Stranica 6 od 45 PrviPrvi ... 4567816 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #251

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    220

    Početno

    baranja moj muz je radio biopsiju u Zg na Rebru i nas je njegova operacija izisla oko 4300 kn, sa zamrzavanjem tkiva pronasli su spermije i ja sam tek onda išla u postupak u Petrovoj u Zg( inace smo iz Bosne) postupak je izasao 12400 kn, izgleda uspjesan u utorak radim betu, a jutros je test bio pozitivan. Kod MM je bilo malo spermija. U odmrznutom tkivu su bila mozda spermija 3 normalnog izgleda, ali su bili nepokretni i jedna jajna stanica se uspjela oploditi. Sve je to kockanje jer ne znas hoce li se oploditi i nece, nadam se da ce i kod vas biti uspjesno i da se necete morati puno patiti, puno pozzz...

  2. #252

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    58

    Početno

    drago mi je da ste uspeli,i hvala ti na lepim zeljama,jer to nam je svima cilj nadam se da cemo uspeti u tome.pozzz

  3. #253

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    20

    Početno

    Lady555,
    usrećila si me. Daj Bože da bude još ovakvih postova na ovoj temi.

  4. #254

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    145

    Početno

    Citiraj lady555 prvotno napisa Vidi poruku
    baranja moj muz je radio biopsiju u Zg na Rebru i nas je njegova operacija izisla oko 4300 kn, sa zamrzavanjem tkiva pronasli su spermije i ja sam tek onda išla u postupak u Petrovoj u Zg( inace smo iz Bosne) postupak je izasao 12400 kn, izgleda uspjesan u utorak radim betu, a jutros je test bio pozitivan. Kod MM je bilo malo spermija. U odmrznutom tkivu su bila mozda spermija 3 normalnog izgleda, ali su bili nepokretni i jedna jajna stanica se uspjela oploditi. Sve je to kockanje jer ne znas hoce li se oploditi i nece, nadam se da ce i kod vas biti uspjesno i da se necete morati puno patiti, puno pozzz...
    BRAVO Lady555!!!!
    BAS si me obradovala. Da li tvoj muz ima povisen FSH ili ne znas???

  5. #255

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    58

    Početno

    pozdrav svima,ima li kod koga kakvih novosti?ja cekam poziv za konsultacije za sarajevo,u julu nije dolazio doktor iz istanbula,kazu da ce dolaziti verovatno sada u avgustu,sigurni su u to
    javljam vam ishod

  6. #256

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    220

    Početno

    hvala sania i zasto_bas_mi moj muz je imao blago povišen fsh koji je bio u granicama normale, ali na nalazu piše da je spermatogeneza dosta narušena i da nešto kao ubija spermije kada dođu do određene faze, šta je u pitanju ne znamo ...

  7. #257
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    lady555.....lijepo je čitati pozitivne vijesti....sretno do kraja

  8. #258
    DanijelaDanči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    106

    Početno

    little ivy, kako je kod tebe?

  9. #259

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    58

    Početno

    pozdravljam vas sve,nakon dva i po meseca,su mi zakazali u sarajevu,cekali su da dodje doktor iz turske,posto sam tamo otisao nisam imao u opste konsultacije sa njim nego sa nekim njihovim doktorom iz sarajeva,koji mi je trazio da radim spermogram kod njih,pored rezultata koji pokazuju azoospermiju,konsultacije su bile 100KM(50 eura),iskreno sam razocaran sa njihovim ophodjenjem,i bez davanja ikakve terapije,nista.nisam radio tamo spermogram,i ispalo mi je kao turisticka tura da smo se provozali do sarajeva i nazad ,pokusavam sada na drugom mestu,pa cemo da vidimo rezultate za mesec dana.fsh jako visok,lh i testesteron niski.terapija koji sam dobio u beogradu je pronison i arimidex,30 dana ,pa onda da radim punkciju testisa i labaratorije sa hormonima.dali je neko koristio ove lekove?

  10. #260

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    145

    Početno

    30 dana je i suvise kratak period za terapiju.
    Ja bih insistirala na 3 meseca najmanjeeeee. Toliko je potrebno spermatozoidima za razvoj. Ne mogu da verujem da doktori to ne znaju.

  11. #261
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    tko bi rekao da se nema vremena za internet...nasa bebica je stigla prije mjesec dana sve je super,napredujemo dobro i uzivamo....

    pozdrav svima i sretno

  12. #262

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    cestitamo little ivy , nek vam je sa srecom .

  13. #263

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    237

    Početno

    da vas pozdravim cure little ivy čestitam od srcam. ja i moj muž smo u postupku u citi, danas mi je 8 dan ciklusa, u polustimuliranom sam postupku. krenula sam sa letrilanima od danas gonali a punkcija u nedjelju..dok.poljak je prezadovaoljan dobivenim brojem folikula samo da kod muža nadju spermiće

  14. #264

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    363

    Početno

    Little ivy čestitam, napokon da uživate sa svojim malim čudom

    Tin sretno

  15. #265
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Tin, kakva je situacija?

  16. #266

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    64

    Početno

    pozdrav cure,
    zanima me da li je tko imao sličnog iskustva....
    naime mm ima varikokelu lijevog testisa te smo radili dva puta spermiogram nalaz je u oba Normozoospermia.
    bili smo dva puta na pregledu kod urologa i kazao nam je da nema potreba za operacijom varikokele jer je nalaz ok i mm ne prestavlja nikakav problem.
    kako ne dolazi do trudnoće, prošli smo par ineseminacija te ne dolazi do trudnoće.
    u poslijednje vrijeme smo bili u jednoj našoj privatnoj klinici na mpo te također nismo došli do rezultata rezultat spermiograma je isto bio ok.
    da li je itko imao slučaj da suprug ima varikokelu a spermiogram uredan??

  17. #267
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Ja sam cula za par slucajeva azoospermije sa varikokelom,koja je na kraju operisana a opet se spermiogram nije popravio,tako da mi se cini da je varikokela kao uzrok neplodnosti malo ''preforsirana''. Bitno je da je spermiogram uredan, a razloge zasto ne dolazi do oplodnje treba traziti negdje drugo. Mozda je imunologija u pitanju,kvalitet tvojih jajnih stanica... Mozda je za vas IVF opcija?

  18. #268

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    alma_itd, vidim da je kod vas azoospermija u pitanju. Ako smijem pitati kako ste dosli do spermija?

  19. #269

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    237

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Tin, kakva je situacija?
    čekamo betu, kod muža nalazi nisu bili najbolji kad je rađena meni punkcija. meni je vraćen 1 embri i zaleđeno mojih 6 jajnih stanica, ako nam ne uspije ovaj put da možemo ponovo u postupak. od simptoma nemam ništa puno, jedino me grudi bole što nije u prošlom postupku. al može to bit i od ultrica
    kod vas kakva je situacija ?

  20. #270
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Citiraj Bananka prvotno napisa Vidi poruku
    alma_itd, vidim da je kod vas azoospermija u pitanju. Ako smijem pitati kako ste dosli do spermija?
    Naravno Radjena je prvo biopsija a onda i punkcija testisa i na srecu pronadjeni su spermiji.

  21. #271

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Hvala alma! Mi smo do sada bili 3xna punkciji. Svaki puta je nadjeno nesto spermija i doslo je do ET,ali nazalost ne do T.
    Sad su dr.preporucili da mm ode na biopsiju.
    Kod vas je radjena najprije punkcija pa onda punkcija testisa?

  22. #272
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Kod nas je radjena prvo biopsija testisa u dijagnosticke svrhe,jer su svi ostalo nalazi bili u redu a spermiogram pokazao azoo. Nadjeni su biopsijom spermatozoidi, ali ih nisu zamrzavali. Tako da je MM morao ponovo nakon par mjeseci na punkciju kako bi mogli poceti sa postupkom.

  23. #273

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Hvala alma, kod kojeg dr./bolnici i zemlji ste bili u postupcima?
    Da li je tm pio neke vitamine, lijekove ili cajeve?
    Da li si ti morala raditi neke odredjene pretrage kao kariogram i slicno?
    Posljednje uređivanje od Bananka : 09.11.2014. at 07:57

  24. #274
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Citiraj Bananka prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala alma, kod kojeg dr./bolnici i zemlji ste bili u postupcima?
    Da li je tm pio neke vitamine, lijekove ili cajeve?
    Da li si ti morala raditi neke odredjene pretrage kao kariogram i slicno?
    MM nije pio nista. Nakon sto je povadio nalaze i kad se vidjelo na UZ da sve izgleda normalno i da su hormoni normalni, jedino je bilo potrebno jos uraditi biopsiju. Kada su pronadjeni i punktirani spermatozoidi ja sam isla u stimulaciju. Prije nego sto smo ista poceli sa MPO radjen je kariogram i moj i MM,jer nam je dr. rekao da ako budu nadjene neke nepravilnosti bolje i ne pocinjati sa ikakvim postupcima.Postupak je radjen u Belgiji ( tu i zivimo).

  25. #275

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Puno hvala alma! Dobro je cuti raznolika iskustva i slagati svoj mozaik! Mene soc.gin.nije slao nikada na kariogram a buduci da mm sad, prije biopsije, mora na kariogram, pokusati cu i ja traziti od svoje soc.gin.da napravim kariogram.

  26. #276
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Bananka, nisam sigurna hoce li te poslati na kariogram bez preporuke specijalista, odnosno bez nekih sumnji na neku dijagnozu. Mozes pokusati, ali s obzirom na dijagnozu tm cisto sumnjam jer je to preskupa pretraga.

  27. #277

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    63

    Početno

    Devojke nisam se dugo javljala, jer smo mm i ja upali u mnogo vece probleme... Naime, mozda je neko vec upoznat sa nasom pricom, na svoju ruku smo uzeli cuveni preparat iz Amerike SPERMHOPE!!! Tri meseca je pio te tablete u medjuvremenu smo krenuli na postupak i kondultacije za vto. Uradjena punkcija, od spermatozoida nista!
    Urolog zahteva da se odrade tumor markeri i ostalo sto je potrebno za biopsiju...

    Imali smo sta i da vidimo TUMOR MARKER AFP je iznosio 360. ( a ref. Vred. Je od 0-5)!!!!! Sok sok sok

    Uradili smo ct, magnet, pet scan, nema promena, ali jedini nacin da se spusti je HEMIOTERAPIJA!!!!!!

    Inace ce doci do metastaze , odnosno tumor ce se negde pojaviti!!!!

    Neki od doktora ne iskljucuju mogucnost da se sve ovo dogodilo zbog konzumiranja SPERM HOPE tableta!!! Iako su kao na biljnoj bazi, postoji mogucnost da su pokrenuli nesto u organizmu...

    Imam moralnu obavezu da skrenem paznju, da iznesem svoj slucaj kako bih mozda pomogla drugima da izbegnu ovu uzasnu terapuju.

    Mozda kod drugih ne reaguje kao kod mm, mozda nije od SPERM HOPE -a ali moram skrenuti paznju da budete oprezni i da sa jednog puta ne skrenete na drugi, kao sto je slucaj sa nama!!

    Mi se sad borimo za njegov zivot, a zeleli smo da stvorimo novi, koji ce ovoga puta sacekati koju godinu, ali svakako necemo odustati od bebe!!!
    Zelim vam svima srecu i da se samo volite, to je najvaznije!
    Ljubav je pokretac svega...

  28. #278

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Lucija hvala na upozorenju!
    Želim tebi i tm puno snage za borbu i da na kraju sve dobro zavrsi u obje borbe!!!

  29. #279
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    lucija 85 baš mi je žao..
    jeste prije tih tableta isto radili markere?
    sretno s daljnjim lječenjem!

  30. #280
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    oooooo, Lucija85 bas mi je zao!
    zelim oprovak sto prije,samo da ne bude gore....
    a,ko zna,mozda ce neko rjesenje za bebu biti "slag na tortu"

  31. #281

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Rominka, dao mi soc.gin.uputnicu za kariogram.buduci da mm ide na kariogram, nebi bilo lose da i ja napravim jer u 3postupka nije doslo do t, pa da vidimo kako izgleda kariogram i kod mene.

  32. #282
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    Super bananka!! A jesi možda radila imunološke pretrage? Možda ni to nebi bilo loše napraviti kad već radiš nalaze.

  33. #283

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Nisam, koje su to tocno pretrage? Da se prebacimo na temu imunoloske pretrage?

  34. #284

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj alma_itd prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam cula za par slucajeva azoospermije sa varikokelom,koja je na kraju operisana a opet se spermiogram nije popravio,tako da mi se cini da je varikokela kao uzrok neplodnosti malo ''preforsirana''. Bitno je da je spermiogram uredan, a razloge zasto ne dolazi do oplodnje treba traziti negdje drugo. Mozda je imunologija u pitanju,kvalitet tvojih jajnih stanica... Mozda je za vas IVF opcija?
    Zaboravila sam napisati da smo bili na postupku IVF i da nije uspjelo.
    Vracene su dvije blastociste ali nista(
    Pocetkom iduce godine idemo na drugi postupak.
    Bitno je to da je mm radio do sada par spermiograma.
    Moram napomenuti da kako koji labaratorij oznacava azospermiju.
    Prvi put smo imali 50% (a+b) pokretnih-normozospermija, drugi put 40% i isto normozospermij, treci put i cetvrti smo radili u privatnoj klinici.
    Treci60%, a cetvrti 40% gdje dobio oznaku blaga azoospermija.
    Takoder moram napomenuti da treci put je radena u 4 mj i stvarno smo se potrudili da bude dobar spermiogram.
    To znaci da je mm uzimao cink selen i maticnu te se zdravo hranio.

  35. #285
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Koliko ja znam azoospermija na zalost ne moze biti ''blaga''. Kod azoo nema niti jednog spermatozoida u ejakulatu. Vi se na srecu ne borite sa azoospermijom

  36. #286
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj mmmm4 prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravila sam napisati da smo bili na postupku IVF i da nije uspjelo.
    Vracene su dvije blastociste ali nista(
    Pocetkom iduce godine idemo na drugi postupak.
    Bitno je to da je mm radio do sada par spermiograma.
    Moram napomenuti da kako koji labaratorij oznacava azospermiju.
    Prvi put smo imali 50% (a+b) pokretnih-normozospermija, drugi put 40% i isto normozospermij, treci put i cetvrti smo radili u privatnoj klinici.
    Treci60%, a cetvrti 40% gdje dobio oznaku blaga azoospermija.
    Takoder moram napomenuti da treci put je radena u 4 mj i stvarno smo se potrudili da bude dobar spermiogram.
    To znaci da je mm uzimao cink selen i maticnu te se zdravo hranio.
    Prema ovom što pišeš kod vas se radio o atenozoospermiji-smanjenoj pokretljivosti spermija.

    Možeš pogledati nalaze i napisati nam vrijednosti svih parametara od obavljenih spermiograma-broj spermija, morfologiju, pokeretljiovst, volumen ejakulata...


    Azoospermija znači da nema spermija u ejakulatu.

  37. #287
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Bananka odlicno! Idete na Rebro, pretpostavljam. Brzo se dodje na red, ali se nesto duze ceka nalaz. No, imate i tzv. savjetovanje. I da, ne bilo zgorega da i imuno odradis.

  38. #288

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Rominka, idemo na sv.Duh (brze smo dobili termin i za cca.3tjedna je gotov nalaz).
    Za imuno me je i savjetovala kameleon na drugoj temi, ali ne znam koje su to sve pretrage i da li mi treba preporuka mpo-dr. kako bih dobila uputnicu od soc.gin.za imuno pretrage?

  39. #289

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Treba ti preporuka od bilo kojeg specijaliste za imuno, osim od soc.gin. Znaci od MPO najlase da ces dobiti. Ja sam dobila od gin iz bolnice nakon ab.

  40. #290

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Hvala, vatra86!

  41. #291

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    10

    Početno

    Pozdrav svima.Već godinu dana vas pratim i evo konačno da vam se pridružim.
    Već dvije i po godine sam u braku i nemamo djece.U septembru 2013 odem kod ginekologa i sve je ok.Ginekolog predloži da pratimo ciklus i folikule.Tako je i bilo.Ciljani odnosi i ništa.Nakon toga muž uradi spermiogram.Idem po nalaze i mislim "ma sigurno će sve biti u redu", ali nije bilo tako.Dijagnoza AZOOSPERMIJA.Strašno.Šta je to?Nakon konsultacija sa doktorom Mehmedbašićem,shvatam da će biti jedini način VTO.Odmah sam na netu pretražila sve i prostudirala.Muž uradi nalaze FSH 11.9 a LH 1.92.Napravimo pauzu i počne piti neke tablete,zdrav način života ,trening,ali nije prestao pušiti .
    U septembru ove godine krećemo u akciju.Uradimo nalaz hormona opet.
    FSH 19,1
    LH 5,1
    estradiol 120
    progesteron 5,4
    prolaktin 348
    Testosteron 19,3
    Nakon toga na kliniku Koševo kod urologa Efendića.Dijagnoza Atrofija testisa (u 8 godini života prebolovao zaušnjake).
    Odlučimo da ne gubimo vrijeme i da idemo u kliniku New Life.Tu sada radi dr.Ali Enver Kurt koji je bio u Bashceci klinici.U kliniku New Life odemo 27.9..Ponovi spermiogram i opet ništa .Sve nule .Doktor nam predlaže Mikro tese.Obavijestit će nas kad im dodje urolog,a mm treba do tada da uradi nalaz Y hromosom mikrodeleciju i kariotip.Urolog dolazi otprilike svaka dva mjeseca.Mikrodeleciju y hromosoma i kariotip je radio na Koševu, na Dipu.10.12. nalaz mikrodelecije je gotov i uredan je.Sve ok.Nalaz kariotipa nije još urađen.Početkom decembra zovu me iz klinike.Urolog dolazi 19.12. i pitaju nas jesmo li se odlučili za operaciju.Zakažemo termin u 4h.Prije operacije treba uraditi nalaz krvi i EKG.
    Dan prije operacije zovu nas da dođemo u 1h na kliniku.Slijedi čekanje.Bile su neke operacije koje su duže potrajale.Moj muž ulazi u salu u %h.Budi se u /g.Dobro je.A sad čekanje.Sjedim na krevetu pored njega i samo gledamo prema vratima kada će doći da nam saopšte rezultate.I konačno dolazi doktor.Već sam vidjela na njegovom licu da nisu našli ništa.Tako je i bilo.Ništa,ali baš ništa nisu našli.Gotovo,svijet nam se srušio.Sreća pa je vikeend da ne moram ići na posao.Da bar ova dva dana provedem u krevetu.

  42. #292

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    10

    Početno

    i da ,šta dalje?????????Dalje nema.Može li se opet ponoviti i uraditi mikro tese nakon nekog vremena?

  43. #293

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    10

    Početno

    Zaboravila sam vam napisati da ste sve divne i snažne.Sve što znam o azoospermiji naučila sam ovdje.I taj put koji se mora preći. Puno ste mi pomogle.Veliko hvala.Ko ima mogućnosti treba se boriti do kraja.Ali ne bih gubila vrijeme sa nekom terapijom.Nema tu baš nekog pomaka, bar što se tiče azoospermije.Odmah treba uraditi mikrotese.Najveća i najbolja mogućnost da se nađe neki spermić.
    Kod nas to nije bio slučaj
    Zbog čega,kako,šta još uvijek ne znamo.U ponedjeljak ćemo otići po nalaz.Ne znam koje nalaze moramo uraditi da bi našli ozrok?

  44. #294

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    ljubav zao mi je zbog loseg nalaza micro tese , tesko da ces naci uzrok azoospermije a micro tesu mozes jos jednom da uradis al najbolje ti je da se sa urologom posavjetujes al moj ti je savjet da vidite i opciju donora . drzi se , isplaci se i krenite dalje.

  45. #295
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Ljubav,
    dobro došla na forum. Nadam se da ćeš ovdje i dalje dobivati potrebne informacije, savjete i podršku.

    Žao mi je da se morate suočiti sa dijagnozom azoospermije.

    Kao što Boss kaže, raspravite od sljedećim koracima i opcijama u liječenju sa svojim liječnicima.

    Da li su vam liječnici predlagali mogućnost ostvarivanja roditeljstva koroz donaciju muških spolnih stanica?

    Na ovoj je temi mnogo sretnih roditelja koji su svoju djecu dobili na taj način.

    Sretno!

  46. #296

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    10

    Početno

    Hvala vam Inesz i Boss.Sutra idemo na kliniku, muž treba na previjanje,pa ćemo tak i dobiti nalaz i sve ću ih detaljno pitati.Mada, pitala sam sestricu u petak,rekla mi je da ne praktikuju drugu mikro tese.Vidjet ću sve s njima sutra.
    Ne znam postoje li još neke pretrage koje nismo uradili?Šta bi još mogli uraditi? FSH mu je prvo bio 11.9 pa skočio na 19.Kako i zašto se to dešava?
    Ili nema ni potrebe nakon svega, možda je sve kristalno jasno, ali ne možemo da se pomirimo s ovim.Tražimo neki tračak nade, mada mislim realno da nemamo nikakve šanse,jer nisu baš ništa našli,niti jedan jedini
    Možete li mi reći molim vas kakva je situacija kod vas bila?Kakve su tačno dijagnoze kod vaših muževa?Jesu li radili biopsiju ili mikro tese?
    Boss, ti imaš dva dječaka?
    A o opciji donora moj muž ne želi ni da razmišlja.Bar se nadam da je to sad tako, ali da će vremenom promijeniti mišljenje.
    Izvinite molim vas što vas obasipam ovolikim pitanjima, ali trebate mi sada

  47. #297

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    10

    Početno

    A boss, sad sam provjerila tvoje stare postove .Vi ste dobili dva dječaka ,koji su sad već veliki dečki .Tako mi je drago kad vidim da ljudi uspiju da se izbore sa azoo,dobiju dječicu i izađu iz ove noćne more.
    Kako ste uspjeli?

  48. #298

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    363

    Početno

    Draga Ljubav...tačno prije dvije godine, decembar 2012 (ne znam da li si čitala stare postove), nas desetak (možda i više) parova, prošlo je pakao koji ti sada prolaziš. Kod mog muža su tada našli malo materijala i zaledili, dr. Emre nam je rekao da u slučaju da ne uspije vto sa tim materijalom, drugu MT ne preporučuje. U junu 2013 smo bili u postupku, odledili matrijal, našli samo 3 spermatozoida, dobili jedan embrio i beta nula. Srušio nam se svijet, znam da me tada bolio svaki dio tijela i duše i pitala sam se da li će ikada prestati. Možda će ti to sada nestvarno zvučati, ali vrijeme liječi sve, ovo ti govorim jer mislim da znam kako se osjećaš,znam koliko vas boli, ali vremenom će biti lakše. Rijetko koji muškarac je odmah prihvatio donaciju, mm nije na početku bio za to, kasnije je promijenio mišljenje i sada jedva čeka da odemo u postupak.

  49. #299

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    10

    Početno

    Draga aboni76, hvala ti na podršci.Znam da me samo moji roditelji i vi koji ste prošli kroz ovo možete razumjeti.Strašan bol,praznoća.Jednostavno ne vidim smisao života.Ne budi mi se i ne ustaje mi se iz kreveta.Valjda vrijeme učiniti svoje,da se naviknemo živjeti s tom činjenicom i da prihvatimo istinu.
    Vidjet ću još ujutru kad odemo na kliniku po nalaz (i muž mora na previjanje) šta će nam reći i predložiti.Mada,mislim da će nam jedina opcija biti donacija ili usvojiti dijete.
    Samo da znaš da sam prošle godine,kad smo tek dobili dijagnozu u novembru,čitala sve tvoje stare postove kao i drugih cura koje su bile na forumu.
    Eto da znaš, sjećam te se

  50. #300

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    ljubav nama se posrecilo samo smo mi radili obicnu tesu , e evo sad momcima je jos malo godina dana . al i moj je bio kategoricno protiv donora i drugih opcija da bi prije postupka izjavio da ako ne uspijemo da bi mozda mogli ici u prag na donora , jednostavno njima treba vremena da se ta ideja slegne
    ( a to je jedno par godina , sta ces musko) . al evo sad imamo dvoje svojih al pocinje nam se oboma buditi neko razmisljanje da uzmemo sebi djevojcicu iz doma pa da budemo kompletni , a o tome prije dve godine nije bilo ni rjeci kao opcija , s ovim ti hocu reci da vrijeme mjenja njih . a isto tako imam prijatelja koji je nakon xy godina pokusavanja (i njemu je trebalo dosta vremena da legne na svoje ) na kraju usvojio curicu i kad dodje kod mene prica mi mozes zamisliti sva je na mene , i to tako ponosno kaze .
    ima i drugih opcija samo treba dosta al bas dosta vremena da njima to legne i da krenu razmisljati u tom pravcu .
    al sad ga pusti jer sad ce mu trebati vremena da prihvati i da se pomiri sa rezultatom tese , jednostavno ja mislim da je njemu teze ipak ti ovdje se izjadas i dobijes utjehu , izjadas se svojim roditeljima a pretpostavljam da on sve to sad drzi u sebi tako da cemu trebati vremena da sve to provari.

Stranica 6 od 45 PrviPrvi ... 4567816 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •