Stranica 12 od 45 PrviPrvi ... 2101112131422 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #551

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Lopuzica dali ste i vi uradili biopsiju posto imate kao i mi uredne nalaze??

  2. #552

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj Beni prvotno napisa Vidi poruku
    Lopuzica dali ste i vi uradili biopsiju posto imate kao i mi uredne nalaze??
    Beni, kod mm nisu uredni nalazi, tj sve je u redu osim FSH, koje je znatno povisen (26). To je pokazatelj da se kod mog muza ne odvija spermatogeneza. Mi nismo radili biopsiju, vec smo se poslije punkcije odmah odlucili za Micro Tese, iz razloga sto je Micro Tese najpreciznija metoda. Ne mislim da je vas dr htio da vam uzima novac jer punkcija je otprilike prvi korak nakon saznanja za azoospermiju, ali to je samo nasumicni ubod igle.Tvoj muz npr moze da ima odredjeni br spermatozoida, a u uzorku koji je izvadjen mozda ne bude nista. Zato je biopsija preciznija jer se uzima dio tkiva na analizu, a da ne pricam o MicroTese gdje se pod mikroskopom pregleda svaki dio testisa.
    Vi isto mozete da radite Micro Tese, ali s obzirom da su tvom muzu svi nalazi uredni, vi imate veliku vjerovatnocu da cete i naci spermatozoide i biopsijom. Pritom, biopsija je jeftinija od Micro Tese. Dosta je hvaljena klinika u Mariboru. Ja nemam iskustva, ali nailazila sam na dosta pozitivnih komentara. Probaj to malo istraziti.

  3. #553

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    182

    Početno

    Beni punkcija poslije spermiograma s nulama je standardna. Tek ako punkcijom ne nadju nista ide se na biopsiju. Punkcijom se ne unistava tkivo testisa (ubode se iglom i punktira) a biopsiom se unistava (reze se koza i cupka tkivo testisa i onda traze spermici)

  4. #554

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Moram da kazem slucaj koji smo mi na klinici videli kada smo bili. U pitanju je mladi bracni par, i muskarac je lezao pored mog muza i isti dan su imali Micro tesu.
    Nisu iz Beograda,ali su se godinama lecili u Beogradu i radili tri punkcije na privatnoj klinici na kojoj su se lecili. Kada je doktor dosao da nam saopsti rezultate, kod nas nazalost nista nisu nasli, ali kod tog para hvala bogu jesu. Doktor ga je pitao da li je ikada imao neku intervenciju na testisima, decko odgovorio tri punkcije. Doktor je rekao da su
    mu testisi unutra u ocajnom stanu, dosta zaostale krvi, dosta povredjenog tkiva , jer je radjena punkcija. Pritom se sokirao kada je cuo da je radjena bez anestezije i onda nam
    objasnio da sve sto se radi na testisima mora pod anesteziom, jer muskarac moze da oseti bol na testisima od koga moze srce da stane. Naglasio je da punkciju treba shvatiti
    ozbiljno i da mora strucno lice da odradi da ne bi doslo do ocajnog stanja kao kod tog decka, rekao mu je da se bas namucio da nadje, i da situacija u testisima nije sjajna zbog
    tih nekih ugrusaka koji su se stvorili prilokom uboda. A micro tesom se tacno traze delove tkiva na kome ima spermatozoida i tek onda se uzima uzorak.

  5. #555

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    [QUOTE=tinkerbell83;2857846]
    Tinkerbell83, slazem se sa tobom, jer smo moj muz i ja isto to culi od doktora. Jos je na to dodao, kako je punkcija prilicno zastarjela metoda i da je on vise i ne radi. Moj muz je takodje radio punkciju bez anestezije, isto u Bg, na sta je dr ostao sokiran i rekao bas to sto si ti rekla, da je mogao da dozivi srcani udar.
    Inace, moj muz je prije par sati radio Micro Tese i nazalost nisu pronadjeni spermatozodi. Nadjene su kruzne celije od kojih nastaju spermatozoidi, te je nalaz poslat na patologiju da se ispita zastoj daljeg razvoja.
    Tinkerbell83, jeste li Vi odlucili gdje cete uraditi donaciju?

  6. #556

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Lopuzice bas mi je zao, nadam se da ste vas dvoje, koliko god je moguce ok?
    Mi smo se odlucili za Europe IVF Prag. Cekam jos nalaz hormona amh i sve im saljem pa se dogovaramo nadalje sta cemo. I uzbudjena sam i uplasena,
    a muz jedva ceka, bas je nestrpljiv. Ako mogu da pomognem nekako slobodno me kontaktiraj....

  7. #557

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Pozdrav za sve i mi smo uradili jos jedan spermiogram ponovo azoospermija nazalost. Uradili genetski test ciji se nalaz ceka do 6 sedmica mozete mi malo objasniti ko zna sta je to i koliko je vazno. Na klinici sam srela par koji hvali kliniku i kaze zena da je njen brat pored azoo dobio bebu hmmm malo me ohrabrila vidjet cemo.Uglavnom kao sto ste mi rekli punkciju preskacemo idemo biopsiju nakon ovog testa za koji se molim i nadam da ce biti uredu.Imal kod vas sta novo uglavnom procitala sam vasa iskustva ako ko ima sta pozitivno da mu se desilo pisite.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 21.03.2017. at 07:42

  8. #558
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Nasa danasnja Micro tesa u New Lifu,je hvala Bogu konacno uspesna. Zaledjeno je 5 epruveta. Otvoren samo desni testis. Presrecni smo. Nama su kao sto sam pisala skoro svi dr preporucivali donaciju ili usvajanje,a mi smo uspeli!!!!!

  9. #559

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Malena1988 superrr nek je sa srecom da uskoro bude bebica a bit ce sve najboljeeee od srca

  10. #560

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Bravo Malena1988!!! Zelim vam svu srecu dalje!!! Ja imam osjecaj da posle ovoga je sve lakse i da ce postupak vantjelesne biti sala u odnosu na dosadasnju borbu! Koliko sam uspjela upratiti, kod tvog muza su bili svi hormoni ok i to je bilo dosta ohrabrujuce.
    Iz tog razloga sam rekla Beni da oni imaju velike sanse i na biopsiji, a da ne pricam o Micro Tese.

  11. #561

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Beni, genetski testovi pokazuju da li ima genetskih anomalija na hromozomima, koje su cesto uzrocnici azoo. Pa na taj nacin mozete bar da znate ili eliminisete uzrok azoospermije. Navodno, par koji ima genetske anomalije ne moze da ima djecu. Ali nadajmo je majboljim rezultatima ))

  12. #562
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Mom muzu su svi hormoni,a i ostali nalazi bili ok. Radio je 2punkcije i 1biopsiju. Jos nismo svesni,vto ce sad u odnosu na ovo biti laganica. Svima bi preporucila micro tesu,mi smo 5godina ovako izgubili. Pogotovo savetujem zenama ciji muzevi imaju sve dobre rezultate da rade mt,jer dr,bar ovi u Srbiji nemaju pojma da nas lece.

  13. #563

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    1

    Početno

    I meni su radili punkciju bez ikakve anestezije, jer kaže doktor da nema smisla dva puta bosti. Za svaki testis posupak traje 4-5 sekundi i to je vrijeme kad malo zaboli. Stisneš zube i to je to, brzo prođe i nije toliko strašno koliko zvuči.

  14. #564

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Narode kako ste vi prezivjeli cekanje genetskog testa ja cu da poludim za 6 sedmica.Toliko imam strah od loseg testa.Kako ste vi svi??Pozdrav

  15. #565

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    182

    Početno

    Ja uopce nisam razmisljala o tome. Ili sam se vec navikla na cekanje. Tako i onako ne mozes utjecati na rezultate. Samo se meni cini da smo mi cekali tu genetiku 3-4 tjedna. Ne 6. Al i to ce proci. Put mpo je i tako satkan od vjecitog cekanj. Sretno svima i puno strpljivosti zelim

  16. #566
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    beni...genetski testovi su izrazito vazni. Radi se kariogram i analiza Y kromosoma na mikrodelecije. Kariogram oboje radite a mikrodelecije suprug. U slucaju pronalaska mikroddelecija one mogu biti na a b i c regiji i svaka regija je drugacija sa prognozama.... dobro je da se urade tako da se u slucaju nepovoljnih rezultata ne rade bezveze biopsije. sretno u svakom pogledu. mi smo isto ceklai tako nekih 4-6 tjedan...proleti vrijeme

  17. #567

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    17

    Početno

    Malena 1988, bravo za vas dvoje !!!
    Kako je dobro cuti ovako divne vijesti! Pisi molim te, kako ste zadovoljni sa tretmanom u toj klinici, koji doktor je operisao tvoga muza, koliko dugo se ceka na postupak i koliko vas je sve to kostalo do sada? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

  18. #568
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Mi smo prezadovoljni klinikom,operisao ga je dr Emre. On je car! Mi smo trazili kliniku u kojoj on radi,jer smo culi da je vrhunski dr. Radio je u Bahceciju,sad je u New lifu. On radi u Turskoj,ali na 3meseca dolazi u Sarajevo i radi Micro tese. cula sam da ce sada dolaziti malo cesce. Operacija je 1250e,mi smo za svaki slucaj radili pre operacije s-gram,on je 50e. Svima bi preporucila da idu na micro tesu,da ne gube ni vrd

  19. #569
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Vreme ni novac. Mi smo za 5god potrosili oko 10000e,mozda i vise. Iza nas su 2 punki

  20. #570
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Nesto flesira,salje se iz delova. Iza nas su 2punkcije koje su inace trebale da budu biopsije,ali su nas zafrknuli,u Genezisu i u Leskovcu i jedna prava hirurska biopsija u Vojnoj bolnici u Nisu. Na punkcijama nista,na biopsiji nesto nadjeno,ali nije zamrznuto,ovde nemaju potrebnu aparaturu. Onda razni prirodni preparati,cajevi,babe,dede,vidovnjaci,,bioenergica ri i tome slicno. Nista nam nije pomoglo,a sve je kostalo.

  21. #571
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Ako te jos nesto zanima pitaj. Jos nesto,operacija nije sjrap

  22. #572
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Strasna,ni mnogo bolna,moj muz vec danas radi,a sinoc me je jadnik nosio do hitne,jer sam se onesvestila. Konci mu nisu mrdnuli,rana nije prokrvarila,a bolovi nisu jaci nego sto su bili pre toga. Ova vrsta operacije najmanje ostecuje testise,odnosno tkivo. Zato dobro razmislite pre bilo kakve punkcije ili biopsije,moze vise da steti nego koristi. U otpusnoj listi pise da se operacija radila naravno mikroskopom,ali pod uvecanjem od 10 i 25 puta.
    Izvinite na pravopisnim greskama,nadam se da cete razumeti.

  23. #573

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    17

    Početno

    Hvala ti na brzom odgovoru
    Mozes li se sjetiti koliki je inhibin b kod tvoga muza i koje su vam nalaze trazili da donesete prije postupka?

  24. #574
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Inhibin b je bio 59,5 a ref.vred. 50-250. Kad smo isli na konsultacije poneli smo sve rezultate koje smo imali briseve,hormone,uz,kariotip,mikrodeleciju,antisper matozoidna antitela,nalaze punkcije i biopsije,misljenja svih dr kod kojih smo bili mozda ima jos nesto,ali sam zaboravila. kod mog muza su apsolutno svi nalazi uvek bili dobri. A,sad pred operaciju traze kompletnu krvnu sliku i urin,minerale,ekg,misljenje interniste,krvnu grupu,koagulaciju,hiv,hepatitis i mislim da je to to.

  25. #575

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Moj muz je takodje radio Micro Tese u klinici New Life, nazalost njemu nisu ponadjeni spermatozoidi. I ja bih takodje pohvalila svo osoblje klinike New Life, koji su veoma ljubazni, nasmijani, pažljivi i stručni. Dr Emre je divan covjek i veliki stručnjak. Spreman je da ogovori na sva naša pitanja i nedoumice. Mom muzu su otvarali oba testisa, operacija je trajala maksimalnih 2h, a on je pusten iz bolnice posle 4 sata lezanja. Malo ga je boljelo, posebno na dodir, ali nije nista neizdrzljivo. Kliniku New Life bih svakako preporucila, bilo da se radi o operaciji Micro Tese ili bilo kod drugom tretmanu za liječenje neplodnosti, jer imaju najnoviju tehnologiju koju koriste vrhunski stručnjaci. Imaju i vrsnog emriologa.

  26. #576
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Krenuli smo idemo krajem mj u Pronatal na konzultacije, pregled i lijekove. Ako sve bude ok, u postupku smo krajem travnja. Kako stvari stoje docekali smo jos jedan postupak.
    Malena, donijeli ste divne vijesti i nadam se da cete donijeti jos divnije uskoro

  27. #577

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    17

    Početno

    Malena, hvala od srca, ove informacije su za mene veoma bitne. Drzim fige za najbolje rezultate u postupku!
    Rominka, sretno !!!
    Zelim da dodam za sve cure koje se spremaju za postupke, neka vas ne mrzi da makar mjesec dva pijete macinu travu i vrkutu (macina trava do ovulacije a vrkuta poslije) zaista su izvrsne barem iz mog iskustva...vrkuta pored svega ostalog doprinosi i zadebljaanju endometrija i pomaze ugnjezdjenju ploda.Vjerujem da ovo vecina vas zna, ali eto ako nista da vas podsjetim
    jos jednom, sretno cure i da nam uljepsajte ovo proljece svima!

  28. #578

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Romanika, zelim vam svu srecu od srca! Molim te javi kako ste prosli, kakvi su utisci, kad se vratite. Moj muz i ja trenutno istrazujemo klinike u Ceskoj za donaciju i ISCI postupak, tako da bi nam svaka informacija dobrodosla.
    Dunjarica, hvala na savjetima

  29. #579
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Lopuzice, nas prvi postupak je bio u PFC-u u Pragu i nije da imamo neke velike zamjerke, dapace bili su uz nas, dali info...no, nesto mi jednostavno nije bilo ok, a ne znam reci sto. Ovoga puta sam si dala vremena, i od 10. mj sam kontaktirala obje klinike, PFC i Pronatal u C.B. i pustila sam zapravo da one odrade. Postavila sam puno pitanja, a potpunije odgovore sam dobila od Pronatala. I jos k tome, Pronatal je trazio od mene detaljnije preglede (pa smo ustanovili da imam genetsku trombofiliju, tezi slucaj?! Jos ne kuzim puno po tom pitanju). Na kraju smo donijeli odluku da idemo u Pronatal u Ceske Budejovive. Jucer su me nazvali, pitali jos 101 pitanje, i dogovorili smo konzultacije i pregled na kojemu cu dobiti potrebne lijekove. Tako da, rezervirali smo hotel za jednu noc i za nekih desetak dana putujemo. A onda vam budem ispricala dojmove i protokol i sve

  30. #580

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Razlicite klinike i razliciti pristupi. Mi smo se odlucili za Europe ivf Prag zbog azoo. Kako su mi rezultati gotovi tako im saljem, insistirali su na detaljno opisanom
    ginekoloskom pregledu, sto je moja doktorka i napisala, kao i internista, komuniciramo putem maila i skaypea, i svakodnevno imam po koje pitanje da im postavim na koje odgovore max za 30min.
    Kod moje dr da pratim rast folikula i da ih slikom i tekstom od dr obavestavam i ne moram da dolazim kod njih na pregled, vec kad bude vreme za postupak. Savetovali su me da lekove uzmem u Srbiji jer su jeftiniji, ali ako insistiram mogu i kod njih. Ja cu uzeti u Beogradu. Sa stimulacijom krecem u aprilu, zakasnila sam za mart jer mi amh nije gotov i dobila sam malo ranije, pa doktor nece da jurimo i zurimo

  31. #581
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    April ce biti taj mjesec nadam se da cemo imati lijepih vijesti kad se vratimo kuci! Meni je nekako "sjela" Pronatal klinika. Ali mozda ima nesto i u tome da smo zreliji, da smo ipak dali malo vise vremena, da smo znali postaviti vise pitanja....uglavnom, drugaciji mi je osjecaj prilikom komunikacije, detaljnije su pretrage trazili. No, kako bude bit ce. Tinkerbell da li idete sa svojim stanicama?

  32. #582

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Idemo u postupak sa doniranim spermatozoidima i fala bogu moji rezultati su za sada odlicni pa ce to olaksati valjda celu situaciju

  33. #583
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Isto kao i mi samo su moji nalazi malo losiji, ali kad si u pravim rukama sve je moguce!

  34. #584

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Ma naravno, bice to sve ok i ove godine bice dosta trudnica ....meni je rodjendan krajem aprila, a stimulaciju krecem pocetkom aprila i rekla sam doktoru da za rodjendan hocu pozitivan test, rekao je da ce se potruditi da mi rodjendansku zelju ispuni

  35. #585
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ja sa stimulacijom krecem krajem aprila, pa cemo vjerojatno prvi maj provesti u ceskoj i bas se veselim. Lijepo vrijeme, ne pretoplo, ni prehladno, proljece, dvorci i pivica hahaha

  36. #586

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Romanika i tinkerbell83, hvala na savjetima i komentarima. Nadam se da ce nam predstojece proljece donijeti mnogo lijpih vijesti. Ja sam poslal mailove na tri strane PFC, Pronatal C.B.i Europe IVF Prague. Moram priznati, najdetaljniji odgovor sam dobila iz Europe IVF Prague. Bili su izuzetno predusretljivi, rekli da mozemo kontaktirati skype-om ili viberom, da ce pokusati da nam daju sve informacije kako ne bismo morali dolaziti prije tretmana i trositi novac na put i smjestaj. Medjutim, s obzirom da ja jos uvijek nisam uradila niti jedan nalaz za sebe, imam zakazano 18.03. kod gin, sacekacu prvo to, da vidim i u kom stanju je i moj organizam, pa cu onda da ih "bombardujem" pitanjima, pa ko bude najdetaljniji, vjerovatno cu njega i odabrati. U svakom slucaju tu ste mi i vas dvije, tako da cekam i vasa iskustva, vjerujem da ce mi to biti od pomoci.
    Imam jos jedno pitanje. Na koji tretman ste se Vas dvije odlucile, IVF ili ISCI? Meni je moj dr rekao, ako sa tobom sve bude ok i ako budes imala prohodne jajnike,mozes raditi i inseminaciju. S obzirom da je veoma mali stepen uspjesnosti istom, ne znam da li vrijedi pokusavati.
    Hvala vam cure jos jednom i drzim fige!!!!

  37. #587

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Prohodne jajovode*-greska, sad sam vidjela.

  38. #588

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Kod mene se ceka nalaz amh i onda cu detaljno znati sta i kako i dobiti sam protokol pa cu vam odmah javiti, a to je sl nedelje.
    Obzirom da su mi trazili nalaze za od interniste jer idem pod anesteziju, radimo ISCI, a za inseminaciju mi je doktor rekao da ako
    insistiram mozemo nju prvo da radimo, ali da bih ustedela novac i da idemo na vecu uspesnost idemo odmah na ISCI, sto smo mi
    i prihvatili.
    Ja sam inace malo plasljiva pa sva ta vadjenja krvi i doktori su mi se smucili pa sam malo pauzirala nedelju dana i zato kasnim
    sa nalazom amh ,dala sam i taj nalaz pa sad cekam rezultate i onda cu dobiti spisak lekova pa cu se baciti po traznji i kupovini istih
    Tu sam za sve sto mogu da pomognem

  39. #589
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Tinkerbell lijekovi ti nisu u cijeni? Koliko vas onda izadje postupak? Ja cu dobiti lijekove kad odemo na konzultacije i to ulazi u cijenu (3150 pod uvjetom da se ima sto zamrznuti).

  40. #590

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Postupak je oko 2600 sa zamrzavanjem + lekovi koje cu ovde uzeti + put i smestaj, detaljnije cu znati sl nedelje kada dobijem lekove koje treba da kupim

  41. #591

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Sretno cure! Navijam za vas!!!

  42. #592

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Pozdrav za sve jel ima sta novo kako ste ??

  43. #593

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    145

    Početno

    Mi smo poceli da razmatramo opciju donatorske oplodnje.
    Prosto mi je nestvarno da ovo uopste pisem jer vec 8 godina zivim u zabludi da ce mo imati nase biolosoko bebce, ali od toga ocigledno nema nista.
    Posle 3 operacije (jedna TESE i 2-Micro Tese) ... 4 IVF-a i 3 transfera.... to nam je izgleda jedina opcija, ako i od toga bude nesto.
    Toliko od mene za sada.

  44. #594
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Zasto bas mi, draga moja samo polako. Ne zuri nikamo. Davno prije samo pisala kako je ova dijagnoza sok sama po sebi i da parovi prolaze svojevrsno tugovanje, prihvacanje, pa na kraju se sve postavi na svoje noge. Donor je jedna od tezih odluka, nije se lako odluciti, i moraju obone biti srcem u tome. Ja sam je prepustila suprugu, nije bilo nagovaranja. Ja sam znala da ja to mogu, da zelim, ali nisam htjela siliti kod njega nista. Trebalo mu je neko vrijeme ali sam je donio odluku a onda smo razgovarali o svim mogucim apektima i evo danas se spremamo na, tek, drugi postupak.

  45. #595
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Doslo je do promijenje plana. Procurila sam danas tako da veceras putujemo

  46. #596
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Mi smo krenuli sa stimulacijoooooommmm odmah danas

  47. #597

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Rominka odlicno i srecno i nadam se lepim vestima veoma brzo.
    Ja sam konacno gotova sa svim analizama i u ponedeljak dobijam spisak lekova za stimulaciju.
    Sta su i rekli koliko ce trajati stimulacija i sta su ti dali od lekova?

  48. #598
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Nekih 13 dana racunaju za stimulaciju. Dobila sam gonale pen (poceli smo sa 300 jedinica), cetrotide, prednison i fraxiparine. Sad cemo nakon prvog uzv vidjeti situaciju i po tome se dalje ravnati. Ajde Tinkerbell da pokrenemo azoo u proljece

  49. #599
    postoji nada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    HR.
    Postovi
    298

    Početno

    Rominka , divno od srca sretno ,prekrasne vijesti.svima ostalim koji se spremaju na put ka Pragu takoder sretno i da se vratite sa mrvama svi azoo trudnice ma predivno.hapyy zbog vas

  50. #600
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Postoji nada hvala ti!
    Cure, umorna sam pa da ne pisem ispocetka c/p-la sam sa ceskog

    Hvala cure
    evo stigli smo kuci i moram priznati da smo jako zadovoljni. Dosli smo taman na vrijeme u kliniku, ispunili formulare i primili su nas u 11:30 a bili smo gotovi u 13:30. Prvo smo imali razgovor sa doktorom, pogledao je sve, ali bas sve nalaze od prvog dana kad smo saznali za dijagnozu. Posebnu paznju je obratio na moje nalaze hormona kroz sve ove godine. Postavio je i puno pitanja, obiteljske anamneze. Zatim me pregledao i nastavio razgovor dalje. Obrazlozio zasto se odlucio na protokol (gonal pen 300 za pocetak, pa na 200 kasnije, cetrotide, prednison I fraxiparine) kakav je i sto smatra da moze iz toga dobiti. A kad je zavrsio s tim zatrazio je nasa pitanja i na svako je detaljno odgovorio. Zatim je predlozio da startamo ovaj mjesec sa stimulacijom (koja ce biti 13 dana, a prvi put je bila 9) jer da je situacija super. Poslusali smo ga i eto, sad cemo se pripremiti u ovih desetak dana i opet se vracamo u Budejovice. Naravno da se nadamo najboljem. Posebno bih voljela i bolju reakciju na stimulaciju, no otom potom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •