Stranica 29 od 45 PrviPrvi ... 19272829303139 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,401 do 1,450 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #1401

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Caos, kakvu ste terapiju dobili? Jel i vama doktor spominjao ROSI? aj nam malo ispricaj sta je jos rekoa
    Cao.
    Obzirom na to da smo slican slucaj kao i ostali uglavnom je imao iste komentare.Rekao je da mu nije jasno kako je neko mogao raditi bilo kakvu operaciju bez predhodne terapije kad su hormoni evidentno u disbalansu kao i da nalaz od TESE biopsije (na kom je pisalo da nema spermatida) ocigledno nije tacan kad ih ima i u ejakulatu.
    Koliko sam propratila pocetnu terapiju nam je dao istu kao i svima inekcije Ovitrelle 250 dva puta nedeljno i vitaminske tablete svaki dan.Poneli smo mu sve nalaze koje smo do sad sakupili i sve ih je pregledao i trudio se da ih razume (obzirom na to da mu jezik nije poznat),pitao nas je da mu prevedemo neke reci.Ovi nasi ih uglavnom prelete brzinom svetlosti,iskreno ne verujem ni da ih pogledaju kako treba a kamoli procitaju.
    Rekao nam je da uspesnost operacije ne zavisi 100% od visine FSH hormona jer je imao uspesne slucajeve sa covekom kojem je FSH bio cak 90 dok je imao slucajeve da je FSH bio oko 20 pa nije nalazio spermatozoide.Ali da svakako operacija bez predhodne terapije nema nikakvog smisla (na sta te navodi i sama logika...).Rekao je da je uspesnost oko 52%.
    Bitno je da se hormoni dovedu u red a koliko ce terapija trajati i kad ce se to desiti je individualna stvar koja zavisi od organizma koji prima terapiju - najkrace se terapija uzima 6 meseci.
    ROSI tehniku nam nije spominjao a nismo ga ni mi pitali,za tri meseca idemo ponovo pa cemo se tada raspitati i o tome.
    U principu ne verujem da on prilikom prvog susreta moze reci nekome puno vise od toga jer u principu svi smo manje - vise slicni slucajevi.
    Sve zavisi od daljih desavanja i od toga kako ce suprug odreagovati na terapiju.

  2. #1402

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Saky89 mozes li mi reci malo vise o odlasku treci put vezano za tvog supruga.
    Na osnovu cega dr donosi odluku kad je dovoljno sa terapijom i kad se radi Micro Tese,koliko dugo hormoni trebaju bitu u normali?
    Obzirom da se procedura MicroTese radi pod totalnom anestezijom da li oni odrade sve potrebbe pripreme (kardiolog i ostalo) i da li je to ukljuceno u cenu?
    I koliko dugo ostaje u bolnici nakon intervencije?

  3. #1403

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Cao.
    Obzirom na to da smo slican slucaj kao i ostali uglavnom je imao iste komentare.Rekao je da mu nije jasno kako je neko mogao raditi bilo kakvu operaciju bez predhodne terapije kad su hormoni evidentno u disbalansu kao i da nalaz od TESE biopsije (na kom je pisalo da nema spermatida) ocigledno nije tacan kad ih ima i u ejakulatu.
    Koliko sam propratila pocetnu terapiju nam je dao istu kao i svima inekcije Ovitrelle 250 dva puta nedeljno i vitaminske tablete svaki dan.Poneli smo mu sve nalaze koje smo do sad sakupili i sve ih je pregledao i trudio se da ih razume (obzirom na to da mu jezik nije poznat),pitao nas je da mu prevedemo neke reci.Ovi nasi ih uglavnom prelete brzinom svetlosti,iskreno ne verujem ni da ih pogledaju kako treba a kamoli procitaju.
    Rekao nam je da uspesnost operacije ne zavisi 100% od visine FSH hormona jer je imao uspesne slucajeve sa covekom kojem je FSH bio cak 90 dok je imao slucajeve da je FSH bio oko 20 pa nije nalazio spermatozoide.Ali da svakako operacija bez predhodne terapije nema nikakvog smisla (na sta te navodi i sama logika...).Rekao je da je uspesnost oko 52%.
    Bitno je da se hormoni dovedu u red a koliko ce terapija trajati i kad ce se to desiti je individualna stvar koja zavisi od organizma koji prima terapiju - najkrace se terapija uzima 6 meseci.
    ROSI tehniku nam nije spominjao a nismo ga ni mi pitali,za tri meseca idemo ponovo pa cemo se tada raspitati i o tome.
    U principu ne verujem da on prilikom prvog susreta moze reci nekome puno vise od toga jer u principu svi smo manje - vise slicni slucajevi.
    Sve zavisi od daljih desavanja i od toga kako ce suprug odreagovati na terapiju.
    Hvala ti
    a kazi mi taj spermogram sto se radi, to je neka detaljnija analiza jel?

  4. #1404

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    1

    Početno Potpomognuta

    Pozz cure ja sam nova i imam pitanja u vezi donacije sjemena..duprug ima azzospermiu i jedina rjršenje nam je donacija kako dalje

  5. #1405
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Tina1989 zao mi sto nam dolazis, no nemojte potonuti. Ima nade a to ces vidjeti kada iscitas nase teme. Imas posebnu temu vezanu za azoo http://forum.roda.hr/threads/83220-q...-quot-2/page29, ili mozes chekirati potpomugnutu u ceskoj ili makedoniji.

    Procitaj malo, i slobodno pitaj sto god te zanima, tu smo, pomoci cemo

  6. #1406
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Pozdrav Tina
    Azoo je dosta teska dijagnoza, no ovisno o tome zna li se uzrok, tj postoji li moguc razlog za azoo- postoje i mogucnosti.
    Sta kaze urolog? Kakvo je stanje kod partnera?

  7. #1407

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Da li neko ide uskoro u IStanbul, hteo sam da zamolim da mi dokupi lekove, posto su tamo dosta jeftiji, a da mu dam pare unapred. Izvinite ako sam mnogo direktan.

  8. #1408
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Tina1989,
    dobro došla na forum.
    Tvoj post sam premjestila na ovu temu gdje se najčešće raspravlja o donaciji radi azoospermije.

  9. #1409
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Citiraj Tina1989 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz cure ja sam nova i imam pitanja u vezi donacije sjemena..duprug ima azzospermiu i jedina rjršenje nam je donacija kako dalje
    Tina, jako mi je zao vidjeti da si se javila s tom dijagnozom. Kako su već cure rekle dobro sve pročitaj što je pisano na ovoj i drugim temama. Ukoliko se na kraju definitivno odlučite za donaciju svakako imajte na umu i to zelite li da to dijete jednom moze saznati tko je donor ili ne zelite. Onda ćete ovisno o tome birati sve ostalo. Sretno vam, samo hrabro naprijed i puno razumijevanja, povjerenja i nade vam zelim.

  10. #1410
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    ERA, u Ceskoj je donacija anonimna. Dijetetu ce roditelji birati kako, kada, na koji nacin i zele li mu uopce reci. Postoje smjernice no na kraju ce svatko odabrati za sebe.

  11. #1411
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Molim admine da mi obrišu prethodna dva posta. Pisala sam na mobitelu i nije mi jasno zašto se ne vide cijeli postovi.

    Rominka, slaže se s tobom u potpunosti. Nisam imala namjeru ništa nametati samo curi dati informaciju koja meni nije padala na pamet kad smo saznali za azoo dijagnozu.
    Svatko će od nas sam odlučiti hoće li ili neće reći za donora, svaka odluka koju par donese će biti najbolja odluka za njih i tu nema nikakve dileme.
    Iz našeg iskustva vidim koliko se te odluke mogu s vremenom. U početku smo bili sigurni da ćemo sami birati donora (to je uključivalo sate pretraživanja po Cryosu, istraživanja psihosocijalnog statusa, obiteljskog stabla, tona glasa i uspoređivanje slika kad je donor bio dijete) a onda smo samo jedan dan od toga svega odustali i odlučili da ćemo to prepustiti liječnicima. Od tada smo oboje mirniji. Dok vjerujem da je za nekoga drugoga samostalan izbor donora prava stvar, daje mu veći osjećaj kontrole i utjecaja na sve a to je ono najbitnije.
    Tek kada radimo po svojim osjećajima i slušamo sebe, nas oboje možemo biti sigurni da ćemo napraviti pravu stvar.

    Otišla sam od teme... Mi smo još prije ljeta odlučili ići na donaciju, n, sve se ogovilo zbog nekih obiteljskih situacija.
    Mi se još dvoumimo između 3 klinike, mislim da nam je to teže izabrati nego odustati od izbora donora.
    Ja idući mjesec imam dogovoren HSG, uzela sam uputnicu za briseve pa se nadam da će nam i ovo najbitnije doći.

  12. #1412
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    ovdje imamo temu o komunciranju genetskog podrijetla s djetetom kod začeća doniranim spolnim stanicama.

  13. #1413

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj ERA prvotno napisa Vidi poruku
    Molim admine da mi obrišu prethodna dva posta. Pisala sam na mobitelu i nije mi jasno zašto se ne vide cijeli postovi.

    Rominka, slaže se s tobom u potpunosti. Nisam imala namjeru ništa nametati samo curi dati informaciju koja meni nije padala na pamet kad smo saznali za azoo dijagnozu.
    Svatko će od nas sam odlučiti hoće li ili neće reći za donora, svaka odluka koju par donese će biti najbolja odluka za njih i tu nema nikakve dileme.
    Iz našeg iskustva vidim koliko se te odluke mogu s vremenom. U početku smo bili sigurni da ćemo sami birati donora (to je uključivalo sate pretraživanja po Cryosu, istraživanja psihosocijalnog statusa, obiteljskog stabla, tona glasa i uspoređivanje slika kad je donor bio dijete) a onda smo samo jedan dan od toga svega odustali i odlučili da ćemo to prepustiti liječnicima. Od tada smo oboje mirniji. Dok vjerujem da je za nekoga drugoga samostalan izbor donora prava stvar, daje mu veći osjećaj kontrole i utjecaja na sve a to je ono najbitnije.
    Tek kada radimo po svojim osjećajima i slušamo sebe, nas oboje možemo biti sigurni da ćemo napraviti pravu stvar.

    Otišla sam od teme... Mi smo još prije ljeta odlučili ići na donaciju, n, sve se ogovilo zbog nekih obiteljskih situacija.
    Mi se još dvoumimo između 3 klinike, mislim da nam je to teže izabrati nego odustati od izbora donora.
    Ja idući mjesec imam dogovoren HSG, uzela sam uputnicu za briseve pa se nadam da će nam i ovo najbitnije doći.
    Era cao, kazi mi jeste vi nesto pokusali pre nego sto ste se odlucili na donaciju?

  14. #1414

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Za sve sa ove teme...jos jedna novost...nasla sam doktora kojeg u Turskoj jako hvale, ne radi operacije ali uspe da dovede do sazrevanja celija tj do spermatozoida u spermogramu...Imate ga na instagramu, zove se Celalettin Peru, da li je neko mozda cuo od vas za njega?

  15. #1415
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Era cao, kazi mi jeste vi nesto pokusali pre nego sto ste se odlucili na donaciju?
    Hej Sonja, nismo išli na nikakve TESE niti biopsije (MM je u startu bio radije za donaciju). Hormoni su mu ful zbrčkani, ima nekih nedorečenih stanja u djetinjstvu, dosta loš pubertet tako da sam ne zeli pokusati nista od operativnih opcija...

    Klasika, pokušali smo s prehranom, prestao je pušiti ali ne vidimo promjenu. Napravit će još jedan spermiogram prije postupka pa ćemo vidjeti je li došlo do ičega...

  16. #1416

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj ERA prvotno napisa Vidi poruku
    Hej Sonja, nismo išli na nikakve TESE niti biopsije (MM je u startu bio radije za donaciju). Hormoni su mu ful zbrčkani, ima nekih nedorečenih stanja u djetinjstvu, dosta loš pubertet tako da sam ne zeli pokusati nista od operativnih opcija...

    Klasika, pokušali smo s prehranom, prestao je pušiti ali ne vidimo promjenu. Napravit će još jedan spermiogram prije postupka pa ćemo vidjeti je li došlo do ičega...
    Sto se toga tice, svi sa ovom dijagnozom imaju poremecen hormonski status tako da je to normalno

  17. #1417

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    [QUOTE=tracaknade;3136966]Želim da podijelim jedan e-mail s vama, vezano za lijecenje azoospermije matičnim ćelijama. Šta vi mislite o tome?



    caos, ne znam sta da mislim o ovome...puno je to para a opet niko nista ne garantuje jel tako? moze a i ne mora biti?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 24.12.2019. at 12:54 Razlog: sadrži citat poruke koja ima elemente reklamiranja klinike

  18. #1418
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    @tracaknade.
    obrisan je post koji si podijelila jer zapravo presdtavlja jednu vrstu reklamiranja.

  19. #1419

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    @tracaknade.
    obrisan je post koji si podijelila jer zapravo presdtavlja jednu vrstu reklamiranja.
    Msm,s ozbirom na cenu i nije neka reklama,ovako nije delovalo lose kao neki put kome mogu da se vode ljudi koji ovde imaju problem. Ds procitaju na koji nacin oni pristupaju sa maticnim celijama. Mozda i nije trebalo skidati.

  20. #1420

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Da li neko moze da mi protumaci rezultate?
    Fsh 20.6
    Lh 14.46
    Estradiol 40.8
    Testosteron 6.10
    Inhibin b 7.7

  21. #1421

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    145

    Početno

    Tvoj muz ima povisen FSH sto znaci da mu testisi ne proizvode spermatozoide.
    Znaci da nije problem u hormonima, nego u produkciji.
    Mozak salje signale, ali dzaba kad testisi ne rade.
    Na zalost.

    MM ima isti problem ;(
    Mi smo muku mucili 10 godina i na kraju smo se odlucili na donatorsku oplodnju.
    Apelujem po ko zna koji put na sve one koji imaju FSH povisen da NE GUBE VREME na Micro Tese,IVF-ove itd.
    Ja jos NIKOGA nisam upoznala da je dobio dete tim putem sa povisenim FSH-om. Ljudi se lazu i misle da ako nadju spermatozoide putem Mico Tese, da to automatski znaci uspeh.
    Nije istina. Moj muz je bio TRI PUTA i opet nismo dobili bioloski nase dete. Potrosili smo BRUKU love i zivaca.
    HVALA BOGU pa smo dobili andjela kojeg volimo BESKRAJNO!!
    Toliko od mene.

  22. #1422

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    5.januara krecemo u Turskoj, da li mozete da nam kazete koliko kosta prevoz taksijem od aerodroma do klinike? Jel moze neko da protumaci rezultate od vas koji se lecite kod dr Tansela?

  23. #1423

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Citiraj placicamala prvotno napisa Vidi poruku
    5.januara krecemo u Turskoj, da li mozete da nam kazete koliko kosta prevoz taksijem od aerodroma do klinike? Jel moze neko da protumaci rezultate od vas koji se lecite kod dr Tansela?
    Taksi od aerodroma do dela u kom se klinika nalazi kostao nas je 200 TL (cca 30,00 EUR),zapravo mi smo zatrazili od hotela da nam organizuje prevoz tako da mislim da je sam taksi bio 150,00 TL a hotel se ogradio za dodatnih 50,00 TL.U principu mislim da taksi uzima oko 1 eur / km ali nisam sigurna jer smo mi svuda isli pesice.
    Sto se nalaza tice to je neka nazovi - klasika za dijagnozu koju tvoj muz ima.
    Najgore je to sto je FSH visok i u principu se on smatra glavnim uzrocnikom problema,mada po doktorovoj prici ni to ne mora nista da znaci.I ostali hormoni se prate , imaju svoju ulogu i svi bi trebali biti unutar svojih referentnih vrednosti,sve sto je van toga ne valja.
    Za Inhibin B iskreno prvi put sam cula ovde na forumu i Ninilana mi je sve lepo detaljno objasnila,mozes prelistati prehodne postove i procitati ako te zanima - u principu ne valja kad je nizak,tj.ispod referentnih vrednosti.
    Uglavnom doktor Tansel pokusava da terapijom dovede hormone u balans i samim tim stvori vece sanse da se nadju spermatozoidi tokom operacije.
    Svaki slucaj je za sebe i doktor ce ti najbolje reci sve sto te zanima.

  24. #1424

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj zasto_bas_mi prvotno napisa Vidi poruku
    Tvoj muz ima povisen FSH sto znaci da mu testisi ne proizvode spermatozoide.
    Znaci da nije problem u hormonima, nego u produkciji.
    Mozak salje signale, ali dzaba kad testisi ne rade.
    Na zalost.

    MM ima isti problem ;(
    Mi smo muku mucili 10 godina i na kraju smo se odlucili na donatorsku oplodnju.
    Apelujem po ko zna koji put na sve one koji imaju FSH povisen da NE GUBE VREME na Micro Tese,IVF-ove itd.
    Ja jos NIKOGA nisam upoznala da je dobio dete tim putem sa povisenim FSH-om. Ljudi se lazu i misle da ako nadju spermatozoide putem Mico Tese, da to automatski znaci uspeh.
    Nije istina. Moj muz je bio TRI PUTA i opet nismo dobili bioloski nase dete. Potrosili smo BRUKU love i zivaca.
    HVALA BOGU pa smo dobili andjela kojeg volimo BESKRAJNO!!
    Toliko od mene.
    cao...kazi mi gde ste vi radili micro tese? Ne znam sta bih rekla, puno toga tu ima i kakvi su spermatozoidi i kakve su jajne celije i mnogo drugih stvari kao sto je u svakoj vantelesnoj ne samo ovoj vrsti...mi smo na primer uspeli iz prve, imali microtese...dobili decaka...posle toga smo isli jos jednom dobili opet spermatozoide ali nije doslo do trudnoce i treci put cemo probatiii tako da mislim da to ko ima visok FSH ne znaci da nece doci do trudnoce

  25. #1425

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    cao...kazi mi gde ste vi radili micro tese? Ne znam sta bih rekla, puno toga tu ima i kakvi su spermatozoidi i kakve su jajne celije i mnogo drugih stvari kao sto je u svakoj vantelesnoj ne samo ovoj vrsti...mi smo na primer uspeli iz prve, imali microtese...dobili decaka...posle toga smo isli jos jednom dobili opet spermatozoide ali nije doslo do trudnoce i treci put cemo probatiii tako da mislim da to ko ima visok FSH ne znaci da nece doci do trudnoce
    Gdje ste radili microTESE i koliki vam je bio FSH? Mi tek cekamo termin za prvi TESE, micro kod nas ne rade

  26. #1426

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Eh, jos jedno pitanje... Zna li netko koliko traje u HR prijenos materijala iz ustanove u ustanovu? Znam da je procedura. TESE cemo u bolnici, a postupak bi isli privatno

  27. #1427

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Pink Fairydust prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje ste radili microTESE i koliki vam je bio FSH? Mi tek cekamo termin za prvi TESE, micro kod nas ne rade
    Mi smo daleko jako radili, u Americi a sad cemo u Turskoj verovatno... FSH oko 23

  28. #1428

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Ah, to nam je ipak malo daleko Ne znam isplati li se ici na mTESE ako TESE bude negativan. Bas je komplikacija to sve u Hr.

  29. #1429

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Pink Fairydust prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, jos jedno pitanje... Zna li netko koliko traje u HR prijenos materijala iz ustanove u ustanovu? Znam da je procedura. TESE cemo u bolnici, a postupak bi isli privatno
    Oprosti mi na tolikoj izravnosti, ali molim vas da promislite još jednom. Svaka operacija je teška, pa čak i operacija krajnika. Čak i ako su ti mužu hormoni dobri (ili niski jer i onda terapija ima više učinka) nije samo bitno pronaći spermije nego i zdravlje tvoga muža. Obični TESE znači da mu se kida dio ili više dijelova tkiva za koje androlog smatra da bi mogli sadržavati spermije. MicroTESE koristi puno bolji mikroskop zbog kojega je lakše locirati kanaliće sa spermijima. Tkivo koje ti muž izgubi je nepovratno i to za sobom povlaći puno mogućih problema u budućnosti za njegovo zdravlje. Izgubljeni kanalić je manja šteta naspram izgubljenog tkiva. Moj je npr. rođen kriptorhičan i samo radi toga ima 30% veće šanse za dobiti rak testisa. Ne daj Bože, ali treba biti svjestan rizika. Ako već mislite ići privatno na IVF ako daj Bože uspijete pronaći spermije razmislite i o privatno micro TESE. To je svakako jeftinije nego ženski dio koji dolazi iza gdje god da to radili.

  30. #1430

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Svjesni smo rizika i prednosti koje nose i TESE i mTESE. Da se mTESE radi u Hr sigurno bismo isli na tu opciju. S obzirom da se ne radi, i uzevsi u obzir sve druge faktore, najveci cost-benefit omjer ima napraviti prvo TESE pa vidjeti sto dalje.

  31. #1431

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    13

    Početno

    Zar u Cita u Splitu ne rade microtese? MM je radio tamo, bar su rekli da su to radili. Srećom, operacija je uspješno prošla.

  32. #1432

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Donna9 prvotno napisa Vidi poruku
    Zar u Cita u Splitu ne rade microtese? MM je radio tamo, bar su rekli da su to radili. Srećom, operacija je uspješno prošla.
    Koliko sam cula tvrde da rade mTESE, ali zapravo rade multilokularni, sto nije bas isto.

  33. #1433

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Pink Fairydust prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam cula tvrde da rade mTESE, ali zapravo rade multilokularni, sto nije bas isto.
    iako, sad gledam njihov web... nisam sigurna. idem zvati

  34. #1434
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Pink hajde zovni draga, pa javi.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 03.01.2020. at 09:15

  35. #1435

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Friske info: moguce je u Splitu napraviti microTESE i prevesti materijal gdje vec se planira postupak. Cijena microTESE je 6000kn. Transport organizira ustanova u koju se prenosi, za nas procjena troska prijevoza do Zagreba je cca 4000kn.

  36. #1436

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Pink Fairydust prvotno napisa Vidi poruku
    Ah, to nam je ipak malo daleko Ne znam isplati li se ici na mTESE ako TESE bude negativan. Bas je komplikacija to sve u Hr.
    iskreno, moj savet odmah microtese nista drugo

  37. #1437

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    iskreno, moj savet odmah microtese nista drugo
    Napravit cemo po preporuci kolege urologa. Znamo se 100 god, ima brdo iskustva. On ce znati najbolje procijeniti.

  38. #1438

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Pink Fairydust prvotno napisa Vidi poruku
    Napravit cemo po preporuci kolege urologa. Znamo se 100 god, ima brdo iskustva. On ce znati najbolje procijeniti.
    kakvi su vam hormoni?

  39. #1439

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    kakvi su vam hormoni?
    FSH preko 2x povisen, ostalo bo.

  40. #1440

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Pink Fairydust prvotno napisa Vidi poruku
    FSH preko 2x povisen, ostalo bo.
    Koliko je to, oko 30?

  41. #1441

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko je to, oko 30?
    cca 26

  42. #1442

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Cao drustvo, samo da se javim da smo i mi deo ove azoo grupe. Tretman hormonima kroz koji prolazite vi u Turskoj smo mi imali u Bg, posto suprug ima povisen FSH. Zelim svima puno srece

  43. #1443

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Pink Fairydust prvotno napisa Vidi poruku
    cca 26
    tako je i nama, prvi put na biopsiji nisu nista nasli

  44. #1444

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    tako je i nama, prvi put na biopsiji nisu nista nasli
    a vidit cemo

  45. #1445

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Taksi od aerodroma do dela u kom se klinika nalazi kostao nas je 200 TL (cca 30,00 EUR),zapravo mi smo zatrazili od hotela da nam organizuje prevoz tako da mislim da je sam taksi bio 150,00 TL a hotel se ogradio za dodatnih 50,00 TL.U principu mislim da taksi uzima oko 1 eur / km ali nisam sigurna jer smo mi svuda isli pesice.
    Sto se nalaza tice to je neka nazovi - klasika za dijagnozu koju tvoj muz ima.
    Najgore je to sto je FSH visok i u principu se on smatra glavnim uzrocnikom problema,mada po doktorovoj prici ni to ne mora nista da znaci.I ostali hormoni se prate , imaju svoju ulogu i svi bi trebali biti unutar svojih referentnih vrednosti,sve sto je van toga ne valja.
    Za Inhibin B iskreno prvi put sam cula ovde na forumu i Ninilana mi je sve lepo detaljno objasnila,mozes prelistati prehodne postove i procitati ako te zanima - u principu ne valja kad je nizak,tj.ispod referentnih vrednosti.
    Uglavnom doktor Tansel pokusava da terapijom dovede hormone u balans i samim tim stvori vece sanse da se nadju spermatozoidi tokom operacije.
    Svaki slucaj je za sebe i doktor ce ti najbolje reci sve sto te zanima.
    Hvala Vam.

  46. #1446

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    22

    Početno

    Cao svima! Prvo zelima svima da vam cestitam Novu godinu i da nam se svima ostvare zelje u ovoj godini... Nisam dugo pisala ali redovno citam, mi imamo nameru isto ici u Tursku ali prvo da malo se oporavimo od jedne neuspesne tese ili mikrotese,pojma nemam. Radili smo u Jevremovoj, izgleda da to nije prava mikrotesa. Zanima me kako se vasi muzevi osecaju posle ovog zahvata? Kod nas je proslo blizu dva meseca i cesto oseca bolove u testisima, ponekad i sam rez ga boli. Inace fino se oporavio posle toga.

  47. #1447

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Samra.emir prvotno napisa Vidi poruku
    Cao svima! Prvo zelima svima da vam cestitam Novu godinu i da nam se svima ostvare zelje u ovoj godini... Nisam dugo pisala ali redovno citam, mi imamo nameru isto ici u Tursku ali prvo da malo se oporavimo od jedne neuspesne tese ili mikrotese,pojma nemam. Radili smo u Jevremovoj, izgleda da to nije prava mikrotesa. Zanima me kako se vasi muzevi osecaju posle ovog zahvata? Kod nas je proslo blizu dva meseca i cesto oseca bolove u testisima, ponekad i sam rez ga boli. Inace fino se oporavio posle toga.
    Moj suprug je u julu radio tese oporavio se za par dana, nema bolove i ok je. Tesa je bila neuspesna.

  48. #1448

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Samra.emir prvotno napisa Vidi poruku
    Cao svima! Prvo zelima svima da vam cestitam Novu godinu i da nam se svima ostvare zelje u ovoj godini... Nisam dugo pisala ali redovno citam, mi imamo nameru isto ici u Tursku ali prvo da malo se oporavimo od jedne neuspesne tese ili mikrotese,pojma nemam. Radili smo u Jevremovoj, izgleda da to nije prava mikrotesa. Zanima me kako se vasi muzevi osecaju posle ovog zahvata? Kod nas je proslo blizu dva meseca i cesto oseca bolove u testisima, ponekad i sam rez ga boli. Inace fino se oporavio posle toga.
    Moj je imao mTESE u decembru i bolelo ga je dva dana. Posle ga je samo povremeno bolelo na dodir, mada je sada i to proslo. Nismo jos radili hormone posle operacije da vidimo da li se nivo FSH i testosterona promenio u odnosu na ranije.

  49. #1449

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Da li je neciji suprug merio FSH posle mTESE? Da li su se rezultati promenili posle operacije, posto dolazi do fizickog ostecenja tkiva testisa a samim tim moze da se poveca nivo FSH?

  50. #1450

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Detelina prvotno napisa Vidi poruku
    Cao drustvo, samo da se javim da smo i mi deo ove azoo grupe. Tretman hormonima kroz koji prolazite vi u Turskoj smo mi imali u Bg, posto suprug ima povisen FSH. Zelim svima puno srece
    jeste uspeli?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •