Stranica 32 od 45 PrviPrvi ... 22303132333442 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,551 do 1,600 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #1551

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Ovaj put ga skoro ništa ne boli, tjedan dana ne radi a već sljedeći tjedan može nazad na posao. Mjesec dana nema sporta, dva tjedna nema sexa. S obzirom da je prošao već jedan 'microTESE' možemo usporediti. Ovaj put se puno bolje osjeća. Kaže da nema osjećaja 'utega' kao prošli put. Kaže da osjeti koliko je bolje napravljena operacija nego u Cita. Za troškove ću vam napisati kada se vratim doma i sve saberem.
    Isti dan nakon operacije je pušten u hotel.
    Posljednje uređivanje od Ninilana : 03.02.2020. at 18:39 Razlog: Dodatak

  2. #1552

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    22

    Početno

    Cao svima! Ninilana puno mi je drago zbog vas. Moze li neko da mi kaze, posto ja prvi put cujem za to, koliko opada nivo testosterona posle Tese? Da li je neko merio? Moze li se to uopste posle nadoknaditi, posto je nama svakako tesko polazilo za rukom da ikako povecamo testosteron. Uvek je oko 2. Fsh je bio 27 pa spao na 15 posle terapije. Znaci toliko je bio pre tese. Zna li neko neki provereni lek na prirodnoj bazi za podizanje testosterona? Svi ostali hormoni su ok. Moraceno uskoro izvaditi opet.

  3. #1553

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    22

    Početno

    I da li neko zna da li ovim zahvatom moze da se poremeti prolaktin?

  4. #1554

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    22

    Početno

    Zaboravih da kazem da je kod nas uvek prolaktin bio u redu a testisteron nizak, a fsh visok.

  5. #1555

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Svi koji su imali zahvat, uspiješan ili neuspiješan moraju paziti dvije stvari. Prva je kontroliranje testosterona jednom godišnje i po potrebi uzimati gel ili inekcije (jednom u pola godine). Druga je ići u urologa jednom godišnje isto kao što žene idu na godišnji pregled u ginekologa i odraditi color doppler. Mene je osobno oduševilo kada nam je doktor rekao da se čujemo za testosteron jer je u skladu sa onim što sam se informirala i znači da je temeljit i mari za zdravlje.
    Testosteron može pasti, ne mora. Ako padne treba uzimati nadomjestak.
    Posljednje uređivanje od Ninilana : 04.02.2020. at 15:12 Razlog: Test

  6. #1556

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Nakon mesec dana terapije fsh je 0.3, a lh je 0.93, testosteron je 15. Ranije je fsh bio 20.6, lh 14.46 a testosteron 6.10. Da li neko moze da mi kaze da li su rezultati u redu, obzirom da su ispod granice?

  7. #1557

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj placicamala prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon mesec dana terapije fsh je 0.3, a lh je 0.93, testosteron je 15. Ranije je fsh bio 20.6, lh 14.46 a testosteron 6.10. Da li neko moze da mi kaze da li su rezultati u redu, obzirom da su ispod granice?
    Rezultati treba da budu takvi, prva 3 meseca. Posle kad ubacio merional bice bolji.

  8. #1558

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    22

    Početno

    Molim vas moze li neko da mi kaze, da li je pre Tese imao mali testosteron i da li je posle tese merio. Koliko to opada? Ja sam to tek saznala i ne smem ni izmeriti posto je i tada bio ispod granice. A citam koliko je rizcno primati testosteron a jos rizicnije kad je mnogo mali! MM je pio adriol testocaos ali nista mu nije znacilo. To je bilo pre tese. I nama Vinka uopste nije rekla da ce mozda testosteron pasti i da kontrolisemo. Razlocarala sam se totalno u nju. Izvinite sto vas smaram, ali puno se nerviram. Pozdrav.

  9. #1559

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Samra.emir prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas moze li neko da mi kaze, da li je pre Tese imao mali testosteron i da li je posle tese merio. Koliko to opada? Ja sam to tek saznala i ne smem ni izmeriti posto je i tada bio ispod granice. A citam koliko je rizcno primati testosteron a jos rizicnije kad je mnogo mali! MM je pio adriol testocaos ali nista mu nije znacilo. To je bilo pre tese. I nama Vinka uopste nije rekla da ce mozda testosteron pasti i da kontrolisemo. Razlocarala sam se totalno u nju. Izvinite sto vas smaram, ali puno se nerviram. Pozdrav.
    Najbolje da proverite i vidite rezultate. Jedino tako mozete da budete mirni.

  10. #1560

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Samra.emir prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas moze li neko da mi kaze, da li je pre Tese imao mali testosteron i da li je posle tese merio. Koliko to opada? Ja sam to tek saznala i ne smem ni izmeriti posto je i tada bio ispod granice. A citam koliko je rizcno primati testosteron a jos rizicnije kad je mnogo mali! MM je pio adriol testocaos ali nista mu nije znacilo. To je bilo pre tese. I nama Vinka uopste nije rekla da ce mozda testosteron pasti i da kontrolisemo. Razlocarala sam se totalno u nju. Izvinite sto vas smaram, ali puno se nerviram. Pozdrav.
    Pođite u endokrinologa

  11. #1561

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Citiraj placicamala prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon mesec dana terapije fsh je 0.3, a lh je 0.93, testosteron je 15. Ranije je fsh bio 20.6, lh 14.46 a testosteron 6.10. Da li neko moze da mi kaze da li su rezultati u redu, obzirom da su ispod granice?
    Tako bi trebalo da bude ,verovatno vam je i doktor objasnio da prvih 3 meseca referentne vrednosti idu na nulu pa se sledecom terapijom normalizuju.
    Jedino mi testosteron nije jasan mm bio je 44 posle prvog meseca ,sad posle drugog je 11 sto znaci da je on dosta skocio pa onda pao - svakako je veci nego sto je bio pre terapije.
    Simbade kad ti ides ponovo u Tursku?

  12. #1562

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Tako bi trebalo da bude ,verovatno vam je i doktor objasnio da prvih 3 meseca referentne vrednosti idu na nulu pa se sledecom terapijom normalizuju.
    Jedino mi testosteron nije jasan mm bio je 44 posle prvog meseca ,sad posle drugog je 11 sto znaci da je on dosta skocio pa onda pao - svakako je veci nego sto je bio pre terapije.
    Simbade kad ti ides ponovo u Tursku?
    Kod nas onda testosteron nije mnogo skocio u odnosu na Vas. Ne znam da li je to dobro ili lose?

  13. #1563

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    19

    Početno

    Ninalana- drago mi je da ti muz ok, da se oporavlja! Zao mi je sto nisu nasli spermatozoide, no nada jos postoji sa spermatidima

  14. #1564

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    19

    Početno

    Opet mi nije cijeli odg otisao Ninalana- zbog cega je kompliciran postupak sa spermatidama, ako mozes malo pojasniti? Te da li je dr.rekao koji su rizici snizenog testosterona? Ne kuzim se bas u taj dio..Samra: zasto mislis da je rizicno primati testosterone?

  15. #1565

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    19

    Početno

    I hvala ti Ninalana na detaljnom izvjestaju, koristan je za nas koje nas to jos ceka!! I drago mi je da je kod tebe sve u super dobrom stanju ☺️

  16. #1566

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    22

    Početno

    MR85- kada je snizen testosteron onda moze doci do kardiovaskularnih problema, nervoze, bolesti kostiju, depresije..... e sad za uzimanje dopune postoje mnoge predrasude, pojma nemam ni sama, zbog toga sam ovde pisala jer bilo je dosta ljudi koji su imali nizak pre operacije i zanimalo me sta se sad desava. Da li su merili? I da li uzimaju dopunu. Evo mi smo upravo dali nalaze, javljam rezultate

  17. #1567

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj MR85 prvotno napisa Vidi poruku
    Opet mi nije cijeli odg otisao Ninalana- zbog cega je kompliciran postupak sa spermatidama, ako mozes malo pojasniti? Te da li je dr.rekao koji su rizici snizenog testosterona? Ne kuzim se bas u taj dio..Samra: zasto mislis da je rizicno primati testosterone?
    Nije nam objašnjavao što ako. Samo smo se dogovorili da za tri mjeseca izvadi hormone pa ćemo vidjeti. Možda ne bude trebalo. Muž počinje pod obavezno jesti smokve (sada imamo samo suhe) jer su dobre za testise. To smo tek saznali. I kurkumu u tabletama (jer je ne voli kao začin) jer ona obnavlja matične stanice i dobra je za testosteron (i to sam neki dan tek saznala).
    Što se tiče ROSI metode znam to što sam gore napisala. Jednom sam našla na netu detaljan opis ali ga sada više ne mogu naći. Kada naletim staviti ću link ovdje.

  18. #1568

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Nije nam objašnjavao što ako. Samo smo se dogovorili da za tri mjeseca izvadi hormone pa ćemo vidjeti. Možda ne bude trebalo. Muž počinje pod obavezno jesti smokve (sada imamo samo suhe) jer su dobre za testise. To smo tek saznali. I kurkumu u tabletama (jer je ne voli kao začin) jer ona obnavlja matične stanice i dobra je za testosteron (i to sam neki dan tek saznala).
    Što se tiče ROSI metode znam to što sam gore napisala. Jednom sam našla na netu detaljan opis ali ga sada više ne mogu naći. Kada naletim staviti ću link ovdje.
    Ovo je jedan od prvih radova koji opisuje ROSI, metoda je ostala manje vise ista...promenjen je koliko sam ja shvatila samo nacin aktivacije spermatida...

    https://watermark.silverchair.com/11-4-772.pdf?token=AQECAHi208BE49Ooan9kkhW_Ercy7Dm3ZL_9 Cf3qfKAc485ysgAAAnAwggJsBgkqhkiG9w0BBwagggJdMIICWQ IBADCCAlIGCSqGSIb3DQEHATAeBglghkgBZQMEAS4wEQQM_2EE _zecUthwhMyeAgEQgIICI9HL1igl_NblBIuaAHdWff8r13OVS3 DazzN_S_Qohj2bM36Vm84M7V-XpSDGpBbSuX8XClesTKfdmQYqNxFA0qTCov7sT8H67mSjbhZiU o5EcfjpB7hnUnOnCkw7PVjDrD5EMlh3Fxlvp4mf5vEJEtcoDx-rPVjOCMX6EvgODSsbFdlts9GkWYd7c30_mPrQIvpn6R1YTXpaH fn0IRsCgXImrMBUzt3Vtm5yU06rdO1euaS-EUXuxMgRSQvy-DHf1GIerBz-q2SeHv8khspEzcnxWUkr9G3QD9DgCPL-QRxEzmz75Usbr_JUqHxaGEFcCEkUiAqpij2ZkDuHdDgyrmppHG rI0MNZ1fRDl7oVMkrcEa39FhxkMIXKTsS5MdnG1GrmCIwQhylL U97B83V5M9Z2KEEfuZeDtEAzlQ-Q8IFvkbWPduD4CKMRKlJ2HXBnvvKd1nLPjwSM5qBsSP3x1KB0b 1KRIc4hCKtJ091m9cfSr6_83LJWRNpstRVT0U6A0a_rNcDeLQB rPkZKmioTGxtx1-Kd5g9yXVWYcjofIb51qqqaPfZDCPcz3YXcfce45lvKa8D39Qpm ghIK7FYfvabmS1cZu-3KAqVyzI82pPAv3CMog3_Qj_y2i4Feh5JyswsOMVLeNCW1zh0O NjGcraylrLeE-ByRStMTKFPFRHsdRr9iGSN1Xpa8vLLvot2sjoW1vfn4KZnrNop ckKrPBYZQEBo
    Posljednje uređivanje od Detelina : 06.02.2020. at 12:41

  19. #1569

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Nisam uspela da poslavim link iz nekog razloga...evo referenca pa ubacite u Google.


    Human Reproduction vol.11 no.4 pp.772-779, 1996
    Spermatid injection into human oocytes. I. Laboratory techniques and special features of zygote development
    Posljednje uređivanje od Detelina : 06.02.2020. at 12:46

  20. #1570

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Imam jedan lep podatak...kontaktirala sam kliniku u Ankari koja je prva uvela ROSI metodu, u februaru prosle godine su poceli...za god dana imaju 15 rodjenih beba i 130 aktuelnih trudnoca

  21. #1571

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    22

    Početno

    Evo da javim ukoliko to bude nekoga zanimalo. Radili smo nalaze hormona posle Tese. Hormoni pre operacije su bili Fsh 15.29, Lh 8.26, a test.2. Sada se fsh vratio u stanje pre terapije 29, Lh 10.26 a testosteron je 1.66. E sad radili smo nalaze u drugoj labaratoriji gde zu referentne vrednosti drugacije. Ovde pise od 31-49g 1.94 do 6. Znaci na nekoj doljnjoj granici kao i pre. Proslo je 4 meseca od Tese, nadam se da nece nastaviti da pada. Svakako nameravamo ici kod endokrinologa pa vas molim ako neko zna nekog dobrog u Srbiji da mi javii i da li je neko imao slicno iskustvo sa ovakvim hormonima

  22. #1572

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Mi smo isli kod Svetlane Vujovic. Ona je endokrinolog i dala nam je terapiju kao sto i dr Tansel daje. Ako ne uspete kod nje da zakazete mozete se obratiti i dr Bojanicu, i kod njega smo isli jedno vreme....lekar za svaku preporuku.

  23. #1573

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    22

    Početno

    A kakvi su kod vas bili hormoni, izvinite sto vas mucim verovatno ste vec pisali ali ako mozete mi reci vase hormonsko stanje.

  24. #1574

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Samra.emir prvotno napisa Vidi poruku
    A kakvi su kod vas bili hormoni, izvinite sto vas mucim verovatno ste vec pisali ali ako mozete mi reci vase hormonsko stanje.
    Na pocetku fsh 9.7, testosteron 16.5, lh 6.2
    Posle 7 godina pauze bez ikakvih terapija fsh 15.2, testosteron 3.68
    Tokom terapije pregnilom fsh i lh padaju skoro na 0, a slobodni testosteron je 20.
    Posle prima terapiju pregnil i merional i fsh skace na 22 a slobodni testosteron je 7.7
    Tada smo prekinuli sa svim terapijama i posle 4 meseca otisli na mTESE. Nismo merili hormone pred samu operaciju.
    Planiramo krajem februara da proverimo, tada ce proci 3 meseca od operacije.

  25. #1575

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    22

    Početno

    E kod nas je drugi problem od pre 7 godina pa evo i danas fsh je visok, lh u granicama ili malo povisen a testosteron uvek nizak. I dva puta je koristio pregnil inekcije i adriol testokaps i fsh i lh se spuste ali testosteron nikako da se pomeri. I to me najvise sad brine, ne bih volela da od sad pa do kraja zivota koristi terapiju testosterona. Nemam pojma u cemu je problem ako je neko imao slicno iskustvi znacilo bi mi.

  26. #1576

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav, kod nas nazalost takodjer azospermija, vec se borimo 5 godina.. Imali smo uspjesnu microtesu ali nazalost nisam ostala trudna nakon vise postupaka, odlucili smo probati jos jednom u Turskoj. Kako ste se odlucili izmedju dr. Emrea i dr. Tansela? Isli bi vjerovatno kod oboje na konzultacije ali nam jedan predlaze terapiju a drugi ne, tako da smo malo zbunjeni.. Hvala na odgovorima i sretno svima

  27. #1577

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Elena20 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, kod nas nazalost takodjer azospermija, vec se borimo 5 godina.. Imali smo uspjesnu microtesu ali nazalost nisam ostala trudna nakon vise postupaka, odlucili smo probati jos jednom u Turskoj. Kako ste se odlucili izmedju dr. Emrea i dr. Tansela? Isli bi vjerovatno kod oboje na konzultacije ali nam jedan predlaze terapiju a drugi ne, tako da smo malo zbunjeni.. Hvala na odgovorima i sretno svima
    Cao,
    ja mogu da kazem samo u svoje ime da sam se za dr.Emrea odlučila nakon gomile procitanih foruma sto nasih sto stranih (bukvalno sam citala i Turske forume). Koliko sam shvatila imaju potpuno drugaciji pristup sto se tice pripreme za micro TESE, tj dr.Emre ne daje uvek terapiju nama lično je objasnio da kod azoo u slucaju delecije y hromozoma kada je testosteron u granicama normale potpuno je beskorisno davati terapiju( moj muz je u Srbiji primao Brevactide tokom 3 meseca i nije bilo nikakvog pomaka). Dr Tansel s druge strane je tražio dodatnu terapiju od 4 meseca... mi smo se ipak odlucili za dr.Emrea jer mi dr Tansel uopste nije odgovarao na poruke kada smo trebali da ugovorimo konsultacije i drago mi je da je ovo nas izbor jer me je doktor odusevio pristupom i ne znam...bas nam je legao... e sad mi jos nismo stigli do vto pa za to mogu tek naknadno na pricam... koji je uzrok azoo kod vas jel znate, i da li si i ti uradila sve potrebne analize posto to cesto doktori zanemare kada se kod nadje da je muskarca problem...

  28. #1578

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj babymib prvotno napisa Vidi poruku
    Cao,
    ja mogu da kazem samo u svoje ime da sam se za dr.Emrea odlučila nakon gomile procitanih foruma sto nasih sto stranih (bukvalno sam citala i Turske forume). Koliko sam shvatila imaju potpuno drugaciji pristup sto se tice pripreme za micro TESE, tj dr.Emre ne daje uvek terapiju nama lično je objasnio da kod azoo u slucaju delecije y hromozoma kada je testosteron u granicama normale potpuno je beskorisno davati terapiju( moj muz je u Srbiji primao Brevactide tokom 3 meseca i nije bilo nikakvog pomaka). Dr Tansel s druge strane je tražio dodatnu terapiju od 4 meseca... mi smo se ipak odlucili za dr.Emrea jer mi dr Tansel uopste nije odgovarao na poruke kada smo trebali da ugovorimo konsultacije i drago mi je da je ovo nas izbor jer me je doktor odusevio pristupom i ne znam...bas nam je legao... e sad mi jos nismo stigli do vto pa za to mogu tek naknadno na pricam... koji je uzrok azoo kod vas jel znate, i da li si i ti uradila sve potrebne analize posto to cesto doktori zanemare kada se kod nadje da je muskarca problem...
    Hvala na odgovoru, da upravo to je razlika kod dva doktora, jedan predlaze terapiju i cak operaciju varicocele, a drugi ne predlaze nista bas zato jer moj muz ima cak malo povisen testosteron. Dr. Tansel smatra da bi se sa terapijom dobili kvalitetniji spermiji, a dr. Emre misli da terapija nije potrebna. Razlog azospermije nazalost ne znamo, s time da moram naglasiti da smo mi krenuli sa dijagnozom cryptozoospermija, znaci znalo se prije naci spermija i u spermiogramu.
    Kod mene je sve ok, radila sam bas sve nalaze, ukljucujuci trombofiliju.
    Mislim da cemo otici s oba popricati kad vec idemo u Istanbul, pa cemo onda odluciti.

  29. #1579

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    19

    Početno

    Pozdrav Elena, zao mi je Gdje ste radili prvu microTeses? dr. Emre mi je ostavio super dojam prek mail-a, detaljan i bas lijepo objasni, dok dr.Tansel je malo manje rjecit (cini mi se da ne zna najbolje engleski) no to ne znaci da nije strucan. Dr.Emre je rekao da bi odmah radio microTeses, dr. Tansel da bi terapija trebala i sad se naravno dvoumimo kod koga ici. Slucaj kod: fsh 16,6 (treba biti od 1,5-12,4), ukupni testosteron je 9,6 (treba biti od 8,6-29). Jedino sto je dr.Emre komentirao da bi davao terapiju da je ukupni testosteron izvan vrijednosti, a posto nas nije, onda kao ne treba terapija. Za fsh nije nista komentirao. To su bili nalazi od prije godinu dana, sad cemo uciniti najnovije i odluciti kod koga ici. Kod nas se uzrok ne zna (bar nitko nije dosad utvrdio, rekao), dakle nije bilo bolesti koji su to mogli potaknuti, niti je problema bilo sa spustanjem testisa. Mikrodelecije su ok. Tako da ne znam sto se jos treba provjeriti da bi se znao tocan uzrok. SVI VI koji ste bili nedavno kod dr. ili saznali neke nove informacije, slobodno nam pisite tu!

  30. #1580

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj MR85 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav Elena, zao mi je Gdje ste radili prvu microTeses? dr. Emre mi je ostavio super dojam prek mail-a, detaljan i bas lijepo objasni, dok dr.Tansel je malo manje rjecit (cini mi se da ne zna najbolje engleski) no to ne znaci da nije strucan. Dr.Emre je rekao da bi odmah radio microTeses, dr. Tansel da bi terapija trebala i sad se naravno dvoumimo kod koga ici. Slucaj kod: fsh 16,6 (treba biti od 1,5-12,4), ukupni testosteron je 9,6 (treba biti od 8,6-29). Jedino sto je dr.Emre komentirao da bi davao terapiju da je ukupni testosteron izvan vrijednosti, a posto nas nije, onda kao ne treba terapija. Za fsh nije nista komentirao. To su bili nalazi od prije godinu dana, sad cemo uciniti najnovije i odluciti kod koga ici. Kod nas se uzrok ne zna (bar nitko nije dosad utvrdio, rekao), dakle nije bilo bolesti koji su to mogli potaknuti, niti je problema bilo sa spustanjem testisa. Mikrodelecije su ok. Tako da ne znam sto se jos treba provjeriti da bi se znao tocan uzrok. SVI VI koji ste bili nedavno kod dr. ili saznali neke nove informacije, slobodno nam pisite tu!
    Pozdrav,
    Prvu microtese smo radili u citu u Splitu, iako sad citam da to nije microtesa, da upravo je tako kako ste napisali, mislim da dr. Tansel ne zna bas dobro engleski, a isto nam predlazu kao i vama. Kod nas je fsh preko 20 a testosteron 30, znaci malo povisen.
    Razlog azospermije nemamo, mikrodelecije su takodjer ok. Volila bi da netko napise da je imao uspjeha nakon terapije, tj. nakon spustanja fsh jer to jos nisam cula. Pitat cu i dr. Tansela da mi kaze da li postoji neka statistika ili nesto slicno. On smatra da bi terapijom kod nas dosao do boljih spermija.
    Mi idemo pocetkom treceg u Istanbul na konzultacije sa obojicom pa se svakako javim s dojmovima.

  31. #1581

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Mi idemo sad za koji dan kod oba doktora, isto ne znam kako cu se odluciti iskreno, jedino kod Tansela sta mi je prednost je sto ne daj Boze ako se ne nadju spermatozoidi oni rade i sa spermatidama oplodnju

  32. #1582

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi idemo sad za koji dan kod oba doktora, isto ne znam kako cu se odluciti iskreno, jedino kod Tansela sta mi je prednost je sto ne daj Boze ako se ne nadju spermatozoidi oni rade i sa spermatidama oplodnju
    Najbolje je da odeš kod oba pa da odlučiš, ja koliko sam čitala i Emre se pominje da je ukuljučen u celo istraživanje i ROSI tehniku ali kada smo pricali pitala sam izmedju ostalog i za to, on je bio u fazonu da ne idemo jos tako daleko, i da je to prilicno neistrazeno jos uvek sto ne znači i nemoguce. Sonja da li ste vi radili nekada micro TESE? eto vidis nas slucaj da su se pojavili i spermatozoidi u uzorku koji je radjen kod njih posle tog ispiranja(peletiranja kako ga oni zovu) možda ni ne moras da razmisljas o spermatidama unapred...

  33. #1583

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Da, mi smo 2 puta imali operaciju uspesno...nije nadjeno puno ali dovoljno za ICSI tako da ne verujem da cemo imati na spermogramu pa zato moram sve uzeti u obzir s obzirom da je ovo treca operacija mada su hormoni hvala Bogu isti ko sto su i bili sa minimalnim padom testosterona ali u normali je sto je bitno

  34. #1584

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, mi smo 2 puta imali operaciju uspesno...nije nadjeno puno ali dovoljno za ICSI tako da ne verujem da cemo imati na spermogramu pa zato moram sve uzeti u obzir s obzirom da je ovo treca operacija mada su hormoni hvala Bogu isti ko sto su i bili sa minimalnim padom testosterona ali u normali je sto je bitno
    ako nije tajna gde ste do sada vi radili vantelesnu? tj microTESE i ICSI?

  35. #1585

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Elena20 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovoru, da upravo to je razlika kod dva doktora, jedan predlaze terapiju i cak operaciju varicocele, a drugi ne predlaze nista bas zato jer moj muz ima cak malo povisen testosteron. Dr. Tansel smatra da bi se sa terapijom dobili kvalitetniji spermiji, a dr. Emre misli da terapija nije potrebna. Razlog azospermije nazalost ne znamo, s time da moram naglasiti da smo mi krenuli sa dijagnozom cryptozoospermija, znaci znalo se prije naci spermija i u spermiogramu.
    Kod mene je sve ok, radila sam bas sve nalaze, ukljucujuci trombofiliju.
    Mislim da cemo otici s oba popricati kad vec idemo u Istanbul, pa cemo onda odluciti.
    To ti je ja mislim i najbolje ali svakako mislim da su u Tuskoj bolje šanse za ostvarivanje trudnoće, prosto mislim da su daleko napredniji od Hrvatske i Srbije. Mi smo sa azoo krenuli a u Turskoj su nam dali dijagnozu cryptozoospermija (oni ne rade isto spermogram kao u srbiji i hrv). Takođe mislim da ne trebaš unapred da brines jer ako su vam tu klasicnom tese metodom nasli zamisli tek koliko ce ih naci tamo prilikom microTESE.
    p.s. mi takodje idemo u martu. vidim da ne mogu da ti posaljem privatnu poruku pa ne znam da li ti je problem da mi ovde napises koje trombofilije si testirala posto i mene to sad ceka pre odlaska

  36. #1586

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj babymib prvotno napisa Vidi poruku
    ako nije tajna gde ste do sada vi radili vantelesnu? tj microTESE i ICSI?
    Naravno da nije, mi smo jako daleko u Americi...

  37. #1587

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da nije, mi smo jako daleko u Americi...
    Ahaaaa, jel ste vi kod dr.Schlegela? zanm da je neko sa foruma isao kod njega direktno ali se ne secam tacno ko...

  38. #1588

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Ne, mi smo isli kod Tureka

  39. #1589

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Da li je neko radio oplodnju sa spermatidama? Ako jeste, javite nam rezultate.

  40. #1590

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    ja mislim da je Saky85 rekla da idu u februaru ali dugo se nije javljala na forumu

  41. #1591

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    jel neko sad treba da ide na operaciju kod Tansela?

  42. #1592

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    jel neko sad treba da ide na operaciju kod Tansela?
    Krajem marta idemo drugi put na pregled. Operacija ce biti verovatno krajem juna.

  43. #1593

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Mi smo se vratili nakon drugog odlaska kod dr Tansela.
    Nalazi krvi ocekivani nakon 3 meseca terapije (FSH i LH dovedeni na 0),sermogram pozitivan na spermatide.
    Dobili smo terapiju za naredna 3 meseca tj vec postojeca + Merional (cija je uloga da podize sve sto Ovitrelle spusta - cime bi hormoni trebali da se dovedu u granicu normale).
    Ostalo sve vec standardno - ukoliko hormoni nakon 3 meseca budu u redu i ukoliko spermogram bude bio pozitivan na spermatide sledi operacija,ako nesto od ta dva ne bude kako treba terapija se produzava.Nama nije ni spomenuo Inhibin B.
    ROSI tehniku nije spomenuo dok ga nisam pitala.Rekao je da su aparat skoro dobili ,pre nekih mesec dana, i da su poceli da rade sa tim ali da ce do maja (kad bi mi isli na kontrolu) imati vise iskustva i znati vise toga da nam kaze.Po nekoj statistici (predpostavljam ne njihovoj jer su skoro poceli to da rade) procenat uspesnosti za zene koje su starosti do 40 godina je nekih 20%,preko 40 godina je svega nekih 5%.
    Da li ima nekih novosti kod nekoga od vas?

  44. #1594

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo se vratili nakon drugog odlaska kod dr Tansela.
    Nalazi krvi ocekivani nakon 3 meseca terapije (FSH i LH dovedeni na 0),sermogram pozitivan na spermatide.
    Dobili smo terapiju za naredna 3 meseca tj vec postojeca + Merional (cija je uloga da podize sve sto Ovitrelle spusta - cime bi hormoni trebali da se dovedu u granicu normale).
    Ostalo sve vec standardno - ukoliko hormoni nakon 3 meseca budu u redu i ukoliko spermogram bude bio pozitivan na spermatide sledi operacija,ako nesto od ta dva ne bude kako treba terapija se produzava.Nama nije ni spomenuo Inhibin B.
    ROSI tehniku nije spomenuo dok ga nisam pitala.Rekao je da su aparat skoro dobili ,pre nekih mesec dana, i da su poceli da rade sa tim ali da ce do maja (kad bi mi isli na kontrolu) imati vise iskustva i znati vise toga da nam kaze.Po nekoj statistici (predpostavljam ne njihovoj jer su skoro poceli to da rade) procenat uspesnosti za zene koje su starosti do 40 godina je nekih 20%,preko 40 godina je svega nekih 5%.
    Da li ima nekih novosti kod nekoga od vas?
    Koliko Vas je kostala terapija i ostalo za ovaj drugi put?

  45. #1595

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    9

    Početno

    Pozdrav svima, mi smo jos jedan par koji je saznao da ce se boriti sa azospermijom u sljedecem periodu. Saznali smo prije mjesec dana, muz je radio 2 puta spermiogram, jednom kod Mehmedbasica, drugi put u Bahceciju. Oba puta su bile nule. Za ovaj kratak period sam saznala sve moguce sa foruma. Oboje imamo 29 godina, a ja iza sebe imam i operaciju maternice - laparoskopija i histeroskopija. Kod kuza su hormoni u granicama normale. Kontaktirala sam dr. Emrea u Istanbulu, a sada planiram i dr. Tansela. Zanima me da li dr. Tansel daje ama bas uvijek terapiju, bez obzira na urednost hormona? I mozete li me savjetovati gdje u BiH da se uradi mikrodelitacija y kromozoma i karotip? Buduci da nas je dr. Emre uputio da to radimo. Zelim vam svima puno srece, i jedva cekam nova javljanja sa nadam se pozitivnim vijestima. Ovaj forum je tolika utjeza za nas, buduci da nasa doktorica opste prakse nije ni znala da u Zenici u kantonalnoj ima centar za humanj reprodukciju. Mi inace smo isli mako i kroz drzavnu bolnicu samo da mozemo pisati zahtjev za sufinansiranje vantjelesne, buduci da i sami znate da je sve jako skupo. Za sada, ZE-DO kanton daje samo jednokratnu pomoc u visini od 2600KM. Novi zakon je usvoje na federalnom nivou ali ga jos ne primjenjuju. Eto, udobri ja svega. Svima sretno, i nadam se da ce se neko javiti uskoro.

  46. #1596

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Sve je kostalo negde oko 1400,00 eur - sto se dokrora tice.
    Mi_smo mi svi koji smo na ovom forumu a koji idemo kod dr.Tansela imamo terapiju jer nam hormoni nisu u normali.Obzirom na to da su vama hormoni u redu ne verujem bi vama dr dao terapiju bar ne istu kao nasu.Mislim da na ovom forumu nema takvih slucajeva ali svakako je najbolje da ga kontaktiras pa ce ti on reci.
    Zaboravila sam da napisem da smo ga pitali za ishranu i da je rekao : da se izbegava crveno meso (moze jedan put nedeljno),da se jede piletina i riba,sto vise salate,orasi,bademi (ostalo kostunjave stvari nemaju neki efekat),vitamin C ali ne limunada jer sadrzi kiselinu,sok od nara,sargarepa...

  47. #1597

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    9

    Početno

    Lora2 hvala na odgovoru! Pod time mislite na konsultacije i terapiju? Ja sam kontaktirala dr. Tansela, odgovotio mi je da misli da je kod muza u pitanju takoder neopstruktivna azospermija zbog mililitraze sperme koju je dao za spermogram - 3.5ml i rekao mi je da bi nam dao terapiju bar 3-4 mjeseca da se koristi prije operacije. Naravno i on nas je uputio dalje da radimo mikrodeleciju y kromozona i karotip. Pretrazivala sam gdje se moze raditi, vidin privatno da kosta oko 250KM i 300KM. Da li mi neko moze reci da li zna da li se ovo moze odraditi kroz državnu bolnicu u BiH, koliko tada kosta i koliko se ceka?
    Lora2 hvala i za savjete o ishrani, moj muz je jako izbirljiv sa ishrabon pa je to prava nocna mora.

  48. #1598

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Curee klinike u turskoj su vecinom vise specijalizirane za azoo ili? Zasto bas turska a ne prag ili slovenija. Nasla sam neki kliniku u turskoj feritility turkey jel ko bia i zna li sta

  49. #1599

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    4

    Početno

    Bok cure,
    nažalost evo još jednog azoo para.
    Hormoni su relativno ok, FSH 11, napravljena operacija samo na jednom testisu i nije pronađen niti jedan zreli spermij.
    Mislim da smo napravili propust što nije uzimao nikakve suplemente prije operacije, tako da sad idemo probati sa krcanjem svega skoro ikad spomenutog, u hormone se ne petljamo.
    Čekamo još neka mišljenja iz Hrv, a nakon toga se dvoumimo; Bruxelles ili Prag.
    Citajuci razne forume, čovjeku nekako bude lakše kad vidi da se i drugi bore sa svim tim, teško je jako sve to.
    Svima želim puno sreće!

  50. #1600

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    9

    Početno

    Mi smo odabrali Tursku zbog savjeta sa foruma. Citala sam formune na svim mogucim mjestima, javila se svim pomenutim klinikama i doktorima, naucila razliku izmedu microTESE i svega onoga sto neki drugi nazivaju microTESEom. I zbog svega procitanog, odlucili smo se ipak da novac stedimo za Tursku, jedino jos nismo se odlucili da li idemo kod dr. Emre ili dr. Tansela. Obojica su za pocetak zatrazili mikrodelitaciju y kromozoma i kariotip, i sada istrazujemo gdje to da obavimo. Sve je jako skupo, ali smo se najvise fokiriali sada na to.
    Ovaj forum jeste jako velika utjeha, jer nas dvoje dozivljavamo jako teske krize od deoresivnog stanja, do bodrenja jedno drugog. I voljela bih kada bi nam ljudi koji su vec bili kod nekih od doktora prenijeli svoja iskustva. Bili bi nam od izuzetnog znacaja i velike pomoci! Sretno svima

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •