Stranica 9 od 10 PrviPrvi ... 78910 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 454

Tema: Imunološke pretrage 2

  1. #401

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    eryngium, hvala ti za info, baš mi je koristan. ja sam dimere provjerila jednom na početku trudnoće, bili su ok i kasnije ih dr nije ni spominjao. bas ću vidjeti s njim ako ne spomene da ih provjerim nakon aspirina.

  2. #402
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Provjeri obavezno jer i meni su bili super na početku, kroz trudnoću povišeni i odgađala sam heparin sve dok nisu ludo skočili u 33.tt, ravno tjedan dana od kad sam prestala s aspirinom.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  3. #403
    Mala28 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    181

    Početno

    pozdrav!

    dobila sam nalaze pa molim savjete

    faktor V leiden 1691 - GG normalni
    protrombin (faktor II) 20210 - GG normalni
    mthfr 677 - TT homozigot
    mthfr 1298 - AA normalni
    serpin1 (Pai-1) - 4g5g heterozigot
    f13a1 (faktor XIII) - TT homozigot

    jesam kandidat za andol ili heparin?
    jer andol ne bi smjela piti jer imam hemolitičku anemiju zbog nedostatka g6pd
    plus smanjeno željezo, graničan feritin, smanjen vitamin D, granična folna, prošla sam 3 AIH-a, trebali smo krenuti u IVF ali operirala sam štitnjaču 2 puta, imala rak štitnjače i bila 2 puta zračena radioaktivnim jodom

    Dali je tko ovdje imao ove 3 kombinacije mutacija?

  4. #404

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdravček! Molim Vas za pomoć..Moram napravit ove pretrage: LAC, antikardiolipinska antitijela, protein C, protein S, AT-lll, D-dimeri,
    PAI-1, F-ll protrombin, Faktor V Leiden, MTHFR...Moja ginekololica me poslala na Rebro, inače nisam iz Zagreba. Na Rebru mi je rečeno da oni ništa od toga ne rade, osim pretraga za lupus, i da se to mogu naručiti tek za kraj 11. mjeseca! Gdje bi još mogla vadit protein C, protein S, AT-lll, D-dimeri,
    PAI-1, F-ll protrombin, Faktor V Leiden, MTHFR? Zvala sam Merkur i Sv. Duh, oni kažu da oni to ne rade, a Vinogradsku nikako ne mogu dobit na telefon...Znate možda gdje bi to privato mogla obavit?

  5. #405
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Cure,

    molim vašu pomoć!!!
    Došao mi je nalaz antikardiolipinskih antitijela.
    Glasi ovako : aCI IgG 12 - slabo pozitivno, IgM 20 umjereno pozitivno.
    Još sam MtHFR i Pai 4 heterozigot.
    Imala sam vec dva spontana.
    Da li sam sad definitivno kandidat za heparin i / ili andol ????

  6. #406

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Ne znam gdje bih pisala, pa cu pokusati ovdje..
    Iza mene je 5 postupaka, imala sam već dva spontana i sad me zanima koje pretrage bi trebala obaviti..neke rutinske sam radila prije kretanja u postupke, idem endokrinologu ali samo gleda TSH, radili smo kariotip a sad mi doktor preporuca i HLA tipizaciju tkiva..mene zanima sto je jos moguce napraviti? Da li bi trebala pregledati mozda mi fale koji vitamini ili minerali u organizmu? Tko me moze uputiti, doktor opce prakse? Da li bi trebala hematologu?

  7. #407
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ne znam sto je HLa tkiva??
    Jesi radila testove trombofilije, protein s i protein c, lac, aca, urinokultura, spermiogram, bakteriološki ejakulat, cerv.briseve, histeroskopiju??

  8. #408

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Od toga sto si navela, radili smo urinokulturu ali daaaavno kad smo imali problema..cijelu godinu i vise smo se liječili od raznih bakterija..
    I ovo ostalo..spermiogram naravno, briseve (al nisam vec godinu dana), bak ejakulat...
    Ali ostalo nismo, ni ne znam za sto je..
    A ovo HLA tipizacija tkiva je koliko sam shvatila neki test da vidimo da li smo nas dvoje uopce kompatibilni..nesto s imunologijom..

  9. #409

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Trebala bi napravit pretrage na trombofiliju..protein s..protein c..lac..acl..histeroskopiju..kariogram..plazminoge n FXIII..FVIII..jak 2 mutacija..D-dimeri..FXI..beta 2 GPI i otic hematologu i on ce ti napisati koje sve pretrage trebas napravit..a trebao bi i mpo dr

  10. #410

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Jos jedno pitanje, ne znam gdje bih pitala pa cu tu..
    Gdje se mogu napraviti pretrage vitaminsko-mineralnog stanja organizma? Gdje preporucate? Koja je cijena? Da li se radi iz krvi ili kose? Koliko je to pouzdano?

  11. #411

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj fuksija prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam gdje bih pisala, pa cu pokusati ovdje..
    Iza mene je 5 postupaka, imala sam već dva spontana i sad me zanima koje pretrage bi trebala obaviti..neke rutinske sam radila prije kretanja u postupke, idem endokrinologu ali samo gleda TSH, radili smo kariotip a sad mi doktor preporuca i HLA tipizaciju tkiva..mene zanima sto je jos moguce napraviti? Da li bi trebala pregledati mozda mi fale koji vitamini ili minerali u organizmu? Tko me moze uputiti, doktor opce prakse? Da li bi trebala hematologu?
    E ovako mislil da bi trebala hematologu...ja sam radila ove pretrage: ANA detect, Kardi IgG i IgM, Faktore koagulacije II, V, VII, IX, XII, Antitrombin, Protein S, Protein C, LA srining, ispitivanje na Leiden mutaciju na genu za faktor V, PV-INR, APTT, D-dimer, specificne proteine C3 i C4. Posto mi je faktor II malo povisen salli su me na genetsko ispitivanje (protrombin II) i sreca nije detektovana mutacija. Zatim radila sam ispitivanja na urodjene trombofilije kao sto su MTHFR (tu sam heterozigotni tip) i PAI (i tu sam heterozigot 4g/5g). Hematolog kaze da te mutacije predstavljaju blazi oblik, i svaki put pored toga sto pijem inace aspirin u maloj dozi (81 mg) budem pokrivena niskomolekularnim heparinom (obicno fragmin) ali jos nisam dosla do bebe...imala sam i jedan missed pocetkom 7 tt pod terapijom, ali mi je recno da uzrok misseda tako rano je iskljucivo zbog hromozomskih gresaka... Da, radila sam i standardno nalaze za stitnu (TSH, ft4, ft3) i pijem malu dozu eutiroxa iako mi je TSH bio u granicama, ali vrtio se oko 3...brzo je pao, i sad je oko 1...i radila sam test na inzulinsku rezistanciju (nemam je). Uglavnom puno toga sam radila ali nisam jos dosla do bebe.

  12. #412

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj fuksija prvotno napisa Vidi poruku
    Jos jedno pitanje, ne znam gdje bih pitala pa cu tu..
    Gdje se mogu napraviti pretrage vitaminsko-mineralnog stanja organizma? Gdje preporucate? Koja je cijena? Da li se radi iz krvi ili kose? Koliko je to pouzdano?
    E sad vidis to za vitamine se i ja pitam...mada svi mi kazu da je dovoljno uzeti neki prenatalni preparat...i koristiti bar tri mj prije stimulacije...a za HLA tipizacija tkiva sam cula, to je taj tzv test kompatibilnosti, ali ne znam gdje se radi i mene to zanima...jer nikako doci do dobrih embriona a svi moji hormoni su ok...AMH je na donjoj granici zadovoljavajuce plodnosti (prije nekih godinu i pol) mozda je sada i pao...mm ima ok morfologiju, samo je broj i pokretljivost nikakva...ali to nije razlog za lose embrione...ionako se radi ICSI.

  13. #413

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Molim vas informaciju..
    Tko zna gdje mogu na jednom mjestu izvaditi antitrombin III, protein C i S, homocistein? I factor V Leiden mutacija i MTHFR C677T mutacija? To mi je na dvije uputnice
    U Petrovoj rade ove mutacije, ali ne rade protein S, a na VV rade samo homocistein..a htjela bih sve na jednom mjestu jer su mi neke stvari na jednoj uputnici
    Pliz help! U Vinogradskoj se nitko ne javlja

  14. #414

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Ja sam sve radila u Vinogradskoj

  15. #415
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Da mutacije rade u Petrovoj 3 bez narucivanja.
    Protein c, s i homocistein sam radila na Rebru u zelenoj zgradi pocetkom ove godine.

    Probaj ili otic u Vg ako je antony vec tamo sve obavila kad ih nemozes dobiti.

    Zato sve ostale cure savjet!!!!!
    Prvo provjerite di se sto moze napraviti pa onda po uputnice da vam razdvoje pretrage jer ovo je katastrofa.....doslovno hodas ko budala od bolnice do bolnice i sto puta te bodu.

  16. #416
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    http://www.kbc-zagreb.hr/klinicki-za...opis-pretraga/

    fuksija evo link pa otvori ove opcije po slovima i trazi pretrage koje trebas obaviti, mozda uspijes jos nesto na Rebru obaviti.
    Posljednje uređivanje od sanjka : 21.12.2016. at 09:14

  17. #417

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Ma ja sam bila na Rebru, od njih sam i krenula..i rekli su da ne rade ovo za sto pitam..
    A danas sam isto nesto vadila krv, i ne kuzim bas nalaz, ali cini mi se po ref vrijednostima da mi nes ne stima..
    Protrombinsko vrijeme (PV- INR) mi je 1.07 a ref je 2.0-3.5 i pise komentar 'preporuka za praćenje O.A.T.
    Da li to znaci da imam problema s grusanjem krvi? Sad sam u zadnjem postupku uzimala Fragmin..ali nisam ni radila pretrage prije toga..da li su mi te vrijednosti takve zbog tih injekcija ili to nema veze?
    I jos su mi enzimi nešto losiji..
    ALT 9 (ref 10-36), ALP 46 (ref 54-119), GGT 7 (ref 9-35)
    Sto bi to znacilo? Naravno da cu nositi nalaze doktoru ali tek kad skupim sve a nestrpljiva sam pa pitam ako znate
    Glukoza natašte mi je 5.1 (ref <5.1) uz komentar 'R.R. za odraslu dob), a nakon 2h mi je 4.2 (ref <8.5)

  18. #418
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj fuksija prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas informaciju..
    Tko zna gdje mogu na jednom mjestu izvaditi antitrombin III, protein C i S, homocistein? I factor V Leiden mutacija i MTHFR C677T mutacija? To mi je na dvije uputnice
    U Petrovoj rade ove mutacije, ali ne rade protein S, a na VV rade samo homocistein..a htjela bih sve na jednom mjestu jer su mi neke stvari na jednoj uputnici
    Pliz help! U Vinogradskoj se nitko ne javlja
    Ja sam sve te napravila na Rebru. Ali sjećam se da jednon od toga rade samo djeci, ali su mi napravili svejedno (ne sjećam se više koje, mislim homocistein da je bio, ali po postovima ispod vidim da ipak rade)
    Nazovi Rebro pa pitaj.

  19. #419
    Romeo85 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    321

    Početno

    Pozdrav cure, molim savjet...
    U 10mj sam imala spontani s blizancima sa 21+3...
    Dobila sam preporuku od mog mpo dr za more pretraga da pronađemo uzrok..vecinu pretraga i vi svi ovdje nabrajate.
    Htjela bi otici u dnevnu bolnicu i obaviti sve pretrage. Jel to moguce i u kojoj bolnici?
    Gdje da se javim? Preko e narudzbe ili?
    Puna sam pitanja...

  20. #420
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Cure dali se u petrovu na zavod za transfuziju jos uvijek moze bez narudbe?

  21. #421
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Romeo,
    Zao mi je radi gubitka.
    Ja sam obavljala neki paket pretraga u Petrovoj,.ali to moras ciljano se dogg s nekim dokt., makar mi je prijateljica rekla da se to vise tako ne moze,.a cak je imala vezu.
    Ne znam koje pretrage trebas obaviti ali puno toga npr.mozes napraviti na Rebru, pa.pretpostavljam da ne moras ici bas na5 mjesta, mozda na dva tri mjesta,.ovisno sto tocno moras obavljati.

    Jolica, da !
    Primaju bez narudjbe.

  22. #422
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Romeo,
    E da. Nista ne mozes niti u sklopu dnevne bolnice napraviti istovremeno.
    Nesto ces morati i posebno napraviti.

  23. #423
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Hvala mono

  24. #424
    Romeo85 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    321

    Početno

    Hvala ti Mono, super si

  25. #425
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Curke, je li ijedna imala povišen homocistein? Meni je na gornjoj dopuštenoj granici, mrvicu ispod :/ Mislim da je to ipak povišeno za moju dob.

    Još čekam nalaze folne kiseline i vitamina B12 (imala sam uputnicu i za B6, ali ga ne rade na VV - zna li netko di se radi?).

    Imam MTHFR hetero-mutaciju pa ne pijem Folacin, sad ću opet početi s folatima.

    Za koliko opet mogu čekirati homocistein nakon što počnem s terapijom folna + B6 + B12?
    Posljednje uređivanje od Optimist : 17.03.2017. at 19:03

  26. #426
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Optimist,
    Meni je homocistein na gornjoj granici, blizu 12 mi je bio pa me dokt.R poslao vaditi b12 ,koji mi se cini da je isto prema gornjoj granici, ali homocistein sam izvadila bila.u 10 mjesecu cca, a tada nisam pila ni b12 ni b6 a sad ih pijem vec nekih sigurno 4 mjeseca.
    I ja pijem folate. Ne znam hocu li ponavljati homocistein,.u Petrovoj mi nitko to nije komentirao posto on je u ref.vrijednostima

  27. #427
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Vit b6 i b12 pomaze u pretvorbi homocisteina u njegovu prethodnu verziju i/ili se rastavlja. U principu kad koristite te suplemente tada homocistein dolazi pod kontrolu. Mene su trazili vaditi, pa mi endokrinologica nesto objasnjavala, i ovo je sve sto sam upamtila. Pa, ako pomaze...

  28. #428
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mono i Rominka, hvala!
    Pricekat cu ostale nalaze i vidjeti sto ce dr. reci.

  29. #429

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    21

    Početno

    Pozdrav svima,
    ovo moj prvi post, i to na bilo kakvom forumu uopće,
    Da se ukratko predstavim,
    S neplodnošću se borimo već 7 godina, od toga 3 godine već u postupcima, iza nas je gro neuspješnih postupaka, toliko neuspješnih da nikad nismo stigli do pozitivne bete...
    Frustrirajuće je što se od našeg prvog postupka nismo pomakli s mjesta, a godine idu, osim što su moje jajne stanice starije, sigurno je da sam danas jedno 10 kila teža nego što sam bila u prvom postupku .. da ne nabrajam sve postupke pojedinačno, trebali bi se viditi u potpisu (ako sam sve dobro povatala što se tiče registracije i ostalih stvari na forumu)
    Prateći forum gotovo opsesivno (dok sam u postupku ili nekim mojim istraživanjima), moram priznati da nisam naletila na nekog sa istim problemom kao što je naš, a znam da nas ima, jer svaka moja prijateljica ima prijateljicu koja ima prijateljicu, rođakinju ili kumu kod koje je sve super pa eto nisu uspjeli iz 10+ puta jer im se eto „ne vata“...
    Pa možda moj post potakne neku, koja ovako isto škica tajno, broji postupke svojih suborki i bodri tajno, da se javi i ostavi kakav komentar kako se bori sa nedijagnozom i neuspjesima .....
    ili da otvorim novu temu naziva Repeated Implantation Failure (RIF) – nemam pojma kako se to radi i da li kao nova to uopće mogu, obzirom na pravila foruma.
    Danas mi je 7dp5dt i normalno da je test po koznakojiputvišeninebrojim negativan i to ne jutarnji već i onaj u podne i onaj malo prije, stoga nemam razloga vjerovati da ću za svoj 40-ti rođendan, koji je za koji dan, dobiti najljepši mogući poklon koji čekam već ...
    Uglavnom , imamo još jedan zametak u frižideru dr. R i Patrika (ekspandirana blastica, ali 6.dan) i u nju/njega polažemo nade, mada me sve strah obzirom da nismo uspjeli iz 3 feta sa odličnim blasticama, ali nikad ne znaš, možda baš zadnji postupak u HR nam donese sreću ...
    Ako i to ne uspije imam plan, a on izgleda nekako ovako:
    1. Poslati u Atenu u Locus Medicus naše uzorke krvi, napraviti sljedeće pretrage
    - DQalpha preklapanje za oba partnera (to su nam radili na Rebru, ali nalaz je nepotpun te baš aleli DQ nisu tipizirani), osim Rebra, da li itko drugi radi???
    - Reproductive Immunology Panel (“Chicago Tests”)
    Immunophenotyping of peripheral blood lymphocytes
    NK cell cytotoxicity assay – Inhibition with Ιntralipid
    Th1/Th2 cytokine ratio assay (prepisano s njihove stranice, uglavnom test na famozne NK stanice)

    2. Otići u Prag i 5-tog dana nakon ovulacije napraviri ERA test, uzeti protokol za super stimulaciju, koja je br.3. Mislila sam ERA test raditi u Zg, ali dr. R kaže da je već za dvije žene slao uzorke u Španjolsku, ali da nikakve nalaze nije dobio. Kako je većini žena koje dobiju nalaze ERA testa implantacijski prozor, tj spremnost endometrija na implantaciju pomaknuta pa bi se transfer trebao obaviti 1-2 dana kasnije, znači za blastice 6-7 dan, to smo i pokušali jednom, ali nije uspjelo ...
    3. Super stimulacija po mogućnosti agonist antagonist conversion protocol, ići na blastice, napraviti PGD, zalediti, vraćati blastice pojedinačno (SET) i to uz terapiju ovisno o rezultatima ERA testa i/ili nalazima iz Atene za imunologiju ... Ako imunološki testovi pokažu preklapanje ili povišene NK stanice uvesti imunoterapiju, tu mislim na infuziju intralipida koju mogu dobiti u Pragu...
    Puno stvari za obaviti, puno ????
    Gdje naći MPO dr. i imunologa koji se želi baviti HLA tipizacijom, NK stanicama?
    za njih su to uglavnom odbačene teorije, iako su vani stručnjaci oko imunoloških problema podijeljeni, možda zato što kod nas ne postoji terapija, pa zašto onda tražiti uzrok?
    Kako organizirati pošiljku krvi do Atene? Kojom kurirskom službom? Kakva ambalaža?
    Je li tko radio ERA test i kakvi su vam nalazi stigli???
    Mislila sam Vas samo pozdraviti i uključiti se na forum, ali moj prvi post je ispao malo duži ...
    Cure, žene želim vam mnogo sreće, a posebno onima koji čekaju već dugo ...

  30. #430

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    72

    Početno

    Pozz cure, evo postavit ću i ovdje pitanje jel neznam točno gdje bi.....ukratko trebam napraviti pretragu: genetske faktore trombofilije. E sad mene zanima da li mi soc.gin, na uputnicu mora napisati točno to ili konkretno koji faktori se traže? Pretragu bi radila u Vinogradskoj. Konkretno me zanima ako napiše samo gen.faktori trombofilije da li će mi napraviti MTHFR, PAI-1, FAKTOR V LEIDEN, FAKTOR II PROTROMBIN??? Zovem labos al se nitko ne javlja.

  31. #431
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Cure mene zanima dali ste nakon vise neuspjesnih postupaka radile neke dodatne pretrage na svoju ruku? Moj mpo dr je rekao da ne trebam nista ali iza mene je 3. neuspjesan ivf i pitam se bih li mogla jos sta napraviti i sta ste vi obavljale?

  32. #432

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    21

    Početno

    Jolica,
    ja sam nakon 6. neuspješnog transfera napravila testove na trombofiliju (stečenu i nasljednu),
    stečena trombofilija- antifosfolipidni sindrom- pretrage LAC, antikardiolipinska antitijela-ACL, antitijela na beta2-glikopen,
    za genetsku trombofiliju: PAI-1, F-ll protrombin, Faktor V Leiden, MTHFR, protein c, protein S,
    ove pretrage sam radila sve u ZD,
    kariogram oba partnera, radili na Rebru
    Hla tipizacija za oba partnera, radili isto na Rebru,
    dijagnostičku histeroskopiju + scratching endometrija, privatno u Zagrebu,
    kod nas su svi nalazi došli uredni, tako da nismo otkrili uzrok nedostatku implantacije

  33. #433

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    74

    Početno

    Mimi1010 ja sam isto radila u Vinogradskoj i na uputnici mora pisati koje pretrage trebas. Kako si ti? Kako to da tek sada radis te pretrage?

  34. #434
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Cure,
    Koliko znam testovi trombofilije se rade u Petrovoj 3, i mislim da treba pisati samo testovi trombofilije na uputnici koju moze dati ginekolog ili dokt.opce prakse, svejedno.
    U Vinogradskoj event.mozes vaditi antifosfolipidna antitijela ( LAC, ACL I glikoproteinska ).
    Mozda sam u krivu, ali mislim da se ti genetski testovi tromb.rade samo u Petrovoj 3.

  35. #435

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Citiraj zd77 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,
    ovo moj prvi post, i to na bilo kakvom forumu uopće,
    Da se ukratko predstavim,
    S neplodnošću se borimo već 7 godina, od toga 3 godine već u postupcima, iza nas je gro neuspješnih postupaka, toliko neuspješnih da nikad nismo stigli do pozitivne bete...
    Frustrirajuće je što se od našeg prvog postupka nismo pomakli s mjesta, a godine idu, osim što su moje jajne stanice starije, sigurno je da sam danas jedno 10 kila teža nego što sam bila u prvom postupku .. da ne nabrajam sve postupke pojedinačno, trebali bi se viditi u potpisu (ako sam sve dobro povatala što se tiče registracije i ostalih stvari na forumu)
    Prateći forum gotovo opsesivno (dok sam u postupku ili nekim mojim istraživanjima), moram priznati da nisam naletila na nekog sa istim problemom kao što je naš, a znam da nas ima, jer svaka moja prijateljica ima prijateljicu koja ima prijateljicu, rođakinju ili kumu kod koje je sve super pa eto nisu uspjeli iz 10+ puta jer im se eto „ne vata“...
    Pa možda moj post potakne neku, koja ovako isto škica tajno, broji postupke svojih suborki i bodri tajno, da se javi i ostavi kakav komentar kako se bori sa nedijagnozom i neuspjesima .....
    ili da otvorim novu temu naziva Repeated Implantation Failure (RIF) – nemam pojma kako se to radi i da li kao nova to uopće mogu, obzirom na pravila foruma.
    Danas mi je 7dp5dt i normalno da je test po koznakojiputvišeninebrojim negativan i to ne jutarnji već i onaj u podne i onaj malo prije, stoga nemam razloga vjerovati da ću za svoj 40-ti rođendan, koji je za koji dan, dobiti najljepši mogući poklon koji čekam već ...
    Uglavnom , imamo još jedan zametak u frižideru dr. R i Patrika (ekspandirana blastica, ali 6.dan) i u nju/njega polažemo nade, mada me sve strah obzirom da nismo uspjeli iz 3 feta sa odličnim blasticama, ali nikad ne znaš, možda baš zadnji postupak u HR nam donese sreću ...
    Ako i to ne uspije imam plan, a on izgleda nekako ovako:
    1. Poslati u Atenu u Locus Medicus naše uzorke krvi, napraviti sljedeće pretrage
    - DQalpha preklapanje za oba partnera (to su nam radili na Rebru, ali nalaz je nepotpun te baš aleli DQ nisu tipizirani), osim Rebra, da li itko drugi radi???
    - Reproductive Immunology Panel (“Chicago Tests”)
    Immunophenotyping of peripheral blood lymphocytes
    NK cell cytotoxicity assay – Inhibition with Ιntralipid
    Th1/Th2 cytokine ratio assay (prepisano s njihove stranice, uglavnom test na famozne NK stanice)

    2. Otići u Prag i 5-tog dana nakon ovulacije napraviri ERA test, uzeti protokol za super stimulaciju, koja je br.3. Mislila sam ERA test raditi u Zg, ali dr. R kaže da je već za dvije žene slao uzorke u Španjolsku, ali da nikakve nalaze nije dobio. Kako je većini žena koje dobiju nalaze ERA testa implantacijski prozor, tj spremnost endometrija na implantaciju pomaknuta pa bi se transfer trebao obaviti 1-2 dana kasnije, znači za blastice 6-7 dan, to smo i pokušali jednom, ali nije uspjelo ...
    3. Super stimulacija po mogućnosti agonist antagonist conversion protocol, ići na blastice, napraviti PGD, zalediti, vraćati blastice pojedinačno (SET) i to uz terapiju ovisno o rezultatima ERA testa i/ili nalazima iz Atene za imunologiju ... Ako imunološki testovi pokažu preklapanje ili povišene NK stanice uvesti imunoterapiju, tu mislim na infuziju intralipida koju mogu dobiti u Pragu...
    Puno stvari za obaviti, puno ????
    Gdje naći MPO dr. i imunologa koji se želi baviti HLA tipizacijom, NK stanicama?
    za njih su to uglavnom odbačene teorije, iako su vani stručnjaci oko imunoloških problema podijeljeni, možda zato što kod nas ne postoji terapija, pa zašto onda tražiti uzrok?
    Kako organizirati pošiljku krvi do Atene? Kojom kurirskom službom? Kakva ambalaža?
    Je li tko radio ERA test i kakvi su vam nalazi stigli???
    Mislila sam Vas samo pozdraviti i uključiti se na forum, ali moj prvi post je ispao malo duži ...
    Cure, žene želim vam mnogo sreće, a posebno onima koji čekaju već dugo ...
    http://forum.roda.hr/threads/13238-R...ce-imunologija

    Tu se pisalo o NK stanicama i imunologiji pa mozda ti bude korisno. Bio je dr. Duic koji se time bavio. Probaj njega kontaktirati... Sretno

  36. #436

  37. #437

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    21

    Početno

    Nevena, hvala ti na linkovima,
    Prošla sam i ponovo i ponovo i uvijek im se vraćam i dok ih čitam postove od TIGY , pino, ine33 imam osjećaj da su 100 godina ispred, a ne 10 godina iza...
    Evo ja sam imala prilike s nekoliko MPO doktora popričati konkretno o našem slučaju i zaključci koji su donijeli su sljedeći:
    1. Sve vam je do zametka, dobar će se uvijek prihvatiti
    2. Nešto je i do pogođene stimulacije, možda je za vas čisti prirodnjak
    3. Ako nije do zametka onda je do endometrija
    4. To što je endometrij trolinijski i preko 10 ne znači ništa, treba histeroskopijom vidjeti pravo stanje,
    5. Ja vama mogu dati dex (dekortin) ali to vam je placebo
    6. Imunosupresija, hmmm, a ko će vam je dati, mora ići pod nadzorom i nosi određeni rizik
    7. Moj favorit: Hla tipizacija, što će vam to, pa bolje Vam je da ne znate da se preklapate, pa što ćete tek onda, kad saznate (sva sreća da mi pola nalaza fali pa za tu pretragu koju sam molila jedno pola godine, a isto toliko čekala nalaze, ne znam apsolutno ništa)
    8. Kako nešto što štiti naš organizam može biti loše (odnosi se na NK stanice)
    Rješenja su univerzalna pa ako se ne uklapaš u okvir j.... si ježa
    Sredi hormone, obrati pažnju na štitnjaču, skidaj Tsh, problemi s trombofilijom, uzmi fragmin, cirkulacijom, dodaj aspirin, imaš antitijela bilo kakva, evo dex, idiopata si-sve ti je dobro, ajmo i aspirin, i dekortin i fragmin...
    Kao da su onda doktori imali više razumijevanja za takve slučajeve, možda jer su i imali i neki izbor terapije kao npr. IVIg. Danas se umjesto IVIg-a koristi uglavnom infuzija intralipida (Amerika, Engleska, Češka) i nije skupa, a ni rizična kao IVIgi, ja osobno ne znam nikog ko je primio intalipide, kako to izgleda, jel boli, nus pojave i najbitnije da li je uspjelo nakon toga... Očekujem da će se negdje kad budem pred mirovinu, ovdi na forumu razglabati o intralipidima ili nekoj drugoj imunoterapiji isto ko što se danas razglaba o trombofiliji i fragminu, jel nekad je i to bila teška alternativa...
    Evo danas sam malo zločesta i luda, valjda su negativne bete izrazito toksične

  38. #438
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    zd77 - čitam tvoje postove i suosjećam maksimalno! Jako mi je žao što prolaziš - nešto slično prolazim naime i ja - naši doktori jednostavno ne znaju kako dalje. I zbog nedostatka ideja su mi počeli govoriti da nekim parovima jednostavno ne uspije nikada. A to još ne mogu prihvatiti.

    I ja sam u toj skupini repeated implantation failure. Ne zna se uzrok. Imam 9 postupaka iza sebe - dobra reakcija na terapiju - uvijek blastice. A na kraju ništa. Počeli smo s muškim faktorom a na kraju očito kod mene nešto ne valja. Od loših nalaza s moje strane imam samo oscilirajući ACL-IgG i IgM, zabačenu maternicu i tanak endometrij (iako na dan O bude uvijek u prosjeku 7,5 do 8 mm). Imam 32 godine, AMH 27,2, uvijek veliki broj antralaca, TSH 1,0. Nekad su mi govorili o manjkavoj kvaliteti JS - međutim u zadnje vrijeme to se ne spominje. Imala sam blastice i AA i BB kvalitete. Uglavnom se kvaliteta spermija spominjala kao otegotna okolnost - odnosno morfologija. I uvijek su imali više nego dovoljan broj izbora onih dobrih spermija. Ali budući da bi imali blastociste - i dobre kvalitete- nekako mislim da je po pitanju ovoga ipak sve ok. Zapravo mislim da nisu znali razlog zašto ne bi uspjelo pa su izmišljali moguće razloge.

    Budući da vidim da si stručna, puna si informacija i znanja - možda ti imaš neku ideju i možeš mi sugerirati kako dalje. Jer stojimo pred zidom. Ne znamo kako dalje.

    Nisam pola nalaza napravila što si ti - jednostavno me nitko nije uputio - čak sam se na kraju jedva izborila za kariogram - i meni je uvijek bilo rečeno da mi taj nalaz baš ništa ne znači. Čekam nalaze za ANA, beta2glikoprotein, ENA screen i reumatoidni faktor, a 15.5. smo naručeni za kariogram. Sve na vlastitu inicijativu.

    Strah me ovih nalaza - jer ne znam kako ćemo isfinancirati odlazak u Prag.

  39. #439

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Evo ja imam 5 IVF i 1 FET, beta=0. Blastociste, kod mene nisu ništa našli (radila histeroskopiju, hormoni ok, endometrij ok). Nalaze na trombofiliju nisam radila. Suprug ima normospermiju. Sad će mi dr mijenjati lijekove, valjda misli da će promijena hormona utjecati, a ja se bojim da neće. Jer sam u svakom postupku bila na različitoj terapiji, svaki put sam dobro odreagirala, svaki put se j.s. oplodile, odnosno došli do tranfera, zadnji put od 9 js. 4 blastociste i jedna malo slabija, odradili i FET i opet ništa. Ne znam da li da na svoju ruku tražim neke nove nalaze ili biopsiju endometrija, ne znam ni sama.

  40. #440

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Zdravi svima, sad sam se učlanila na forum, čisto da dam neki predlog jer mogu da zamislim kroz šta prolazite. Meni još nisu uspele ivf, sad sam u toku četvrte, ali ja imam nizak amh, pa se time bavim. Htela sam samo da preporučim zd77 pošto nema nikakav nađeni problem, da proba sa Era testom. Ja sam ga radila (u Srbiji) i meni je pokazao dobar rezultat, ali kažu da kod jednog procenta žena je prozor implantacije pomeren, pa je to možda ključ kod tebe. Mislim, ja bih na tvom mestu probala. Ne znam da li je taj test stigao i u Hrvatsku, kod nas se radi privatno i oni deo enda šalju u Španiju i posle dve-tri nedelje stižu nalazi. Ako je sve ok, onda ništa, a ako nije, onda se ponavlja era dok se ne nađe pravi dan za implantaciju. Cena prve ere je oko 1000e, druge oko 600-700, treće još manje i tako dalje. Nije jeftino, ali ako nema šta više da se proveri, zašto i to ne probati.

  41. #441

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    21

    Početno

    nestrpljiva anka, to što sam napravila neke pretrage koje vi niste radili nikako ne znači da se u imunologiju kužim više nego ostali, radila sam ih zato jer sam ih pronašla na stranicama foruma, jedno vrijeme se baš pisalo o tim nesretnim NK stanicama i hla tipizaciji i problemima preklapanja, međutim nekako se od tog odustalo barem kod nas... Međutim čitajući strane forume, tema imunologija, nk stanice, DQalpha preklapanje, imunosupresija i protokoli su itekako zastupljeni. Uglavnom i kod njih se kreće nekako prvo s histeroskopijom, zatim testovi za trombofiliju, pa kariogrami, pa onda ako je sve i dalje uredno šire pretrage na DQalpha- moguće preklapnje i Nk stanice, u slučaju preklapanja ili povišenih nk stanica preporuča se imunosupresija, a u zadnje vrijeme je popularna infuzija intralipida, evo ti link pa baci pogled
    http://www.fertilityfriends.co.uk/fo...topic=242395.0
    Ne znam što da ti savjetujem, ja sam radila sve pretrage na koje sam naišla, sa svakom sam se nadala to je sad to, nešto će se otkriti pa ću znati u kojem smjeru krenuti, nisam postigla ništa ... ne mora značiti da će i kod vas biti isto, možda dođete do kakvih odgovora... ne znam jesi li radila histeroskopiju i scratching endometrija?


    Maarijaxy ja bi na tvom mjestu svakako tražila sve što si navela, a i šire. ja sam na prvoj stranici našla listu pretraga i od tog krenula, traži ih sve, vjerojatno ih nećeš odmah i dobiti, budi uporna, znam kako je teško do uputnica

  42. #442
    Iva86 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Pozdrav cure..
    Moramo napraviti kariogram i TORCH, znam da se radi na Rebru.. jel netko radio te pretrage nedavno? Koliko se čekaju nalazi?, negdje sam pročitala da se nalazi čekaju i po 6 mjeseci..

  43. #443

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    62

    Početno

    Citiraj Iva86 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure..
    Moramo napraviti kariogram i TORCH, znam da se radi na Rebru.. jel netko radio te pretrage nedavno? Koliko se čekaju nalazi?, negdje sam pročitala da se nalazi čekaju i po 6 mjeseci..
    Moj suprug je radio kariogram na Rebru, kada je dosao da se prijavi za pregled dobio je termin za cca 2 mjeseca, nalaze smo cekali 3 mjeseca, znaci cca 5 mjeseci ukupno...

  44. #444
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    TORCH sam ja radila tamo u Mirogojskoj, Zavod za zdravstvo ili kako se vecvec zove. Mozes doci bez narucivanja bilo koji dan do 13 h cak, nisam sigurno, vrijeme trebas provjeriti i nalazi ti dodju na mail za dva tjedna.
    Kariogram termin sam cekala mjesec dana i nalaze tri mjeseca kao i Lutza.

  45. #445
    Iva86 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Hvala cure...

  46. #446
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Iva imas inbox

  47. #447
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Iva kariogram mozes uciniti i u Klaicevoj.
    Na termin smo cekali mjesec dana, a za 2 tj su bili gotovi nalazi.
    A moze se napraviti i na Sv.Duhu, ceka se slicno ko u Klaicevoj na termin.
    Rebro je najgori izbor jer se dugo ceka.

  48. #448

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    21

    Početno

    Draga Sunny.TP, hvala ti na informacijama. Bilo bi super kad bi napisala o kojoj točno poliklinici se radi i kako izgleda sam postupak. Malo sam guglala, pronašla sam da ERA test rade u poliklinici GENOSIs u Novom sadu, si bila tamo???
    To bi mi bilo bolje nego ići u Prag, obzirom da je cijena ista 1000 EUR.
    Kako izgleda postupak? Da li se dobije kakva anestezija? Pretpostavljam da te priprema tvoj MPO dr. simulirajući FET 3dnevnog/ 5dnevnog embrija, naravno bez transfera, te da se onda uzorci endometrija uzimajuju 3/5 dan? S terapijom ili čisto prirodan, bez terapije pa se prati ultrazvukom ovulacija? Uzima li se jedan uzorak ili više?
    Malo sam te izbombardirala s pitanjima, ali izgleda da si jedina na forumu koja ga je radila.
    Inače što se tiče tvog problema s AMH, imaš na forumu temu kako smo popravili kvalitetu jajnih stanica i ostali trudni dvaput, ima dosta o vitaminima, mineralima i ostalim praparatima koji poboljšavaju kvalitetu jajnih stanica, isti se spominju i na stranim forumima, a negdje kao u Americi su i dio standardnog protokola. U Americi ti je jako popularan za žene s nižim AMH agonist antagonist conversion protocol with estrogen priming, sad ne znam jel ga je tu itko radio???
    Sunn.TP, nadam se da ti ništa od ovog neće trebati i da će ovaj 4. put biti uspješan...

  49. #449
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Citiraj zd77 prvotno napisa Vidi poruku
    nestrpljiva anka, to što sam napravila neke pretrage koje vi niste radili nikako ne znači da se u imunologiju kužim više nego ostali, radila sam ih zato jer sam ih pronašla na stranicama foruma, jedno vrijeme se baš pisalo o tim nesretnim NK stanicama i hla tipizaciji i problemima preklapanja, međutim nekako se od tog odustalo barem kod nas... Međutim čitajući strane forume, tema imunologija, nk stanice, DQalpha preklapanje, imunosupresija i protokoli su itekako zastupljeni. Uglavnom i kod njih se kreće nekako prvo s histeroskopijom, zatim testovi za trombofiliju, pa kariogrami, pa onda ako je sve i dalje uredno šire pretrage na DQalpha- moguće preklapnje i Nk stanice, u slučaju preklapanja ili povišenih nk stanica preporuča se imunosupresija, a u zadnje vrijeme je popularna infuzija intralipida, evo ti link pa baci pogled
    http://www.fertilityfriends.co.uk/fo...topic=242395.0
    Ne znam što da ti savjetujem, ja sam radila sve pretrage na koje sam naišla, sa svakom sam se nadala to je sad to, nešto će se otkriti pa ću znati u kojem smjeru krenuti, nisam postigla ništa ... ne mora značiti da će i kod vas biti isto, možda dođete do kakvih odgovora... ne znam jesi li radila histeroskopiju i scratching endometrija?


    Maarijaxy ja bi na tvom mjestu svakako tražila sve što si navela, a i šire. ja sam na prvoj stranici našla listu pretraga i od tog krenula, traži ih sve, vjerojatno ih nećeš odmah i dobiti, budi uporna, znam kako je teško do uputnica
    zd - radila sam dijagnostičku laparoskopiju, radila sam scratching, histeroskopiju - sve uredno. Sumnjalo se na endometriozu zato što mi endometrij zna biti dosta tanak - ali nije potvrđena. imala sam neki septum - koji je uklonjen reda radi - nije se smatrao preprekom za implantaciju. Ali eto opet bez uspjeha.

    Čekam sada nalaze imunoloških pretraga - pa ću otići kod dr. Duić na konzultacije. A za kariogram smo naručeni 15.5. na Rebru - znam da ćemo sad čekati dugo nalaze - a kad smo već naručeni neću nas prebacivati. Već 7 godina čekamo. Moramo biti strpljivi.

    I nakon tih 7 godina - prvi put me je prije 3 tjedna jedna doktorica uputila u to da imam zabačenu maternicu - a ovaj položaj da uzmem u obzir kod kućne radinosti

    MM ima lošiji sgram - ali nije tako loš da ne bi možda moglo i prirodno uspjeti. Čuda se događaju - drugima je uspjelo s ovakvim nalazom.

    Uglavnom - hvatam se za slamku!

    A za ERA-test - to bum i ja provjerila

  50. #450

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    21

    Početno

    Anka kako misliš ići kod dr. Duić, na Merkur ili privatno?
    i ja mislim otići do njega na konzultacije

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •