Stranica 20 od 45 PrviPrvi ... 10181920212230 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 951 do 1,000 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #951
    jelena30 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    87

    Početno

    Draga nemoj ćekati odite na VV kod dr.Peroša on je endokrinolog i super je. Nazovete i čeka se najviše tjedan dana. Bilo bi poželjno da mu donesete nalaz od urologa jer to traži i onda on preporući što dalje. Takoder na V.V može odmah napraviti i spermiogram jer oni to traže da se kod njih napravi. MM je od njegovog pregleda pa do TESE koji je radi na Merkuru prošlo svega 3 mjeseca. I tad odlučujete šta će te dalje

  2. #952

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Pozdrav cure! Treba mi savjet kako poboljsati spermiogram namirnicama? Ili sta vi vec savjetujete. Vasa iskustva !! Radi se o asteno (smanjena pikretljivost)

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  3. #953

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Bok svima,

    Ja vas i dalje čitam. Lopuzice i Carrot podrzavam vase savjete.
    Čekanje je gubljenje vremena. Skroz sam načulila uši o toj donaciji. Mi još čekamo nalaz kariograma(dan je na Sv.Duhu 16.4.) I one mikrodelecije na y kromosomu. Kad to dobijemo, dogovorili smo se da ćemo na TESE / microTese jer se sama moram uvijeriti na nečeg nema ili pak ima.
    Lopuzice ima li lijepih vijesti iz Praga? Kako je to sve skupa prošlo?

    Pozzzz

  4. #954

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Na pravom si putu MimiDrimi!
    Nema cekanja, nalaz za nalazom i brzo poredati daskice u glavici i shvatiti da (ako) nemas drugog izbora je ovo sasvim ok opcija. Meni je to prije bilo nesto grozno i neprihvatljivo, ali kad nemas kud pocinje ti odjednom biti normalnije do normalno. Kad ti raste trbuh onda sasvim normalno. Da je lako nije, ali treba posloziti glavicu i hrabro naprijed. Kakav je fsh??? Sretno vam! [emoji176]
    Citiraj MimiDrimi prvotno napisa Vidi poruku
    Bok svima,

    Ja vas i dalje čitam. Lopuzice i Carrot podrzavam vase savjete.
    Čekanje je gubljenje vremena. Skroz sam načulila uši o toj donaciji. Mi još čekamo nalaz kariograma(dan je na Sv.Duhu 16.4.) I one mikrodelecije na y kromosomu. Kad to dobijemo, dogovorili smo se da ćemo na TESE / microTese jer se sama moram uvijeriti na nečeg nema ili pak ima.
    Lopuzice ima li lijepih vijesti iz Praga? Kako je to sve skupa prošlo?

    Pozzzz

  5. #955

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    19

    Početno

    Pozdrav svima,
    Nisam nista vec dugo tipkala. Da ponovim ukrtatko MM je dijagnosticirsna azoo prosle god 5 mj. Obavili smo sve pretrage svi nalazi hormona, genetika, brisevi sve u redu..odradjena punkcija na VV na zalost nista ( odvija se spermatogeneza ali spermiji ne sazriju ostaju u stadiju mioze) zatim odradjena biopsija u Vinogradskoj kod dr.grubica rezultati same 0
    Mene zanima vase misljenje i iskustva.. dr je uzeo 2 tkiva s L testisa i 3 tkiva s D. Je li moguce da je uzeo vise uzoraka da bi mozdaa bilo ok? Da li da se pomirimo da nema nista i idemo na donorstvo ili posvajanje ili mozda Microtese nesto pomaze? Nisam ni sama pametna, jel imao netko ovakvo iskustvo da je fsh super a da ni tese nije nadjeno nista

  6. #956

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    19

    Početno

    I jos dodatak, kad spomenem bilo kojem dr u HR microtese Sarajevo svi dobiju rogove i kazu nee..ako se odlucite za to samo van i to Maribor, Beč ili Prag

  7. #957

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Apisoj prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,
    Nisam nista vec dugo tipkala. Da ponovim ukrtatko MM je dijagnosticirsna azoo prosle god 5 mj. Obavili smo sve pretrage svi nalazi hormona, genetika, brisevi sve u redu..odradjena punkcija na VV na zalost nista ( odvija se spermatogeneza ali spermiji ne sazriju ostaju u stadiju mioze) zatim odradjena biopsija u Vinogradskoj kod dr.grubica rezultati same 0
    Mene zanima vase misljenje i iskustva.. dr je uzeo 2 tkiva s L testisa i 3 tkiva s D. Je li moguce da je uzeo vise uzoraka da bi mozdaa bilo ok? Da li da se pomirimo da nema nista i idemo na donorstvo ili posvajanje ili mozda Microtese nesto pomaze? Nisam ni sama pametna, jel imao netko ovakvo iskustvo da je fsh super a da ni tese nije nadjeno nista
    Apisoj...
    ovisno koliko imate godina...
    Ako ste u 20ima onda imate vremena i mozda pricekajte s odmrzavanjem svih uzoraka uz tvoju stimulaciju jer moraju doci do tvojih stanica da bi htjeli odmrznuti njegove uzorke, ali istovremeno da se daje i ejakulat normalni. Ima slucajeva da je uz dobar fsh i TESE s nulama doslo do pronalaska spermija u ejakukatu i do trudnoce!
    Ako ste u kasnijim 30ima preporucam donorstvo, ali prije toga ici na stimulaciju kako bi se odmrznuo isto bar neki uzorak ako ne sve...pazite da vam ne prodje puno godina.
    I ja sam cula za Sarajevo isto!
    Navodno u Splitu rade Microtese raspitaj se! Cito polikl.

  8. #958

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Carrot prvotno napisa Vidi poruku
    Na pravom si putu MimiDrimi!
    Nema cekanja, nalaz za nalazom i brzo poredati daskice u glavici i shvatiti da (ako) nemas drugog izbora je ovo sasvim ok opcija. Meni je to prije bilo nesto grozno i neprihvatljivo, ali kad nemas kud pocinje ti odjednom biti normalnije do normalno. Kad ti raste trbuh onda sasvim normalno. Da je lako nije, ali treba posloziti glavicu i hrabro naprijed. Kakav je fsh??? Sretno vam! [emoji176]
    Hej!
    Ja sam ovdje nova, ali forume čitam već neko vrijeme. Točnije, od kada smo se suprug i ja susreli s dijagnozom azoospermije i definitivno se slažem i vidim to sada kao našu grešku, jer smo to puštali, nema čekanja.
    Naime ja ima 38, skoro 39, on 42. Prvi spermiogram sve nule na Vrhovcu koji mu se zamjerio jer je morao u jutro u pet otići od kuće da bi otišao uzeti broj da bi došao na red kod urologa negdje popodne. Hvala bogu mi živimo relativno blizu pa je otišao doma, napravio ručak, jeo i otišao ponovno na pregled. Nakon toga smo rekli Vrhovec ne, otišli smo u Vinogradsku. Stvarno su ljubazni, liječnik isto pozitivan i dobar i uopće nije bilo upitno da ide na TESE. Ali mu je u spermiogramu nađena Escherichia i to je liječio punih godinu dana bez ikakvog pomaka. I svaki dolazak je bio ajmo probati još jednom pa će to biti zadnje i tako nekoliko puta i ode godina. Na kraju je rađena ta biopsije s rezultatom nula. Nakon prvotnog šoka, jer smo stvarno bili pozitivni i očekivali pozitivan nalaz, sam se ja prva pribrala i krenula istraživat tu donaciju i eto spremamo se u Prag, barem u glavama jer u praksi šteka. Ljuti me što sam ja pitala što ja trebam napraviti od pretraga i rekli su ništa čekajte suprugov nalaz. I tu izgubiš brdo vremena jer sam ja za to vrijeme mogla napraviti kompletnu obradu, a ne sad gubiti par mjeseci.
    U svakom slučaju mi sad pokušavamo hvatati zadnji vlak za financiranje od države jer čim ja u deseetom mjesecu napunim 39 ništa od toga pa rekosmo ajmo probati barem nešto pokupiti. Vi koje ste nekoliko puta prošle to znate već sve na pamet, ali kada ideš prvi puta fakat si pogubljen. Mislila sam da sam prikupila sve papire, dođem kod doktora da popuni onaj HZZO obrazac i sad odjednom traži prohodnost jajovoda koju mi nitko u ovih par mjeseci nije ni spomenuo. Jeste i vi sve trebale tu prohodnost za potpomognutu s donacijom sperme?

  9. #959

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Carrot prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi,

    vrlo je vazno razdvajati pojam Neopstr.azoo i opstr.azoo prilikom razgovora. Jer kod opstr.azoo proizvodnja postoji ali je samo tehnicki problem i u tom slucaju je mnogo lakse. Ali kod neopstr.azoo koja se uglavnom ocituje povisenim Fsh nema uopce proizvodnje!!! Nemojte se zavaravati citajuci neke postove koji su uspjesno zavrsili jer nitko ne pise kakva azoo je u pitanju a to je nebo- zemlja razlika!!!!

    Molim nekoga i svakoga da tu za sve prisutne navede slucaj koji sa sigurnosu zna da je s Neopstr.azoo tj povisenim FSH dosao do toga da su pronasli cijeli spermij ili dosli do trudnoce!?
    VRLO VAZNO ZA SVE!
    Hvala.

    Jos nesto, svih ovih godina moram primjetiti da kod neopstr.azzo se nitko ne bavi muskarcem vise nego se obave svi pregledi i nalazi i to je to. Kasnije se sve radi oko zene tj na ginekologiji...malo glupo jer nije do zene vec do muskarca?!?!? Ili zbilja nema opcije za takve muskarce ili se nitko ne bavi njima?!?!?!
    to sam nekako primjetila s postavljanjem te dijagnoze sve druge opcije staju?!?!?
    Ja sam nova u svemu ovome, ali se apsolutno slažem. Jer takav dojam imam i ja. Zvala sam dan nakon TESE za rezultat, rekla mi žena nula, mala tišina i ja pitam koji je nastavak priče, neke opcije. Ona mirno odgovori, to je to, opcija nema, probajte s donacijom. I nakon toga kreće moje hodočašćenje s njegovim papirima da bi prvo ginekologu objasnila stvar da dobijem uputnice i sad za to sufinanciranje države opet ja sve obavljam, ali s njegovom dijagnozom.
    I ono što se meni čini, dok čekam na hodnicima, slušam razgovore žena, ne iz voajerstva nego jednostavno želim čuti što više iskustava, ispada da je bolje da žena ima problem jer onda uđeš u sustav, imaš nekog MPO ginekologa i na neki način te vodi u svemu tome. Ovako si prepušten sam sebi i ponekad imam osjećaj ko netko ko je uletio u sustav i nešto moljaka.
    Molila bih vaša iskustva s PFC u Pragu. Naime ja sam ih kontaktirala i odmah dobila odgovor i popis pretraga koje trebam obaviti za potpomognutu s donacijom, poslala te nalaze s pristupnicama, ali već tjedan dana nema odgovora. To je normalno za njih ili bolje da počnem tražiti novu kliniku?
    Hvala na odgovoru

  10. #960

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Tina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam nova u svemu ovome, ali se apsolutno slažem. Jer takav dojam imam i ja. Zvala sam dan nakon TESE za rezultat, rekla mi žena nula, mala tišina i ja pitam koji je nastavak priče, neke opcije. Ona mirno odgovori, to je to, opcija nema, probajte s donacijom. I nakon toga kreće moje hodočašćenje s njegovim papirima da bi prvo ginekologu objasnila stvar da dobijem uputnice i sad za to sufinanciranje države opet ja sve obavljam, ali s njegovom dijagnozom.
    I ono što se meni čini, dok čekam na hodnicima, slušam razgovore žena, ne iz voajerstva nego jednostavno želim čuti što više iskustava, ispada da je bolje da žena ima problem jer onda uđeš u sustav, imaš nekog MPO ginekologa i na neki način te vodi u svemu tome. Ovako si prepušten sam sebi i ponekad imam osjećaj ko netko ko je uletio u sustav i nešto moljaka.
    Molila bih vaša iskustva s PFC u Pragu. Naime ja sam ih kontaktirala i odmah dobila odgovor i popis pretraga koje trebam obaviti za potpomognutu s donacijom, poslala te nalaze s pristupnicama, ali već tjedan dana nema odgovora. To je normalno za njih ili bolje da počnem tražiti novu kliniku?
    Hvala na odgovoru
    Tina1979 ponovno im posalji mail. Inace su zbilja azurni. Saljem ti inbox ali ocito ti je pretrpan. Javi se ako te nes zanima.

  11. #961

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    carrot provjerih, inbox nije uopće pun, piše da nemam ovlasti da koristim tu .
    Ok, pokušat ću ponovno poslati mail.

  12. #962

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Apisoj prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,
    Nisam nista vec dugo tipkala. Da ponovim ukrtatko MM je dijagnosticirsna azoo prosle god 5 mj. Obavili smo sve pretrage svi nalazi hormona, genetika, brisevi sve u redu..odradjena punkcija na VV na zalost nista ( odvija se spermatogeneza ali spermiji ne sazriju ostaju u stadiju mioze) zatim odradjena biopsija u Vinogradskoj kod dr.grubica rezultati same 0
    Mene zanima vase misljenje i iskustva.. dr je uzeo 2 tkiva s L testisa i 3 tkiva s D. Je li moguce da je uzeo vise uzoraka da bi mozdaa bilo ok? Da li da se pomirimo da nema nista i idemo na donorstvo ili posvajanje ili mozda Microtese nesto pomaze? Nisam ni sama pametna, jel imao netko ovakvo iskustvo da je fsh super a da ni tese nije nadjeno nista
    U istoj situaciji se nalazimo, sve uredno a plivači nema čekamo sada TESE bila sam sva pozitivna dok nisam ovaj tvoj post pročitala , jer su nam svi rekli da ce sve biti ok s obzirom da su hormoni uredni

  13. #963

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Evo nase azzo price....Dijagnoza supruga je neopstruktivna azoospermija s fsh 32. Svi drugi nalazi su mu uredni. Skoro 1 godinu je trebalo suprugu da prihvati situaciju i da krenemo u borbu. Meni su 38 godina, a njemu 39. Kao mali je prebolio zausnjake i imao operaciju spustanja testisa. Odlucili smo ne gubiti vise vrijeme te smo otisli u polikliniku Cito u Splitu gdje je suprugu rađena Micro Tese. Sve je proslo super te je nađeno materijala za 5 postupaka ivf/icsi. Prosli smo
    do sad vec 2 neuspješna postupka ivf-a i cekamo rezultate 3. Mogu samo reci da samo parovi koji ovo prolaze mogu u potpunosti razumijeti. Tesko je sve skupa to podnijeti, ali sam toliko zahvalna da uopce imamo mogucnost pokusati imati svoje dijete. Do unazad par mjeseci nisam mislila da ce kod supruga ista naci.

  14. #964

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Od velike zelje da opisem nasu borbu s mukom zvanom azoospermija napisem azzo umjesto azoo....

  15. #965

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Azoivi kao sto vidis u sljedecem postu od brankice cak i s neopstruktivnom se nadje materijal, tako da je kod vas mnogo jos veca sansa. Nitko ne moze garantirati da ce biti ok, ali da imate vise sanse imate!
    Sretno s TESE, nemojte nagadjati nista dok to ne napravite!
    Citiraj Azoivi prvotno napisa Vidi poruku
    U istoj situaciji se nalazimo, sve uredno a plivači nema čekamo sada TESE bila sam sva pozitivna dok nisam ovaj tvoj post pročitala , jer su nam svi rekli da ce sve biti ok s obzirom da su hormoni uredni

  16. #966

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Molim pomoć. Konačno sam danas dobila odgovor iz PFC - a; ispostavilo se da je Mirna na godišnjem i da na mailove odgovara netko drugi čiji mail sam tek danas dobila. Naime traže me da napravim trombofilne mutacije ( pretpostavljam uputnicu mi daje ginekolog, gdje i koliko se čeka? )i briseve na klamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu ( to mogu obaviti kod privatnog ginekologa gdje inače idem ili? )

  17. #967

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Tina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Molim pomoć. Konačno sam danas dobila odgovor iz PFC - a; ispostavilo se da je Mirna na godišnjem i da na mailove odgovara netko drugi čiji mail sam tek danas dobila. Naime traže me da napravim trombofilne mutacije ( pretpostavljam uputnicu mi daje ginekolog, gdje i koliko se čeka? )i briseve na klamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu ( to mogu obaviti kod privatnog ginekologa gdje inače idem ili? )
    Sve pitaj kod svog ginekologa uputnice. Ja sam radila briseve kod svog ginekologa, a trombofiliju uopce nisam. Vjerojatno to ides u Petrovu ako si u Zg. Ako nisi raspitaj se kod svog ginica

  18. #968

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Carrot prvotno napisa Vidi poruku
    Na pravom si putu MimiDrimi!
    Nema cekanja, nalaz za nalazom i brzo poredati daskice u glavici i shvatiti da (ako) nemas drugog izbora je ovo sasvim ok opcija. Meni je to prije bilo nesto grozno i neprihvatljivo, ali kad nemas kud pocinje ti odjednom biti normalnije do normalno. Kad ti raste trbuh onda sasvim normalno. Da je lako nije, ali treba posloziti glavicu i hrabro naprijed. Kakav je fsh??? Sretno vam! [emoji176]
    Hej evo i mene.
    Carrot, fsh je 26!
    Stigli su nam njegovi nalazi od Kariograma i mikrodelecija na y kromosomu! Oba uredna nalaza! Sretni skroz (u ovim nasim situacijama tome se obradujes kao da sam saznala da sam trudna).
    E sad idemo dalje. On ce dobiti uputnicu za sv.Duh i za TESE, pa nam drzite palčeve da nešto pronađu. Bili bi zaista presretni!

  19. #969

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Evo nase azzo price....Dijagnoza supruga je neopstruktivna azoospermija s fsh 32. Svi drugi nalazi su mu uredni. Skoro 1 godinu je trebalo suprugu da prihvati situaciju i da krenemo u borbu. Meni su 38 godina, a njemu 39. Kao mali je prebolio zausnjake i imao operaciju spustanja testisa. Odlucili smo ne gubiti vise vrijeme te smo otisli u polikliniku Cito u Splitu gdje je suprugu rađena Micro Tese. Sve je proslo super te je nađeno materijala za 5 postupaka ivf/icsi. Prosli smo
    do sad vec 2 neuspješna postupka ivf-a i cekamo rezultate 3. Mogu samo reci da samo parovi koji ovo prolaze mogu u potpunosti razumijeti. Tesko je sve skupa to podnijeti, ali sam toliko zahvalna da uopce imamo mogucnost pokusati imati svoje dijete. Do unazad par mjeseci nisam mislila da ce kod supruga ista naci.
    Kako to da niste isli na ICSI postupak?! :zbunjena:

  20. #970

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj MimiDrimi prvotno napisa Vidi poruku
    Kako to da niste isli na ICSI postupak?! :zbunjena:
    Sva 3 postupka su bila naravno ICSI, jer nista drugo nije ni bilo moguce.

  21. #971

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Ako sve bude po planu ja bi na postupak trebala u rujnu, dakle to je još dosta daleko, ai ja sam već danas toliko nervozna. Jučer sam dobila mail s informacijom da bi skoro trebala dobiti protokol i to mi sad sve polako postaje stvarnost. Ne znam kako ste se vi osijećala prije prvog postupka, ali ja počinjem biti nervozna. Najviše se bojim te stimulacije, točnije, da nešto ne zeznem u koracima. Jer da sam htjela pikati injekcije i razmišljati o dozama ljekova studirala bi medicinu ) A sad ću morati svladati i tu vještinu; jeste vi sve same prokužile ili ste na prvo pikanje išle liječniku da vas uputi. Ja sam razmišljala otići do klinike gdje ću odlaziti i na folikulometriju da mi pokažu prvi puta što i kako. Zapravo sve mi je pomalo zastrašujuće; nisam još stigla procesuirati da idem i u opću anesteziju, a toga se oduvijek bojim. Nakon koliko vremena se uopće budi nakon aspiracije? I da, ako ne uzmem od države onih 1000 kn i sve sami plačamo imam li pravo na išta? Primjerice ti lijekovi za stimulaciju, bolovanje, na što imam pravo po tom pitanju?

  22. #972

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Tina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako sve bude po planu ja bi na postupak trebala u rujnu, dakle to je još dosta daleko, ai ja sam već danas toliko nervozna. Jučer sam dobila mail s informacijom da bi skoro trebala dobiti protokol i to mi sad sve polako postaje stvarnost. Ne znam kako ste se vi osijećala prije prvog postupka, ali ja počinjem biti nervozna. Najviše se bojim te stimulacije, točnije, da nešto ne zeznem u koracima. Jer da sam htjela pikati injekcije i razmišljati o dozama ljekova studirala bi medicinu ) A sad ću morati svladati i tu vještinu; jeste vi sve same prokužile ili ste na prvo pikanje išle liječniku da vas uputi. Ja sam razmišljala otići do klinike gdje ću odlaziti i na folikulometriju da mi pokažu prvi puta što i kako. Zapravo sve mi je pomalo zastrašujuće; nisam još stigla procesuirati da idem i u opću anesteziju, a toga se oduvijek bojim. Nakon koliko vremena se uopće budi nakon aspiracije? I da, ako ne uzmem od države onih 1000 kn i sve sami plačamo imam li pravo na išta? Primjerice ti lijekovi za stimulaciju, bolovanje, na što imam pravo po tom pitanju?
    Prije prvog postupka sam bila uzbuđena i jedva sam cekala da sve krene. Prvih par puta su mi medicinske sestre pokazale kako si dati inekciju, a poslije sam si davala sama, u sva tri postupka. Prije svakog davanja inekcije bih umrla od nervoze i straha da nesto ne zabrljam, ali uvijek sve prođe super. Pogledala sam i par videa na youtubu cisto da budem sigurnija. Punkciju nisam radila nikad pod opcom anestezijom, vec sam dobila nekakav koktel lijekova koji mi je bio ok u prvom i trecem postupku, ali u drugom ne jer je bolilo strasno. Ali sve se da izdrzati, samo da ugledamo svoje bebice. Svaki put sam bila na bolovanju od samog pocetka stimulacije do bete jer imam dobru ginekologicu, punu razumijevanja, a posao uzasno stresan.

  23. #973

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Tina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako sve bude po planu ja bi na postupak trebala u rujnu, dakle to je još dosta daleko, ai ja sam već danas toliko nervozna. Jučer sam dobila mail s informacijom da bi skoro trebala dobiti protokol i to mi sad sve polako postaje stvarnost. Ne znam kako ste se vi osijećala prije prvog postupka, ali ja počinjem biti nervozna. Najviše se bojim te stimulacije, točnije, da nešto ne zeznem u koracima. Jer da sam htjela pikati injekcije i razmišljati o dozama ljekova studirala bi medicinu ) A sad ću morati svladati i tu vještinu; jeste vi sve same prokužile ili ste na prvo pikanje išle liječniku da vas uputi. Ja sam razmišljala otići do klinike gdje ću odlaziti i na folikulometriju da mi pokažu prvi puta što i kako. Zapravo sve mi je pomalo zastrašujuće; nisam još stigla procesuirati da idem i u opću anesteziju, a toga se oduvijek bojim. Nakon koliko vremena se uopće budi nakon aspiracije? I da, ako ne uzmem od države onih 1000 kn i sve sami plačamo imam li pravo na išta? Primjerice ti lijekovi za stimulaciju, bolovanje, na što imam pravo po tom pitanju?
    Pikanja nisu problem. To je napravljeno za kucnu radinost. Pogledaj malo youtube i procitaj upute.
    Ima i tema Samodavanje inekcija.
    Sto se tice refundacije ne znam jer mi nismo to uzimali vec sve sami je nismo zeljeli biti u nikakvom sustavu.

  24. #974

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj MimiDrimi prvotno napisa Vidi poruku
    Hej evo i mene.
    Carrot, fsh je 26!
    Stigli su nam njegovi nalazi od Kariograma i mikrodelecija na y kromosomu! Oba uredna nalaza! Sretni skroz (u ovim nasim situacijama tome se obradujes kao da sam saznala da sam trudna).
    E sad idemo dalje. On ce dobiti uputnicu za sv.Duh i za TESE, pa nam drzite palčeve da nešto pronađu. Bili bi zaista presretni!
    Povisen fsh sto nije bajno, ali nada umire zadnja. Trkom na TESE kako biste znali na cemu ste. SRETNO SRETNO SRETNO

  25. #975

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    MimiDrimi,
    Nije me bilo duze vrijeme. Malo sam napravila predah i od foruma i od svega ostalog vezano za VTO. Nije nam nazalost uspjelo ovaj put. Uskoro cu poceti da prikupljam nalaze pa cemo u oktobru vjerovatno pokusati drugi put.
    Vasa situacija je u identicna kao i kod nas, tj mog muza. I mm ima fsh 26 a sve ostalo ok. Ja bih ti predlozila da pored Tese uradite i Micro Tese, jer znalo se desiti da pronadju nekoliko spermatozoida koje poslije zamrznu i imate materijal za VTO. Pravi primjer je branca_i.
    Ako tu ne bude nista, nema se vise bilo sta cekati i gubiti vrijeme, vec pravac donacija.

  26. #976

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj Apisoj prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,
    Nisam nista vec dugo tipkala. Da ponovim ukrtatko MM je dijagnosticirsna azoo prosle god 5 mj. Obavili smo sve pretrage svi nalazi hormona, genetika, brisevi sve u redu..odradjena punkcija na VV na zalost nista ( odvija se spermatogeneza ali spermiji ne sazriju ostaju u stadiju mioze) zatim odradjena biopsija u Vinogradskoj kod dr.grubica rezultati same 0
    Mene zanima vase misljenje i iskustva.. dr je uzeo 2 tkiva s L testisa i 3 tkiva s D. Je li moguce da je uzeo vise uzoraka da bi mozdaa bilo ok? Da li da se pomirimo da nema nista i idemo na donorstvo ili posvajanje ili mozda Microtese nesto pomaze? Nisam ni sama pametna, jel imao netko ovakvo iskustvo da je fsh super a da ni tese nije nadjeno nista
    Moguce je da to da se spermatozoid mozda nalazi bas u nekom dijelu testisa koji nije testiran, tj nije isjecen za uzorak. Znam tacno i slucaj gdje je covjek imao sve uredne nalaze, a spermogram nuka. Isao je na punkciju, poslije toga dva puta na biopsiju, tj Tese i sve su bile nule. Kad je uradio Micro Tese pronasli su mu dosta spermatozoida, uradili IVF i sada imaju djevojcicu. Kod Micro Tese se pod mikroskopom pregledaju testisi kompletno, a kod Tese samo ona povrsina koja je uzeta kao uzorak. A pritom nije ni dobro raditi Tese mnogo puta.
    Zelim vaaaam punoooo srece! Ne odustajte! Donacija kao opcija uvijek postoji, ali zasto ne iskoristiti jos jednu mogucnost da dodjete do vlastitih spermatozoida, osim ako niste u kasnim 30-im ili 40-im. Mada vam ni to nece oduzeti puno vremena, uradite Micro tese i ako nema spermatozoida, vec sljedeci mjesec mozete pokusati IVF.

  27. #977
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Ovo je kao nasa situacija.... nasa cera za koji dan puni godinu. Ljudi idite na Micro tese,ne gubite ni zivce,ni novac...

  28. #978

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Malena1988 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je kao nasa situacija.... nasa cera za koji dan puni godinu. Ljudi idite na Micro tese,ne gubite ni zivce,ni novac...
    U potpunosti se slažem, ne gubiti vrijeme. Trebs cuvati energiju, zivce i snagu za ono sto daje najbolje rezultate. I ovako je pretesko...

  29. #979

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Malena da li su i kod vas svi hormoni bili u redu uključujući i inhibin b? Jeste uzimali kakve vitamine ili terapiju prije tese?

  30. #980
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Caos... da,svi hormoni su oduvek bili dobri,inhibin b npr. 59,5 a ref vred od 50-250,ne mogu tacne brojke da se setim. Ali,apsolutno sve je bilo dobro I genetika I hormoni I uz,a punkcije I biopsije uvek nula. Doduse na jednoj biopsiji je nesto nadjeno,ali nisu imali gde da zamrznu. I pored tog recimo dobrog rezultata,na svim narednim klinikama su nas otpisali I slali na donaciju,za koju smo se I spremali,ali jedna clanica me je nagovorila da probamo I micro tese I hvala Bogu,uspeli smo. A,pre MT je pio samo Zlatnu maku,a za ovih 6 god lecenja,uglavnom ono klasicno sto I svi muzevi Profertil,Merional,Pregnil,Klomifen,ali sve je to generalno napamet dobijao kao terapiju,bas zbog urednih hormona.

  31. #981
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Ako vas zanima jos nesto pisite slobodno,ja I dalje s vremena na vreme svratim na ovu temu...

  32. #982

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Mi bi recimo pokušali prije tese sa klomifenom, ali svi su rekli da se s tim nije za zezat bez upute ljecnika, s s obzirom da živimo van hrvatske ovdje nam to niko nije ni spomenuo! Jel vam liječnik propisao klomifen ili ste ga uzimali na svoju ruku?

  33. #983
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Moj savet je da ne uzimate lekove na svoju ruku,ipak to moze da napravi vise stete nego koristi. Nama je dr prepisao,ali nista nije pomogao,a koritoi ga je pre punkcije.

  34. #984

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Azoivi prvotno napisa Vidi poruku
    Mi bi recimo pokušali prije tese sa klomifenom, ali svi su rekli da se s tim nije za zezat bez upute ljecnika, s s obzirom da živimo van hrvatske ovdje nam to niko nije ni spomenuo! Jel vam liječnik propisao klomifen ili ste ga uzimali na svoju ruku?
    Nemojte hormone na svoju ruku. Ok one vitaminske tablete kao sto su Profertil i sl., ali Klomifen je stimulacija koliko sam upoznata...Cula sam za Maca prah, Tribulus i sl...to je sve ok, hormone na svoju ruku ne.

  35. #985

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Uzeh si malo predaha od svega pa se vratih ovamo ponovno. Nekako si mislim kolike tisuće žena su to uspjele pa ću valjda i ja naučiti pikati.
    Ne znam sve mi to nekako dugo traje. Ima već skoro mjesec dana da sam poslala papire mailom i rekli su da su nam otvorili e kartone i da će se javiti kad liječnik napravi protokol. Koliko je to kod vas trajalo prije početka prvog postupka? Ja sam računala da ću u rujnu otići gore prvi puta, ali mi se sve čini da od toga ne bude ništa. Da ću tek u listopadu. Rado bih znala kada, jer ipak moram na poslu dogovoriti neke stvari. Radim u školi i ne mogu očekivati, a i nisam taj tip, da će me svi samo tako mijenjati. Mislila sam uzimati bolovanje samo za tih sedam dana koje smo u Češkoj, ali ne znam više. Čitala sam neki dan tu negdje na forumu sve moguće varijante kako to žene rješavaju. Ne znam, ne čini mi se ok da od kolega tražim sve te zamjene, čini mi se najkorektnije i najjednostavnije da uzmem bolovanje i odradim to. Plus,da se ja na posao u jednom smjeru autom vozim malo više od sedamdeset kilometara, nekih sat vremena i uopće ne znam kad krene ta stimulacija kak će to biti. Što ste vi radile? Koliko ste prije uzimale bolovanja?
    Neki dan sam sa suprugom razgovarala o financijama i pogubili se pa me zanima koliko je realno da računamo novaca da nam treba za put, autocestu, smještaj. Znam, postupak je toliko koliko je + eventualni dodatni izdaci. Ispod koliko tisuća eura da ne idemo gore?
    Mi mislimo sve plačati u kešu.

  36. #986

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Tina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Uzeh si malo predaha od svega pa se vratih ovamo ponovno. Nekako si mislim kolike tisuće žena su to uspjele pa ću valjda i ja naučiti pikati.
    Ne znam sve mi to nekako dugo traje. Ima već skoro mjesec dana da sam poslala papire mailom i rekli su da su nam otvorili e kartone i da će se javiti kad liječnik napravi protokol. Koliko je to kod vas trajalo prije početka prvog postupka? Ja sam računala da ću u rujnu otići gore prvi puta, ali mi se sve čini da od toga ne bude ništa. Da ću tek u listopadu. Rado bih znala kada, jer ipak moram na poslu dogovoriti neke stvari. Radim u školi i ne mogu očekivati, a i nisam taj tip, da će me svi samo tako mijenjati. Mislila sam uzimati bolovanje samo za tih sedam dana koje smo u Češkoj, ali ne znam više. Čitala sam neki dan tu negdje na forumu sve moguće varijante kako to žene rješavaju. Ne znam, ne čini mi se ok da od kolega tražim sve te zamjene, čini mi se najkorektnije i najjednostavnije da uzmem bolovanje i odradim to. Plus,da se ja na posao u jednom smjeru autom vozim malo više od sedamdeset kilometara, nekih sat vremena i uopće ne znam kad krene ta stimulacija kak će to biti. Što ste vi radile? Koliko ste prije uzimale bolovanja?
    Neki dan sam sa suprugom razgovarala o financijama i pogubili se pa me zanima koliko je realno da računamo novaca da nam treba za put, autocestu, smještaj. Znam, postupak je toliko koliko je + eventualni dodatni izdaci. Ispod koliko tisuća eura da ne idemo gore?
    Mi mislimo sve plačati u kešu.
    Ovo je tema za Česku...
    Bolovanje od prvog dana pikanja, nemas kaj razmisljati. Ides na postupak i ciao. To je tvoje pravo. I stojis dokle god ne rijesis. Tamo ti treba recimo 10 ak dana i uzmes smjestaj preko maila kako bi imala flexibilne datume. A prije nego odes, treba isto tako od pocetka pikanja znaci od 2.dana ciklusa cini mi se, psihicki mir i priprema, a onda i folikulometrije prije puta i sl (recimo od 6og ili 8og dc).
    Novaca ti treba od igle do lokomotive iskreno onak oko 50.000,00 kn. Ako ste skromniji mozda malo manje.
    cca 60€ nocenje s doruckom, postupak znas koliko je, hrana, prijevozi itd...
    Sto se tice pikanja, to je napravljeno za kucnu upotrebu sto znaci da budes bez straha! Ne bi se to dalo kuci da se radi da nije tako jednostavno i bezazleno. Nema greske.

  37. #987

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Lijep pozdrav, možda moj post ne spada u ovu temu, no vidim da je aktivno i nadam se da ćete mi pomoći. Nova sam na forumu, i nova trudilica.
    Mm i ja radimo na bebi već godinu dana, ništa intenzivno no shvatili smo da nešto nije u redu (mm 36, ja 26). Kod mene svi nalazi u redu, a njegov spermiogram katastrofa. Rečeno nam je da za 3 mj ponovi i ništa više od toga. Ima li tko iskustva s ovakvim nalazom i odgovorom doktora? Jel da odmah idemo privatno ili da pričekamo tih 3 mj? Ako da čekamo, imate li kakvih savjeta (prehrana, dodatci) kako da se popravi ovakvo stanje? Hvala!
    Posljednje uređivanje od Inesz : 21.08.2018. at 07:08 Razlog: obrisana fotografija

  38. #988
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    sunshine2611,
    dobro došla na forum.
    na forumu nije dozvoljeno postanje fotografija, možeš staviti fotku na neki servis i ovdje staviti link.

    vidjela sam nalaz spermiograma i radi jako malog broja spermija (ukupno oko 3 milijuna), preporučam ponoviti za 3 mjeseca i onda se javiti u neku kliniku koja se bavi izvantjelesnom oplodnjom.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 21.08.2018. at 07:08

  39. #989

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj Malena1988 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je kao nasa situacija.... nasa cera za koji dan puni godinu. Ljudi idite na Micro tese,ne gubite ni zivce,ni novac...
    Upravo ovo sto sam pominjala da parovi gdje su hormoni svi ok, a nema spermatozoida, treba da idu na Mircro Tese (mada smatram da uopsteno se treba ici na MT prije donacije) pominjala sam na osnovu tvoje price i zato mi je drago da si se javila.
    Ne znamo se direktno, ali ja sam te pratila jer su nam muzevi u isto vrijeme isli na Micro Tese u Sarajevu.
    Zato ne odustajte svi vi koji ste se suocili sa azoospermijom, uradite Micro Tese da definitivno utvrdite ima li spermatozoida ili ne! Hormonske terapije su bacanje para i gubljenje vremena.

  40. #990

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Drage moje suborke, želim vam samo javiti da sam nakon konzultacija kod najboljeg i najuspješnijeg doktora za našu problematiku u Njemačkoj saznala da mi u Hrvatskoj imamo jednako uspjesnog, jer su njih dvojica kolege koji zajedno surađuju i ovome su usta puna hvale za dr. Ježeka

  41. #991

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    143

    Početno

    Pozdrav cure, danas se MM čuo sa jednim prijateljem koji je urolog i koji mu je rekao da se na Rebru radi TESE pomoću mikroskopa. Da li netko zna nešto o tome. To je onda micro TESE ili?

  42. #992

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj tracaknade prvotno napisa Vidi poruku
    Draga malimis123,
    Situacija kod MM je slična kao kod TM. Sve je ok izuzev visokog FSH...
    Nakon prve biopsije u SA (New Life) zamolila sam dr Emre da mi pojasni otpusno pismo. Ukratko, napisao je da su seminiferne tubule bile adhezivne i da nije našao uzorak, te da bi nam jedino rješenje bilo donor ili da čekamo matične ćelije..
    Posle šest mjeseci smo ponovili micro TESE na Private clinic Döblin u Beču, pod nagovorom prijatelja koji su imali slično iskustvo. Razlika je u tome što ova klinika ima, između ostalog, mnogo jači mikroskop. Sve pohvale za kliniku i osoblje, ali rezultat je opet bio negativan.
    Opet sam zamolila dr Marcus Margreiter koji je radio operaciju da mi objasni što bi mogao biti eventualni uzrok. Rekao mi je isto što i dr Emre. I još mi je rekao da do azoospermije ovog tipa, kada su oštećene tubule, uglavnom dolazi usljed ospica u pubertetu, praćenim temperaturom.

    Kad smo se sabrali od šoka, počeli smo da pratimo novitete u liječenju matičnim ćelijama.
    Trenutno, po našim saznanjima, liječenje NOA je moguće kod muškaraca koji još uvijek imaju očuvanih seminifernih tubula sa Sertolijevim ćelijama. Dakle, pod pretpostavkom da u nekim adhezivnim tubulama MM još uvijek postoje Sertolijeve ćelije, moglo bi doći do pokretanja procesa spermatogeneze, nakon tretiranha matičnim ćelijama.
    Terapiju rade:
    1. North Cyprus IVF Center Clinic - http://www.lowcostivf.net/stem-cell-...oospermia.html i
    2. Prof dr Pavos Zavos - Institut za andrologiju u Americi - www.andrologyinstituteofamerica.org

    Za sada sam dobila odgovor od pro dr Zavosa, koji je rekao da je mm kandidat za terapiju i da terapija košta oko 27500 dolara..
    Pozdrav,zanima me ima li kakvih novosti vezano za tretman maticnim stanicama,je li netko pokusao??

  43. #993

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Carrot prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi,

    vrlo je vazno razdvajati pojam Neopstr.azoo i opstr.azoo prilikom razgovora. Jer kod opstr.azoo proizvodnja postoji ali je samo tehnicki problem i u tom slucaju je mnogo lakse. Ali kod neopstr.azoo koja se uglavnom ocituje povisenim Fsh nema uopce proizvodnje!!! Nemojte se zavaravati citajuci neke postove koji su uspjesno zavrsili jer nitko ne pise kakva azoo je u pitanju a to je nebo- zemlja razlika!!!!

    Molim nekoga i svakoga da tu za sve prisutne navede slucaj koji sa sigurnosu zna da je s Neopstr.azoo tj povisenim FSH dosao do toga da su pronasli cijeli spermij ili dosli do trudnoce!?
    VRLO VAZNO ZA SVE!
    Hvala.

    Jos nesto, svih ovih godina moram primjetiti da kod neopstr.azzo se nitko ne bavi muskarcem vise nego se obave svi pregledi i nalazi i to je to. Kasnije se sve radi oko zene tj na ginekologiji...malo glupo jer nije do zene vec do muskarca?!?!? Ili zbilja nema opcije za takve muskarce ili se nitko ne bavi njima?!?!?!
    to sam nekako primjetila s postavljanjem te dijagnoze sve druge opcije staju?!?!?
    Pozdrav za sve! Evo ovako da izlozim nas slucaj.Ja imam 35 muz 39 godina.Posle godinu ipo dana pokusavanja da ostanem u drugom stanju, pocinjemo sa pretragama.U decembru 2016 suprug radi prvi spermogram i bile su sve 0.Ponovio jos dva puta, takodje 0.Dijagnoza -Azoospermia.Pocinjemo sami da citamo po forumima i saznajemo sledece korake tj da je potrebno izvaditi hormone.U decembru 2016 vadi hormone i rezultati su sledeci:
    FSH..........28,4 (ref.1,5-12,4)
    LH............14,67 (ref 1,7-8,6)
    Prolaktin.............17,9 (ref 4,04-15,2)
    Testosteron..........3,16 (ref.2,49-8,36)
    Svi hormoni poviseni, samo testosteron u granicama normale.Posle ovih nalaza pocinjemo da se informisemo po forumima o slicnim slucajevima.Suprug pocinje da uzima prirodne preparate, med sa semenkama, piskavicu sa medom,cink,c vitamin, caj od crvenog zdravca.U aprilu/2017 odlazi kod urologa, ciji nalaz pokazuje da je sve u redu i predlaze da suprug uradi biopsiju u dijagnosticke svrhe.Odbijamo biopsiju jer se materijal ne moze zamrznuti.Posle 3 meseca koriscenja gore navedenog ponavljamo rezultate hormona :
    FSH.................34,3 (ref.1,4-18,1)
    LH...................9,1 (ref.1,5-9,3)
    Prolaktin.........14,6 (ref.3,46-19,40)
    Testosteron.....9,24 (ref.8,40-28,70)

    Dakle svi hormoni se vratili u granicu normale samo FSH ostao povisen.Nakon toga odlazimo na konsultacije kod prof.dr koji je specijalista ginekologije i subspecijalista endokrinologije.Propisuje suprugu terapiju Klomifenom 50 mg, po pola tablete 25 dana pa 5 dana pauza tokom 3 meseca.Predlaze da nakon terapije od 3 meseca ponovi spermogram i da uzorak odma na zamrzavanje ako nesto pronadju.Nakon 3 meseca terapije, u avgustu 2017, suprug daje uzorak i pronalaze 10-15 spermatozioda koje zamrzavaju.Dijagnoza - Kriptozoospermia.Nastavlja i dalje sa klomifenom tri meseca i opet u novembru 2017 daje drugi uzorak.Opet nalaze spermatozoide koje zamrzavaju, dijagnoza Kriptozoospermia.U februaru 2018 daje treci uzorak koji opet zamrzavaju sa dijagnozom Kriptozoospermia.U martu 2018 krecemo u postupak, pocinjem stimulaciju.Krajem marta rade aspiraciju gde dobijamo 7 jc, od kojih se 5 bilo u odgovarajucem stadijumu zrelosti i koje su oplodjene ICSI metodom.Od 5 oplodjenih dobijamo 3 osmocelijska embriona koje vracaju 03.04.2018.
    Prva beta 13.04.2018......113
    Druga beta 16.04.2018....392
    Na ultrazvuku 30.04.2018 utvrdjena trudnoca i jedan gestacijski mesak tj da se jedan embrion primio.
    Na zalost u XI nedelji na prvom expertnom ultra zvuku ustanovljen missed abortion i uradena evakuciona kiretaza.
    Sad smo u postupku prikupljanja dokumentacije za drugi pokusaj vto.Suprug je nastavio terapiju Klomifenom i prirodnim pripravcima:med sa semenkama, piskavicu sa medom, oligogal cink + c vitamin, kompleks b vitamina i zlatnu maku.Krajem septembra ce ici da da prvi uzorak na zamrzavanje i nadamo se da ce se plivaci opet pojaviti

  44. #994

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Ovo mi je prvi put da čujem da su sa visokim FSH pronašli spermatozoide u ejakulatu, hvala na informaciji! Kakvo je sa stanje kod tvog supruga ima li i dalje spermatozoide u ejakultu?

  45. #995

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    220

    Početno

    Curke nisam se javljala 3 godine od kako sam rodila, mm dijagnoza azoospermija svi nalazi uredni, nitko nam nije mogao reci razlog osim nespustanja jednog testisa u djetinjstvu,radjena Micro Tese i uzeto 8 uzoraka, sada se pripremamo za novi postupak,zato cure nemojte odustajati

  46. #996

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav! Da, retko se dešava da se sa visokim FSH u ejakulatu nađu spermatozoidi, ali eto kod nas je uspelo i to iz prvog pokušaja.Suprug i dalje pije klomifen po istoj šemi i sve ove prirodne stvari.Krajem septembra će biti prva tri meseca od kad pije novu turu klomifena pa ići da da uzorak i nadamo se da će ih opet biti

  47. #997

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj Burko prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav! Da, retko se dešava da se sa visokim FSH u ejakulatu nađu spermatozoidi, ali eto kod nas je uspelo i to iz prvog pokušaja.Suprug i dalje pije klomifen po istoj šemi i sve ove prirodne stvari.Krajem septembra će biti prva tri meseca od kad pije novu turu klomifena pa ići da da uzorak i nadamo se da će ih opet biti
    Burko, jeste li ponavljali spermogram? Kakvo je stanje? Navijam za dobre rezultate?

  48. #998

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj lopuzica prvotno napisa Vidi poruku
    Burko, jeste li ponavljali spermogram? Kakvo je stanje? Navijam za dobre rezultate?
    Pozdrav! Suprug još nije išao da da novi uzorak, puna tri meseca od kad pije klomifen su navršena, ali sad mora da napravi pauzu dve nedelje pa da da uzorak.Javljam se svakako čim dobijemo rezultate

  49. #999

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Burko prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav! Suprug još nije išao da da novi uzorak, puna tri meseca od kad pije klomifen su navršena, ali sad mora da napravi pauzu dve nedelje pa da da uzorak.Javljam se svakako čim dobijemo rezultate
    Burko, šta konkretno od prirodnih stvari uzima tvoj dragi?

  50. #1000

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Samo da javim, rodila sam zdravu djevojčicu prije 2 dana. Ne odustajte i ne gubite nadu. Ako ne ide, rszmislite o drugim opcijama jer dijete u naručju je neusporediv osjećaj. Sretno svima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •