Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 63 od 63

Tema: (pre)poznaju li brandove?

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj ornela_m prvotno napisa

    Citam neki dan (vecernjak on-line?) clanak o prehrani u hrvatskim skolama, automatima za slatkise i sokove,
    Mene je šokiralo što na gastro odjelu U Klaićevoj bolnici postoji jedan takav automat.Curica od 7 god iz jednog dječjeg doma koja je imala velikih gastroloških problema svaki dan je pila kapučino i jela slatkiše bez ikakvog nadzora :/ i ne samo ona već puno njih.Onda se ne čudim da su isti automati i po školama.

  2. #52
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Negdje netko napisa "glavno je da sestre imaju uniforme s patkicama". To ja valjda mjera standarda bolnice!

    Irenas, ovo je zaista prestrasno.
    Od cega se uhvatiti, od kojeg sloja krenuti, u analizi tog problema? Ima li uopce smisla?

    Cinicni dio mene razmislja "tako se to radi u svijetu". Dovoljan argument za previse propusta. I jos su automati tako pratkticni, cemu se zamarati ucenjem na tudnjim greskama, trebamo sami ispocetka pasti na nos sa djecijim astmama, dijabetesima, prekomjernom tezinom, hiperaktivnoscu da bi se netko osvrnuo na problem. Predvidjam da ce tema biti aktualna za nekih 10tak godina

  3. #53
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    moj prepoznaje jer htio ne htio vidi reklame, plakate a i čuje nas...a i dosta dobro pamti

    ono slovo d od dinamo jer recimo prepoznavao s jedva nešto više od godinu dana (mojom zaslugom/krivnjom ) al skužio bi ga na zidu među milijon grafita i črčkarija

    isto tako za svoje tene uvijek kažu da su pume jer uvijek ima pume i ja ga pri oblačenju pitam oćeš cipele ili tene, a nekad kažem pume itd..

    da ne velim da na reklamama urla monteeee kad vidi špicu (iako ga nikad u ruci nije držao)

  4. #54
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    o da i turbo limač

  5. #55
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    ja mislim da nema (nista) lose u tome da dijete prepoznaje marku-brend. Mislim da je lose to sto se neke markice drze vrijednijim od drugih. Recimo ta majica iz "Ben..". Gdje se grijesi? Zasto djeca onih koji kupuju na trznici, ne kazu za ljepu majicu "to je sa (tresnjevackog) placa"?
    Reklame su svuda oko nas, i mi sami ponekad (cesto) za neku stvar upotrebljavamo ime proizvodjaca, i mislim da je jako tesko izbjeci to da djeca ne znaju za npr.Mcdonalds, ali trebalo bi ih nauciti sto je to, a sto je mrkva i ostala zdrava hrana. No to je neka druga tema..

    ali znate sto me zanima (mozda je i to za drugi topic)

    kako postici da dijete kad ima priliku ne "navali" na coca colu, hamburger, cipi cips...? Jer lako je u vlastitom domu, ali kad dodje na rodjendan ili u posjetu, vecinom se ponasaju kao da to nikada nisu jela (pogotovo ako toga nemaju kuci) i kao da su pusteni s lanca (ovo je malo ruzno receno, ali sam nebrojeno puta vidjela slicno ponasanje).

  6. #56
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Mejra ne prepoznaje brandove. Prepozna na kutiji bombona ili jogurtu Spongebob-a ili Doru. Tako da svaka njena stvarcica od kaladonta do majice ima neki karakter.

    Znaju kako ce djecu navuci da kupuju njihove proizvode. Ovo me totalno nervira...

  7. #57
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ne sjecam se kako je bilo kad je imala 2 godine, ali sad prepoznaje SVE brandove hrane, pica, igracaka, hell, zna i otpjevati reklame... Ne bih rekla da gleda TV previse - gleda sat (max dva) subotom i nedjeljom i ev. cuje reklame prije i poslije dnevnika, ali ti dani kad gleda crtice su totalno prekrcani raznoraznim reklamama.

    Sto se tice hrane, vrlo rano je pocela ispitivati sto gdje pise (a oduvijek ide s nama po klopu u kupovinu), pamtiti sto joj je finije, koji omoti su joj ljepsi pa je pamtila imena.
    No, kad trazi da joj nesto kupimo, vrlo rijetko trazi neki brand, jedino ako postoji nesto jako specificno sto zeli npr. trazi Dorinu kooookos, kooookos i jos jedan kooooookos.

  8. #58
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj jadro prvotno napisa

    kako postici da dijete kad ima priliku ne "navali" na coca colu, hamburger, cipi cips...? Jer lako je u vlastitom domu, ali kad dodje na rodjendan ili u posjetu, vecinom se ponasaju kao da to nikada nisu jela (pogotovo ako toga nemaju kuci) i kao da su pusteni s lanca (ovo je malo ruzno receno, ali sam nebrojeno puta vidjela slicno ponasanje).
    onda ih lijepo pustimo: kako svi, tako i ona (osim ako ne smije zbog zdravstvenih ograničenja).

    doma možemo ganjati pravila, ali u društvu ili tuđoj kući... Kad si u Rimu, ponašaj se kao Rimljanin!

  9. #59

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Uf,misteriozno mi nestao post pa evo opet.............Dora na raznim zgodama jede čips i pije razne sokove koje joj doma ne dajemo.Moje je mišljenje da će joj to manje škoditi nego da gleda drugu djecu kako jedu a ona ne.Ljetos smo zakasnili na avion i na aerodromu ručali u McDonaldsu pomfrit i hamburger.Mogli smo i nešto drugo ali nismo.Glad i strah da ne zakasnimo na još jedan avion nas potakli na brzu hranu.Doru se nije dojmio hambi ali je krumpire pojela i baš su joj bili fini.
    Na igralište ili van u šetnju joj najčešće ne nosim ništa osim vode ili soka ali ona zato napada drugu djecu i njihove mame otimajući im smoki pa ja često onda idem u trgovinu toj djeci kupiti drugi

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Nisam primjetila da L naziva stvari imenom brandova.
    A prvi put je u McDonaldsu bila prošle godine na rođendanu. I baš mi ju je bilo interesantno promatrati kad je trebala odabrati meni. Animatorica je nabrojila što mogu jesti i onda su oni jedno po jedno rekli što će jesti. I naravno L je odabrala štapiće jer joj je ta riječ bila jedino poznata. Samo što vjerojatno nije očekivala da će biti riblji 8) . Onda su birali piće, tu je već bilo lakše, čim je animatorica došla do čokoladnog mlijeka odmah je viknula da će ona čokoladno mlijeko. No morala je pričekati na red za narudžu. Zatim je doslo pitanje ketchupa ili majoneze i tu je odmah upala u riječ animatorici vičući da ona to neće.
    No kad su ti famozni ketchup i majoneza stigli i animatrorica ih je direktno istiskivala na papirnatu podlogu brzo je promjenila mišljenje i uzela ono što nije crveno da i ona može razmazivati :shock:
    Sva sreća pa je to više doživjela kao likovnu radionicu, a manje kao jelo.

  11. #61
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj jadro prvotno napisa

    kako postici da dijete kad ima priliku ne "navali" na coca colu, hamburger, cipi cips...? Jer lako je u vlastitom domu, ali kad dodje na rodjendan ili u posjetu, vecinom se ponasaju kao da to nikada nisu jela (pogotovo ako toga nemaju kuci) i kao da su pusteni s lanca (ovo je malo ruzno receno, ali sam nebrojeno puta vidjela slicno ponasanje).
    onda ih lijepo pustimo: kako svi, tako i ona (osim ako ne smije zbog zdravstvenih ograničenja).

    doma možemo ganjati pravila, ali u društvu ili tuđoj kući... Kad si u Rimu, ponašaj se kao Rimljanin!
    moji su na rodjendanima pusteni s lanca. to znaci da mogu sve sto domacin dozvoljava, a mene boli dupe sta je to nekom ruzno za vidjet.

  12. #62
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj jadro prvotno napisa
    Jer lako je u vlastitom domu, ali kad dodje na rodjendan ili u posjetu, vecinom se ponasaju kao da to nikada nisu jela (pogotovo ako toga nemaju kuci) i kao da su pusteni s lanca (ovo je malo ruzno receno, ali sam nebrojeno puta vidjela slicno ponasanje).
    andrej se na rođendanima ponaša upravo ovako , kao da ga doma izgladnjujemo. ali on tamani i ono što ima doma i nove, nepoznate, primamljive stvari. no, na rođendanima na koje idemo nema hamburgera i cole (dostupne djeci) a neće mu ništa biti ako pojede smoki ili salamu. doma toga nema, i to je to.

    isto tako smo naučili da lizalicu dobije kod frizerke a kiki kod doktorice i da mu ih ja neću kupiti (jest da meni i ta lizalica i kiki dižu tlak ali njega jako vesele a šteta nije velika).

  13. #63
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    sad sam otkrila još jednu prednost života na otoku
    ne prepoznaje nikakve brandove,jedino mu se sviđa zeko iz (kršitelj koda) reklame ali to znamo da nevalja i da je puno bolji slonić sa kellogs pahuljica
    njemu su interesantni;ninja,spiderman,power rangers i sl

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •