Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 93 od 93

Tema: Potpomognuta u SLOVENIJI

  1. #51
    smarija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    133

    Početno

    Hvala cure

  2. #52
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    A klinika u Mariboru ima novu web stranicu
    predstojnik Odjela je dr. Milan Reljič

    http://www.ukc-mb.si/oddelki-sluzbe-...logijo/osebje/

  3. #53
    Bella16 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    9

    Početno

    Vidim da na ovom popisu nema sestre Jasne.
    Meni je rečeno da ću krajem aprila dobiti protokol.
    Išla sam na konsultacije kod dr Vaisavljevića. Nemam pojma šta sada da očekujem.

  4. #54
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    koncem aprila? pa još imaš vremena punih mjesec dana za dobiti protokol i vjerujem da ćeš ga dobiti. Koliko ja vidim nema niti jedne sestre osim možda glavne navedene ovdje, tako da ne bih rekla da imaš razloga za brigu.

    Imaš njihov mail? Ako te što muči, napiši im mail i pitaj.

  5. #55
    Bella16 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    9

    Početno

    Cure, dobila sam protokol.
    Imam par pitanja, ako bi ste bile ljubazne.
    Po protokolu, sa stimulacijom krećem 09.06., do tada ću uzimati kontracepcijske pilule. Inače, nigdje se ne spominje Superfakt ili kako se već zove, taj koji je uzima od 21. dana ciklusa.
    Sestra mi je poslala i cijene lijekova, ali to meni ništa ne znači, jer ne znam ni otprilike koliko mi treba. Možete li mi dati neke prosječne količine, da mogu napraviti bilo kakvu finansijsku kontrukciju.
    I ako mi neko može poslati kontakt od gospodina Stanka koji izdaje apartmane.


  6. #56
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Bella16 ako ćeš ići na prvi uzv u MB onda nemoj ništa kupovati, tamo će ti sve lijepo objasniti (a ako i imaš negdje povoljnije, onda u MB kupiš za taj ili eventualno za dva dana). Inače, nije baš uobičajeno da se kupuje odjednom za cijeli postupak, nego od uzv do uzv, jer postoji mogućnost uvijek da ti se smanji stimulacija (kao što je to bilo meni). Ako pak nećeš ići na prvi uzv u MB onda piši u MB, pitaj sve što ti nije jasno. (ps. ako ti se ne spominje Sup.onda ti ni nije u protokolu). Teško je tu pričati o bilo kakvim količinama ne poznajući vaše dijagnoze i hormonsku sliku.

    Kontak od gosp. Stanka je: 00386 41 239 610.

    Sretno!!!

  7. #57

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    13

    Početno

    Pozdrav curkama,
    da li je koja išla skoro u Ljubljanu? Jel itko tamo radio PGD?
    Hvala

  8. #58
    Runa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Postovi
    289

    Početno

    Bok svima!

    Htjeli bi u Mb pokupiti smrzlića. Poslali smo mail, ali nitko nam ne odgovara, prije su bili vrlo brzi. Jel ima netko da je nedugo kontaktirao mb? Hvala

  9. #59
    dudadudaduda avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    VT
    Postovi
    65

    Početno

    Bok ,evo mi smo u kontaktu s Mb. u dogovoru da bi u postupak za novembar.
    čekala sam jedno tjedan dana njihov odgovor.

  10. #60
    Runa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Postovi
    289

    Početno

    Hvala, dudadudaduda.

    A kojim putem kontaktirate, telefonom ili mejlom? Koja adresa? jer nama se još ne javljaju. A i ne žuri nam se.

  11. #61
    dudadudaduda avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    VT
    Postovi
    65

    Početno

    kontaktiramo mejlom ,na mejl ivf.mb@ukc-mb.si ,a pislala sam i na mejl sestre Jasne ali sad mi ona stalno piše s ovog meila.
    kad vi planirate za Mb?

  12. #62
    Runa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Postovi
    289

    Početno

    A tako. Hvala ti. Valjda i mm piše na tu adresu. :D
    ne znam kad ćemo, čekamo upute za pripremu fet-a, a i meni još nije skroz sazrela želja za novom trudnoćom, a bome ni porodom. Važem, ja bih još jednu bebu, ali...
    U kakvom ste vi postupku? Isto fet? Što sve treba od pretraga?

  13. #63
    dudadudaduda avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    VT
    Postovi
    65

    Početno

    Mi smo ti u novom pokušaju sa cijelom stimulacijom ,ponovo ispočetka, idemo po drugu bebu ,imamo dečka koji će skoro tri godine,njega smo dobili iz drugog feta , poslije rođenja bebača ,bili smo još na dva feta ,ali ništa ,pa smo se odlučili da idemo ponovo probati.
    Evo ni meni se sad ne javljaju nikako ,pisala mi sestra Jasna dva dana za redom "javit ću vam se sutra",a sad se uopće ne javlja ,tak da neznam ni ja točno šta se događa ,a valjda će se javiti danas sam im opet pisala pa ćemo vidjeti dali će odgovoriti.

  14. #64
    Runa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Postovi
    289

    Početno

    Evo, mm se čuo s jasnom telefonski jer nam ništa nisu javljali. Meni se taj fet čini kompliciran ludo, još mi i ciklusi malo plešu nakon poroda. I mi bi isto bi po drugu bebu, a curka nam sad ima 14 mjeseci. Moramo obaviti sve te silne pretrage, ja sebe malo posložiti posložiti pa ćemo vidjeti. 4 smrzlića nam je ostalo. Planiramo ih ispucati i to je to. Ako ne uspije, ne mislim više u stimulirane postupke jer mi je bilo prebolno prvi put.
    Probajte i vi telefonom dobiti Mb, kao do podne se javljaju.
    Sretnooo!

  15. #65
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Vidim da je malo zamrla ova tema...šta nitko ne ide u Sloveniju više?
    Runa, jesi išla na FET?
    Ja sam na FET-u u ponedjeljak, ovo mi je 1. u životu pa sam malo zbunjena, dobila sam sve potrebne info iz MB - nažalost imamo samo 1 "smrzlića", blastocistu - ali tješim se da je i jedan dovoljan za uspjeh.
    Koliki je postotak uspješnosti odmrzavanja i implantacije nakon FET-a, ima netko taj podatak? Posebno me to za MB zanima...

  16. #66
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    maco2, sretno u MB!
    Našla sam neku prezentaciju o smrznutim blasticama koju je radio baš mariborski biolog pa baci oko: http://www.neplodnost.hr/media/syste...rification.pdf

  17. #67
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Hvala Argente

  18. #68
    Runa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Postovi
    289

    Početno

    Sretno maca2 . Javi sve kako je bilo.

    Mi se nekako teško odlučujemo zbog mojeg zdravstvenog stanja i problematične prve trudnoće, ništa još poduzimali nismo, samo smo tražili upute.

  19. #69
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Evo javljam da nazalost nista od mog FET-a , embrij nije prezivio odmrzavanje. I lijecnici su se iznenadili jer kazu za je uspjesnost odmrzavanja veca od 90%, a i bio je vrlo perspektivan kod zamrzavanja. Nazalost nema objektivnog razloga zasto se to dogodilo. Nasa MB prica ovim je zavrsena...to nam je bio jedini "eskimic". Sada je na nama teska odluka sto i kako dalje, ici li u novi postupak sve ispocetka ili odustati od ideje drugog djeteta...

  20. #70
    Runa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Postovi
    289

    Početno

    zao mi je, maco.

  21. #71
    darmar avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    405

    Početno

    Cure, je li ima neko da je u postupku u Mb, ja sam trenutno krenula s Femodenom, u ovoj grupi sam koja s injekcijama kreće oko 9.6. S tim da moram odraditi histeroskopiju u Mb oko 25.5. jer imam polip oko 6 mm, a pošto nam je ovo zadnja šansa sa zamrznutim spermićima ništa ne smijemo prepustiti slučaju. Uz to jučer nalaz brisa pokazao izoliranu bakteriju ureaplasmu Nadam se da ćemo beštiju uništiti terapijom sumameda ...
    Ako ima neko isto u postupku, javite se
    Posljednje uređivanje od darmar : 14.05.2015. at 13:44

  22. #72

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    6

    Početno

    Cure,
    koliko se sad ceka u Mariboru?

  23. #73
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    U Mariboru vise nema cekanja na postupak -dodjes na razgovor/konzultacije i ako imate sve potrebne nalaze tad se vec sa sljedecom menstruacijom moze krenuti.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    U Mariboru vise nema cekanja na postupak -dodjes na razgovor/konzultacije i ako imate sve potrebne nalaze tad se vec sa sljedecom menstruacijom moze krenuti.
    Cure evo da malo ozivimo ovu temu....imam osjecaj da se manje ide za Sloveniju,kao nekad....
    Bila sam u postupku ovaj mjesec,u MB,ovo mi je drugi put,prvi je bio kraj 2012,i tad smo dobili nas zivotić.....Zeljela sam samo reći kako je vise manje sve ostalo isto,jedino sto sad umjesto Gonala koriste Bemfolu(jeftinija verzija),nema Vlaisavljevića,sad je glavni predstojnik Reljić,i meni su teži bili u dogovaranju meilovima....(navodno ih nisu dobijali,tako bi mi rekla Jasna).Sve u svemu uvijek su jednako profesionalni i ljubazni!Eto sad samo cekamo.....i nadamo se najboljem!Toliko o nasem Mariboru,nekako sei emocionalno vežeš za njega,nakon sto imas nesto vezano za njega,a to ti je danas Ono najvaznije na svijetu!

  25. #75

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Cure, ima nas još koji vjeruju u Maribor

  26. #76
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Ovo sam tek danas skuzila, mozda ce nekome biti korisno:
    http://www.ukc-mb.si/ivf/zunajtelesn...agnostika-pgd/

  27. #77
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Ljube, jesu dali rezultate za 2014.?

  28. #78
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Koliko vidim, ne.

  29. #79
    Runa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Postovi
    289

    Početno

    Helou. Evo mi odradili transfer smrzlića jučer. Baš i nema gužve.

  30. #80
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Cure kopiram post ako vam je promaklo. Dvije minute vam treba
    Pomozite Mirni da napiše diplomski rad

    Dragi svi,
    naša Mirna, aktivistica i volonterka obraća vam se molbom za ispunjavanje kratkog upitnika.
    Upitnik "Načini prikupljanja i davanja informacija na forumu udruge Roda - podforum potpomognuta oplodnja" koristit će u svrhu istraživanja za istoimeni diplomski rad iz područja informacijske pismenosti na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.
    Ukoliko imate dodatnih pitanja vezanih za upitnik slobodno joj se obratite na mirna.curkovic@gmail.com
    Mirna vam zahvaljuje!

    http://goo.gl/forms/1YX7UzgaTV

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    1

    Početno dr Reš Slovenija

    Dobar dan, nova sam na forumu i želim opisati svoje iskustvo s potpomognutnom u Sloveniji. Znam koliko je meni značilo i koliko sam puta pročitala iskustva ljudi koja se s ovim problemom susreću i zaista ne želim biti sebična.
    Naime, proces je u toku, danas smo aspirirali jajca ali ja sam nestrpljiva da kažem šta imam
    Prva poseta dr Rešu je bila 29.2.2016. u Ljubljani, bili smo spremni platiti vantelesnu oplodnju i dok nismo skupili pare (cc 2000e) nismo kretali, no međutim kad smo došli tamo dr nas je pitao da li imamo zdravstveno osiguranje, koje imamo jer živimo i radimo i Slo i rekao da nema potrebe da mi plaćamo, nego će sve ići preko osiguranja...
    razlog našeg prvog direktnog odlaska je bila neupućenost u dužinu trajanja i proceduru preko zdravstvenog, zaista smo mislili da ćemo ovako brže doći na red, međutim kad je dr Reš u pitanju to nije tako, jer se kod njega, bukvalno, za par dana dolazi na red. Muž je uradio spermogram, za koji nije imao uput i platili smo ga 45e. Spermogram je bio u redu.
    ja sam uzela (bez ikakvih problema) uput od ginekologa a mm od lekara opšte prakse, uz fotokopiran izveštaj spermograma od dr Reša. Potom sam radila hormone, 3.dan ciklusa 4 razlicite vrste, dr Reš pri prvom pregledu napiše koje hormone treba izvaditi i preporuči laboratoriju, ali mislim da ne bi pravio problem ako se ne radi u toj laboratoriji. Hormoni koštaju oko 85e. Na rezultate istih se čeka oko mesec dana. E to je najduže što se čeka kod njega a da ipak nije do njega
    Ja sam krv za nalaze hormona dala 14.3.2016. a 18.4.bila na konsultacijama kod dr (kad su došli rezultati). Sledeće viđenje je zakazao ne za maj (jer verovali ili ne, nije bilo mesta da mm i ja uđemo u proces, dakle čovek ima toliko posla da je to ludilo),nego za jun tj. 2.dan ciklisa da dođemo oboje, obavezno i donesemo sve što imamao od papira sa sobom.
    18.4kad sam bila mi je takođe radio UZ i tada je bio jedan vidljiv folikul veličine 26mm bez ikakve stimulacije dr je bio zadovoljan.
    30.5. je bio 2.dan ciklusa i otišli smo u Ljubljanu mm i ja (zaboravih reći da se dr u međuvremenu preselio, takođe je u Ljubljani ali na drugom, malo zabačenijem mestu ali je zgrada koja je napravljena i deo u kom radi svetska), tada nam je dao hormone... kasnije ću napisati kako se zovu. Morala sam da primim jaku stimulaciju (slabo se razumem ali sam po reakcijama dr shvatila da je jaka hormonska terapija), jer mi je AMH bio na veoma niskom nivou (kako su mi objasnili to je hormon koji pokazuje koliko je ostalo jajnih ćelija u mom organizmu i da nije baš na zavidnom nivou
    Tada nastaje nervoza, zabrinutost i loše raspoloženje, stalna pomisao da možda više nemam jajašaca i veoma težak period psihičke pripreme za neizvesnost
    Hormone (dve različite injekcije) sam davala sama sebi svako jutro u 6h. Na to ne znam šta bih rekla, malo peče, malo boli ali se upraksaš i ide.. što se mora nije teško
    8.dan od početka ciklusa, dakle posle 6 datih inekcija (odnosno 12) ponovo se ide kod njega na UZ... tada je video da mi je materica zadebljala i bila je debljine 17mm što je zadovoljavajuće i izmerio mi je jedan od folikula koji je bio 35mm. Zakazao je viđenje za dva dana uz UZ i nastavak davanja inekcija. Na sledećem viđenju smo uradili UZ i dobili STOP inekciju koju smo morali aplicirati isti dan, uveče u 20h jer je aspiraciju (vađenje jajnih ćelija) zakazao za četvrtak 9.6.tj danas
    ta STOP inekcija se takođe daje u trbuh i ona je malo drugačija (više je ima i malo više peče).
    I konačno, za mene, dan koji će mi reći u kakvom sam stanju
    Aspiracija se radi u Postojni, u krugu bolnice, uputstva sva dobijete od njega i ljudi koji rade na informacijama u plavoj zgradi bolnice tako da ga lako pronalazite, kad smo stigli, jedan par je bio pre nas ali vam oni zakažu pa mislim da se ni ne čeka. Prozvala nas je doktorica koja je tražila da potpišemo neku saglasnost, objasnila proceduru, mm dala bočicu za ejakulat a ja sam otišla na skidanje... Moram da naglasim da pre ovog postupka mokraćni mehur mora biti potpuno prazan.
    Sama aspiracija se obavlja bez anestezije i to je meni (za sada) najbolniji deo celog procesa, traje oko 10 -ak minuta, potom se sačeka još malo i dobije se izveštaj koliko jajašaca je izdvojeno, u našem slučaju je to 6... danas ceo dan odmaram, bol je prisutan ali izdržljiv... prenos jajaca nam je zakazan za subotu 11.6. veoma sam nestrpljiva i iskreno se nadam najboboljem
    Sigurna sam da nisam sve napisala, kao i to da će biti potrebna dodatna pojašnjenja oko nekih stvari. Sta god da je potrebno, slobodno se obratite, vrlo rado ću podeliti iskustvo
    Pozdrav

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    28

    Početno

    Darmar1 hvala ti sto si podjelila svoje iskustvo. Mi se spremamo u 10. mj na IVF kod dr.Res, pa mi svako iskustvo dobro dode. Na pregledu sam bila u 6.mj kod doktorice, kcerke dr. Resa i ostavila mi je stvarno dobar dojam. Kako dr.Res nije bio prisutan zaboravila sam pitati, da li znas jel postupak radi samo doktor ili i doktorica?

  33. #83
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Dižem temu: jel tko radio PGD/PGS u slovenskim klinikama?

  34. #84
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Čini mi se da imajujako duge liste čekanja, a i pitanje je koliko postupaka rade godišnje.
    Evo adresa, pa ako ih budeš kontaktirala, javi sto saznas.
    http://www.kclj.si/index.php?dir=/st...insko_genetiko

  35. #85
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

  36. #86
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Hvala. Ako ću ih kontaktirati, ostavim frišku info.

  37. #87
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    prema mojim saznanjima Slovenija nema laboratorij za PGD. uzorci se šalju na PGD u Rim.


    cijena konzultacija kod liječnika - genetičara u Ljubljani je oko 75 eura. čekanje na konzultacije oko 2 mjeseca, a na PGD oko godinu dana.

    pravo na PGD imaju osiguranici do 40. godine.

    cijena PGD približno 6 000 - 7 000 eura.

    većina iznosa refundira se preko tiskanice E112.

  38. #88
    darmar avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    405

    Početno

    cure ima li itko da ide u postupak u Mb? Poslala sam im mail za dogovor za FET u 9 mj., ali nitko se ne javlja

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    28

    Početno Dr.Res Ljubljana

    Pozdrav svima, htjela bi podijeliti moje LOSE iskustvo sa doktoricom Res u Ljubljani. Dakle bili smo u 11/2016 na IVF-u, napravili pregled, dogovorili se za terapiju i krenuli u postupak.
    Od 9 folikula smo dobili 6 jajnih stanica, samo jedna je bila zrela jer mi ocito terapija nije pogodena. Vratili su mi tu jednu 5. dan, i na zalost nista.
    S obzirom da mi je suprug zbog posla cesto odsutan, napravili smo veliku pauzu i dogovorili sa doktoricom da krecemo u novi postupak u 8.mjesecu. Rekla mi je da joj se javim prvi dan ciklusa sa svjezim nalazima i onda cemo odrediti terapiju i odmah krenuti.

    I tu prica krece u drugim smjeru...posaljem poruku u nedjelju da sam dobila stvari i imam nalaze, i da mi javi kada sutradan trebam doci da krenem s terapijom. Na poruku mi uopce ne odgovara, zovem, nakon 10.zvona se napokon javi i kaze mi da jos nisu poceli raditi i da joj se javim u 9.mjesecu pa cemo vidjeti da li moze krenuti tad?!? Wtf?!?

    Jako neozbiljno i neprofesionalno i jos mi kaze da nije ona meni nista sa sigurnoscu rekla?! Uopce mi nista nisu javili, odnos prema pacijentu nula!! Apsolutno ju ne zelim vise vidjeti ni preporuciti nikome!!!

    Naravno da meni taj mjesec znaci sve jer sljedeci mijesec moj suprug nije tu, da mi je javila na vrijeme bi nas dvoje donijeli odluku da li cemo ici negdje drugo da ne gubimo vrijeme ili cemo cekati, ovako smo izgubili priliku birati zbog neodgovorne i neprofesionalne dr. Ursule Res. Sram je moze biti.

    Eto toliko, cisto da imate info ukoliko je netko razmisljao ici kod nje, savjetujem nadite nekog profesionalnijeg kome je stalo do pacijenta

  40. #90
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Frendica iz Slovenije kreće... pita me kuda da ide...
    A ja ne znam što bi joj rekla. Ima li friških iskustava iz Slovenije?

  41. #91
    darmar avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    405

    Početno

    Zasto je ova tema zamrla, gdje su cure koje su u postupcima u Mb???
    Evo ja da dam vjetar u leda makar onima sto citaju i idu gore,moja beta jucer na 13dpt 442,04, a FET dvije blastice bio 21.10.'17. SRETNO SVIMA~~~~~~~

  42. #92
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    darmar, ovo je bio FET iz prvog postupka, onog iz kojeg si rodila već?

    promjenom zakona 2012. kada je ponovno dozvoljeno zamrzavanje embrija i otklonjena odredba o oplodnji najviše 3 jajne stanice, čini se da naši parovi vrlo rijetko idu u Sloveniju na MPO postupke.

    veseli tvoj uspjeh i važno je održati temu aktivnom.

    sretno!

  43. #93
    darmar avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    405

    Početno

    Inesz, da ovo je bio prvi FET iz postupka u kome se rodio moj sincic
    ...znam da je mnogo manje parova iz RH, ali ih ipak bude ...bilo bi mi drago zbog drugih cura da podijele svoja iskustva i iz Mb...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •