Stranica 1 od 65 1231151 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 3239

Tema: Potpomognuta u SPLITU

  1. #1
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno Potpomognuta u SPLITU

    U skladu s najavljenom reorganizacijom i uređenjem foruma otvaram novu temu Potpomognuta u SPLITU

    Molim vas da budete sažeti, informativni i da dijelite korisne informacije.


    Molim vas, ponovno, kao i na početku prošlog topica, nemojte vibrati i ostalo (za to imate odbrojavanje – vibranje ćemo prebacivati na odbrojavanje bez upozorenja) i chatati (chat ćemo brisati, također, bez upozorenja). Nastojat ćemo u tome biti dosljedni koliko nam mogućnosti dopuštaju jer želimo da na ovoj temi, kao i na svim drugima, prije svega budu dostupne informacije.

    SRETNO SVIMA

    STARA TEMA

  2. #2
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Kopiram stare uvodne postove, ali zaista vas molim da nam javite nove podatke, da izbacimo zastarjele, a stavimo ažurirane...da svatko već pri otvaranju prvog posta moće naći osnovne info. Molim vas i za podatke o Firulama.

    PRETRAGE U SPLITU

    SPERMIOGRAM
    HZZO - radi se na Humanoj. Uputnicu daje njegov doktor opće prakse. Uzorak se daje do 11h a nalazi su iza 13h.
    PRIVATNO - poliklinika Cito, 300,00 kn, može se naručiti u bilo koje doba dana, nalazi za jedan sat.

    PAPA TEST
    HZZO - Radi ga soc. ginekolog, nalazi za desetak dana (mislim da se plati oko 80,00 kn da budu za desetak dana, inače se čekaju i 1 - 2 mj.)
    PRIVATNO - kod bilo kojeg ginekologa, nalazi za desetak dana, za cijenu nisam sigurna.
    Ako je zadnji papa test rađen nedavno i bio je uredan, nije ga potrebno ponavljati.

    BRISEVI CERVIKSA na klamidiju, ureaplazmu, mikoplazmu, aerobe i anaerobe
    HZZO - radi ih soc.ginekolog a potom se nose na Zavod za javno zdravstvo (Higijenski), nalazi za desetak dana.
    PRIVATNO - kod bilo kojeg ginekologa, nalazi za desetak dana, cijena 500,00 kn.

    SPOLNI HORMONI
    FSH, LH, TSH, prolaktin, estradiol, testosteron - vade se 2. - 5. dan ciklusa.
    Samo progesteron se vadi 21. dan ciklusa, odnosno 7 dana nakon ovulacije.
    HZZO - rade se na Firulama, nuklearna medicina, od 7 - 9h, nalaze sam čekala 2 - 3 tjedna. Za progesteron ne znam. Uputnicu daje soc. ginekolog.
    PRIVATNO - poliklinika Analiza ali to ne bih preporučila jer je svaki hormon posebno oko 130,00 kn. Nalazi su isti ili sljedeći dan.

    HSG - ispitivanje prohodnosti jajovoda
    HZZO - može se obaviti u bolnici, mislim da se stoji 2 - 3 dana.
    PRIVATNO - poliklinika Cito, 1.200,00 kn - moja topla preporuka iz osobnog iskustva, vjerujte isplati se, jer je usluga vrhunska, sam postupak traje 5 min i nakon toga možete fino kući ili na kavicu.

    Ovo su osnovne pretrage i ovisno o nalazima ovih pretraga savjetuju se daljnji postupci. Tako se može savjetovati i da se napravi urinokultura, spermokultura, brisevi uretre, hormoni za supruga, inseminacija, laparoskopija, isl. ali o tom - potom. Prvo je važno izabrati dobrog stručnjaka koji se bavi potpomognutom oplodnjom i u kojeg imate povjerenja.

    INSEMINACIJA - AIH
    HZZO Firule.
    PRIVATNO poliklinika Cito, 1.000,00 kn (bez lijekova), u cijenu uključeni svi pregledi, postupak i obrada sperme.

    IVF, IVF-ICSI
    HZZO na Firulama (dr. Gabrić, dr. Šunj, dr. Budimir i biolog dr. Tandara).
    PRIVATNO poliklinika Cito, cijena IVF 7.000,00 kn, IVF-ICSI 9.000,00 kn (bez lijekova).
    Za Firule, info koje smo dobili od jedne forumašice koja se tamo liječi (lipanj. 2011.)

    Papa test sam platila 100kn da bi bio za 10 dana a bio je i brže (preko soc.gin)
    hsg se obavi odmah po prijemu u bolnicu ali se mora prethodno dogovorit s doktorom (551-422) i sutradan se ide kući nakon vizite.
    I inseminaciju rade dr.Šunj dr.Budimir i dr.Tandara a soc.gin.je taj koji uputi kod kojeg dr.
    e da progesteron se vadi na centralni lab.na firule do 9h a nalazi su u roku 2-3 dana,beta se isto vadi tamo ali su nalazi isti dan oko13
    CITO:
    www.cito.hr

    CITO - cjenik:
    http://www.cito.hr/hrv/kontakt=cjenik.html
    Posljednje uređivanje od Argente : 13.02.2014. at 23:17

  3. #3
    Kyra Ars avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    234

    Početno

    Ja sam friško iz postupka na KBC Split pa evo nekih informacija:

    MPO LIJEČNICI: dr. Budimir, dr. Marušić, dr. Šunj i povremeno dr. Mršić
    EMBRIOLOG: dr. Tandara

    tel.: 021 551 422
    Broj za naručivanje za konzultacije: 551 211, zvati samo izmedju 14-15

    Dnevni raspored Odsjeka za medicinski potpomognutu oplodnju
    (radi se svaki dan osim nedjelje, subota po potrebi)
    7.30 Primanje uzoraka sjemema za postupke MPO
    8-9 Folikulometrije
    9-12 Aspiracije folikula, ET i AIH
    13-14 Razgovor s pacijentima (telefonske obavijesti)
    14-15 Primanje terapije

    Traži se vjenčani list (za bračne parove) ili od javnog bilježnika ovjerena izjava (za izvanbračne parove) ne stariji od godinu dana.

    Traže se sve uobičajene pretrage za MPO. Između ostalog:
    - serološki testovi (HIV i hepatitis) ne stariji od godinu dana: radi se na Higijenskom zavodu, Vukovarska 46A, Split
    - hormonske pretrage 2-5. dana ciklusa (FSH, LH, E2, A, SHBG, PRL, T, AMH, TSH) i P 21dc - svi se osim AMH rade na Nuklearnoj na Firulama do 8h (nalazi 3-15 dana, kako što), AMH se radi u Centralnom laboratiju, Firule do 10h (nalazi 15-30 dana)
    - spermiogram se radi na Odjelu za humanu reprodukciju uz uputnicu i narucivanje do 10h, nalazi iza 13

    Na aspiraciju se nosi vlastita spavaćica i ostajete dva sata na Odjelu, dobije se u venu nešto za smirenje.
    Za folikulometrije je važno prije isprazniti mjehur (navodim to jer nigdje drugdje to nisam tako ozbiljno doživjela).

    Evo za sada, ako se sjetim jos necega, dopisat cu.

    Svima veliki pozdrav!
    Posljednje uređivanje od Argente : 04.02.2014. at 18:46 Razlog: dodala novi podatak

  4. #4
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Kyra Ars da li u bolnici treba biti pun mjehur za transfer? U Cita treba biti i to dosta.
    Kod kojeg si dr. na Firule i jesi sada u čekanju bete ili?

    I zanima me još folikulometrije su od 8-9, je li one stvarno počnu tada ili se to oduži?

  5. #5
    Kyra Ars avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    234

    Početno

    Draga Sara,

    za transfer se ne treba onako nalijevati kao u Cita, kaže sestra Zdenka da mjehur bude do pola pun. Što se folikulometrija tiče, ovisi o danu, o tome koji će doktor prvi krenuti s aspiracijama, a koji s FM. Ujutro dodju svi nešto iza 8 i počnu s radom... Ako je UZV zauzet, odvedu te u ambulantu, tako da sam ponekad bila gotova do 9 i 30. Znam da je, što se čekanja tiče, neusporedivo s Citom, ali jednostavno se pripremiš na to.
    Ja sam kod dr. Budimira, odradili smo polustimulirani, vratili 2 embrija i sad čekam betu...do ponedjeljka...

    U kojoj si ti fazi?

    Pozdrav

  6. #6
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    ja kad sam lani bila na firule folikulometrije nisu nikad počele prije 9.

    Kyra Ars za beturinu!!!!!!!!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    72

    Početno

    [QUOTE=željkica;2525621]ja kad sam lani bila na firule folikulometrije nisu nikad počele prije 9.
    Točno, svi dođemo oko 8 i onda čekaš i čekaš nekad bi bila gotova u 8:45 nekad 10;45 a jednom u podne užas (iza mene tri postupka)
    ponekad su me za aspiraciju (kad je velika gužva)naručili i ranije u 6:30 npr. šta je meni i odgovaralo!
    Ljekovi se izdaju svaki treći ponediljak u misecu!!!!

  8. #8
    Kyra Ars avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    234

    Početno

    Hvala Željkice! Vidim da ti sitno brojiš, želim ti svu sreću!

    Ovo za izdavanje lijekova zaista piše, međutim ne pridržavaju se toga. Ako si na rasporedu za taj mjesec i otvore ti protokol prije trećeg ponedjeljka, lijekove ćeš dobiti. Tako je meni bilo...

  9. #9
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Kyra Ars ja ću u postupak iza N. godine. Isto sam kod dr. Budimira. To će mi biti prvi put na Firule, malo me ta čekanja dolje živciraju, al kao što kažeš pripremiš se na to.
    Želim ti svu sreću da ti uspije ovaj postupak, brzo će ponedjeljak, al znam da je tebi daleko...
    A koliko si imala folikula, a od toga js-a?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    ja imam ista iskustva sa čekanjem kao i cvitka - nekad bi bila gotova u 8,45 a nekad tek oko 11 jer bi dr. imala hitan slučaj u rađaoni. ali sve u svemu nikakvih loših iskustava.

  11. #11
    Kyra Ars avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    234

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    Želim ti svu sreću da ti uspije ovaj postupak, brzo će ponedjeljak, al znam da je tebi daleko...
    A koliko si imala folikula, a od toga js-a?
    Hvala ti, ah preživjet ću nekako do ponedjeljka...
    Folikula sam imala 5, izvađene 4js, dvije se oplodile i dva embrija vratili (1osmostanični+1šestostanični).

    Firula sam se i ja bojala, stalno ih izbjegavala, na kraju je sve prošlo bez ikakve muke (samo me je transfer jako bolio, ali to je zbog mog zakrivljenog ušća maternice . Doktor mi je odličan, detaljan, pažljiv. Svi se rade, trude, nisam bila uskraćena ni za jednu informaciju, zadovoljna sam...
    Pozdrav svima

  12. #12
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Citiraj Kyra Ars prvotno napisa Vidi poruku
    Firula sam se i ja bojala, stalno ih izbjegavala, na kraju je sve prošlo bez ikakve muke (samo me je transfer jako bolio, ali to je zbog mog zakrivljenog ušća maternice . Doktor mi je odličan, detaljan, pažljiv. Svi se rade, trude, nisam bila uskraćena ni za jednu informaciju, zadovoljna sam...
    Pozdrav svima
    Ajde drago mi je ovo čuti.
    Meni se isto dr. B. jako sviđa, mislim kao dr.

  13. #13
    Kyra Ars avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    234

    Početno

    ...mislim kao dr... baš si me nasmijala

  14. #14
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    U skladu s najavljenom reorganizacijom i uređenjem foruma postovi o endometriju premješteni su na odgovarajuću temu Debljina endometrija...da nam barem prva stranica bude full informativna Zahvaljujem na razumijevanju.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    72

    Početno

    Smin li ode pisati o simptomima i kad se šta osjeća, zanima me kako se druge žene osijećaju dok čekaju betu

  16. #16
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj cvitka prvotno napisa Vidi poruku
    Smin li ode pisati o simptomima i kad se šta osjeća, zanima me kako se druge žene osijećaju dok čekaju betu
    mislim da ne možeš imaš temu nakon transfera.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    72

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da ne možeš imaš temu nakon transfera.
    Hvala željkica poslušat ću te . prije smo pisali svašta !!
    Bok živili!

  18. #18
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Cure, obratite pažnju
    prvi post na ovoj temi:

    Molim vas, ponovno, kao i na početku prošlog topica, nemojte vibrati i ostalo (za to imate odbrojavanje – vibranje ćemo prebacivati na odbrojavanje bez upozorenja) i chatati (chat ćemo brisati, također, bez upozorenja).
    S teme "Pravila ponašanja na PDF-u Potpomognuta oplodnja"
    Tako imamo teme POTPOMOGNUTA NA SV. DUHU, POTPOMOGNUTA NA VV, POTPOMOGNUTA U VINOGRADSKOJ, POTPOMOGNUTA U PETROVOJ, POTPOMOGNUTA U KBC RIJEKA, POTPOMOGNUTA U KB OSIJEK.
    Nadalje imamo temu POTPOMOGNUTA U SPLITU, POTPOMOGNUTA U SLOVENIJI I POTPOMOGNUTA U ČEŠKOJ na kojima se raspravlja o svim klinikama na tim lokacijama.
    ...
    Također vas ponovno molimo da ove gore navedene topice ne koristite za chatanje, vibranje i razmjenu iskustava o vašem stanju - kako se sad osjećate, u kojoj ste fazi postupka i slično…Zbog toga nam se i događa da nam te tema začas imaju 30, 40 ili 50 stranica, te da na njima nitko ne može naći informaciju koja im treba. Čak ni vaše moderatorice nisu u stanju pronaći ono što im treba u nekom trenutku, a kamoli npr. novi korisnici i korisnice.

    Tako za vibranje, podršku, razgovor o nekim fazama, stepenicama i osjećajima vezanim uz sam postupak koji je u tijeku ili u pripremu možete i dalje razmjenjivati na ODBROJAVANJU.
    Za specifičnosti vezane uz zasebne teme postoje druge teme…NAKON TRANSFERA, AZOO STATISTIKA, IMUNOLOŠKE PRETRAGE itd. Ukoliko teme o vašem problemu nema, otvorite novu.
    Opet sam selila na Odbrojavanje, s detaljima o postupcima nastavite tamo. Molim vas za suradnju jer stvarno nema smisla da vi pišete, a ja selim i upozoravam ili brišem. :\

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    72

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, obratite pažnju
    prvi post na ovoj temi:



    S teme "Pravila ponašanja na PDF-u Potpomognuta oplodnja"


    Opet sam selila na Odbrojavanje, s detaljima o postupcima nastavite tamo. Molim vas za suradnju jer stvarno nema smisla da vi pišete, a ja selim i upozoravam ili brišem. :\
    Želite reći da se ode smiju samo davati informacije o klinikama, doktorima, radno vrijeme... samo informacije koje su već tu na početku stranice ,jesam li u pravu, i nesmijem ulaziti u nikakav opsežniji razgovor sa nekom ženom npr.?
    Ispravite me ako griješim, zahvaljujem!!

  20. #20
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj cvitka prvotno napisa Vidi poruku
    Želite reći da se ode smiju samo davati informacije o klinikama, doktorima, radno vrijeme... samo informacije koje su već tu na početku stranice ,jesam li u pravu, i nesmijem ulaziti u nikakav opsežniji razgovor sa nekom ženom npr.?
    Ispravite me ako griješim, zahvaljujem!!
    Dobro pitanje to i mene zanima?glupo mi je da tu svoje sugrađanke i one koje ide u st na postupak nemogu pitat kako je prošlo i sve šta ide vezano za postupak.

  21. #21
    sretna 1506 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro pitanje to i mene zanima?glupo mi je da tu svoje sugrađanke i one koje ide u st na postupak nemogu pitat kako je prošlo i sve šta ide vezano za postupak.
    Meni isto ništa nije jasno,zašto ne možemo o svemu razgovarati vezano uz mpo ali " u Splitu" kako i glasi naslov,evo recimo ja sam tebi nešto napisala ovdje a otišlo na odbrojavanje :-

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    pozdrav svima
    dali je itko od vas u zadnje vrijeme bio u cita na HSG pretragi??? ja to moram napraviti a tako me strah. iskustva!!?????

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj sretna 1506 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni isto ništa nije jasno,zašto ne možemo o svemu razgovarati vezano uz mpo ali " u Splitu" kako i glasi naslov,evo recimo ja sam tebi nešto napisala ovdje a otišlo na odbrojavanje :-
    I ja sam zeljkici nesto pisala pa je prebaceno na odbrojavanje tako da sad na svaki post dugo vazem jeli primjeren ili nije.

  24. #24
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Kyra Ars je li pao koji testić za vikend? Sretno ti sutra, držim velike velike za betu!

    Ne znam da li smijem ovo ovdje napisat ili će biti prebačeno na odbrojavanje.

    Slažem se sa Željkicom, zašto ne bi mi sugrađanke koje idemo u postupak u našem gradu razmjenjivale iskustva na ovoj temi koja se i zove Potpom. u St-u. Bezveze mi je da sad moram razmišljat, ako nekoga želim pitat kako je, kolikiko je folikula i js-a dobila i sl., dal to moram na odbrojavanju pitat ili ovdje?

  25. #25
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav svima
    dali je itko od vas u zadnje vrijeme bio u cita na HSG pretragi??? ja to moram napraviti a tako me strah. iskustva!!?????
    LaraLana, ja nisam bila u zadnje vrijeme, od mog HSG-a je prosla vec 1,5 godina ali bio je u Cita i nema te cega biti strah!
    Da te ne lazem, nije ugodan niti bezbolan, ALI dobijes injekciju protiv bolova prije i medicinska ekipa se potrudi da se pretraga obavi sto brze tako da je i bol kratkog trajanja.
    Mene podjeca na jaci menstrualni grc u trajanju od kojih 30 sekundi. Stisnes zube, zastenjes i vec je gotovo!
    Zelim ti srecu i uredan nalaz!

  26. #26
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Sve piše u pravilima foruma (odnosno kopirala sam u postu #18, da se ne ponavljam opet).

    Ovdje bi se trebalo pisati više o tehnikalijama, a na Odbrojavanju o emocijama.
    Primjerice, ovdje pišete o standardnim procedurama na vašoj klinici, koji dr. vam je bio na pregledu, koje lijekove ste dobile, je li gužva; na Odbrojavanju kad vam je punkcija, da li vas je strah, podrška drugima...OK, možete i ovdje napisati koliko JS ste dobile, ali nakon svake folikulometrije pisati izvještaj o dimenzijama folikula, to je već za Odbrojavanje. Ma morate odvagnuti same, nije to baš tako strogo određeno da se smije samo o informacijama koje su već navedene u prva dva posta Ako niste sigurne, pogledajte kako to trenutno izgleda na npr. VV, VG, Privatne i RI, tamo se uz sitnije korekcije dosta dobro drže ovih pravila.

    Morate imati na umu da su Potpomognuta i Prije začeća jedini podforumi koji imaju svoj chat (tj. Odbrojavanja) i to su ujedno jedina mjesta na forumu gdje se to tolerira. Trudnice, majke, dojilje, autosjedalice, posvajanje, prehrana - nitko nema svoj chat, a za nas je učinjen ustupak jer smo "podrškasti" pdf inače informativnog foruma. Zato nije OK da se to zloupotrebljava i širi na sve teme, jer u suprotnom tema će se ključati.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    hvala maca i hvala zeljkice.....divne ste
    sve najbolje vam zelim

  28. #28
    Kyra Ars avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    234

    Početno

    Moja beta 0. Jednostavno ne ide pa ne ide... Hvala vam drage moje cure na podršci! Svima želim sreću!

  29. #29
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    KyraArs aaa bemti baš mi je žao šta reći........teško je!

  30. #30
    sretna 1506 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj Kyra Ars prvotno napisa Vidi poruku
    Moja beta 0. Jednostavno ne ide pa ne ide... Hvala vam drage moje cure na podršci! Svima želim sreću!
    Žao mi je,jako,jako....

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    72

    Početno

    Citiraj Kyra Ars prvotno napisa Vidi poruku
    Moja beta 0. Jednostavno ne ide pa ne ide... Hvala vam drage moje cure na podršci! Svima želim sreću!
    Svaka riječ koju ti napišemo (čak pomalo i idu na živce) suvišna je ali znaj da bi se veselila tvojoj trudnoći kao svojoj bez obzira što te nikad nisam srela ni vidjela u životu, ako ti se plače -plači, ako ti se viče viči, ja bih se osjećala nekako TUPO nakon negativnog rezultata, čak bi se upitala jesam li normalna pa zašto ne plačem možda bi mi bilo lakše. Skupi razbacane dijelove duše srca čega god i kad budeš mogla idi opet, netko uspije iz prve a netko iz desetog puta..... Sretno ti u novom pokušaju!!!!

  32. #32
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Kyra Ars puno mi je žao, draga znam koliko boli. Drži se , odtuguj i skupi snngu za dalje...

  33. #33
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Cure, pacijentice dr. B., suta je on dežuran i moram so nega na dogovr, kada je najbolje da dođem s obzirom da je sutra dežuran? Sretna1506??

  34. #34
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    A koliko sam slova pojela "moram do njega na dogovor..."

  35. #35
    sretna 1506 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, pacijentice dr. B., suta je on dežuran i moram so nega na dogovr, kada je najbolje da dođem s obzirom da je sutra dežuran? Sretna1506??
    Oko 14 sati,reci Zdenki da ga trebaš,ona će ga nazvati i on će doći.

  36. #36
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Hvala Sretna, tako sam nekako i mislila (s obz. da je dežuran) pa da se ne moram vraćat na posa.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Sretna, tako sam nekako i mislila (s obz. da je dežuran) pa da se ne moram vraćat na posa.
    Mozes ga potrazit i u ambulanti, ja ga cesto vidim dole jer sam uvik utorkom na pregledu pa tako i sutra oko 1,15

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Kyra, mila zao mi je. Volila bi da vam je svima ovo bija najlipsi Bozic

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima ukratko da opišem svoje iskustvo vezano za potpomognutu oplodnju u kbc split, nakon godinu ipo pokušavanja da zatrudnim prirodnim putem moj gin.me pošalje na konzultacije sa dr. Marušic u 4.mj ona mi detaljno opiše sta i kako da napravim koje pretrage ja a koje muž kojemu spermijogram nije bio bas naj naj tj 3.uzastopna.u 5.mj sam radila hsg i nalaz je bio uredan nakon toga sam opet imala termin kod dr. Marusic koja mi je predlozila inseminaciju. U 6.mj san pocela dklazit na folikulometrije svako drugi dan i nisu bile dobre vijesti naime folik nije rastak ni nakom 4uzv ali obda odjednom poceo i dosa na 1cm samo taj jedan folikul 22.dan.I onda sam dobila štopericu i dva dana nakon dogodio se postupak inseminacije na taj dan neznam ni ja kojim cudom muzev spermijogram je bio odlican dr. Tandara je bio odusevljen. Postupak je bezbolan i u moj slucaj uspjesan iz prvog puta, sada sam trudna 6mjeseci i ocekivamo nasu princezu u 3.mj!!!
    Svjesna sam da sam jedna od rjetkih i mogu zahvalit Bogu i osoblju odjela humane reorodukcije(dr. Marušić dr. Tandara sestra Zdenka)
    Svima zelim puno srece bas kao sta sam je imals i ja!!!!

  40. #40
    sretna 1506 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    309

    Početno

    Sara javi šta ste dogovorili,čula sam da u 1.mjesecu ne rade postupke,jel to istina?
    Jojo ti nam javi da je sve u redu.
    A di je Klara jel se ona javila nakon punkcije ili ??
    Željkice jooooš malo i gotovo,neka prođe sve u redu,brzo i da maaaalo boli .
    Svima sretno!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj sretna 1506 prvotno napisa Vidi poruku
    Sara javi šta ste dogovorili,čula sam da u 1.mjesecu ne rade postupke,jel to istina?
    Jojo ti nam javi da je sve u redu.
    A di je Klara jel se ona javila nakon punkcije ili ??
    Željkice jooooš malo i gotovo,neka prođe sve u redu,brzo i da maaaalo boli .
    Svima sretno!
    Meni su rekli da rade postupke i u 1. Ali od 6.1. Od 15.12 ih nema pa do 6.1.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj Samo žena prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima ukratko da opišem svoje iskustvo vezano za potpomognutu oplodnju u kbc split, nakon godinu ipo pokušavanja da zatrudnim prirodnim putem moj gin.me pošalje na konzultacije sa dr. Marušic u 4.mj ona mi detaljno opiše sta i kako da napravim koje pretrage ja a koje muž kojemu spermijogram nije bio bas naj naj tj 3.uzastopna.u 5.mj sam radila hsg i nalaz je bio uredan nakon toga sam opet imala termin kod dr. Marusic koja mi je predlozila inseminaciju. U 6.mj san pocela dklazit na folikulometrije svako drugi dan i nisu bile dobre vijesti naime folik nije rastak ni nakom 4uzv ali obda odjednom poceo i dosa na 1cm samo taj jedan folikul 22.dan.I onda sam dobila štopericu i dva dana nakon dogodio se postupak inseminacije na taj dan neznam ni ja kojim cudom muzev spermijogram je bio odlican dr. Tandara je bio odusevljen. Postupak je bezbolan i u moj slucaj uspjesan iz prvog puta, sada sam trudna 6mjeseci i ocekivamo nasu princezu u 3.mj!!!
    Svjesna sam da sam jedna od rjetkih i mogu zahvalit Bogu i osoblju odjela humane reorodukcije(dr. Marušić dr. Tandara sestra Zdenka)
    Svima zelim puno srece bas kao sta sam je imals i ja!!!!
    Drago mi je da si se javila i da ima jos netko kome je uspilo iz prve i to u kbc-u.

  43. #43
    sretna 1506 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj Samo žena prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima ukratko da opišem svoje iskustvo vezano za potpomognutu oplodnju u kbc split, nakon godinu ipo pokušavanja da zatrudnim prirodnim putem moj gin.me pošalje na konzultacije sa dr. Marušic u 4.mj ona mi detaljno opiše sta i kako da napravim koje pretrage ja a koje muž kojemu spermijogram nije bio bas naj naj tj 3.uzastopna.u 5.mj sam radila hsg i nalaz je bio uredan nakon toga sam opet imala termin kod dr. Marusic koja mi je predlozila inseminaciju. U 6.mj san pocela dklazit na folikulometrije svako drugi dan i nisu bile dobre vijesti naime folik nije rastak ni nakom 4uzv ali obda odjednom poceo i dosa na 1cm samo taj jedan folikul 22.dan.I onda sam dobila štopericu i dva dana nakon dogodio se postupak inseminacije na taj dan neznam ni ja kojim cudom muzev spermijogram je bio odlican dr. Tandara je bio odusevljen. Postupak je bezbolan i u moj slucaj uspjesan iz prvog puta, sada sam trudna 6mjeseci i ocekivamo nasu princezu u 3.mj!!!
    Svjesna sam da sam jedna od rjetkih i mogu zahvalit Bogu i osoblju odjela humane reorodukcije(dr. Marušić dr. Tandara sestra Zdenka)
    Svima zelim puno srece bas kao sta sam je imals i ja!!!!
    Baš mi je drago da ovo čuti,par puta se raspravljalo na ovom forumu o kbc Split kako nema nitko da je uspio i tad sam govorila da ima,da sam uspjela i ja i da znam još 3 osobno koje su uspjele,tako da svaka nova koja se javi daje nam vjetar u leđa da ćemo mi biti sljedeće koje ćemo uspjeti u kbc.

  44. #44
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Kyra Ars drzi se.isplaci pa ponovno u postupak
    Posljednje uređivanje od KLARA31 : 03.12.2013. at 12:38

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Od nedavno je i dr. Mrsic dio Mpo tima u Kbc- u!

  46. #46
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Citiraj sretna 1506 prvotno napisa Vidi poruku
    Sara javi šta ste dogovorili,čula sam da u 1.mjesecu ne rade postupke,jel to istina?
    Ajme ja kad dolje dođem, nema šanse da budem brzo gotova ispod dvi ure nikako. Došla sam u 14.20 (jojo nismo se uspile vidit jer kad sam ja došla na ambulanti nije bilo nikoga). Sestra Z. kaže da je u sali, da ima carski, a ja ga odlučila pričekat jer ne mogu opet prekosutra ujutro izostajat s posla. I tek u 4ipo on bio gotov i onda se kratko samo čuli, on zva na portu i momak sa porte me zvao na tel da mu se javim i uglavnom da u prvi misec dođem tjedan dana prije menge na uzv i onda će vidit oću li taj ciklus u postupak. Imam osjećaj da se samo vrtim u krug i nešto čekam. Deprimiraju me ta čekanja u bolnici, nije meni teško čekat nego uskladit sa poslom, Reka je da ga nema do 06.01.

  47. #47
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Kyra žao mi je draga.

  48. #48
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Što je ovdje tiho.....ima li tko u postupku ili se sprema, cito, kbc??

  49. #49
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    daaa,baš je tiho...
    crvenkapice jesi krenula u postupak?

  50. #50
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj jojo prvotno napisa Vidi poruku
    Od nedavno je i dr. Mrsic dio Mpo tima u Kbc- u!
    tko je dr. mrsic

    klara jos malo
    Posljednje uređivanje od crvenkapica77 : 10.12.2013. at 13:04

Stranica 1 od 65 1231151 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •