Stranica 1 od 19 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 922

Tema: Potpomognuta na SV. DUHU

  1. #1
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno Potpomognuta na SV. DUHU

    U skladu s najavljenom reorganizacijom i uređenjem foruma otvaram novu temu Potpomognuta na SV. DUHU
    Molim vas da budete sažeti, informativni i da dijelite korisne informacije.


    Molim vas, ponovno, kao i na početku prošlog topica, nemojte vibrati i ostalo (za to imate odbrojavanje – vibranje ćemo prebacivati na odbrojavanje bez upozorenja) i chatati (chat ćemo brisati, također, bez upozorenja). Nastojat ćemo u tome biti dosljedni koliko nam mogućnosti dopuštaju jer želimo da na ovoj temi, kao i na svim drugima, prije svega budu dostupne informacije.

    SRETNO SVIMA


    STARA TEMA
    Posljednje uređivanje od BHany : 27.11.2013. at 10:17

  2. #2
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    OPĆA BOLNICA SVETI DUH – "SD"
    Ambulanta za humanu reprodukciju
    Sveti duh 64, 10000 Zagreb
    tel: 01/3712 109
    http://www.kbsd.hr/Ginekologija-radn...eme-i-kontakti
    Ovo je sve što imam o Sv. Duhu. Imate li više informacija. Zalijepite ovdje na početak teme. Javite nam. Ovo je zaista šturo.

  3. #3
    Mary Ann avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zelina
    Postovi
    173

    Početno

    Na Sv.Duhu je sljedeća situacija...
    Koliko znam lijekova trenutno ima dovoljno pa zovite. Ne znam kako trenutno stoji lista s lijekovima jer sam ja još na listi od 2011 g. zbog situacije sa prolaktinom. Na folikulometriji nije prevelika gužva, ima nas oko desetak i mislim da to nije previše, a koliko sam primjetila punkcija i transfera ima jako malo za sad . Ako vas još što zanima pitajte jer sam trenutno gore svaki dan...
    pozzz

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    297

    Početno

    Jel možda netko zna da li je dr. B ovaj tjedan gore? Sutra možda? Hvala

  5. #5
    Mary Ann avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zelina
    Postovi
    173

    Početno

    Ja sam sad došla odozgora i bio je na FM, a mislim da i danas ima ambulantu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Pozdrav! Nova sam na forumu jer sam nedavno krenula na Sv.Duh po pitanju planiranja trudnoce...kod mene je sve ok što se pretraga tiče,kod muža je mali problem kod pokretljivosti spermija,ali kažu tamo u bolnici da nije ništa što bi nas trebalo brinuti...
    Prošli mjesec sam bila na inseminaciji, stimulacija klomifenima i nažalost ništa...sada sam opet bila na klomifenima i trebala sam opet ići na inseminaciju,ali previše je folikula pa da ne riskiramo višeplodnu trudnoću, dr.Bauman je danas oslučio da idemo na IVF...danas moram dobiti štopericu i u četvrtak 5.12.na punkciju...i moram priznati da me malo strah s obzirom da koliko čitam to boli,ali mene nitko nije pitao za neku anesteziju a ni ja se nisam sjetila pitati ih,samo su mi rekli da prije punkcije popijem normabel....pa vam molim kakva su iskustva sa punkcijom bez anestezije i koliko to dugo traje...
    Hvala vam

  7. #7
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Kada sam ja isla na punkciju receno mi je da nista ne pijem jer cu dobiti anesteziju, ali kada sam došla na dan punkcije nisu mogli dobiti anesteziologa pa sam prošla punkciju bez ičega. Ne mogu ti reći da nije boljelo, ali ništa što se ne može preživjeti, stisneš zube i biti će sve ok.
    Meni su ispunktirane 23 js i to samo s jednog jajnika jer do drugog nisu mogli doći (posljedica operacije nakon abdominalne trudnoće). Bio mi je dr.Ujević i nije moga sve izvaditi iz jednog uboda nego je nekoliko puta ubadao.
    S obzirom na broj stanica misli da je trajalo nesta duze, oko 25 min.
    2 dana nakon punkcije me boljelo i sljedeća menstruacije je bila bolna, točno sam osjetila bol u tom jajniku koji je izboden.

  8. #8
    Mary Ann avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zelina
    Postovi
    173

    Početno

    sladja01 vidjele smo se danas gore, bila si vrlo hrabra i super ti je bio rezulatat od klomifena ... ja razočarana

  9. #9
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    mary ann,mijenjaj kliniku..ja sam se malo sa vv prebacila na sd,al sam se sa veseljem opet vratila na vv..vidjela sam da si napisala da ti je dr rekla da si prestara kaj je čista glupost,ja imam više godina od tebe i niko mo nije rekal da sam prestara i sad sam prvi put trudna sa 37 i presretna sam

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Jesi ti ona koju sam pitala jel punkcija boli Hvala, bila sam i nije bilo jako strašno i sretna na prvu jer smo dobili dvije JS, ali danas sam zvala labos da provjerim jel se šta desilo i nažalost mi kažu da u ta 24 sata se ne vide znakovi oplodnje i da dodemo u ponedjeljak pa ćemo vidjeti šta će na kraju biti... a iako se nadam, ne znam jel se može šta promjeniti ako se u 24 sata nije ništa desilo A za tebe sam čula da si imala jedan folikul..jel onda bilo Js ili ne ?

  11. #11
    Mary Ann avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zelina
    Postovi
    173

    Početno

    Ne, nije bilo jajne stanice , a tebi držim ..

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    A joj, držim i ja tebi fige za drugi put a meni nažalost nisu pomogle... ni preko vikenda se ništa nije desilo jer su kao jajne stanice bile loše kvalitete naručili su me za prvi mj. kod Dr.Turudić na daljnje dogovore....i etooo...krenuli smo jer smo mislili da ćemo uspjeti brzo, ali očito negdje postoji neki dublji problem ili je sve u našoj silnoj želji da dobijemo bebu ..
    Stalno čitam o nekim listama lijekova na SD pa jel mi netko može malo objasniti o čemu se tu radi ... znači li to da se na IVf uz veću stimulaciju dugo čeka ili ..... Hvalaa

  13. #13
    Mary Ann avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zelina
    Postovi
    173

    Početno

    Sladja01 hrabro dalje i uskoro će beba ..

    Kada si došla na dogovor prvi put možda te je dr. stavio na listu za lijekove, pogledaj da li ti piše broj na nalazu... situacija sa lijekovima je u zadnje vrijeme bila ok, ali sam čula da polako fali nekih...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Hvala ti Mary

    Nisu me stavili na listu, ali sada kada ću ići pitati ću i nadam se da neću dugo morati čekati.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    7

    Početno

    Pozdrav! Nova sam na forumu i imam hrpu pitanja,nadam se da vas nebudem s njima zagnjavila. U braku smo 4,5 god od trudnoće ništa. U 9 mj smo napokon krenuli s prikupljanjem nalaza koje traže na Sv.Duhu ,moja gin nas je tamo poslala. Ja imam 25 mm 29 god . E sad moja gin kaže da su moji nalazi sasvim ok..imala sam nekih problemčića tipa upale,loš bris,papa gljivične upale itd. uglavnom sve to sad riješeno i drugi tj. idem na Hsg. A suprug je prošle god radio 1. spermiogram dng. teratozoospermija, novi nalaz sad od 10.mj asthenozoospermija i rečeno od moje gin i njegovog dr opče prakse da nemamo kaj čekati nego prikupiti još sve kaj trebamo i za zg. U Sv.Duhu su me već stavili na listu bez obzira kaj još nemam ljek jer se dugo čeka (tak mi je rečeno) primila me dr Ivkošić. To bi bilo ukratko,mene sad ubiti zanima šta je sljedeće? rekli su nam da kad prikupimo sve nalaze nazovem da se naručimo. I onda??? Unaprijed hvala

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Vincekica...evo da ti ja napišem svoje iskustvo...iako sam gore višlje pisala. Uglavnom,ja sa u 10mj došla na razgovor i pošto mi je bio 3Dc taman mi je pasao da krenem sa tabletama,klomifenom...pila sam ih od 3-8 DC i bila na folikulometriji 8dc, 10dc ..taj dan sam a dobila štopericu(inekciju )i 12dc sam išla na inseminaciju (AIH)...koja nam nažalost nije uspjela...sljedeći mjesec opet na klomifenima i kao opet inseminacija,ali razvila su se 4 folikula pa sam išla na punkciju jer se inseminacija ne smije raditi sa tako velikim brojem folikula...i trebala sam na IVF, ali nažalost jajne stanice mi se nisu oplodile...
    Eto ukratko od mene

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj vincekica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav! Nova sam na forumu i imam hrpu pitanja,nadam se da vas nebudem s njima zagnjavila. U braku smo 4,5 god od trudnoće ništa. U 9 mj smo napokon krenuli s prikupljanjem nalaza koje traže na Sv.Duhu ,moja gin nas je tamo poslala. Ja imam 25 mm 29 god . E sad moja gin kaže da su moji nalazi sasvim ok..imala sam nekih problemčića tipa upale,loš bris,papa gljivične upale itd. uglavnom sve to sad riješeno i drugi tj. idem na Hsg. A suprug je prošle god radio 1. spermiogram dng. teratozoospermija, novi nalaz sad od 10.mj asthenozoospermija i rečeno od moje gin i njegovog dr opče prakse da nemamo kaj čekati nego prikupiti još sve kaj trebamo i za zg. U Sv.Duhu su me već stavili na listu bez obzira kaj još nemam ljek jer se dugo čeka (tak mi je rečeno) primila me dr Ivkošić. To bi bilo ukratko,mene sad ubiti zanima šta je sljedeće? rekli su nam da kad prikupimo sve nalaze nazovem da se naručimo. I onda??? Unaprijed hvala
    Kad prikupite nalaze odredit će ti stimulaciju ali imaj na umu da se čeka skoro oko godinu dana na lijekove ,što je katastrofa.Možda te u međuvremenu ubace u koji prirodni ili klomifenski ciklus (to ti je bez prave stimulacie) .Ne znam koliko imate godina i ako vam vrijeme čekanja igra ulogu onda toplo preporučujem neku drugu bolnicu jer se jedino na SV.Duhu toliko dugo čeka na lijekove.Sretno...

  18. #18
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Citiraj sladja01 prvotno napisa Vidi poruku
    .i trebala sam na IVF, ali nažalost jajne stanice mi se nisu oplodile...
    samo mali ispravak, ti si bila na IVFu, samo nažalost nije došlo do oplodnje
    fertilizacija (F) je napravljena na dan punkcije

    Vincekica oni su te stavili na listu za lijekove, dakle čekaš svoj red - negdje su ti na papir napisali neki broj tipa 259/13 što znači da si 259 po redu u 2013 godini

    ovdje je nekada bilo puno življe pa se i moglo pratiti koji je tvoj broj i kada će cca doći na red, ali nemoj računati manje od pol godine od trenutka kada su te upisali
    a ako i dođe red na tebe, oni bi te trebali nazvati, iako je najbolje svako malo nazvati gore

    a do tada odi obaviti sve ono što su ti rekli, iako je problem što neki nalazi moraju biti noviji a toliko se čeka

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ja sam tek nedavno krenula proucavati sve te pojmove vezane uz MPO pa mozda krivo pisem, ali nauciti cu ja svasta od vas koji imate vise iskustva. A to sa lijekovima je koma. Znaci li to da ako se ja tek u prvom mj.upisem na listu po kojoj cu biti tko zna kada na redu, da cu do cekanja lijekova moci samo pokusavati sa klomifenom posto je njega lako dobiti?

  20. #20
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    eto ti moje zadnje iskustvo: zadnji postupak gore je bio negdje u 10.mj 2012, nakon neuspjeha sam odmah stavljena na novu listu, broj je bio oko 250/12. Zvali su me negdje sada u 9/10 mj. U međuvremenu sam odradila 2 postupka na drugim klinikama, drugi je uspješan i eto upravo sam ušla u 7mi mjesec

    ja bi na tvom mjestu bila sretna kaj možeš nekako pokriti vrijeme čekanja, jer naša dijagnoza (teški OAT, visoke godine...) nije to opravdavala

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Drago mi je zbog tebe! A nije da sam ja nesretna sto je procedura takva,nego samo zelim biti upucena i informirana u stanje u bolnici. I kako god, uvijek se nadam da cemo brzo uspjeti, na koji god nacin.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    7

    Početno

    Ja imam 25 mm 29. Dr nas je poslala dosta rano pošto već znamo da njegov spermiogram nije dobar i rekli su nam da nemamo kaj čekati.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    7

    Početno

    znači ako sam dobro shvatila kad skupimo sve nalaze i papire ubiti se naručim na nove konzultacije i onda bum dalje čula. Sve mi se pomješalo,više opče neznam kam bi prije krenula. I zanima me ako možda neko zna,nisam iz zg i za sve te postupke treba dolaziti u bolnicu ili neke stvari radim doma sama?? dobim bolovanje za te dane ili? nema šanse da mi na poslu daju slobodno

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    7

    Početno

    Ja sam bila kod dr Ivkošić i primila me bezobzira na štrajk Stavili su me na listu 267/2013 bezobzira kaj još nemam terapju.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    7

    Početno

    Držim vam fige da ćete uspijeti jer znam kolko želite!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    I ja svima držim fige A Vincekica...nisam ni ja iz Zg, iz Kutine sam i na sve folikulometrije idem u bolnicu i mislim da sve dalje postupke moraš tamo obavljati..a ja osobno imam sreće što radim gdje radim i što mi toleriraju izostanke, ali mislim da svatko ima pravo na bolovanje za taj dan kada te nema na poslu...iako sve zavisi o poslodavcu. A što se liste tiče,meni ju u ova 2 mj koliko sam tamo nitko nije spomenuo, ali kako idem ponovno u 1.mj tražiti ću da me stave s obzirom na duga čekanja.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    7

    Početno

    Meni je odma rekla da se na ljekove čeka i da me stavlja odma na listu jer dok dođem na red već budemo vznali koji mi treba i kaj budemo radili. A dobro neznam zašto se opče brinem oko posla,rekla budem gin da mi piše bo i gotovo.

  28. #28
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    kada ste u postupku, pritom mislim na stimulirani, ovisi o protokolu (načinu liječenja) ćete ići na UZV tzv folikulometrije ujutro oko 7-730 nekoliko puta (recimo 3 puta za vrijeme stimulacije. svaki drugi dan)
    dugi protokol - kreće se potkraj prethodnog ciklusa oko 23-25dc sa supresijom
    kratki- kreće se 2-3dc odma sa stimulacijom
    kada se ustanovi da su folikuli dovoljno veliki dobijete jednu posebnu injekciju tzv štopericu i nakon (ajme zaboravih) 36 sati je punkcije (oko pol9)pa onda nakon 2,3,4,5 dana i transfer (oko 10)
    dakle recimo jedno 6-7 dolazaka - vremena uzmite okvirno jer sve ovisi koliko ima parova, doktora i sl

    bolovanje vam određuje vaš socijalni ginekolog pa je moja preporuka vidjeti da li je kooperativan i da li se razumije u MPO problematiku i specifičnost hr-radnog prostora jer ipak on radi u državnoj službi. Neke cure se snalaze i pomoću doktora opće prakse ali on ne može davati bolovnaj temeljem MPO postupka nego neke druge dijagnoze.

    Sve kaj sam napisala molim Vas uzmite sa rezervom, nađite neku dobru brošuru o postupcima, protokolima, pročitajte stranice urikverc jedno godinu dana i želim vam puno sreće

  29. #29

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    7

    Početno

    [QUOTE=linalena;2535594]kada ste u postupku, pritom mislim na stimulirani, ovisi o protokolu (načinu liječenja) ćete ići na UZV tzv folikulometrije ujutro oko 7-730 nekoliko puta (recimo 3 puta za vrijeme stimulacije. svaki drugi dan)
    dugi protokol - kreće se potkraj prethodnog ciklusa oko 23-25dc sa supresijom
    kratki- kreće se 2-3dc odma sa stimulacijom
    kada se ustanovi da su folikuli dovoljno veliki dobijete jednu posebnu injekciju tzv štopericu i nakon (ajme zaboravih) 36 sati je punkcije (oko pol9)pa onda nakon 2,3,4,5 dana i transfer (oko 10)
    dakle recimo jedno 6-7 dolazaka - vremena uzmite okvirno jer sve ovisi koliko ima parova, doktora i sl

    bolovanje vam određuje vaš socijalni ginekolog pa je moja preporuka vidjeti da li je kooperativan i da li se razumije u MPO problematiku i specifičnost hr-radnog prostora jer ipak on radi u državnoj službi. Neke cure se snalaze i pomoću doktora opće prakse ali on ne može davati bolovnaj temeljem MPO postupka nego neke druge dijagnoze.

    Sve kaj sam napisala molim Vas uzmite sa rezervom, nađite neku dobru brošuru o postupcima, protokolima, pročitajte stranice urikverc jedno godinu dana i želim vam puno sreće[/QUOTE




    Hvala na malo jasnijem objašnjenju. pročitala sam več hrpu foruma,brošura,uputa i sve mi se već pomješalo

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svim trudilicama! Najprije vas moram pohvalit da ste stvarno super i da vasi savjeti stvarno puno znace! I ja takoder muku mucim vec dvije godine sa suprugom i nikako da zatrudnim. Napokon i ja otisla na Sv.Duh,u nadi da cu se maknuti sa mrtve tocke i da i mi cim prije imamo svoju bebu koju toliko zarko zelimo.! I krenuli mi tako sa pretragama....! Suprug radio spermiogram,ja vadila hormone, radila papa test, cb briseve (aerobe/anaerobe) Clamidie, i sad kad sam dobila nalaze ljuta sam na samu sebe.... Jer koliko ja znam po nalazima hormona-konkretnije androstendiona,vidim da nalaz nije ok. Clamidiu nemam,papa-los,pokazalo mi je Streptokok. Naravno,dobila sam antibiotik Klavocin,kao i suprug,ali me ljuti to sto moram do drugog mjeseca cekat za papu,jer kaze ginekologica da mora proc 4tj.od zadnje popijene tablete,a da ne pricam koliko dugo se jos ceka da dodem na red za Sv.Duh.... Sve me to ubija... Taman jednu bakteriju rijesim,u nadi da bude sve ok i da mogu krenut za Zg dokroru,i pojavi se na ponovljenom papa testu ova bestija.... E sad,da vas pitam.... Da li je koja prolazila kroz isto kao i ja i da li postoji nesto,neki caj ili bilo sto sto bi jos pripomoglo da mi ta bestija ode?! I da,dobila sam i vaginalete uz klavocine da slucajno ne dobim jos i gljivice od ovih tableta.! Ajde zene,znam da vas ima puno! Pomognite i meni nekako! Nekim savjetom! I da,suprug i ja nemamo odnose,odlucili smo se cuvat do papa testa,da bude sve ok.! Pusaaa svima i zelim vam puno srece da uspijete na Sv.duhu.! I

  31. #31
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    zabrinuta, mi smo se dugo borili s beštijama. produžilo nam čekanje na godinu i po. ono što ti ja preporučam da ojačaš imunitet. mi smo počeli piti matičnu mliječ. pili smo i beta glukan jedno vrijeme ali on je jako skup. važno je da to traje duže vrijeme. zeznuto je što antibiotici poremete floru pa nakon jedne rasplamsa se druga bakterija. meni su preporučene linex lady vaginalete za održavanje flore. nadam se da ćete se brzo riješiti beštije. sretno!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav!
    Ja 79,bez desnog jajovoda,lijevi nije u funkciji,Amh-4.4
    MM 79,sve OK.
    1.ivf Sveti duh 2012,beta 0
    2.ivf Sveti duh 2013,beta 0
    Sad sam na listi za lijekove broj 421-2013

    Prirodni postupak još nisam probala jer imam zadnje vrijeme stalno neke bakterije.Zanima me kakvo je stanje na svetom duhu sa lijekovima,jel tko zna do kojeg su broja stigli?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ja bi u srijedu ponovno trebala na Sv.Duh kod dr.Turudić ako će raditi, a nadam se da hoće jer sam naručena pa ću ju tražiti da me stavi na listu za lijekove pa onda možda saznam i koji broj je sada na redu....

  34. #34
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    bubi,

    vidim da ste napravili svega 2 postupka u 2 godine. na tvom mjestu, ne bih se samo oslonila na čekanje da dođeš na red na SD jer je poznato da ta bolnica nema financijskih sredstava za mpo i da se radi toga predugo čeka. prijavi se u neku drugu državnu bolnicu, ili ako možeš idi privatno.

    imaš 35 godina, imaš nizak amh, zbilja ne čekaj da dođeš na red za lijekove na SD, pokušaj još negdje dok čekaš.

    kakve si stimulacije do sad primala i kakva je bila reakcija? koliko si imala transferiranih embrija?

  35. #35
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Molim vas da me uputite na temu ako postoji mpo u Vinogradskoj, Sestre milosrdnice,ne mogu pronaći,iz Splita sam pa bi probala mpo u Zg preko uputnice

  36. #36
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Klara31, evo ovdje je: http://forum.roda.hr/threads/83012-P...u-VINOGRADSKOJ
    Inače, sve su klinike stickane na vrhu podforuma: http://forum.roda.hr/forums/87-Potpomognuta-oplodnja

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Inesz,

    slažem se da to sve predugo traje,moram se raspitati za negdje drugdje,privatno si ne mogu priuštiti.
    bila mi je jako slaba reakcija do sad na lijekove,u 1.postupku sam primala menopur i decapeptyl i dobila samo 3 jajne stanice,od toga 2 vraćene dvostanične
    a u 2.gonal i cetrotide isto 3 stanice,vraćena jedna osmostanična.rekli su da mogu probati prirodni ili sa klomifenom ali sam izgubila i dosta vremena
    jer sam imala eshirihiju coli par mjeseci a prije toga između postupaka ureaplazmu tako da nisam ni mogla ići nigdje drugdje.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    4

    Početno

    sretno sutra ako što saznaš za lijekove javi...

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    4

    Početno

    ispričavam se,krivo sam napisala,na listi za lijekove sam broj 241-2013 a ne 421.

  40. #40
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno

    Ja sam se bila upisala u lipnju 2013 i dobila br 198.. Od onda sam obavila jedan postupak u VV i sljedeći mi je u ožujku, a na SD su u 11 mj djelili lijekove za 2012 ...Tak da mi je taj br bezveze jer ću potrošit sve postupke na VV...
    A vama žene želim puno sreće i strpljenja!!!

  41. #41
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    znači, na SD se čeka preko godina dana.
    je li koja od vas što čeka toliko dugo možda pisala ministartvu i hzzo-u i tražila objašnjenje?

    uglavnom, u mpo nitko nema vremena čekati više od godinu dana na postupak. idite u druge bolnice, ali i obavjestite nadležne o problemu.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ja sam danas bila na SD i dobila broj za lijekove 342/2013....a tek su nedavno krenuli sa upisanima u 2013....i pitam je zašto se tako dugo čeka i kaže meni dr.da će se sada vidjeti šta će ravnatelj reći, tj.koliko će se izdvajati novaca pa kao moooožda brže krene... A do tada ću sa klomifenima pokušavati...sljedeći ciklus idem na inseminaciju,opet, ali bolje i to nego ništa kada ionako moram čekati...

    A Kika222...koliko ste vi dugo čekali za prvi pregled na VV? Mi smo htjeli prvo tamo ići pošto su svi zadovoljni s njima, ali muž je na SD brzo došao na red za spermiogram pa smo zato i ostali tu...

  43. #43
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    slađa,

    hvala na vijestima sa SD.

    kako ti računaju postupak klomifenom-kao stimulirani ili prirodnjak?

    znaš da imaš ograničen broj pokušaja na teret hzzo-a?

    koliko imaš godina? koliko dugo pokušavate začeti?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Imam 27, muz 37...a pokusavamo dvije godine, iako smo 8 skupa pa nam je cudno da se i slucajno nije desilo...
    A ne znam kako mi racunaju, sta nije stimulirani cim je neka terapija u pitanju?
    To za ogranicen broj sam nesto citala, ali iskreno, malo sam izgubljena u svemu tome jer smo prije 3 mj krenuli u mpo pa stalno nesto novo i sto vise citam, kao da manje znam...zato sam i dosla na forum jer ste pune savjeta .

  45. #45
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno

    Došli smo u lipnju a u postupak smo išli u listopadu, valjda bi i prije došli na red da nije bilo ljetnih godišnjih... Sretno ti bilo slađo!!!

  46. #46
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj sladja01 prvotno napisa Vidi poruku
    Imam 27, muz 37...a pokusavamo dvije godine, iako smo 8 skupa pa nam je cudno da se i slucajno nije desilo...
    A ne znam kako mi racunaju, sta nije stimulirani cim je neka terapija u pitanju?
    To za ogranicen broj sam nesto citala, ali iskreno, malo sam izgubljena u svemu tome jer smo prije 3 mj krenuli u mpo pa stalno nesto novo i sto vise citam, kao da manje znam...zato sam i dosla na forum jer ste pune savjeta .
    ti si bila na jednoj inseminaciji i jednom postupku uz klomifene koji je prvotno trebao biti inseminacija, ali se je dr odlučio na ivf radi velikog broja folikula.

    prema zakonu imaš pravo na teret hzzo-a 4 inseminacije i 6 ivf postupaka od kojih 2 trebaju biti prirodnjaci.

    ti si već iskoristila 1 inseminacju i jedan stimulirani postupak.

    što su ti rekli zašto nije došlo do transfera u ovom ivf-u sa klomifenima?

    sljedeći put kad budeš išla u stimulirani postupak nemoj pristati da ti stimulaciju rade klomifenima, već traži odgovarajući protokol stimulacije lijekovima poput gonala, menopura, puregona...
    Posljednje uređivanje od Inesz : 09.01.2014. at 07:25

  47. #47

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Da, takav je dogovor bio da cemo prvo probati sa inseminacijama, ali je slucajno doslo do ivfa.
    Hvala puno na savjetu i objasnjenju.
    Sto se lijekova tice, tek sam na listi, a ti se lijekovi sto si napisala ocito ne mogu dobiti prije reda.
    A sto se transfera tice, samo su mi rekli da js nisu bile dobre kvalitete, sta god to znacilo.
    I da, sad iza ove inseminacije, ako ne uspije, dr.je spominjala da bi mogli probati jedan prirodni...jel to znaci da ce samo sa tom jednom js ako je bude pokusati nesto napraviti?
    I kak cesto se uopce smije ici na ivf?
    Posljednje uređivanje od sladja01 : 09.01.2014. at 18:02

  48. #48
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Cure mislim da se postupak s klomifenima ne racuna kao stimulirani, samo injekcije se racunaju kao stimulirani. Bar se kod nas u Ri tako racuna, tako su nam bili objasnili.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    296

    Početno

    Molim pomoć...
    Naime kolegica je bila na konzultacijama na SD i dobila popis pretraga koje mora napravit prije postupka. Ono što mi je čudno da od hormona ne piše progesteron??? Da li to stvano ne traže na SD u što ne mogu vjerovat ili je došlo do zabune?

    Hvala

  50. #50
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    bazalni status hormona (fsh, lh, estradiol) radi se od 2. -5. dc. porgesteron se radi oko 21. dc, tj oko 7 dana nakon dana očekvane ovulacije. dakle, treba 2 puta raditi analizu krvi, npr 3. dc i 22. dc.

Stranica 1 od 19 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •