Stranica 19 od 45 PrviPrvi ... 9171819202129 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 901 do 950 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #901

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    8

    Početno

    Stvarno ne znam , morala bi potražiti nalaz, koji ionako nismo najbolje razumijeli. Ugl. Kad smo bili na prvoj op TESE i nakon negativnog rezultata, doktorica je rekla da nam ni ona ne može reci zbog čega je to tako, jer je mm kako je rekla “ jedan mlad, zdrav čovjek, koji je u najboljim godinama da postane tata “ To smo zatim čuli isto i od Urologa kod kojeg smo bili nakon op ( koji i vodi sve ovo) . Jedino je doktorica napomenula da bi moglo biti zbog genetskog nekog kromosoma. ( sto je kasnije Urolog potvrdio kao negativno, znaci nije ni genetski ) .
    Iskreno želim vam svu sreću i punoooo strpljena . I ne bojte se ništa pitati, jer ovi kod nas i ne govore puno, pa se mora sve izvlačiti. ♥️

  2. #902

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    8

    Početno

    Draga Lopuzica
    Ja se u potpunosti slažem s tobom, ali se valjda hvatamo za svaku najmanju nadu da će nešto pomoći.
    Htjela sam reci da sam jako puno čitala o MICROTESA op i nadala se da će nam ona možda donijeti pozitivne rezultate, ali kad smo došli kod urologa ( nakon prve negativne TESE ) rekao je da to nije bolje od TESE , ostala sam u čudu i slušala do kraja . Ugl preporučio je opet TESE.
    Ne znam bi sama šta i kako, ali se osjećam uzasno bespomoćno.

  3. #903

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Natasha1 prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno ne znam , morala bi potražiti nalaz, koji ionako nismo najbolje razumijeli. Ugl. Kad smo bili na prvoj op TESE i nakon negativnog rezultata, doktorica je rekla da nam ni ona ne može reci zbog čega je to tako, jer je mm kako je rekla “ jedan mlad, zdrav čovjek, koji je u najboljim godinama da postane tata “ To smo zatim čuli isto i od Urologa kod kojeg smo bili nakon op ( koji i vodi sve ovo) . Jedino je doktorica napomenula da bi moglo biti zbog genetskog nekog kromosoma. ( sto je kasnije Urolog potvrdio kao negativno, znaci nije ni genetski ) .
    Iskreno želim vam svu sreću i punoooo strpljena . I ne bojte se ništa pitati, jer ovi kod nas i ne govore puno, pa se mora sve izvlačiti. ♥️
    Da bi urolog znao da nije genetski problem trebali bi napraviti genetsko testiranje koje se u Njemačkoj radi u praxis für Humangenetik, čiji se nalazi čekaju 4 tjedna (mi još uvijek čekamo) bez nalaza genetskih nalaza i nalaza hormona oni nemaju šta pričati ! Uzmi stvar u svoje ruke i inzistirajte na uputnicama za daljnju obradu! Između ostalog i NMR hipofize! Sve je to povezano jedno s drugim i jako teško za dati konačnu dijagnozu!
    Svu sreću ti želim!

  4. #904

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Azoivi,
    Slažem se sa tobom da treba prvo da se urade sve pretrage. Ja sam to i napisala sve Natashi 1 kad sam joj se prvi put obratila. Nisam bila redovno na forumu, pa nisam stigla sve detaljno da pročitam unazad, nisam shvatila da nije uradila nalaze. U svakom slučaju tek kada se urade svi nalazi može se znati kako se dalje treba nastaviti liječenje.
    Mom suprugu su uredni svi genetski testovi, hormoni su svi ok osim FSH koji je duplo povisen u odnosu na gornju granicu.

  5. #905

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Natsha1,
    Mogu da zamislim kako se osjećaš i vjerujem da si zbunjena.
    Ispričaču ti ukratko našu priču.Naš prvi susret sa jednim urologom je bio kada smo od nalaza imali samo spermogram. Na tom pregledu urolog je mom mužu prepisao hormonsku terapiju, a da pritom nije tražio da uradimo nalaze hormona. Nama je to bilo sululdo, jer neko želi da liječi nešto, a da pritom ne zna u kakvom je stanju oraganizam mog muža i šta je zapravo uzrok azoospermie. Odmah smo promjenili urologa.Otišli smo kod drugog urologa koja je tražila da uradimo nalaze hormona (što nam se na prvu svidjelo). Svi hormoni su bili u redu osim FSH koji je bio duplo veći od gornje granice. Dok smo čekali pregled, ja sam se u međuvremenu infomislala na forumima i čitala medicinske članke i došla do saznanja da povišen FSH pokazuje da ne postoji spermatogeneza u organizmu i da je to razlog što se ne proizvode spermatozoidi kod mm. Kad smo došli na kontrolu dr nam je da nalazi "nisu tako loši" i dala mm hormonsku terapju. Nismo pristali ni na tu terapiju. Poslije toga smo otišli kod još dva urologa, oba su rekli nema pomoći kod visikog FSH, da ne postoji terapija kojom se to može dovesti u red i savjetovali su nam Micro Tese ili odmah da idemo na donaciju. Tako smo i uradili.
    Sve ovo pričam iz razloga da shvatiš da u medicini ima dosta prevaranata koji žele da uzmu novac. Nas su pokušali da prevare, ali nismo dozvolili, jer kad malo racionalno razmisliš, shvatiš da nema smisla da te neko liječi, a da pri tom ne zna uzrok. Ja sam dosta odgovora našla na forumima, tako da pitaj slobodno šta god te interesuje. Ne kažem da ovjde ljudi znaju sve,niti da ja znam sve, ali svako će ispričati djelić svog iskustva iz kojeg možda možeš da izvučeš pouku ili dobiješ ideju kako i šta dalje.
    Nema mi apsolutno logike da vaš doktor kaže da je Tese bolja od Micro Tese, jer kako jedan djelić pod mikroskopom, može da bude mjerodavniji od cijele površine tkiva testisa pod mikroskopom.
    Vi odlučite šta ćete i kako ćete dalje, ali smatram da to što sam ti rekla ja i još nekoliko cura da prvo uradite nalaze hormona i genetike u svakom slučaju ne može nikako da škodi. Tek na osnovu nalaza imaćete jasniju sliku cijele dijagnoze. Sretnoooooo!!!!!

  6. #906

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Draga lopuzice, dal ste pokušali piti matičnu mliječ i macu? Za našu dijagnozu nema BAD puno pomoći pa ja nekako pokušavam sa tim prirodnim pripravcima učiniti nesto

  7. #907
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Azoivi, ako niste napravili hormonsku sliku, pazite sto radite jer svi ti pripravci mogu jako nastetiti muzu ako ne znate kakvo je stanje. Kad je azoo u pitanju nema pripravaka, osim medikamenata i biopsije koje mogu eventualno pomoci, uz nadgledanje dr i odobrenje s njihove strane.

  8. #908

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Drago mi je sa ste se javili, imam jedno pitanje! Hormonska slika je takva da je prije mjesec dana bio LH 69 (najveći ikad Ikom valjda

  9. #909

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Drago mi je sta ste se javili, imam jedno pitanje! Hormonska slika je takva da je prije mjesec dana bio LH 69 (najveći ikad Ikom valjda ) testosteron 0,4 , FSH uredan nakon mjesec dana stručna obrada svega kod endokrinologa i sve u najboljem idealnom redu! Moje pitanje je da li i kako je to moguće ?? Najlogičnije meni da je jedan od laboratorija pogriješio ili se nama zaista desilo čudo !
    P. S prije postano je samo polovično ne znam zašto je tako ispalo!
    Hvala unaprid

  10. #910

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Azoivi, moj muž je pio macinu travu i još mnoge druge trave, Proxeed suplement.., čak i neke hormonske terapije. Ništa od toga nije pomoglo. Iz ove perspektive, sada vidim da je to bilo bacanje novca i gubljenje vremena, ali baš kao i vi, pokušavali smo sve i svašta.
    Slažem se sa Rominkom, da to nekad može biti i štetno po tvog muža, doduše prirodni preparati i ne baš, ali vještački vitamini, hormoni i sl. itekako mogu. Kada uradite nalaze hormona, biće vam mnogo jasnija slika, jer ako su horomoni ok, onda se možda i može nešto uraditi sa nekim dodacima. Mom mužu sa povišenim FSH, ne može ništa od toga pomoći, jer spermatogeneze nema.

  11. #911

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Azoivi, nije mi se učitala stranica, tek sad vidim da si odgovorila.
    Samo mi reci, pored svih tih nalaza, spermogram je i dalje nula?

  12. #912

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Samo jednom dosad smo ga i vadili i dijagnoza je ta koja je, nismo još ponovili nakon ovih novih nalaza hormona tek 15.04 imamo termin! Šta ti misliš o ovolikoj razlici na nalazima?

  13. #913

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Iskreno po svemu sudeći, najprije će biti da je greška. Nema mi logike da bilo kakva terapija odreaguje toliko dobro da nalazi budu perfektni, jer svaka provjera reakcije organizma se radi nakon 72 dana koliko traje spermatogeneza.
    Ne bi bilo loše da ponovite i spermogram, ko zna, možda se i tu desila greška, što vam od srca želim Ili se prosto desilo čudo

  14. #914

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Ni sama ne znam šta da mislim, al svakako ćemo ponoviti sve! Ovo je grozan osjećaj , nažalost svima nama dobro poznat!
    Kaži mi da li su se kod vas našli plivači na micro tesi unatoč povišenom FSH hormonu?

  15. #915

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Ne, kod nas nije pronađen niti jedan, čak ni mrtav, nepravilnog oblika.. ništa, iako su mom mužu oba testisa otvorili.

  16. #916

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Draga lopuzice ne znam šta bi ti rekla,osim da ti od srca želim puno puno snage i tebi i tvom dragom!

  17. #917

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Azoivi, hvala ti! Šta da se radi, pomirili smo se s tim. Za mjesec dana idemo na VTO sa doniranim spermićima i sve svoje misli usmjerili smo ka tome

  18. #918

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Svu sreću vam želim, u mojim molitvama si

  19. #919

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Hvala Azoivi! I ja vama od sveg srca želim da dodjete do spermića!

  20. #920

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Dobro večer cure... Čitam vas mjesec dana. Od kada su mom suprugu diagnosticirali azoo.
    Bilo je svega, plakanja, suza, živčanluka, al nekako smo se digli na noge i idemo dalje.
    Ono što je moj mm napravio do sada je:
    2X spermiogram-nula
    Hormoni-sve super, osim FSH = 26)
    UVZ-odlično
    Briseve na bakterije-odlično
    Trenutno je uzorak dao za kariogram i mikrodelecije na Y kromosomu kako bi isključili genetiku(nadamo se).
    Ići ćemo dalje. Skeptična sam prema prirodnim pripravcima i vitaminima koji će mi dati 100% nadu, a bojim se da se nakon 2 mjeseca razočaram u to sve.
    Tese ili micro tese nam ne gine. Spremni smo. On ponekad padne, al ga ja svaki put podignem. Ljubav to je!

  21. #921
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Pozdrav,zene! Treba mi mala pomoc! Mi smo nas problem resili,ali ovo je za poznanicu... Da li neko zna na kojoj klinici radi dr Emre Micro tesu? Kada smo mi isli to je bio New life,tamo smo radili I vto I sve,ali nije vise tamo. Ako neko zna,molim vas pisite!

  22. #922

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Draga Mimi,

    zao mi je, nikad necu zaboraviti dan lad smo dobili 1.spermiogram i azoo....saka u glavu!
    Fsh i je problem, znaci vjerojatno da je neopstruktivna....sto znaci da se ne proizvode spermiji...
    Odite svakako na Tese ili micro...onda cete znati dalje...uhvatite se posla i ne odugovlacite nista. kad napravite TESE i jos koji kasnije spermiogram...razmislite i o dr.opcijama...razgovarajte...
    Mi smo nakon drame i godina i godina st9 smo izgubii odlucili se na donaciju, i evo nas, cekamo bebicu.
    Tesko je ali u zivotu ima puno gorih stvari i bolesti....
    Moj savjet je da nikome ne govorite za problem koji tocno imate jer ako se odlucite za donaciju da to bude nesto samo vase...
    Ako kazete svima do cega je, tesko cete kasnije objasniti kako ste dobili dijete....

    SRETNO I GLAVU GORE! [emoji813]

  23. #923

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Azoivi....
    sve je moguce i sve treba iscrpiti...
    bilo je svakakvih slucajeva, ali visok FSH je shit i daje malu nadu...zato iscrpite sve moucnosti ali ne gubite pun vremena (ovisno koliko godina imate) i razmisljajte i o dr.opcijama...
    Znam kad bi netko meni predlagao dr.opcije mrzila bih ga, ali to je tako i to je istina...
    Sad cekamo bebicu PFC i nasoj sreci nema kraja unatoc mojim moralnim upitnicima i svemu....sretno!
    Citiraj Azoivi prvotno napisa Vidi poruku
    Ni sama ne znam šta da mislim, al svakako ćemo ponoviti sve! Ovo je grozan osjećaj , nažalost svima nama dobro poznat!
    Kaži mi da li su se kod vas našli plivači na micro tesi unatoč povišenom FSH hormonu?

  24. #924

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    tako je!

    od NECEGA se moze napraviti NESTO ali od NISTA nikako se ne moze napraviti NESTO ((
    Citiraj lopuzica prvotno napisa Vidi poruku
    Azoivi, moj muž je pio macinu travu i još mnoge druge trave, Proxeed suplement.., čak i neke hormonske terapije. Ništa od toga nije pomoglo. Iz ove perspektive, sada vidim da je to bilo bacanje novca i gubljenje vremena, ali baš kao i vi, pokušavali smo sve i svašta.
    Slažem se sa Rominkom, da to nekad može biti i štetno po tvog muža, doduše prirodni preparati i ne baš, ali vještački vitamini, hormoni i sl. itekako mogu. Kada uradite nalaze hormona, biće vam mnogo jasnija slika, jer ako su horomoni ok, onda se možda i može nešto uraditi sa nekim dodacima. Mom mužu sa povišenim FSH, ne može ništa od toga pomoći, jer spermatogeneze nema.

  25. #925

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    hm...
    dobro je sto je Fsh uredan....
    Citiraj Azoivi prvotno napisa Vidi poruku
    Drago mi je sta ste se javili, imam jedno pitanje! Hormonska slika je takva da je prije mjesec dana bio LH 69 (najveći ikad Ikom valjda ) testosteron 0,4 , FSH uredan nakon mjesec dana stručna obrada svega kod endokrinologa i sve u najboljem idealnom redu! Moje pitanje je da li i kako je to moguće ?? Najlogičnije meni da je jedan od laboratorija pogriješio ili se nama zaista desilo čudo !
    P. S prije postano je samo polovično ne znam zašto je tako ispalo!
    Hvala unaprid

  26. #926

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Ljudi,

    vrlo je vazno razdvajati pojam Neopstr.azoo i opstr.azoo prilikom razgovora. Jer kod opstr.azoo proizvodnja postoji ali je samo tehnicki problem i u tom slucaju je mnogo lakse. Ali kod neopstr.azoo koja se uglavnom ocituje povisenim Fsh nema uopce proizvodnje!!! Nemojte se zavaravati citajuci neke postove koji su uspjesno zavrsili jer nitko ne pise kakva azoo je u pitanju a to je nebo- zemlja razlika!!!!

    Molim nekoga i svakoga da tu za sve prisutne navede slucaj koji sa sigurnosu zna da je s Neopstr.azoo tj povisenim FSH dosao do toga da su pronasli cijeli spermij ili dosli do trudnoce!?
    VRLO VAZNO ZA SVE!
    Hvala.

    Jos nesto, svih ovih godina moram primjetiti da kod neopstr.azzo se nitko ne bavi muskarcem vise nego se obave svi pregledi i nalazi i to je to. Kasnije se sve radi oko zene tj na ginekologiji...malo glupo jer nije do zene vec do muskarca?!?!? Ili zbilja nema opcije za takve muskarce ili se nitko ne bavi njima?!?!?!
    to sam nekako primjetila s postavljanjem te dijagnoze sve druge opcije staju?!?!?

  27. #927

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Carrot,
    Potpisujem sve što si rekla. Ja sam na forumima čitala i pratila neke djevojke koje su govorile da im muževi imaju sve uredne nalaze, a radili su nekoliko punkcija i biopcija i ništa. Ali kad odu na Micro Tese, tamo dobijaju pune epruvete spermatozoida. Moj zaključak je, ako je dobar FSH (pokazatelj spermatogeneze kod muškarca) onda ima i nade, a prepreke su tehničke prirode (neko ima varikokelu, neko nešto drugo). Ali ako je FSH visok, tada nema spermatogeneze i tu je kraj priče. Mi smo poslije Micro Tese operacije zahtjevali histo-patološki nalaz, koji smo poslije nosili kod patologa na obrazloženje. Tu je otkriveno da nema prisutnih čak ni primarnih ćelija od kojih nastaju spermatozoidi, već poneka Sertolijeva ćeija.
    Isto kao i Carrot, voljela bih baš da vidim da se javi neko ko je uz pomoć nekih terapija dobio zdrave spermatozoide, bilo bi mi veoma značajno.
    MimiDrimi, situacija vam je identična našoj. Dijagnoza je preteška i šokirajuća, ali bitno je što prije skupiti snage i suočiti se i ne gubiti vrijeme. Moje mišjenje je da ne gubite vrijeme na hormonske terapije, već da uradite neki konkretan zahvat.
    Mi smo trenutno u stimulaciji, sutra putujemo za Prag. Ovo je naš prvi IVF postupak sa doniranom spermom. Nadamo se najboljem!

  28. #928

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj lopuzica prvotno napisa Vidi poruku
    Carrot,
    Potpisujem sve što si rekla. Ja sam na forumima čitala i pratila neke djevojke koje su govorile da im muževi imaju sve uredne nalaze, a radili su nekoliko punkcija i biopcija i ništa. Ali kad odu na Micro Tese, tamo dobijaju pune epruvete spermatozoida. Moj zaključak je, ako je dobar FSH (pokazatelj spermatogeneze kod muškarca) onda ima i nade, a prepreke su tehničke prirode (neko ima varikokelu, neko nešto drugo). Ali ako je FSH visok, tada nema spermatogeneze i tu je kraj priče. Mi smo poslije Micro Tese operacije zahtjevali histo-patološki nalaz, koji smo poslije nosili kod patologa na obrazloženje. Tu je otkriveno da nema prisutnih čak ni primarnih ćelija od kojih nastaju spermatozoidi, već poneka Sertolijeva ćeija.
    Isto kao i Carrot, voljela bih baš da vidim da se javi neko ko je uz pomoć nekih terapija dobio zdrave spermatozoide, bilo bi mi veoma značajno.
    MimiDrimi, situacija vam je identična našoj. Dijagnoza je preteška i šokirajuća, ali bitno je što prije skupiti snage i suočiti se i ne gubiti vrijeme. Moje mišjenje je da ne gubite vrijeme na hormonske terapije, već da uradite neki konkretan zahvat.
    Mi smo trenutno u stimulaciji, sutra putujemo za Prag. Ovo je naš prvi IVF postupak sa doniranom spermom. Nadamo se najboljem!
    Aaaaaa Lopuzica, sutra putujete....
    Mi smo bili u 2.mj i iz 1. puta uspjeli. Vratili 2 morule (3 dana stare opl.stanice) i primila se jednaaaa....sretni smo jako, unatoc svim strahovima i nedoumicama.... kakve su me sve dileme morile a sad...sad jedva cekam da se rodi bebica...
    Jos sretnooo...uzivat cete u Pragu....iiii samo pozitivno i opusteno!!! To je najvaznije....Sretnooooo [emoji214][emoji214]

  29. #929

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Draga Carrot ako sam dobro shavitila na forumu ima i slučajeva sa potpuno urednim hormonima i na tesi i micro tesi nista nema, kako je to mguce?

  30. #930

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Daaa Carrot, idemo. I mi smo u PFC Opušteni smo, sretni, nestrpljivi... Gledamo na ovo kao da idemo na odmor i da vidimo predivni Prag! Nadamo se ishodu poput vašeg!
    Uživaj u trudnoći draga. Poslije svega što ste prošli, zaslužili ste!!!!
    Azoivi, izvini što se ubacujem, ali ja sam sretala slučajeve gdje su svi nalazi svi ok, a spermogram nula, punkcija nula, biopsija nula, ali na Micro Tese nadju baš dosta. S obzirom da je vama FSH uredan, to je pokazatelj da se spermatogeneza odvija, ali negdje postoji problemčić. Ne znam da li ste radili testove na Chlamidiu, Mikoplazmu i Ureaplazmu ili da možda tvoj muž ima proširnu venu varikokelu. Znam slučaj gdje je to bila prepreka. U svakom slučaju vi zaista imate čemu da se nadate Sretnoooooo!!!!!!

  31. #931

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Joj draga lopuzice sad vidim da idete na put po svoju najveću životnu nagradu

  32. #932

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj lopuzica prvotno napisa Vidi poruku
    Daaa Carrot, idemo. I mi smo u PFC Opušteni smo, sretni, nestrpljivi... Gledamo na ovo kao da idemo na odmor i da vidimo predivni Prag! Nadamo se ishodu poput vašeg!
    Uživaj u trudnoći draga. Poslije svega što ste prošli, zaslužili ste!!!!
    Azoivi, izvini što se ubacujem, ali ja sam sretala slučajeve gdje su svi nalazi svi ok, a spermogram nula, punkcija nula, biopsija nula, ali na Micro Tese nadju baš dosta. S obzirom da je vama FSH uredan, to je pokazatelj da se spermatogeneza odvija, ali negdje postoji problemčić. Ne znam da li ste radili testove na Chlamidiu, Mikoplazmu i Ureaplazmu ili da možda tvoj muž ima proširnu venu varikokelu. Znam slučaj gdje je to bila prepreka. U svakom slučaju vi zaista imate čemu da se nadate Sretnoooooo!!!!!!
    Javi nam svaki korak...i javi se u pp ako te bilo sto zanima...[emoji214]

  33. #933

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Azoivi prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Carrot ako sam dobro shavitila na forumu ima i slučajeva sa potpuno urednim hormonima i na tesi i micro tesi nista nema, kako je to mguce?
    hej...ne znam sad tocno da je fsh uredan a da nema na microtese nista....
    Trebalo bi biti vec i na biopsiji tj Tese...a micro tese da ne govorim...
    Vjeruj mi fsh je sve!
    A opet s druge strane struka ce reci da je bilo i u ovom i u onom slucaju izuzetaka...
    Uglavnom, nemate sto razmisljati nego biopsija ili microtese pa cete znati vise...
    Sretno!
    Posljednje uređivanje od Carrot : 08.05.2018. at 10:02

  34. #934

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Carrot prvotno napisa Vidi poruku
    hej...ne znam sad tocno da je fsh uredan a da nema na microtese nista....
    Trebalo bi biti vec i na biopsiji tj Tese...a micro tese da ne govorim...
    Vjeruj mi fsh je sve!
    A opet s druge strane struka ce reci da je bilo i u ovom i u onom slucaju izuzetaka...
    Uglavnom, nemate sto razmisljati nego biopsija ili microtese pa cete znati vise...
    Sretno!
    Draga carrot, očito da nisam najbolje shvatila da je tese zapravo biopsija, ja sam mislila da biopsija ide i dublje od micro tese!
    Kod nas je LH na prvom vađenju hormona bio ogroman, a testosteron nizak dok je FSH bio u normalu, posljednji nalazi hormona sve u idealnom redu ! Obadvoje imamo 29 godina, ali ne želim gubiti ni trenutak vremena vise kaskajuci u mraku i čekajući da se dogodi čudo , u 7 mjesecu idemo na micro tese pa ćemo viditi sto i kako dalje!
    Hvala ti puno na ovim informacijama koje su mi razjasnile neke stvari!
    Lopuzice draga svu srecuuuuu ti želim

  35. #935

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Azoivi prvotno napisa Vidi poruku
    Draga carrot, očito da nisam najbolje shvatila da je tese zapravo biopsija, ja sam mislila da biopsija ide i dublje od micro tese!
    Kod nas je LH na prvom vađenju hormona bio ogroman, a testosteron nizak dok je FSH bio u normalu, posljednji nalazi hormona sve u idealnom redu ! Obadvoje imamo 29 godina, ali ne želim gubiti ni trenutak vremena vise kaskajuci u mraku i čekajući da se dogodi čudo , u 7 mjesecu idemo na micro tese pa ćemo viditi sto i kako dalje!
    Hvala ti puno na ovim informacijama koje su mi razjasnile neke stvari!
    Lopuzice draga svu srecuuuuu ti želim
    Drago mi je da sam pomogla...super...u 7.mj cete znati onda sve zapravo...javi nam kako je proslo! Puno srece i strpljenja [emoji8]

  36. #936

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Pozdrav,ja sam.nov.na.forumu. Imam isti problem kao I vasi muzevi neopstruktivna azoospermia,visok fsh 28 I lh 15 Lecio sam se kod.Vinke u beogradu gde su mi se u ejakulatu pojavili retko progresivni spermatozoidi posle tromesecne terapije cetvrtina klomifena I vitamin E. Ona predlaze da radimo micro tese,I nalazi spermstozoide koji nisu razvijeni dovoljno. Posle od embriologa u jevremovoj saznajemo da to nije micro tese nego multiple tese. Prelazimo da se lecimo u bosnu ,klinika bahceci,zbog doktora Emrea. Tamo saznajemo ds on.vise tamo ne radi,ali da ga menja dr Hajrudin Spahovic,koji je radio par godina uz njega I obucen.je. (tako su nam.rekli) nama je on stvarno delovao.prijatno,I prihvatam njegovu terapiju horminima menopur dva puta nedelkno I pregnil.jednom.nedeljno. sada sam.pri kraji terapije I kad sam.radio.hormone fsh mi.pao na 5,5.-lh takodje u graniama. Testosteron kojibje.bio nizak.skocio. ja sam.se dosta informiaao.kad sam.saznao za ovaj moj problem. Moje pitanje je da li je moguce uopste spustiti toliko fsh. Da li je nekom pomogla ovakva terapija. Ja sam isao u laboratoriju I oni mi kazu da nema sanse da su pobrkali nalaze.
    Unapred zahvalan,pisem sa telefona pa sam malo nabacao,cinjenice

  37. #937

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Iščitavajući sve forum na ovu temu detaljno ovo je stvarno čudo, jer nigdje nisam pročitala da je neko uspio FSH sniziti (možda sam u krivo, neka me isprave cure ako griješim) Ovaj tvoj post bi mogao mnogima curama puno značiti ! Kod nas je problem u LH hormonu koji se bez ikakve medicinske terapije vratio u normalu i mi i dalje mislimo da su nam zamjenili nalaze ili da je pogreška u laboratoriju jer liječnici nemaju objašnjenje za to
    Posljednje uređivanje od Azoivi : 09.05.2018. at 22:08

  38. #938

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Sad čekamo rezultat drugog spermigrama jer smo od otkrića ove prestraše dijagnoze napravili samo 1 i on je pokazao sve 0! Ne očekujem neki pomak , spremni smo na sve !
    Zna li neko od vas koji uzrok azospermije može biti osim zaušnjak, genetike i prekasnog spuštanja testisa sto kod nas nije razlog i uporno pokusavam otkriti kako je došlo do toga?

  39. #939

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Sinbad, zaista interesantna situacija. Mi ovdje bas polemisemo oko toga da li od hormonske terapije mogu da nastanu spermatozoidi. Ti si prvi slucaj za koga sam cula da su se pojavili.
    Mi smo isto isli kod Vinke, terapija je bila identicna. Medjutim, kad smo dosli kod nje i uradili nalaze, pokazali joj (fsh je bio 26), ona je rekla “pa ovo nisu losi nalazi hormona”. Na prvu nas je obradovala, ali poslije kad sam iscitala sve i razmjenila komentare, shvatili smo da nas je htjela obmanuti i zavlaciti, tako da smo odmah odustali od nje.
    E sad u vezi snizavanja FSH. To je bilo i moje pitanje na pocetku. Meni su rekli da je FSH pokazatelj da se spermatogeneza ne odvija, a da FSH nije uzrok azoospermije. Znaci ti si lijecio posljedicu a ne uzrok, testosteron takodje, a spermatozoida i dalje nema, a to bi trebao biti jedini cilj zapravo.
    Mi smo Micro Tese radili kod dr Emrea. Nakon negativnog ishoda rekao nam je da je jedina moguca terapija za azoospermiju tretman maticnim celijama, sto je preskupo ili donacija ili usvajanje.
    Moj zakljucak je da je jako tesko, skoro nemoguce doci do spermatozoida uz pomoc hormonski terapija, a iskreno bih voljela da grijesim. Ako tebi uspije sa tim terapijama, mi cemo odmah odustati od donacije i krenuti tvojim stopama.
    Jos jedno pitanje, na osnovu cega je Vinka donijela zakljucak da su nadjeni progresivno pokretljivi spem., da li na osnovu spermograma? Koliko ih je bilo?
    I ne razumijem ovo u vezi multipla tese? Prvi put cujem za tu metodu. Kako te je poslala na jednu, a radio si drugu?
    Iskreno, zelim ti da uspijes!

  40. #940

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Azoivi, hvala ti na lijepim zeljama
    Ja sam nekako sigurna da cete vi uspjeti!
    Upravo to, veoma je bitno da li je azoospermija urodjena ili stecena. Azoospermiju moze da uzrokuju zauske, spusteni testisi, jaki udarci u testise.. Postoje oni koji nemaju spermatozoide usljed hemoterapije, neko od stresa nema trenutno, pa im se pojave. Zato kod takvih slucajeva moguce je naci nesto nakon
    Micro Tese, jer su se spermatozoidi nekada proizvodili.
    Nesto vjerujem u vas <3

  41. #941

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj lopuzica prvotno napisa Vidi poruku
    Azoivi, hvala ti na lijepim zeljama
    Ja sam nekako sigurna da cete vi uspjeti!
    Upravo to, veoma je bitno da li je azoospermija urodjena ili stecena. Azoospermiju moze da uzrokuju zauske, spusteni testisi, jaki udarci u testise.. Postoje oni koji nemaju spermatozoide usljed hemoterapije, neko od stresa nema trenutno, pa im se pojave. Zato kod takvih slucajeva moguce je naci nesto nakon
    Micro Tese, jer su se spermatozoidi nekada proizvodili.
    Nesto vjerujem u vas <3
    Lopuzice daješ mi nadu i volju za dalje!
    Još 2 mjeseca će trajati ova neizvjesnost pa ćemo znati konkretno šta i kako daljE! Pripremili smo se koliko smo mogli na sve i na dobro i na loše , pa sad u božje ruke! Postoji razlog zašto sve mi nosimo ovaj teški teret , doznat ćemo ga jednom!

  42. #942

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Ovako, da malo pojasnim. Ja kad sam dosao kod vinke FSH I Lh su mi bili poviseni, vise od duplo. (posledica kasno spustanja testisa). Inhibin B mi je bio 2,1 donja granica 50. U sustini Vinka mi nije davala neke sanse, zbog inhibina B. Medjutim, kad su se posle terapije te njene , pojavili retki progresivno pokretni spermatozoidi, ona mi je rekla da ponovo uradim inhibin B I bio mi je 79,7. Posle toga sam radio I na par mesta spermogram, I nadjeno si mu takodje neki spermatozodii. U jevremovoj kad sam radio nadjena su mi 2 pokretna I jedan nepokretan. A kad sam procitao izvestaj o operaciji, Vinka tu operaciju naziva micro tese, a opis operacije je da uzima isecke sa testisa, na vise mesta. Dr ljubic je nama rekao da je to u sustini multiple tese. Micro tese rade par doktora u evropi, jer kod micro tese se ne uzimaju isecci, nego se testis otvara poput knjige. (to su moje informacije) U Bosni je dolazio dr Emre, pa ga je posle zamenio dr Ceylan Osman, isto dobar strucnjak, sto sam uspeo da prevedem sa turskih foruma. I uz njih je radio bosanski Urolog dr Hajrudin Spahovic, I po njegovom objasnjenju, kako on to radi, ispada da radi isto kao Dr Emre. U sustini koliko sam ja upucen u hormone, hipofiza na mozgu kontaktira testise, I ukoliko testisi ne vrse proizvodnju, oni javljaju hipofizi, I ona onda automatski povecava FSH. Sad neke moje nade su, dok god imas testise, I neki deo zdravog tkiva, mozes nekako naterati sebe da pocnu neku proizvodnju. U sustijni mi smo stvarno bili sokirani ovim rezultatima. posto mi do sada ni od jedne terapije nije spusten ovoliko FSH. Mada je kod mene I Vinka bila u cudu, kako mi je toliko inhibin B skocio. U sustini, po nekom mom iskustvu, svako telo je posebna masina, I stvarno ne mozes da znas, sta kod tebe moze da uspe. Ja sledece nedelje zavrsavam terapiju koja se sastoji, od ponedeljkomi petkom inekcija menopura, sredom pregnil pola onog pena. Sad mozda je I pomoglo , mozda I nije, ne mozemo znati bez spermograma. Ali uspelo ili ne uspelo, sve pohvale za kliniku Bahceci, mnogo lepsa iskustva imamo sa njima nego sa klinikama u Srbiji.

  43. #943

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Sinbad,
    Javi se u svakom slucaju nakon terapije. Voljela bih da uspijete.
    Samo mi reci, zbog cega nisi zamrznuo ta dva pokretna u Jevremovoj? Neko ko ima azoospermiju, uspjeh je svaki pronadjeni spermatozoid.
    Ti definitivno nisi radio Micro Tese, jer znam da nijedna klinika u Srbiji to ne radi. To je bila biopsija ili mozda nesto izmedju biopsije i Micro Tese (nisam upucena detaljno), a Micro Tese je bas kako si opisao i to je najdetaljnija metoda trazenja spermatozoida.
    Cula sam i ja da su u Sarajevu na obe klinike strucni. Sto se tice Srbije povjerenje bih dala samo Miordragu Stojkovicu, klinika Spebo u Leskovcu.
    Srecno i samo naprijed!

  44. #944

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Da vam ja ispricam moju zivotnu pricu. Vinka nas je savetovala posle terapije da odmah radimo kod nje njenu micro tese operaciju, ali mi nismo hteli odmah na secenje, mozda bi bilo I uspesnije da smo odmah posle terapije radili. Otisli smo na more, malo smo lutali po nekim klinikama, I posle skoro 10 meseci prijatelj nas ubedi, da idemo u Jevremovu, posto je on imao slican problem, njemu su zamrzli 8 spermatozoida I on je dobio blizance od njih. I na njegov nagovor smo otisli, tamo. Tamo je u tolika guzva da ti oni posvete po 5-10 minuta pregleda I razgovora. Ja dajem spermogram, oni mi nalaze 2 pokretna I jedan nepokretan I zamrzavaju, I kazu da krenemo u process vantelesne. Meni je cudno sto sa tako malo krecemo, medjutim, oni meni napominju, to su vam tri bebe, bas tim recima. Ja se razmisljam oni su bolnica , oni valjda znaju, slusacemo doktore. Moja zena koja je poptuno zdrava,dobro reaguje na stimulaciju, ima dosta jajnih celija, ja taj dan dajem spermogram, I nalaze spermatozoide koji nisu dobre morfologije(da napomenem da sam u toku ovog naseg problema dobio I anskioznost, ugojio se 15kg, I bas lose spavam). Odmrzavaju ta 3 spermatozoida I oni su mrtvi, I oni sta ce, zalede jajne celije. (sve mi to placamo) Onda nakndadno zakazujemo sa vinkom operaciju, na dan operacije, ona zavrsi u bolnici na infuziji, I proba da otkaze operaciju, medjutim u jevremovoj su odmrzli jajne celije, I naterali je da dodju, I sad ja lezim na krevetu, a Vinka mrtva hladna ima zabodenu iglu u venu, sprema se da mi prcka po testistima. Ona odradjuje operaciju, nalazi te nerazvijene spermatozoide, I embriolozi pokusavaju da ih spoje sa jajnim celijama, medjutim 4 dan, nas Aleksandar glavni embriolog zove na razgovor, I iskren kaze, ja ovo ne bi vracao, ne izgleda mi dobro.(bar je on bio iskren,) Poceo da nam se izvinjava, malo da nam prebacuje, kako smo trebali da mi vise puta damo uzorak , na sta mu ja odgovaram, da nama niko nije to rekao. Da na pomenem da smo u process VTO usli kod dr Stankovica, koji je doctor bolnice, nije gostujuci. Samo cu vam reci, da Jevremova koja bi ti naplatila koriscenje toaleta da moze, nije nas nikad zvala da I'm platimo 200 hiljada dinara koje smo navodno ostali duzni, a pre toga smo I'm 420 hiljada dinara platili sa lekovima, a pre operacije su mi rekli, da tim jos toliko dugujemo. Ja sam rekao Aleksandru, da cu I'm platim, samo da porazgovaram sa vasom direktorkom, da joj obrazlozim moj slucaj, I oni su rekli zvacemo vas da platite, I da sa njom pricate, I naravno nikad nas nisu zvali.

  45. #945

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Žene trebam vasu pomoć ponovno! Da se ne ponavljam kod nas se radi o azospermiji sa urednim FSH hormonom, živimo u Njemačkoj i urolog je nakon detaljne analize sperme u ejakulata pronašao alfa-glukosidasu i karnitin i po tome je zaključio da se radi o neopstruktivnoj azospermiji! Da li iko od vas ima iskustva s tim??

  46. #946

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Azoivi, nazalost ne znam nista o tome i prvi put cujem za te pojmove. Sta ti je dr rekao u vezi toga?
    Koliko se sjecam vi idete na Micro Tese u 6.mjesecu?!

  47. #947

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Idemo ipak prvo na TESE, on je to objasnio na način da je u detaljnoj analizi sperme to pronađeno sto znaci da kanali nisu zatvoreni jer pronadena alfa glukozidaza znaci da pasjemenik funkcionira! Meni to nije najbolje jasno i nisam vidila da u Hrvatskoj to dokazuju na takav način , a za l karnitin nam nista nije rekao osim da je i to znak da kanali nisU začepljeni ? Znaci tebi to skroz nepoznato?

  48. #948

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Azoivi prvotno napisa Vidi poruku
    Idemo ipak prvo na TESE, on je to objasnio na način da je u detaljnoj analizi sperme to pronađeno sto znaci da kanali nisu zatvoreni jer pronadena alfa glukozidaza znaci da pasjemenik funkcionira! Meni to nije najbolje jasno i nisam vidila da u Hrvatskoj to dokazuju na takav način , a za l karnitin nam nista nije rekao osim da je i to znak da kanali nisU začepljeni ? Znaci tebi to skroz nepoznato?
    Draga Azoivi,
    ni ja nisam čula ništa o tome na taj način.
    TESE je ipak neophodan čini mi se, a microtese eventualno.
    Normalan FSH je koliko se ja sjećam znak da se ipak dogadja spermatogeneza i da je to opstruktivna azoosp.
    Prilično sam sigurna da se na TESE ne budete razočarali. Nakon nekog vremena ponovite i spermiogram (cca pola godine ili sl) u slučaju da TESE ne bude obećavajuca. Bilo je svakakvih slučajeva, ali svakako u velikoj ste prednosti.
    Ne plašite se, budite optimiste.
    Neka vam je sa srećom, i da još ove godine popravite prosjek ovom forumu
    I da, javljaj nam obvezno novosti. I sve nam prenesi iz Njemačke, možda saznamo i mi informaciju više
    Vibramo na najjače!

  49. #949

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, nova sam ovdje.
    Osjećam se tako izgubljeno.

    Prošle su dvije godine od kad smo saznali dijagnozu azoospermija.
    Od tad je suprug poslan na razne pretrage.
    Ispalo je da nema genetskih anomalija, da su mu hormoni uredni, brisevi negativni.

    S nalazima smo krenuli u najbližem centru, u Rijeci. Nakon što nam je indicirana biopsija testisa uz krioprezervaciju upućeni smo za Zagreb.
    Prije 13 mjeseci smo prvi put bili na konzultacijama u KBC Zagreb.
    Rečeno nam je da ima dosta parova prije nas, da se javimo početkom rujna 2017.

    I od tad čekamo i ne znamo na čemu smo. Svaki mjesec zovemo i uvijek je odgovor uskoro.
    A godine idu, već smo oboje navršili 37.

    Je li normalno toliko čekati? Što poduzeti?

  50. #950

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj azooDAJA prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, nova sam ovdje.
    Osjećam se tako izgubljeno.

    Prošle su dvije godine od kad smo saznali dijagnozu azoospermija.
    Od tad je suprug poslan na razne pretrage.
    Ispalo je da nema genetskih anomalija, da su mu hormoni uredni, brisevi negativni.

    S nalazima smo krenuli u najbližem centru, u Rijeci. Nakon što nam je indicirana biopsija testisa uz krioprezervaciju upućeni smo za Zagreb.
    Prije 13 mjeseci smo prvi put bili na konzultacijama u KBC Zagreb.
    Rečeno nam je da ima dosta parova prije nas, da se javimo početkom rujna 2017.

    I od tad čekamo i ne znamo na čemu smo. Svaki mjesec zovemo i uvijek je odgovor uskoro.
    A godine idu, već smo oboje navršili 37.

    Je li normalno toliko čekati? Što poduzeti?
    AzooDAJA mi smo prilicno brzo dosli na red i to bez veze. Budite uporni. Probajte nekakvu vezu mozda. Ne znam...
    Pitajte ih kad ste na redu??? Ne shvacam kako tako zavlace. Na Rebro smo mi isli..mislim da se dr zvala Maja...tak nekak

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •