja zvuci samo kao izvlacenje love.. ..
    Svašta su cure pisale i za sve će se posebno maratonci uloviti... od feng shui pročišćavanja stana, slanja pozitivnih misli labu itd. itd., do mene s NK stanicama, traženja značenja transfera na Dan mrtvih (ili Svi sveti - ovisno o ishodu postupka), rođendan itd. itd. Teško se tome oduprijeti, ali uvijek uzmite cost-benefit koliko god racionalno možete (u smislu koliko ćete para dati za neki neprovjereni tretman i koliko ćete si event. zdravlje ugroziti nekom neprovjerenom terapijom). Pročekirajte i više mišljenja, više liječnika iz različitih izvora, uključite radare za ljuštenje diplomatskih celofana u izričajima. Sretno svima!

  7. #3007

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Inesz nisam nasla nikakve niti znanstvene niti strucne studije niti sam ih trazila. Nisam niti u jednom postu opravdala niti popljuvala prp metodu jer mislim da to ne bi bilo u redu.

    Kad sam prvi put cula za to nasla sam da se radi u Bg i nisam se dalje raspitivala.
    Onda sam cula da je dr.H pocela da radi prp metodu al posto se ne bavi mpo postucima nije me zainteresiralo da odem k njoj.

    Tek kad sam vidjela da je Cito objavio na svoj stranici dosla sam se ovdje informirati i u biti da cujem od cura iz prve ruke iskustva.

    Sto se tice cijene i naplate u Cita mislim da je i vise vec korektno da svojim pacijentima koji su ostavili hrpu novaca na postupke da popost.....zapravo kad bolje razmislim zasluzili su ga potpuno besplatno.

    U svakom slucaju mislim da treba pacijentice koje idu u Cita ostaviti njima samim da odluce kakve ce metode odabrati za postupke jer su svoje povjerenje ukazale dr. Poljaku a to je vrlo bitno pa bilo to dokazano ili ne.

    Luci je ostao dosljedan sebe.

  8. #3008
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    U svakom slucaju mislim da treba pacijentice koje idu u Cita ostaviti njima samim da odluce kakve ce metode odabrati za postupke jer su svoje povjerenje ukazale dr. Poljaku a to je vrlo bitno pa bilo to dokazano ili ne.
    Naravno. Nije to cijepljenje djece - to bih ja osobno ukinula ovlast ljudima da sami odlučuju jer nam se vraćaju dječje bolesti na temelju suludih teorija koje su proširile američke filmske zvijezde scijentolozi i očajno je teško napravit undo u svijetu interneta. Ali, definitivno je dobro da se na ovom topicu piše što je znanstveno provjereno, a što ne. Jer, odnos povjerenja je dinamika - ono se daje i oduzima, nisi potpisao "ugovor povjerenja" za vijeke vjekova i trebaš znati što kaže znanost o nečemu, a što ne.

    Nije realno da će se to dobiti u privat poliklinici jer su oni u sukobu interesa - ako je Business case za nuđenje nečeg povoljan, pogotovo ako ih država dere s porezima kao što naša dere, bit će u iskušenju ponuditi nešto za si poboljšati cash flow bez obzira što to možda "nije toliko dokazano". Nije to trend samo tih, već i bolnice akupujkture nude po ključu "mi zadržavamo pacijente, a oni to traže".

    Zato je dobro znati što znanost / svjetski regulatori kažu o nečemu.

    Sretno svima!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 31.01.2018. at 11:48

  9. #3009
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Plus je MPO poseban utoliko što je malo odgovora, a realan je pritisak pacijenata da se nešto promijeni. Mislim, sjetim se sebe - to mi je dovoljno. Bila sam bor mašina i svašta bih bila napravila, tu se granice gube, gubiš realnost. Mene je a propos NK i terapije za to zaustavila tek moja obiteljska liječnica kojoj je to se skupa bilo suludo da se uzima terapija u stilu "možda pomogne". A to "možda pomogne" mi nije nudio niti jedan doktor, nego sam pročitala na Rodi, pa sam iskopala jednog dr-a u RH koji se tangentalno time bavo. Dakle... apsolutno sam svjesna koliko i pacijenti mogu pritiska ko bit će i doktore obiteljske za antibiotike - dovoljno mi je da pogledam unazad sebe. I zato se sa zahvalnošću sjetim onih koji nisu tim pritiscima popustili (Lučinger, Maribor), sad... kad je prošlo milijun godina, iz perspektive ostvarenog majčinstva.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 31.01.2018. at 11:52

  10. #3010
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    E, sad kad se sjetim, u te pozitivce koji su me kočili u hijerarhiji postupaka i operacija, spadao je i dr. Šparac, bio je vrlo oprezan oko svega i tražio je medicinsko opravdanje za sve. Nevermind, opreza nikad dosta i bolje biti 3x skeptičan, po meni, nego ići u nešto bez da znaš koja su realna očekivanja od toga.

  11. #3011
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    U svakom slucaju mislim da treba pacijentice koje idu u Cita ostaviti njima samim da odluce kakve ce metode odabrati za postupe jer su svoje povjerenje ukazale dr. Poljaku a to je vrlo bitno pa bilo to dokazano ili ne.[
    Ovo nikako nije isključivo pitanje povjerenja u odnosu pacijent-liječnik, ovo je puno složenije pitanje jer injekcije krvne plazme u jajnike predstavljaja invazivni postupak koji nije prošao kliničko ispitivanje sigurnosti i djelotvornosti.

    Ukoliko ova privatna klinika provodi injektiranje krvne plazme bogate trombocitima u jajnike kako bi ispitala učinak na fertilitet žena u perimenopauzi i menopauzi, onda za to treba dobiti dozvole od nadležnih inistitucija, pacijentice pismeno informirati o vrsti postupaka i dobiti od njih informirani pristanak za sudjelovanje u kliničkom istraživanju.

    Jasno mi je i donekle mogu razumjeti koliko su žene osjetljive i ranjive u situacijama nemogućnosti ispunjavanja biološke potrebe za imanjem djece, kako je lako prigušiti i ugušiti glas razuma u toj snažnoj potrebi za roditeljstvom. Ali zato postoje zakoni i pravilnici koji propisuju proceduru npr. za provođenje ekperimentalnih postupka u liječenju, a iniciranje krvne plazme u jajnike zasigurno jest vrlo rani eksperimentalni postupak. Jedna od intencija tih zakonskih propisa jest zaštita pacijenata, pacijenti, na sreću, nisu u ovakvim slučajevima eksperimentalnih postupaka i njihovih kliničkih ispitivanje, nisu prepušteni samo na povjerenje liječniku.

  12. #3012

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Inesz jesti ti znala da Cito nudi prp metodu prije vec smo mi zapocele temu iste prije par dana?
    A ja sam pitanje iste postavila vec davno ovdje...pred kraj prosle god.

  13. #3013
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Na siteu CITO-a se ograđuju od uspješnosti te metode, a o rizicima kaže da je slično punkciji.

    "Budući da je ovo inovativna metoda, bitno je znati da nema garancije da će doći do trudnoće nakon zahvata – bilo prirodno ili medicinski potpomognutim putem. Rizici su minimalni i slični rizicima koje nosi punkcija jajnika u svrhu dobivanja jajne stanice."

    Mene osobno bih alarmirale kao pseudoznanost riječi "pomlađivanje jajnika". Izvor američki koji je gore linkan jasno ukazuje na potrebu reguliranja nedokazanih ekspermintalnih metoda, a dala bih mu tim veći ponder tj. važnost budući da su Amerikanci još i tradicionalno otvoreniji eksperimentiranju od Evrope, pa ako se jedan američki izvor ograđuje od toga, dobro bih promislila. Metoda "vaša iskustva" je metoda anegdotalnih dokaza koja ima manju važnost od onoga što stručnjaci pišu.

    S druge strane - teško mi je tumačiti što je invazivno. Invazivna, po mom kriteriju, je i svaka punkcija. I one ostavljaju traga, a dugo se koriste... a s ovim iskustava nema i meni bi bilo znakovito, ako dobro shvaćam američki članak, da se ne nudi na Zapadu nego na Istoku (to mi isto ne bi bio "dobar znak").
    Posljednje uređivanje od ina33 : 31.01.2018. at 13:16

  14. #3014
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I američki site poziva za potrebom jače regulacije... jer bez regulative i znanstvene dokazanosti, to je mačak u vreći.

  15. #3015

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    97

    Početno

    Bok cure, zanima me jel ko od vas ima iskustva sa dr. Iz splitskog kbc-a ? Dr. Mrsic ili Dr. Marušić...

  16. #3016

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    32

    Početno

    Citiraj Mamiblue prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure, zanima me jel ko od vas ima iskustva sa dr. Iz splitskog kbc-a ? Dr. Mrsic ili Dr. Marušić...
    Meni je sve postupke vodila dr.Marusic i zahvaljujc njoj i ostatku ekipe s humane, danas imam troje djece. Ona je naravno moj izbor br.1, pristupacna, strucna... Kroz postupke sam na folikulometrijama upoznala sve ljecnike s humane i dr.Mrsic bi sigurno bio moj izbor br.2, tako da mislim koga god od njih dvoje izaberes neces pogrijesit. [emoji1]

  17. #3017

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    97

    Početno

    Da, sve je subjektivno. Ja sam bila kod nje pa nisam zadovoljna. Tako da se mislim hoću li nekoga drugog izabrati

  18. #3018

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Bok cure,evo i ja krecem u postupak.U dr. Poljaka pa ako neko ima iskustva, pozitivnih nadam se neka javi..Muzej mi je prebolio rak prije 5 godina i sada krecemo s zamrznutom spermom.Kod mene Hašimoto i Amh je 70 a granica je 69...

  19. #3019
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    pozdrav svima !! znate nekoga tko je bio ili je netko od vas ovdje bio u citu na tese ili microtese?

  20. #3020
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Manuella u dobrim si rukama, vjeruj doktoru i embriolozima i samo hrabro i pozitivno.
    Ako te nekakav detalj zanima, pitaj.
    Mi imamo super iskustvo iz Cita.
    Sretno i javi novosti.

  21. #3021

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    2

    Početno

    1latica hvala ti puno!!cekam da dobijem stvari pa krecemo...samo su mi cudne te inekcije Rekovelle jer nisam puno cula a ni citala o njima..jeli netko ima iskustva s tim inekcijama ?

  22. #3022

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    93

    Početno

    Je li itko bio u Cita kod Dr. Aracic ili ste svi kod dr. Poljaka?

  23. #3023

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Citiraj kameleon prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav svima !! znate nekoga tko je bio ili je netko od vas ovdje bio u citu na tese ili microtese?
    Pozdrav Kameleon MM je bio u Cita na Mtese. Slobodno pitaj što god te zanima.

  24. #3024
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Novosti u Citu, 100% povrat novca ukoliko postupak ne uspije, naravno postoje kriteriji.
    Kod nas je AMH mali, al ako nekog interesira evo link
    http://www.cito.hr/hr/edukacija-cjenik_ivf.html

  25. #3025

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    33

    Početno

    pozdrav cure,
    uskoro se spremam na 2 ivf u kbc split.zanima me da li netko zna dobrog psihologa ili psihijatra u st koji psihicki priprema zenu na potpomognutu.Naime,pomoc bi mi svakako dobrodosla posto prosli postupak nisam dobro podnjela.Hvala vam i svima zelim svu srecu!!!!!!!!!!!

  26. #3026

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Veliki pozdrav svima.
    Nova sam ovdje.
    Dugo pratim sve, ali tek sam se sad registrirala.
    Muz i ja vise od 3 godine radimo na bebi, ali nista

  27. #3027
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj 1latica prvotno napisa Vidi poruku
    Novosti u Citu, 100% povrat novca ukoliko postupak ne uspije, naravno postoje kriteriji.
    Kod nas je AMH mali, al ako nekog interesira evo link
    http://www.cito.hr/hr/edukacija-cjenik_ivf.html
    Opa! Zapravo ne kužim kako to funkcionira - kriteriji za povrat su određena veličina AMH-a za dob.... ali ja sam izašla iz priče, pa valjda nove razumiju kako to funkcionira, jel' to kao neka vrsta osiguranja pa uplatiš tu opciju ili je za sve koji zadovoljavaju kriterije...

  28. #3028

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav cure
    Moj prvi komentar nije u potpunosti objavljen, pa pišem ponovno.
    Zanima me dali je koja bila na provjeri prohodnosti jajnika i na proširenju vrata maternice. Bila sam, navodno je u tome bio problem.
    Pa me zanimaju iskustva dali je kome pomoglo to.
    Lp

  29. #3029
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Cure, ima li vas u postupcima u KBC Split?

  30. #3030
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj alati prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav cure,
    uskoro se spremam na 2 ivf u kbc split.zanima me da li netko zna dobrog psihologa ili psihijatra u st koji psihicki priprema zenu na potpomognutu.Naime,pomoc bi mi svakako dobrodosla posto prosli postupak nisam dobro podnjela.Hvala vam i svima zelim svu srecu!!!!!!!!!!!
    draga alati,
    sorry nisam vidjela poruku. nažalost, ne znam tko bi u splitu mogao pružiti psihološku pomoć. možda se javi neka od forumašica, pa "podižem" tvoj post.

  31. #3031
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Pravila ovog podforuma:
    http://forum.roda.hr/threads/23513-P...02#post3013202

    U zadnjih 7 tjedana registrirala su se tri 3 člana/članice, a svaki novoregistrirani član/članica je u svojoj prvoj i jedinoj poruci na forumu napisao hvalospjev jednoj određenoj privatnoj klinici.

    Ti novoregistrirani članovi/članice nakon objave salvi pohvala za tu, jednu te istu, privatnu kliniku, tjednima nisu imali baš nikakvu aktivnost na forumu.

    Budući da je reklamiranje klinika i liječnika na ovom forumu zabranjeno, takvi marketinški potezi članova/članica foruma su obrisani.

    Podforum potpomognuta oplodnja služi informiranju, razmjeni iskustava i podrške među članicama i članovima. U tom smislu svi članovi i članice su dobro došli.

    Ovaj forum se moderira i pokušaji da se forum koristi za otvoreno ili prikriveno reklamiranje i u buduće će biti brisani.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 22.05.2018. at 07:46 Razlog: Pravopisna greška

  32. #3032

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Žao mi je ako sam prekršila pravila foruma. Jasno mi je da se moj post moze shvatit kao reklama. A jbg, bilo mi krivo kad sam vidila da je izbrisan. Željela sam reci drugima gdje je dobro i gdje se ljudi zaista trude. Ako tako mora biti... uostalom svatko misli svojom glavom gdje ce ići. Poz

  33. #3033
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj gala_88 prvotno napisa Vidi poruku
    Žao mi je ako sam prekršila pravila foruma. Jasno mi je da se moj post moze shvatit kao reklama. A jbg, bilo mi krivo kad sam vidila da je izbrisan. Željela sam reci drugima gdje je dobro i gdje se ljudi zaista trude. Ako tako mora biti... uostalom svatko misli svojom glavom gdje ce ići. Poz

    ma stvarno je neobično da se javiš svega jednom, pohvališ privatni centar i nestaneš. To ti je jedini post bio u mjesec čak dva dana!?

    na forumu nema reklamiranja klinika - i schluss

  34. #3034
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Opa! Zapravo ne kužim kako to funkcionira - kriteriji za povrat su određena veličina AMH-a za dob.... ali ja sam izašla iz priče, pa valjda nove razumiju kako to funkcionira, jel' to kao neka vrsta osiguranja pa uplatiš tu opciju ili je za sve koji zadovoljavaju kriterije...
    vrlo jednostavna matematika (kao i uvijek) iz CIta, ovo je kao vrsta "osiguranja" rekla bih ali ustvari lagana matematika koja više Poljaku ide na mlin:

    platiš nepovratno i unaprijed paket:

    1. 50.000 (ako imaš do 35 godina i AMH iznad 18),

    2. 60.000 kn (ako imaš između 35-36 godina i AMH iznad 12 pmol/L

    ili

    70.000 kn (ako imaš između 37-38 godina i AMH iznad 8đšš+ pmol/L

    ukoliko ostaneš trudna iz prvog pokušaja, platio je par bzvz bar bar 30.000 kuna unatoč tome što je žena relativno mlada i perspektivna, ili čak bezveze bar 50.000 kn ako imaš 37-38 godina.

    Američke fore, oni to već dugo nude takve pakete s money back guarantee..... ali naravno samo ukoliko ispunjavaš uvjete (perspektivniji parovi).

    Plus, veže ih za sebe, ako si platio paket, odradit ćeš bar tri postupka tamo i neš mijenjati kliniku )

  35. #3035

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    172

    Početno

    Pozdrav, zna li netko kad je dok.Poljak na GO?

  36. #3036

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    vrlo jednostavna matematika (kao i uvijek) iz CIta, ovo je kao vrsta "osiguranja" rekla bih ali ustvari lagana matematika koja više Poljaku ide na mlin:

    platiš nepovratno i unaprijed paket:

    1. 50.000 (ako imaš do 35 godina i AMH iznad 18),

    2. 60.000 kn (ako imaš između 35-36 godina i AMH iznad 12 pmol/L

    ili

    70.000 kn (ako imaš između 37-38 godina i AMH iznad 8đšš+ pmol/L

    ukoliko ostaneš trudna iz prvog pokušaja, platio je par bzvz bar bar 30.000 kuna unatoč tome što je žena relativno mlada i perspektivna, ili čak bezveze bar 50.000 kn ako imaš 37-38 godina.

    Američke fore, oni to već dugo nude takve pakete s money back guarantee..... ali naravno samo ukoliko ispunjavaš uvjete (perspektivniji parovi).

    Plus, veže ih za sebe, ako si platio paket, odradit ćeš bar tri postupka tamo i neš mijenjati kliniku )
    Ma je lisac

  37. #3037

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    Isprika zbog duplanja poruke, imamo smrzlice u Citu pa cemo nastaviti s postupcima tamo, i mene je zanimala ova opcija povrata novca ukoliko postupak ne uspije, ali sad sad vidim da to nama i nije bas isplativo.

  38. #3038
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj Mamiblue prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure, zanima me jel ko od vas ima iskustva sa dr. Iz splitskog kbc-a ? Dr. Mrsic ili Dr. Marušić...
    Marusicka mi je radila aspiraciju prosli tjedan i imam samo rijeci hvale. Isto i za Mrsica. Plus, njih dvoje su gotovo uvijek tamo, a Mrsic ima najvise pacijenata. Ja sam inace kod Sunj i s njom imam samo dobra iskustva. Ma zapravo, tamo nema nikog tko mi nije bio ok. Budimir mi je u srijedu radio transfer jer je Sunj bila dezurna i to je dobro proslo.

  39. #3039

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    194

    Početno

    Drage cure, nakon godina pokušavanja prirodnim putem MM i ja odlučili smo otići u CITO i raspitati se o mogucnostima. Napravila sam sve pretrage (i hsg) i sve je ok, jedino su rezerve jajnih stanica nize od ocekivanog (17.69) s obzirom na moju dob (29. god). Spermiogram je muz ponovio 2 puta s razmakom od 3 mjeseca i dijagnoza je od teratoastenozoospermije (pio je razne tablete i vitamine) dosla na oligozoospermiju. Dr. Poljak nam je preporučio ivf/icsi.
    Imam nekoliko pitanja pa se nadam da cete mi pomoći: jeste li vi radile provjeru za zgrusavanje krvi,posto on to nije spominjao, sto mi je cudno?!
    Koliko vas je trazilo i drugo misljenje ili probalo prvo inseminaciju?
    Oprostite zbog podužeg posta, ali malo sam zbunjena od pitanja koja mi se motaju po glavi

  40. #3040

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    Pozz Mardu, cini se da su tvoji nalazi ok, pa vjerojatno zato nema potrebe da provjeravas i zgrusnjavanje, jer u pocetnim postupcima nema ni potrebe ukljucivati fragmin, narocito jer muz ima dijagnozu, pa je to vjerojatno uzrok neplodnosti. Sretno u postupku, vjeruj lijecnicima koje odaberes i ako i ne uspije odmah prvi put, nemojte klonuti, to je samo jedna bitka.

  41. #3041

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    Isto tako, vidim da suprug ima dijagnozu, nisam upucena bas, ali ako je jako smanjena pokretljivost ili broj, nisam sigurna da bi inseminacija mogla pomoci. Mi smo je rutinski dva puta odradili, neuspjesno, a nismo imali nikakvu dijagnozu, dapace, suprugov nalaz je izvrstan. Ponekad se i dogodi cudo, ali ja ne bih gubila vrijeme. Svakako, sretno..

  42. #3042

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    194

    Početno

    Draga funky, hvala na odgovoru i savjetu. Kod kojeg doktora ste vi bili? Dr. Poljak je ostavio ok dojam, ali mislim da bi možda malo vise informacija trebao reci i malo vise obratiti paznju na nalaze...doduse, mi nismo skoro nista pitali, ali bili smo pogubljeni... Kad ce nam dati informacije vezane za terapiju i ostale pojedinosti? Inace, osoba sam koja sve voli jako dobro prouciti prije nego se na nesto odluci, tako da me ovo sad izluduje...

  43. #3043

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    Meni su iskeno ove cure, forum, pruzile najvise informacija o svemu...o dr P. mogu reci samo najbolje, vrlo je direktan sta se meni svidja, cak bi se nekad i porjeckali. Sve sta te zanima pitaj, ovdje, a narocito tamo gdje placas. Veliki je strucnjak, u to ne sumnjam, ali ipak se osjecamo sigurnije kad smo pripremljene, jel'da? Postupak ide lijekovima, injekcijama koje odredi dr i onda nakon par dana krece uzv pracenje. Zatim dobijes injekciju "stopericu" koja potakne jajne stanice na sazrijevanje, onda ide punkcija, koja bi bez lijekova bila jako bolna, ali u Cita se dobije izvrstan koktel( kojeg ces pitat i za doma, sve smo) , tako da je sve bezbolno...zatim ide oplodnja, tu cekas i nadas se sto vecem broju i sto vecem stupnju razvoja( po mogucnosti blastocistama), zatim ide transfer ili vracanje oplodjenih stanica( potpuno bezbolno), a onda cekanje 10-15 dana i onda...ako je plus, super, ako nije, to nam je obicno svima bio najtezi trenutak i tesko razocaranje, ali treba bit uporan i smoci snage za dalje...vjerovati malo i u doktore i u sebe i svog dragog i u vise sile ako zelis i osjecas...

  44. #3044

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    Protokol postupka ces dobijati u hodu, jer dr zna neke lijekove ili doze mijenjati u hodu, u tome se i ocituje njihova strucnost. Mi smo recimo prvi put bili u nekom standardnom protokolu i imala sam nekih 5 jajnih stanica...kad taj postupak nije uspio, drugi put sam dobila puno manju dozu lijekova, a dobili smo 16 jajnih stanica...tako da, prepusti njima odluku, a sve detalje, naravno, pitaj. I moj je AMH bio kao i kod tebe, s tim da je meni bilo 33 godine. Nije to sjajan nalaz, ali vjeruj, nije uopce ni los kakav moze biti

  45. #3045

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    194

    Početno

    Hvala ti puno na detaljnom odgovoru... odlucili smo da krecemo u postupak u 8. mjesecu. Sto se tice placanja, vidjela sam cijene na njohovoj stranici,ali me zanima plaća li se postupak u cijelosti,ako ne bude jajnih stanica ili se ne oplode pa nema transfera...

  46. #3046

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    Placas lijekove posebno, a postupak posebno, te zamrzavanje dodatno, ako ima zamrznutih embrija. Mislim da, u slucaju da nema transfera, ne placas postupak, ali lijekove koje si primila da. Nazovi kliniku pa pitaj, ali nadam se da nece doci do te opcije..

  47. #3047

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    143

    Početno

    Pozdrav, da li netko zna da li je dr. Schwenner Radovniković na go? Prije 10-ak dana sam poslala mail, ali još nisam dobila odgovor.

  48. #3048

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Ivana2018 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, da li netko zna da li je dr. Schwenner Radovniković na go? Prije 10-ak dana sam poslala mail, ali još nisam dobila odgovor.
    Sjecam se da sam negdi na forumu procitala da su neki doktori iz Cita kroz 8. mjesec na go pa je moguce i ona. Pokusajte nazvati na jedan od njihovih brojeva, sestre se uvijek javljaju. Barem da doznate kad se doktorica vraca ako je na go.

  49. #3049

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    143

    Početno

    Hvala puno

  50. #3050

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Cao lutke!imam pitanje za vas.jel se smiju imati odnosi tokom primanja inekcija

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •