Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 454

Tema: Imunološke pretrage 2

  1. #1
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno Imunološke pretrage 2

    Zaključala sam stari i otvorila vam novi topic. Molim vas da ga nastavite držati na edukativnoj razini što je više moguće i sretno svima

    Kopiram:

    1.SE,KKS,urinokulturu,GUK,OGTT,bilirubin,AST,ALT,G GT,LDH,ALP,urea
    kreatinin,APTV,mali koagulogram, TORCH
    2. NK-stanice CD 56,CD 19-Imunološki lab.Rebro
    3. Antinuklearna protutjela
    4. Antitireoidna protutjela
    5. Anti DNA protutijela (Anti SS DNA,DS DNS)
    -Anti SS-A protutijela (Anti Ro)
    -Anti SS-B protutijela (Anti La)
    -Anti Sm protutijela
    6. Antikardioplinska protutijela
    7. Lupus antikoagulans-LAC -Koagulacijski lab Rebro
    8. Homocistein-Metabolički lab Rebro
    9. Faktor V Leiden
    10. Faktor II-protrombin G2021A
    11. MTHR (metilen tetrahidrofolat reduktoza) C677T
    12. Antitrombin III
    13. Proteins S
    14. Protein C
    15. Kariotip oba partnera u zavodu za Humanu genetiku,Rebro
    16. HLA tipizacija oba partnera- u centru za tipizaciju tkiva Rebro
    Molim vas da nadopunite ovu listu novim informacijama i da ispravimo ako je nešto krivo. I naravno, nastavite postavljati pitanja i rasspravljati.

    STARA TEMA
    Posljednje uređivanje od BHany : 05.12.2013. at 15:05

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    TORCH - hrvatski zavod za javno zdravstvo
    antinuklearna i antikardiolipinska antitijela - vinogradska (cesto nemaju reagensa) ili rebro
    LAC - iskljucivo vinogradska
    homocistein - iskljucivo vuk vrhovac
    trobofilijske pretrage - zavod za transfuzijsku medicinu - petrova 3
    kariotip - rebro ili sveti duh

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    27

    Početno

    garfield, u merkuru sam kratko čekala nalaze oko 5-6 dana, a tako i u Petrovoj oko tjedan dana.

  4. #4
    garfield avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj marina7 prvotno napisa Vidi poruku
    garfield, u merkuru sam kratko čekala nalaze oko 5-6 dana, a tako i u Petrovoj oko tjedan dana.
    hvala

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    40

    Početno

    pozdrav cure, upućena sam na sljedeće pretrage; obrada trombofilije(homocistein, PC, PS, MTHFR, fV Leiden, FII), aCL i LAC pa me zanima tražim li od gin jednu uputnicu ili više jer čitam da se ne može sve obaviti na jednom jestu.
    Molim vas prijedlog gdje mogu obaviti ove pretrage?

  6. #6
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Tonka, radilo je Rebro, ali nekad ima reagensa, nekad nema. Telefon u ruke, pa zovi, možeš i Vinogradsku.

  7. #7
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Tonka, kako gdje Rebro ili Vinogradska ( u VG-u telefon je za informacije 37 87 593)
    čak mislim da je za homocistetin pravilna adresa na Rebru
    ali da se ne ponavljam...telefon u ruke i pitaj za reagense na oba mjesta
    ako ćeš pretrage raditi na više mjesta, tada naravno moraš imati i više uputnica
    logično..

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Informacije koje sam pisala su svjeze, vadila sam sve prije mjesec dana.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    40

    Početno

    hvala vam cure, šta bi ja bez vas

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ima li netko iskustva s niskim antitrombinom III, ostali nalazi uredni?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    122

    Početno

    Pozdrav cure, može li mi neko prokomentirati nalaz:
    MTHFR (c677t) - HOMOZIGOT (MUTACIJA)
    PAI-1 (4G/5G) - HOMOZIGOT 5G
    Unaprijed hvala!

  12. #12
    garfield avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    Pozdrav svima, i ja bih molila ako mi netko može objasniti nalaz
    -faktor V Leiden (R506Q) normalan tip
    -faktor II protrombin (G20210A) normalan tip
    -MTHFR (C677T) HETEROZIGOT
    -PAI -1 (4G/5G) HOMOZIGOT 5 G
    testovi koagulacije su u granicama normale.........
    Hvala

  13. #13
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj lina2 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure, može li mi neko prokomentirati nalaz:
    MTHFR (c677t) - HOMOZIGOT (MUTACIJA)
    PAI-1 (4G/5G) - HOMOZIGOT 5G
    Unaprijed hvala!
    Citiraj garfield prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, i ja bih molila ako mi netko može objasniti nalaz
    -faktor V Leiden (R506Q) normalan tip
    -faktor II protrombin (G20210A) normalan tip
    -MTHFR (C677T) HETEROZIGOT
    -PAI -1 (4G/5G) HOMOZIGOT 5 G
    testovi koagulacije su u granicama normale.........
    Hvala
    Cure, iz svog iskustva a i po saznanjima koja imam u svezi trombofilije s napomenom kad se gledaju samo ovi nalazi, obje ste potencijalni kandidati za niskomolekularni heparin. Sad pitanje je zašto ste uopće učinili ove pretrage jer one nikako ne spadaju u rutinsku obradu koju treba učiniti prije svakog MPO postupka. One jedino imaju mjesta ukoliko iza sebe imate preboljeli tromboembolijski incident ili nekoliko neuspjelih trudnoća, jer je tada za navedene pretrage postojala indikacija. Kako bilo konzultirati ćete se sa svojim MPO doktorima i s dr koji su vas uopće uputili da radite ove pretrage.
    Detaljnije o ovome imate na staroj temi IMUNOLOŠKE PRETRAGE.
    Sretno!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    122

    Početno

    Hvala Brunaa!! Ja iza sebe imam jednu biokemijsku i jedan missed abortus, beba se prestala razvijati u 8 tjednu!!
    Svakako ću se konzultirati!!

  15. #15
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    lina2 i garfield, PAI-1 homozigot 5G je uredan nalaz, a mutacija MTHFR C677T moze rezultirati s povišenom razinom homocisteina u krvi, posebno homozigoti, pa bi bilo dobro provjeriti i razinu homocisteina te suplementirati folnom kiselinom, a ako nema odstupanja drugih važnih parametara među pretragama i prijašnjih trudnoća koje nisu dobro završile ne daje se niskomolekularni heparin.

    lina2, ti se onda svakako konzultiraj!
    Posljednje uređivanje od ljube : 13.01.2014. at 16:29

  16. #16
    garfield avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    Brunaa i Ljube hvala na odgovoru!
    Ja sam radila pretrage zbog 2 biokemijske i 1 blighted ovum, 7-8 tt.
    Homocistein sam vadila i čekam nalaze...a ovo ostalo je u granicama normale.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    27

    Početno

    pozdrav cure... imam i ja trombifiliju, vadila sam nalaze u 10 mjesecu i pokalazi su HOMOZIGOT 4G... moj gin me poslao na vađenje tih nalaza jer sam imala spontani pobačaj krajem 7 mjeseca, bila sam trudna 2,5 mjeseca... jednostavno plod se prestao razvijati, gin je sumnjao na to i poslao me na vađenje krvi u petrovu i uspostavilo se to trombofilija rekao mi je kad ostanem opet trudna da idem na inekcije jer jedino tako budem mogla iznjeti trudnoću do kraja, sada pijem folnu kiselinu i andol 100 te dufastone tablete od 11 do 25 dana ciklusa. bila sam shrvana kad mi je to rekao ali ne odustajem i nadam se da moja iduća trudnoća bude došla do kraja i da sve bude ok. sad mi menga kasni par dana, nije mi točna na 28 ali tu negdje 30-33 dana mi je ciklus. sad čekam još par dana da vidim pa ću raditi test za trudnoću, radila sam ga 13.1. ali je bio negativan, možda sam ga prebrzo radila... nadam se da jesam...

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    Pozdrav svima

    missed ab 6+4 31.7.
    missed ab 10+1 18.01. tj danas

    Inače sam čekala testove trombofilije 31.1. sa 12 tt,pa eto nisam dočekala.
    REčeno mi je u Petrovoj 3 da dođem sa 12 tt,međutim kako više nisam trudnica a treba se naručivati u tom slučaju,koliko se dugo čeka?
    Imam tri uputnice
    -protein S - to mi je rečeno u Dubravi da rade,nalaz se čeka mjesec dana
    -testovi trombofilije- Petrova 3
    -i na trećoj uputnici uz rh i ove neke kratice što znam da se odnose na trudnoću,imam aptv,fibrinogen,d-dimer
    Vidim da tu ima još kratica koje meni ne pišu,dal njih obuhvaća ova uputnica "testovi trombofilije" ili da nosim ovaj spisak ginekologici? Da ne bi bilo da nisam sve napravila?

    I koliko se čekaju nalazi u Petrovoj 3 ?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    27

    Početno

    julianna ja sam nalaze u Petrovoj čekala oko 10 dana, uglavnom brzo... evo od prije na moj post, uglavnom išla kod gin a on kaže da nisam trudna da u maternici nije ništa, ali meni kasni 5 dana. nego kaže da na jednom jajniku vidi cistu i još neku mrlju žutu i na jednom jajniku još nešto, sumnja na vanmaterničnu, jer je mene bolio trbuh dole lijevo i leđa iza, ja sva luda, nek odem hitno na vađenje krvi i da dođem drugi dan i dade mi odmah i uputnicu za hospitalizaciju u slučaju da prokrvarim.
    idući dan oko 8h ustanem i vidim krv, uplašila se skroz,brzo na wc i da kažem ovako izbacim nešto kao žele proizrno, - gel, brzo se obućem i kod gina sa nalazima, kaže da nema ništa na nalazima, kažem šta se ujutro dogodilo. kaže mi ovako stigla ti menga, ali nije ni on siguran jel sam izbacila cistu il tu mrlju neku ili možda čak jako rani plod. uglavnom sada imam mengu ali nije kakva i do sada, drugačije boje je. idem opet na kontrolu nakon druge menge. dobila sam i tablete u vezi zdrušavanja krvi Plibex da su dobre. kad sam čula vanmaternična (da sumnja) nije mi bilo baš svejedno jer imam toliko problema da sam sva luda od toga, nikad nekaj dobro

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    vraćam se sa nalazima

    sutra dižem ostale nalaze,došlo mi je za sada ovo
    -antikardiolipnska antitijela aCL/ACA igm,iga uredni,igg povišen 16.25 (7-16)
    -od DNA testova mthfr,faktorV i II uredni a pai 1 heterozigot 4G/5G

    Iza mene su dva spontana i sada me najviše strah da me neće hematolog otpiliti za heparin

    Inače evo popis od prošlog tjedna di sam što radila,sve bolnice sam zvala i sve se mjenja iz tjedan u tjedan,ko radi koje pretrage,ludnica

    -lupus antikoagulant (Vinogradska)
    -aCL/ACA (Dubrava)
    -pv,pv inr,aptv,fibrinogen,d dimeri,protein C,antitrimbin III (Petrova 3)
    -protein S (Dubrava s tim da svako malo nemaju reagensa,ja nisam ovo obavila)
    -homocistein (Vuk Vrhovec,naručuje se i čeka 3-4 tjedna,nisam dobila ovu uputnicu jer je dr rekao dati ako se dokaže mthfr mutacija)
    -mthfr,faktor V,faktor II i pai 1 (ovo sam obavila privatno ali mislim da rade u Petrovoj 3)
    -faktor XIII (Vinogradska)

  21. #21
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    julianna, po ovim nalazima i nisi i jesi za heparin (s obzirom na dva spontana), ovaj aCL IgG je slabo pozitivan i nedovoljan je kao kriterij za dijagnozu antifosfolipidnog sindroma jer on zahtjeva prisutnost umjerenog ili velikog broja aCL antitijela (IgG ili IgM) u serumu ili plazmi u 2 ili više navrata s razmakom od bar 12 tjedana. Kod heterozigota na PAI-1 4G/5G polimorfizam korisno je vidjeti da li je povisena razina PAI-1 i tek tada zaključiti o potencijalnim problemima kod koagulacije. Morat ćeš to vidjeti sa svojim liječnikom koji te slao raditi ove pretrage da li je potreban samo Andol/Aspirinom i/ili heparin, uz uvjet da je i sve ostalo uredno.

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    Problem je što sam ja poslije prvog spontanog sumnjala u trombofiliju i u ovoj trudnoći pila aspirin 100
    Ginekologica mi je danas rekla da sumnja da će mi odobriti heparin na temelju ovih nalaza
    Došli su mi nalazi krvi,sve je uredno (LAC,pv,aptv,at III,fibrinogen,d dimeri) osim što za pv-inr nema intervala,moj rezultat je 1.05

    I imam Hashimoto,znam da se traže i ova antitijela
    Sve ovo skupa ,očajna sam
    Bez heparina ne znam kada ću se odlučiti za trudnoću

  23. #23
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    INR 1,05 je uredan nalaz, kako god u vezi heparina bi se trebala usuglasiti s dr. koji te slao na pretrage, vidjeti kod hematologa, a po potrebi tražiti i drugo mišljenje.
    Obrati pažnju i na štitnjaču da vrijednosti TSH, fT3, fT4 budu dobro regulirane.

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    štitinjača mi je uredna,vadim tsh,ft3 i ft4,po tom pitanju je sve ok,antitijela su mi pala sa 2000+ na 400

    sumnjam da će mi odobriti heparin

  25. #25
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Uvijek postoji opcija da soc. ginekolog piše privat recept za NMH pa sama kupuješ cijelo vrijeme te on prati parametre koagulacije ako drugačije ne bude išlo.

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    Vidit ću sutra kako će proći,ako mi ne odobre,idem dr Đelmišu privatno u Pronatal porazgovarati,možda on pokaže više razumijevanja

  27. #27
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Sretno!

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    dakle ja sam heterozigot na pai 1,antikardiolipinska antitijela mi nisu izvadil već ukupni imunoglobulin,greška u labaratoriju
    Čemu se čudim,nanizalo me :D

    Uglavnom čekam taj nalaz,jedino po njemu ako bude pozitivan imam indikaciju za heparin,hematolog kaže da pai 1 nije izazvao dva spontana.
    Ne znam što misliti

  29. #29
    bernica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    192

    Početno

    Pozdrav!
    Mene su isto poslali vaditi nalaze za trombofiliju nakon 2 neuspjela postupka. Oba puta nije ni došlo do trudnoće nakon vraćanja zametka.
    Molila bi da ako se ko kuži da mi malo prokomentira nalaze:
    FII(G20210A) genotip G/G , homozigot divljeg tipa
    MTHFR (C677T) heterozigot
    PAI-1(4G/5G) homozigot 4G
    ostale pretrage su sve u ref vrijednostima
    TSH je 2.0 uz Euthyrox 25 svaki dan po 1
    pijem Folnu 1x1, b-complex...
    Danas bila i na papi...i nova dijagnoza...septum maternice...usporeni rad janika...spolni hormoni svi ok
    Rekel mi je doktor da taj septum smeta ali da ga se ne operira...a čitam da svu preporučaju histeroskopiju...mpo doktor mi nije dosad reagiral na taj septum a ne vjerujem da ga nije vidio jer je dosta veliki

  30. #30
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj bernica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!
    Mene su isto poslali vaditi nalaze za trombofiliju nakon 2 neuspjela postupka. Oba puta nije ni došlo do trudnoće nakon vraćanja zametka.
    Molila bi da ako se ko kuži da mi malo prokomentira nalaze:
    FII(G20210A) genotip G/G , homozigot divljeg tipa
    MTHFR (C677T) heterozigot
    PAI-1(4G/5G) homozigot 4G
    ostale pretrage su sve u ref vrijednostima
    TSH je 2.0 uz Euthyrox 25 svaki dan po 1
    pijem Folnu 1x1, b-complex...
    Danas bila i na papi...i nova dijagnoza...septum maternice...usporeni rad janika...spolni hormoni svi ok
    Rekel mi je doktor da taj septum smeta ali da ga se ne operira...a čitam da svu preporučaju histeroskopiju...mpo doktor mi nije dosad reagiral na taj septum a ne vjerujem da ga nije vidio jer je dosta veliki
    Bernica,
    PAI-1 je li ti na nalazu piše da si 4G 4G ili 4G 5G?

    FII ti je uredan
    mutacija na MTHFR sama o sebi nije značajna, ali u kombinaciji sa drugim mutacijama može doprinjeti potebi za niskomolekularnim heparinim.


    napisala si da "imaš usporene jajnike", vidim bila si u 2 stimulacije i dobila ukupno 3 js-jesi li radila FSH, AMH?

  31. #31
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Septum se ne mora vidjeti na običnom uzv-u. A što kaže doktor, zašto ga ne bi uklonio ako je veliki? On ne smeta za implantaciju, ali može biti uzrok spontanog.

  32. #32
    bernica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    192

    Početno

    AMH mi je oko 20..FSH je ok...neznam sad napamet..Dosad sam imala blage stimulacije i jako malo js. Za treći put je rekel dr.Radaković da idemo na kratki protokol sa jakom stimuacijom. idem k njemu krajem 2.mjeseca pa ga budem pitala za taj septum...ja bi iskreno to operirala odma sutra ako treba...samo da se pokrenemo u nekom smjeru...

  33. #33
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    a koji protokol si imala ranije? Vjerojatno je u tom grmu zec

  34. #34
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    znam da smo izvan teme, ali Bernica, dr ti je blagom stimulacijom potrošio 2 stimulirana postupka, dobila si u 2 stimulirana postupka 3 umjesto da si dobila 20 jajnih stanica

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    jel netko ovdje vadio antikardiolipinska protutijela ,da su rezultati bili pozitivni i kakvi su bili
    koje vrijednosti hematolozi smatraju da su za heparin?

  36. #36
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj bernica prvotno napisa Vidi poruku
    AMH mi je oko 20..FSH je ok...neznam sad napamet..Dosad sam imala blage stimulacije i jako malo js. Za treći put je rekel dr.Radaković da idemo na kratki protokol sa jakom stimuacijom. idem k njemu krajem 2.mjeseca pa ga budem pitala za taj septum...ja bi iskreno to operirala odma sutra ako treba...samo da se pokrenemo u nekom smjeru...
    Bernica, ova dva protokola iz potpisa po definiciji nisu blage stimulacije (blage stim. su klomifen ili letrozol plus gonadotropini u niskoj dozi).
    Prvi tvoj protokol je bio konvencionalni IVF s antagonistom (Puregon/Cetrotide), a drugi konvencionalni IVF s agonistom (Decapeptyl/Menopur).
    Pretpostavljam da je kod tebe problem taj što slabo reagiraš na standardizirane protokole (to su one step-down sheme koje se vrte u Petrovoj) unatoč lijepoj vrijednosti AMH, jer neadekvatna (preniska) doza gonadotropina ne može regrutirati antralne folikule (postoje osobe sa slabije osjetljivim FSH receptorima, osobe s polimorfizmom gena za FSH receptore). Nadam se da će iduća jaka stimulacija biti popraćena odovarajućim brojem stanica i embrija.

    S obzirom da si homozigot u genu za PAI-1 što ukazuje na moguću sklonost povišenoj razini PAI-1 (plus kombinacija s MTHFR heterozigot) davanje preventivnih antikoagulantnih doza kod ove kombinacije nije na odmet.

  37. #37
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj julianna prvotno napisa Vidi poruku
    jel netko ovdje vadio antikardiolipinska protutijela ,da su rezultati bili pozitivni i kakvi su bili
    koje vrijednosti hematolozi smatraju da su za heparin?
    Evo ja sam imala pozitivno igg ili igm nisam sigurna više, dr. iz KBC-a Ri nisu ni trepnuli na te nalaze, tj. oni to ne smatraju kao indikaciju za heparin, isto sam imala i PAI 4g/5G na kraju sam cijelu trudnoću sama kupovala heparin.

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    Mali mimi pa kakve su ti bile vrijednosti igg i igm na antikardiolipinska?
    Ni meni na pai 1 4g-5g hematolog nije ni trepnio.

    Ko ti je vodio trudnocu i koliko te kostao heparin?

  39. #39
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Pomoć!!! Neznam dali negdje piše...ali ako neko zna šta treba pisati na uputnici za kariogram? Mog dragog je dr. vratila da nezna šta treba napisati, sad se bojim da neće znat možda ni moja?Hvala

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Pa treba pisati kariogram, ne kuzim...

  41. #41
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    A ja još manje, šta ga je onda vratila, dala sam mu nalaz od mog dr. i lijepo piše šta se traži, kariogram za oba partnera! Ona da nezna neka žena donese svoju uputnicu da prepiše!

  42. #42
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Piše mi -preporuča se proširena obrada (kariogram za oba partnera, prošireni koalogulogran i genetski čimbenici trombofilije, antifosfolipidna antitijela). To je sve što sam dobila i kako sam shvatila samo je kariogram na rebru zg, ostalo mogu u Rijeci!

  43. #43
    kik@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    768

    Početno

    Cure dal se hormoni P4 i PRL moraju raditi nataste ili smijem bar kavu popiti?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Frcka, ako radit na rebru onda ide jedna uputnica za genski savjet (od tvoje ginicke), tm od opce prakse kariogram, tebi kariogram.


    Za vadjenje krvi se uvijek preporuca nataste, znam da je za prl bitno mirovati pol sata prije vadjenja.

  45. #45
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    [QUOTE=bubekica;2572220]Frcka, ako radit na rebru onda ide jedna uputnica za genski savjet (od tvoje ginicke), tm od opce prakse kariogram, tebi kariogram.


    Genski savjet? To je za kariogram ili? Malo sam slaba s ovim pojmovima...
    Ako sam dobro skužila to je još jedna uputnica za mene za razgovor s genetičarem? Meni ginička daje znači dvije uputnice, jedna za kariogram druga za ge. savjet, a njemu opća samo napiše kariogram?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Tako je. Predlazem ti da se narucis odmah, mislim da mozes i s pov bolesti.

  47. #47
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je. Predlazem ti da se narucis odmah, mislim da mozes i s pov bolesti.
    E pa kad sam te već izgnjavila, da dovršim!
    Kako se naručuje? Dobijem obje uputnice pa tek onda? Moram ih faksirat, mailat? Neki kontakt?

  48. #48
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Misliš s ovim zadnjim nalazom od dr.mpo? S tim se naručujem telefonski?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Na rebro se narucujes preko njihovog centralnog narucivanja sve ti pise na kbc zagreb web stranici, da pov bolesti na kojoj pise da se trazi kariogram.

  50. #50
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Bubekice, kao i uvjek, hvala puno, sad sve jasno!

Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •