Stranica 8 od 10 PrviPrvi ... 678910 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 454

Tema: Imunološke pretrage 2

  1. #351
    mona22 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    bjelovarsko-bilogorska
    Postovi
    480

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    INR, laički rečeno, označava razrjeđenost krvi.
    Ovaj ref.interval je za ljude na terapiji martefarinom i sl. gdje se krv treba konkretno razrijediti.
    Normalni interval za ljude koji nisu na nikakvoj terapiji je 0,8-1,2.
    Doza Clexana koju propisuju u postupcima (obično 0,2-0,4) nije terapijska nego prevencijska pa ne može djelovati na vrijednost INRa. Iako bi ti, po meni, vrijednost trebala biti više oko 1 nego baš na donjoj granici. Kontaktiraj svog hematologa ili mpo-ovca koji ti je propisao Clexan pa vidi što će ti reći.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2
    u srijedu idem na kontrolu a moja doktorica na gd pa me zanima da li to može utjecati negativno na trudnoću i da li će mi onda smanjivati ili povećavati dozu pošto sam dobila u uputnicu za nove inekcije pa da pričekam tih par dana....sori nova sam u ovome jer još ih nikad nisam koristila tako dugo ....bilo bi do bete i to je to

  2. #352
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj mona22 prvotno napisa Vidi poruku
    u srijedu idem na kontrolu a moja doktorica na gd pa me zanima da li to može utjecati negativno na trudnoću i da li će mi onda smanjivati ili povećavati dozu pošto sam dobila u uputnicu za nove inekcije pa da pričekam tih par dana....sori nova sam u ovome jer još ih nikad nisam koristila tako dugo ....bilo bi do bete i to je to
    Kad kreneš s heparinom ne možeš samo tako prestati ili preskakati terapiju. Njega bi trebalo koristiti kontinuirano, svaki dan u dozi koja je propisana prema nalazima krvi (a INR i nije neki pokazatelj djelovanja terapije). Doza se po potrebi može povećavati ili smanjivati ali ne znam ni za jednu koja je tijekom trudnoće prestala s pikanjem pa makar i na par dana. Na koji način bi prestanak korištenja na par dana mogao djelovati na trudnoću zaista ne bih znala niti bi riskirala da saznam. Na tvome mjestu bih nastavila s dozom s kojom sam krenula i pričekala pregled pa porazgovarala s liječnikom.

  3. #353
    mona22 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    bjelovarsko-bilogorska
    Postovi
    480

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Kad kreneš s heparinom ne možeš samo tako prestati ili preskakati terapiju. Njega bi trebalo koristiti kontinuirano, svaki dan u dozi koja je propisana prema nalazima krvi (a INR i nije neki pokazatelj djelovanja terapije). Doza se po potrebi može povećavati ili smanjivati ali ne znam ni za jednu koja je tijekom trudnoće prestala s pikanjem pa makar i na par dana. Na koji način bi prestanak korištenja na par dana mogao djelovati na trudnoću zaista ne bih znala niti bi riskirala da saznam. Na tvome mjestu bih nastavila s dozom s kojom sam krenula i pričekala pregled pa porazgovarala s liječnikom.
    neznam zbog čega si zaključila da bi mogla prestat sa terapijom naravno da ne...možda zato što sam napisala da nebi isla po drugu mjesecnu dozu ali ne iz razloga da bi prekinula jer još imam inekcija za par dana nego da nebi podigla lijekove a on mi promijeni dozu i onda ....

  4. #354
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj mona22 prvotno napisa Vidi poruku
    neznam zbog čega si zaključila da bi mogla prestat sa terapijom naravno da ne...možda zato što sam napisala da nebi isla po drugu mjesecnu dozu ali ne iz razloga da bi prekinula jer još imam inekcija za par dana nego da nebi podigla lijekove a on mi promijeni dozu i onda ....
    Da, zato sam skužila da bi prestala s terapijom. Sorry.
    Ne vjerujem da će ti mijenjati terapiju jer su ti vrijednosti protrombinskog vremena i INR-a u biti ok. Još ako su ti ostale vrijednosti koagulograma dobre mislim da možeš slobodno podići iduću dozu lijekova. Možda samo da za svaki slučaj usput pitaš u ljekarni da li je moguće napraviti zamjenu ako ti se ipak promijeni doza.

  5. #355
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Curke, gdje se sve može vaditi homocistein? Da prije pretrage prestanem piti folate i B 12? Ako da, koliko dugo treba proci od prestanka pijenja do vadjenja krvi? Tnx!

  6. #356
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    homocistein se vadi na Vuk Vrhovcu,ostale bolnice ga ne rade,a što se tiče folata i b 12 nisam ti sigurna ali mislim da nema veze dal piješ ili ne

  7. #357

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Optimist, jedino možeš vaditi na VV homocistein nigdje drugdje (tako mi je receno). Ja sam vadila homocistein na VV 21.07. i 30.07. dobila nalaz na kućnu adresu.

    Mozda moze netko prokomentirati:
    Homocistein je 9.1 (3.7-13.9)

    Hvala!

  8. #358
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Hvala, cure!

    Bila sam kod hematologinje na Rebru pa mi je dala internu uputnicu (moja gin mi je dala D1 uputnicu) da kod njih izvadim dodatne pretrage, među njima i homocistein, tako da ga rade i tamo, ali možda samo ako zatraži njihov liječnik.

  9. #359

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    71

    Početno

    Cure moje drage...trebam malu pomoć. Dobila sam popis pretraga koje moram napraviti , a znam da Vas je većina to već radila
    pa da mi kažete di se što vadi, jer danas idem po uputnice pa da znam svom gin. reći .
    Znači moram raditi:
    -protein C, protein S, AT3, fll, FV Leiden, homocistein, PAI-I, LAC , aCL, dali se to vadi bilo koji dan ciklusa??
    Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

  10. #360
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ja sam neke radila u Vinogradskoj ovaj Lac i aCL u Petrovoj 3.
    Tamo vecinu mozes obavit i najbolje ti je otic tamo i narucit se.

  11. #361
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    ja sam radila homocistein na vuk vrhovcu(navodno se smo tamo radi),a sve ostalo u vinogradskoj
    Posljednje uređivanje od antonija15 : 07.09.2015. at 15:16

  12. #362

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Ja jos ovih imunoloskih nisam ih uradila tada kad sam isla na imunologiji sta kako treba dali da prekidam sa terapijom rekli su mi da treba i seroloskih da radim kakve su to ispitivanja zasto se rade oni

  13. #363

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    83

    Početno

    Zenice, gdje je najbolje napravit kariotip i analizu Y-kromosoma na mikrodelecije? Da se ne ceka dugo na red a i da se nalazi ne cekaju predugo. Stalno treba neke nove pretrage obavljati i bojim se da gubimo uzasno puno vremena s tim cekanjima.

  14. #364

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Cvjetic555 i mi smo cekali Godinu dana radi nalaze .mm na rebro je bio za te nalaze.kromozom y nakon mijesec dana dobili nalaz a kariogram mi smo dosta cekali.sretno

  15. #365

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    71

    Početno

    Bok cure Evo danas sam dobila dio nalaza koje sam radila pa me zanima ( a znam da Vi sve znate )
    jel to sve ok. Kod dr idem tek u 11 mj. pa sam nestrpljiva :
    -homocistein 13,8
    -FII ,genotip G/G, HOMOZIGOT DIVLJEG TIPA
    -FV LEIDEN, genotip G/G, HOMOZIGOT DIVLJEG TIPA
    -PAI-1, genotip 5G/4G, HETEROZIGOT.
    Unaprijed hvala na odgovoru

  16. #366

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj dalmatinka1983 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure Evo danas sam dobila dio nalaza koje sam radila pa me zanima ( a znam da Vi sve znate )
    jel to sve ok. Kod dr idem tek u 11 mj. pa sam nestrpljiva :
    -homocistein 13,8
    -FII ,genotip G/G, HOMOZIGOT DIVLJEG TIPA
    -FV LEIDEN, genotip G/G, HOMOZIGOT DIVLJEG TIPA
    -PAI-1, genotip 5G/4G, HETEROZIGOT.
    Unaprijed hvala na odgovoru
    FII i FV su ti ok.
    PAI-1 ti je polovičan, znači imaš samo jednu granu +.

    Samo ne znam zašto ti je Homocistein toliki.
    Jesi vadila MTHFR 677 i 1298?

  17. #367

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    71

    Početno

    Sto znaci polovičan? ? Ove druge nalaze jos cekam nisu jos gotovi.

  18. #368

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Ja sad cekam imunoloski rez treba da bude gotov za 7 dana iako bude sve ok krecem u novi ivf postupak

  19. #369

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Inace ja imam mthfr c677t heterozigot i vec uzimam aspirin 100 folna kis i b kompleks i sada onaj imunolog mi je rekao da nije ispitan mthfr a 1298c i rekao mi je da treba da ga ispitam ali moj ivf gin je rekao da ne treba jer vec uzimam terapija

  20. #370
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj dalmatinka1983 prvotno napisa Vidi poruku
    Sto znaci polovičan? ? Ove druge nalaze jos cekam nisu jos gotovi.
    PAI 4G/5G je blaga mutacija koja znači umjereno pojačanu aktivnost proteina. To u prijevodu znači umjereno veći rizik od stvaranja ugrušaka.

  21. #371

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    71

    Početno

    Aha ,hvala cure na odgovorima. Eryngium jel možda znaš dali je nalaz homocisteina koji mi iznosi
    13,8 ok? Ovi svi ostali nalazi će mi biti gotovi tek za mj.dana što bi značilo da kod dr idem tek u 12 mj..
    a tko će izdržat do tada biti u neznanju

  22. #372

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    71

    Početno

    Evo u međuvremenu mi stigo još jedan nalazi koji kaže:
    -ANTITROMBIN (AT)- 96,5
    -PROTEIN C (PC) -128
    -PROTEIN S (PS)- 74, i to je sve u granici normale koliko bi se dalo zaključit po ref.intervalima.
    Iskreno nekako sam očekivala da će mi nalazi ukazivati na trombof. primat ću inekcije i sve će biti ok
    tj. možda mi postupak uspije. Tj. mislila sam možda zato nije uspjelo ovih 6 puta ...

  23. #373
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj dalmatinka1983 prvotno napisa Vidi poruku
    Aha ,hvala cure na odgovorima. Eryngium jel možda znaš dali je nalaz homocisteina koji mi iznosi
    13,8 ok? Ovi svi ostali nalazi će mi biti gotovi tek za mj.dana što bi značilo da kod dr idem tek u 12 mj..
    a tko će izdržat do tada biti u neznanju
    Već ti je sweety odgovorila da je previsok. Mislim da je gornja granica nešto iznad 11 (ako je vrijednost u mikromol/L) ali nisam se toliko s njim bavila.
    Jesi li radila mutacije MTHFR 677 i 1298?

  24. #374

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    71

    Početno

    To mi dr.nije dao da vadim.

  25. #375
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Tu imaš temu pa malo prouči.
    http://forum.roda.hr/threads/85418-M...koja-nedostaje
    Obično se kod pretraga za genetske faktore trombofilije rade i MTHFR mutacije.

  26. #376

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Cure, da li je koja od vas koristila infuzije intralipida?

  27. #377
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Za informaciju ako nekome bude trebalo.
    Hematolog me salje na pretrage: leukogram citoloski, AP u leukocitima, homocistein, protein c i protein s.

    Rebro radi: homocistein, protein c i protein s.
    Broj tel. 2367-262
    Nije potrebno narucivanje.

    Rebro radi i leukogram citoloski i AP u leukocitima. odjel citologija
    Broj tel. 2388-283
    Nije potrebno narucivanje. Rade i vanjskim pacijentima. Nemorate biti upuceni od hematologa s Rebra.

    Merkur radi isto leukogram citoloski i AP u leukocitima.
    Broj. tel. 2253-235
    Nije potrebno narucivanje.

    Za ostalo na Merkuru nisam pitala al ako se nevaram da je gospodja rekla onak usput da se homocistein radi i da je potrebno naruciti se.

  28. #378
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Za informaciju ako nekome bude trebalo.
    Hematolog me salje na pretrage: leukogram citoloski, AP u leukocitima, homocistein, protein c i protein s.

    Rebro radi: homocistein, protein c i protein s.
    Broj tel. 2367-262
    Nije potrebno narucivanje.

    Rebro radi i leukogram citoloski i AP u leukocitima. odjel citologija
    Broj tel. 2388-283
    Nije potrebno narucivanje. Rade i vanjskim pacijentima. Nemorate biti upuceni od hematologa s Rebra.

    Merkur radi isto leukogram citoloski i AP u leukocitima.
    Broj. tel. 2253-235
    Nije potrebno narucivanje.

    Za ostalo na Merkuru nisam pitala al ako se nevaram da je gospodja rekla onak usput da se homocistein radi i da je potrebno naruciti se.
    Da nadopunim
    Na rebru se nalaz ceka 8 tjedana za homocistein, protein c i protein s.
    Ovo na Merkuru tjedan dana i isla sam tamo jer mi je i hematolog na Merkuru i vecinom vole nalaze iz svoje kuce.

    Homocistein se moze vaditi i na vv al neznam koliko se ceka nalaz. Ovo mi je bilo jednostavnije da sve tri pretrage obavim na rebru da nemoram ici na sto strana vaditi krv i trazit sto uputnica.

    Cini mi se da se jedan od proteina moze i u petrovoj 3 vaditi.

  29. #379
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    upravo sam dobila nalaze pa bih molila iskusnije da bace pogled i kažu jednu pametnu. budem i sama iščitavala teme i članke, ali molim vas sada prvu pomoć.
    faktor V leiden - heterozigot
    pai-1 - homozigot 4g
    faktor ii protrombin i mthfr normalan tip
    protein c global, protein s i apcr ispod granica normale i to su zacrvenili
    lupus antikoagulant je na donjoj granici i to su samo podvukli.
    amh mi je također niže
    preporuka je pcr dijagnostika trombofilskih poremećaja.
    ništa mi od svega toga nije jasno, pa ako ima koja dobra duša da me umiri sada bila bih zahvalna.

  30. #380
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Rominka, heparin od transfera, ilu cak i prije, to ti trazio prag ili imad nekog tj mpi? odi hematologu i napravi pcr

  31. #381
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Pronatal me trazio tu pretragu. Sad cekam njihov odgovor. Luda sam. Jos jedan kamen

  32. #382
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Ima par cura s fv mutacijom koje su uspjesno iznijele trudnocu, rjeđa mutacija, i teza, al kad je pod heparinom bude ok

  33. #383
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Jucer sam se raspala kad sam vidjela nalaz. Prvi i jedini postupak smo imali prije 4 godine, a od tada samo neko spoticanje...prvo prometna, pa nauči ponovo hodati, kretati se, pa štitnjača poludila, i sad sredim sve i eto nešto novo. Nije pohvalno reći, ali zaista mi je ovo nepoznanica, velika. Naravno da ću se informirati, no svaki savjet ću objeručke prihvatiti. Sigurno nisam ni prva ni zadnja sa ovakvim nalazom, a i s time se živi, pa ću i ja.

  34. #384
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Pozdrav Rode..
    Nova sam na forumu. Molim Vas za pomoć.
    Krenuli smo prije goinu dana u MPO priču, dobili pozitivnu betu na prvom IVF-u,
    trudnoća uredna do 28tt kada je na UZV utvrđeno da nema otkucaja...

    Prije idućeg postupka, obavila sam pretrage na trombofiliju.

    - Faktor V- normalan tip gena
    - Faktor II - normalan tip gena
    - MTHFR - homozigotni mutirani tip gena (TT)
    - PAI-1 - delecijski genotip (4G/4G)
    - ACE - insercijsko-delecijski genotip (ID)
    Svi ostali nalazi u granicama normale. Kod gina idem nakon što dobijem PHD nalaz.
    Dal su ove moje mutacije opasne u trudnoći? Dal je moguće da sam
    izgubila bebu zbog tog?
    Dal Vi mislite da sam kandidat za heparin ukoliko ostvarim iduću trudnoću??
    Unaprijed hvala i sretno svima!

  35. #385
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Pozdrav 1latica, mogu te mutacije biti opasne u trudnoci u ovoj tvojoj kombinaciji (PAI-1 homozigot sa ACE heterozigotom).
    Kandidat si za heparin svakako.

  36. #386
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Ljube, hvala mnogo na savjetu

  37. #387
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno Hla tipizacija

    Jel znate cure koliko se placa hla tipizacija na Rebru?Suprug mi nema dopunsko!

  38. #388
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Filip,
    mislim da ste radi dijagnoze tvog djeteta oslobođeni plaćanja participacije. Provjeri to, nemojte plaćati ako ne morate .

    Sretno!

  39. #389
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Na uputnici u kucici gdje stoji dal zdravstveno pokriva troskove nije oznaceno nista niti na jednoj uputnici,jedino ovoj od starijeg sina je stavljena neka oznaka.I dali se mora biti na taste?

  40. #390
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Za ovu pretragu se ne mora biti na tašte.

    A što se tiče participacije, pretpostavljam da radite tipizaciju radi određivanja potencijalnog donora koštane srži, sve vezano uz donaciju tkiva i organa oslobodjeno je participacije.

  41. #391

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    67

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Pronatal me trazio tu pretragu. Sad cekam njihov odgovor. Luda sam. Jos jedan kamen
    Pozdrav Rominka, i mi smo u Pronatalu ali u Pragu. Traže nam da napravimo: kariotip, mikrodelecije y kromosoma i mutacije CFTR gena, cistička fibroza...ajme
    ma ne znam ni pročitati. Da li možda znaš gdje se to radi....cure ako koja zna gdje se naručiti...molim vas da se javite!

  42. #392
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Neznam odakle si...ali ako si iz Zagreba onda Citogenetika na Rebru (Zavod za Humanu genetiku).

  43. #393
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Evo prepisat ću podatke, ako nekome zatreba, sa svoga nalaza za narudžbe za genetsko savjetovanje i kariotipizaciju u ambulanti poof. dr.sc. Davora Begovića

    email : predbiljezbe.poliklinika.pedijatrija@kbc-zagreb.hr
    telefon :01/ 2376- 338 ili 01/ 2376 -514
    faks : 01/ 2420 -585

  44. #394
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Evo Keti Laura je sve napisala, brza je od mene
    budete to odradili, ne brini.

  45. #395
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Evo ako će nekog zanimati:
    - Faktor V- normalan tip gena
    - Faktor II - normalan tip gena
    - MTHFR - homozigotni mutirani tip gena (TT)
    - PAI-1 - delecijski genotip (4G/4G)
    - ACE - insercijsko-delecijski genotip (ID)
    Dobila sam preporuku MPO ginekologa 5000 j. NMH nakon idućeg ET, u slučaju trudnoće nastaviti do 6 tjedna nakon poroda...

  46. #396

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Jel ima neko da je uzimao aspirin zbog mutacija,dokad ste uzimale?Ja imam pai,Ace i FXIII i u prošloj trudnoći sam uzimala clexan ali nije pomoglo. Sad dr preporučuje aspirin do 34 tj a mene uzasno strah da prestanem. Da li je neko uzimao do kraja trudnoće?

  47. #397
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Biserko do sad sam cula od cura da uzimaju andol do kraja a za aspirin ne tak da nemam pojma..

  48. #398
    Katjuša avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj biserko prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ima neko da je uzimao aspirin zbog mutacija,dokad ste uzimale?Ja imam pai,Ace i FXIII i u prošloj trudnoći sam uzimala clexan ali nije pomoglo. Sad dr preporučuje aspirin do 34 tj a mene uzasno strah da prestanem. Da li je neko uzimao do kraja trudnoće?
    biserko ja znam par cura koje su u cca 34-36 tj prestale sa andolom/aspirinom. Ali najbolje da sa doktorom popričaš i pitaš što te muči, i da ti objasni..

  49. #399

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Hvala,cure.Nivesa, mislim da su oni isti po sastavu.
    Katjusa, kažem ja dr da me strah on smatra da nema razloga i da je sasvim o prestati u 34. tj.
    Iako taj aspirin nije ne znam kakva zaštita ja sam se nekako osjećala barem malo sigurnije i sad pri samoj pomisli da ga neću uzimati hvata me strah. Ali prestajem i s utrogestanima i onda valjda ta ideja... uh

  50. #400
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    S aspirinom/andol, isti sastav, druga firma.
    Prestaje se s razlogom. Da se bebici ne bi prerano zatvorio ductus arteriosus tj. komunikacija između aorte i plućne arterije jer bebici pluća nisu u funkciji pa ih krv, ajmo reć, zaobilazi. On se inače zatvori nakon rođenja.
    Koristila sam aspirin do 32.tt, tjedan dana bila bez terapije pa vadila ddimere i morala u 33.tt početi s Clexanom.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •