Stranica 2 od 45 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    145

    Početno

    Cao cure,
    Da li moze neko da mi kaze, kad se kupuju inekcije za stimulaciju u apoteci, da li je potreban recept od doktora???

  2. #52
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Pozeljno je imati protokol sa sobom, jer u principu ti ih placas, pa eventualni bianco recept moze doci u obzir. To je, cini mi se, vise zbog njih samih.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    23

    Početno

    Cao drage moje, dugo me nije bilo...pocela sam raditi pa ne stizem nista...ali evo uspjela i na bolovanje otic vec 7 dana, dobila neku alergiju pa mirujem,.....Nego da vam kazem i nasu pricu...
    U braku smo 2 godine i 5 mjeseci i isto toliko pokusavamo dobiti bebu...ne ide....pocele osnovne pretrage,,,kod mene sve ok...a muz je imao problema sa s gramom i eto prva dijagnoza oligostenospermia i variccocela,,,ubijedi nas doktor da operira variccocelu, a da prije nismo uradili niti jedan nalaz...a ja u to vrijeme nisam uopce znala ono sto danas znam jer da mi je ova pmet nikad nebi prisatli na operaciju...uglavnom nakon operacije i terapije proxeeda tri mjeseca ponovljen nalaz s dijagnozom azoospermia...tada smo radili spermokulturu i eksprimat na moj zahtjev, otkrivene bakterije pio terapiju ali nalaz opet azoo....tako da smo odustali od ljekara urologa i idemo direkt klinika za neplodnost dok prikupimo koju paru...vjeruje d aznate kako smo se osjecali razocarano jadno...danas je sve to u vidu magle, ali svako malo nas stegne oko vrata....

  4. #54
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    pozdrav cure. dugo se nisam javljala ovuda pa evo me malo da vam uljepšam dan
    mi smo u prosincu bili u pragu,PFC...sve je super prošlo,20ti dan beta 4075,a evo prije tri dana na uzv dva mala srca kucaju.
    šta da vam kažem,ludilo.... i sreća do neba samo da sve ovako ostane i izgura do kraja.
    pozdrav svima i neka vam nova godina donese svima sreću koju sanjate

  5. #55
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Little ivy, zadnji put kad sam skicnula beta je bila pozitivna, a sad su dva srceka!!! Ma cestitam od sveg srca, i zelim ti urednu, skolsku trudnoci, da uzivas u narednim mjesecima!!! Moram priznati da azoo t me oduseve i daju mi nadu malo vise puseeeee do nebaaaaa

  6. #56
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    hvala romi, kiss

  7. #57
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    little ivy, prekrasno!nisam znala,ali ti svakako zelim svu srecu svijeta!
    ljubim

  8. #58
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    e draga još je sve u povojima....javila bi ja

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    little ivy sretno i da vam proleti sto brze vrijeme.

  10. #60
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    Little Ivy Zelim ti skolsku trudnocu!!!!
    Ivy86 grlim te i zelim samo reci puno nas je ocajavalo nad dijagnozom azoo...ali svatko je nasao neki svoj put...tesko je nositi se s tim..ali idemo dalje, zar ne!?

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    363

    Početno

    Little Ivy . Čestitam i želim školsku trudnoću!

  12. #62
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    hvala cure. ljubim vas sve

  13. #63
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Evo i mene sa novostima. Pre neki dan smo suprug i ja bili kod dr Svetlane Vujovic koja je endokrinolog, u nadi da cemo konacno da dobijemo neku terapiju. Dr je pregledala sve suprugove rezutate (koji u inace OK) i predlozila da uradimo kod nje ponovo UZ testisa, posto na nalazu koji mi imamo samo pise da je uredan, a nigde ne pisu dimenzije testisa. Uradi ona UZ i merenje kad ono desni testis je manji, ona misli da je muz imao neku prehladu ili tako nesto u pubertetu. Bune je i hormoni LH i FSH koji su u referentnim vrednostima, ali su ipak blizi donjoj granici. I tako nam ona predlozi da odradimo slobodni testosteron (nikad ga muz nije radio, jer ga niko nije ni trazio), LH, i FSH, pa da 3 dana prima Pregnil 5000 i da cetvrti dan uradi samo slobodni testosteron. Ako dobro reaguje na tu terapiju, primace je 4 ili 6 meseci. Sve u svemu ja sam jako srecna sto je muz konacno dobio neku terapiju, posto su nas svi moguci dr slali na biopsiju, jer drugo resenje nisu imali. Mene sad zanima da li je neciji muz koristio ovu terapiju i da li je dala rezultate? Na netu sam procitala da je ovo standardna terapija koju uglavnom primaju svi azoo muskarci.... Veliki pozdrav svim trudnicama i NAMA buducim mamama!

  14. #64
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Malena1988,

    mm je primao pregyl više od četiri mjeseca prije micro tese i rezultat je bio 000 spermića i potpuni poremećaj hormona koji su ionako bili poremećeni . FSH je sa preko 20 pao na ispod 1 (ni jedno nije dobro, ali ovo je, po meni, bio šok za organizam). Najgore od svega je što su mm prije te terpaije pronašli 2 nepokretna spermića na spermiogramu i otad ništa, ni pri micro tese. Ne mora značiti da je za takve rezultate kriv pregnyl, ali s obzirom da mi je lakše da nekog okrivim, ja sam se odlučila za ovo.
    Ne bih da te obeshrabrim, možda će se javiti neko sa drugačijim iskustvom, ali nije loše da još jednom porazgovaraš s doktoricom oko te terapije. Sretno u svakom slučaju!
    Posljednje uređivanje od sos15 : 20.01.2014. at 00:39

  15. #65
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    http://www.avaz.ba/vijesti/teme/zabr...lesnu-oplodnju

    Postaviću link i na ovoj temi jer me zanima mišljenje parova koji su prošli micro tese u Sarajevu. Moram priznati da me je zabrinuo iako ovo ne znači da je stvarno došlo do greške prilikom analize, ali s obzirom da smo im bezuslovno vjerovali, ne prija mi čitati ovako nešto.

    Nadam se da će biti komentara, a admin nek prebaci na drugu temu ako misli da ovdje nije mjesto.

  16. #66
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Boze, strasno. Citam i ne verujem, a koliko smo se samo svi radovali sto je jedna takva klinika otvorena u nasoj blizini! Bruka i sramota.... Sos, moj muz ima dobre hormone, danas je poceo da prima Pregnyl, ima jos 2 bocke, pa radi slobodni testosteron, pa idemo kod dr sa nalazima, da vidimo kako reaguje i da li ce ona da mu da terapiju. Ja se najvise plasim toga da mu se hormoni ne poremete nacisto. Kad odemo na kontrolu razgovaracemo s njom pa cemo da vidimo sta dalje. Nadam se da ce da mi se javi jos neka zenica, ciji je muz primao Pregnil....

  17. #67
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Pokušaj kontaktirati boss njen muž je primao menopur, a hormoni su mu bili u redu.

  18. #68
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Hvala...

  19. #69
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Kopirala sam sosin post i selila ostale na Bahceci, neka sve bude na istom mjestu: http://forum.roda.hr/threads/74291-P...=1#post2556875

  20. #70
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    Danas je mm isao kod urologa, i dogovaraju se da bi išao na biopsiju... Da li nam je pametno ici u postupak prije sa punkcijom ( jer spermice i tako uspijemo dobiti ) ili da pričekamo da odradi biopsiju? Naravno nisam isla sa njim na razgovor, pa imam previse pitanja na koja mi ne može odgovoriti jer se nije sjetio pitati.. a ja pak sutra idem na dogovor sa svojom mpo doktoricom, pa cu i nju naravno pitat... zanimaju me vasa iskustva...

  21. #71

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    tina_julija zasto biopsija ako ih i ovako dobijete? nisam bas upućena u tvoju pricu pa meljem gluposti

  22. #72
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    ma ne meljes, vec je mislim 3-4 puta bio na punkciji, nisu smrzavali nis, svaki put nova punkcija, a zavrsio je na hitnoj zbog tih punkcija...
    Posljednje uređivanje od tina_julija : 23.01.2014. at 20:54

  23. #73
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    E, ovako... Ovo su rezultati hormona mm pre primanja Pregnila.
    Slobodni testosteron 8.1 (5.4-42)
    FSH 10.4 (1.5-12.4)
    LH 4.4 (1.7-8.6)

    Tri dana je primao Pregnil 5000, i danas je po preporuci dr radio samo slobodni testosteron, videcemo kakav ce da bude kad stigne rezultat. Sta mislite vi o ovim hormonima? Svi su u referentnim vrednostima (doduse, uvek su i bili, samo sto je sada prvi put radio slobodni testosteron), ovaj slobodni je malo blizi donjoj granici.... Nzm da li ce terapija nesto da promeni...

  24. #74
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    Citiraj tina_julija prvotno napisa Vidi poruku
    ma ne meljes, vec je mislim 3-4 puta bio na punkciji, nisu smrzavali nis, svaki put nova punkcija, a zavrsio je na hitnoj zbog tih punkcija...
    mm je urolog preporucio isto biopsiju, i uzeli su mu po 5 komada tkiva sa svakog testisa...i sada kada idemo u odmrzavanje, odmrzavaju jedno po jedno tkivo...trebalo bi u jednom tkivu biti vise spermija...zato mozda biopsija, jednom ga izrezu posteno pa se onda zamrzava...i koristi u vise postupaka..

  25. #75
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    pa da, jednom ga recnu za moja preostala 4 postupka, što mi se mrvu bolje čini nego pikanje svaki puta, a ovako mu uzmu sve, pa nova runda nekad ako nam zatreba... samo ne znam da li da odemo prije biopsije na postupak, recimo prirodnjak ili da pricekamo biopsiju?

  26. #76

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    tina_julija ajme, zar svaki put na punkciju? moram priznati da mu nije lako... ali ovo sta kaze kamelon je ipak malo razumnije

  27. #77
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    Da, moraju nas oboje punktirat, mislim ne bi ni ja pristala samo da se mene pika... salu na stranu, pokusavamo bar njemu olaksat, ali veli doktorica da kod nase drage azoo bolje je punktirat jer se kao ipak stvaraju... Moramo sve te informacije probavit i doobro razmislit o njima...

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    220

    Početno

    evo da se javim poslje duzeg vremena, muzic ide na biopsiju u srijedu na Rebro, vec nas je uhvatila nervoza nadamo se da ce sve proci kako treba, ako je jos neciji muz radio biopsiju na Rebru neka javi kako je bilo...

  29. #79
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    Lady555 mm je bio na biopsiji na rebru, proslo je dobro,ali je ipak tjedan dana lezao doma,za dva tjedna bio ko novi, ali su mu smetale gaćice.. izvadili su mu po 5 komada tkiva sa svakog testisa, i sad cemo odmrzavati jedno po jedno tkivo za postupak. Sretno!!

  30. #80
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Posle tri dana primanja Pregnila slobodni testosteron skocio na 34,5. To je dobra reakcija,jel da?

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    220

    Početno

    Kameleon mozes mi reci koliko je trebalo da saznate reultate i konci jesu razgradivi ili mora ici na vadjenje,hvala!!!

  32. #82

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    20

    Početno

    Cure,
    Da se osvrnem na temu 'biopsija-punkcija'.
    Koliko ja znam biopsija je zadnja opcija. MM je radio punkcije (neuspješno) i biopsiju.
    Punkcije su mali zahvati (doduše malo neugodni), ali ništa naspram onog što vi cure prolazite. Biopsija je rezanje tkiva testisa (u Mariboru pod općom anastezijom). Operacija traje cca. jedan sat. Oporavak duži od tjedna...
    Ne vidim smisao biopsiji ako se u punkciji dobiju spermiji.
    Trebalo bi provjeriti s doktorom, ali vjerujem da se spermiji iz punkcije mogu zamrznuti kao i tkivo dobiveno biopsijom. Tako bi se mogla izbjeći česta punktiranja.

  33. #83
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Kod MM je prvo radjena biopsija,pa kad su nadjeni speriji onda je slijedeca bila punkcija. Spermiji dobiveni punkcijom su zamrznuti i koristili smo ih u predhodnim postupcima. Imamo ih jos (neznam koliko),ali nam redovno stize racun iz bolnice gdje ih cuvaju(Belgija).

  34. #84
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj Sania prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,
    Da se osvrnem na temu 'biopsija-punkcija'.
    Koliko ja znam biopsija je zadnja opcija. MM je radio punkcije (neuspješno) i biopsiju.
    Punkcije su mali zahvati (doduše malo neugodni), ali ništa naspram onog što vi cure prolazite. Biopsija je rezanje tkiva testisa (u Mariboru pod općom anastezijom). Operacija traje cca. jedan sat. Oporavak duži od tjedna...
    Ne vidim smisao biopsiji ako se u punkciji dobiju spermiji.
    Trebalo bi provjeriti s doktorom, ali vjerujem da se spermiji iz punkcije mogu zamrznuti kao i tkivo dobiveno biopsijom. Tako bi se mogla izbjeći česta punktiranja.
    dobili smo informaciju od dr urologa na hitnoj da se punkcija smije raditi eventualno 2 puta u zivotu, a ne za svaki postupak, mpo doktorica mi govori da svaki puta treba punktirati i da nema zamrzavanja jer kao nisu dobri, i sta raditi u takvoj situaciji?? osobno nije mi drago što ga gledam kako mu na zivo sve rade bez ikakvih lijekova (makar i meni sve na zivo rade ) i da mi za par mjeseci na kaucu lezi i ne moze doci do zraka jer mu je previse puta punktirano.. svaki doktor svoje misljenje... pokusavamo si olaksat na sve nacine...

  35. #85
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Lady555,

    sretno sutra! Drzimo fige za tvog muza, da biopsija
    prodje sa sto manje boli i sa sto vise plivaca !

  36. #86

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    20

    Početno

    Tina Julija,
    znam kako ti je (vjeruj mi).
    Moraš se konzultirati s doktorom.
    Neka ti odgovori na pitanje:
    Zašto biopsija sa zamrzavanjem, a ne punkcija sa zamrzavanjem?
    Zamrznuti spermiji su lošiji od 'friških', ali će se izbjeći pusta punktiranja. Ionako u našim situacijama je najveći faktor Bog (sreća).
    Vjeruj mi da je velika razlika u biopsiji i punkciji, ako želiš supruga poštediti muke. Biopsija se nebi smjela raditi više od dva put, a ne punkcija. Žalosno je što se doktori vrlo malo bave azospermijom i znaju malo...

  37. #87
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    Zalosno je sto se jako slabo bave s nasim izazovom, a pogotovo sto daju informacije na kapaljku... I onda smo mi te "krive" sto citamo istrazujemo, i sto pitamo prava pitanja...

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    220

    Početno

    evo samo da javim, muzu je radjena biopsija jucer nadam se da ce danas kuci, operacija je proslo dobro, a rezultate cemo znati za 2 tjedna...

  39. #89
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Lady,drzim palceve!

  40. #90
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    Mi smo odledili prvo tkivo i biologica našla 4 spermija, sva 4 nepokretna.
    Uspjela oploditi 4js, a treći dan vratili 2 embrija , ostala 2 odustala...
    kaže da nije htjela odlediti slijedeće tkivo, iako ne znam zašto, ako sam već imala 4 zrele js
    kaže da je 5 sati tražila ta 4 spermija, mislim da joj se nije dalo odleđivati dalje...
    sretna sam jer smo dobili i 2 embrija, ali sam prvi dan bila malo u šoku...
    mislila sam da će u tkivu biti više spermija, više pokretnih itd..
    Beta 13.2.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    145

    Početno

    Kameleon, nama je nas urolog rekao da su svi spermiji nepokretni odmah nakon TESE. Verujem da je ista stvar i kod odledjivanjem tkiva.
    Mozda da su ih ostavili napolju 24 sata, da bi poceli da mrdaju.
    Cim je doslo do oplodnje jajnih celija dobro je, znaci nisu bili u potpunosti mrtvi
    Drzim ti fige!
    Nadam se da ces nas ohrabriti sve ovde!

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    38

    Početno

    Evo nas posle 5 meseci terapije. Danas mi je stigao nalaz hormona, ako se neko razume, neka mi malo pripomogne, na netu i nema nešto puno za pročitati kada su muškarci u pitanju. Spermogram je naravno sa nulama, a od hormona nismo radili FSH i Lh, samo free testosteron i on je sada 8, a vrednosti su od 2.6-9.8. Ultrasenzitivni TSH je 3.790 (ref. vr 0.400), FT4 je 11.5 (ref.vr. 11.5-22.7), i još smo radili neka antitela TG i ANTI TPO i to nam je ok, u tim nekim graničnim vrednostima.
    Videćemo šta će doktorica reći za par dana.

    Inače ukratko da odgovorim na temu, dijagnoza je azoospermia, znači sve same nule. FSH prvi put bio povišen, posle malo ispod gornje granice. Od terapije koristili pregnil inekcije 3000ij 2 puta nedeljno. I još ustanovljena hiperinsulinemija, u svrhu regulisanja prepisan je glukophage 2 puta dnevno.
    Punkcija rađena pre bilo kakve terapije, ništa nismo našli, sad idemo dalje. Još par meseci verovatno sa nekim terapijama pa ćemo na micro tese.
    Toliko, poljubac za saborke i saborce

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    220

    Početno

    kameleon sve najbolje zelim nadam se ce biti sve kako tre
    Citiraj kameleon prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo odledili prvo tkivo i biologica našla 4 spermija, sva 4 nepokretna.
    Uspjela oploditi 4js, a treći dan vratili 2 embrija , ostala 2 odustala...
    kaže da nije htjela odlediti slijedeće tkivo, iako ne znam zašto, ako sam već imala 4 zrele js
    kaže da je 5 sati tražila ta 4 spermija, mislim da joj se nije dalo odleđivati dalje...
    sretna sam jer smo dobili i 2 embrija, ali sam prvi dan bila malo u šoku...
    mislila sam da će u tkivu biti više spermija, više pokretnih itd..
    Beta 13.2.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    e da se pohvalimo da smo 29 .1. 2014 se rodili . i da smo pravi momci i danas smo dosli svojoj kuci . imamo 1,7kg i 3 kg .
    tako da nasa borba sa azoospermijom je zavrsena .
    moji mali momci vam drze fige da i vi zavrsite ovako kao mi sa ovom borbom.

  45. #95
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Boss
    Cestitam od srca! Bas am se pitala sta je s tobom. lijepo je cuti da je neko pobijedio azoo i to Sa dva razlike ! Momcima saljem poljubce,kao i ponosnim roditeljima. Sad uzivajte! Javi nam se ponekad da znamo kako momci napreduju. Je li drugi djecak izasao kuci? Nadam se da je ipak
    greska u kucanju, da je 2,7 kg.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    nije greska ima samo 1,7 kg i sa mnom je kuci mama hrani svog palcica kojeg je juce iz inkubatora izvadila. sta ces tako je kad ima iskusnu mamu koja je radila sa tim malim palcicima pa nema potrebe da bude u bolnici .

  47. #97

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    145

    Početno

    Boss-ice, bas bas bas si me obradovala.
    Cestitke sretnim roditeljima.
    Da su zivi i zdravi vasi momci.

  48. #98
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Iako nije greska, znaci da je dobro, cim su ga pustili kuci, a gdje bi mu i bilo bolje nego u njegovom kreveticu okruzen najblizima. Cuvajte se, mazite i pazite.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    363

    Početno

    Boss čestitam, da su živi, zdravi i sretni zajedno sa svojim ponosnim roditeljima!

  50. #100

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    237

    Početno

    boss čestitam od srca

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •