Stranica 4 od 10 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 454

Tema: Imunološke pretrage 2

  1. #151
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj nora eleonora prvotno napisa Vidi poruku
    da vas pitam, kako je tekla procedura odobravanja heparina, nakon koliko vremena ste dobile odobren heparin?
    jeste imale preporuku hematologa ili nekog drugog?
    hvala
    Ja sam dosla kod gin na uzv kad sam skuzila da sam t i odma mi je dao heparin. Otisla sam na salter zapisala se i donjela uputnicu D1 tako da nemoram svaki put drugu nosit i to je to. To je bilo sad nedavnoU Vinogradskoj. A prvi put sam dobivala heparin od dnevne hematoloske bolnice dok mi povjerenstvo nije odobrilo. A to je trajalo cca 15-20 dana, to je bilo prije 2i pol god u Petrovoj.

  2. #152

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    54

    Početno

    hvala nivesa. sretno!

  3. #153
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    E sad sam u starim nalazima vidjela da imam i beta2...i ok je

  4. #154
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Koliko dugo se ceka za narucit kariogram, uz savjetovanje?

  5. #155
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Mi smo ovo ljeto čekali mjesec i pol na termin za razg. sa dr. Begovićem i vađenje krvi za kariogram na Rebru.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Mare41, zvala sam proslji tjedan i na Rebro i na Sv.Duh i dobila za 14dana termin na sv.duhu i nalaz se ceka 3tjedna. Broj je 013712273. Za konzultacije ne znam...mislim da idu nakon nalaza!?
    Na rebru se ceka termin 1,5mjesec, a nalaz 1-3mjeseca.
    Kod Podobnika se dobije termin za par dana, nalaz se ceka 10dana i dodje 3.500kn za oba partnera.

  7. #157
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Hvala vam, ja prijateljima rekla da se duze ceka, sad idem javit da nisam u pravu, ima li razlike u kvaliteti savjetovanja ili nalaza na sv duhu u odnosu na rebro
    Posljednje uređivanje od mare41 : 12.11.2014. at 21:29

  8. #158

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    To nazalost ne znam. Ali mislim da sam na nekoj temi procitala da na Rebru imaju neki drugi uzorci prednost od kariograma i da se zato duze ceka, ali nisam sigurna!

  9. #159
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Navodno vecina dr trazi nalaze sa Rebra al ne znam zasto

  10. #160

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Mislim da na sv. Duhu nema gen. savjetovanja.
    Uvijek svi daju prednost rebru, jedino sto meni pada na pamet jest da mozda rade analizu vise stanica (kod nas su radili 13), sto je bitno kod nekih dijagnoza.

  11. #161
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Na sv. Duhu nema savjetovanja, to su mi odmah rekli na tf. Savjetovanje ide ako se pokaze da nesto ne valja. Zbog brzine kojom sam mogla dobiti nalaze izabrala sam njih. A da nesto nije bilo u redu postupci bi mi i onako pali u drugi plan pa bi imala vremena cekati i konzultacije.
    E sada ovo o analizi vise stanica nisam znala...

  12. #162
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Bubekica vjerojatno zato vise i vjeruju Rebru

  13. #163

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Cure, trebam vasu pomoc. Pisala sam na drugoj temi da idem na kariogram i tamo su mi cure napisale da nebi bilo lose i imunoloske pretrage odmah napraviti.
    Kako je to islo kod vas, jel mpo.dr. napisao koje pretrage treba ili je soc.gin. to napisao bez nalaza mpo.dr tj. na svoj zahtjev?
    Jer ako mu isprintam sve pretrage s prve stranice, mislim da ce me izbaciti iz ordinacije i poslati

  14. #164

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    Sve dodatne pretrage idu na preporuku MPO doktora

  15. #165

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    mozda da se usporede nalazi sa Rebra i Sv.Duha, jer ako je na Rebru nekakav prosireni nalaz onda je ipak bolje malo vise cekati. Jer mislim da i nas to ceka...
    Da li postoji mogucnost da si nekako posaljete poruke pa da vidite da li postoji kakva razlika?

  16. #166
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Bananka, tvoj mpo-ovac je i klinički imunolog (čini mi se jedini medju reproduktivcima), tako da ga slobodno pitaj trebaju li ti imunološke pretrage, zašto da i zašto ne, ne moraš mu dolaziti s popisom

    za kariogram je nekako uvriježeno da ga naprave oba partnera, ali s obzirom da je kod vas muški fakor u igri, sumnjam da će te automatski slati na imunološke... takav je samo moj dojam i vlastito iskustvo. javi nam kako je prošlo

  17. #167

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ja imam nalaz s rebra i voljna sam ga usporediti s nalazom sa sv.duha, ako netko ima?

  18. #168
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Neke klinike su znale slati na im pretrage nakon tri neuspjeha, ne znam kakva je sad politika

  19. #169
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam nalaz s rebra i voljna sam ga usporediti s nalazom sa sv.duha, ako netko ima?
    Imam ja,

  20. #170

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Pak mi je poslala svoj nalaz i izgledaju jako slicno, me vidim neku posebnu razliku...

  21. #171

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Tetadoktor,hvala.

    Bili smo danas na sv.Duhu na kariogramu i rekli su nam da nalaz stize za 3tjedna na kucnu adresu. A ako nesto bude izvanredno na nalazu da ce nas zvati na savjetovanje.

    Sushi, pitati cu dr.R.(ako si na njega mislila) da li bih trebala raditi imunoloske i javiti.

    Hvala bubekice i pak na usporedbi, znaci ipak parovi ne moraju gubiti vrijeme na cekanje na Rebru.

    Mare41, da li mozda znas koje klinike su slali nakon 3neuspjeha? Mi smo imali tri neuspjeha na VV i nije nas nitko slao na imunoloske.

  22. #172

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Vatra86, ako idete na sv.Duh na kariogram tamo se narucuje telefonski - broj sam ranije napisala na ovoj temi.

  23. #173
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj Bananka prvotno napisa Vidi poruku
    Sushi, pitati cu dr.R.(ako si na njega mislila) da li bih trebala raditi imunoloske i javiti.
    jesam

    zašto onda inzistiraju na Rebru...ako razlike ne bi bilo...samo zbog savjetovanja? gdje obaviš savjetovanje ako na S.duhu kariogram ne ispadne uredan?

  24. #174
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    E sad mi nije jasno zakaj moraju bit sa rebra ak su isti??? Samo da nas masiraju.

  25. #175
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Neznam zasto kod vas inzistiraju na Rebru, meni u Ri nisu nista rekli gdje da to obavim a i kada sam donijela nalaz nisu se bunili.
    Kada sam zvala Rebro jer je i meni bio prvi izbor sestra koju sam dobila i sama je rekla da nezna zasto svi dolaze njima kada se moze i drugdje napraviti i uputila me na Sv. duh i Klaicevu.
    Ako nalaz nije uredan onda vas zovu i dogovara se savjetovanje kod njih, tako su mi rekli a kako mi je nalaz uredan neznam kako to izgleda u praksi.

  26. #176

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Ako nesto nebi bilo uredu s kariogramom onda bi trebali kod njih na sv.Duh na savjetovanje. MM je bio kod urologa dr.Hauptmana na Rebru i on mu je napisao da napravi kariogram ali nije napisao niti inzistirao da odradi na Rebru. Mi smo isli tamo gdje smo najbrze dobili termin.
    Koji dr.inzistiraju da se kariogram radi na Rebru? Nema smisla da je samo na Rebru drugacije nego u ostalim bolnicama u hr.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    jesam
    Sushi, evo ja pitala i dobila odgovor da ne moram raditi imunoloske pretrage.

  28. #178
    mura avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    40

    Početno

    cure koje ste išle na Rebro obaviti kariogram, koliko dugo ste čekale na nalaze?
    mi smo bili 21.7. i još nismo dobili nalaz.

  29. #179

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    mi smo na pretragama bili sredinom 2. mjeseca i nalaze dobili negdje sredinom 5. mjeseca

  30. #180
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj mura prvotno napisa Vidi poruku
    cure koje ste išle na Rebro obaviti kariogram, koliko dugo ste čekale na nalaze?
    mi smo bili 21.7. i još nismo dobili nalaz.
    Mi smo kariogram obavili na Rebru 1.7. a nalaze smo dobili na kućnu adresu 1.9.
    Zovni gore pa pitaj zašto kasne...nama je sestra naglasila da čekanje nalaza može potrajati do 3 mj,ali vi ste davno premašili to čekanje.

  31. #181
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    i mi čekali 3 mj nalaz s Rebra... nazovi ih, ali obično se na tel nitko ne javlja, barem meni nisu - tjednima

    Bananka sretno

  32. #182
    mura avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    40

    Početno

    hvala curke...da, bit će četiri mjeseca sutra.
    zvala sam danas, ali se nitko ne javlja, pa sam poslala mail, ali nekako ne vjerujem da će odgovorit tako skoro.
    budem još koji put nazvala, možda se posreći.

  33. #183
    tetagogolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    745

    Početno

    pozz cure, može pitanjce? gdje se vadi TSH? u sklopu primarnog laboratorija ili na nuklearnoj??? hvala

  34. #184

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    lina2 i garfield, PAI-1 homozigot 5G je uredan nalaz, a mutacija MTHFR C677T moze rezultirati s povišenom razinom homocisteina u krvi, posebno homozigoti, pa bi bilo dobro provjeriti i razinu homocisteina te suplementirati folnom kiselinom, a ako nema odstupanja drugih važnih parametara među pretragama i prijašnjih trudnoća koje nisu dobro završile ne daje se niskomolekularni heparin.

    lina2, ti se onda svakako konzultiraj!
    PAI- HOMOZIGOT 5G je kod mene jedini nalaz koji nije uredan i radi njega sam dobila preporuku da u sljedećoj trudnoći idem na heparin? Zašto ako je to uredan nalaz?

  35. #185
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    PAI-1 nalaz 5G/5G jest uredan nalaz

    na oba alela su normalni geni. nema mutacija.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 05.12.2014. at 14:23

  36. #186
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    drama_gueen, pogledaj tablicu na posljednjoj stranici ovog linka, vidjet ćeš da je homozigot 5G (5GG) normalni genotip:

    http://genos.hr/assets/files/11.pdf?ver=1

    preporuka za heparin vrlo vjerojatno iz predostrožnosti s obzirom na tvoj potpis, neki imunološki problemi se ponekad teško mogu "uloviti" van trudnoće

  37. #187

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    158

    Početno

    Hvala cure, tražim odgovore ...svi su nalazi ok osim što mi dr u nalazu kaže da je to anomalija i daje mi heparin ...nemam namjeru bit pametnija od dr ali nije mi baš jasno

  38. #188

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Samo da javim da su nasi nalazi kariograma stigli postom na kucnu adresu za tocno 3tjedna i 2 dana direktno sa Sv.Duha....i nalazi su dobri

    mura
    , jel stigao vas nalaz s Rebra?

  39. #189
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Znaci po svemu sudeci najbolje je ici na Sv.Duh za kariogram? Kolko se tam ceka za termin?

  40. #190

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Nivesa, mi smo cekali termin 10 dana na Sv.Duhu. Po mojoj procjeni je brze a smatram da bi trebali nalazi biti obradeni na isti nacin kao na Rebru. Uopce nisam vidjela razloga zasto bi trosili vremena cekajuci na Rebru (termin se ceka 1-2mj. i nalaz 2-4mj.).

  41. #191
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj Bananka prvotno napisa Vidi poruku
    Nivesa, mi smo cekali termin 10 dana na Sv.Duhu. Po mojoj procjeni je brze a smatram da bi trebali nalazi biti obradeni na isti nacin kao na Rebru. Uopce nisam vidjela razloga zasto bi trosili vremena cekajuci na Rebru (termin se ceka 1-2mj. i nalaz 2-4mj.).
    U pa to je expresno brzo!! Onda cu ja lijepo na Sv. Duh! Iako imam vremena do 2 mj al necu ih sa Rebra do tad ni dobit...i sto prije ih dobijem mirnije cu spavat bez obzira na rezultat. Bar vemo znat di smo...

  42. #192
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Zvala sv. Duh. Odbili su me...poslala me na Rebro prvo geneticaru jer kak ona kaze ima previse svega kod mene...bas sam jadna i tuzna

  43. #193
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Sad mi je vec smjesno sve to skupa

  44. #194

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Nivesa, jako mi je zao ali mozda ce ti napraviti detaljnu analizu sada na Rebru.
    Evo ti kontakt s Rebra...sad sam iskopala:

    E-Mail: predbiljezbe.poliklinika.pedijatrija@kbc-zagreb.hr
    Tel.: 01/2376-402 (med.sestra od prof.Begovic)

    Nama su bili napisali da treba
    Za narudžbu u Medicinsku genetiku potrebno je skenirati uputnice od liječnika primarne zdravstvene ustanove. Što se tiće genetike potrebne su 2x uputnice; 1x A1 uputnica za genetski savjet i 1x A3 za kariogram.


    Ili ako ti se zuri i ako imas mogucnosti kod Podobnika se dobije termin za par dana, nalaz za kariogram se ceka 10dana i dodje 3.500kn za oba partnera (1osoba 2.000kn).

    Sretno i javi nam se
    Posljednje uređivanje od Bananka : 30.12.2014. at 20:06

  45. #195
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Tnx . Kaj se tice podobnika malo teze... puno mi je ti za nesto na sta imam pravo. Probat cu na Rebru. Iako sam uspjela dobit termin u klajicevoj ali tek 9.2.

  46. #196
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    bok cure
    zanima me zna li itko prokomentirati značenje nalaza za ove imunološke pretrage:
    CIC IgG i CIC IgM povišeni, ukupni IgE povišen, uz pozitivna antitireoglobulinska antitijela (e to znam da je Hashimoto). za TSH 3 sam dobila euthyrox 25.

  47. #197
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Twinolina prvotno napisa Vidi poruku
    bok cure
    zanima me zna li itko prokomentirati značenje nalaza za ove imunološke pretrage:
    CIC IgG i CIC IgM povišeni, ukupni IgE povišen, uz pozitivna antitireoglobulinska antitijela (e to znam da je Hashimoto). za TSH 3 sam dobila euthyrox 25.
    Rekla bih da ti je to sve od Hashimota al znat će netko više. Ovaj cic je circulating immune complexes igG i IgM koji su inače povišeni kod autoimunih bolesti što Hashimoto je, a IgE je obično vezan uz alergije i narušen imunitet.

  48. #198
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    hvala ti puno, i mi smo došli do istog zaključka, imunitet mi je malo u komi ali moja MPO dr kaže sve je to O.K. hashimoto nije kraj svijeta, samo pazimo na TSH i hormone... drago mi je da sam to pročitala...hvala!

  49. #199
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    Tnx . Kaj se tice podobnika malo teze... puno mi je ti za nesto na sta imam pravo. Probat cu na Rebru. Iako sam uspjela dobit termin u klajicevoj ali tek 9.2.
    Nivesa, ti si već radila kariogram. Ako si izgubila nalaz, traži da ti izdaju kopiju u labosa gdje si ga napravila. Kariogram se nije, niti se može promijeniti. Kariogram je skupa i komplicirana pretraga. Pitanje je imamo li mi zbilja pravo ponavljati više puta kariogram na teret obveznog zdravstvenog osiguranja.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 02.01.2015. at 13:25

  50. #200
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Problem kod mog kariograma je taj sto je dosta star. I nema ga u arhivi. Dr veli da imam pravo jer su u bolnici izgubili nalaz a kopije nema. A on ga nije dobio na uvid. Eto... iskreno koliko sam zdravstvenog do sad platila i obveznog i dodatnog moslim da mogu bar jos 5 puta na kariogram na taj racun i jos ako zbrojim nemar dr i sestri u doticnoj bolnici na njihov osobni racun jos 2o puta. Dobila sam termin u Klajicevoj ,tam cu to rjesit.

Stranica 4 od 10 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •