Stranica 3 od 10 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 454

Tema: Imunološke pretrage 2

  1. #101
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Shvatila sam da imam manje više sve nalaze napravljene osim PAI-1.
    Ako mi nekto može reći što treba pisati na uputnici samo za tu pretragu i gdje se ona provodi u Zagrebu

    Hvala

  2. #102
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    TrudyC, na uputnici treba pisati: Genotipizacija polimorfizma 5G/4G u genu za PAI-1, pretragu možeš obaviti u HZTM, Petrova 3.

    Kameleon, ne znam za Rijeku, već će netko odgovoriti, ali ako će te zbog ovih nalaza stavljati na Andol/NMH, onda ti on pokriva i možebitni APS.

  3. #103
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Hvala

  4. #104
    garfield avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj kameleon prvotno napisa Vidi poruku
    Drage Vi sa više iskustva, molim vas pomagajte!!!
    stigli su nalazi i čini mi se da nisu baš dobri
    testovi koagulacije povišen fibrinogen ref vrij.(1.8-4.0) moj 4.8
    PAI-1(4G/5G)...........HETEROZIGOT 4G/5G
    U Rijeci već mjesec dana nemaju reagens za antifosfolipidni!! da li itko zna koliko se čekaju nalazi kad im dođe reagens, jer već sam naručena na konzultacije, a nalaza nemam!
    Hvala!
    Ja sam nalaz čekala skoro 2 mjeseca.....

  5. #105

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Kameleon a da se raspitas da ti u Ri izvade krv pa da posaljes postom u Zg, znam da su cak neke cure iz Istre slale krv za Zg, neznam tocno za koju pretragu ali nesto u vezi trombofilije..

  6. #106
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    vatra ja već vadila krv u ri pred mjesec dana, mogu i oni poslati, ali zagreb trenutno naručuje za 7 mjesec, a rijeka nema reagens i nezna kad će ga dobiti!!!!!!!!!i nisu uopće mislili da bi me o tome mogli obavijestiti!
    a ja na konzultacijama krajem 5mj...
    garfield, hvala..
    znači ovi do sada nalazi su indikacija za andol ili heparin ili nešto slično?

  7. #107
    garfield avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj kameleon prvotno napisa Vidi poruku
    vatra ja već vadila krv u ri pred mjesec dana, mogu i oni poslati, ali zagreb trenutno naručuje za 7 mjesec, a rijeka nema reagens i nezna kad će ga dobiti!!!!!!!!!i nisu uopće mislili da bi me o tome mogli obavijestiti!
    a ja na konzultacijama krajem 5mj...
    garfield, hvala..
    znači ovi do sada nalazi su indikacija za andol ili heparin ili nešto slično?

    Moguće da ćeš na andol, folnu vitamine B6 i B12, a nakon ET ili pozitivne bete na heparin/fragmin

  8. #108
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    Citiraj garfield prvotno napisa Vidi poruku
    Moguće da ćeš na andol, folnu vitamine B6 i B12, a nakon ET ili pozitivne bete na heparin/fragmin
    hvala ti..

  9. #109
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    došao nalaz ZA antifosfolipidna
    anti beta2- GPI(s) elisa........neg
    pretragom su određena antitijela klase igM

    nema nikakvih referentnih vrijednosti ni brojki, kakvi su vama ovi nalazi ako je netko radio?

  10. #110
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Meni pise samo pod anti-beta2-GP(s) elisa-rezultat- negativan, nema nista pod napomena, niti referentni interval, to je prazno...

  11. #111
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Dobila sam up za pregled kod genetičara na rebru,poslala sam mail za narudžbu jer sam na njihovim stranicama našla da se može naručit tako,faxom ili osobno.
    Jel bolje da ipak nazovem ili će me naručiti mailom,ima tko je bio tamo u zadnje vrijeme?

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    narucit ce te mailom. ne mozes se telefonski narucit.

  13. #113
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    žužy i druge cure kojima treba - za kariotip se možete naručiti i u Klaićevoj bolnici, ne čeka se dugo
    Osim ako baš inzistirate na genetskom savjetovanju onda nemam savjet.

  14. #114
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    TrudyC ,ginićka mi je baš naznačila up na kbc Zagreb.
    Al dobro je znati.

  15. #115
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Dobila sam up za pregled kod genetičara na rebru,poslala sam mail za narudžbu jer sam na njihovim stranicama našla da se može naručit tako,faxom ili osobno.
    Jel bolje da ipak nazovem ili će me naručiti mailom,ima tko je bio tamo u zadnje vrijeme?
    Naručuješ se mailom kao što bubi kaže, a evo službeni broj od glavne sestre Ines, sve objasni, šta god treba:091 492 2482, e-mail:predbiljezbe.poliklinika.pedijatrija@kbc-zagreb.hr u attach uputnicu, dosta jednu za kariogram, napisala sam tekst trazi se kariogram i genetsko savjetovanje za oba partnera i imena i prezimena,ako šta treba još sestra Ines zove, potvrda narudžbe u roku 3 radna dana. Čekamo svoje nalaze, prošlo dva i pol mjeseca, rekli su da se čeka tri!

  16. #116
    mona22 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    bjelovarsko-bilogorska
    Postovi
    480

    Početno

    Cure moželi mi tko objasniti ovaj rezulat
    protein C 1.50(0,65-1,4)

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj mona22 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure moželi mi tko objasniti ovaj rezulat
    protein C 1.50(0,65-1,4)
    Nije klinicki znacajno, problem je kad je snizen.
    http://www.poliklinika-stela.hr/Protein_C.html

  18. #118
    mona22 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    bjelovarsko-bilogorska
    Postovi
    480

    Početno

    hvala bubekica

  19. #119
    mona22 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    bjelovarsko-bilogorska
    Postovi
    480

    Početno

    Stigao i ostatak nalaza pa bih molila ako netko zna da mi objasni

    Faktor V Leiden (R506Q) -heterozigot
    Faktor II protrombin (G20210A) -normalan tip
    MTHFR (C677T) -heterozigot
    PAI -1 (4G/5G) -heterozigot (4G/5G)

  20. #120
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Uz već postojeći MTHFR C677T homozigot genotip TT jučer došli nalazi za PAI -1: heterozigot 4G/5G

    Ovo je za heparin?

  21. #121
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Cure, molim vas pomoć i savjet:

    Radila sam pretrage na antifosfolilipidni sindrom:

    aCl - IgG - 25 GPL U/ml (referentni interval: >15 pozitivno)
    acl - IgM - 7 MPL U/ml (referentni interval: < 10 negativno)
    Lupus antikoagulant: negativan

    Da li je ovaj IgG koji je značajno povišen problematičan? Što mi je činiti po tom pitanju? Da li će mi dok odgoditi FET zbog ovoga?

    Hvala unaprijed što dijelite svoje znanje s nama neupućenima!!!

  22. #122
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Anka, nama potrebe odgoditi FET, terapija je primjena niskomolekularnog heparina, sa ili bez aspirina, sto se tiče "koktela" od paralelnog uzimanja heparina i aspirina to ovisi i o dijagnozi, o početnim parametrima krvi i o doktoru da li to preferira.

  23. #123
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Ljube,

    da li je stvarno potrebno uzimanje heparina??? Sve druge pretrage na trombofiliju, antifosfolilipidni sindrom, homocistinemiju pokazale su uredne rezultate, odnosno sve drugo je u referentnim vrijednostima...

    Aspirin već uzimam - i uzimat ću i u FET-ciklusu.

  24. #124
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj nestrpljiva anka prvotno napisa Vidi poruku
    da li je stvarno potrebno uzimanje heparina??? Sve druge pretrage na trombofiliju, antifosfolilipidni sindrom, homocistinemiju pokazale su uredne rezultate, odnosno sve drugo je u referentnim vrijednostima
    To bude tvoj liječnik odlučio ovisno o tome koliko smatra ovaj laboratorijski kriterij bitnim (iako bi pozitivna vrijednost aCL- IgG ili IgM trebala biti izmjerena u dva ili više navrata).

  25. #125
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Hvala, Ljube!

    Morat ću još jedan put provjeriti ovo. No ne vjerujem da je bilo riječ o nekoj upali/bolesti uslijed čega je došlo do povećane razine igG-a - taj dan sam se sasvim dobro osjećala... I vjerujem da će razina opet biti povišena.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    41

    Početno

    Pozdrav, molila bi za pomoć. U 5 mj.bila sam na histeroskopiji te sam za navedeni zahvat između ostalog radila mali koagulogram. Nalazi su sljedeći:
    P-PV 1.34 (0.80-1.12)
    P-INR 0.87 (0.90-1.20)
    Iza mene je jedan IVF/ICSI bez transfera i 3 FETa neuspješna. Zanima me da li navedeni nalaz ima kakvu kliničku znacajnost vezano za MPO i bi li eventualno trebala ici u daljnju obradu vezano uz koagulaciju ili nešto treće?
    Inače sam ba terapiji Euthyrox 50 zbog povišenog TSH. Navodim i posljednje nalaze vezano uz štitnjaču:
    TSH 2.0 (0.27-4.20)
    fT3 6.75 (4.26-8.10)
    fT4 16.70 (10.0-28 .2)
    ATPO 5.97 (0-34)
    Hvala.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Uh, dakle, upomoc, ja se lagano gubim u ovim nalazima, pravi kosmar. Sto je najgore svi oko mene, vidim to, misle da gnjavim i, kako mi rece jedan dr "sama sebi indiciram pretrage". Nakon tri spontana radla sam razne nalaze, izmedju ostalog i za lupus. U cetvrtak idem kod dr ali moze li mi neko do tada pomoci:
    Anti-Cardiolipin IgG (ACA-G) - 11,72 (slabo pozitivan 10-20); ovaj IgM mi nije ni radjen;
    Anti b2 IgG negativan (1,69, a sve isod 12 je neg.), anti b2 IGM o,73 dakle isto negativan.
    Sta je sad s ovim, jesam li ja uopce dobila pretrage za lupus i jesu li kompletirane? Sta znaci ovaj nalaz pozitivnih IgG?
    Kad sam dobila uputnicu za veliki koagulogram uradjeni su mi neki parametri kao trombociti, inr i sl, ali ne i dimeri, faktor VIII i sl.
    Nigdje mi ne pise d radim protein S i C.
    Ovo sam sve radila preko uputnica, ali sad mi je stavrno dosta, ne mogu vise, traje mjesecima, ne znam vise ni sta da molim u dz da mi napisu - u zadnjih osam mjeseci sam vadila krv sigurno deset do 15 puta jer imam i hasimoto i hipotireozu pa mi zbog svega TSH divlja. Zato hocu ovo sto mi je preostalo da odem u lab. da izvadim privatno odjednom, pa sta me kostalo. Koliko pitanja, izvinite, ali sam bas na rubu zivaca

  28. #128
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Evo svjezih informacija vezanih za kariogram .

    Osim na Rebru rade i u Klaicevoj. Kontakt tel. Dr. Barisic 014600107. Nalaz se ceka oko 5-6 tjedana. Trenutno narucuju za 9.mj.

    Sveti Duh kontakt tel. 013712273. Trenutno primaju narudzbe za kraj 8.mj. Nalaz se ceka oko 3 tjedna. Ako nesto nije u redu kontaktiraju vas i onda se dalje dogovara za razgovor sa geneticarom.
    Ono najbitnije barem nama koji nismo iz Zagreba je da Sveti Duh salje epruvete na kucnu adresu sa uputama sta treba pisati na uputnici, neke formulare koje ispunite i datumom kada treba izvaditi krv, te im to saljete brzom postom na dogovoreni termin.

    Ja sada cekam da stignu moje epruvetice.

  29. #129
    orhideja. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    368

    Početno

    Pozdrav
    Budući da mi je postupak odgođen zbog cista,a s 4 neuspijela transfera upućeni smo na daljnje pretrage
    Molila bi ako ima netko svježih informacija gdje je najbolje i najbrže napraviti
    Planiram sutra sjesti na telefon i pozivati,ali ako netko već zna-da si skratim posao
    i moja ginićka nezna gdje što mogu-pa ni neznamo koliko uputnica ttrebamo

    kariotip oba partnera (piše mi Rebro uputnica za svakog posebno-to znam),
    inzulin na tašte-to kod nas ne rade
    LAC,FV leiden, FII-protrombin (koag.lab.Rebro), MTHR (metilen 4H folta reduktaza),antitrombin iii, protein S i C
    + Još dosta pretraga koje sam već danas napravila na VV
    Posljednje uređivanje od orhideja. : 20.08.2014. at 16:28

  30. #130

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Pozdrav, ne znam moze li mi neko pomoci dok ne dodjem do dobrog doktora - vidim da ima slicnih iskustava pa kakvo ste vi objasnjenje dobile?
    Nalazi: PAI 1 heterozigot 4G/5G, ACE DD Homozigot, Faktor XIII heterozigot Val/Leu - shvatila sam da ovaj ACE povecava rizik od trombofilije ali ne znam jesu li ovi ostali nalazi ok? Hvala puno

  31. #131

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Zaboravila sam napomenuti da su ostale pretrage ok - MTHFR, F2 i FV. Cekan ponovljene nalaze antifosfolipidnih jer sam imala nisko pozitivna kardiolipinska antitijela. (Imala sam 3 spontana.)

  32. #132
    orhideja. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    368

    Početno

    Faktor V Leiden (R506Q) -normalan tip
    Faktor II protrombin (G20210A)- normalan tip
    MTHFR (C677T)-heterozigot
    antitrombinIII 0,97 (0,75-1,25)
    proteni C 1,00 (0,65-1,4)
    lupus antikoagulant-negativan

    Neki od nalaza koji su mi stigli--može li mi netko iskusniji samo reći nešto o heterozigotu?

  33. #133
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Cure - trebam pomoć!!!!

    Davno sam išla kod lokalnog MPO-vca koji me je slao na detaljne pretrage krvi.

    Više ne idem kod njega, nego sam taj stari nalaz uvalila svojoj gin i zamolila je da me sve to isto pošalje vaditi.

    Sve je uredno - osim Albumina koji je 33 (referentna vrijednost: 40,6 -51,4).

    Pretpostavljam da ovo ne spada pod Imunološke pretrage, ali ako koja zna od velike bi mi bile pomoći. Mislim da moja gin neće to znati za kaj je taj Albumin bitan za plodnost.
    Da li je ovo značajan poremećaj općenito za zdravlje i naravno za plodnost (u 11. imam 3. IVF)????

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Mislim da nema bas nikakve veze s neplodnoscu... Ali provjeri s gin...

  35. #135
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    mona, FV hetero je svakako za heparin
    mthfr hetero ako je jedini neki smatrajt da samo treba piti folnu kis

  36. #136
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    biserko, pricekaj ostale nalaze, fXIII hetero pretpostavljam da nije ok, ne radi se cesto
    w

  37. #137
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Hvala, Bubekica!!!

    Ali nije mi jasno... On me je osim ovoga slao i na pretrage krvi koje naočigled nemaju ništa s plodnosti - poput trigliceridi, hemoglobin, leukociti, eritrociti, hematokrit itd. Ima tu svačega!!!!!! A kod njega se naručuje i no way da mogu doći na red u slijedećih mjesec dana. Otići ću kod svoje gin da vidim.

    Ali to što čitam na netu za snižene vrijednosti Albumina zastrašujuće je!!! Spominju su bolesti jetre, tumori itd. Navodi se kao mogući razlog i smanjen unos proteina što kod mene nije slučaj i pothranjenost (što definitivno nije slučaj kod mene )

  38. #138
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    to sto si nabrojila spada u kompletnu krvnu sliku, i uobicajeno je da se to sve zajedno napravi, nije lose ponekad napravi kks, nek te to ne brine

  39. #139
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Thanks, Mare!

  40. #140
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Molim pomoć,

    Da li netko zna koje bi se pretrage mogle raditi i gdje se mogu obaviti za LUF (luteinizing unruptured folicule) sindrom? Čitala sam o imunološkom odgovoru NK stanica da bi on mogao biti uzrok ili pritajena endometrioza, ali to sam našla samo na jednom blogu, nije baš članak medicinskog istraživanja. Hvala unaprijed!

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Eryngium,
    prokopaj malo ovu temu
    http://forum.roda.hr/threads/29715-LUF-Sindrom

  42. #142
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Puno hvala bubekica!
    Tražila sam ali nisam mogla naći.

  43. #143
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Da li mi netko moze sve skupa ovo objasnit ???
    najvise me bune prva dva...
    aC1-IgG rezultat 20 Gpl U/ml ref vrijednosti neg <10 , slabo poz : 10-15 , poz >15

    aC1-IgM rez 7mpl U/ml ref vrijednosti neg < 10 slabo poz 10-15 poz > 15
    faktor V Leiden normalan tip,faktor II protrombin normalan tip, MTHFR normalan tip, PAI-1 homozigot 5G
    Atv (s)test mjesanja uz LAC 26 s ref vrijednosti : Izostanak korekcije produljenog APTV (s) u testu mjesanja uz LA omjer > 1,37 upucuje na prisutnost LAC
    lupus amtikoagulanz (LAC) 1,02 omjer, ref vrijednosti do 1,37
    Posljednje uređivanje od nivesa : 04.11.2014. at 14:40

  44. #144

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Nivesa, mislim da su ti ovi nalazi ok, nemas mutaciju za nasljednu trombofiliju, a i LAC ti je unutar referentnih vrijednosti.
    Ja sam vadila ljetos i bili su mi slicni nalazi, osim PAI, koji mi je heterozigot 4g/5g i mutacije ACE.
    Sto se tice ovih antitijela IgG koja su povisena (iako ne previse), mislim da ona moraju biti povisena u dva navrata u razmaku od najmanje sest sedmica. Tako da ces za vjerodostojan rezultat vjerovatno morati ponoviti nalaz za neko vrijeme, jer ona mogu biti povisena usljed raznih upala i infekcija.
    Da li si vadila beta2 antitijela (tako nekako, ne znam sad tacan naziv), a ispituju se zajedno sa ovima koje si navela za antifosfolipidni sindrom?

  45. #145
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    mislim da nisam.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Mislim da se za dijagnozu antifosfolipidnog koji moze biti smetnja u trudnoci rade te vrste antitijela (kardiolipinska i beta), te lac. Ako hoces mogu veceras pogledati svoje nalaze kod kuce pa ti tacno napisati. Ja trenutno cekam ponovljeni nalaz antitijela koja su tada bila nisko pozitivna.
    I evo jedna informacija koju barem ja nisam znala - kad sam radila privatno pretrage za sklonost trombofiliji - a koje se ne rade na klinikama - geneticarka mi je rekla da su mi od sebe uradili, osim PAI i ACE koje sam trazila i platila, i faktor XIII, koji se u posljednje vrijeme povezuje sa spontanim pobacajima, a da je kod mene uocena mutacija heterozigot Val/Leu.

  47. #147
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    uh....daj mi pogledaj pliz te svoje nalaze. i tocne nazive napisi ako ti se da...imam osjecaj da me ceka jos hrpa toga za napravit a vec imam hrpe nalaza.
    A trenutno m i se tako neda to sve ...

  48. #148

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Hocu, napisacu ti.
    Ma tacno znam kako ti je, ja sam svoj treci spontani imala prije godinu dana i evo tek sad kompletiram sve ono sto su dr mislili da trebam i sto sam ja iscackala. moglo je to sigurno i brze, ali kad toga ima toliko... uputnice, cekanja... skupljanje novca za ono sto se radi samo privatno. Pa strah od nalaza, i tako redom... razvuce se to sve skupa.

  49. #149
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj biserko prvotno napisa Vidi poruku
    Hocu, napisacu ti.
    Ma tacno znam kako ti je, ja sam svoj treci spontani imala prije godinu dana i evo tek sad kompletiram sve ono sto su dr mislili da trebam i sto sam ja iscackala. moglo je to sigurno i brze, ali kad toga ima toliko... uputnice, cekanja... skupljanje novca za ono sto se radi samo privatno. Pa strah od nalaza, i tako redom... razvuce se to sve skupa.
    Bas to...vec sam se naplacala hrpu toga jer sam neke stvari trebala hitno, a u nasem zdravstvu hitno znaci pola godine. Iskreno nedam ni kune vise za pretrage jer su mi dojadili. Sve im treba odmah i sad a nista ti ne pomognu po tom pitanju. Pa ako ja mogu cekat mogu i oni.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    54

    Početno

    da vas pitam, kako je tekla procedura odobravanja heparina, nakon koliko vremena ste dobile odobren heparin?
    jeste imale preporuku hematologa ili nekog drugog?
    hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •