Stranica 17 od 45 PrviPrvi ... 7151617181927 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 801 do 850 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #801

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    182

    Početno

    Carrot ne znam. Pise samo azzospermija. Njegovi svi nalazi su ok. Jedino je testosteron malo snizen. Nikad nije imao nikakvih povreda, testisi uredno spusteni. Uzrok azzo nije nadjen

  2. #802

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    19

    Početno

    pozdrav svima,
    čitam već neko vrijeme i evo sada sam se odlučila i ja podijeliti svoje iskustvo s vama. Suprugu je otkrivena azoospermija ove godine u 5 mj. 2 godine smo prirodnim putem pokušavali doći do trudnoće pa kako to nije uspijevalo odlučili smo se za dodatne pretrage, kada je stigao suprugov nalaz spermiograma šok, šok i šok... od tada hodamo po doktorima, obavio je sve nalaze hormona, gentske y kromosom i sve u redu, otišao na punkciju na kojoj smo se nadali pozitivnim rezultatima kada ono ništa :S osjećaji su svakakvi, bol je neopisiva, ali naravno dok ima 0,1 % nade ne odustajemo... čekaju ga još brisevi ejakulata i mokračne cijevi i urinokultura jer je nađeno dosta leukocita u ejakulatu iz testita i nakon toga slijedi biopsija... mi smo u postupku u VV kod dr.Peroša..
    mene zanima jedna stvar, u lijevom testisu nije nađeno ništa a u desnom dosta Sertolijevih stanica i nešto stanica spermatogeneze točnije spermatogonije i spermatociti ali spermiji nisu nađeni! da li vam je itko od vas imao takvu dijagnozu jer to nigdje nisam pročitala... nadamo se samo da se nekim čudom kada se spermatogeneza bude obnavljala pojave spermiji ili da će biopsijom naći neke žive zalutale i skrivene negdje iako nam je dr.Peroš rekao da je situacija dosta teška i da se ne nadamo previše.

  3. #803
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Apisoj,idi na temu azoo statistika i procitaj moje postove. Mada ima ih i na ovoj temi. I mom muzu su apsolutno svi rez bili ok,pa na dve punkcije nije nadjeno nista,a radjena mu je i biopsija testisa cisto u dijagnosticke svrhe i tu je nadjeno nrsto,retkivspermatozoidi i sertolijeve celije,kopirala sam od reci do reci nalaz biopsije,nadji na gorumu pa uporedi. Taj materijal nije zamrznut,jer nisu imali gde da zrznu,tako da nam je to propalo. Svi dr do jednog su nsm rekli da ne mozemo da imamo decu,davali kontakte klinika za donaciju sperme,jer nam je to bila pored usvajanja jedna od opcija. Ja nikad nisam odustala i rosle godine smo u klinici New life odradili Micro tese,tu su odmah u jednom testisu nasli spermatozoide,drugi nisu ni dirali. Tako da mi sada,hvala Bogu imamo cerkicu od 3 meseca,posle borbe koja je trajala 6 godina. Moj savet je Micro tese,da ne gubite vreme kao sto smo mi. Ako treba jos nesto,tu sam.

  4. #804

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    19

    Početno

    Malena1988 hvala od srca...mi smo i razgovarali o tome da ne bi da se muci bezveze s biopsijom..ako ga vec rezu da odemo odmah na Microtese. Koji vam je dr.to radio u klinici New Life? Mi smo cak razmisljali put Praga.
    Hvala jos jednom.

  5. #805
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    U HR se nažalost ne radi još uvijek Micro TESE, za postupak bi trebalo otići van.

  6. #806
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Kada sam se ja informisala to sto klinila Pragu radi,nije bila Microtesa iako su oni pricali da jeste. Ja sam trazila da mi objasne postupak i prosto to nije bilo to o cemu su zene na forumu pisale i objasbhavale kako se radi Mt. Ova klinika je u Sarajevu,operaciju radi dr Emre. Mi smo trazili kliniku u kojoj on radi i tako dosli do New lifa. E,sad koliko sam ja upucena,a informisala sam se dosta,od zemalja u nasrm okruzenju Mt se radi samo u Bosni. Pri tom,mislim naa pravu Mt,jer sam videla da svasta oni tom operacijom nazivaju. Klinika u Grckoj,npr na svom sajtu kao uslugu ima navedenu Mt, u mailu koji su mi poslali o tome kako se radi operacija,to he obicna biopsija testisa samo sto muskarce seku na vise mesta i uzorak uzimaju. Pa,umesto da nasi muzevi imaju jedan ili eventualno dva reza,oni imaju po pet ili sest.

  7. #807

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    19

    Početno

    Upravo to, zato sam i pitala..jer ono sto sam dobila kao odgovor je obicna Tese a oni to nazivaju mycro Tese.. poslala sam danas u sve poznate klinike mail pa budem vidjela sto ce odgovoriti koja. Naglasila sam da nam je bitno da se radi prava mycro tese a ne biopsija.
    Da li mozes napisati koliko vas je sve to skupa kostalo kod dr. Emre tj u New Life-u
    Hvalaaaa
    Dajes mi motivaciju i nadu kada vidim da je sve moguce ❤❤

  8. #808
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    Citiraj Apisoj prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav svima,
    mene zanima jedna stvar, u lijevom testisu nije nađeno ništa a u desnom dosta Sertolijevih stanica i nešto stanica spermatogeneze točnije spermatogonije i spermatociti ali spermiji nisu nađeni!
    naš nalaz baš punkcije je bio takav koliko se sjecam. taj put su nam u ejakujatu pronasli 10ak spermija nakon centrifuge. i bacili!!! to mi je bio šok. naša posla,nekome s azo dijagnozom bacat uzorke.
    mi smo posli tese u pragu i microtese u sarajevu (tada druga klinika). nazalost bezuspjesno ali mm je imao loš nalaz genetike koji je vama uredan pa vam zelim puno srece i nadam se uspjehu. dobri nalazi kariograma i mikrodelecija puno znace. i svakome bi s azo dg odma to preporucila a onda dalje.
    microtese....sarajevo
    pozz

  9. #809
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Pa,ovako Micro tese je 1250 €,uradice vam prvo spermogram,jer ih centrifugiranjem mozda nadju to je 50€ . Nadji ih na fb,imaju neku akciju. A vto je cini mi se 2000€ + bocke za tebe. Mozes i na fb da im pises,odgovaraju. E ,sad dr Emre nije stalno tamo,on dolazi na 3 meseca. Ako se odlucite za njih svakako cete morati prvo na konsultacije koje su besplatne. Pitaj sta god.

  10. #810
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Little ivy je mislim isto bila kod dr Emrea,samo sto je on tada radio na drugoj klinici,pa je preso u New life.

  11. #811
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    tako je Malena. bila je ono neka afera s klinikama iza nasih posjeta ali vise se ne sjecam.
    samo on i radi to kako treba

  12. #812

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Pozdrav za sve dali mozes little Ivy da mi se javis u inbox meni nesto ne ide a imam neka pitanju za tebe.pozdrav

  13. #813
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    Citiraj Tina 12 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav za sve dali mozes little Ivy da mi se javis u inbox meni nesto ne ide a imam neka pitanju za tebe.pozdrav
    evo sam probala poslat poruku ali mi ne da. kaže: "Tina 12 has chosen not to receive private messages or may not be allowed to receive private messages. Therefore you may not send your message to him/her."
    ajde probaj vidit u postavkama sto je. ako hoces mozes mi pisat i na e-mail

  14. #814
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Mislim da bi morala, Tina, jos malo postati da dobije opcije privatnih poruka. Zato, Tina pisi jos malo, pitaj sto te zanima. Odgovori ce pomoci i tebi i drugima.

  15. #815
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    baš....piši....pitaj....uvijek netko zna odgovor

  16. #816

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    182

    Početno

    Apisoj mm je imao takav nalaz. Dr peroš mu je radio punkciju i koma ništa ništa. Onda su nas poslali na biopsiju na merkur kod dr jureneca i dobili sno uzorka za 7 slamčica. Kažu da je to za 7 postupaka. Iskoristili jednu i eto rezultat ima 7mj i upravo spava u kolicima.

  17. #817

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Mene zanima little Ivy kako je doslo do tvoje trudnoce jer sam procitala da ste iza sebe nazalost imali neuspesnu biopsiju i micro tese??Uglavnom citala sam sve moguce komentare ali nigdje nema kako sta punkciju ste imali ali nije iskoristena.pozdrav za sve na forumu

  18. #818
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Cure, je li ikoji od vaših muževa imao mikroplazmu i da je ona radila tako loše spermiograme, jesu li vam se nakon njenog izlječenja barem malo popravili?

  19. #819

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Pozdrav drage moje!
    Ja sam prosle godine bila aktivna, pa sam napravila pauzu, jer smo razmisljali kako i sta dalje. Sad sam prelistala prepisku i vidim da se dosta vas izborilo protiv azoospermije i da sada ljuljate svoje bebe Od srca vam svima cestitam, da vas ne imenujem pojedinacno.
    Nas slucaj je takav da suprug ima neopstruktivnu azoospermiju. Nakon operacije Micro Tese nije pronadjen nijedan spermatozoid. Napravili smo pauzu i odlucili da idemo na vantjelesnu oplodnju doniranim spermatozoidima. S obzirom da su svi moji nalazi dobri, planirala sam da idem na postupak IUI. Mnogi su skepticni kad to pomenem, jer je veoma nizak stepen uspjesnosti, ali ja nekako vjerujem da mogu uspjeti i sa ovom metodom. Ako neko ima iskustva sa ovom metodom, molim vas da mi kazete kakvi su vasi utisci. Zasto_bas_mi, ako mozes javi se, jer koliko sam shvatila ti si isla na postupak IUI i iz prvog pokusaja ste uspjeli. Hvala punooo!

  20. #820

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Apisoj, ako su nalazi tvog muza u redu, imate velike sanse da uz pomoc Micro Tese dodjete do spermica. Moj muz je imao sve nalaze u redu osim FSH (po mom misljenju glavnog), koji je bio duplo povisen u odnosu na gornju granicu, a isti pokazuje da se kod njega ne odvija spermatogeneza. Tako da ti je moj savjet da ustedis vrijeme i novac, idite odmah na Micro Tese. U Sarajevu radi dr Emre Barcikoglu, odlican je strucnjak i veoma prijatan kao osoba. Za osoblje klinike New Life takodje sve pohvale.
    Era, ne znam za slucaj sa pozitivnom mikoplazmom, ali znam slucaj gdje je hlamidija (takodje bris koji se radi pored mikoplazme i ureaplazme) dovela jednog poznanika do azoospermije, a nakon sto je izlijecio istu, dosao do 8 miliona spermatozoida. Da li se se slicno desiti i kod vas ne znam, ali svakako gledajte prvo da to izlijecite.

  21. #821
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Lopuzice, hvala ti na info, nisam jos nigdje naisla na ista tako. Cudno mi je da mu ni urolog ni njegova doktorica nisu napomenuli da se i ja trebam liječiti od mikroplazme i samo su njemu dali neki antibiotik. Moraz cu sutra do moje dr se raspitati da i meni lijekove.
    Jedino mi je cudno sto on nije radio klasican bris uretre nego je dao urin u dvije posudice, u prvu je dao nekoliko kapi prve jutarnje mokrace, a u drugu normalnu kolicinu srednjeg mlaza. Navodno se vise ne radi pravi bris nego samo nekoliko kapi daje isri rezultat.... jesu li i vasi muzevi tako radili, mi smo u bolnici u Zadru.

  22. #822

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Lopuzica citala sam sve tvoje komentare na forumu.Zelela bi i ja da nam se javi devojka zasto bas mi da nam napise svoje iskustvo s donatorskom vantelesnom a i ti da napises kako ste dosli do te odluke kako je muz reagovao jer ce nekad nekom pomoci.Nazalost azospermija je takva da je nekom vec punkcija uspesna nekom biopsija ili mikro tese a nekom nista od toga pa ostane usvajanje ili donatorska.Zato bi zamolila koje su prosle to rodile dete da se jave jer bi bilo lakse ljudima koji se bore istim problemom.pozdrava za sve devojke i srecno

  23. #823
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    Tina 12 kako se tko odlučio na donaciju ili kako je prosao kasnije porod i roditeljstvo je individualno.
    ako se ikada ti i tvoj muz odlucite na takav korak to ce biti isljucivo vasa odluka koju cete vi donjeti i tu vam nitko ne moze pomoci,nisija prica i iskustvo. svatko reagira drugacije i svacija prica je drugacija.
    voljela bi cuti i tvoju pricu i u kojim ste uopce problema jer od 6 postova koje si do sada napisala samo trazis intimne informacije od drugih. nemoj se ljutit i možda zvučim grezo ali u pola godine koliko si na forumu malo pišeš kada bi znali tvoju situaciju mozda bi ti se javio netko s istim problemom i pomogao....a mozda bi i mogla primat privatne poruke
    opusti se....svi smo u istom điru.

  24. #824

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Little Ivy razumem to sto kazes u potpunosti...Moja prica azospermija mikro tese nula sta dalje da ti kazem ne pomeramo se s te tacke sok bez izlaza i primetila sam ko se odluci na donaciju nema informacije dalje.lep pozdrav za sve

  25. #825
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    koje informacije za dalje ti trebaju?
    znaci vas dvoje kada se odlucite cvrsto da zelite donaciju i prihvatite je kao nesto normalno imate se javiti klinici za koju se odlucite. najčešće su to klinike u češkoj jer su najdostupnije za nas. u dogovoru s njima sve ide dalje,prema vašim osobinama se biraju osobine donora. i kada dođete na kliniku oboje cete potpisati da pristajete na sve to.
    ako se predomisljas ti ili tvoj muz sto bi bilo kad bi bilo ilil razmisljas kako ce reagirati on ili obitelj....onda mozda jos niste spremni za taj korak. polako razmislite o svemu. mislim da se parovi koji se odluce za donaciju odluce i nikome od bliznjih/obitelji ne govoriti o njoj.
    naravno da je šok sve ovo ali eto netko uspije živit i preživit s time a netko ne.
    ako niste za donaciju posvajanje je jako lijepo.

  26. #826

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Hvala ti na informacijama.Zanima me jos dali ima neko da zna neki primer kakav je odnos dali se odlucite da kazete nekom ili ne??Kako posle to izgleda??pozdrav

  27. #827
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    mi osobno nikome nismo nista rekli. odnos je dobar. tata voli curu a ona njega obozava. slici na oboje. svi joj se vesele.
    i jos neke parove koje znam u istoj situaciji nisz govorili nista nikome. mislim da je tako i najbolje.
    pozz

  28. #828
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    i usput dosta informacija sto dalje ima i ovdje i na podforumu po klinikama o češkoj. pronjuškaj

  29. #829

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Hvala puno little Ivy srce mi je puno kad to cujem probaj jos koji put javiti mi se u inbox.pozdrav

  30. #830
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    još koji post i otvorit će ti se inbox

  31. #831

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Era, iskreno ja nisam cula da se bris uretre radi iz mokrace, ali mozda moze i tako. Mislim da nije ni bitno na koji nacin je radio nalaz, bitno je da to izlijeci. Sad bas citam i nalazim da nije dokazano da mikoplazma moze biti uzrok stereiliteta kod muskaraca, ali kako god, treba je izlijeciti. Ti prvo treba da uradis bris da bi utvrdili da li i ti imas mikoplazmu, jer ne moze ti dr napamet dati terapiju. Moj muz je imao ureaplazmu, odmah zatim sam i ja otisla da uradim briseve racunajuci da je i ja imam jer se prenosi polnim putem, medjutim, moj nalaz je bio negativan. Tako da ne mora da znaci da ako je on ima, da imas i ti.

  32. #832

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Tina 12, slazem se sa little ivy, to je isuvise intimno pitanje i zaista je individualno, ali te razumijem i zbog cega pitas. Koliko sam shvatila ti na neki nacin trazis podrsku time sto ces cuti jos neko iskustvo i sto ces shvatiti da niste vi jedini par koji ce se mozda odluciti za donaciju ili usvajanje. Kod nas je do te odluke doslo nekako spontano, kao normalan slijed dogadjaja. Prvo, poslije Micro tese, kao posljednje nade, naisli smo na veliki razocarenje, jer smo se nadali da ce se pronaci bar jedan jedini spermatozoid koji ce biti dovoljan za oplodnju. Svi doktori su nam nakon toga rekli da je jedina opcija donacija ili usvajanje. Nakon toga i dalje smo se nadali nekom cudu, pokusavali smo sa jos nekim prirodnim lijekovima, pa na kraju smo dosli do neke doktorice embiologa koja je prepisala mom muzu terapiju i rekla da ne daje puno nade, ali da cemo nakon te terapije bar znati da smo dali sve od sebe. Tako da smo mi prije te terapije rekli hajde da probamo, a ako ne bude nista, idemo na donaciju. Nakon terapije nista se nije promjenilo, sto je znacilo dosao je red na donaciju. Hocu da ti kazem da kod nas nije bilo neke velike price i pregovora oko toga, znamo da smo dali sve od sebe da i mm bude bioloski roditelj, nismo uspjeli u tome, a oboje zelimo da postanemo roditelji, sto znaci da nije bilo drugog izbora. Nismo svi isti, nekome je to tragedija, neko lakse prihvati, sve je to jedna velika psihologija, kao sto litte ivy kaze to treba da bude iskljucivo odluka tebe i tvog muza bez uticaja bilo koga sa strane. Dzaba ako poslusas savjet bilo koga drugog a da se pritom nisi sa muzem dogovorila, poslije mozes samo sebi jos vece probleme stvoriti. Ja sam ti ispricala ukratko svoju pricu jer si trazila, ali opet kazem sve je to individualno.

  33. #833
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Tina, o tome se puno pisalo i imas zaista puno nasih promisljanja o donacijama. Takodjer i na Potpomognutoj u Ceskoj imas takvih razgovora. Ja smatram da ti nitko ne moze pomoci dok vas dvoje ne sjednete i ne razgovarate. Dugi su to i teski razgovori, mozda ce vam trebati malo vremena sve to probaviti i prihvatiti a mozda ce se razvuci na mjesece. Mozda cete prihvatiti ici na donaciju a mozda necete. No, kako god to bilo to mora biti vasa iskljucivo vasa odluka jer vi cete odgajati dijete, vase dijete. Pitajte se hocete li reci djetetu kad poraste? To je vrlo vazno. Po meni istina ima nacina da izadje na vidjelo. Nasu situacija obitelj zna. Nikad nam nije palo na pamet skrivati, znaju i neki prijatelji. Razumijem zasto vecina ne zeli da se zna, zbog sredine u kojoj zivimo.

    Mislim da ima jedan australski web koji se bavi donacijama, saznanjima djece u razlicitoj dobi ili tek po smrti roditelja. Zaista je vrijedno cuti, jer otvara puno pitanja. Kad cujes pricu mladica od 25 godina nakon sto je slucajno otkrio jer je njegovo dijete oboljelo, najezis se od boli koju on prolazi. Odjednom gubi tlo pod nogama jer mu se lagalo cijelo vrijeme. A druga prica u kojoj su braca i sestre od razlicitih muskih donora znaju sve od pocetka, roditelji su im govorili o tome kako su rasli nikad nisu postavili pitanje identiteta.

    Treba biti pametan. Jako pametan. Nije to odluka koje se tice samo vas dvoje. I sa rodjenjem zavrsava. Ta prica traje koliko god zivite vi i vasa djeca. Nadzivit ce vas.

  34. #834
    postoji nada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    HR.
    Postovi
    298

    Početno

    Potpisujem curke u potpunosti, i jedini najvazniji savjet, nemojte zurit sa odlukom, dobro promislite o svemu.Ja mislim da smo mi jedini slucaj koji je dosao do vadenja stanica i odustao,zapravo ne bas jedini ima ih jos,ali manjina. Znam da je tesko ,godine prolaze, ali uletjeti u nesto samo iz razloga da sto prije dodemo do cilja nije rjesenje.Mi smo ti ovdje vecina azoo-vaca, jako dugo sa ovom dijagnozom,mi cak preko 10.godina da ne ulazim baš u detalje, i vidis kad smo se odlucili krenuti nekim od puteva.Naravno da necete cekati tolike godine, ali smatram da trebate odredeno vrijeme za razmisljanje i da ste 100% sigurni sa svojom odlukom.Nitko ti nemoze i nesmije nametati svoje misljenje, samo vi to morate odluciti.Ono sto sam sad shvatila kroz postupak posvajanja,koji jos traje, je kad smo krenuli za donaciju je bila nama osobno nocna mora reci ili ne i sto ako se sazna ili se mora reci zbog zdravst.stanja,ili kako zivjeti stim ako nekazemo istinu, a sada znam da smo isli do kraja s donacijom, definitivno bi rekli,nebi smo mogli sutjeti, jel kak se ono kaze da se tajne sve saznaju.U ovoj odluci sa posvajanjem nam je olaksano u startu sto dijete zna,i mora znati, a slucajevi kada su djeca saznala od drugih ili u kasnijoj dobi nisu bas dobra, bili su totalno razocarani sto im se to skrivalo,tako da bila donacija ili posvajanje mi osobno bi rekli ali to je samo nas primjer, a sto se tice prihvacanja tate djeteta putem donacije ,mislim da nema razlike to je njegovo isto kao i tvoje.Neslusaj nikoga i netrazi bas direktne savjete ,jel ti ih nitko nemoze dat, vec dobro i dugo razgovarajte sto je za vas najbolje.I bilo bi zgodno mozda zamoliti administratora da otvori temu donacija-posvajanje pa tko zeli da se prikljuci. pozz suborci

  35. #835

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    45

    Početno

    pozdrav drage devojke....ja sam neko ko evo vec duze nista nije napisala, a inace nisam nesto puno ni na forumu pisala jer smo mi to sve brzo odradili i odlucili....
    Bili smo na donaciji i iz drugog puta, zaledjenog embriona dobili najlepsu devojcicu na svetu. Ja nemam reci i jednostavno ne mogu da objasnim koliko se nesto lepo desava u zivotu i ne da smo doneli ispravnu odluku nego evo muz me nagovara i na drugo Ukratko radjena je Micro tese u Sarajevu kod dr Emre, nista nije nadjeno i testisi su u losem stanju, kako smo znali da bez dece ne zelimo da zivimo i ja ni u jednom trenutku nisam ocajavala, vec krenula da se suocavam sa problemom i nalazim alternativu i muzu nisam dozvolila suzu da pusti zbog toga, muz je rekao bolje onda da bude jedan bioloski roditelj nego da usvajamo i krenuli u Prag. Rekli smo samo roditeljima kojima uopste nije bilo bitno kako cemo doci do bebe samo da im je damo Devojcica se rodila u aprilu i ja vam ne mogu opisatu tu srecu prvo moju i muzevu pa tek onda svih ostlih. Recicu vam da je sa skoro osam meseci veoma razmazena i to nije mamino delo vec tatino I ako vam kaze da do sada niko nije rekao da lici na mene vec na mog muza a on sav ponosan kao paun Njih dvoje se vole najvise na svetu a ja dodjem kao neko levo smetalo koje autoriteta nema ni malo. Kada se desi trudnoca zaboravlja se na sve, a kada se beba rodi o ovoj temi se vise uopste ne razgovara
    Ja sam sada malo ukratko pokusala da objasnim koliko je sada sve lepo i ako mogu nekako da pomognem tu sam

  36. #836

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Hvala puno svima koji su mi dosta toga objasnili..Inace muz zeli to ali ja neznam dali je to njegova bas iskrena odluka jer na pocetku nije bio za to..E sad sto se mene tice ja zaista nisam spremna na takav korak U GLAVI ZELIM NEMOGUCE i jos nisam stavila tacku na azoo.Mislite sta hocete o meni ali takva sam neznam sta da radim lepo je cuti srecne parove ali ta pitanja koje je Rominka napisala me i dalje muce kako reci kome kako reci detetu kakooooo??A vi koji ste rekli obitelji i prijateljima zivite onda u prelepoj sredini gde ljudi ne koriste tudju nesrecu.pozdrav

  37. #837

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Tinkerbell 83 kad pronadjes vreme probaj da mi se javis u inbox za koji se nadam da je otvoren zelela bi te pitati mnogo vise ili neko ko je prosao kroz to ili kroz posvajanje jer jos nemam odluke i napisite mi kliniku u pragu gde ste isle.lep pozdrav

  38. #838
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj Tina 12 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala puno svima koji su mi dosta toga objasnili..Inace muz zeli to ali ja neznam dali je to njegova bas iskrena odluka jer na pocetku nije bio za to..E sad sto se mene tice ja zaista nisam spremna na takav korak U GLAVI ZELIM NEMOGUCE i jos nisam stavila tacku na azoo.Mislite sta hocete o meni ali takva sam neznam sta da radim lepo je cuti srecne parove ali ta pitanja koje je Rominka napisala me i dalje muce kako reci kome kako reci detetu kakooooo??A vi koji ste rekli obitelji i prijateljima zivite onda u prelepoj sredini gde ljudi ne koriste tudju nesrecu.pozdrav
    sama sebi si dala odgovor. Ti uopce nisi spremna na taj korak i ne cini ga. Shvati da te to ne cini ni boljom, ali ni losijom osobom. Nitko ne kaze, ni ocekuje da ti moras poci tim putem. Daj si vremena. I razgovaraj s muzem. To je jedino rjesenje. On je jedini koji ti moze dati odgovore, uvid u osjecaje, u dileme, u pitanja. Moras si moci dati odgovore na pitanja koja te muce. Skupa s muzem, moras oko odgoja biti suglasna. Moras si vizualizirati dijete i razgovore s njim, ukoliko odlucite reci.
    Ne znam koliko imate godina, ali daj si vremena.

  39. #839

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    145

    Početno

    Citiraj lopuzica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav drage moje!
    Ja sam prosle godine bila aktivna, pa sam napravila pauzu, jer smo razmisljali kako i sta dalje. Sad sam prelistala prepisku i vidim da se dosta vas izborilo protiv azoospermije i da sada ljuljate svoje bebe Od srca vam svima cestitam, da vas ne imenujem pojedinacno.
    Nas slucaj je takav da suprug ima neopstruktivnu azoospermiju. Nakon operacije Micro Tese nije pronadjen nijedan spermatozoid. Napravili smo pauzu i odlucili da idemo na vantjelesnu oplodnju doniranim spermatozoidima. S obzirom da su svi moji nalazi dobri, planirala sam da idem na postupak IUI. Mnogi su skepticni kad to pomenem, jer je veoma nizak stepen uspjesnosti, ali ja nekako vjerujem da mogu uspjeti i sa ovom metodom. Ako neko ima iskustva sa ovom metodom, molim vas da mi kazete kakvi su vasi utisci. Zasto_bas_mi, ako mozes javi se, jer koliko sam shvatila ti si isla na postupak IUI i iz prvog pokusaja ste uspjeli. Hvala punooo!
    Cao Lopuzice...
    Da... ja sam ostala trudna iz PRVOG IUI pokusaja. Nisam cak uzimala nikakve tablete/inekcije. Bukvalno sam ostala trudna iz prirodnog ciklusa.
    Nisam mogla verovati.
    Pisi mi privatno ako imas ikakvih dodatnih pitanja.

    Mi kao i tinkerbell83 nasu curu OBOZAVAMO!
    Jos jednom da ponovim da je moj muz isao na 3 operacije (dve su bile MICRO TESE)
    Navodno USPESNE, ali sta znaci to uspesne kad nakon 4 IVFa ja nisam ostala trudna.
    Sve je to trajalo skoro pa 10 mukotrphin godina i ja nikome ne zelim taj stres kroz koji smo mi prosli.
    U svemu tome sam ja bila tvrdoglavo magare koje nije moglo da se pomiri sa tom prokletom dijagnozom, pa sam ga jadnika gurala u propast.
    Pisite kome god treba podrska.
    Ljubim vas!

  40. #840

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    145

    Početno

    Tina, samo da ti kazem da mi nismo nikome govorili.
    Koliko je to dobro, u neku ruku i nije.
    Neki od parova ovde su rekli samo roditeljima i dobili punu podrsku od njih, sto je SUPER.
    Mi se ponekad osecamo kao da "varamo" nase, ali samo PONEKAD jer oni bebu obozavaju. To je bila nasa odluka, da stitimo nasu privatnost.
    U 99% slucajeva ne razmisljamo o tome jer sto je duze imamo, to je vise volimo.
    To mogu da ti kazem.
    Mi smo poceli da razmisljamo o donatorskoj tek kada je klinika nakon 4og IVF-a iskoristila sve uzorke i ono sto je ostalo tkiva "bacili".
    Ja sam odplakala 2 puna dana jer sam se tek tada osecala da smo udarili od zid, ali da se to nije desilo ko zna koliko dugo bih imala laznu nadu.
    Ko zna koliko godina bi proslo i koliko bi mi zivaca i novca potrosili bez ikakvog uspeha.
    Sve se desi sa razlogom.

  41. #841
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    MM je dobio nalaz hormona i krvi neki dan... FSH je duplo veći od gornje granice, LH je malo povećan a testosteron je u granicama normale.... sad idemo andrologu, vidjeti što će on reći no bojim se da s ovakvim nalazima nema nikakve nade na naše, biološko, zajedničko dijete...

  42. #842
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    ERA ovaj put je težak i treba imati snage i biti uporan. Na početku ste.
    Naš prvi spermiogram je glasio: ništa nije nađeno u nativnom uzorku, a nakon centrifuge 1 mrtav spermij.

    Da li ste razmišljali o biospiji testisa? Imate li napravljen kariogram i mikodelecije y kromosoma?

  43. #843
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Citiraj Frixie prvotno napisa Vidi poruku
    ERA ovaj put je težak i treba imati snage i biti uporan. Na početku ste.
    Naš prvi spermiogram je glasio: ništa nije nađeno u nativnom uzorku, a nakon centrifuge 1 mrtav spermij.

    Da li ste razmišljali o biospiji testisa? Imate li napravljen kariogram i mikodelecije y kromosoma?
    Razgovarali smo o biopsiji ali se on toga uzasava

  44. #844
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Razgovarali smo o biopsiji ali se on toga uzasava... vadenje krvi izaziva neobjasnjiv strah tako da biopsija, barem za sada, nije vjerojatna...

    Nismo radili te pretrage, za sada cekamo termin kod androloga pa ce nas valjda on poslati na to...

    Jeste li vi imali poboljsanja nakon tog spermiograma s mrtvim spermijem? Kakvi su bili hormoni tvom M?

  45. #845
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    MM ima povišen FSH, sto je i normalno kod takvih loših spermiograma. Testosteron je bio ok.
    Mi smo napravili kompletnu mušku obradu i razlog takvog spermiograma su mikrodelecije y kromosoma (sva sreća C regije). Inače nikad nismo imali vise od 10komada spermija nakon centrifuge.

    Krajem 11mj smo bili kod urologa za dogovor za biopsiju, pa je muž dobio 6mjesecnu terapiju klomifenima da mu još vise podignu FSH i testosteron (da prisili tijelo na proizvodnju spermija).
    Inače i mm se užasavao na početku puta biopsije, al ona se radi pod općom anestezijom pa je nekako “pristao” s vremenom da bi isao ako treba.

    Vjerujem da će vam androlog dati još par savjeta sto provjeriti. Samo budite uporni i ne dajte se! Teško je, znam... al porazgovarajte o svim opcijama otvoreno i budite jedan drugom vjetar u leđa.

  46. #846
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Jedva čekam da napravimo i te pretrage pa da imamo više info.
    Vama držim fige da terapija uspije i da bude spermića u izobilju za 6 mjeseci. Vjerojatno im treba vremena da se naviknu na ideju biopsije... drago mi je da je tvoj M s vremenom malo izmijenio stav!
    Svaka informacija i iskustvo drugih nam je zlata vrijedno. Nadam se da ćemo i mi imati nešto konkretnije i pametnije za reći kad prođemo pretrage do kraja.

    Ma, nekada smo skroz cool, a nekada jedva držimo glavu iznad vode... Jedino što lakše podnosim su moje menstruacije, dok nismo imali nikakvu dijagnozu svaka menstruacija je bila smak svijeta...

  47. #847
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Mi smo terapiju stavili sa strane
    Našli smo dva malca koji su dobro napravili posao.

  48. #848
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    ajme! koje divne vijesti!!! sad sam vidjela i post od neki dan! čestitam od srca, takooo sam sretna zbog vas!!!!

    znači i za nas azoo ima nade!!!nema odustajanja bez borbe... a vama želim finu, školsku trudnoću

  49. #849
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Hvala

    Nade uvijek ima, mi smo razmišljali nakon nekog vremena i o donaciji, koju smo recimo u samom početku odbili. Budite uporni, obavite maksimalne pretrage i budite si ogromna podrška. I onda je sve lakše.

    Držim palčeve da je riječ o opstruktivnoj azoo i da će sve biti ok. Sretno! I ako niste, moj savjet je da potegnete do Zg-a i u jednoj od privatnih poliklinika za MPO napravite spermiogram. Aparati su bolji i brojanje je "ručno".

  50. #850

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj zasto_bas_mi prvotno napisa Vidi poruku
    Cao Lopuzice...
    Da... ja sam ostala trudna iz PRVOG IUI pokusaja. Nisam cak uzimala nikakve tablete/inekcije. Bukvalno sam ostala trudna iz prirodnog ciklusa.
    Nisam mogla verovati.
    Pisi mi privatno ako imas ikakvih dodatnih pitanja.

    Mi kao i tinkerbell83 nasu curu OBOZAVAMO!
    Jos jednom da ponovim da je moj muz isao na 3 operacije (dve su bile MICRO TESE)
    Navodno USPESNE, ali sta znaci to uspesne kad nakon 4 IVFa ja nisam ostala trudna.
    Sve je to trajalo skoro pa 10 mukotrphin godina i ja nikome ne zelim taj stres kroz koji smo mi prosli.
    U svemu tome sam ja bila tvrdoglavo magare koje nije moglo da se pomiri sa tom prokletom dijagnozom, pa sam ga jadnika gurala u propast.
    Pisite kome god treba podrska.
    Ljubim vas!
    Jeste li isli na donaciju iliii?

    __________________________
    MM 35 Azoo, ja 36 sve ok

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •