Stranica 65 od 65 PrviPrvi ... 1555636465
Pokazuje rezultate 3,201 do 3,239 od 3239

Tema: Potpomognuta u SPLITU

  1. #3201

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    meni su ciklusi kraci od 28 dana pa to brzo prodje
    imam uputnicu, rekla mi je zena na telefon da kopiram i donosim kopije, a original na sam postupak (ako sam dobro upamtila).
    nemam protokol, samo su me narucili (mailom)
    kako se zovu injekcije? (sad bih ja to sve guglala )

  2. #3202

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Dat ce ti protokol nakon pregleda. Ja sam uzimala bemfolu 150 od 3 dana ciklusa do 11 dc, i dodatno cetrotide od 7 dc. Onda je isla stoperica Brevatcid da zaustavi rast folikula i punkcija 13 dan ciklusa. Dobila u venu lijek protiv boli i stvarno me nista nije bolilo, osamutilo me pa sam drijemala.
    Ovisi o dijagnozi, mozda ti bude drugaciji protokol.
    Ja sam bas prava kukavica, ali sam naucila samodavanje injekcija, jednom mi pokazali oni, a sljedece pute sama uz pomoc youtuba.

  3. #3203

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Drage MPO kolegice ,

    tek sam dobila upute za obradu za MPO.
    Tražila sam po temi, ali nisam našla baš sve pa ako može par uputa kad ste sve već s tim upoznate:

    1. Krv za serološke testove (hepatitis i hiv) se vadi na higijenskom? Na stranici piše nešto "utorkom" al doktorica mi nijr znala reći jel tako ili svaki dan. Koliko se čekaju nalazi?
    2. Krvna grupa i Rh se vadi na Križinama? Neki posebni dan? Posebni odjel? Ili na centralnom laboratoriju? Koliko se čekaju nalazi?
    3. Hormoni se vade na nuklearnoj? Za koliko dolaze nalazi? Koliko se čekaju nalazi?

    Bolje da ovu količinu krvi doniram, al šta je tu je..... :D

  4. #3204

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    1. i 2. radis sve na krizinama, hepatitis, hiv i krvna grupa, ne znam kako se zove odjel, prva zgrada kad dodes. Svaki dan se vadi krv, nalaz je gotov kroz nekoliko dana ne znam tocno da me ubijes.
    Hormone vadis na onom centralnom za vadenje krvi, ulaz do Hitne pomoci.

  5. #3205

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Cini mi se da nalazi budu kroz dan, dva osim mozda androstendiona kojeg sam cekala 2 tjedna.
    Sve vadis 3 dan ciklusa, osim progesterona koji ide 21. dan ciklusa

  6. #3206

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj SevenofNine prvotno napisa Vidi poruku
    Cini mi se da nalazi budu kroz dan, dva osim mozda androstendiona kojeg sam cekala 2 tjedna.
    Sve vadis 3 dan ciklusa, osim progesterona koji ide 21. dan ciklusa
    Puno hvala!

    Poslano sa mog SM-J320F koristeći Tapatalk

  7. #3207
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Citiraj Upitnica prvotno napisa Vidi poruku
    Drage MPO kolegice ,

    tek sam dobila upute za obradu za MPO.
    Tražila sam po temi, ali nisam našla baš sve pa ako može par uputa kad ste sve već s tim upoznate:

    1. Krv za serološke testove (hepatitis i hiv) se vadi na higijenskom? Na stranici piše nešto "utorkom" al doktorica mi nijr znala reći jel tako ili svaki dan. Koliko se čekaju nalazi?
    2. Krvna grupa i Rh se vadi na Križinama? Neki posebni dan? Posebni odjel? Ili na centralnom laboratoriju? Koliko se čekaju nalazi?
    3. Hormoni se vade na nuklearnoj? Za koliko dolaze nalazi? Koliko se čekaju nalazi?

    Bolje da ovu količinu krvi doniram, al šta je tu je..... :D
    Upitnica 1. i 2. Vadis na Krizinama na transfuziologiji, ne laboratorij. (trudnice imaju prednost, pa ćeš vjerojatno malo pričekati ako bude gužva)

    Spolne sam ja (prije 3 god) vadila na nuklearnoj 3-5 dan ciklusa,svi nalazi hormona su bili za 2/3 dana, čekala sam samo Antimullerov hormon 3 tjedna. Sretno

  8. #3208

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    13

    Početno

    Pozdrav cure! Evo i mi se spremamo na postupak krajem sljedećeg tjedna. U srijedu imamo zadnji dogovor sa doktorom kada će mi vjerovatno odrediti i terapiju. S obzirom da smo u Cita i da nam je ovo prvi postupak dali te lijekove kupujemo sami ili ih tamo dobijemo pa se onda to uračuna u konačnu cijenu? Ako ih kupujemo, u kojim ljekarnama i dali se prije moraju naručiti ili toga uvijek ima na zalihi? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru. Svim curama želim sreću i da ostvare trudnoću što prije!

  9. #3209

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj SevenofNine prvotno napisa Vidi poruku
    Ja racunam 1 ciklus 1 mjesec ajde nije puno mjesec i pol, proletit ce.
    Protokol je papir s planiranim tokom lijecenja, sto ces uzimati od terapije. S tim odes na humanu reprodukciju i upisu te. I ja sam isto nova ali brzo pohvatas.
    Tako je, drzala sam injekcije u hladnjaku. Ako vec nemas neka ti socijalni ginekolog ispise d1 uputnicu i kopiraj ju 15 puta, vrijedi godinu i nju odnosno kopije ces nositi kako budes dolazila.
    Po novim pravilima hzzzo-a, za svaki postupak treba nam nova uputnica. Ukinili su ono da vrijedi godinu dana

  10. #3210

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Po novim pravilima hzzzo-a za svaki postupak treba nova uputnica, ukinili su ono da vrijedi godinu dana

  11. #3211
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Mala, sretno u dobrim ste rukama. U srijedu ćeš kod Lucije uzeti prvi dio ljekova. Ja sam ih plaćala odmah, kakosam ih uzimala. Postupak se plaća na dan transfera.

  12. #3212

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    13

    Početno

    Latica hvala na odgovoru. Bili danas, tako smo i napravili, platili smo ih odmah. Dobila sam Gonal F po 225iu od 2 dana ciklusa do 5, onda 6 dan ultrazvuk. Nestrpljiva sam sad!

  13. #3213

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj 1latica prvotno napisa Vidi poruku
    Mala, sretno u dobrim ste rukama. U srijedu ćeš kod Lucije uzeti prvi dio ljekova. Ja sam ih plaćala odmah, kakosam ih uzimala. Postupak se plaća na dan transfera.
    koliko te je kostao cijeli postupak s lijekovima?

  14. #3214
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Mejan oko 18 000 kn.
    Mala sretno!

  15. #3215

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj 1latica prvotno napisa Vidi poruku
    Mejan oko 18 000 kn.
    Mala sretno!
    Hvala!

  16. #3216

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    Hvala 1latica. i mi smo se odlucili za njih pa da znam koliko otprilike racunati.
    MalaM22 sto je kod vas problem? (nazalost, ne mogu ti poslati privatnu poruku. moras imati mislim da minimalno 5 poruka na forumu da ti se otvori opcija s porukama )

  17. #3217

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj mejan prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala 1latica. i mi smo se odlucili za njih pa da znam koliko otprilike racunati.
    MalaM22 sto je kod vas problem? (nazalost, ne mogu ti poslati privatnu poruku. moras imati mislim da minimalno 5 poruka na forumu da ti se otvori opcija s porukama )
    Da, znam to za poruke..Kod mene AMH nizak 9,75 pmol/l (31g.), a muž oligoasthenozoo... Ostali nalazi svi u redu. Dali ste vi već krenili u postupak ili ćete tek sad? Šta je kod vas problem? Sretno vam!

  18. #3218

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    meni je jos nizi amh
    vec smo krenuli.
    hvala
    sretno i vama i da bude iz prve!
    Posljednje uređivanje od mejan : 04.10.2019. at 19:29

  19. #3219

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj mejan prvotno napisa Vidi poruku
    meni je jos nizi amh
    vec smo krenuli.
    hvala
    sretno i vama i da bude iz prve!
    Jel vama isto prvi put ili prvi u Cita? U kojoj ste fazi postupka?
    Hvala! Također sretno i da bude dobitni!

  20. #3220

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj MalaM22 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel vama isto prvi put ili prvi u Cita? U kojoj ste fazi postupka?
    Hvala! Također sretno i da bude dobitni!
    prvi ivf. sad cekamo betu
    a vi?

  21. #3221

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj mejan prvotno napisa Vidi poruku
    prvi ivf. sad cekamo betu
    a vi?
    Čekamo na transfer . Sretno!

  22. #3222

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Brzo vam i sretno prošlo čekanje!

    Znate li kako radi humana u rodilištu?
    Rade li folikulometrije, punkcije i transfere subotom i nedjeljom?

    Morat cu izlazit s posla....

  23. #3223

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj MalaM22 prvotno napisa Vidi poruku
    Čekamo na transfer . Sretno!
    hvala! sretno i vama!

    Citiraj Upitnica prvotno napisa Vidi poruku
    Brzo vam i sretno prošlo čekanje!

    Znate li kako radi humana u rodilištu?
    Rade li folikulometrije, punkcije i transfere subotom i nedjeljom?

    Morat cu izlazit s posla....
    hvala
    iskreno,ne znam ni gdje je to od nekud mi informacija da privatnici rade vikendima al za drzavne nisam sigurna.
    Posljednje uređivanje od mejan : 14.10.2019. at 15:05

  24. #3224

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Subotom rade, nedjeljom ne.

  25. #3225

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    13

    Početno

    Mejan kako je prošla beta, jesi vadila ??
    Posljednje uređivanje od MalaM22 : 22.10.2019. at 16:16

  26. #3226

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    MalaM22 poslala sam ti por u inbox

  27. #3227

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    20

    Početno

    Pozdrav, mozete mi reci koje sve nalaze traze u cita? Naime imam jos jedan smrzlic 3 dana starosti u petrovoj, ali ako ne uspije i ovaj put dogovorili smo se da mijenjamo petrovu i idemo u cito pa da imam spremne nalaze na prvim konzultacijama. Hvala

  28. #3228
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Pozdrav sky, nadam se da cam neće trebati info za Cito, ako ipak zatreba da znas: Kopija vjenčanog lista i osobnih iskaznica, spolni hormoni i hormoni štitnjače, krvna grupa+RH faktor, cervikalni brisevi, te za oba partnera biljezi na HIV i HEP i spermiogram za partnera.
    (kad smo mi išli prije 4 godine dr je htio nalaz spermiograma iz njihovog lab, pa smo se naručili na knzultacije npr. 10,a na spermiogram u 8:30. Dok smo cekali nalaz s-grama, popili kavu u kafiću ispod klinike)
    Zbog antralnih folikula dobro je na dogovor ići u prvom dijelu ciklusa, pa eto da i to znaš.
    Btw, možeš i dr. P poslati mail, pa pitati treba li još nešto
    Sretno

  29. #3229

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    20

    Početno

    Hvala puno na info

  30. #3230
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Drage sve. Ako ste bile u postupcima u periodu od 19.03 do danas ( ovaj period epidemije) molim vas da nam pomognete i ispunite anketu.
    Cilj ove ankete je prikupiti informacije o iskustvima žena u hrvatskom zdravstvenom sustavu za vrijeme pandemije COVID-19 tijekom postupaka medicinski pomognute oplodnje. Rezultati ankete koristit će se u svrhu objave zajedničkog tematskog izvješća udruge Roda i Pravobraniteljice za ravnopravnost spolova te zagovaranja za zdravstvenu skrb žena temeljenu na dokazima u doba javnozdravstvene krize poput pandemije COVID-19. Hvala
    https://docs.google.com/forms/d/e/1F...mSWjw/viewform

  31. #3231

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav svima ako uopće ima ikoga još na ovoj temi. Krećem u MPO vode pa bi mi bilo drago da imam još suboraca

  32. #3232
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Drage forumašice, ako imate zamrznute zametke, završile ste svoj MPO put, te se susrećete s pitanjem - Što sa preostalim zametcima?
    Poziv udruge RODA
    https://www.roda.hr/udruga/programi/...-zametaka.html
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 15.03.2021. at 20:20

  33. #3233

    Datum pristupanja
    Jun 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima... Ima tu koga da svjeze ide na mpo na splitsku ginekologiju?

  34. #3234

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Spremam se za drugi postupak i ne mogu se sjetiti, radi li centralni lab subotom? Trebam izvaditi ponovno spolne hormone, naravno da mi 2 dc pada u subotu :/

  35. #3235

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    3

    Početno

    Bok curke.

    Molim Vas za info ako znate koliko se otprilike čeka na postupak u Splitu?
    13.09 imamo konzultacije,sve nalaze imamo,ali evo znatiželjna sam i nestrpljiva jer je to prvi put da idemo u postupak.

    Hvala

  36. #3236

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Sve je to relativno, kod koga si i kakva je dijagnoza. Ja sam otisla na prve konzultacije kod jednog doktora davne 2017. sa svim nalazima i bilo je nekih nagadanja imam li polip ili ne, a to se ne moze vidjet bilo kad u ciklusu nego samo odredene dane pa sam dolazila 2 ili 3 ciklusa na uzv sta mi je bilo bezveze jer gubim vrijeme a na kraju nista od polipa nego je maternica blago na v . Nakon toga su me uhvatili bozicni praznici, nakon toga nekim cudom ostanem prirodno trudna i dozivim spontani. Dok sam se oporavila, istekli mi svi nalazi. Pa doslo ljeto. I bye bye godina dana otisla u vjetar.
    Sljedeci put sam odlucila promijeniti doktora, od prvih konzultacija do postupka cca 4 mjeseca s tim da je bio dugi protokol i ljeto. Doktor nije gubio vrijeme nego smo odma isli na icsi i uspjeli. Kod koga si?

  37. #3237

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    3

    Početno

    Evo odradili danas razgovor kod dr. Mršića.
    18.10 opet idemo treba još neke nalaze napraviti,pa moguće u postupak u 11 misecu.
    Nalaze treba ponavljati neke jer moraju biti rađeni u Splitu, ne prihvaćaju ove rađene u OB Šibenik.

  38. #3238

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Super, i ja sam bila na kraju kod njega.

  39. #3239

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Jeli tkonimao iskustva sa dr. Paladom u vezi potpomognute oplodnje?

Stranica 65 od 65 PrviPrvi ... 1555636465

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •