Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 454

Tema: Imunološke pretrage 2

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Frćka prvotno napisa Vidi poruku
    Bubekice, kao i uvjek, hvala puno, sad sve jasno!
    Np sry sto malo sturo pisem, na mobu sam
    Sretno s pretragama!

  2. #52
    garfield avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    Frćka imaš PP

  3. #53
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Bubekice, Garfield! Još jednom hvala!

  4. #54

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    odobren mi je heparin 0.4
    od potvrde trudnoće

    jedino što je hematologica rekla da se doza neće mjenjati jer je dana na temelju antikardiolipinskih protutijela
    pai 1 je izignorirala

    mene sad to malo muči

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    i kada budem u bolnici dali se ponavljaju pretrage ili samo uvažavaju ovaj papir od hematologa?

  6. #56
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj julianna prvotno napisa Vidi poruku
    i kada budem u bolnici dali se ponavljaju pretrage ili samo uvažavaju ovaj papir od hematologa?
    julianna ja sam pikalica, i za svaki kontrolni pregled radim KKS i PV, INR, APTV, FIBRINOGEN.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    info za sve one koji trebaju ili su radili HLA tipizaciju u zadnja 2 mjeseca - brojac na rebru je u kvaru, ne zna se kad ce biti servisiran...

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj Brunaa prvotno napisa Vidi poruku
    julianna ja sam pikalica, i za svaki kontrolni pregled radim KKS i PV, INR, APTV, FIBRINOGEN.
    gdje vodiš trudnoću?

  9. #59
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Pozdrav cure, da se i ja zahvalim svima na info, posto je Frcka pitala pitanja koja su i mene zanimala nisam se ponavljala nego samo citala vas odg., Frcka ♥ za sve

  10. #60

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Cure, pozdrav, ja inace nisam na potpomognutoj jer imam problema druge vrste - ponavljani spontani, tri puta. Ali ovdje se pise o pretragama koje trebam obaviti, pa ne znam ima li neko savjet: u utorak, 4. marta imam termin za vadjenje krvi za veliki antikoagulogram, ali sam se jucer prehladila. Nije previse, malo me grlo boli i smrcam. Do utroka cu nadam se biti ok, ali se pitam moze li, ako je virusna prehlada to eventualno uticati na neke rezultate nalaza? Poslije toga trebam se naruciti i za lupus, itd... eventualno tragom necega sto bi ovaj nalaz pokazao. Da li da ipak idem u utorak ili da prolongiram, iako zelim to sto prije obaviti? MOze li ova prehlada uticati na neke izmijenjene vrijednosti? Hvala

  11. #61
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    biserko, ako nije neka opaka viroza možeš vaditi krv za veliki koagulogram, u principu neke infekcije za posljedicu mogu imati povišenje fibrinogena i d-dimera

  12. #62

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Pa nije bas intenzivna prehlada kako zna biti. Smrzavala sam se zadnjih dana na poslu iz nekih glupih razloga, pa vjerovatno sam samo navukla nazeb. Jedva sam se ohrabrila i za ovaj utorak, tako da cu onda ipak ici, hvala puno na pomoci

  13. #63

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    curke firška inf
    protein S više nitko ne radi
    Dubrava uopće više neće raditi,u Vinogradskoj mi je žena rekla da ga ne rade već dugo i da sumnja da će uopće a Rebro mi se čini da radi samo svojim pacijentima,koje šalju njihovi doktori,a i to je pitanje do kada će imati reagensa

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ja sam prije tjedan dana vadila u dubravi protein s i nisu nista rekli, samo da ce nalaz biti za mjesec dana. Prije vadjenja sam zamolila frenda koji tamo radi da se raspita i rekli su mu da vade, al da obradjuju jednom mjesecno pa da se dugo ceka.

  15. #65

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    pa ne mogu virovati
    ne znam ko je tu lud u hzzo sustavu

  16. #66

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Cure drage, ja sam bas, ali ono bas ljuta danas. Nakon cekanja u dz, narucivanja, moljakanja uputnica i tri spontana dobijem uputnicu za veliki koagulogram, i to fino pise na uputnici. I danas odem u po nalaz (jucer vadila krv) a na nalazu samo pet vrijednosti: PT, APTT, broj trombocita, TT i fibrinogen. Fino se vratim i pitam tehnicara - pa zar je ovo nalaz za v. koagulogram, kaze on - jeste! I sad opet citav krug - dz, vadjenje krvi, cekanje nalaza, a veliki sam panicar i da ovo ne radim zbog zelje za bebom ne bi me nikada ni vidjeli. UH! Jesam li ja luda ili je ovdje trebalo biti jos vrijednosti?

  17. #67

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Da napomenem, zivim u Sarajevu, pa da vidite kako je fino kod nas . Zvala sam jednu privatnu lab, kazu mi da njihov veliki koagulogram podrazumijeva 12 faktora i plaća se 1.500 KM!, sto je oko 750 eura

  18. #68
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    U Rijeci - faktori koji se dobiju na uputnicu za prošireni koagulogram i faktore trombofilije (za fakt.trom.-dodatna uputnica za Zg) su: APTV, APTV omjer, Protrombinsko vrijeme, INR, Fibrinogen, Antitrombin III, Protein C-global, Lupus antikoagulant. Sve zajedno 8 faktora.

  19. #69
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    cure ako moze pomoc u tumacenju...eto dobih nalaze danas...eto test koagulacije normala , faktor v leiden normala, faktor II protrombin normala al za MTHFR mi pise heterozigot a za PAI-1 pise homozigot 4g pa neznam sto tocno to znaci pa netko iskusniji ako ima nek se javi...hvala cure
    Posljednje uređivanje od Nera29 : 11.03.2014. at 09:56 Razlog: kriva rijec

  20. #70

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Hvala, Frćka. Pa da, sad vjerovatno nedostaju upravo ti faktori trombofilije, za koje sam čitala da su najbitniji. Ma eto, najviše me ljuti što kad sam vec dobijala uputnicu, cekala termin i vadila krv, nisu mogli to sve uraditi kako treba, i sad sve ponovo, ko da mi nije dosta pretraga i plus sto kao potpuni laik za medicinu moram jos sama da iznalazim sta trebam uraditi.
    Nera29, mene to sto spominjes tek ceka, tako da nisam od koristi, sretno

  21. #71
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj Nera29 prvotno napisa Vidi poruku
    cure ako moze pomoc u tumacenju...eto dobih nalaze danas...eto test koagulacije normala , faktor v leiden normala, faktor II protrombin normala al za MTHFR mi pise heterozigot a za PAI-1 pise homozigot 4g pa neznam sto tocno to znaci pa netko iskusniji ako ima nek se javi...hvala cure
    Nera29, MTHFR heterozigot sam po sebi nije značajan, ali u kombinaciji s PAI mutacijom homozigot 4g/4g, koja dovodi do povecane razine PAI-1 i po nekim ispitivanjima korelira sa spontanim pobacajima, ima smisla koristiti niskomolekularni heparin.

  22. #72
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj Frćka prvotno napisa Vidi poruku
    U Rijeci - faktori koji se dobiju na uputnicu za prošireni koagulogram i faktore trombofilije (za fakt.trom.-dodatna uputnica za Zg) su: APTV, APTV omjer, Protrombinsko vrijeme, INR, Fibrinogen, Antitrombin III, Protein C-global, Lupus antikoagulant. Sve zajedno 8 faktora.
    Dodajem na ovo, moja greška, dali mi samo jedan nalaz, Nera mi donjela sad i drugi. Još 4 faktora ovo što je išlo za ZG:
    Faktor V Leiden, Faktor II protrombin, MTHFR, PAI-1. Znači ipak 12 faktora.
    I sad molim i ja pomoć iskusnih, Prošireni koagulogram u redu i sva tri prva faktora Normalan tip, samo PAI-1 (4G/5G) mi je HOMOZIGOT 5G?

  23. #73
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj Frćka prvotno napisa Vidi poruku
    Dodajem na ovo, moja greška, dali mi samo jedan nalaz, Nera mi donjela sad i drugi. Još 4 faktora ovo što je išlo za ZG:
    Faktor V Leiden, Faktor II protrombin, MTHFR, PAI-1. Znači ipak 12 faktora.
    I sad molim i ja pomoć iskusnih, Prošireni koagulogram u redu i sva tri prva faktora Normalan tip, samo PAI-1 (4G/5G) mi je HOMOZIGOT 5G?
    Frćka, PAI-1 homozigot 5G/5G je normalni genotip, izmijenjena varijanta genotipa je 4G/5G i 4G/4G i ti polimorfizmi su povezani s predispozicijom poremećaja koagulacije.

  24. #74
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    Frćka, PAI-1 homozigot 5G/5G je normalni genotip, izmijenjena varijanta genotipa je 4G/5G i 4G/4G i ti polimorfizmi su povezani s predispozicijom poremećaja koagulacije.
    Znaci heparin, andol, nista ne trebam uzimat?

  25. #75
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Frćka, radi genske predispozicije ne, ali tu još fale pretrage na APS (antifosfolipidni sindrom)- LAC i ACL: IgG i IgM, si radila to?

  26. #76
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Nalaze APS čekam, još nisu gotovi, krajem tjedna nadam se! Sad mi je jasno, hvala ti ljube, čim stignu, pitam!

  27. #77

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1

    Početno

    pozdrav cure!! ukratko ću ispričati svoju priču 2011 g sam ostala trudna ali je bio blighted ovum tako da sam išla na kiretažu.. prošle godine sam ostala trudna u 4 mjesecu i cijela trudnoća je prošla uredno do 3 tjedna prije termina kad nisam osjetila više bebicu i išla sam na inducirani porod... cura je bila savršeno zdrava imala je 2550g i 51 duga... u posteljici su našli puno ugrušaka.. sad sam išla raditi imunološke pretrage i došli su mi nalazi MTHFR sam homozigot mutacija, i PAI- sam heterozigot 4g/5g... veliki koaguluram mi je uredan osim fibrinogena koji mi je lagano povišen... još čekam nalaze za igg i igm pa ću ići kod ginekologa... i sad imam hrpu pitanja u glavi... da li će mi odobriti heparin??? da li je on uopće učinkovit? hoće li me ginekolog poslati kod imunologa ili hematologa? sva sam rastresena i radi cijele situacije i ne želim na drugu trudnoću dok ovo ne riješim... inače nemam problema sa začećem , oba dva puta sam ostala trudna bez problema i sad me brine da li možda u slijedećoj trudnoći mi počne ova dijagnoza stvarati probleme i sa samim začećem??

  28. #78
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    APS - negativan, LAC - ok, ACL - ne vidim nigdje na nalazu, očigledno nisam vadila. Ako mi je sve ovo do sada ok, moram li i ovo vaditi ili bi već do sada na nekom od parametara ako su povezani možda, pokazalo trombofiliju?

  29. #79
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Frćka, antikardiolipinska protutijela (aCL) su ti vadili i to napisali pod negativan APS, jer je aCL uz LAC laboratorijski kriterij APS-a.

  30. #80
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Ljube, hvala na svemu! Trombofiliju isključujemo.

  31. #81
    paučica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    128

    Početno

    Cure, molim pomoć. Nisam iz MPO voda, već zbog problema u ranijim trudnoćama i sumnje na trobmofiliju moram obaviti slijedeće pretrage: Faktor II, mutacija, Faktor V Leiden, MTHFR, PAI-1, protein C, protein S.
    Moje pitanje je: ima li netko iskustvo s vađenjem tih pretraga u Osijeku? Koliko se čekaju nalazi? Rekli su mi da se ne trebam naručivati, samo dođem u KB Osijek. Možda smiješno pitanje - smijem li jesti prije vađenja krvi? Postoje li još neke procedure? Ovo mi je prvi put da se susrećem s tim pretragama, pa nemam pojma...
    Sada sam 13 tj. trudna. Malo sam u strahu...

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    27

    Početno

    poz curke... meni su ustanovili da imam trombofiliju. prije 8 mj imala sam spontani pa jedno vrijeme nismo pokušavali, sad pokušavamo već 3 mjeseca i nikako da se primi pijem duphastone od 15 do 25 dana ciklusa već 3-4 mjeseca i ništa. cikluse recimo da imam sad redovite 28 do 31 dan. prošli mjesec sam imala cistu koju sam izbacila van. ne znam više šta ćemo, tužna sam jer bi stvarno htjeli imati bebu, sad od sljedećeg mjeseca prestajem sa duphastone tabletama i iprelazim na neki druge po savjetu svoj ginića.

  33. #83
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Kao što se vidi, ka za sada samo postavljam pitanja! Za sve pretrage koje sam gore radila moglo se jesti prije!
    A sad naravno pitanje, HLA tipizacija oba partnera-koliko ima smisla raditi? Problemi sa uputnicama, pa da znam koliko da se borim?

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Hla ti koliko ja znam radi samo rebro, a njima je aparat u finskoj na servisu.
    Ja cekam nalaz vec mjesecima, krv smo vadili krajem studenog.
    Posljednje uređivanje od bubekica : 17.03.2014. at 10:17

  35. #85
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Radi se i u Rijeci, ali neznam koliko ima smisla raditi kad ne vidim da se išta sa strane dr. poduzima ako je nalaz loš,podudaranje partnera, genetika? Pretraga je skupa, pa baš ne daju uputnicu, a kako smo trombofiliju isključili, nezam šta dalje? NK stanice vaditi? Neznam koga da stišćem za šta? Imam još dva postupka i lijepe god...
    U obje trudnoće i samo tada sam pila andol na svoju ruku, nije pohvalno niti preporučljivo, pa sam bila uvjerene andol-trombofilija? Sad više neznam gdje da tražim problem

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ja sam prekopala sve, od trombofilije, kariograma, hla pa do histeroskopije...

  37. #87
    garfield avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    Frćka imamo gotovo iste nalaze, mene je moj dr. stavio na andole, folnu b6 i b12, a od pozitivne bete idemo na fragmin

  38. #88
    garfield avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    Trebam pomoć.... dobili smo nalaze kariograma, ja 46xx normalan ženski, MM 46 xy normalan muški, uz napomenu da se u slijedećoj trudnoći javim na genetsko savjetovanje!?!?
    Nije mi sad niš jasno

  39. #89
    paučica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    128

    Početno

    [QUOTE=paučica;2588443]Moje pitanje je: ima li netko iskustvo s vađenjem tih pretraga u Osijeku? Koliko se čekaju nalazi? Rekli su mi da se ne trebam naručivati, samo dođem u KB Osijek. QUOTE]

    Evo da odgovorim sama sebi, a da ostane za informaciju svima koji će kasnije trebati u KB Osijek vaditi ove pretrage:
    ne treba se naručivati, nego doći s uputnicama u bolnicu (skroz desna zelena zgrada, podrum). Tamo se vadi krv. Najbolje je doći do 9 h ujutro, da vas ne gnjave kao mene u 10.15 kako primaju materijale samo do 10.00.
    Nalaz za MTHFR, Faktor V Leiden, Faktor II, PAI-1 mi je stigao kući poštom (platila samo 4 kn za poštarinu), nakon tjedan dana.
    Nalaz za protein C I S su mi rekli da dođem podići nakon mjesec dana.

    E sad, ako ima netko stručan da mi pojasni što ovakav nalaz znači:
    Određivanje mutacije C - T na položaju 677 u genu MTHFR - heterozigot (mut/wt)
    PAI-1 - prisutan 4G polimorfizam na oba alela?

    Ne mogu dočekati kraj mjeseca kada sam naručena kod ginekologa na pregled... Sada sam trudna 16 tjedana.

  40. #90
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    paučica, heterozigot MTHFR CT mutacija je blaža mutacija od homozigota (TT), tu može biti eventualne sklonosti povisenom homocisteinu, no ono što je potencijalno ozbiljniji problem je kombinacija s PAI-1 homozigotom 4G/4G jer on može dovoditi do povišene razine PAI-1 u krvi, a taj povišeni PAI-1 onda ometa fibrinolizu (proces otapanja fibrina koji je produkt koagulacije) što može dovesti do komplikacija vezanih uz zgrušavanje krvi.
    No vidi svakako sa svojim ginekologom koji te prati, možda ništa od antikoagulantne terapije neće biti potrebno, posebice ako nije bilo komplikacija u prethodnoj trudnoći.

  41. #91
    paučica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    128

    Početno

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    možda ništa od antikoagulantne terapije neće biti potrebno, posebice ako nije bilo komplikacija u prethodnoj trudnoći.
    Zato me I jeste strah - imam iza sebe dva pobačaja I prijevremeni porod...
    Sad mi se zakazani termin kod doktora čini godinama daleko... Čekam još nalaz proteina C I S. Što eventualno oni mogu značiti?

  42. #92

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Cure pls pomoc,znam da nesto nije uredu ali ja ne razumijem te nalaze. Uglavnom dosao mi je nalaz
    Faktor V Leiden - heterozigot
    PAI-1 (4G/5G) - homozigot 4G
    Protein C global - 0,64 (ref. 0,69-1,56)
    APCR - 1,1(ref. >1,8)

    I u napomeni da napravim PCR dijagnostiku nasljednih tromb.faktora

    Hvala puno!!!

  43. #93
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    paucica, protein C igra vaznu ulogu u inhibiciji koagulacije, a protein S je vazan kofaktor proteina C, manjak proteina C i S povećava opasnost od trombotičkog zbivanja.

    vatra86, ti si bez daljnjega kandidat za niskomolekularni heparin.

  44. #94
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    uf vatra ti imaš i PAI i protein C kao indikaciju za heparin, možda ti je to utjecalo na gubitak trudnoće

  45. #95

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Da.. Sad mi je sve jasno... ali ok, ja sam pozitiva, znam uzrok i znam rijesenje, to mi je bitno... Hvala vam cure od srca.. Saljem veliku pusu

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    27

    Početno

    pozdrav curke, moji nalazi su ovakvi: PAI-1 (4G/5G) HOMOZIGOT 4G; fatkor V Leiden (R506Q) - normalan tip; faktor ll protrombin (G20210A) - normalan tip; MTHFR (C677T) - normalan tip.
    gin mi je ustanovil trombofiliju i budem morala se pikati kad budem trudna. prije 9 mjeseci imala sam spontani radi trombofilije, sto nisam znala ni da imam, nego poslije spontanog na pretrage i eto razlog pobačaja. sada pijem plibex, folacin, andol i od 17 do 27 dana utrogestan kapsule, prije sam pila dupfastone ali sad mi ih je maknul i stavil Utr.

  47. #97
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Mm, faktor v je tu najjaci

  48. #98
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Mm, faktor v je tu najjaci
    aha ja mislila da je heterozigit kao uredu ko i PAI

  49. #99

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    27

    Početno

    nažalost sad mi samo ostaje da ostanem trudna, pokušavamo već par mjeseci i ništa ako ostanem odmah se moram javiti svome gin pa dalje po redu...

  50. #100
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    Drage Vi sa više iskustva, molim vas pomagajte!!!
    stigli su nalazi i čini mi se da nisu baš dobri
    testovi koagulacije povišen fibrinogen ref vrij.(1.8-4.0) moj 4.8
    PAI-1(4G/5G)...........HETEROZIGOT 4G/5G
    U Rijeci već mjesec dana nemaju reagens za antifosfolipidni!! da li itko zna koliko se čekaju nalazi kad im dođe reagens, jer već sam naručena na konzultacije, a nalaza nemam!
    Hvala!

Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •