Stranica 2 od 65 PrviPrvi 12341252 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 3239

Tema: Potpomognuta u SPLITU

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    dr. mršić je ginekolog ( btw. meni vodi trudnoću), a kako im na humanoj fali ljudi sada on uskače. Imam samo rječi hvale za njega.

  2. #52
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Jojo, da li dr. Mršić onda radi sve kao i ostali dr-i na humanoj, mislim i punkcije i transfere?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    Jojo, da li dr. Mršić onda radi sve kao i ostali dr-i na humanoj, mislim i punkcije i transfere?
    Je, sve, cak se moze narucit kod njega na konzultacije prije postupka( tako mi je reka).

  4. #54
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    pozdrav
    samo da vam javim da je nasa zeljkica rodila jutros carskim putem svog sincica

    Marino 4600kg , mašala

    cestitamo joj , docekla ona svoje zlato <3

  5. #55
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    tko je radio u cita ili negdje drugo, ono zarezivanje endometrija zbog bolje implantacije nek mi se javi
    nam da netko jeste ali sam zaboravila tko

  6. #56
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Crenkapice, ja sam to radila, tj. Poljak mi je to radio, poslala sam ti pp.

  7. #57
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Drage cure koje se spremate u postupak u siječnju na Firule kod dr. Bud., kada idete u postupak (Sretna, Sissy)? Ja sam dobila informac. da ga nema do kraja siječnja, a meni je na zadnjem dogovoru rekao da ga nema do 06.01. Pa da li znate šta o tome?

  8. #58
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    DR.Mršić pa mom mišljenju je baš drag i ljubazan bio mi je u viziti tako da sam ga upoznala i baš mi je drago da jedan takav dr stiže na humanu!

  9. #59

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    DR.Mršić pa mom mišljenju je baš drag i ljubazan bio mi je u viziti tako da sam ga upoznala i baš mi je drago da jedan takav dr stiže na humanu!
    Bas mi je drago da si i ti zadovoljna. Meni vodi trudnocu i super mi je.
    Sto se tice dr. Budimira, mojoj priji je reka da se vraca 20.1.

  10. #60
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Hvala jojo na informaciji, otprilike takvu sam i ja dobila. Kako si ti, kako napreduje trudnoća?

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala jojo na informaciji, otprilike takvu sam i ja dobila. Kako si ti, kako napreduje trudnoća?
    Sad sam super, prosle su mucnine, na kontrolama sve u redu...

  12. #62

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    237

    Početno

    pozzdrav cure, pratim vas koliko stignem..da napišem kratku povjest:kod muža je neopstruktivna azoospermija, ljetos u poliklinici bahceci -sarajevo u centrifugatu je nađeno 20 spermića i išli smo na umjetnu međutim nije uspjelo..sad ponovo planiramo u postupak, ali se dvoumimo gdje? radio je danas muž spermiogram, bez centrifugiranja, međutim nisu našli ništa..propisali su terapiju : profertil tablete, vitaminski šejkovi-što piju sportaši i prestanak pušenja..bili smo u mostaru u privatnoj poliklinici za umjetnu, pošto nam je mostar najbliži, tako da su nam rekli da je mala šansa da se ostane trudna sa spermićima koju su izvučeni iz centrifugata? da li ima netko sa ovim iskustva ????

  13. #63
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    Tin, nemam iskustva sa tim nalazom, ali ono što mogu da ti savjetujem, naročito sa tom dijagnozom, da odete negdje drugo u postupak, jer mislim da u Mostaru nema kvalitetne klinike koja se bavi sterilitetom i MPO. Za istu cijenu, kai i negdje drugo, dobit ćete dosta manji kvalitet usluge. Nemoj zamjeriti na komentaru, ali ovo je moje mišljenje i doboronamjeran savjet.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    237

    Početno

    ne zamjeram ja tebi ništa, u mostaru se otvorila nova klinika radi Emica Ćorić i dr. Ivan Bušić imaju opremu kao i u CITU( bar tako kažu). Ne mora značit da ćemo se odlučit za njih, nego razlog je što su nam naj bliži. pa vidjet ćemo nakon ove terapije šta i kako, a možda se opet odlučimo za sarajevo-bahceci . jer imamo gore zaleđenih spermija

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj mostarka86 prvotno napisa Vidi poruku
    Tin, nemam iskustva sa tim nalazom, ali ono što mogu da ti savjetujem, naročito sa tom dijagnozom, da odete negdje drugo u postupak, jer mislim da u Mostaru nema kvalitetne klinike koja se bavi sterilitetom i MPO. Za istu cijenu, kai i negdje drugo, dobit ćete dosta manji kvalitet usluge. Nemoj zamjeriti na komentaru, ali ovo je moje mišljenje i doboronamjeran savjet.
    slažem se mojja mostarko i mene je dosta jada ubilo po mostaru idi tin dalje što dalje ....
    a za to novo nisam čula ali nemoj baš da im budeš pokusni kunić

  16. #66

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    237

    Početno

    hvala bebi na savjetu, ja bi najradije u cito all vidjet ćemo šta će bit kad muž potroši terapiju, ima li tko na ovom forumu da ima problem sa neopstruktivnom azoospermijom a da su dobili bebicu u Citu

  17. #67
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Tin, ima pokušaja sa azospermijom u cita, ali kakva je uspješnost ne znam. Možeš i poslat e-mail dr. Poljaku u cita ukratko sa vašom dijagnozom i pitanjima, on će ti sigurno odgovoriti. Mogu ti poslat na pp mail ako te zanima!

  18. #68

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    237

    Početno

    sara, može pošalji mi pp , HVALA

  19. #69
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    nasa inaa je 2x ostala trudna sa tom dijagnozom , tj. postupak TESA +icsi

  20. #70
    sretna 1506 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    nasa inaa je 2x ostala trudna sa tom dijagnozom , tj. postupak TESA +icsi
    Usput znaš li kako je Inaa,koliko broji,i zna li se šta je sa Larom?

  21. #71
    malena0808 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    84

    Početno

    Pozdrav cure, pratim vas već duže vrijeme, odradila san svoj prvi IVF u KBC-u Split kod dr. B u kojem nažalost nisan došla do ET-a jer su folikuli prsnuli prije punkcije a ostala jedna nezrela jajna stanica, spreman se za drugi pokušaj kod dr. Budimira pa me muči kad se on vraca s godišnjeg, jer mi M treba doć 16. 1. Pa me i zanima da li neki drugi doktor može prepisati terapiju pa da nastavim kod dr. B? Lijepi pozdrav

  22. #72
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    inaa je dobro cujemo se skoro svaki dan, mislim da je 33tj sada

  23. #73
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Malena0808 dobrodošla! Joj kako me strah tog scenarija na Firula za koji sam toliko puta čula...žao mi je što je tako ispalo, želim ti puno više sreće u drugom postupku. Ja se isto spremam kod dr. B., ja sam dobila informaciju da ga nema do 23.01., ali najbiolje je negdje polovnom siječnja nazvat sestru pa je pitata, ona će znati sigurno podrobnije informacije. Da li si dobila kakvo objašnjenje zašto se to desilo?
    I ako na možeš napisat vašu dijagnozu!

  24. #74
    sretna 1506 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    309

    Početno

    Rijetki su slučajevi da ti od prve uspije,tako da moraš imati volje i strpljenja.Javi se 13.01.sestri Zdenki i ona će ti reći tko te umjesto dr.B može otvoriti protokol.Evo iz kbc ima još jedna trudnoća ovih dana kod moje drage prijateljice zbog koje sam presretna,a ona se ne javlja na forum,tako da nam to daje svima vjetar u leđa.

  25. #75
    malena0808 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    84

    Početno

    sara10 hvala na dobrodošlici!!!! Naša ti je dijagnoza oligoastheno,sa mnon je sve ok, nisan dobila objašnjenje zašto se to dogodilo al kriv je tajming štopirice a po mom mišljenju zeznilo me sta je došao vikend i tad se to najčešće i dogodi, jer ako san dobro shvatila oni ne rade punkcije nedjeljom, nadan se i ja da će bit više sreće drugi put!!!!!!!

    sretna1506 llijepo je čuti to za tvoju prijateljicu...kao što si rekla daje nam vjetar u leđa, i nema odustajanja samo strpljivo do cilja, mislin da ću otić tamo odma nakon Sveta tri kralja pa van javin kakva je situacija

  26. #76
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    malena0808, kakav protokol si imala- koje lijekove, koliko komada koji dan?
    Šta stvarno ni u Splitu Humana ne radi nedjeljom? :\

  27. #77
    malena0808 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    84

    Početno

    Nisan sigurna...mislin da ne rade nedjeljon al ako cure bolje znaju nek me isprave Bila san u prirodnon, tj. polustimuliranon ciklusu sa klomifenom od 2. do 6. dana ciklusa, uzv 7. dan bilo 14 komada, onda mi je doda od 7 do 14.dana ciklusa po jedan gonal i jedan orgalutran da bi se folikuli hranili, al nisu se svih 14 pratili veličinom tako da je za punkciju bilo predodređeno njih 6 il 7 nezz tocno,a ostali su ostali manji a zadnji uzv je bija 14. dc-petak i onda su bili 18, 17 i ostali po 16, 15 i 14mm najmanji, štoperica u subotu 15. dan, al moji ciklusi nisu tako dugi, ovulacija mi bude 12-14 dan ciklusai te me zezlo, i očito mi pucaju već na 18-19 mm a ne ka sta je on očekiva prosječno 20-22mm

  28. #78
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    malena0808, koliki je bio vremenski razmak između posljednje injekcije Orgalutrana i štoperice?

  29. #79
    sretna 1506 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    309

    Početno

    Ja sam jednom imala transfer na praznik,tako da znam da su radili,a nedjelja me nije dopala nikako,tako da neznam.

  30. #80
    malena0808 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    84

    Početno

    ljube zadnja injekcija orgalutrana je bila u subotu između 14 i 14.30 a štoperica isti dan u 22h-ovitrelle , al to ima kakve povezanosti?

  31. #81
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    malena dobrodošla!malo kasnim jer nestignem čitat šta se događa moja velika beba me ne pušta!

    Sretno svima koje se spremaju u postupak !!!!!!!!mislim na vas iako nisam baš aktivna, poljubac od mene i mog bucka!

  32. #82
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj malena0808 prvotno napisa Vidi poruku
    ljube zadnja injekcija orgalutrana je bila u subotu između 14 i 14.30 a štoperica isti dan u 22h-ovitrelle , al to ima kakve povezanosti?
    Ima, ako je vremenski razmak između injekcije Orgalutrana i injekcije hCG predugačak, ali s obzirom da je kod tebe zadnja injekcija Orgalutrana (supresija) bila na dan štoperice nije uobičajeno da se to dešava, iako je bilo i takvih slučajeva, tu supresija nije odradila svoju ulogu (sprječavanje prijevremenog naglog porasta razine LH).
    Posljednje uređivanje od ljube : 04.01.2014. at 11:49

  33. #83
    malena0808 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    84

    Početno

    željkica fala na dobrodošlici! Čestitan na sinčiću od srca !!!

    ljube hvala na objašnjenju...nisan znala da tako to funkcionira, triban još puno toga naučit Eto...očito san ja jedan od tih rijetkih slučajeva kojimaa se to dogodilo, sičan se kako je i dr. B bija idnenaden jer me uopce nije pregleda na uvz prije anastezije nego kad je pocea s punkcijon se šokira kako nema vise folikula, i izvadija je samo jednu malu nezrelu jajnu stanicu

  34. #84

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    ljube hvala na objašnjenju...nisan znala da tako to funkcionira, triban još puno toga naučit Eto...očito san ja jedan od tih rijetkih slučajeva kojimaa se to dogodilo, sičan se kako je i dr. B bija idnenaden jer me uopce nije pregleda na uvz prije anastezije nego kad je pocea s punkcijon se šokira kako nema vise folikula, i izvadija je samo jednu malu nezrelu jajnu stanicu [/QUOTE]

    slična stvar se dogodila i mojoj prijateljici, jedino što ona uopće nije dobila štopericu. prekasno joj je bila punkcija. isto je bila kod dr B.

  35. #85
    malena0808 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    84

    Početno

    jojo fal na informaciji, steta je sto prolazimo sve lijekove i muku a prekine nas u pola puta, bez ET-a, al dobro valjda je tako moralo bit

    Nego jel se zna kad otvara odjel humane reprodukcije nas KBC-u ,tj. kad počinje radit sestra Zdenka i drugi doktori ako je dr. B još na godišnjem do 20.1. ovaj tjedan il onaj idući od 13.1????

  36. #86
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Malena,
    jesu li ti ovaj postupak računali kao iskorišten? Znaš sigurno da imaš pravo na teret HZZO-a na 2 postupka u prirodnom i 4 postupka u stimuliranom ciklusu?

  37. #87
    malena0808 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    84

    Početno

    Inesz znam za prava preko HZZO-a a mislin da mi broje kao iskorišten jer je uputnica ostala kod njih a potrošeni su i lijekovi i odradena punkcija (izvadija je jednu nezrelu, jedinu koja je ostala i koja se nije oplodila), a negdi san procitala da ako nije odradena punkcija da se ne racuna, a ako je da se onda računa, tako da mislin da mi ovo broje ka jedan postupak

  38. #88
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    malena , ja sam lani bila u kbc i nismo došli do punkcije ,samo sam išla na folikulometrije i računali su mi kao postupak totalno nepošteno.

  39. #89
    malena0808 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    84

    Početno

    željkica ne mogu virovat, baš nepošteno al makar si uspila ostvarit najveću želju, pa nije ni bitno ono ruzno sta se ostavi iza sebe Di si uspila ostvarit trudnoću, jel Cito il?

  40. #90
    hedoniza avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    225

    Početno

    Vidim da ovdje ima dosta negativnih komentara sta se tice kbc Split. Ja se bas razmisljam probati u postupak kod njih, ali sve manje i manje imam zelje kad vidim sta pisete. Crvenkapice draga kako si mi ti?

  41. #91
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    U kbc je loše to što ne vade estradiol prije punkcije, mislim da bi bilo manje ovakvih scenarija kako kod malene0808, da vade i to. Meni je u cita dr. to svaki put vadio i ti više dana zaredom prije punkcije. Siguro je i to bitan faktor za određivanje dana punkcije, uz veličinu i broj folikula.
    Znači, malena imala si punkciju 17 dc (jel tako), to je prekasno s obzirom da kažeš da su ti je ovulacija cca 14 dc. I ja se spremam dolj u postupak, ne znam šta reći kad čujem ovakve scenarije. Kad se sjetim, npr. nikad nisam čula u cita da su nekome folikuli prsnuli prije punkcije ili da su sve js-e bile nezrele ili prezrele..barem iz mog iskustva.

  42. #92
    sretna 1506 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    309

    Početno

    Sestra Zdenka počinje 13.01.raditi.Što se tiče prerane ili prekasne punkcije nisam ni ja čula da se desilo nekome kad ide u privatnu kliniku,interesantno ali uvijek pogode točno i uvijek ima ET,ali ne dođe uvijek do trudnoća,e zbog toga nije privatna klinika odgovorna,oni naprave sve savršeno a to što se ne uhvati nije njihov problem.Htjela sam samo reći da mi možemo samo vjerovati ili ne što nam nakon transfera dr..kažu.

  43. #93
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Mislim da je nakon transfera sve u Božjim rukama, tj. prirodna selekcija se vrši, ako je embrij dobar, doći će do T, a ako nije neće se imlpantirati niti razviti u maternici (to su riječi jednog dr-a). Biolog će ispod mikroskopa uzeti najbolje što vidi, al da li je to stvarno najbolje, to samo majka priroda zna. A ono do punkcije, to je u do doktora koji mora odrediti dobru stimulaciju, pratiti sve i procijeniti dobro sve komponente za punkciju...malo sam otišla od teme, al da potvrdim ponovo kod privatnika (cita) i najslabiji responderi dođu do transfera (problem je jedino kod dijagnoze azooo... kada se ne nađu spermiji), a na kbc ima tolko primjera kada je sve ok kod žene, a desi se da nema transfera.
    Al da ne ispadne sve samo negativno što se kbc-a tiče, ima i dolje trudnoća, evo jojo je primjer iz prve joj uspjelo i to blizanci!

  44. #94
    sretna 1506 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    309

    Početno

    Kao što već rekoh,kada kažu odličan embrij,mi moramo vjerovati da je takav,jel tako,a Bog zna kakav je i ima li ga uopće??!!

  45. #95
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Tako je Sretna, nadamo se da će nama dolje uskoro uspjeti, moramo vjerovati u to!!

  46. #96
    malena0808 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    84

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    U kbc je loše to što ne vade estradiol prije punkcije, mislim da bi bilo manje ovakvih scenarija kako kod malene0808, da vade i to. Meni je u cita dr. to svaki put vadio i ti više dana zaredom prije punkcije. Siguro je i to bitan faktor za određivanje dana punkcije, uz veličinu i broj folikula.
    Znači, malena imala si punkciju 17 dc (jel tako), to je prekasno s obzirom da kažeš da su ti je ovulacija cca 14 dc. I ja se spremam dolj u postupak, ne znam šta reći kad čujem ovakve scenarije. Kad se sjetim, npr. nikad nisam čula u cita da su nekome folikuli prsnuli prije punkcije ili da su sve js-e bile nezrele ili prezrele..barem iz mog iskustva.
    Je, estradiol je ključan u određivanju ovulacije, zato kad se on vadi, gotovo je nemoguće da folikuli "pobjegnu". Tako je, ovulacije su mi do 14. dana a punkcija je bila 17 dan il 16. nisan točno sigurna, tako da...po meni prekasno, ne sumljan u strucnost i prfesionalnost dr. B, mislin da je najveći problem kad žena prvi put ima postupak pa dr. ne zna pri kojoj veličini pucaju folikuli, sigurna san da će idući put sve proć dobro, jer ima uvid u moj sad već prošli protokol, a vi koje idete po prvi put u KBC Firule, nisan još zapantila tko točno (nemojte zamjerit) pripomenite mu kad van je u drugoj klinici dana štoperica..kad su folikuli bili te i te veličine

    Ipak mislin da se ipak ne događa da tako često pucaju folikuli, makar sve žene sta san tamo upoznala kroz postupak su završile sa ET-om. I isto se ostvari dosta trudnoća tako da samo trebamo virovat

  47. #97
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj malena0808 prvotno napisa Vidi poruku
    željkica ne mogu virovat, baš nepošteno al makar si uspila ostvarit najveću želju, pa nije ni bitno ono ruzno sta se ostavi iza sebe Di si uspila ostvarit trudnoću, jel Cito il?
    Točno nije bitno al bila sam jako ljuta i sad kad se sjetim me to ljuti! da u Cita sam ostvarila trudnoću i dobila svog bebača!

  48. #98

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je nakon transfera sve u Božjim rukama, tj. prirodna selekcija se vrši, ako je embrij dobar, doći će do T, a ako nije neće se imlpantirati niti razviti u maternici (to su riječi jednog dr-a). Biolog će ispod mikroskopa uzeti najbolje što vidi, al da li je to stvarno najbolje, to samo majka priroda zna. A ono do punkcije, to je u do doktora koji mora odrediti dobru stimulaciju, pratiti sve i procijeniti dobro sve komponente za punkciju...malo sam otišla od teme, al da potvrdim ponovo kod privatnika (cita) i najslabiji responderi dođu do transfera (problem je jedino kod dijagnoze azooo... kada se ne nađu spermiji), a na kbc ima tolko primjera kada je sve ok kod žene, a desi se da nema transfera.
    Al da ne ispadne sve samo negativno što se kbc-a tiče, ima i dolje trudnoća, evo jojo je primjer iz prve joj uspjelo i to blizanci!
    je, meni je uspilo iz prve i svaki put kad dođem na pregled dr. mi napomene koliko sam sritna. ali nisam ja jedina. sa mnom je bilo još nekoliko žena kojima je uspilo iz prve ali nisu na forumu i to su žene blizu 40 g. kada sam ja krenula u postupak postavila sam se ovako - idem u kbc, pokušat ću 2-3 puta, ako ne bude ništa idem privatno. ali sam tu upoznala i dosta žena koja si mogu priuštiti postupak u cita ali svejedno viruju timu u kbc-u. sa druge strane imam nekoliko poznanica koje su u cita ostavile brdo love a npr. doktor nebi ni primjetio da mu pacijentica ima PCOS. sve je to individualno.

  49. #99
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj sretna 1506 prvotno napisa Vidi poruku
    Kao što već rekoh,kada kažu odličan embrij,mi moramo vjerovati da je takav,jel tako,a Bog zna kakav je i ima li ga uopće??!!
    Ne razumijem ovaj tvoj post

    Kako onda možeš biti sigurna da li ti liječnik dobro tumači nalaze, imaš li bakteriju ili ne, daje li ti antibiotik ili svetu vodicu...?

    Liječnici prisežu Hipokratovu zakletvu http://hr.wikipedia.org/wiki/Hipokratova_zakletva i sastavni dio njihovog rada je etičko postupanje, a kazne za muljarenje sa embrijima i stanicama, u današnje vrijeme, bile bi ogromne.
    U konačnici, mislim da je stvarno ružno insinuirati da liječnik laže o kvaliteti embrija i njegovom postojanju.

  50. #100
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Mislim da je skroz krivo protumačen Sretnin post, nije ona mislila na nikakvu muljažu od strane dr-a, već na činjenicu da ako i dobijemo dobar embrij/e u postupku, to ne znači da će doći do T, a ja imam iskustvo iz cita: u zadnjoj stimulaciji sam dobila 5 odličnih osmostaničnih embrija (biolog rekao da su odlični i najbolji koje smo imali), tri vraćena iništa, 2 zamrznuta i vraćena u fet-u i ništa....na takve situacije je Sretna mislila...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •