Stranica 2 od 19 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 922

Tema: Potpomognuta na SV. DUHU

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    296

    Početno

    Inesz, sve je to meni jasno. Samo mi nije jasno da na popisu pretraga za SD ne piše progesteron
    I naravno da nije dobila uputnicu za to kad nije na popisu.
    Piše FSH, LH, E2, PRL i TSH 2-4 dc; AMH a za progesteron ništa

  2. #52
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    treba i progesteron. zar to ne zna njen odabrani ginekolog? uh... ako su greškom ovi sa SD ispustili progesteron, odabrani ginekolgo mogao je samoinicijativno dati uputnicu. neka nazove SD i pita za pojašnjenje.

    moe i privatno izvaditi progesteron, ako joj je previše muke oko dobivanja uputnice, ali neka svakako nazove SD i pita za pojašnjenje.

  3. #53
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Progesteron 21dc služi samo da bi se dokazala ovulacija, zar ne? Možda nije greška nego im ta info zasad nije bitna.

  4. #54
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    to sam i ja pomislila. meni na VV nikad nisu vadili progesteron.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    296

    Početno

    Mene su to uvijek tražili u Vg pa mi je sad bilo jako čudno da nju nisu. Bilo bi super kad bi se javila neka cura koja je nedavno radila pretrage za postupak na SD da javi da li je to tamo praksa da se ne radi ili je došlo do zabune?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ja sam na Sd, ali meni je moj ginekolog dao uputnice za hormone koje sam tamo vadila, izmedju ostalog i prog.21Dc...i kada sam dobila nalaze narucila sam se na prvi pregled i tako krenula...nisam bas od pomoci,ali eto...najbolje nazvati pa provjeriti.

  7. #57
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    mpo-ovcu je za kompletnu sliku ženinog hormonskog statusa važno da li je došlo (dolazi li) do ovulacije ili ne, kao da zna i koliki je progesteron na 21 dc.
    tako da je u sklopu obrade neplodnosti ne traženje vrijednosti progesterona na 21. dc vjerojatno greška ili novo hrvatsko zdravstvo na djelu čije je parola-štedi gdje god možeš.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Ja sam prosle god bila SD I nisu trazili progesteron

  9. #59

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    297

    Početno

    Meni uopce nisu trazili hormone..,

  10. #60

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    297

    Početno

    Imamo pojacanje na SD ili je samo ja dosad nisam vidila? Dr. Sirovec

  11. #61

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Mene su samo pregledavali dr Bauman, Turudić i Ivkošić...i tu i tamo dodu praksikanti ili volonteri

  12. #62

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    297

    Početno

    Pa i meni je dosad bilo samo ovo troje a danas na punkciji ta nova dr.

  13. #63
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Podsjetnik za zaboravne, poticaj za neodlučne:
    http://forum.roda.hr/threads/84111-v...ODA-neplodnost

  14. #64
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Cure, dečki - tko još nije vidio, tko je zaboravio, tko je u mogućnosti:

    http://forum.roda.hr/threads/84150-T...nosti-donacije

    Hvala

  15. #65
    dijanaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    71

    Početno

    i nakon 4 godine dođoh vidjeti šta ima novo na Sv. Duhu....
    Kakve su liste, koliko se ceka na lijekove, dali dr. Bauman radi jos gore ????
    Vidim trebat cu imati više zivaca nego što sam mislila.

  16. #66
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Curke, ne znam zašto nitko ne piše na ovoj temi ali zanima me ako ikaoga ima da mi kaže imate li iskustva šta se dogodi na sd ako punkcija padne pod vikend(sub.ili ned.)?

  17. #67
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Dijanaa, dr. Bauman je još gore, a radi i privatno u Betaplus klinici.
    Jim, to i mene zanima, jer uvijek se može desiti da unatoč pustim naštimavanjima ciklusa i štoperice punkcija padne za vikend. Nije mi privlačna ideja da se pikam danima i onda mi sve bude uzalud, pored svega ostalog.

  18. #68
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno

    Koliko znam oni te dane ne rade i nema punkcija ni transfera... Ali u pet postupaka nikad nisam imala taj sl da mi punkcija pada u subotu tako da ne znam... Trebala bi pitat sestre


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #69

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Kao što se iz potpisa vidi, ja sam krenula na SD i nakon par mjeseci otišla...
    Dr.Bauman još uvijek radi, iako mene nije vodio, bila sam kod dr.TUrudić...svi su jako dragi i sve 5 što se toga tiče, ali otišla sam iz razloga što su liste za lijekove strašno duge...mene su npr.u prosincu 2013.upisali pod tristo i neki broj, a kao početkom ove godine su krenuli oni koji su bili na listi za početak 2013...što znači da se na lijekove čeka oko godinu dana...a čitajući po forumima, vidjela sam da u drugim bolnicama nema takvog čekanja, kao npr.na VV..kada se izvade svi nalazi kod njih,kreće se u postupak...
    Što se punkcije tiče i samih postupaka, ne mogu točno tvrditi, ali ja bi rekla da vikendom ne rade jer ja sam jednu punkciju imala u četvrtak, a dva aiha u petak, i to su mi ja bi rekla tako naštimali štopericom...ali kako nisam sigurna, bolje nazvati i pitati.
    Ako još kako mogu pomoći, tu sam

  20. #70

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj Jim prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, ne znam zašto nitko ne piše na ovoj temi ali zanima me ako ikaoga ima da mi kaže imate li iskustva šta se dogodi na sd ako punkcija padne pod vikend(sub.ili ned.)?
    Na zalost vikendom i praznikom ne rade nego tempiraju petak ili ponedjeljak,iako svi dobro znamo da se to bas i neda nastimat

  21. #71
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Mene zanima je li ikad Sveti Duh radio vikendom? Mislim, jasno mi je da je sad postupaka relativno malo, liste su duge, ali nekad je, vjerujem, bilo puno postupaka.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Prije se radilo vikendom a sad zadnjih par godina ne rade (mislim da je to sve stednja-da ih bolnica ne treba platit za dolazak vikendom).Sta se tice postupaka ima ih dosta,mislim da nista manje nego po drugim bolnicama,bare mi se tako cini kad sam gore.

  23. #73
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj dijanaa prvotno napisa Vidi poruku
    i nakon 4 godine dođoh vidjeti šta ima novo na Sv. Duhu....
    Kakve su liste, koliko se ceka na lijekove, dali dr. Bauman radi jos gore ????
    Vidim trebat cu imati više zivaca nego što sam mislila.

    ako dobro čitam tvoj potpis, ti si 77. godište dakle imaš ili ćeš ove godine imati 37 godina. Unatoč PCOS-u vjerujem da nemaš puno vremena za gubljenje te obzirom da je lista čekanja na S. Duhu kako pišu 1 godina i više, ja bih otišla sa Svetog Duha. A što sam danas skužila i saznala, a pojma nisam imala, da ne rade vikendom punkcije ni transfere je toliko loše i onima kojima bi trebala biti aspiracija vikendom upravo takav stav i način rada hoće uvelike umanjiti šansu na trudnoću.

    Moj savjet iskreni: nađi si novu bolnicu i SRETNO!

  24. #74
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj nina977 prvotno napisa Vidi poruku
    Prije se radilo vikendom a sad zadnjih par godina ne rade (mislim da je to sve stednja-da ih bolnica ne treba platit za dolazak vikendom).Sta se tice postupaka ima ih dosta,mislim da nista manje nego po drugim bolnicama,bare mi se tako cini kad sam gore.
    Čitam da po drugim klinikama žene doslovce ispadaju iz čekaonice koliko ih je. Nas bude na f-metriji 10-ak. To mi ne daje baš neki ludi dojam o broju postupaka.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ja dok sam bila na SD znalo je biti gužva, ali kako sam otišla na VV, tamo mi se na prvu čini puuuuno veća, iako relativno brzo sve ide kod njih...i iako sam tek krenula tamo, čitajući po forumu, mislim da se zaista isplati ići k njima, upravo zbog toga što se ne čeka tako dugo za lijekove.

  26. #76
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Curke, može pomoć, prije suprug nije morao dolaziti na et, a sada su mi rekli da na et povedem i supruga radi potpisa, ali moj suprug nikako ne može dobiti slobodan dan a na sd kažu da bez mm ne mogu raditi et. Ima li tko sličnog iskustva? Zar ne postoji neko rješenje?

  27. #77

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Citiraj Jim prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, može pomoć, prije suprug nije morao dolaziti na et, a sada su mi rekli da na et povedem i supruga radi potpisa, ali moj suprug nikako ne može dobiti slobodan dan a na sd kažu da bez mm ne mogu raditi et. Ima li tko sličnog iskustva? Zar ne postoji neko rješenje?
    Kada sam ja slučajno završila na punkciji zbog prevelikog broja folikula, i kada su me naručili za et, isto tako je muž morao doći sa mnom, ali mi smo taj dan saznali da neće biti transfera jer nije došlo do oplodnje, ali očito da je, muž bi trebao nešto potpisati pošto je morao doći...tako da eto...iako on taj dan zapravo nema šta raditi.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj Jim prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, može pomoć, prije suprug nije morao dolaziti na et, a sada su mi rekli da na et povedem i supruga radi potpisa, ali moj suprug nikako ne može dobiti slobodan dan a na sd kažu da bez mm ne mogu raditi et. Ima li tko sličnog iskustva? Zar ne postoji neko rješenje?
    Pitaj ih da ti daju unaprijed papire koje on treba potpisati pa ih ti samo doneseš na transfer,mislim da bi tako moglo proć ...Sretno..

  29. #79
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    Curke .
    Nakon 4 godine izvan postupaka evo me opet na SD u drugom krugu.
    Jel mi može netko reci u koliko sati su punkcije, trebam doc u cetvrtak ali nisu rekli u koliko sati?

  30. #80
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Citiraj Joss prvotno napisa Vidi poruku
    Curke .
    Nakon 4 godine izvan postupaka evo me opet na SD u drugom krugu.
    Jel mi može netko reci u koliko sati su punkcije, trebam doc u cetvrtak ali nisu rekli u koliko sati?
    Najbolje je da dodes u 8 h jer sve ovisi o broju folikulometrija, ja sam u petak bila na punkciji prva na redu u 9 h. Sretno .

  31. #81
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    Jim tnx.

  32. #82
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Jim, kakvo je stanje kod tebe? Koliko js ste dobili? Znam da je bila frka oko eventualne punkcije vikendom, kako ste ju izbjegli?

  33. #83

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Zna li netko do kuda su došli sa listom lijekova, tj.otprilike do kojeg rednog broja i jel oni zovu kada određeni broj dođe na red ili ih treba zivkati i pitati ?

  34. #84
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Ne zovu sigurno, barem mene nisu. Početak 2013. sam ja, a nadam se da su ipak malo dalje odmakli. Nazovi i provjeri.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ja sam broj 342/2013 tako da ću vjerovatno doći pred kraj godine..a iako sam prešla na Vv upravo zbog tog čekanja, ipak neka me broj čeka za svaki slučaj, pa ću vidjeti gdje ću prije doći. Znači, ti si sada na redu a na listi si za početak 2013. ako dobro kužim? I jel ih se samo može nazvati i pitati do kojeg broja su došli ili kako to ide?

  36. #86
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Možda je moj red i prošao (nadam se, stvarno se nadam da je), ali ja se nisam javljala ranije jer mi nije odgovaralo ranije. Najbolje ti je nazvati pa da ti barem okvirno kažu kad bi mogla doći na red sa svojim brojem.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ali koliko kuzim, ti si sada gore u pripremi za postupak?

  38. #88
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Da, ja sam u postupku gore sad. No, nitko mi se nije javio, javila sam se sama, a nakon dogovora, sestra me zaokružila u onoj svojoj tekici da sam preuzela lijekove. I čini mi se da sam way in the past u tekici, zato kažem da ti moj početak 2013. nije mjerilo do kojeg broja su stigli. Tim više što su žene kojima se žuri sreću potražila na drugim klinikama pa je sigurno nešto brojeva i preskočeno. Sretno!

  39. #89

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Hvala, sretno i tebi pošto si već u velikim pripremama. A mozda jedan dan nazovem tek toliko da vidim do kuda su stigli.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Aliki prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ja sam u postupku gore sad. No, nitko mi se nije javio, javila sam se sama, a nakon dogovora, sestra me zaokružila u onoj svojoj tekici da sam preuzela lijekove. I čini mi se da sam way in the past u tekici, zato kažem da ti moj početak 2013. nije mjerilo do kojeg broja su stigli. Tim više što su žene kojima se žuri sreću potražila na drugim klinikama pa je sigurno nešto brojeva i preskočeno. Sretno!
    Aliki draga može li se znati koji si broj bila

  41. #91

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj sladja01 prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko do kuda su došli sa listom lijekova, tj.otprilike do kojeg rednog broja i jel oni zovu kada određeni broj dođe na red ili ih treba zivkati i pitati ?
    Draga ne zovu jucer sam bila gore i dobila ljekove po bilježnici izgleda nema pravila za brojeve jer ih je na primjer puno prije mene nisu dobile ljekove samo te zaokruži jesi li ih predignula i potpišeš.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Cure, molim vas kontakt doktora koji na SD radi punkcije i biopsije testisa. Hvala!

  43. #93
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj mala11111 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga ne zovu jucer sam bila gore i dobila ljekove po bilježnici izgleda nema pravila za brojeve jer ih je na primjer puno prije mene nisu dobile ljekove samo te zaokruži jesi li ih predignula i potpišeš.


    ovo nema smisla uopće, ne ide to tebe nego njih na S. Duhu... pa jesu li oni normalni )

    koliko si ti mala11111 čekala svoje lijekove onda ukupno?

  44. #94
    Korny77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Pozdrav svima,

    evo mene nakon četiri godine.
    Čitam da se na SD dugo čeka.Ja sam bila gore prije četiri godine i čini mi se da je to sve puno brže išlo...
    Htjeli bismo po drugu bebu i sad uopće ne znam šta da radim i u koju bolnicu da idem.
    Ne bih htjela sa SD jer sam bila zadovoljna-tu sam vodila cijelu trudnoću i tu sam i rodila.

    Imam jedno pitanje da li da ovih dana nazovem gore sestru i da se pokušam dogovoriti za prvi pregled kod dr.T na jesen.U međuvremenu bi ja obavila one osnovne pretrage kod svojeg ginekologa.Koliko znam vjerojatno sada pred godišnji ne naručuju nove pacijente....

    I još jedno pitanje-ja sam prije ivf prošla dvije inseminacije- da li ću morati opet ili mogu odmah na ivf - jer od inseminacija ionako kod mene nema koristi...

    Hvala svima....

  45. #95

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Korny77 ja sam krenula na SD prošle godine i stavili su me na listu za lijekove po kojoj bi tek za otprilike godinu dana došla na red i nakon neuspjelih postupaka kod njih, otišla sam na VV u veljači i sada u 6.mj sam na redu za ivf ( s tim da sam morala ponavljati nalaze, briseve, pa se riješavala cisti...)...inače, meni je na SD bilo sasvim ok što se doktora tiče, ali sam na sam prvi pregled čekala skoro 2 mj...tako da je po meni ovo pametna ideja da si obavite prek ljeta sve što treba i da vam za jesen čuvaju termin i da krenete....
    A što se samog postupka tiče, moje mišljenje je ako do sada inseminacije nisu uspjevale i ako je ivf bio uspješan trebali bi te i sada odmah staviti na ivf...kako god, sretnoo

  46. #96
    Korny77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Hvala na savjetu.
    Mislim da će tako i biti...
    Sretno svima u postupku.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Cure moje evo mene padobranca, i ne bih vas htjela prepadati po pitanju cekanja na red za postupak na SD,ali jutros oko 10 prolazim kroz humanu prema amb.za visokorizicnu trudnocu,i vidim samo dvije zene sjede u cekaoni.Kasnije oko 11 opet prolazim,i opet te iste dvije zene cekaju....cekaona izgleda sablasno prazna .Kao da se postupci uopce ne rade...
    Zelim vam svima puno srece!!!!

  48. #98

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Mury, ja dok sam 3 mj bila na Sv.Duhu nikada nije bila kao što je na VV...i uvijek sam brzo dolazila na red za preglede i inseminacije, ali za ivf i lijekove su mi rekli da je lista duuuuga, preduga i da se ceka oko godinu dana jer im je limit za te lijekove mali pa ocito ne mogu puno postupaka raditi i mislim da je kod njih samo to problem...mozda se sada lista čekanja smanjila jer puno pacijenat upravo zbog toga odlazi od njih....iako šteta jer je sve ok što se ostalog tiče.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Ovo je tuzno i jadno

  50. #100

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj Mury prvotno napisa Vidi poruku
    Cure moje evo mene padobranca, i ne bih vas htjela prepadati po pitanju cekanja na red za postupak na SD,ali jutros oko 10 prolazim kroz humanu prema amb.za visokorizicnu trudnocu,i vidim samo dvije zene sjede u cekaoni.Kasnije oko 11 opet prolazim,i opet te iste dvije zene cekaju....cekaona izgleda sablasno prazna .Kao da se postupci uopce ne rade...
    Zelim vam svima puno srece!!!!
    Zadnja 2 tjedna nisu radili postupke jer je biologica na godišnjem.Inače bude poprilična gužva.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •