Pokazuje rezultate 1 do 47 od 47

Tema: Multipraktik - molim savjet oko kupovine

  1. #1
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno Multipraktik - molim savjet oko kupovine

    Molila bih vas za malu pomoć. Već nekoliko godina jako želim multipraktik (jedna sam od onih koja bi ga fakat koristila, ne bi stajao u špajzi), ali mi trebaju samo ove 3 opcije (al da su fakat dobre):
    - dobar blender (za zmiksat gustu juhu ili zblendat sok)
    - dobar ribež (ono kak ima goli kuhar :D)
    - mikser (krema za kolač, palačinke, tijesto)

    I blender i mikser su mi već pri kraju i vrijeme je za zamijeniti ih u kuhinji. A ribež si jako želim jer se ubijem kod rezanja i ribanja svog povrća na dnevnoj bazi (naglasak na puno povrća u kuhinji pa mi je već tlaka sjeckanje tog luka, mrkvi, zelja, ovog, onog).

    Ako ima bilo kakvih iskustva po tom pitanju, cijenila bih jako!

    Ima stvarno svega u ponudi - treba gledat i jačinu stroja... ne trebaju mi flajšmašine, citrusete, sokovnici. Samo one 3 opcije. Ni više ni manje.

    Hvala!

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Nije savjet, ali je iskustvo: multipraktik nije zamjena za mikser ni blender. Ja ga imam već 25 godina (Moulinex Master Chef Food Processor) i radi bez greške, ali u svakodnevnom životu koristim štapni mikser i običan mikser s metlicama puno češće. Metlice ima i multipraktik, ali je to nespretno i zdjela je premala.

    Flajšmašina, odnosno (rezna ploča "nož") je izuzetno korisna stvar iako moj nije meso nikad vidio. Uglavnom ga za to koristim - Meljem smokve, datulje, orahe, lješnjake, kestene za kesten pire... Može se to koristiti i za sjeckanje mesa ili za izradu mesne štruce - ubaciš npr. pileća prsa ili pureći file narezan na kockice i samelješ to sa svim povrćem koje ide unutra.

    Ribež (ima ih više - dvije ploče s dvije strane) za ribanje mrkve na sitno, zelja, krastavaca.... Dok ga sastavim i operem, naribam sve što treba na ručni ribež s kalotom (luk, mrkvu, zelje, krumpir...).

    Gnječilicu za pire ima - isto izgleda kao nož za meso/povrće, ali je plastična. DObro je za pire, ali količina koju prima nije dosta za nas četvoro.

    Pranje: sve osim motora ide u suđericu - ok

    Odluka DA ili NE ovisi samo o načinu korištenja. Ja imam malu kuhinju i nemam mjesta na radnoj plohi za multipraktik, a ima i premalu posudu. Izvadim ga iz kutije 2x godišnje - za božićne kolače i zimnicu i to je to. U redovnom svakodnevnom kuhanju koristim u 70% situacija štapni mikser (guste juhe, kašice, pire, špinat, ajvar, pekmezi, frape...) i u 30% situacija klasični mikser s metlicama i svrdlima za tijesto (svrdla su mi bitna, a multipraktik nema tu opciju obrade tijesta).

    Evo, čak sam našla sliku nečeg jako sličnog (nije baš isti, ali to je to): https://www.google.hr/search?q=mouli...57%3B225%3B300

  3. #3
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Ja imam Moulineksov Mastercheef 8000, blender mi je mrak, u zadnje vrijeme u njemu meljem zobene pahuljice za muffine i napravi super "brašno", također za voće i povrće je mrak. Ima po meni dosta veliku posudu za miksanje, koja je i za ribanje, rezanje, tijesto za pizzu i kiflice. Ima metlice za miksanje, upozorena sam kada sam kupovala da je to samo za šlag i bjelanjke, ali ja uredno miksam sve kolače time, šlag i spomenuti bjelanjci budu super tvrdi, čak mi i cijela jaja ako miksa malo duže kao i bjelanjke, istuče u onako krasan pjenasti snijeg tako da u hrpi kolača izbjegnem duplo miksanje ( biskviti). Palačinke, kreme, biskviti, sva koliko toliko tekuća tijesta miješam time. Za prhka i dizana tijesta koristim drugi nastavak.
    Ima citrusetu, sokovnik, mljevilicu za meso koja super radi. Ploče za ribanje i rezanje su na tanje-manje i deblje-veće kriške-rezance. Plastični nastavak sa 4 prsta za miješanje tijesta koji koristim za pizzu, kiflice, mljeveno meso za sarmu, čufte, faširance, mesni hrbat i sl. Također ima nastavak koi sadrži dvije oštrice za usitnjavanje ili mljevenje recimo luka, povrća, voća u kašice ( opet ovisi o dužini rotacije). Vjerojatno sam nešto zaboravila, ali dobro.
    Ja ga koristim svaki dan, držim ga na kuhinjskom pultu, kada sam ga kupovala mi je bilo najbitnije da ne zauzima puno mjesta na pultu tako da može stalno tu stajati, svi djelovi su perivi u perilici osim motora naravno.
    I moram napomenuti da je meni moj multi najbolji prijatelj u kuhinji, lako se pere i bez perilice, brzo se sastavi i rastavi, i ja ga jakooooooo volim.
    Ako te još što zanima pitaj.

  4. #4
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    ja imam obaj i jako sam zadovoljna
    http://www.brodomerkur.hr/hr/595/philips-hr-7625/
    posebno mi je važno što nije prevelik pa mi može stajati vani.

  5. #5
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Ja imam ovaj kao rossa i jako sam nezadovoljna Ta plastika je nekvalitetna, blenderu mi se raspalo dno, a nema ni dovoljnu snagu. Istina je i da ja nisam najpažljivija domaćica na svijetu i da samo možda koji put previše zviznula negdje s posudom.

    Tražim nešto slično kao i ti - blender, ribež/rezalicu i jaki mikser u kojem mogu i mijesiti tijesto za kruh. Nešto ovakvo. Tražim i novac za to

  6. #6
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam ovaj kao rossa i jako sam nezadovoljna Ta plastika je nekvalitetna, blenderu mi se raspalo dno, a nema ni dovoljnu snagu. Istina je i da ja nisam najpažljivija domaćica na svijetu i da samo možda koji put previše zviznula negdje s posudom.

    Tražim nešto slično kao i ti - blender, ribež/rezalicu i jaki mikser u kojem mogu i mijesiti tijesto za kruh. Nešto ovakvo. Tražim i novac za to
    ma da? ja sam uredno led mrvila u blenderu. meni je jedini problem što mi se ponekad zna lješnjak zakačiti za nož pa moram zaustaviti i to micati. i mijesim tijesto (iako ne često) bez problema. možda ja stavim manju količinu pa to nekako podnese.

  7. #7
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Svea prvotno napisa Vidi poruku
    - dobar ribež (ono kak ima goli kuhar :D)
    Kakav ribež ima goli kuhar? Ja užasno puno ribam i rado bi neku manje manualnu varijantu od ove http://www.studiobar.hr/media/slike/...4-strane-1.jpg

  8. #8
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    ma da? ja sam uredno led mrvila u blenderu. meni je jedini problem što mi se ponekad zna lješnjak zakačiti za nož pa moram zaustaviti i to micati. i mijesim tijesto (iako ne često) bez problema. možda ja stavim manju količinu pa to nekako podnese.
    Led nisam probala, u blenderu sam samo smoothije i frapee radila i uopće ne razumijem od čega se raspao. A za tijesto sam možda i stavljala previše, desilo mi se da se ono u sredini lagano iskrivilo i sad teško zatvaram posudu. Nisam dobro objasnila, ali imam dojam da je plastika baš nekvalitetna. A kupila sam ga nakon starije verzije Phillipsovog koji je dosta dugo izdržao (dok posudu nisam stavila na vruću ploču što nije preživjela).

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    moj multipraktik je ovaj crveni http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...FUdZ3godFhIAQg

    dobila sam ga 2007. godine za useljenje u stan i od tad se ne odvajam od njega. čak od frendica za rođendane naručujem šta da mi kupe, pa sam tako nabavila još dodatak za mljevenje mesa, kao i za mljevenje oraha, a i dodatnu plastičnu posudu iste veličine.

    moja zamjerka mu je samo što se dosta dijelova mora kupiti naknadno za cjelokupnu kolekciju.

  10. #10
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Ja isto imam moulinex masterchef. to je ok. Mozes raditi sve sto ti treba, cijena je vrlo prihvatljiva.

    A kad se obogatim, kupit cu si kitchenaid <3

  11. #11
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Imam ovaj: http://www.salonatech.com/multiprakt...lectrolux.html
    Beskrajno sam zaljubljena od njega, kupila sam ga prošlo ljeto, radi besprijekorno. Svakodnevno je u upotrebi, od blendanja smoothia,juha,namaza do ribanja svega i svačega, radim pomfri od svakavog povrća u njemu, radim prhko tijesto, miksam šlag,bjelanjke,biskvite, meljem orašaste proizvode, cijedim limune i naranče... Svašta nešto. Lako se pere, svi nastavci se skidaju i svakom bih ga preporučila!

  12. #12
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Kakav ribež ima goli kuhar? Ja užasno puno ribam i rado bi neku manje manualnu varijantu od ove http://www.studiobar.hr/media/slike/...4-strane-1.jpg
    http://www.philips.com.au/c/home-coo...specifications
    Ovako nešto. Blenda, mixa i riba naveliko

    http://www.philips.com.au/c/home-coo...C3.app121-drp2

  13. #13
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    Citiraj zibba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam Moulineksov Mastercheef 8000, blender mi je mrak, u zadnje vrijeme u njemu meljem zobene pahuljice za muffine i napravi super "brašno", također za voće i povrće je mrak. Ima po meni dosta veliku posudu za miksanje, koja je i za ribanje, rezanje, tijesto za pizzu i kiflice. Ima metlice za miksanje, upozorena sam kada sam kupovala da je to samo za šlag i bjelanjke, ali ja uredno miksam sve kolače time, šlag i spomenuti bjelanjci budu super tvrdi, čak mi i cijela jaja ako miksa malo duže kao i bjelanjke, istuče u onako krasan pjenasti snijeg tako da u hrpi kolača izbjegnem duplo miksanje ( biskviti). Palačinke, kreme, biskviti, sva koliko toliko tekuća tijesta miješam time. Za prhka i dizana tijesta koristim drugi nastavak.
    Ima citrusetu, sokovnik, mljevilicu za meso koja super radi. Ploče za ribanje i rezanje su na tanje-manje i deblje-veće kriške-rezance. Plastični nastavak sa 4 prsta za miješanje tijesta koji koristim za pizzu, kiflice, mljeveno meso za sarmu, čufte, faširance, mesni hrbat i sl. Također ima nastavak koi sadrži dvije oštrice za usitnjavanje ili mljevenje recimo luka, povrća, voća u kašice ( opet ovisi o dužini rotacije). Vjerojatno sam nešto zaboravila, ali dobro.
    Ja ga koristim svaki dan, držim ga na kuhinjskom pultu, kada sam ga kupovala mi je bilo najbitnije da ne zauzima puno mjesta na pultu tako da može stalno tu stajati, svi djelovi su perivi u perilici osim motora naravno.
    I moram napomenuti da je meni moj multi najbolji prijatelj u kuhinji, lako se pere i bez perilice, brzo se sastavi i rastavi, i ja ga jakooooooo volim.
    Ako te još što zanima pitaj.
    zibba, puno puno hvala - da, i ja znam da će mi postati najbolji frend....
    Meni je važno isto da je dizajn takav da ima neko postolje na kojem mogu mijenjat nastavke (imam mjesta na pultu također - da uvijek stoji vani). Baciti ću oko na masterchefa. Joj baš se jako veselim.
    Nakon skoro 20 godina ribanja, sjeckanja, postala sam i sama masterchef, ali NE DA MI SE više Ne jedem meso, pa fakat puno natežem po povrću... Jupi jeeeee...

  14. #14
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    Citiraj Kloto prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto imam moulinex masterchef. to je ok. Mozes raditi sve sto ti treba, cijena je vrlo prihvatljiva.

    A kad se obogatim, kupit cu si kitchenaid <3
    Mmmm dizajn? )

  15. #15
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Kakav ribež ima goli kuhar? Ja užasno puno ribam i rado bi neku manje manualnu varijantu od ove http://www.studiobar.hr/media/slike/...4-strane-1.jpg
    Evo Jamiea

  17. #17
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Imam ovaj: http://www.salonatech.com/multiprakt...lectrolux.html
    Beskrajno sam zaljubljena od njega, kupila sam ga prošlo ljeto, radi besprijekorno. Svakodnevno je u upotrebi, od blendanja smoothia,juha,namaza do ribanja svega i svačega, radim pomfri od svakavog povrća u njemu, radim prhko tijesto, miksam šlag,bjelanjke,biskvite, meljem orašaste proizvode, cijedim limune i naranče... Svašta nešto. Lako se pere, svi nastavci se skidaju i svakom bih ga preporučila!
    Ovo mi se čini kao dosta dobar omjer cijena/kvaliteta. Radiš možda kruh u njemu? Zanima me od koliko brašna mogu napraviti, ne razumijem kad mi piše "kapacitet hrane 2 litre". I jesi li kad probala raditi domaći čokoladni namaz? Zanima me je li snaga dovoljno jaka da lješnjake pretvori u kremu/maslac. Molim te da se javiš nakon što pripremiš sve to što sam naručila

  18. #18
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Kloto prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, ja sam se zaljubila u njega dok je išlo "Kod Ane". S recesijom su mi se i kriteriji srozali, ali, da, to je the one.

  19. #19
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno


    Imala sam obični neki Gorenje multipraktik, krepo je nakon 15 godina, imao je sličan riubež, ali to nije ni blizu ovome na ruke. Meni treba sitno, sitno naribano korjenasto povrće, meni bi eventualno ovo pomoglo: http://www.infoboard.de/uploads/pics...xpress_Max.jpg
    Ili ono što TD ima... a nešto slično imam i ja, ali samo s nastavkom za praviti tijesto, bez ostalih dodataka... i to neki stari model. Ali isto može sve i svašta na njega.

  20. #20
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo mi se čini kao dosta dobar omjer cijena/kvaliteta. Radiš možda kruh u njemu? Zanima me od koliko brašna mogu napraviti, ne razumijem kad mi piše "kapacitet hrane 2 litre". I jesi li kad probala raditi domaći čokoladni namaz? Zanima me je li snaga dovoljno jaka da lješnjake pretvori u kremu/maslac. Molim te da se javiš nakon što pripremiš sve to što sam naručila
    Oho, nisi skromna moram ti reći
    Jednom sam radila tu domaću nutellu, nije problem u snazi, blender je vrlo jak čak i melje led, no sami lješnjaci su mu presuhi, treba dodati neku tekućinu nakon što se samelju. Tijesto za kruh nisam, no jesam tijesto za kiflice, otprilike nekih pola kile brašna, dobro je zamijesio.

  21. #21
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Oho, nisi skromna moram ti reći
    Jednom sam radila tu domaću nutellu, nije problem u snazi, blender je vrlo jak čak i melje led, no sami lješnjaci su mu presuhi, treba dodati neku tekućinu nakon što se samelju. Tijesto za kruh nisam, no jesam tijesto za kiflice, otprilike nekih pola kile brašna, dobro je zamijesio.
    Jako si efikasna, za svaku pohvalu Hvala ti. Malo mi je pola kilograma brašna, probat ću ga vidjeti uživo.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    ja u svome multipraktiku imam posebne mijesalice za tijesto, i otkad ga imam, svaki kruh i sve kiflice radim u njemu. svaki dan je u upotrebi i prezadovoljna sam.

    da ne kazem da mi kupus nareze za salatu tako brzo kako ja ne mogu unutra ubacivati

  23. #23
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ima li tko ovakav strojček?
    http://www.youtube.com/watch?v=zV6jS2NxkbI http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...%C5%82-AT970A/
    Kenwood KMC570

    molim iskustva s njim i zna li tko može li se odjednom kupiti i sve nastavke te kolika je onda cijena?

    Također mi se sviđa Bosch MUM5 ali nisam skužila ima li on sokovnik... a sokovnik mi je uvijet za kupnju :/

  24. #24
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Malo off ali za domaću nutelu jako je važno da su lješnjaci topli jer se onda lakše napravi maslac.

  25. #25
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li tko ovakav strojček?
    http://www.youtube.com/watch?v=zV6jS2NxkbI http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...%C5%82-AT970A/
    Kenwood KMC570

    molim iskustva s njim i zna li tko može li se odjednom kupiti i sve nastavke te kolika je onda cijena?

    Također mi se sviđa Bosch MUM5 ali nisam skužila ima li on sokovnik... a sokovnik mi je uvijet za kupnju :/
    Nemam Kenwood Ali sam radila s njim! Odlican,jako mocan stroj! Koliko znam na njega ide blender I nastavak za mljevenje mesa, nisam znala da ima I sokovnik! Uglavnom Kenwood je jako dobra marka, odmah nakon kitchen aid-a!
    Bosch mi I nije nesto za kuhinju.

  26. #26
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Na taj kenwood ide hrpa svakakvih nastavaka pa na kraju stvarno može bitijjedini stroj koji ti treba u kuhinji samo ne znam koliko koštaju svi ti nastavci... I htjela bih čuti iskustva nekoga tko ga koristi... A inače mi je i dovoljno lijep da može stajati stalno na radnoj površini.

    A bosch mi se jako sviđa dizajn ali želim sve u jednom stroju pa ako sokovnik ne može na njega onda otpada iz izbora...

  27. #27
    Dilek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Malmo
    Postovi
    140

    Početno

    Vidim ovdje preporuke za KitchenAid. Mi smo za svadbu dobili na poklon lokalnu kopiju KitchenAida = Essenso Professeur// Bio je jako skup (skuplji nego KitchenAid u Hrvatskoj, a ovdje je original dvostruko vise nego u Hrvatskoj).
    Izgleda jako lijepo, radi odlicno, medjutim upotreba mu je ogranicena i nikako ne zamjenjuje multipraktik. U njemu jedino mutim bjelanjke i kreme, te cesto koristim nastavak za tjesteninu (medjutim, da ga preporucim samo radi toga, preskup sport). Pogotovo otkad smo kupili pekac za kruh puno manje koristim mikser jer pekac odlicno zamijesi tijesto. Sogorica svog koristi za mljeveno meso.

    S druge strane, imam Bosch multipraktik koji je u svakodnevnoj upotrebi i stvarno ga preporucam.
    Posljednje uređivanje od Dilek : 29.03.2014. at 15:33

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Imali itko russel hobbs desire mp?

  29. #29
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Žene koje imate multipraktike, zanima me koliko ih stvarno koristite?
    Već dugo si želim ovako nešto ali prvenstveno zbog miksanja pa se dvoumim uzeti stroj koji je samo mikser ili dodati nešto više novaca i kupiti multipraktik.
    Četveroumim se između ovih:

    http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...OSCH-MUM54Q40/

    http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...BOSCH-MUM48R1/

    http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...OSCH-MUM54420/


    Zanima me što je zapravo najbitnije kod ovakvih strojeva, koliko je bitna snaga?

  30. #30

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Snaga ti je bitna, pogotovo za tijesta, za kruh, kiflice i slicno.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    kenwood cooking chef ...ili neki drugi od njih major ( znaci da je veliki). cooking chef ima opciju i kuhanja. skup je i vrijedi

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Paa, 30 godina ga imam, koristim najčešće nož za rezanje i mljevenje i šajbu za ribanje.

    Ako nemaš mjesta na radnoj plohi za njega, ne isplati se. Ja svoj rasklopim par puta godišnje, za božićne kolače, za zimnicu i kesten pire. Imam malu kuhinju i češćekoristim obični mikser s nastavcima za tijesto i kreme + štapni. Da imam multipraktik stalno na radnoj plohi, više bi se koristio.

  34. #34
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj sophie girafe prvotno napisa Vidi poruku
    kenwood cooking chef ...ili neki drugi od njih major ( znaci da je veliki). cooking chef ima opciju i kuhanja. skup je i vrijedi
    Jel te mogu pitati imaš li iskustva sa Kenwood Major i kakva su ona?

    Naime, imam Kenwood Major Titanium nešto više od pola godine i nisam baš prezadovoljna

    Kad mijesi tijesto za tjesteninu ok kile brašna trese se, samo što ne skoči sa šanka.
    Kad mijesi dizano tijesto (za pincu) isto, plus se toliko zagrijala zdjela da je tijesto bilo gotovo pa kuhano (a nemam tu opciju ).
    Meso sam faširala svega par puta ali kao da mu fali snage. A muž mi ga kupio jer je jači od KA.
    Inače mi glupo što svi dijelovi vrte, pa imam osjećaj da rasipa snagu...

    Doduše, dobila sam ga u vrlo nezgodno vrijeme, tik pred rođenje drugog djeteta, i priznajem da nisam ni proučila uputstva

    I, što kuhaš sa Cooking chefom?

  35. #35
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Curke, konačno sam se odlučila za kupnju i sada je ovo uži izbor. Molim vas pomoć, ne mogu se odlučiti između ovih:

    http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...ENWOOD-KHH326/

    http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...N-FP5160-crni/

    http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...OSCH-MUM54251/

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Iskreno - koji god uzmeš, ne možeš pogriješiti.

    Iz iskustva 30-godišnjeg korisnika: da sad kupujem, uzela bih onaj s najmanjim brojem dijelova.

  37. #37
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja bi gledala snagu motora... Braun bi odmah eliminirala zbog ribeža iz dva dijela, posebno izbjegavam plastične dijelove.
    Bosch ima 5 godina garancije...

  38. #38
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi gledala snagu motora... Braun bi odmah eliminirala zbog ribeža iz dva dijela, posebno izbjegavam plastične dijelove.
    Bosch ima 5 godina garancije...
    A ja se baš za Braun zapiknula. Našla sam i neki filmić i super mi izgleda. Zašto ne ribež iz dva dijela? Imam Braun štapni mikser star 9 godina i još uvijek mi je fantastičan.

  39. #39
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Plastika je manje otporna, veće su mogućnosti da se jedan od dijelova pogubi...

    Ne kažem ja da Braun je valja, samo ovo bi meni bio eliminacijski faktor.

  40. #40
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Meni srce kaže ovo:
    http://www.jeftinije.hr/Proizvod/267...aktik-fp12dcse
    al' novčanik kaže ne.

  41. #41
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, konačno sam se odlučila za kupnju i sada je ovo uži izbor. Molim vas pomoć, ne mogu se odlučiti između ovih:

    http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...ENWOOD-KHH326/

    http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...N-FP5160-crni/

    http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...OSCH-MUM54251/
    Lijepo je to, ali glomazno i preskupo. Kuham svakodnevno i pola mi toga ne bi trebalo. Ovaj Braun mi izgleda najnekvalitetnije i naj nepraktičnije.

    Meni se sviđa ovakav, sasvim dovoljan. :http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...FUdZ3godFhIAQg

    I možeš kupiti još strojeva za novce koje bi dala za one ogromne

    No, ako imaš punu kuću ljudi kojima kuhaš i puno prostora na radnoj plohi u kuhinji ( i puno soldi za to) , go for it.

  42. #42
    lala83 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    105

    Početno

    I jel ima tko ovaj mikser što je Beti 3 linkala. :http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...FUdZ3godFhIAQg
    Gledam ga vec danima na ekupi, i čini mi se kao dobra investicija. Puno miksam , imam samo obični mikser i štapni koje koristim. Ovo mi je dobro jer ima dio za mljevenje mesa (ili ajvara Izašao bi me 800 kn.

  43. #43
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Dižem temu. Koji blender mi preporučujete, važno mi je da može sjeckati lješnjake, odnosno da ima oštre noževe i snažan motor. I da nije preskup, naravno...

  44. #44
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Lijepo je to, ali glomazno i preskupo. Kuham svakodnevno i pola mi toga ne bi trebalo. Ovaj Braun mi izgleda najnekvalitetnije i naj nepraktičnije.

    Meni se sviđa ovakav, sasvim dovoljan. :http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...FUdZ3godFhIAQg

    I možeš kupiti još strojeva za novce koje bi dala za one ogromne

    No, ako imaš punu kuću ljudi kojima kuhaš i puno prostora na radnoj plohi u kuhinji ( i puno soldi za to) , go for it.
    5 godina kasnije, ja još uvijek guglam iste stvari i još nisam kupila robotka za tijesto. Otvorilo mi ovu temu kad sam upisala: iskustva sa Bosch mum
    Silno sam neodlučna.
    I dalje miksam sa ručnim WMF. Tijesta radim vlastitim rukama.
    Da li je stvarno puno lakše raditi kolače sa kuhinjskim robotom?

  45. #45
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ima u novom katalogu konzuma gorenje kuhinjski robot snizen sa 1000kn na 549 kn .

  46. #46
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    5 godina kasnije, ja još uvijek guglam iste stvari i još nisam kupila robotka za tijesto. Otvorilo mi ovu temu kad sam upisala: iskustva sa Bosch mum
    Silno sam neodlučna.
    I dalje miksam sa ručnim WMF. Tijesta radim vlastitim rukama.
    Da li je stvarno puno lakše raditi kolače sa kuhinjskim robotom?
    na drugoj temi sam mislim ulovila da si kupila taj bosh.
    ali odgovor na pitanje je JE, naravno da je lakse. kao da pitas jel lakse usisati ili pomesti

  47. #47
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Tocno.
    Stajala sam jučer kraj njega, a on mijesi. A ja gledam , malo mi nestvarno.
    Bila sam u krivu kad sam mislila da je svejedno. Bolje je s njim.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •