Stranica 37 od 45 PrviPrvi ... 273536373839 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,801 do 1,850 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #1801

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to deluje jedino logicno, hvaa Detelina.
    Radio je moj muz ultrazvuk... zat je mene i zacudilo sto ovaj nije bio izricit koja je vrsta.
    Rekao je je neopstruktivna jer u jednom spermogrami ima neki speratozoid...
    A kad sam rekla pa onda ce se naci neki, on kao pa uzeo bi sa rezervom taj spermogram...
    Citala sam malo clanak onaj, nije mi zgodno bas nisam vrh u engleskom a i sitna mi slova... sutra cu lepo natenane.
    Htedoh da pitam , da li ste vi radili inhibinb?
    Vidim da to ne traze a cula sam i citala da je on dosta vazan
    Mi smo radili inhibin B i bio je 54, mada ga ni nama nisu trazili iz Turske nego smo ga radili ja mislim po nalogu ovih iz Soluna

  2. #1802

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Nek vam je sa srecom draga ana...
    Ja uvek mislim da ima smisla, ali verujem da ste doneli pravu odluku
    Hvala. Da, nasa odluka je bila cvrsta i jako nas je rasteretila pa s veseljem planiramo odlazak u Cesku.

  3. #1803

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Anna1989 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala. Da, nasa odluka je bila cvrsta i jako nas je rasteretila pa s veseljem planiramo odlazak u Cesku.
    Bravo...

  4. #1804

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Detelina prvotno napisa Vidi poruku
    Najlakse je reci da je to bila greska sto su nasli...svasta, ili vidis ili ne, po meni tu ne moze da se pogresi.
    Jesmo, radili smo inhibin b. Ako se dobro secam vrednost je bila 38, sto je dosta ispod donje granice...mislim da je donja granica bila 70. U tom periodu sam nasla i rad gde su poredili vrednosti inhibina, zapremine testisa i vrednosti fsh i na osnovu njih davali predilciju da li ce se pronaci nesto i kolika je sansa. Ako nadjem i taj rad posacu da imate svi. Posle sam i sa Emreom malo o tome diskutovala. I on je stava da povisen fsh ne mora da znaci da nema nista.
    Pa i ja mislim ili su videli ili nisu... Zato smo mi hteli da ponovimo i to u Jevremovoj -tamo moze i da se zaledi ako nadju nesto, imali smo zakazano al se razboleli...
    I ja mislim da e treba zbog vrednosti hormona odustati, uvek postoji sansa da se nesto nadje...

  5. #1805

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Drage moje koje ste bile na ICSI u Turskoj znate li koje nalaze traže za ženu i koliko mogu biti stari?

  6. #1806

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje koje ste bile na ICSI u Turskoj znate li koje nalaze traže za ženu i koliko mogu biti stari?
    Meni su trazili samo hormone 3 dan ciklusa i hormonei abs stitne. Ali ja sam tamo bila na pregledu pre VTO. Sledeci ciklus smo isli na operaciju i bila je moja stimulacija.

  7. #1807

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Citiraj Detelina prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su trazili samo hormone 3 dan ciklusa i hormonei abs stitne. Ali ja sam tamo bila na pregledu pre VTO. Sledeci ciklus smo isli na operaciju i bila je moja stimulacija.
    Detelina hvala ti na pomoći. Stimulaciju ti je propisao doktor iz Turske pretpostavljam?

  8. #1808

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Detelina hvala ti na pomoći. Stimulaciju ti je propisao doktor iz Turske pretpostavljam?
    Jeste. Ja sam u jednom ciklusu izvadila sve hormone i otisla na pregled. Tamo mi je dr dao sta treba da koristim za stimulaciju, uz dogovor da prati i ginekolog iz Bg. U sledecem ciklusu sam pocela sa hormonima, nakon sto me je treci dan pregledala dr i potvrdila da nema cista i slicno i da mogu da pocnem sa stimulacijom. Ja sam isla na kontrole kod moje dr u Bg, vadila hormone kada mi ona kaze i na osnovu toga mi je smanjila dozu koju sam dobila od dr iz Istanbula. Poslednji pregled sam imala u Istanulu i posle 4 dana aspiraciju. Imala sam ukupno 19 jajnih celija, sa sve smanjenom dozom hormona. Pitaj slobodno sve sto te zanima

  9. #1809

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Detelina hvala ti na pomoći. Stimulaciju ti je propisao doktor iz Turske pretpostavljam?
    E da, inace sam tebala da pocnem sa stimulacijom drugi dan, ali je to bila nedelja...pa sam tek u ponedeljak pocela...nije nista uticalo.

  10. #1810

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Citiraj Detelina prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste. Ja sam u jednom ciklusu izvadila sve hormone i otisla na pregled. Tamo mi je dr dao sta treba da koristim za stimulaciju, uz dogovor da prati i ginekolog iz Bg. U sledecem ciklusu sam pocela sa hormonima, nakon sto me je treci dan pregledala dr i potvrdila da nema cista i slicno i da mogu da pocnem sa stimulacijom. Ja sam isla na kontrole kod moje dr u Bg, vadila hormone kada mi ona kaze i na osnovu toga mi je smanjila dozu koju sam dobila od dr iz Istanbula. Poslednji pregled sam imala u Istanulu i posle 4 dana aspiraciju. Imala sam ukupno 19 jajnih celija, sa sve smanjenom dozom hormona. Pitaj slobodno sve sto te zanima
    Ja sam se čula s dr Suleyman Tosun mailom. Rekao mi je da trebamo doći 3-4 dana prije aspiracije. Ali nije mi baš detaljno rekao kad da mu se javim zbog određivanja stimulacije. A za nalaze mi je rekao da treba TSH, t4, kks, ali nije mi ništa rekao za PAPA tedt6, briseve itd jer kod nas to obavezno traže prije stimulacije

  11. #1811

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Da, ni meni nista od toga nisu trazili. Valjda se kod njih podrazumeva da ides sve redovno da kontrolises. Ja sam sama sve u radila pre stimulacije...cak sam i hiv, hepatitis, briseve, papa, uz dojki...sve sto bi moglo da utice na vto i trudnocu posle.
    E da, pored hormona i hormona stitne trazio mi je i AMH...to sam zaboravila da napisem.
    Mislim da kada mu sve posaljes onda tek moze da ti da terapiju. Po meni je bolje sto vise rezultata da imaju, bolje mogu da procene stanje i odrede terapiju.

  12. #1812

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Citiraj Detelina prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ni meni nista od toga nisu trazili. Valjda se kod njih podrazumeva da ides sve redovno da kontrolises. Ja sam sama sve u radila pre stimulacije...cak sam i hiv, hepatitis, briseve, papa, uz dojki...sve sto bi moglo da utice na vto i trudnocu posle.
    E da, pored hormona i hormona stitne trazio mi je i AMH...to sam zaboravila da napisem.
    Mislim da kada mu sve posaljes onda tek moze da ti da terapiju. Po meni je bolje sto vise rezultata da imaju, bolje mogu da procene stanje i odrede terapiju.
    Detelina puno si mi pomogla. Jesi li i ti bila kod dr. Tosuna? Kakav ti je dojam o njemu?

  13. #1813

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Detelina puno si mi pomogla. Jesi li i ti bila kod dr. Tosuna? Kakav ti je dojam o njemu?
    Da, i ja sam bila kod Sulejmana. Super je dr, nije bas nesto pricljiv, isprica samo ono sto je vazno za tebe i za sam proces vantelesne. Na samoj aspiraciji je bio super, dosao je pre anesteziologa, malo se salio, ispricao sta ce tacno da urade. Obisao mi je posle same aspiracije da me obavesti da je sve ok i koliko ima jajnih celija. Narednih dana sam imala dve kontrole kod njega, dao mi savete sta treba da jedem da ne dodje do hiper-a. Na samom embriotransferu je okrenuo monitor ka meni i pokazao mi kako radi i gde je ubacio embrione, cak mi je i dao sliku gde su ubaceni.

  14. #1814

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Pozdrav
    Ima li netko iz Hrvatske da je išao u Tursku u postupak? Kod koga ste išli na prvi dio postupka u Hrvatskoj (folikulometrije itd)?

  15. #1815

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Citiraj Detelina prvotno napisa Vidi poruku
    Da, i ja sam bila kod Sulejmana. Super je dr, nije bas nesto pricljiv, isprica samo ono sto je vazno za tebe i za sam proces vantelesne. Na samoj aspiraciji je bio super, dosao je pre anesteziologa, malo se salio, ispricao sta ce tacno da urade. Obisao mi je posle same aspiracije da me obavesti da je sve ok i koliko ima jajnih celija. Narednih dana sam imala dve kontrole kod njega, dao mi savete sta treba da jedem da ne dodje do hiper-a. Na samom embriotransferu je okrenuo monitor ka meni i pokazao mi kako radi i gde je ubacio embrione, cak mi je i dao sliku gde su ubaceni.
    Draga Detelina
    Možeš li mi pomoći oko još jednog pitanja. Budući da si započela postupak u Srbiji ako sam dobro shvatila, kako si sa lijekovima u avion. Jer navodno lijekovi moraju biti na hladnom a dio lijekova se mora uzimati po dolasku u Istanbul. Može li se dogovoriti sa doktorom da se dio lijekova uzme u Istanbulu za taj period ili si ih nosila sa sobom?

  16. #1816

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Detelina
    Možeš li mi pomoći oko još jednog pitanja. Budući da si započela postupak u Srbiji ako sam dobro shvatila, kako si sa lijekovima u avion. Jer navodno lijekovi moraju biti na hladnom a dio lijekova se mora uzimati po dolasku u Istanbul. Može li se dogovoriti sa doktorom da se dio lijekova uzme u Istanbulu za taj period ili si ih nosila sa sobom?
    Naravno, tu sam da pomognem

  17. #1817

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Detelina
    Možeš li mi pomoći oko još jednog pitanja. Budući da si započela postupak u Srbiji ako sam dobro shvatila, kako si sa lijekovima u avion. Jer navodno lijekovi moraju biti na hladnom a dio lijekova se mora uzimati po dolasku u Istanbul. Može li se dogovoriti sa doktorom da se dio lijekova uzme u Istanbulu za taj period ili si ih nosila sa sobom?
    Naravno, tu sam da pomognem
    Posljednje uređivanje od Detelina : 19.03.2021. at 10:20

  18. #1818

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Detelina prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, tu sam da pomognem
    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Detelina
    Možeš li mi pomoći oko još jednog pitanja. Budući da si započela postupak u Srbiji ako sam dobro shvatila, kako si sa lijekovima u avion. Jer navodno lijekovi moraju biti na hladnom a dio lijekova se mora uzimati po dolasku u Istanbul. Može li se dogovoriti sa doktorom da se dio lijekova uzme u Istanbulu za taj period ili si ih nosila sa sobom?
    Naravno, tu sam da pomognem

  19. #1819

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Detelina
    Možeš li mi pomoći oko još jednog pitanja. Budući da si započela postupak u Srbiji ako sam dobro shvatila, kako si sa lijekovima u avion. Jer navodno lijekovi moraju biti na hladnom a dio lijekova se mora uzimati po dolasku u Istanbul. Može li se dogovoriti sa doktorom da se dio lijekova uzme u Istanbulu za taj period ili si ih nosila sa sobom?
    Naravno, tu sam da pomognem
    Mi smo isli kolima u Istanbul. Ja sam koristila GonalF pen, i kada smo krenuli imala sam samo za taj jos jedan dan kada stignem tamo (tj vece, posto smo putovali 10 sati). Ceteotide sam primila u bolnici to jutro kada smo krenuli u Istanbul.Sutradan sam otisla na kontrolu kod dr Sulejmana, posle pregleda sam primila terapiju kod njih u ordinaciji posto nisam imala svoju. Tu sam i kupila jednu injekciju koja se koristi kao stop i koju sam dva dana kasnije sama sebi dala...bilo je u sred noci.
    Sve i svemu, mozes i kod njoh da uzmes sve sto ti fali. Ako nosis svoju slobodno stavi u neku termos torbu sa onim malim patronama leda i spakuj u kofer. Nece ti niko praviti problem na aerodromu, a dovoljno ce biti da izdrzi par sati puta.

  20. #1820

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Citiraj Detelina prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, tu sam da pomognem ������
    Mi smo isli kolima u Istanbul. Ja sam koristila GonalF pen, i kada smo krenuli imala sam samo za taj jos jedan dan kada stignem tamo (tj vece, posto smo putovali 10 sati). Ceteotide sam primila u bolnici to jutro kada smo krenuli u Istanbul.Sutradan sam otisla na kontrolu kod dr Sulejmana, posle pregleda sam primila terapiju kod njih u ordinaciji posto nisam imala svoju. Tu sam i kupila jednu injekciju koja se koristi kao stop i koju sam dva dana kasnije sama sebi dala...bilo je u sred noci.
    Sve i svemu, mozes i kod njoh da uzmes sve sto ti fali. Ako nosis svoju slobodno stavi u neku termos torbu sa onim malim patronama leda i spakuj u kofer. Nece ti niko praviti problem na aerodromu, a dovoljno ce biti da izdrzi par sati puta.
    Hvala ti puno na odgovorima. Puno mi znače. Ići ćemo vjerojatno u petom mjesecu, nadam se da neće biti problema.

  21. #1821

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Postovane, nova sam na forumu. Muz i ja smo saznali prije dva mjeseca da on ima azoospermiju. Ja imam 28, on 30 godina. Ja sam mislila cijelo vrijeme da sam ja problem jer imam PCOS i neredovne cikluse. Dva puta u mjesec dana je radio spermiogram koji je oba puta pokazao 0. Njegova dijagnoza je zbog toga sto je kao mali imao mobilne testise koji su spusteni jedan rano u trecoj godini a drugi u petoj. Doktor je rekao da je to razlog i da je jedino rijesenje Micro Tese operacija, tj. prvo ce uraditi tese pa ako ne nadju nista onda micro tese. Postupak je za dva mjeseca. Rekao mu je da ne mora nista piti od vitamina i sl., kao to ne pomaze. Mi smo svakako kupili orthomol fertil i pije med sa orasima i celerom, eto ne moze odmoci pa je odlucio da pije. Mene zanima recimo ako nista ne nadju micro tesom moze li se desiti da nakon odredjenog vremena ako odlucimo ponoviti micro tese nadju nesto? Je li se desavalo nekom takvo nesto? Ja sam optimisticna ali eto, trebamo biti spremni na sve. Hvala Vam i sretno nam. <3

  22. #1822

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav svima,
    Suprug i ja smo pre tri i po godine saznali za dijagnozu azoospermija. Ja imam 29 godina, a on 42. U prethodne dve godine imali smo dve vantelesne, u kojima su punkcijom (TESA) pronadjeni spermatozoidi koji su oplodili jajne celije, imali smo dobre embrione ocenjene najvisim ocenama, ali nazalost nije doslo do implementacije. Odlucili smo se da trecu vantelesnu uradimo kod dr Emrea, kome smo pisali i koji je na osnovu hormonskog statusa MM napisao da je rec o opstruktivnoj azoosperimiji iako su svi urolozi koje smo konsultovali u Srbiji, a bilo ih je vise, rekli da je u pitanju neopstruktivna azoospermija. Iskustvo Deteline nas je dodatno ohrabrilo da se obratimo doktoru i moram da kazem da iako sam nova na forumu, svaki uspeh me veoma obraduje, jer svi mi imamo isti cilj. Htela bih da pitam one koji su isli kod dr Emrea koliko dana su ostajale u Turskoj i da li je bolje ici na stimulaciju tamo ili moze da se zapocne u Srbiji, sto mi je opet nejasno jer su meni u toku prethodnih postupaka u toku folikulometrija menjali terapiju u skladu sa hormonskim statusom, a ne znam kako to funkcionise na daljinu.
    Zelim svima svu srecu!!!

  23. #1823

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Cao, dobrodosla, nazalost...
    Ovde vecina ljudi sugerise da se ide pravo na Microtese, da nema potrebe za dve intervencije...
    Dosta njih je islo na biopsije, punkcije pa si na kraju ipak zavrsili na microtese kao najsofisticiranijoj metodi.
    Prpblem je sto se ona ne radi u Srbiji bar koliko znam.Mozda je to razlog zasto doktori ovde preporucuju nesto drugo da se proba, pa tek onda micro.
    ako nije tajna ko vam je dr?
    jeste uradili hormone, genetiku

  24. #1824

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Cao, dobrodosla, nazalost...
    Ovde vecina ljudi sugerise da se ide pravo na Microtese, da nema potrebe za dve intervencije...
    Dosta njih je islo na biopsije, punkcije pa si na kraju ipak zavrsili na microtese kao najsofisticiranijoj metodi.
    Prpblem je sto se ona ne radi u Srbiji bar koliko znam.Mozda je to razlog zasto doktori ovde preporucuju nesto drugo da se proba, pa tek onda micro.
    ako nije tajna ko vam je dr?
    jeste uradili hormone, genetiku
    Postovana, jesmo uradili. Mi smo u Minhenu i ovdje radimo sve. Urolog je dr. Hofmann Meyer (ne znam je li ima neko ovdje da je imao iskustva s njim) i rekao da su sanse 50%, i ako ne nadje nista na microtese da ne moze biti otac, to je mog muza a i mene pogodilo ali je bio direktan skroz. Nadu su mi vratili ovi postovi i doktori iz Turske, ali o tome necemo jos razmisljati. U junu ima operaciju microtese, ja se nadam da cemo uspjeti nesto pronaci.
    FSH je dosta visok 53, LH 10, testosteron je u granicama normale ali je blizi donjoj granici, selen je nesto ispod granice. Genetika i kariotip su u redu.
    Dijagnoza je dosta teska ali vidim da nije nista nemoguce.
    Sretno nam svima.

  25. #1825

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Nisam sigurna na koga se pitanje odnosilo, pa ću i ja odgovoriti. U našem okruženju postoji par koji je sa istom dijagnozom dobio dete u Genesisu, pa smo i mi dva pokušaja imali tamo. Za dr Crnogorac imamo samo reci hvale - odličan stručnjak i divna osoba! Što se hormona tiče, svi nalazi MM su u referentnim vrednostima, kao i genetika.

  26. #1826

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj srecnaruka prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,
    Suprug i ja smo pre tri i po godine saznali za dijagnozu azoospermija. Ja imam 29 godina, a on 42. U prethodne dve godine imali smo dve vantelesne, u kojima su punkcijom (TESA) pronadjeni spermatozoidi koji su oplodili jajne celije, imali smo dobre embrione ocenjene najvisim ocenama, ali nazalost nije doslo do implementacije. Odlucili smo se da trecu vantelesnu uradimo kod dr Emrea, kome smo pisali i koji je na osnovu hormonskog statusa MM napisao da je rec o opstruktivnoj azoosperimiji iako su svi urolozi koje smo konsultovali u Srbiji, a bilo ih je vise, rekli da je u pitanju neopstruktivna azoospermija. Iskustvo Deteline nas je dodatno ohrabrilo da se obratimo doktoru i moram da kazem da iako sam nova na forumu, svaki uspeh me veoma obraduje, jer svi mi imamo isti cilj. Htela bih da pitam one koji su isli kod dr Emrea koliko dana su ostajale u Turskoj i da li je bolje ici na stimulaciju tamo ili moze da se zapocne u Srbiji, sto mi je opet nejasno jer su meni u toku prethodnih postupaka u toku folikulometrija menjali terapiju u skladu sa hormonskim statusom, a ne znam kako to funkcionise na daljinu.
    Zelim svima svu srecu!!!
    Zdravo, evo ja mogu da odgovorim za ovaj deo oko koga se dvoumiš - oko stimulacije. Ja sam stimulaciju radila u Srbiji od 1.dana pa do 7.dana - a onda smo isli u Istanbul. za to vreme ideš kod svog ginekologa na UZ i šalješ ginekologu u Turskoj informacije po kojim ti on priča kada da menjaš i šta ili kada se ubacuje duga vrsta inekcije. U principu lagano baš ide. Mi smo u Turskoj bili 15 dana mada može i kraće da se ostaje ali meni su apiraciju radi dosta kasno- ja mislim 17.dan tako da se sve prolongiralo.

  27. #1827

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj srecnaruka prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam sigurna na koga se pitanje odnosilo, pa ću i ja odgovoriti. U našem okruženju postoji par koji je sa istom dijagnozom dobio dete u Genesisu, pa smo i mi dva pokušaja imali tamo. Za dr Crnogorac imamo samo reci hvale - odličan stručnjak i divna osoba! Što se hormona tiče, svi nalazi MM su u referentnim vrednostima, kao i genetika.
    Cao, dobrodosla...
    Nije mi izasla tvoja poruka pa sam pitanje postavila drugoj devojci, ali hvala i tebi na odgovoru.
    Cula sam za Genesis... Iskreno svi mi idemo kod dr Emre zbog pronalaska spermatozoida a vama to ne predstavlja problem. Koliko shvatam vi ste imali uvek spermatozoide i to dobijene punkcijom...
    Za VTO su najbitniji embriolozi, pa mozda da vidite gde su takvi strucnjaci najbolji...
    Je l vama svaki spermogram bio 0?
    Kako li je dr Emre dao dijagnozu opstruktivne?
    Je l ako je opstruktivna nesto predstavlja prepreku i kad se to resi, moze se zatrudneti kako god...
    Tako da nece izostati dobar ishod.

  28. #1828

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj srecnaruka prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam sigurna na koga se pitanje odnosilo, pa ću i ja odgovoriti. U našem okruženju postoji par koji je sa istom dijagnozom dobio dete u Genesisu, pa smo i mi dva pokušaja imali tamo. Za dr Crnogorac imamo samo reci hvale - odličan stručnjak i divna osoba! Što se hormona tiče, svi nalazi MM su u referentnim vrednostima, kao i genetika.
    Jos jedno pitanje, ko vam je bio urolog? Dr Crnogorac je ginekolog, ko Vam je radio punkcije i da li vam je taj dr i dao dijagnozu azzo ili ste isli na vise mesta

  29. #1829

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Obe smo radili u Genesisu. Radio nam je njihov doktor, a konsultovali smo više urologa pre samog postupka.

  30. #1830

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala na ovim rečima. Svaki spermogram u protekle tri i po godine je bio 0. Ni ja nisam sigurna za ovu dijagnozu opstrukcije, jer nam niko od drugih dr to nije pomenuo, a dr Emre je to zaključio na osnovu hormona i dosadašnjih punkcija. Želim vam puno sreće!

  31. #1831

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj srecnaruka prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na ovim rečima. Svaki spermogram u protekle tri i po godine je bio 0. Ni ja nisam sigurna za ovu dijagnozu opstrukcije, jer nam niko od drugih dr to nije pomenuo, a dr Emre je to zaključio na osnovu hormona i dosadašnjih punkcija. Želim vam puno sreće!
    Па ја сам негде читала да се никада не може са 100 посто сигурности рећи да ли је опструктивна или не.
    Срећа Ваша па је опструктивна, дакле немате проблем са производњом.
    Можете увек да их нађете дакле успећете сигурно.
    Још једном , потребни су вам добри ембриолози,а не микротеса, ви немате проблем да се нађу...

  32. #1832

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Sunny_ prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav, da li ima netko aktivan?
    i mi smo azoo...
    2 spermiograma 0, testosteron i lh u redu, FSH povišen 31
    pregled kod urologa (ultrazvuk color doppler) - mali testisi, sve ostalo izgleda u redu

    idući korak sam je termin kod Hauptmanna u ZGu i konzultacije u poliklinici CITO u Splitu.
    Također, smo mislili tražiti konzultacije i sa liječnicima u Njemačkoj (dr. Schulz) preko video calla.

    Pročitala sam sve što ste pisali i popratila sve vezano uz Tursku, ali nisam uspjela shvatiti da li je netko uspio ostvariti trudnoću?

    Sretno svima i voljela bih da se javi netko tko je trenutno u sličnoj situaciji kao i mi
    Nisam dugo gledala forum pa ni ovo vidila. Ako si pročitala sve postove naći ćeš naše iskustvo apropo ovog puta. I mi smo prvo išli u Hauptmana pa u Cito. U Hauptmana smo više bili kao prvi pregled pa ajmo vidjeti. A Cito apsoluno ne preporučam. Hauptman je dobar doktor ali radi samo TESE a ne mTESE. Govorim ti ovo da preskočite svo nepotrebno lutanje i gubljenje vremena i pogledate hoćete li u Emrea ili Tansela.

  33. #1833

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Pozdrav svima,
    Ima li nekoga tko planira uskoro u Tursku? Mi smo odlučili ići ovaj mjesec bez obzira na koronu i sve.. Voljela bi da se javi još netko ako ide uskoro. Mi se već pripremamo za put, iako idemo krajem mjeseca. Znate li kakvi su uvjeti plaćanja tamo u poliklinici, ne znam treba li nositi gotovinu ili se može platiti karticom?

  34. #1834

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,
    Ima li nekoga tko planira uskoro u Tursku? Mi smo odlučili ići ovaj mjesec bez obzira na koronu i sve.. Voljela bi da se javi još netko ako ide uskoro. Mi se već pripremamo za put, iako idemo krajem mjeseca. Znate li kakvi su uvjeti plaćanja tamo u poliklinici, ne znam treba li nositi gotovinu ili se može platiti karticom?
    Moj muz i ja se spremamo da idemo ali ne pre jula, avgusta zbog nekih analiza jos koje treba da uradimo. Placanje se kod dr.Emrea vrsi u ordinaciji bar pricam za trosan vantelesne i mi smo placali kesom mislim da nema opcija placanja karticom, a za microTESE ne znam da li se placa u bolnici ili isto kod njih u ordinaciji mozda najbolje da njih pitate

  35. #1835

    Datum pristupanja
    Jun 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima

  36. #1836

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    13

    Početno

    Pozdrav svima, podijelila bih update naše situacije. Pisala sam prije 2-3 godine da je mm dijagnosticirana varikokela i azoospermija (dva spremiograma u dva različita laba). Kao dijete imao je migrirajuće testise koji su spušteni kirurškim putem jako kasno. Rađena je mikrotese u Cita, nađen materijal i zamrznut, i napravljena je poslije i operacija varikokele. Nismo još krenuli u postupak. Mm je išao nedavno na kontrolni pregled testisa, izvadio hormone i napravio spremiogram. FSH i LH se smanjili, testosteron porastao, svi su lijepo u granicama, a najneočekivanije, pojavilo se i 6 milijuna spermija! Doktorica je rekla da se ne može ništa prognozirati kakva će biti dalje situacija, pa bih voljela bih čuti ako ima netko sa sličnim iskustvom da su se spermiji pojavili, je li to privremeno, je li s vremenom bila ikakva promjena, na bolje, na gore...

  37. #1837

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Cao, čitajući tvoj kometar ja sam se potpuno oduševila. Ja bih rekla da to samo znači da je uzrok azo kod rvoj supruga zapravo bila varikokela.

  38. #1838

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj babymib prvotno napisa Vidi poruku
    Cao, čitajući tvoj kometar ja sam se potpuno oduševila. Ja bih rekla da to samo znači da je uzrok azo kod rvoj supruga zapravo bila varikokela.
    Tako bih i ja rekla, samo mi je čudno jer nisam baš čula za slučajeve da je došlo do poboljšanja dijagnoze azoo nakon operacije... Mm ju je operirao više radi boli i vrućine koju je osjećao u testisima

  39. #1839

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Donna9 prvotno napisa Vidi poruku
    Tako bih i ja rekla, samo mi je čudno jer nisam baš čula za slučajeve da je došlo do poboljšanja dijagnoze azoo nakon operacije... Mm ju je operirao više radi boli i vrućine koju je osjećao u testisima
    Cao, divno je to cuti, blago vama...
    Meni je isto cudno, ali je sigurno variocela bila razlog azospermije, znaci bila je opstruktivna, ima spermatozoida ali ne mogu da prodju...
    On je radio i microtese i operaciju variocele?

  40. #1840

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Donna9
    I moj mm ima varicocele na jednom testisu, ali nije išao operirati.
    Sutra putujemo u Istanbul na planirani micro TESE, jako smo uzbuđeni i nadamo se čudu.
    U svakom slučaju ću vam javiti svima kako je prošlo jer znam da znači onima koji se možda tek spremaju ići.

  41. #1841

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Donna9
    I moj mm ima varicocele na jednom testisu, ali nije išao operirati.
    Sutra putujemo u Istanbul na planirani micro TESE, jako smo uzbuđeni i nadamo se čudu.
    U svakom slučaju ću vam javiti svima kako je prošlo jer znam da znači onima koji se možda tek spremaju ići.
    Verujte, jer cuda su moguca

  42. #1842

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Cao, divno je to cuti, blago vama...
    Meni je isto cudno, ali je sigurno variocela bila razlog azospermije, znaci bila je opstruktivna, ima spermatozoida ali ne mogu da prodju...
    On je radio i microtese i operaciju variocele?
    Da, prvo microtese da znamo na čemu smo, a kasnije i varikocelu. Da se znalo da može doći do poboljšanja, mogla se i izbjeći microtese, no što je tu je.

  43. #1843

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Donna9
    I moj mm ima varicocele na jednom testisu, ali nije išao operirati.
    Sutra putujemo u Istanbul na planirani micro TESE, jako smo uzbuđeni i nadamo se čudu.
    U svakom slučaju ću vam javiti svima kako je prošlo jer znam da znači onima koji se možda tek spremaju ići.
    Sretno!!!!

  44. #1844

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Drage moje, evo da vam se javim iz Istanbula. Zasada ću vam reći kratko, a kada sve bude gotovo napisati ću detalje. U srijedu smo došli u Istanbul, jučer je dr. Emre poslao mm na spermiogram. Danas smo dobili rezultate i našli su 3 pokretna i 7 nepokretnih spermija u ejakulatu koji su zamrznuli.
    Sutra će opet ići na spermiogram, a na dan aspiracije još jednom ili dva puta pa ćemo pokušati na taj način prikupiti spermije za oplodnju. Ako ne uspiju prikupiti dovoljno dobrih spermija tada će u utorak ići na microTESE.

  45. #1845

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Sjajnooo!!! Odlicne vesti, prvo sto cete verovatno uspeti i bez microTESE, a eve i da dodje do toga znas da ce naci jos jer ih definitivno proizvodi! Bas sam srecna zbog Vas iskreno, a pogotovo sto vam se dedava isto kao i nama i znam koliko ste sigurno i vi srecni... jel ti sad radis i stimulaciju?

  46. #1846

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Da jako smo sretni!! Hvala svima koji su pisali ovdje jer bez vas ne bi ni znali za Istanbul!
    I zato ako itko treba ikakve informacije, neka me kontaktira u bilo koje doba ako mogu ikako pomoći.
    Jučer smo dobili rezultat drugog spermiograma. Našli su još tri pokretna i 8 nepokretnih.
    Ja sam u stimulaciji i imam zakazanu aspiraciju za utorak. Nadamo se da će spermiji biti dovoljno dobri za oplodnju.

  47. #1847

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Bas sam srećna zbog vas…
    Kad god pročitam ovako nešto vrisnem od sreće…
    Bilo bi super da se izbegne microtese ali i da ide na to naći će se dovoljno materijala, tako da ste bez brige…
    Mi se još lomimo da li paralelna stimulacija ili ne… vi ste se odlucili za paralelnu?

  48. #1848

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Da. Ja sam počela sa stimulacijom još u Hrvatskoj (7 dana). Nastavila još 5 dana ovdje. Danas primam štopericu.
    Mi smo prije godinu dana i u Hrvatskoj imali na spermiogramu nekoliko spermija nakon čega su nas rekli da ipak napravimo TESE.
    MM je bio na TESE zahvatu u Hrvatskoj i nije nađeno NIŠTA. Poslije TESE smo radili još dva spermiograma i oba su bila čista 0. Rekli su nam da odustanemo. Ja sam vjerovala da mora nešto biti i odlučili smo ići paralelno na stimulaciju i microTESE u Istanbul. Na sve ili ništa...

  49. #1849

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    13

    Početno

    Odlične vijesti da su u Istanbulu ipak našli nekoliko komada na spremiogramu! Ako se bude trebala raditi microtese, bit će ih i tamo, očito se proizvode :D Super što niste odustali, želim Vam puno sreće u nastavku! Ako nije tajna, gdje ste u Hrvatskoj radili TESE zahvat?

  50. #1850

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Nije nikakva tajna. TESE smo radili u Zagrebu u Vinogradskoj što smatram našom najvećom greškom do sada i ne bi preporučila nikome. Imamo jako loše iskustvo s njima. Mislim da smo pogriješili što nismo išli na Rebro, ali sad je gotovo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •