Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910
Pokazuje rezultate 451 do 454 od 454

Tema: Imunološke pretrage 2

  1. #451
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Citiraj zd77 prvotno napisa Vidi poruku
    Anka kako misliš ići kod dr. Duić, na Merkur ili privatno?
    i ja mislim otići do njega na konzultacije
    Otići ću preko uputnice. Poslala sam mu mail. I javio mi je da donesem uputnicu a on je petkom u ambulanti u Merkuru.

    Što više mogu obaviti preko uputnice - to bolje. Čemu plaćam HZZO i dopunsko?! A svaku lipu moramo čuvati za Prag i PGD ukoliko ne budemo imali druge opcije. Kako god - morat ćemo ići privatno.

  2. #452

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Slobodno pitaj sve što te interesuje, zato smo na forumima da pomažemo. Prvo, hvala na savetima, sve sam izučavala i uzimala te suplemente, videćemo rezultate, ali što se broja dobijejnih jajnih ćelija tiče, to nisam popravila. Ja težim sada prirodnjacima, odnosno slabo stimulisanim ciklusima jer na njih bolje reagujem.

    Al da ne skrećem ovde sa teme, da kažem o Eri. U Srbiji je dosta žena to radilo jer je stiglo kod nas. Na forumima sam upoznala neke kojima je era otktila taj pomereni prozor i stvarno su posle zatrudnele. Ja sam radila u Genesisu, ali mislim da ima i Ferona. Obe klinike su u Novom Sadu, Beograd još nije dobio, a eru je kod nas uveo prvi Genesis. Sad gledam cenu, ja sam radila u 10. mesecu i platila 105 000 dinara, to je oko 850 evra, druga era je 71 000, to je oko 580evra.
    Test izgleda ovako - piješ estrofem kao za stimulisani fet ili ne piješ ništa i čekaš prirodnu ovulaciju kao za prirodni fet. Možeš da biraš, a meni su preporučili sa estrofemom. Uglavnom, koji način izabereš, tako posle radiš i fet jer ti era govori samo za taj tip ciklusa. Onda ti oni na osnovu hormona kažu kad da dođeš (mislim da se vadi estradiol, al ne mogu da se setim). Znači imaš samo jedan dolazak. Rade bez anestezije. Kod nas inače nigde ne rade aspiracije ćelija bez anestezije, pa ti ovo govori da je proces uzimanja dela endometrijuma vrlo malo bolan i brz. Mene jeste bolelo, ali to je bukvalno jedna sekunda. Oni kao nekom slamčicom sa vakumom uđu i čapnu malo enda. I to je to. Nalaz dalje šalju, a tebe obaveste o rezultatima mailom ili telefonom. Jako su ljubazni i organizovani.
    Znači samo da ponovim - era važi samo u fetu i to onakvom u kakvom ćeš raditi eru!

    Kasne mi odgovori jer sam nova na forumu
    Posljednje uređivanje od spajalica : 11.04.2017. at 08:32

  3. #453
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Drage suborke,

    Radila sam neke imunološke pretrage. Nalaz pokazuje da su ANA (ENA) IIF nukleolarna uz referentni interval 1-100.

    Ne piše koliko je kod mene prisutno - ali očito više od onih 100 koji se spominju u referentnom intervalu.

    Sve drugo mi je negativno.

    Što ovo znači? Da imam neku autoimunu bolest koja uzrokuje RIF? Ako da - kako dalje?!

  4. #454
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Ima li nekoga ovdje? Radila sam test za trombofiliju i za PAI-1 genotip 5G/4G,heterozigot ostalo, MTHFR C/C, FII G/G i FV Leiden G/G homozigot divljeg tipa...

    Koliko sam googlala neki doktori bi preporucili heparin a neki ne u iducoj trudnoci...javila sam se ginu rekao mi poslati me hematologu...sto mogu ocekivati s ovakvim nalazom?

Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •