Stranica 64 od 65 PrviPrvi ... 145462636465 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,151 do 3,200 od 3239

Tema: Potpomognuta u SPLITU

  1. #3151
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Hvala vam cure, od srca vam želim isto što prije! Pratim vas i dalje.. Sretno!

  2. #3152

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    32

    Početno

    Pozdrav cure! Nova sam na forumu. Nasa dijagnoza je azoospermia. Nalazi svi u granicama normale a spermiogram pokazao cistu 0 Trenutno smo kod dr. Hauptmana na Rebru u Zagrebu. Kod mene jos dijagnoza Pcos i hipotireoza al kilaza je normalna. Najvjerovatnije cemo morati ici na punkciju ali meni se cini mozda bolje odmah na mTese. Cula sam za polikliniku Cito u St i dr Poljaka. Zanima me je li netko bio na mTese u Splitu te kakva su iskustva? Ima li koji bebac ? ))

  3. #3153
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Ladybird... dobrodosla
    Mi smo u Citu, sada evo kroz tjedan dana bi trebali krrnuti sa postupkom tj ja sa bockanjem pa dalje sve po redu kako ide
    Ja cu ti samo rec da kad smo bili kod njih na konzultacijama pa je sestra pricala o uspjesima koje imaju i rekla neki wooow postotak koji imaju sa parovima gdje je muskarac kompletno neplodan. Nisam znala ni da je to moguce uopce.
    Zelim vam svu srecu da uspijete cim prije.

    Mi smo inace iz Ri, odlucili se krenut privatno u Cito, bili smo u 3.mj na konzultacijama i preuzeli ljekove i evo sad svaki dan trebam dobiti stvari la da se krenem bockat i pakiramo se za split po nasu bebicu...ili...nase bebice
    Mi smo se odusevili i sa dr.P. i njegovom ekipom. Svi su jako dragi i pristupacni, profesionalni a opet tako..ljudski.. ne znam kako bi to opisala.. divni su

  4. #3154
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Ja sam dobila stvari jucer. Danas mi je 2dc i pocinjem sa Gonalom, doza 150. U subotu smo u st na prvom ultrazvuku

  5. #3155

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    10

    Početno

    Ladybird pozdrav, ne znam puno o tom postupku, ali znam da iako sam u KBC-u, neke dijelove sam obavljala u Citu i meni su za sve što sam trebala bili jako stručni.
    Više informacija sigurno možeš naći u Facebook grupi RODA-Neplodnost, probaj tamo pitati, sigurno ima žena koje će znati odgovoriti.

    Sarah sretno u postupku! Neka ti Split donese sreću

  6. #3156
    Nasty avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    101

    Početno

    Sarah, sretno u Splitu! Držim fige na najjače. Javi kako napreduje postupak.

  7. #3157
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Hvala curke. Sinoc smo dosli i smjestili se u St. Danas ujutro sam imala 1.folikulometriju, danas mi je 6dc. Od danas mi je dignuta doza gonala sa 150 na 225. Sutra gonal i cetrotide, u pon isto tako. A u utorak folikulometrija pa cemo vidjeti kako ce biti

  8. #3158

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Večer drage žene evo nova sam na forumu, kažem da malo popričam s suborcima :D
    Ukratko da napišem povijest bolesti; 2015. operirana čokoladna cista na lijevom jajniku, iza toga sam se stvarno trudila pregledavati što češće- bilo uvijek sve u redu.
    Lani u 3.mjesec ostanem trudna prirodnim putem, prvi uzv sve ok, mogućnost da su blizanci velika, no nažalost drugi pregled nema otkucaja - kiretaža
    Doktor savjetuje malu pauzu (glupa poslušam, umjesto da se već nakon prve M bacimo na posao dok su iole prisutni trudnički homoni), i evo od 10.mjeseca 0 bodova.
    Vadila hormone: AMH 8.50 pmol/L
    FSH 9.71 IU/L
    Kaže dr.endometrioza očito pojela zalihe, naručiti ću se za HSG za sljedeći ciklus, s obzirom da dr.kod kojeg sam bila privatno nije niti spomenuo da trebam raditi briseve tako sa smo lijepo izgubili jedno 2.mjeseca :/

    Nakon opširnog posta, zamolila bih vas da me savjetujete (ako je moguće uopće birati doktora na odjelu) tko je dobar i tko će se od njih pozabaviti s mnom kako treba?
    Kad čovjek nažalost uđe u sve ovo, u početku je zbunjen i def sve ovo utječe na osobu i psihički i fizički, tako da se nadam pokojem savjetu hvala vam!

  9. #3159

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Nasty cestitam !! Cure sretno, ja cekam 9.mj

  10. #3160
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Iron Girl... dobrodosla!
    Ne mogu ti komentirati nista za tvoju situaciju jer ne znam nista o tome ali ti mogu pozeljeti srecu da sto prije dodjete do vase mrvice.

  11. #3161
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Iron girl,dobrodošla i puno sreće! Nemoj mislit da si glupa jer si radila pauzu,treba organizmu da se odmori ipak si imala kiretažu.Ja sam nakon svoje kiretaže isto radila pauzu,svaki dr to savjetuje!
    Kod kojeg si sada dr?Privatno ili Kbc?

  12. #3162
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Update...
    Uzbudjenje je veliko, sutra u 8h ujutro sam na punkciji pod opcom. Za sada koliko se vidi na ultrazvuku, imam ih oko 5-6 u svakom jajniku. Reakcija na hormone je skolska, vidjet cemo stanje spermica sutra..

  13. #3163
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Probudim se ja iz narkoze i med.sestra mi govori, imamo 16 j.s.! Probudila sam se iste sekunde kompletno hahahaha
    Odlucna vijest.. a danas ujutro ce me zvati da mi jave koliko ih je bilo dobrih i koliko su ih oplodili.
    Nestpljenje je ogromno!

  14. #3164
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    Probudim se ja iz narkoze i med.sestra mi govori, imamo 16 j.s.! Probudila sam se iste sekunde kompletno hahahaha
    Odlucna vijest.. a danas ujutro ce me zvati da mi jave koliko ih je bilo dobrih i koliko su ih oplodili.
    Nestpljenje je ogromno!
    Super, sretno!

  15. #3165
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Sutra, 20.05.imati cemo transfer... ne znam jos detalje, o tome cemo na licu mjesta sa njima...

  16. #3166

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    10

    Početno

    Sarah, super rezultat! Sretno! Nadamo se dobrom dijeljenju i neka uspije transfer!
    Punkcija se u Citu radi pod općom anestezijom?

  17. #3167
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Hej Vanush
    Pa ja sam htjela opcu, placa se dodatno.
    ET ce znaci biti na 3.dan. Malo mi je nervoza zbog toga... sta nije da et na 3.dan ima manju sansu...? :/

  18. #3168
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    Hej Vanush
    Pa ja sam htjela opcu, placa se dodatno.
    ET ce znaci biti na 3.dan. Malo mi je nervoza zbog toga... sta nije da et na 3.dan ima manju sansu...? :/
    Neee,ja sam imala transfer 3 dana,uspješan!

  19. #3169
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    Sutra, 20.05.imati cemo transfer... ne znam jos detalje, o tome cemo na licu mjesta sa njima...
    Sarah, sretno...
    Je li to u potpisu sve od dobivenih 16 jajnih stanica?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 20.05.2019. at 17:16

  20. #3170
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Neee,ja sam imala transfer 3 dana,uspješan!
    Supeeerr!!! ...moram pitat, malo sam pod stresom

  21. #3171
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Sarah, sretno...
    Je li to u potpisu sve od dobivenih 16 jajnih stanica?
    Hvala, Inesz!
    Da... bilo je 16 oocita, od toga 13 dobrih...
    Na kraju dosli na 6 embrija i eto danas na 3.dan ostali na 4 embrija, sva 4 ocjene odlican i vrlo dobar.
    ET 2 embrija, assisted hatshing i embrioglue, dobila booster (plus inekciju za doma koju moram primiti u petak opet), nafilana utricima, pijem i andol 100 i prenatal tablete. Eto... mislim da smo napravili sve moguce i da rezultat ne bi smio izostati
    I 2 embrija zaledjena.

    To je za nas super rezultat jer nam se javlja fragmentacija i nismo nikada jos imali zaledjenih.

    Jako smo happy
    Posljednje uređivanje od Sarah777 : 20.05.2019. at 19:52

  22. #3172

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    145

    Početno

    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, Inesz!
    Da... bilo je 16 oocita, od toga 13 dobrih...
    Na kraju dosli na 6 embrija i eto danas na 3.dan ostali na 4 embrija, sva 4 ocjene odlican i vrlo dobar.
    ET 2 embrija, assisted hatshing i embrioglue, dobila booster (plus inekciju za doma koju moram primiti u petak opet), nafilana utricima, pijem i andol 100 i prenatal tablete. Eto... mislim da smo napravili sve moguce i da rezultat ne bi smio izostati
    I 2 embrija zaledjena.

    To je za nas super rezultat jer nam se javlja fragmentacija i nismo nikada jos imali zaledjenih.

    Jako smo happy
    Sarah777, to je divno, sretno!!! Pridruži nam se na temi Nakon transfera

  23. #3173
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj Antigravity prvotno napisa Vidi poruku
    Sarah777, to je divno, sretno!!! Pridruži nam se na temi Nakon transfera
    uf..evo me... ja kad se uhvatim 1 teme onda kao da nista drugo ne postoji..

  24. #3174

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Sarah sretno !
    Iron girl gdje ces u postupak, u kbc Split se mozes naruciti u koga hoces. Meni je moj ginekolog preporucio dr.Mrsica koji mi je pogodio dijagnozu nakon sto je promakla mom ginekologu i jos jednom iz bolnice. Sve najbolje od strucnosti pa do pristupa pacijentu. Nadam se da ce i drugi koji su u KBC Split podijeliti iskustva da ti je lakse odluciti.

  25. #3175
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Hvala
    Pratim vas i dalje

  26. #3176

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    10

    Početno

    Iron Girl, ja sam u kbc-u i mogu potvrditi ovo šta je SevenofNine rekla. Ja sam kod doktora Mršića, o kojem mogu reći samo sve najbolje, iako još nismo došli do postupka jer rješavamo druge prepreke prije. Meni su i u Citu se pokazali stručni, ali mi nije odgovarao pristup, nekako je sve bilo na brzinu, nisam stigla pitat sve šta sam htjela. Jedini problem na kbc-u je šta nas je puno, čini mi se kod Mršića najviše, pa se moraš pripremiti na čekanje.
    Kod cura u čekaonici koje su kod nje sam čula da su isto tako zadovoljne s doktoricom Marušić.

  27. #3177

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    24

    Početno

    SevenofNine i vanush i ja sam trebala u Mršića, ali mi sve to nekako presporo ide. Mislim da ću probat otić i privatno do jeseni

  28. #3178

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Bok cure moje, evo nikako doći do kompa i odgovoriti a dok se i snađem kako odg svakoj na pitanje haha
    imala sam sreće utoliko da sam se došla zapisati i sestra mi je dala termin kod doktora Budimira, da mi je taman jedna pacijentica otkazala, evo sad čekam M da dođe i da dogovorimo pregled jer mi je tada bila sredina ciklusa pa je rekao da nema smisla pregledavati da neće ni vidjeti ako ima koje žarište endo, da se bolje vidi odmah iza M stanje.
    A što se tiče dr Mršića, ma nemojte me krivo shvatiti dobra je on ali 2 puta me već "zeznuo", ništa ozbiljno ali evo npa bila sam privatno kod njega, kaže što trebam naraviti, izostavi briseve!? koji su bitni za hsg a i za samu ivf koju je preporučio, zbog toga izgubim mjesec, napravim briseve i naravno da moram izgubiti još vremena u liječenju, a sestra kaže da vam je radio briseve naplatio bi mi više, smatram da to nje u redu barem je mogao uputit na mog dr koji će to napraviti, i tako još bi neke stvari napisala koje u meni osobno zasmetale.... tako da sam njega konkretno otpisala, evo vodit će me dr.Budimir pa nek je sa srećom :D

  29. #3179

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    10

    Početno

    Iron Girl - super da se tako pogodilo. Nadam se da će ti dr. Budimir posvetiti vrijeme i da ćeš biti zadovoljna. To puno znači. Meni ti npr za hsg nisu tražili nalaz briseva koji je došao kasnije, ali ja sam hsg radila u Citu.

  30. #3180

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    93

    Početno

    Pozdrav svim curama, osjećam se dužnom ostaviti komentar na ovoj temi, jer znam da je meni svakako trebao neki takav u početku. Trenutno sam u 30 tjednu trudnoće, zahvaljujući Citu, pa par riječi - drugi postupak, prvi transfer nama je bio dobitan i svaka kuna i trud se isplatio. Osoblje kompletno za svaku pohvalu, vrlo profesionalno, usluga top. Svi spominju Dr. Poljaka, mene vodi Dr. Aracic i riječ je o izvanrednoj doktorici, uvijek dostupnoj za sve informacije. Stručna, direktna (govori kako jest, a ne ono što se želi čuti), a u njene sposobnosti sam se uvjerila nakon sto je savladala sve poteškoće koje su nam se našle na putu, pogodila pravu terapiju i dovela nas do trudnoće. Nije bilo slučajno, dosta toga je bilo u njenim rukama U svakom slučaju preporučam i svima želim puno sreće

  31. #3181
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Uz pomoc Cita, evo dosli smo do naseg
    Posljednje uređivanje od Sarah777 : 15.06.2019. at 15:09

  32. #3182

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Sarah cestitam ti od ❤ !! Zelim ti lijepu, sretnu i mirnu trudnocu.

  33. #3183
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj SevenofNine prvotno napisa Vidi poruku
    Sarah cestitam ti od ❤ !! Zelim ti lijepu, sretnu i mirnu trudnocu.
    Hvala ti, draga

  34. #3184
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    @Vocnatorta,
    Oglašavanje prodaje lijekova je zabranjeno prema pravilima foruma.

  35. #3185

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    12

    Početno

    Pozdrav svima, zanima me što točno piše u formularu koji se potpisuje kao dokaz da ste u izvanbračnoj zajednici kako bi mogli na potpomognutu oplodnju. Zna li netko?

  36. #3186

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Ne znam doslovno jer sam ostavila sve papire u bolnici, uglavnom dosli smo u javnog biljeznika, oni tamo imaju gotovu tu izjavu o izvanbracnoj zajednici. Jako je kratka i jednostavna. Pitalo nas je samo u koju svrhu, rekli smo medicinski potpomognuta oplodnja, potpisali, platili. Sve gotovo u 5 minuta.

  37. #3187

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj melanija& prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, zanima me što točno piše u formularu koji se potpisuje kao dokaz da ste u izvanbračnoj zajednici kako bi mogli na potpomognutu oplodnju. Zna li netko?
    Pozdrav! Mi smo napisali i isprintali doma izjavu prema ovom predlošku: https://narodne-novine.nn.hr/clanci/..._156_3905.html

    http://forum.roda.hr/threads/51269-O...C4%8Dne-parove

    I kod javnog bilježnika onda potpisali i ovjerili. To je bilo ok.

  38. #3188

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Drugi dan ciklusa trebam vaditi hormone, donijeti nalaz i taj isti dan krenuti s protokolom. Medutim dobila sam danas(petak u 20h), cini mi se da nakon 16 sati racuna kao da je prvi dan ciklusa u subotu.
    Nedjelja ce mi biti 2 dan, ovo mi je prvi ivf pa ne znam sto ciniti. Vadi li neko hormone od privatnika nedjeljom, jeli mi kasno da krenem s protokolom 3 dc?

  39. #3189
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ne. Dapače, prilično je uobičajeno krenuti sa stimulacijom na 3dc. Sretno!
    Edit: svejedno zovi doktora pa pitaj, možda ima neki razlog zašto misli krenuti 2dc!
    Posljednje uređivanje od Argente : 31.08.2019. at 00:06

  40. #3190

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Hvala do neba na odgovoru, bas sam se izivcirala danas. A priori ovog ciklusa sam uzimala estrofem 7 dana, i traze mi hormone 2 dc. Nema veze ako su od 3 dana? Planirano je bilo krenuti sa stimulacijom od 2 dc, no sto je tu je. Sad sam se malo smirila.

  41. #3191
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Hormoni 2dc se možda vade radi progesterona (ako je previsok ne ide se u stimulaciju), to uglavnom u Petrovoj rade pa možeš pitati na njihovoj temi. Kod nas u Ri se to nije vadilo nego se u kratki protokol uobičajeno kretalo 3dc i bok.
    2dc se kreće i s klomifenima, koje si lijekove ti dobila?

    Ne znam kako je u ST, ali mislim da nijedan privatnik ne radi nedjeljom, dobro da je subota pa stigneš još nazvati što za tvoj konkretan slučaj.

  42. #3192

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Ja sam dobila Bemfola/Cetrotide, a od hormona vadim e2, p4, lh.

  43. #3193

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    pozdrav cure.
    ide li koja od vas u bolnicu na postupak?
    dobila sam termin za prvi pregled ali me zanima koliko se cekaju lijekovi (tako su mi rekli, da se lijekovi najduze cekaju) pa cisto da znam.
    i placaju li se lijekovi ako se postupak obavlja preko uputnice? negdje sam cula da se nesto placa.
    svaka info dobro dosla.
    hvala

  44. #3194

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Ja sam u bolnici u postupku, ne placaju se lijekovi vec ih pokriva zdravstveno. Na papiru na kojem pise koje pretrage treba obaviti, pise da se po lijekove dolazi svaki 3.ponedjeljak u mjesecu. Meni se tocno tako ciklus i namjestio. Kod koga ides na konzultacije, jesi obavila sve pretrage, briseve, spermiogram?

  45. #3195

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    obavila briseve, spermiogram, hormone, sonoHSG...
    imam termin kod dr.marusic ali do termina imam jos dva ciklusa pa me zato zanimalo, cisto da znam koliko se otprilike ceka na sve.
    Posljednje uređivanje od mejan : 17.09.2019. at 21:01

  46. #3196

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj SevenofNine prvotno napisa Vidi poruku
    pise da se po lijekove dolazi svaki 3.ponedjeljak u mjesecu. Meni se tocno tako ciklus i namjestio.
    znaci li to da ako menstruaciju dobijem nesto prije pa ne mogu uzeti lijekove, da moram cekati iduci ciklus?
    Posljednje uređivanje od mejan : 17.09.2019. at 21:07

  47. #3197

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Ja pretpostavljam da ces krenuti s postupkom 1.ciklu nakon pregleda, mozda i oni izlaze u susret oko podjele lijekova kad im dodes s protokolom upisati se.
    Meni je bila situacija drugacija jer sam bila na terapiji i tada se upisala za 9.mj, dobila sam protokol te dosla krajem 8.mj po lijekove. Neka se neko jos javi, jesu li susretljivi s lijekovima da se ne gubi ciklus?
    Sto rec da se toliko dugo ceka na 1.pregled, guzva sad na jesen ili je tako stalno kod nje. Ja sam kod dr.Mrsica cekala mjesec dana

  48. #3198

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Kad dodes s protokolom, oni ti daju lijekove koje drzis u frizideru i cekas 2 ili 3. dan ciklusa ovisno o dogovoru s doktoricom

  49. #3199

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    73

    Početno

    pa ne znam je li to dugo, mjesec i pol na termin.. ali tako su mi se poslozili ciklusi.
    kakav protokol? (nova sam u ovome pa jos hvatam sto to znaci :D )

    u frizideru ih drzis? pretpostavljam da je rijec o injekcijama.

  50. #3200

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Ja racunam 1 ciklus 1 mjesec ajde nije puno mjesec i pol, proletit ce.
    Protokol je papir s planiranim tokom lijecenja, sto ces uzimati od terapije. S tim odes na humanu reprodukciju i upisu te. I ja sam isto nova ali brzo pohvatas.
    Tako je, drzala sam injekcije u hladnjaku. Ako vec nemas neka ti socijalni ginekolog ispise d1 uputnicu i kopiraj ju 15 puta, vrijedi godinu i nju odnosno kopije ces nositi kako budes dolazila.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •