Stranica 24 od 45 PrviPrvi ... 14222324252634 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,151 do 1,200 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #1151

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Jos uvek nema odg. od doktora...
    Koliko ste vi cekale na odgovor?
    Ja sam pisala pre oko nedelju dana.

  2. #1152

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Jos uvek nema odg. od doktora...
    Koliko ste vi cekale na odgovor?
    Ja sam pisala pre oko nedelju dana.
    Ja se dopisujem s njim na instagramu,odmah odgovara.Napravite profil ako nemate i pisite mu.

  3. #1153

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Cekali sno da muz izvadi opet hormone da vidimo kakva je trenutna situacija i da posaljemo najskorije nalaze.
    Izvadio je hormone,sve je u granicama normale sem FSH - 18 (skoro duplo,od granice ali nikad nizi nije bio najnizi 19)
    E jedino sto je prolaktin 411 malo preko granice,estradiol je ok.
    Ninilana ,ti si mi pisala da treba ici kod endokrinologa ako je prolaktin visok a estradiol nizak,da li je ok ako je ovaj drugi hormon u granicama?
    Raspitali smo se kod nas mikrodelecija (privatno) kosta 160 eur i ceka se mesec dana,probacemo da je uradimo preko uputa u klinickom centru ako bude moglo,ako ne onda cemo privatno.
    Inhibin b se kod nas ceka 48h to mi je malo cudno obzirom da si mi rekla da se kod vas ceka mesec ipo nalaz...
    Saky,nema sta otvaramo instagram pa cemo ga tako kontaktirati.

  4. #1154

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Kada je samo disbalans estradiola i prolaktina ide se endokrinologu. Vaš problem je loš rad testisa radi višeg FSH. S obzirom da je muž već radio biopsiju to je gubljenje vremena. Ja bih na vašem mjestu pošla Dr. Kaplancanu sa sviježim nalazima FSH, LH i ukupnog testosterona, te mikrodelecija (muž ti nema to jer je prijašnja biopsija pokazala neke začetke odvijanja spermatogeneze) i kariograma.
    Na tom spermiogramu koji radi dva puta u razmaku sat vremena se nadajte da je + ali ni - ne znači da nema nade.
    Inhibin b izvadite ako ste znatiželjni. On može narasti uz terapiju. Mi ćemo vaditi pred operaciju.
    Samo hrabro

  5. #1155

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Ako moze jedan savet , da li je pametnije da nalaze kariotipa i mikrodelecije vadimo ovde pa idemo sa njima kod doktora ili to radimo tamo?Da li oni priznaju nase?

  6. #1156

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Priznaju,mi smo radili kod nas,tako da mozete slobodno uraditi i vi.

  7. #1157

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima..evo mi smo jos jedan par vise koji se bori sa azoo. Prosli smo i biopsiju.nazalost,nista nije pronadjeno.Obratili smo se i dr Poljaku u Cito s nadom da idemo na Microtese,ali obzirom na Fsh koji je 56 doktor nam je rekao da nema potrebe da dolazimo.sto dalje? Odustajanje nije opcija.posljednje cega sam se uhvatila je terapija maticnih stanicama.mozda kroz koju godinu to bude moguće i u Hrvatskoj,samo godine idu a i ne znam koliko bi to nama uopce pomoglo jer nam je stvarno losa dijagnoza.

  8. #1158

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Marly prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima..evo mi smo jos jedan par vise koji se bori sa azoo. Prosli smo i biopsiju.nazalost,nista nije pronadjeno.Obratili smo se i dr Poljaku u Cito s nadom da idemo na Microtese,ali obzirom na Fsh koji je 56 doktor nam je rekao da nema potrebe da dolazimo.sto dalje? Odustajanje nije opcija.posljednje cega sam se uhvatila je terapija maticnih stanicama.mozda kroz koju godinu to bude moguće i u Hrvatskoj,samo godine idu a i ne znam koliko bi to nama uopce pomoglo jer nam je stvarno losa dijagnoza.
    Pozdrav i Vama Da li ste citali nase prethodne postove?Ako niste procitajte i javite se dr.Tanselu.Biopsija nije najbolja metoda pa cak ni MicroTese na nasim prostorima,pogotovo sto niko od lekara ne daje adekvatnu terapiju.Nama je tzv Micro Tese radjena isto kao i biopsija,nasumicno uzimanje tkiva.Ko ima srece njemu pronadju,nama nazalost nisu.U Turskoj su terapije obavezne,pristup je skroz drugaciji,Micro Tese se radi tako sto se celo tkivo testisa gleda direktno pod mikroskopom tokom cele operacije,ne uzimaju se delovi tkiva.Mi smo u Sarajevu dobili nalaz patologije koji je pokazao samo Sertoly cell,rekli su da je tu kraj,medjutim na prvom spermogramu u Turskoj se to pokazalo kao pootpuno pogresno jer su nadjene spermatide,posle terapije od 3 meseca spermatida je bilo i vise.FSH ispada da i nije neko merilo,upravo dr.Tansel ima slucajeva gde je FSH bio 70,80 i nasao je spermatozoide.

  9. #1159

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Procitala sam sve postove.MIslim da cu sacekati da vidim kako Ce se vase price razviti,da li ćete uspjeti.Jer svi smo na svojim putevima vec toliko puta zagrizli za nesto,bili uvjereni u uspjeh i na kraju nista.zapravo,ovako mozda biram laksi put,da se ne razocaram ponovno.muz mi je dijabetičar tako da moramo biti jako oprezni i oko svih lijekova koje bi mu mozda prepisali.

  10. #1160

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Nisam dugo pisala, ali sam vas čitala.
    Ja i moj mm imamo lijepe vijesti-rađen TESE kod Hauptmana u timu sa dr.Ježekom (vidim da ste ga spominjale) i pronađeno 5 tuba materijala.
    Presretni

  11. #1161

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Ima i nastavak poruke, pisem s moba, pa sam poslala samo pola.
    Htjela sam napisati da je mm imao FSH 26, pa stoga ima nade. Svi ostali nalazi bili su mu ok.
    Ja sam morala regulirati svoju stitnjacu-TSH i uspjela sam.
    Mislim da ćemo od listopada kreniti u postupak.
    Želim vam puno sreće

  12. #1162

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    To je divna vest,uvek je divno cuti kako je neko postigao neke rezultate to daje svima nama optimizam i nadu!
    Da li je pre postupka TESE koristio neku terapiju radi regulisanja hormona FSH?

  13. #1163

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Pa da. Daje nadu svima, jer smo svi u toj situaciji.
    Nije nikakvu terapiju pio prije postupka. Čak nikakve ni vitamine. Pušač je, čak se ni toga nije odvikao. (Više sam ja dramila radi toga). Rekao je-šta bude bude. Nismo htjeli ništa na svoju ruku koristiti od vitamina jer nismo imali (na temelju nalaza) uopće pojma zašto ih nema ‘brzih dečkiju’.

  14. #1164

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    32

    Početno

    Citiraj MimiDrimi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da. Daje nadu svima, jer smo svi u toj situaciji.
    Nije nikakvu terapiju pio prije postupka. Čak nikakve ni vitamine. Pušač je, čak se ni toga nije odvikao. (Više sam ja dramila radi toga). Rekao je-šta bude bude. Nismo htjeli ništa na svoju ruku koristiti od vitamina jer nismo imali (na temelju nalaza) uopće pojma zašto ih nema ‘brzih dečkiju’.
    Hej MimiDrimi drago mi je da si se javila da nam das malo nade. Imam jedno pitanje - jel kod vas isto bila u pitanju azoospermija ili nesto drugo?

  15. #1165

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Ladybird prvotno napisa Vidi poruku
    Hej MimiDrimi drago mi je da si se javila da nam das malo nade. Imam jedno pitanje - jel kod vas isto bila u pitanju azoospermija ili nesto drugo?
    Da. Azoospermija dijagnosticirana prošle godine u 4 mjesecu nakon 3 ili 4 spermiograma. Nije bilo ni jednog dečka niti jedan put u materijalu, nažalost.
    Od tada smo krenuli u borbu i ne odustajemo. Prikupili smo sve nalaze - od uzv testisa, markera na HIV i sl., kariograma, hormona,....Sve je bilo oke. Samo FSH 26!
    5 tuba je izvađeno krajem veljače ove godine, a pošto sam ja bila pod terapijom za štitnjaču nismo mogli na MPO.
    Prošli mjesec mi je terapija ukinuta i hormoni vraćeni u normalu, pa se ja naaadam da krećemo napokon.
    Ići ćemo u Petrovu. Već sam bila, pregledana i stalno sam na vezi sa doktorima. Pijem vitamine (koenzim q10, D vit u spreju, folnu, laneno ulje).
    Ja imam 32, a mm 35 godina.

  16. #1166

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    32

    Početno

    Citiraj MimiDrimi prvotno napisa Vidi poruku
    Da. Azoospermija dijagnosticirana prošle godine u 4 mjesecu nakon 3 ili 4 spermiograma. Nije bilo ni jednog dečka niti jedan put u materijalu, nažalost.
    Od tada smo krenuli u borbu i ne odustajemo. Prikupili smo sve nalaze - od uzv testisa, markera na HIV i sl., kariograma, hormona,....Sve je bilo oke. Samo FSH 26!
    5 tuba je izvađeno krajem veljače ove godine, a pošto sam ja bila pod terapijom za štitnjaču nismo mogli na MPO.
    Prošli mjesec mi je terapija ukinuta i hormoni vraćeni u normalu, pa se ja naaadam da krećemo napokon.
    Ići ćemo u Petrovu. Već sam bila, pregledana i stalno sam na vezi sa doktorima. Pijem vitamine (koenzim q10, D vit u spreju, folnu, laneno ulje).
    Ja imam 32, a mm 35 godina.
    Tako je i kod nas jako slicno. Znaci Fsh je oko 15, jos uvijek u granicama normale al ide prema gornjoj . Isto idemo kod Hauptmana. Ja imam hipotireozu i pcos i stvarno vjerujem da ce se naci materijal. Koliko ste dugo cekali nalaze biopsije? Ili odmah kazu dal su nesto nasli.

  17. #1167

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Ladybird prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je i kod nas jako slicno. Znaci Fsh je oko 15, jos uvijek u granicama normale al ide prema gornjoj . Isto idemo kod Hauptmana. Ja imam hipotireozu i pcos i stvarno vjerujem da ce se naci materijal. Koliko ste dugo cekali nalaze biopsije? Ili odmah kazu dal su nesto nasli.
    Hej, onda se pratimo. Bude jako brzo. Dnevna bolnica, cijeli dan bude, a ujutro zahvat. Rezultati su nam došli tocno tjedan dana nakon zahvata i to nam se doktor osobno javio na mail.
    Držim vam fige jako

  18. #1168

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    32

    Početno

    Citiraj MimiDrimi prvotno napisa Vidi poruku
    Hej, onda se pratimo. Bude jako brzo. Dnevna bolnica, cijeli dan bude, a ujutro zahvat. Rezultati su nam došli tocno tjedan dana nakon zahvata i to nam se doktor osobno javio na mail.
    Držim vam fige jako
    Da da pratimo se svakako. Tako su tocno i nama rekli da se cekaju rezultati. Zelim puno srece u danjim postupcima i da brzo dodete do svog bebača

  19. #1169

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Ladybird prvotno napisa Vidi poruku
    Da da pratimo se svakako. Tako su tocno i nama rekli da se cekaju rezultati. Zelim puno srece u danjim postupcima i da brzo dodete do svog bebača
    Hvala. I ja vama također. Javi rezultate biopsije.
    Idete uskoro?

  20. #1170

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    32

    Početno

    Citiraj MimiDrimi prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala. I ja vama također. Javi rezultate biopsije.
    Idete uskoro?
    Da trebali bi sad u 9 mj navjerovatnije.

  21. #1171

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Ladybird prvotno napisa Vidi poruku
    Da trebali bi sad u 9 mj navjerovatnije.
    Držim fige. MM ce trebati njegu, sav oporavak traje 5 dana kuci. Teze kretanje i slicno. Mi smo to odradili u petak, a on je isao radit u pon. Sretnoooo

  22. #1172

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    32

    Početno

    Citiraj MimiDrimi prvotno napisa Vidi poruku
    Držim fige. MM ce trebati njegu, sav oporavak traje 5 dana kuci. Teze kretanje i slicno. Mi smo to odradili u petak, a on je isao radit u pon. Sretnoooo
    Super da je ispao petak. Bas dobro. Mozemo se cut i preko pp

  23. #1173

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Isto je i nama tako bilo prvog puta,osim mikrodelecija.A sada ovog puta injekcije 1300 e,ubacio je doktor i merional 2 puta nedeljno.
    Saky89, jeste li vadili hormone nakon mjesec dana druge ture terapije?
    Kakva je situacija, kako se muž osjeća?
    @Sinbad kako je kod tebe?

  24. #1174

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Saky89, jeste li vadili hormone nakon mjesec dana druge ture terapije?
    Kakva je situacija, kako se muž osjeća?
    @Sinbad kako je kod tebe?
    Bili smo juce,rezultati su sutra pa cemo javiti.Kako je kod vas?Suprug se super oseca,sve je kao i obicno,malo smo i ishranu korigovali,jede vise voca i povrca,i cigarete je dosta smanjio pa cemo videti.Ne znam kakve rezultate da ocekujem s obzirom da je doktor ubacio i merional,mislim da bi sad Fsh trebao biti dobar,tj u granicama.Javljam sutra,javljajte i vi.Pozzzzz

  25. #1175

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Bili smo juce,rezultati su sutra pa cemo javiti.Kako je kod vas?Suprug se super oseca,sve je kao i obicno,malo smo i ishranu korigovali,jede vise voca i povrca,i cigarete je dosta smanjio pa cemo videti.Ne znam kakve rezultate da ocekujem s obzirom da je doktor ubacio i merional,mislim da bi sad Fsh trebao biti dobar,tj u granicama.Javljam sutra,javljajte i vi.Pozzzzz
    Sljedeći tjedan su rezultati pa javim

  26. #1176

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Sljedeći tjedan su rezultati pa javim
    Nasi rezultati su sledeci:FSH 4,9,LH 1,70,ukupni testosteron 4,40.Konacno je Fsh kakav treba biti,tako sam i pretpostavila.Medjutim sada je test.dosta manji,bio je 17 sto je bilo odlicno a sada u granicama ali ipak blizi donjoj.Poslali smo doktoru,cekamo odgovor.

  27. #1177

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Saky89 da li se doktor javio,kako je zadovoljan sa hormonima?
    Mi cekamo rezultate kariotipa i mikrodelecije.

  28. #1178

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Saky89 da li se doktor javio,kako je zadovoljan sa hormonima?
    Mi cekamo rezultate kariotipa i mikrodelecije.
    Samo je rekao da je sve ok,i da nastavimo dalje sa terapijom.

  29. #1179

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Bili smo juce,rezultati su sutra pa cemo javiti.Kako je kod vas?Suprug se super oseca,sve je kao i obicno,malo smo i ishranu korigovali,jede vise voca i povrca,i cigarete je dosta smanjio pa cemo videti.Ne znam kakve rezultate da ocekujem s obzirom da je doktor ubacio i merional,mislim da bi sad Fsh trebao biti dobar,tj u granicama.Javljam sutra,javljajte i vi.Pozzzzz
    Saky, hvala što si našla ovog doktora ))))))
    Hormoni prije terapije:
    FSH 49.8
    LH 25.3
    Testosteron 11.9
    Estradiol 139
    Nakon prvog mjeseca terapije:
    FSH 8.9
    LH 4.9
    Testosteron 18.8
    Estradiol 192
    Svi najbitniji u normali, estradiol se povećao. Očekivala sam napredak ali ne ovoliki nakon samo mjesec dana.

  30. #1180

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Saky, hvala što si našla ovog doktora ))))))
    Hormoni prije terapije:
    FSH 49.8
    LH 25.3
    Testosteron 11.9
    Estradiol 139
    Nakon prvog mjeseca terapije:
    FSH 8.9
    LH 4.9
    Testosteron 18.8
    Estradiol 192
    Svi najbitniji u normali, estradiol se povećao. Očekivala sam napredak ali ne ovoliki nakon samo mjesec dana.
    Bravo!!!Cestitam Jeste li poslali doktoru i sta je rekao?Jos samo mesec ipo dana do ponovnog odlaska u Istanbul,iskreno...jedva cekam....I ko zna,mozda se na sledecem spermogramu i pojavi neki spermatozoid s obzirom da su rezultati odlicni.

  31. #1181

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo!!!Cestitam Jeste li poslali doktoru i sta je rekao?Jos samo mesec ipo dana do ponovnog odlaska u Istanbul,iskreno...jedva cekam....I ko zna,mozda se na sledecem spermogramu i pojavi neki spermatozoid s obzirom da su rezultati odlicni.
    Kaže doktor da su rezultati dobri, nastavit s terapijim, za mjesec vadit opet krv...

  32. #1182

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Kaže doktor da su rezultati dobri, nastavit s terapijim, za mjesec vadit opet krv...
    Odlicno,samo nam se Sinbad ne javlja da vidimo ima li sta novo kod njega,verovatno je ovih dana bio kod doktora po drugu turu terapije

  33. #1183

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Bas mi je drago zbog vas!
    Mi jedva cekamo da nam bude gotov nalaz kariotipa i iskreno se nadam da ce on biti ok.Ukoliko on bude dobar nastavljaju sa nalazima mikrodelecije y hromozoma i to traje jos mesec dana ali to necemo cekati nego cemo mu se javiti sa svim tim nalazima koje imamo pa ce ovi drugi biti gotovi u medjuvremenu...
    Najgore je ovo dok se nista ne desava...
    Ja sad nameravam izvaditi moje hormone da proverim da li je bar tu sve kako treba.
    Koje su cene mikro tese tamo ?
    Da li ste se raspitali koliko je vantelesna ukoliko se nadje materijal?

  34. #1184

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Bas mi je drago zbog vas!
    Mi jedva cekamo da nam bude gotov nalaz kariotipa i iskreno se nadam da ce on biti ok.Ukoliko on bude dobar nastavljaju sa nalazima mikrodelecije y hromozoma i to traje jos mesec dana ali to necemo cekati nego cemo mu se javiti sa svim tim nalazima koje imamo pa ce ovi drugi biti gotovi u medjuvremenu...
    Najgore je ovo dok se nista ne desava...
    Ja sad nameravam izvaditi moje hormone da proverim da li je bar tu sve kako treba.
    Koje su cene mikro tese tamo ?
    Da li ste se raspitali koliko je vantelesna ukoliko se nadje materijal?
    Operacija Micro Tese,stimulacija,punkcija,transfer i moja histeroskopija oko 8000 eura,ne znam za svaku stavku posebno.Ja moram i histeroskopiju jer su nasli polip kad sam bila na pregledu.Vi racunajte oko 1500 eura otprilike manje bez histeroskopije.

  35. #1185

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav Ninilana, vidim da si ovdje pisala o g. Miji pa te molim ako bi mi mogla dati kontakt. Čitala sam o njegovom čaju na raznim forumima, ali nigdje ne mogu naći broj.
    Dijagnoza MM je oligoasthenoterato, rekli su nam da smo kandidati za ICSI, ali prije bilo kakvog postupka bi htjeli probati poboljšati situaciju. Počinjemo s vitaminima pa bi htjeli probati i s njegovim čajem pa da vidimo da li se može što popraviti, nikad se ne zna. Hvala

  36. #1186

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    22

    Početno

    Pozdrav svima! Evo jos jednog para koji se vec 6 godina bori sa azoo. Molim vas mozete li mi reci da li se u Jevremovoj radi micro tesa ili je to obicna tesa, posto nama jos to ostaje. Inace idemo kod dr Vinke. Moj MM ima isto visok fsh, 15.29, mada je bio 27 pa se spustio, ali i jako nizak testosteron 2.1. Inhibin b je 24. Do pre mesec dana je bio na terapiji. Pregnil i andriol testocaps. Da li ima svrhe raditi tesu sa ovako niskim testosteronom?

  37. #1187

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Meni je vinka radila operaciju bezuspesno,iako je kod nje u soermogramu su bili retko progresivni spermatozoidi. Na kraju smo saznali da ona ne radi micro tese,vex multiple tese. Tako da jbg,ako imate srece naci ce vam. Ali to nije micro tese da znate.

  38. #1188

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Sinbad prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je vinka radila operaciju bezuspesno,iako je kod nje u soermogramu su bili retko progresivni spermatozoidi. Na kraju smo saznali da ona ne radi micro tese,vex multiple tese. Tako da jbg,ako imate srece naci ce vam. Ali to nije micro tese da znate.
    Izgleda da i u Bosni na klinici Bahceci nije pravo,dr.Tansel kaze da je obicno Tese radjeno.E sad.....Inace kako si ti,jesi li bio po drugu turu terapije?

  39. #1189

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Nisam,imam zakazano u cetvrtak sledece nedelje,pa u utorak krecemo za Istanbul. Vadio sam hormone lh i fsh mi spali ispod vrednosti,a bili su poviseni,testosteron mi je izbad granice i estradiol. Ali to je vrv zbog hormlnske terapije,ovitrell 250mg 2 puta nedeljno. Osecam se depresivno i anksiozno,ali to su propratni efekti,bar sam tako procitao. Izdrzacemo jos 3,4 meseca. Taman kad zavrsimo sva ova nasa lecenja,naucnici ce da uspeju da stvore spermatozoid od maticne celije. :D

  40. #1190

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Sinbad prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam,imam zakazano u cetvrtak sledece nedelje,pa u utorak krecemo za Istanbul. Vadio sam hormone lh i fsh mi spali ispod vrednosti,a bili su poviseni,testosteron mi je izbad granice i estradiol. Ali to je vrv zbog hormlnske terapije,ovitrell 250mg 2 puta nedeljno. Osecam se depresivno i anksiozno,ali to su propratni efekti,bar sam tako procitao. Izdrzacemo jos 3,4 meseca. Taman kad zavrsimo sva ova nasa lecenja,naucnici ce da uspeju da stvore spermatozoid od maticne celije. :D
    Samo sto cemo mi do tada bankrotirati Salu na stranu,zaista mnogo kosta sve ovo.Nama je ostalo oko mesec dana do odlaska.Najbolje bi bilo da se jos na spermogramu pojavi neki,nadamo se cudu.Vama srecno,i javljajte novosti

  41. #1191

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    22

    Početno

    Hvala puno na odgovoru. Nama je zakazano u utorak, pa videcemo sta ce biti. Zanima me jos koja je razlika izmedju te multiple i mikro tese, i da li posle mozemo raditi mikro tesu? Nama je dr rekla da je to zadnje i ukoliko nista ne pronadju da razmisljamo o usvajanju ili donaciji.

  42. #1192

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Trenutno smo u Istanbulu kod doktora Tansela. On ima sistem terapije gde snizi prva tri meseca fsh i lh obitrelom od 250 na bukvalno nulu. Pa onda sledeca 4 meseca ubaci menopur uz ovitrell i onda podigne fsh i lh da budu u granici . Zato insistira na 7 meseci terapije. Ako idete tamo preporucujem da lekove ovitrel i menopus uzimate u apoteci ispod klinike. Oni su nam cak spustili cenu na kolicinu,24 inekcije ovitrela od 250 i 24 inekcije menopura od 150,su nama dali za 4200 lira,sto je oko 660,posto smo eure menjali za kurs 6.4.

  43. #1193

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    22

    Početno

    Molim vas recite mi da li pisete ovom doktoru na srpskom jeziku ili prevodite na turski?

  44. #1194

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Sinbad prvotno napisa Vidi poruku
    Trenutno smo u Istanbulu kod doktora Tansela. On ima sistem terapije gde snizi prva tri meseca fsh i lh obitrelom od 250 na bukvalno nulu. Pa onda sledeca 4 meseca ubaci menopur uz ovitrell i onda podigne fsh i lh da budu u granici . Zato insistira na 7 meseci terapije. Ako idete tamo preporucujem da lekove ovitrel i menopus uzimate u apoteci ispod klinike. Oni su nam cak spustili cenu na kolicinu,24 inekcije ovitrela od 250 i 24 inekcije menopura od 150,su nama dali za 4200 lira,sto je oko 660,posto smo eure menjali za kurs 6.4.
    Izgleda da je nama ispalo nesto skuplje,mada su nama dali oko 60 injekcija pa verovatno zbog toga....vise se i ne secam,sutra je 40-ta na redu...Sigurno ce se njemu terapija nastaviti dok sam ja tih desetak dana na stimulaciji....E onda je istog dana i Micro Tese i punkcija a ujedno i histeroskopija....ako se naravno nadju spermatozoidi,pa zatim sledeceg meseca transfer.Kako su vama sve to objasnili,da li je supruga bila na pregledu?

  45. #1195

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Samra.emir prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas recite mi da li pisete ovom doktoru na srpskom jeziku ili prevodite na turski?
    Mi pisemo na engleskom,a takodje i doktor.

  46. #1196

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Izgleda da je nama ispalo nesto skuplje,mada su nama dali oko 60 injekcija pa verovatno zbog toga....vise se i ne secam,sutra je 40-ta na redu...Sigurno ce se njemu terapija nastaviti dok sam ja tih desetak dana na stimulaciji....E onda je istog dana i Micro Tese i punkcija a ujedno i histeroskopija....ako se naravno nadju spermatozoidi,pa zatim sledeceg meseca transfer.Kako su vama sve to objasnili,da li je supruga bila na pregledu?
    Supruga ne ide na preglede.Tek kada sa mnom zavrsimo i ako bude uspesno,ici cemo kod njh na VTO,vama verovatno daju vece sanse,pa vi idete uporedo. Tako smo mi isli vec jednom pa smo se opekli,tako da ne eksperimentisemo vise tako.

  47. #1197

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Stigli su nam danas rezultati patologije.Pise da su pronadjene Sertolijeve stanice,odmah sam nalaz poslala doktoru.Dao mi je broj telefona na koji mozemo da zakazemo kod njega termin za dolazak u Istanbul,i napomenuo da se treba ispitati koren sperme,sto mi bas i nije najjasnije,i rekao da ce terapija trajati najmanje 6 meseci.Za koji dan cemo najverovatnije zakazati pa cemo videti sta i kako,iskreno mislim da ce terapija biti preskupa,ali to nam je zadnja i jedina sansa.
    Da li ste saznali kako se proverava koren sperme?

  48. #1198

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj placicamala prvotno napisa Vidi poruku
    Da li ste saznali kako se proverava koren sperme?
    Nismo nista pitali vezano za to...

  49. #1199

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Koliko ja shvatam kod njega je procedura da se podje na pregled,dobije terapija za prva 3 meseca ,nakon toga ide se ponovo gde on odredjuje terapiju za naredna cetiri i onda bi trebalo treceg puta kad se podje da radi micro tese?
    Sta od pregleda konkretno radi kada se ide na kontrolu drugi put?

  50. #1200

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ja shvatam kod njega je procedura da se podje na pregled,dobije terapija za prva 3 meseca ,nakon toga ide se ponovo gde on odredjuje terapiju za naredna cetiri i onda bi trebalo treceg puta kad se podje da radi micro tese?
    Sta od pregleda konkretno radi kada se ide na kontrolu drugi put?
    Ne znam kako je kod drugih,kod nas je drugog puta bio spermogram i operacija varikocele.I sad treci put idemo na Micro Tese.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •