Pokazuje rezultate 1 do 50 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Detelina prvotno napisa Vidi poruku
    Terapija nam nije pomogla, hormoni su bili u referentnim vrednostima, ali se spermatozoidi nisu pojavili u uzorku. Onda smo se konsultovali sa Schlegelom sta da radimo, da li treba jos neka terapija i on je bio cvrstog stava da ako nista do tada nije uspelo (skoro godinu dana terapije) da ne gubimo vreme i novac na nastavak terapije. Predlozio je mTESE, ali da prvo pustimo hormone da se dovedu u normalu i da mu posaljemo rezultate posle minimum mesec dana bez terapije.
    Mi smo sacekali malo vise...oko 3 meseca i onda otisli na mTESE u Istanbul. Srecom bilo je uspesno i dobili smo 9 blastocista koje smo zaledili.
    super, cestitammmmmm
    Jel mozes da nam napises kako je islo kod vas od pocetka, nisam te bas najbolje razumela... Jel Shlegel isto bio za terapiju ili ne? Gde ste radili microtese, koji doktor je radio? Ako ti nije tesko napisi nam kako ste krenuli sve od pocetka

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    U azoo problemu smo od davne 2010 godine. Razlog: nepoznat; hormoni te 2010: svi u referentnim vrednostima; kariotip i mikrodelecija: sve ok. Tada nas nisu zanimala deca i resili smo da sve ostavimo po strani dok ne pozelimo prosirenje porodice. 2018. godine su nam se kockice slozile u glavi i krecemo u ozbiljnu borbu. Suprug vadi krv i radi hormone: FSH povisen, LH i test u referentnim vrednostima. Urolog u KCS nam daje terapiju pregnilom (jednom nedeljno 5000 ij, tri meseca). Posto je ipak hormonska terapija u pitanju odlazimo i po drugo misljenje kod endokrinologa, ona nam isto predlaze pregnil (malo veca doza i duzi vremenski period). Nakon 3 meseca nam endomrinolog uvodi i merional zajedno sa pregnilom i nakon 3 meseca rezultata i dalje nema: spermogram 0; FSH 21; LH 11, test u referentnim vrednostima. Sama lekarka nam je rekla da ne gubimo vise vreme i da nadjemo nekog ko radi mTESE.
    Mislim da je jos neko od vas isto na terapiji koja prvo spusti FSH i LH na vrednosti oko 0-1, onda se uvodi merional da bi se podstakli testisi da proizvode spermatozoide.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Krenuli smo da trazimo lekara koji ce da uradi operaciju i uzi izbor je pao na 4 ustanove (lekara):
    1. Klinika u SF (Sonja 8444 mislim da si ti bila sa suprugom kod njih)- FNA tehnika, telefonske konsultacije ali ne sa dr nego sa sestrom...ja sa 1001 pitanjem i ona sa sablonskim pitanjima i isto tako sablonskim odgovorima
    2. Cornell NY-kontakt sa dr mailom, savrsena komunikacija, uzimam kontakt i od njgovog ginekologa da se raspitam i za taj deo price
    3. Klinika u Solunu-bili na konsultacijama, savrseno opremljeni, razgovor sa ginekologom i embriologom
    4. Klinika u Istanbulu-konsultacije sa urologom (dr Emre) i ginekologom
    Nakon svih informacija odlucujemo se za Istanbul, jedino smo kod njih imali “sve na jednom mestu” a da ne bidemo u dugovima narednih godina
    Objasnjenje:
    1. Smatrali smo da metoda koja se primenjuje nije toliko bitna “za prvi put”-FNA smo ostavili kao obaveznu opciju ako na operaciji nista ne pronadju (nismo imali ni biopsije, tese...nista ranije)
    2. Sve savrseno-osim cene koja je previsoka, mislim da je oko 45-50k i to samo mTESE i ICSI
    3. Super klinika za probleme zenskog steriliteta, savrseno opremljena i fenomenalno znanje imaju, jedina mana preko koje nismo mogli da predjemo sto nije dosao urolog na konsultacije! Komentar je bio da ce ga videti dan pre operacije...sta je po meni neprihvatljivo, valjda prvo treba da pregleda dokumentaciju i pregleda pacijenta pa odluci da li hoce da operise?!? Ja sam bila kod ginekologa i ponavljam da su za zenski sterilitet fenomenalni.
    4. Urolog je pregledao sve papire, uz pregled testisa, dao svoje misljenje i komentare/ocekivanja.....surova istina bez uvijanja u sareni papir, propracena podacima iz literature. Ginekoloski pregled, plan terapije ukoliko dodjemo kod njih, mail za sve informacije

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Meni je jedino bio problem sto u Turskoj ne zamrzavaju jc ukoliko ne pronadju nista na operaciji...ali ipak smo odlucili da idemo paralelno pa sta bude. Drugog dana ciklusa krecem sa stimulacijom i pracenjem folikula (kod nas sam taj deo radila), 10 dc odlazimo u Istanbul, pregled ginekologa, nastavak terapije jos 2 dana, isti dan zakazuju mTESE i ako pronadju nesto ja idem na aspiraciju. Naravno, situacija se malo zakomplikuje i suprugu pomeraju operaciju za dva dana...a meni rade aspiraciju posto to ne mogu da odloze. JC zamrzavaju posto tek treba da se uradi operacija, uz napomenu da ako suprugu nista ne pronadju moraju da ih uniste.
    Dva dana kasnije dr Emre i embriolog pronalaze dovoljno spermatozoida u jednom testisu (drugi nisu ni dirali), odledjuju moje jc, oplodnja uspeva kod 14. Ostavljaju ih 5 dana da se razviju do stadijuma blastociste. “Visak” spermatozoida je zaledjen ako zatreba za posle....ako ovo ne uspe... kako je tada zvucalo cudno to visak...posle silnih 0
    Od 14 oplodjenih jc do stadijuma blastociste se razvilo 5, a cetiri su stigle do stadijuma morule. Svih 9 embriona je zaledjeno i cekaju da se vratimo na FET.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Detelina,
    dok sam citala tvoj post bukvalno sam odlucila da cu i ja prvi put ikada napisati nesto na nekom forumu . Vasa prica je skoro ista kao nasa, iste smo klinike i doktore kontaktirali, s tim da mi nismo isli u Solun jer su na putem maila na sve nase analize napisali da su izgledi za nalazenje spermatozoida premali i da predlazu donaciju. Amerika je super opcija i imam poznanicu koja je tamo posle 10godina uspela da zatrudni, ali je stvarno preskupa opcija.
    E sad posto su nama trebali da rade micro TESE a pronasli su nekoliko spermatozoida i u uzorku, predlozili su da ja odradim jos nesto i da se vratimo i tada radimo ICSI. Zanimа kako je tebi prosla stimulacija i da li si sve vreme bila tamo ili si kuci počela stimulaciju pa u nekom trenutku otisla u Istanbul?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    E sada, za Schlegela ne znam sta da ti kazem...mi smo vec dosli za rezultatima hormonske terapije...mislim da je ukupno trajala oko 8 meseci...i pitali da li treba da nastavimo na sta je on rekao ne. Pposlednjih mesec dana terapija mu je povecala fsh na 21 pa je dr modifikovala i rekla da nastavimo tako jos tri meseca...ali tu sam ja vec krenula da ubedjujem supruga da prestane. Procitala sam svu mogucu strucnu literaturu na temu azoo i hormonske terapije i stvarno sam shvatila da u njegovom slucaju nema svrhe pokusavati. Ja sam uvek za varijantu da razumne stvari treba probati...cak iako uspe samo kod malog broja ljudi, nikad se ne zna da li ste to bas vi, ali u nekom trenutku trba prihvatIti cinjenice i nastaviti dalje. Posle Schlegelovog komentara i suprug se slozio i prestao sa terapijom.
    E da, kod nas je karakteristicno, i svima je to bilo jako cudno, sto u ejakulatu nema nikakvih...ali bas nikakvih celija. I svi prvo pomisle da je opstruktivna ali posle pregleda shvate da nije. Jedini rezultat imamo iz marta 2011 kada je suprug dao uzorak u klinici za urologiju kada je u izvestaju stajalo u centrifugatu retki progresivno pokretni i nepokretni spermatozioidi. Cak sam htela prosle godine da odem do njih i nadjem zenu koja je radila analizu da je pitam da ponovimo kod nje.
    Izvinjavam se ako sam udavila. Pitajte slobodno sve sto vas zanima. Nadam se da cemo svi imati srece u ovoj nesreci...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •