Stranica 34 od 45 PrviPrvi ... 24323334353644 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,651 do 1,700 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #1651

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Reci mi molim te,gde ste odseli sada kad ste bili?
    U hotelu Best Fulya Suites, mere temperaturu prvi put kad udjete u hotel. Posle toga vise ne, maske su obavezne u Turskoj.

  2. #1652

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Mene interesuje da li je vec neko radio oplodnju tehnikom ROSI?

  3. #1653

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj placicamala prvotno napisa Vidi poruku
    Mene interesuje da li je vec neko radio oplodnju tehnikom ROSI?
    ja mislim da nije...a jeste pitali nesto doktora za ROSI?

  4. #1654

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Reci mi koliko vas je kostao ovaj drugi odlazak kod dr?Mislim na nalaze,terapiju i kontrolu?

  5. #1655

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Reci mi koliko vas je kostao ovaj drugi odlazak kod dr?Mislim na nalaze,terapiju i kontrolu?
    Terapija za 2 meseca kostala je 700e (gore sam napisala koju terapiju je dao), , pregled kod doktora 100e, dva spermograma 85e. To je sve.

  6. #1656

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Niste radili nalaze hormona?

  7. #1657

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Niste radili nalaze hormona?
    Hormone smo radili kod nas 10 dana pre odlaska. Doktor je rezultate prihvatio.

  8. #1658

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Ali da li ste videli doktora prvi dan ili ste samo njegovoj asistentkinji rekli da imate nalaze hormona?

  9. #1659

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali da li ste videli doktora prvi dan ili ste samo njegovoj asistentkinji rekli da imate nalaze hormona?
    Doktora smo videli i prvi i drugi dan. Doktor je rekao da nema potrebe hormone da proverava.

  10. #1660

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Citiraj placicamala prvotno napisa Vidi poruku
    Doktora smo videli i prvi i drugi dan. Doktor je rekao da nema potrebe hormone da proverava.
    Ok,jer mi doktora nismo videli prvi dan vec nas je samo njegova asistentkinja uputila sa uputom u laboratoriju gde su uzimali i krv i radili spermogram.
    Njega smo videli tek drugi dan nakon sto su rezlutati bili gotovi.A realno bi nam znacilo da ustedimo tih 200 eura ako se nalazi odavde priulznaju (nikad nam ih nisu priznali).
    Ocigledno funkcionisu po principu kako su raspolozeni...

  11. #1661

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ok,jer mi doktora nismo videli prvi dan vec nas je samo njegova asistentkinja uputila sa uputom u laboratoriju gde su uzimali i krv i radili spermogram.
    Njega smo videli tek drugi dan nakon sto su rezlutati bili gotovi.A realno bi nam znacilo da ustedimo tih 200 eura ako se nalazi odavde priulznaju (nikad nam ih nisu priznali).
    Ocigledno funkcionisu po principu kako su raspolozeni...
    Nama je doktor i prvi put prihvatio hormonske nalaze odavde. Mi se za dva meseca spremamo da treci odlazak. Ako neko moze da mi da vise informacija vezano za oplodnju spermatidama. Svaka informacija bi nam znacila.

  12. #1662

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj placicamala prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je doktor i prvi put prihvatio hormonske nalaze odavde. Mi se za dva meseca spremamo da treci odlazak. Ako neko moze da mi da vise informacija vezano za oplodnju spermatidama. Svaka informacija bi nam znacila.
    sto niste pitali doktora za spermatide?

  13. #1663

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    sto niste pitali doktora za spermatide?
    Pitali smo, interesuje me vase iskustvo.

  14. #1664

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj placicamala prvotno napisa Vidi poruku
    Pitali smo, interesuje me vase iskustvo.
    I sta je rekao doktor?

    Ja koliko znam ovde nema niko jos iskustvo u oplodnji sa spermatidama?

  15. #1665

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    I sta je rekao doktor?

    Ja koliko znam ovde nema niko jos iskustvo u oplodnji sa spermatidama?
    Da vec rade oplodnju spermatidama i da je uspesnost 20%.

  16. #1666

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Citiraj placicamala prvotno napisa Vidi poruku
    Da vec rade oplodnju spermatidama i da je uspesnost 20%.
    U Istanbulu ne verujem da je iko imao iskustvo ko bi mogao to podeliti sa nama jer su od skoro (mislim mozda od februara) dobili aparat koji je neophodan za ROSI.
    Koliko pratim forum znam da je za Saky i Ninilanu to sledeci korak,ali ne verujem da ce iko ista pokusavati dok se ova situacija koliko-toliko ne smiri.
    Koliko sam ja shvatila to je procedura koja traje duze od vestacke oplodnje jer se spermatide moraju razviti u spermatozoide da bi vrisile svoju funkciju i oplodile jajnu celiju,predpostavljam da za to sluze ti aparati.Cini mi se da par meseci traje taj proces...I nama je dr rekao da je 20% uspesnost ali samo za zene do 35 godina za starije je mnogo manji.

  17. #1667

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Reci mi,molim te ,ima li kakvih dodatnih procedura na Istanbulskom aerodromu?

  18. #1668

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    U Istanbulu ne verujem da je iko imao iskustvo ko bi mogao to podeliti sa nama jer su od skoro (mislim mozda od februara) dobili aparat koji je neophodan za ROSI.
    Koliko pratim forum znam da je za Saky i Ninilanu to sledeci korak,ali ne verujem da ce iko ista pokusavati dok se ova situacija koliko-toliko ne smiri.
    Koliko sam ja shvatila to je procedura koja traje duze od vestacke oplodnje jer se spermatide moraju razviti u spermatozoide da bi vrisile svoju funkciju i oplodile jajnu celiju,predpostavljam da za to sluze ti aparati.Cini mi se da par meseci traje taj proces...I nama je dr rekao da je 20% uspesnost ali samo za zene do 35 godina za starije je mnogo manji.
    Koliko ja znam a u kontaktu sa sa klinikom u Ankari ( koja je to pocela u februaru 2018 i imaju do sad preko 150 postignutih trudnoca sa ROSI) traje isto kao i normalan IVF jedino ako treba da se radi genetsko ispitivanje onda je duze malo kao i u normalnom procesu, i god zene nisu presudne ima mladjih zena koje uspeju a i starijih ...

    a sto se tice ROSI kod dr Tansela , bili smo juce kod njega i rekao nam je da imaju dobre petodnevne embrione dobijene na taj nacin ssmo su ih zamrzli jer je bio do nedavno obustavljen transfer zbog korone

    Sto se tice aerodroma nema nikakva posebna procedura, sve normalno samo mere temperaturu

  19. #1669

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ja znam a u kontaktu sa sa klinikom u Ankari ( koja je to pocela u februaru 2018 i imaju do sad preko 150 postignutih trudnoca sa ROSI) traje isto kao i normalan IVF jedino ako treba da se radi genetsko ispitivanje onda je duze malo kao i u normalnom procesu, i god zene nisu presudne ima mladjih zena koje uspeju a i starijih ...

    a sto se tice ROSI kod dr Tansela , bili smo juce kod njega i rekao nam je da imaju dobre petodnevne embrione dobijene na taj nacin ssmo su ih zamrzli jer je bio do nedavno obustavljen transfer zbog korone

    Sto se tice aerodroma nema nikakva posebna procedura, sve normalno samo mere temperaturu
    Vi ste bili prvi put kod njega ili drugi?
    Kako je sve proslo?

  20. #1670
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    ...I nama je dr rekao da je 20% uspesnost ali samo za zene do 35 godina za starije je mnogo manji.
    Na što se odnosi uspješnost? 20% je odnos pozitivnih beta u odnosu na broj postupaka? Ili broj kliničkih trudnoću (onih koja su dokazane utrazvukom) u odnosu na broj postupaka?

    Što znači ta uspješnost kad vam u klinici kažu - 20% uspješnosti kod azoospermije - oplodnja spermatidama?

    Kod IVF-a - oplodnja spermijima ICSI metodom ili klasičnim IVF-om u razvijenim zdravstvenim sustavima, uspjeh izražen odnosom broja poroda sa živorođenim djetetom/djecom u odnosu na broj započetih postupaka za sve dobne skupine žene kreće se oko 25%.

  21. #1671

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Na što se odnosi uspješnost? 20% je odnos pozitivnih beta u odnosu na broj postupaka? Ili broj kliničkih trudnoću (onih koja su dokazane utrazvukom) u odnosu na broj postupaka?

    Što znači ta uspješnost kad vam u klinici kažu - 20% uspješnosti kod azoospermije - oplodnja spermatidama?

    Kod IVF-a - oplodnja spermijima ICSI metodom ili klasičnim IVF-om u razvijenim zdravstvenim sustavima, uspjeh izražen odnosom broja poroda sa živorođenim djetetom/djecom u odnosu na broj započetih postupaka za sve dobne skupine žene kreće se oko 25%.
    Koliko sam ja upoznata niko ne daje procente uspesnosti na osnovu poroda sa zivorodjenim detetom,sve se svodi na pozitivnu betu nakon postupka sa cime se njihov "posao" zavrsava bezobzira o kom postupku se radi...

  22. #1672

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Vi ste bili prvi put kod njega ili drugi?
    Kako je sve proslo?
    da, bili smo drugi put, danas smo se vratili...Ok je proslo, radili spermograme, bilo je spermatida vise nego prvi put, nastavljamo sa terapijom...

  23. #1673

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Cao devojke, nisam dugo pisala ali vidim sada da ste polako krenule da idete u Tursku pa bih da Vas pitam kakva je situacija. Mi smo trebali da idemo jos u martu ali zbof cele situaciej sve smo odlozili i sad uopste ne znam kad je pravi trenutak da se ide. Kako ste prosli u putu avionom i tamo u Istanbulu?

  24. #1674
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam ja upoznata niko ne daje procente uspesnosti na osnovu poroda sa zivorodjenim detetom,sve se svodi na pozitivnu betu nakon postupka sa cime se njihov "posao" zavrsava bezobzira o kom postupku se radi...
    ROSI metoda oplodnje iako je poznata već 20-ak godina, radi niske uspješnosti još uvijek se ne radi u mnogim renomiranim klinikama kao ni u mnogim državama u cjelini.

    Itekako je važno da se parovi prije postupka kao što je ROSI objektivno i cjelovito informiraju o izgledima da par uspije dobiti dijete. Jer uspjeh IVF-a, ono ćemu svatko od nas teži jest rođenje živog djeteta.

    Nedostatak objektivnog i potpunog informiranja pacijenata o izgledima za rođenje djeteta česta je problematika u kod IVF postupaka. Taj izostank pružanja svih potrebnih informacija kod pacijenata dovodi do nemogućnosti davanja valjanog informiranog pristanka, osibto kod postupaka koji imaju izrazito male izglede za uspjeh kao što je ROSI postupak.

    Ovdje je nedavno publicirana studija službenog glasila Američkog urološkog udruženja - ROUND SPERMATID INJECTION INTO HUMAN OOCYTES: A SYSTEMATIC REVIEW AND META-ANALYSIS:
    https://www.auajournals.org/doi/abs/...56496.34525.a0

  25. #1675
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Ova opsežna meta-analiza kod 1175 postupaka i 4426 embriotransfera, pokazala je rezultate da je stopa oplodnje janih stanica ROSI metodim 38,9%, stopa trudnoća kod kojih je dokazana srčana aktivnost kod embrija (kliničkih trudnoća) 6%, a stopa živorođenja po transferu 4,5%.

    Izgledi za uspjeh ROSI metode, na žalost, prilično su niski.

    Na sreću, znanstvene studije koje prate razvoj djece rođene nakon ROSI metode oplodnje pokazuju da djeca imaju posve uredan razvoj. To svakako ohrabruje i daje poticaj daljnjem razvoju istraživanja ROSI metode oplodnje.

  26. #1676

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj babymib prvotno napisa Vidi poruku
    Cao devojke, nisam dugo pisala ali vidim sada da ste polako krenule da idete u Tursku pa bih da Vas pitam kakva je situacija. Mi smo trebali da idemo jos u martu ali zbof cele situaciej sve smo odlozili i sad uopste ne znam kad je pravi trenutak da se ide. Kako ste prosli u putu avionom i tamo u Istanbulu?
    Bez ikakvih problema, na aerodromu mere temperaturu i to je to. U Turskoj je obavezno da nosite masku, mere temperaturu kada prvi put dodjete u hotel. Ostalo funkcionise normalno.

  27. #1677

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Mi smo zavrsili sa trecim odlaskom u Tursku. Odradjena je micro tese i pronadjene su spermatide.
    Muz je bio skoro 8 meseci na terapiji,3 sa Ovitrellom i 5 ipo meseci sa Merionalom i Ovitrellom .FSH i testosteron bili su u granici dok LH i estradiol ni u jednom trenutku nisu (po recima dr.to nije toliko bitno).
    Ukratko Momart klinikom nismo toliko zadovoljni,a za Acibadem bolnicu sve pohvale.
    Do cene za ROSI nismo uspeli da dodjemo...
    Sto se tice putovanja nikakvih problema nismo imali,samo su nam merili temp na aerodromima.Testirali smo se tamo za svaki slucaj ( i zbog nas samih ) ali nam niko na aerodromu test nije trazio.

  28. #1678

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo zavrsili sa trecim odlaskom u Tursku. Odradjena je micro tese i pronadjene su spermatide.
    Muz je bio skoro 8 meseci na terapiji,3 sa Ovitrellom i 5 ipo meseci sa Merionalom i Ovitrellom .FSH i testosteron bili su u granici dok LH i estradiol ni u jednom trenutku nisu (po recima dr.to nije toliko bitno).
    Ukratko Momart klinikom nismo toliko zadovoljni,a za Acibadem bolnicu sve pohvale.
    Do cene za ROSI nismo uspeli da dodjemo...
    Sto se tice putovanja nikakvih problema nismo imali,samo su nam merili temp na aerodromima.Testirali smo se tamo za svaki slucaj ( i zbog nas samih ) ali nam niko na aerodromu test nije trazio.
    a jel vam doktor nesto rekao? Koliko dugo su trazili spermatozoide...iskreno malo me sve ovo brine, jer uvek nadju spermatide...kakvo je vase misljenje?

  29. #1679

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    ROSI je 500€. Genetsko testiranje svakog embrija je 200€. Ivf 2500€. Meni su rekli ako dođemo u 8 mj da je ukupni trošak oko 4000€. Mi nećemo ići sada kada smo trebali nego kada ovo s Coronom službeno prođe. Trebao je slijediti moj dio. Doktor mi je pristao poslati ljekove da ih uzmem ovdje preko svog osiguranja, to je ušteda od 500€

  30. #1680

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    ROSI je 500€. Genetsko testiranje svakog embrija je 200€. Ivf 2500€. Meni su rekli ako dođemo u 8 mj da je ukupni trošak oko 4000€. Mi nećemo ići sada kada smo trebali nego kada ovo s Coronom službeno prođe. Trebao je slijediti moj dio. Doktor mi je pristao poslati ljekove da ih uzmem ovdje preko svog osiguranja, to je ušteda od 500€
    a vi bese imate zamrnutr i jajne celije i spermatide?Kakve lekove uzimas? A kako uzimas preko svog osiguranja lekove? Jesi se sa doktorom dogovorila sta treba da uzmes od lekova?

  31. #1681

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Ne, mi imamo zamrznute spermatide. Ja ne uzimam nikakve ljekove jer smo odgodili moju stimulaciju. To su ljekovi za stimulaciju koje ću tebati uzimati prije uzimanja jajnih stanica. Doktor mi je napisao koji su to ljekovi (inekcije) i prepisati će mi ih moj doktor ovdje
    Posljednje uređivanje od Ninilana : 03.08.2020. at 10:00

  32. #1682

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, mi imamo zamrznute spermatide. Ja ne uzimam nikakve ljekove jer smo odgodili moju stimulaciju. To su ljekovi za stimulaciju koje ću tebati uzimati prije uzimanja jajnih stanica. Doktor mi je napisao koji su to ljekovi (inekcije) i prepisati će mi ih moj doktor ovdje
    aha i onda ces raditi stimulaciju kod tebe ili u Turskoj?

  33. #1683

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    33

    Početno

    Dragi svi, nova sam na forumu i prosla sam ga uzduz i poprijeko. Suprugu je nedavno dijagnosticirana azoospermija i to vjerojatno neopstruktivni tip, obzirom da ima kriptorhizam i izrazito visok FSH (62) i LH (35). Nikad nije imao operaciju spustanja testisa jer taj problem nije nitko prepoznao kod njega u djetinjstvu,i dvostruko su manjeg opsega od uobicajenog. Javili smo se poliklinici Cito za biopsiju, ali bojim se da bi nas mogli odbiti zbog visokog FSH (jos im nismo poslali taj nalaz). Ima li netko iskustva s time? Ne sjecam se da sam igdje procitala da je kriptorhican muskarac uspio postati bioloski otac. Ja inace imam endometriozu, ali imam dokazane ovulacije, a njegovu dijagnozu smo doznali nedavno i novi smo u tome, prestraseni i nesigurni.

  34. #1684

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    aha i onda ces raditi stimulaciju kod tebe ili u Turskoj?
    Ljekove ću dobiti ovdje a ispregovarala sam s Turskom da dio stimulacije odradim ovdje, dio dole. Inicijalno su htjeli da stojim dole 14 dana što je suludo jer mogu i ja sebe bosti u stomak kao što je muž radio pola godine. Ostali smo na tome da dole provedem 7,8 dana

  35. #1685

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Anna1989 prvotno napisa Vidi poruku
    Dragi svi, nova sam na forumu i prosla sam ga uzduz i poprijeko. Suprugu je nedavno dijagnosticirana azoospermija i to vjerojatno neopstruktivni tip, obzirom da ima kriptorhizam i izrazito visok FSH (62) i LH (35). Nikad nije imao operaciju spustanja testisa jer taj problem nije nitko prepoznao kod njega u djetinjstvu,i dvostruko su manjeg opsega od uobicajenog. Javili smo se poliklinici Cito za biopsiju, ali bojim se da bi nas mogli odbiti zbog visokog FSH (jos im nismo poslali taj nalaz). Ima li netko iskustva s time? Ne sjecam se da sam igdje procitala da je kriptorhican muskarac uspio postati bioloski otac. Ja inace imam endometriozu, ali imam dokazane ovulacije, a njegovu dijagnozu smo doznali nedavno i novi smo u tome, prestraseni i nesigurni.
    Mome mužu je operacija odrađena u djetinjstvu ali s obzirom na kriptorhizam sam pročitala poprilično znanstvenih radova i mogu ti reći sljedeće.
    Prvo treba odraditi operaciju spuštanja (orhidopeksiju). Iako se radi o odraslom muškarcu najbolje je potražiti dječjeg urologa jer te operavije izvodi često, mislim u Klaićevoj. Uspijeh ovisi o tobe gdje su testisi. Ako su u abdomenu bojim se da ih je nakon toliko vremena toplina potpuno uništila, ako su negdje niže, imate malu šansu. Nailazila sam na uspijehe širom svijeta unatoč orhidopeksiji u odrasloj dobi. Nakon oporavka i izvijesnog vremena, hormonske terapije, tek onda možete na microTESE. Cito nipošto. Moj muž je tamo odradio prvu operaciju, dobio krivu diagnozu i bolilo ga je skoro tri tjedna. U Turskoj ga je bolilo jedan dan i dobio je pravu dijagnozu. Spuštanje u RH, sve ostalo nipošto.

  36. #1686

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Mome mužu je operacija odrađena u djetinjstvu ali s obzirom na kriptorhizam sam pročitala poprilično znanstvenih radova i mogu ti reći sljedeće.
    Prvo treba odraditi operaciju spuštanja (orhidopeksiju). Iako se radi o odraslom muškarcu najbolje je potražiti dječjeg urologa jer te operavije izvodi često, mislim u Klaićevoj. Uspijeh ovisi o tobe gdje su testisi. Ako su u abdomenu bojim se da ih je nakon toliko vremena toplina potpuno uništila, ako su negdje niže, imate malu šansu. Nailazila sam na uspijehe širom svijeta unatoč orhidopeksiji u odrasloj dobi. Nakon oporavka i izvijesnog vremena, hormonske terapije, tek onda možete na microTESE. Cito nipošto. Moj muž je tamo odradio prvu operaciju, dobio krivu diagnozu i bolilo ga je skoro tri tjedna. U Turskoj ga je bolilo jedan dan i dobio je pravu dijagnozu. Spuštanje u RH, sve ostalo nipošto.
    Lijevi testis je spusten, a desni je zaostao u ingvinalnom kanalu, i uz to dijagnoza je hipergonadotropni hipogonadizam. Jel onda ima smisla traziti da ide na operaciju spustanja testisa? Citala sam najvise vas Ninilana jer mi se cini da ste po dijagnozi najblize nama. Ne znam sto da dalje radim, kao da sam pred zid dosla.

  37. #1687

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Anna1989 prvotno napisa Vidi poruku
    Lijevi testis je spusten, a desni je zaostao u ingvinalnom kanalu, i uz to dijagnoza je hipergonadotropni hipogonadizam. Jel onda ima smisla traziti da ide na operaciju spustanja testisa? Citala sam najvise vas Ninilana jer mi se cini da ste po dijagnozi najblize nama. Ne znam sto da dalje radim, kao da sam pred zid dosla.
    Može se onda tražiti samo u lijevom ili spuštati i desni kako bi možda povećali šanse. Ja bi na vašem mjestu pisala doktoru Tanselu i objasnila sve da vam kaže što on misli u kojem smijeru ići. S obzirom na hormone ako ima šanse mislim da bi i kod vas išla ROSI metoda. Javite se i doktoru Kaanu Aytosu. On je pionir ROSI--a u Turskoj. Do sada imaju preko 100 rođenih beba. Mi se čak razmišljamo da možda u njega prenesemo materijal kada do toga dođe. Corona nam je sve poremetila pa imamo vremena za razmišljanje. Hormoni su tako visoki jer tijelo registrira oba testisa tako da u lijevom realno može biti nešto. Samo vas molim da ne idete u Split.

  38. #1688

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    22

    Početno

    Draga Anna1989, mnogo mi je zao sto ste i vi deo ove price, dace Bog da se svi ostvarimo kao roditelji. Zanima me da li je tvoj muz na nekoj hormonskoj terapiji? Kakvi su mu ostali hormoni? Da li ste radili testosteron?

  39. #1689

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    33

    Početno

    Samra.emir, hvala i daj boze da nam se svima ostvari ta zelja.
    Ovo su rezultati, testosteron je na donjoj granici:
    Prolaktin 554 mU/L (ref.86 - 324)
    Fsh 61.3 IU/L (ref.1.5 - 12.4)
    Lh 35.7 IU/L (ref.1.7 - 8.6)
    Testosteron 9.02 nmol/L (ref.8.64 - 29)
    Sve ostalo sto se analizira iz krvi i urina je u redu. Nisam jos nigdje procitala na forumima da je netko imao bas toliki Fsh. Nije na nikakvoj terapiji, nedavno smo tek saznali i nisam se dobro jos ni uputila u sve. Endokrinolog koji je jako iskusan i cijenjen je muzu napisao u nalazu da nema smisla da ide na mtese ni nista slicno i da nam je jedina opcija donacija u inozemstvu. Tako da ne vjerujem da bi ga u Citu uopce otvarali s obzirom na tako visok Fsh, da se nadovezem na Ninilanin post. U međuvremenu ja se borim s napadajima panike zbog ove situacije, jos uvijek sam u onoj pocetnoj fazi nevjerice i soka. Ne znam uopce kako funkcionirati.

  40. #1690

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Anna1989 prvotno napisa Vidi poruku
    Samra.emir, hvala i daj boze da nam se svima ostvari ta zelja.
    Ovo su rezultati, testosteron je na donjoj granici:
    Prolaktin 554 mU/L (ref.86 - 324)
    Fsh 61.3 IU/L (ref.1.5 - 12.4)
    Lh 35.7 IU/L (ref.1.7 - 8.6)
    Testosteron 9.02 nmol/L (ref.8.64 - 29)
    Sve ostalo sto se analizira iz krvi i urina je u redu. Nisam jos nigdje procitala na forumima da je netko imao bas toliki Fsh. Nije na nikakvoj terapiji, nedavno smo tek saznali i nisam se dobro jos ni uputila u sve. Endokrinolog koji je jako iskusan i cijenjen je muzu napisao u nalazu da nema smisla da ide na mtese ni nista slicno i da nam je jedina opcija donacija u inozemstvu. Tako da ne vjerujem da bi ga u Citu uopce otvarali s obzirom na tako visok Fsh, da se nadovezem na Ninilanin post. U međuvremenu ja se borim s napadajima panike zbog ove situacije, jos uvijek sam u onoj pocetnoj fazi nevjerice i soka. Ne znam uopce kako funkcionirati.
    To sto je fsh visok nema pravila, na mtese uspeju da pronadju spetmatozoide. Najpre morate da se smirite i da shvatite da morate da se borite. Bice padova i suza, ali nikako ne smete odustati. Cak i da pronadju spermate opet postoji nada. Moj savet javite se doktoru Tanselu, a posle videcete sta dalje.

  41. #1691

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Sad cu ja da ti pojasnim. Referentna vrednost zavisi od tohga gde radis. Rade spermatidama u ACIBADEM klinici. Ja u ponedeljak radim mikrotesu, na spermogramu su mi pronasli samo spermatide. Testosteron mi je normalan, fsh isto ali lh malo je nizi. Inace dijagnostikovana mi je azoospermija u Srbiji. Kad sam doso ovde u turskoj posle prvog spermograma bez terapije a tada mi je bio fsh25 a lh20 ostalo normalno i genetika i hromozomi. Sada posle terapije od skoro 8 meseci zbog korone, isti slucaj, samo spermatide. A kao mali sam imao spustanje testisa ali ne na vreme, posle 3 godine. Rodio sam se normalan, bez nekih poremecaja, sem zakasnili moji roditelji sa spustanjem testisa. Kaze mi dr Tansel da je uspesnost spermatidama ako ne pronadju spermatozoide 10 do 15 posto. A pedeset posto je mikrotesom da pronadju spermatozoide.

  42. #1692
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Aky, dobro došao na forum!
    Na što dr točno misli kad govori o uspješnosti postupka sa spermatidama od 10 do 15 % i sa spermijima od 50%?

  43. #1693

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Pozdrav svima, suprug je imao operaciju mtese proslog ponedeljka pronasli su spermatozoide za vise postupka, nazalost nismo uspeli da dobijemo embrione (ne znam sta se desilo). Imali smo 9 jajnih celija, od toga 7 je krenulo sa oplodnjom, posle 24h uspeli su da ozive jednu i da ta jedna krene sa deobom. Nije deoba zavrsena do kraja, tako da smo ostali sa 0 na kraju. Sve ovo je radjeno u Istanbulu, Momart klinika. Suprug je koristio 8 meseci terapiju.

  44. #1694

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj placicamala prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, suprug je imao operaciju mtese proslog ponedeljka pronasli su spermatozoide za vise postupka, nazalost nismo uspeli da dobijemo embrione (ne znam sta se desilo). Imali smo 9 jajnih celija, od toga 7 je krenulo sa oplodnjom, posle 24h uspeli su da ozive jednu i da ta jedna krene sa deobom. Nije deoba zavrsena do kraja, tako da smo ostali sa 0 na kraju. Sve ovo je radjeno u Istanbulu, Momart klinika. Suprug je koristio 8 meseci terapiju.
    Da dodam, nismo zadovoljni kako je odradio posao ginekolog. Smatramo da je zapoceo proces, dao terapiju i onda otisao na odmor, dok je kontrolu radio drugi doktor, a ovaj sa odmora slao koju terapiju da koristim. Da napomenem, nemam nikakvih problema, hormoni su u granicama normale.

  45. #1695

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Ćao. Nova sam na forumu i ne znam kako tačno da postavljam pitanje. Mm je uradio spremogram i prvo nula. Sutradan ponovio i tad pisalo viđeni retki pokretni i retki nepokretni... meni to dalo neku nadu da ima bar neki.
    Utolog kaže biopsija, ja nikako čitajući sva iskustva. Uradilo smo hormone FSH, prolaktin, lh i testosteron, samo je prolaktina malo povišen 335.
    Vidim da se piše i o estradiolu i inhibinu...
    Dajte neki savet...
    da li ako se nađe na spermogramu i jedan spermatozoid to može biti azospermija... da li ima priča da su svi hormoni bili u redu.
    Dosta am čitala vidim da uglavnom ima loš razultat hormona većina... dajte savet neki

  46. #1696

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav,i ja sam nova na forumu. I moj suprug takođe ima dijagnozu azoo, sa tim što mu na spermogramu piše da je nađeno nekoliko komada pokretnih i nepokretnih spermatozoida. Hormoni su mu u granici normale, sa tim što je FSH I TEST na donjoj granici, nije radio inhibin b. Doktor mu je odmah prepisao hormonsku terapiju pregnyl i merional... Da li početi sa terapijom (pod uslovom da se nađu, zvala sam neke apoteke, nemaju) ili čuti još neko mišljenje urologa..... Slična neka situacija kao kod tebe Bicesuper....

  47. #1697

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav, evo i ja sam nova i ne znam od kud početi. Za početak jedno veliko HVALA svima koji su pisali iskustva, dali nadu i smjernice, ovo je prava mala edukacija. Kod mm su vrijednosti hormona u normali, kariotip i mikrodelecije također. Ako kariotip i mikrodelecije niste napravili još i to napravite. Nakon iščitanog foruma pala je odluka da ćemo se uputiti u Tursku, samo nismo odlučili koji doktor i točan termin. Na instagramu sam postavila pitanje dr. Emreu sa ukratko dosadašnjim nalazima, samo mi je rekao da odemo napravit spermiogram u pouzdanu kliniku (napisala sam da smo iz RH i da je mm napravio 3 s grama). Taj odg mi djeluje kao da se nagledao slučajeva aljkavosti naših "stručnjaka". Ta komunikacija i otvorenost na društvenim mrežama me oduševljava.
    Dr. Tansela, ovdje ga svi hvale, a pratim i rad dr. Celalettin Perru, kojeg se na ovom forumu najmanje spominje. Najviše me zanima ima li netko iskustva sa dr. Perru. Eto nama je "samo" preostalo izabrati doktora i krenuti u avanturu.
    Također zanima me je li netko išao u Acidem kliniku u RH kao prvi korak u liječenju u Turskoj?

  48. #1698

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Mislim da ste u boljoj situaciji nego većina. Za službenu dijagnozu potrebna su tri testa koja potvrđuju azoospermiju. S obzirom da se nešto našlo jednom i hormoni su dobri sigurno bi vam nešto našli na biopsiji. U međuvremenu neka muž pazi par stvari, uzima vitamin E, kurkumu, orašaste plodove, a biopsije se ne trebate bojati s obzirom na ono što sam maloprije napisala. Samo pametno odlučite gdje ćete te sve postupke raditi. I ne gubite vrijeme nadajući se prirodnoj trudnoći i plakanjem, to vam samo odmaže. Vrijeme vam je najgori neprijatelj jer se kako vrijeme prolazi ta trenutna situacija koja ipak dava nadu (bar znate da će na mTESE izvući spermatozoide) može pogoršati. Mislim da npr. čekate tipa 2 godine.

  49. #1699

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Ninilana je u pravu. Nemojte da gubite vreme, ako imate mogucnost idite pravo na vto/icsi, dovoljan je i samo jedan spermatozid da se nadje koji moze da se upotrebi. I mi smo bili takav slucaj...ali smo cekali i dosli u situaciju da su se i hormoni poremetili i da smo morali na mTESE.

  50. #1700

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj ZvezdaMiki prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,i ja sam nova na forumu. I moj suprug takođe ima dijagnozu azoo, sa tim što mu na spermogramu piše da je nađeno nekoliko komada pokretnih i nepokretnih spermatozoida. Hormoni su mu u granici normale, sa tim što je FSH I TEST na donjoj granici, nije radio inhibin b. Doktor mu je odmah prepisao hormonsku terapiju pregnyl i merional... Da li početi sa terapijom (pod uslovom da se nađu, zvala sam neke apoteke, nemaju) ili čuti još neko mišljenje urologa..... Slična neka situacija kao kod tebe Bicesuper....
    Ako vam je urolog prepiso terapiju imate dobrog urologa. U RH ne prepisuju, osim neki ako je FSH i/ili LH nizak

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •