Stranica 10 od 45 PrviPrvi ... 8910111220 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #451
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Genezis ima i najveci procenat uspesnosti u obavljanju "biopsija" koje zapravo predstavljaju punkcije u kombinaciji sa ICSI,ali po mom misljenju to su samo brojke koje niko od nas ne moze da proveri. Mi smo kod njih isli na konsultacije,dogovorili TESE,davali nam sanse za uspeh. Kad ono... Muzu uradili TESA postupak,sto nam na nalazu i pise,spermatozoida nigde,a za patohistoloski nalaz koji su nekoliko dana posle operacije trebali da nam posalju,su rekli da nema potrebe da nam ga salju kad ionako nema niceg. Tako smo prosli mi,a u kratkom vremenskom razmaku i jedna nasa forumasica. Ako bude ovo procitala javice se ona,da ne pisem u njeno ime.
    Mi smo toliko puta bili zafrknuti od strane razlicitih klinika i dr,nije samo Genezis u pitanju,da me je prosto strah da krenem dalje u bilo koju kliniku. A,ceka nas Micro tese ili u Bahceciju ili u New lifu.

  2. #452

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    45

    Početno

    I mi cemo preskociti privatne klinike po Srbiji, igranje gluvih telefona sa njima da li je punkcija ili biopsija radjena i idemo pravac Sarajevo ili Istanbul na micro tese, jos nismo odlucili koja klinika,ali pocetkom maja, cim uradimo jos jednom analize, zovem da zakazem konsultacije. Saznali smo da maximalno moze tri puta da se radi biopsija i idemo direktno na micro tese pa sta bude.

  3. #453

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    58

    Početno

    new life ,mislite na sarajevo ili koja je to klinica i gde se nalazi? a za genesis,neznam sta bih rekao,kolega samnom sto radi dobili su trojke i jos dosta porodica iz vojvodine,za koje jedni druge znaju,ali to uvek ali...ja sam sada dobio pregnil da vidim dobijam dva puta nedeljno,tako 4 nedelje,dali neka od vas zna sta koristiti da se spusti fsh kod muskaraca?inace neznam ni gde bi ni sta,sludjen sam...

  4. #454

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Genesis je mozda uspesna po uspelim vto,ali uvek treba pomisliti da smo mi svi sa azoo malo specificniji i tezi slucajevi. Genesis ima dobre ginekologe,i uspesno resava problem zenskog steriliteta ili radi uspesne vto sa spermatozoidima, a gde su tu urolozi i problem muskog steriliteta i nemanja spermatozoida?Moje neko saznanje i sto nam je potvrdio urolog, je da se muski fsh ne moze spustiti i da ne postoje lekovi niti inekcije koje mogu da pomognu,a daj boze da ima neko da me sada odmah moze demantovati. Jedino kako mi sa visokim fsh-om mozemo doci do spermatozoida je klasicna biopsija ili jos bolje micro tese koju rade u sarajevu,instanbulu i mislim belgiji, i nadam se da ima jos negde.
    Tako da da bih izbegli gomilu zavlacenja i davanja novca po privatnim klinikama i nestrucnim za muski sterilitet, odlucili smo se da idemo pravac na micro tese,pa sta bude

  5. #455

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    22

    Početno

    Baranja, nisam čula za klinuku Genezis...malo sam "kopala" po internetu, ali nije mi jasno šta oni rade, običnu biopsiju ili micro tese? I koja je cijena? E sad zanima me iskustvo cura iz Hrvatske , po pitanju dr Poljaka i dr Hauptmana...(mislim na biopsiju). Dr Ježek me je uputio e-mailom na ovog drugog...a dr Poljak mi je vrlo brzo takođe odgovorio e-mailom, i tražio vrijednosti FSH, pa da se opet javim...Većina spominje Prag, ali ipak izađe sve to punooo da bi prvo išli na punkciju pa ako nešto nađu opet kasnije u proces...a da mene stimulišu naslijepo, ne znam baš...ipak bi pokušali negdje bliže...u suštini ono što je nama najbitnije, to je ko radi dobru punkciji/biopsiju, odnosno ko to dobro pregleda? I interesuje me zna li iko (cure i dečki iz Srbije) kakav je doktor Tačić-urolog iz Beograda?

  6. #456
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Tinkerbell uze mi rec iz usta. Da ne pisem i ja,mislim,i u potpunosti se slazem sa tobom. Sto se tice New life klinike,oni su u sarajevu. Najverovatnije cemo kod njih na Micro tese,jer je obavljaj taj cuveni dr Emre. Baranja,evo ti link.
    http://newlife.ba/

  7. #457

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj baranja prvotno napisa Vidi poruku
    new life ,mislite na sarajevo ili koja je to klinica i gde se nalazi? a za genesis,neznam sta bih rekao,kolega samnom sto radi dobili su trojke i jos dosta porodica iz vojvodine,za koje jedni druge znaju,ali to uvek ali...ja sam sada dobio pregnil da vidim dobijam dva puta nedeljno,tako 4 nedelje,dali neka od vas zna sta koristiti da se spusti fsh kod muskaraca?inace neznam ni gde bi ni sta,sludjen sam...
    I moj je muz koristio te inecije 6 mjeseci i nisu mu nasli spermija u ejakuletu. Nismo nikada radili biopiju. Progreston mu je bio u normali sa inekijama ali fsh je uvjek ostao isti visok. Mislim da je gubljenje vremena sa tim inekcijama. Samo ti preostaje da radis biopiju ili tesa.

  8. #458
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    I moj muz je koristio Pregnil,4,5 meseci,ma mozda i duze i nista. Onda su mu u Genezisu dali Merional 16 injekcija,pa su radili punkciju i opet nista. Mozda nekome terapija pomogne,nama nije,ali moj muz ima hormone koji su u granicama normale,ali su blizi donjoj granici,pa su ovim hormonskim injekcijama pokusali da ih malo podignu. I uspeli su,ali spermatozoida nema,pa nema.

  9. #459
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Nisam odvano bila na forumu. Na žalost vidim da ima puno novih članova. To me ne raduje. Nadam se da ćete uskoro svi otići s` ove teme, ali na najljepši mogući način: kao roditelji.

    Moje iskustvo vam sigurno neće uliti nadu. Prije dvije-tri godine sam bila više nego aktivna na ovoj temi. Mogu slobodno reći da sam ustajala i lijegala uz ovu temu .

    Ono što vam želim svima reći, koliko god to surovo zvučalo, je da garancije nema kad je azoo u pitanju. Koliko god je lijepo čuti riječi utjehe i dvati nekome nadu, poslije svega što sam prošla, zahvalna sam ljudima sa ovog foruma koji su mi uz riječi utjehe i otvorili oči i pomogli da shvatim kad je kraj po pitanju lječenja azoo. Mada, onaj mali tračak nade još uvijek postoji, ali taj se više odnosi na dio koji se tiče odluke mm na donaciju.

    Za one koji nisu pratili temu od ranije ukratko ću navesti naše iskustvo.

    Sasvim slučajno, bez prethodnog pokušavanje prirodne trudnoće ,zbog problema sa štitnom doktorica nas natjera da odradimo dodatne nalaze i mm da uradi spermiogram. Imali smo strah od mojih nalaza, a desilo se ono što nas je potpuno pokosilo, dijagnoza azoospermija. Nismo znali ni šta je to, ni ima li lijeka. Šok, nevjerica. To vam je poznato, svi ste to prošlo.

    Uslijedila je borba. Prijavljivanje na forume, čitanje svih informacija vezano za dijagnozu i borba koja je trajala nekih godinu i po dana. Vađenje hormona, razne genetske analize, neuspješna punkcija, zakazivanje biopsije u Pragu i onda neočekivano pojave se uz previsok fsh dva nepokretna spermatozoida. U isto vrijeme se otvara i klinika Bahceci u Sarajevu i mi se odlučujemo da otkažemo biopsiju u Pragu i krenemo za Sarajevo. Opet hrpa analiza i nakon toga terapija pregnylom. Nakon tri mjeseca FSH je pao ispod granice referentnih vrijednosti. U Sarajevu nam daju velike nade i onda opet šok: rezultat micro tese nema spermatozoida i nema nade da će se pojaviti. Nema razloga ponovo pokušavati sa micro tese.

    Nakon mjesec dana smo ponovo radli hormone i FSH se opet podigao do nebesa, ali spermiogram je opet pokazao 0.

    Ovim postom ne želim da vam ubijem nadu u dobre rezultate, već da vam prenesem svoje iskusto koje je pokazalo da se borba sa azoo ne može predvidjeti i da snižavanje fsh na žalost nije uvijek dobro.

    Od srca vam želim da uskoro pišete svoje iskustvo koje će završiti rečenicom: Sad se mazimo sa svojom ili svojim bebama.

  10. #460
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Citiraj zašto prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!

    Mi smo dobili dijagnozu azospermija nakon samo jednog urađenog spermograma i to je to...naravno u šoku smo! Ne znam kako da se nosim sa tim, odnosno ne znam kako da utješim svoga mm koji je očajan (kod mene sve ok). Ne znam ni odakle da krenemo, ovdje odakle smo mi (BL-RS) urolozi nemaju pojma (ako neko zna nekoga neka preporuči) čak ni kada im odete privatno. Čitajući ovaj forum sama sam skontala šta je potrebno sve od nalaza pa se sada bacamo na posao! Nemamo puno vremena zbog godina (ja 33, on 35). Vidim mnogi hvale dr Ježeka, pa molim vas da mi objasnite kako da dođemo do njega, budući da nismo iz HR. Bila bih vam zahvalna. I kakva su iskustva sa dr Poljakom u Splitu, odnosno dr Šimunićem? Sve je ovo tako teško...i ne vidim svrhu ničega...
    Draga Zašto,

    Potpuno razumijem kako se osjećaš, posebno što u tvojoj blizini nema urologa koji se bavi azoospermijom. Jedini koji iole zna je dr. Hajder kojeg možeš naći u Medico S privatno ili na Urologiji u kliničkom centru. Ako planiraš iskoristiti pomoć Fonda zdravstvenog osiguranja moraćeš kod njega otići u Medico S. Jeste li radili punkciju? Moj ti je savjet da ne dozvoliš da te nagovore da tm rade biopsiju u dijagnostičke svrhe u BL.
    Prošla sam sa mužem punkciju i doktore u BL, pa znam na šta sve možeš naići.

    Ako ti išta mogu pomoći, slobodno se javi na pp.

    Sretno i hrabro!

  11. #461

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj sos15 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Zašto,

    Potpuno razumijem kako se osjećaš, posebno što u tvojoj blizini nema urologa koji se bavi azoospermijom. Jedini koji iole zna je dr. Hajder kojeg možeš naći u Medico S privatno ili na Urologiji u kliničkom centru. Ako planiraš iskoristiti pomoć Fonda zdravstvenog osiguranja moraćeš kod njega otići u Medico S. Jeste li radili punkciju? Moj ti je savjet da ne dozvoliš da te nagovore da tm rade biopsiju u dijagnostičke svrhe u BL.
    Prošla sam sa mužem punkciju i doktore u BL, pa znam na šta sve možeš naići.

    Ako ti išta mogu pomoći, slobodno se javi na pp.

    Sretno i hrabro!
    Hvala na podršci!
    Ne želim da gubimo vrijeme ovdje, mislim da je najpametnije ići pravac van BiH...ali ne znam kako doći do preporuke Medico S-a za liječenje vani...Ne mogu tek tako upasti i reći treba mi ta i ta potvrda...ili mogu??? Kod njih ne želim ama baš ništa da pokušavam...pa valjda imam pravo na to...ako znaš kako ide ta procedura za potvrdu, bila bih ti zahvalna da mi objasniš...

  12. #462
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Da bi ti Fond zdravstva odobrio sredstva moras dobiti preporuku od dr. Sibincic da u RS ne postoji nacin da se lijecite, te preporuku za lijecenje u inostranstvu. Mi smo otisli na pregled kod dr. Hajdera, on je prvo predlozio punkciju, ali nisu pronadjeni plivaci. Odradili smo kariogram i mikrodelecije ( ne kod njih) i sve im to odnijeli. Kod njih smo jos odradili inhibin b. Na tom nalazu je dr. Brankica Kukolj napisala da predlaze donaciju. Dr. Hajder nas je nagovarao da odradimo biopsiju u dijagnosticke svrhe, pa ako nesto nadje da onda priprema mene i da ponovo radi biopsiju jer u Medico S ne rade zamrzavanje spermatozoida. Na to nismo pristali.
    Sa svim nalazima sam otisla kod dr. Kukolj i ona mi je u ime dr. Sibincic dala preporuku. Sve nalaze sam kopirala i preporuku i molbu predala u Fond. Oni su odgovorili da mi sa preporukom mogu odobriti do 5.500 KM, ali tek kad odradim sve. Zapravo to je iznos koji mi refundiraju kad sve zavrsim. Zato je bitno da skupis sve fiskalne racune i da ti stave pecat na poledjinu. I za lijekove i za analize.

    Ako budes imala pitanja slobodno se javi.

  13. #463

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj sos15 prvotno napisa Vidi poruku
    Da bi ti Fond zdravstva odobrio sredstva moras dobiti preporuku od dr. Sibincic da u RS ne postoji nacin da se lijecite, te preporuku za lijecenje u inostranstvu. Mi smo otisli na pregled kod dr. Hajdera, on je prvo predlozio punkciju, ali nisu pronadjeni plivaci. Odradili smo kariogram i mikrodelecije ( ne kod njih) i sve im to odnijeli. Kod njih smo jos odradili inhibin b. Na tom nalazu je dr. Brankica Kukolj napisala da predlaze donaciju. Dr. Hajder nas je nagovarao da odradimo biopsiju u dijagnosticke svrhe, pa ako nesto nadje da onda priprema mene i da ponovo radi biopsiju jer u Medico S ne rade zamrzavanje spermatozoida. Na to nismo pristali.
    Sa svim nalazima sam otisla kod dr. Kukolj i ona mi je u ime dr. Sibincic dala preporuku. Sve nalaze sam kopirala i preporuku i molbu predala u Fond. Oni su odgovorili da mi sa preporukom mogu odobriti do 5.500 KM, ali tek kad odradim sve. Zapravo to je iznos koji mi refundiraju kad sve zavrsim. Zato je bitno da skupis sve fiskalne racune i da ti stave pecat na poledjinu. I za lijekove i za analize.

    Ako budes imala pitanja slobodno se javi.
    Hvala ti na tako opširnoj informaciji....
    Iskreno ja bih htjela da ovdje izbjegnemo i punkciju...jer sve i da nešto nađu ja ne želim ovdje da radim bilo šta, mislim da oni nemaju ni dobru opremu, niti vrhunske stručnjake...za neke manje probleme, da...ali za ovako nešto ne...moj m ima dobre rezultate FSH pa se nadamo da će biti ok, ali dalje odavde...razmišljamo o Pragu (PFC) ili eventualno Ljubljana...Gdje ste radili kariogram i mikrodelacije...nas upućuju u genetsko savjetovalište...mada sve je to zavlačenje...tu nešto ili ima ili nema...Ja bih odmah vani, ali procedura zbog Fonda je jakooo komplikovana. Probaću da nekako dobijem tu potvrdu od njih, moliću...bez punkcije, da se to zaobiđe...

  14. #464

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    22

    Početno

    I još jedno pitanje, kada ste radili u Medico s punkciju? Jer načula sam da sad rade zamrzavanje, pa se bojim da ćemo imati problema...oko potvrde...

  15. #465
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Mm je punkciju radio 2012. Nisimm u toku da li su poceli sa zamrzavanjem. Pokusaj otici kood dr. Kukolj. Jako je ljubazna. Mozda da joj kazes da bi vi radili istovremeno stimulaciju i punkciju ili biopsiju i ako ( ne daj Boze) ne nadju da bi odradili donaciju, da zato hoces vani. To je bezazlena laz .
    Kariogram smo radili u genetskom savjetovalistu. Preko veze dobili termin za sedam dana i nda jos cekala mjesec na rezultat. Tako je besplatno. Mozes odraditi i u Konzilijumu u BL samo moras sama platiti. Kariogram je skup bio tad. Mikrodelecije je radio u Beogradu oko 180 Eura, sad mozes isto u Konzilijumu. Za mikrodelecije mi nisu refundirali pare jer im nisam predala zahtjev prije analize, vec poslije.
    Nasa forumasica boss je radila postupak kod dr. Resa u Sloveniji. Imaju sad blizance. Ona je iz naseg kraja. Slobodno joj se javi na pp.
    Moj ti je savjet da kontaktiras i Prag i Sarajevi i Sloveniju. Sama ces osjetiti ko ti vise "lezi".

    Nadam se da sam ti bar malo pomogla.
    Ako se jos cega sjetis, pitaj. Ja cu ti navece odgovoriti.

  16. #466

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    22

    Početno

    Puno ti hvala na pomoći!

    Još jedno malo "blesavo pitanje"...nisam do sada bila na forumima pa ne znam kako da joj (boss) pošaljem poruku na pp...? Što se tiče Sarajeva ne bih odmah da idemo na micro tese...nadam se iskreno da ćemo ih naći i bez toga...Opet kontam možda da prvo probamo sa Ljubljanom kod dr Reša...

  17. #467
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Citiraj zašto prvotno napisa Vidi poruku
    Puno ti hvala na pomoći!

    Još jedno malo "blesavo pitanje"...nisam do sada bila na forumima pa ne znam kako da joj (boss) pošaljem poruku na pp...? Što se tiče Sarajeva ne bih odmah da idemo na micro tese...nadam se iskreno da ćemo ih naći i bez toga...Opet kontam možda da prvo probamo sa Ljubljanom kod dr Reša...
    Nema blesavih pitanja

    Otidji na svoj profil i onda na nova poruka. Izaberes primatelja boss i pises. Mislim da nije cesto na forumu, ali vidjece poruku. Ako ti ne odgovori kroz par dana javicu joj ja na fb da ima poruku u sanducetu.

    Ako ne uspijes poslacu ti ja poruku na pp, pa ces lakse. Moras imati odredjen broj postova da mozes pisati pp, mislim deset.
    Posljednje uređivanje od sos15 : 23.04.2015. at 20:34

  18. #468

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj sos15 prvotno napisa Vidi poruku
    Nema blesavih pitanja

    Otidji na svoj profil i onda na nova poruka. Izaberes primatelja boss i pises. Mislim da nije cesto na forumu, ali vidjece poruku. Ako ti ne odgovori kroz par dana javicu joj ja na fb da ima poruku u sanducetu.

    Ako ne uspijes poslacu ti ja poruku na pp, pa ces lakse. Moras imati odredjen broj postova da mozes pisati pp, mislim deset.

    Ok, hvala puno na pojašnjenju. Zato je ja još ni ne mogu kontaktirati na pp...ali hoću, čim budem mogla. Sad prikupljamo nalaze...još uvijek ne vjerujem da se to nama dešava.

  19. #469

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    22

    Početno

    Poslala sam joj poruku (boss)na pp...pa ako mozes da joj javis na fb...I jos jedno pitanje...Da li na potvrdi iz Medico S mora pisati koju kliniku predlazu, ili samo da se upucujemo na lijecenje vani...

  20. #470
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Poslala sam joj i ja poruku na fb. Javi ce se sigurno. Menu nisu napisali koju kliniku. Samo da se predlaze lijecenje u inostranstvu u klinici u kojoj je moguce odraditi smrzavanje materijala ili donacija.

  21. #471

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    58

    Početno

    oni rade tese,a za tog doktora nisam nikad cuo

  22. #472

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    58

    Početno

    pozdrav svima,po svima"normalnom običaju"ludimrazmišljajući dok čitam koliko ima različitih reakcija na inekcije,eto tog pregnil-a,nekima sa visokog padne posle terapije nekima ne,sta raditi na koju stranu da se krene,posle svih ovih stvari koje nam se dese dok obijamo pragove klinika i labaratorija...

  23. #473

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    58

    Početno

    oprostite na mom naglas razmišljanju..jos dobijam pregnil ,jos tri komada pa vadim krv da vidim sta kaze FSH,ako bi se spustio tada će ponoviti tese,a ako ne neće i onda ću da čujem sta će dalje reci,ponekad imam osećaj kao da smo kunići koji dobijaju terapiju,pa se čeka reakcija,a od tih silnih terapija koje gutamo i primamo u vidu inekcija,bude me strah da će i možda nešto sto je valjalo da nestane...želim vam puno sreće i snage da istrajete u ovoj borbi,i ko sto kaze naša forumašica,da odemo sa ovog foruma kao roditelji i pomognemo svima koji imaju istu muku,makar ih uputiti direkt na adresu na kojoj se završava sva muka

  24. #474

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj sos15 prvotno napisa Vidi poruku
    Poslala sam joj i ja poruku na fb. Javi ce se sigurno. Menu nisu napisali koju kliniku. Samo da se predlaze lijecenje u inostranstvu u klinici u kojoj je moguce odraditi smrzavanje materijala ili donacija.
    Hvala punooo. Još jedno pitanje...vezano za genetsko savjetovalište...jeste li od urologa morali imati preporuku za kariotip ili su vam iz genetskog to trazili. Imamo uputnicu za genetsko ali bojim se da nam nece dati da to radimo bez preporuke urologa, a on nije napisao..stavio je samo mikrodelacije (da bi mogli od fonda refundirati).Imam samo e mail od klinike iz Praga gdje traze kariotip, jedino da odstampam...

  25. #475
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Meni je na uputnici pisali kariotip i mikrodelecije. Odstampaj to iz Praga i odnesi u genetsko. Samo s tim pozuri jer se puno ceka. Bar je tad tako bilo.
    Ne zahvaljuj se. Pitaj sto god te interesuje. Neko ce znati odgovor.
    I javljaj nam novosti.

  26. #476

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    22

    Početno

    A od koga si dobila uputnicu? Mm je dobio od porodicne za mikrodelacije na osnovu nalaza urologa, pa ce nam u KC dati potvrdu da to ne rade, pa onda idemo u Konzilij. Urolog nije napisao nista za kariotip, iako smo pricali o tome...kao dace nam u genetskom...nadam se. Molicu ih...jer svi drugi nalazi su ok...brisevi, hormoni svi...u sredini vrijednosti. Znam da nema pravils, ali nadam se...

  27. #477

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    58

    Početno

    kako kontaktirati i sta traze za prag,tamo idete na neke preglede koji se kod nas ne rade ili dali mi mozete dati kontakt mail,dali bi mogao traziti neko resenje za azzo?

  28. #478

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj baranja prvotno napisa Vidi poruku
    kako kontaktirati i sta traze za prag,tamo idete na neke preglede koji se kod nas ne rade ili dali mi mozete dati kontakt mail,dali bi mogao traziti neko resenje za azzo?
    Baranja radi se o klinici Prague Fertility Centre, skeniraj sve nalaze koje imas, objasni ukratko u cemu je problem, i posalji e mailom...ne znam odakle si, imas koordinatore za svaku drzavu...probaj na veljkovic@pragueivf.cz ona jako brzo odgovori i posalje ti i cijene...U Pragu rade punkciju i biopsiju testisa paralelno sa aspiracijom jajnih celija...tako su meni rekli...ali opet vjerujem da imaju najbolje znanje i opremu, ali i treba dosta novaca. Mozda mozes i odvojeno ici, vidi s njima. U svakom slucaju prvo traze nalaze da vide da li je uopste opravdano raditi biopsiju. Biopsija sa anestezijom je 1000 eura...Ja sam takodje kontaktirala i dr Poljaka, klinika Cito Split, i iskreno nesto me vuce njima...ne znam objasniti, neki cudan osjecaj. Oni kako sam cula imaju dobrog embriologa i opremu. On je isto ok, odmah odgovori. Moj m je za Ljubljanu i dr Resa pa vidjecemo Probaj poslati nalaze na vise klinika pa vidjeces sta ce ti reci...Moj m mora raditi kariotip i mikrodelacije jer sve ostalo je u redu...svi hormoni, uzv, sve...Nadam se iskreno da nije genetika u pitanju.

  29. #479

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    22

    Početno

    Jedno pitanje...gdje mogu da nađem spisak svih mogućih nalaza koji su potrebni za mene i mm prije nego odemo na konsultacije ili direktno postupak, da budemo 100 % spremni, da ne gubim vrijeme. Tražila sam po forumu, ali bezuspješno... I koliko vrijede?Imam nalaze briseva i hormona stare dva mjeseca? Za mene imam papa test, briseve, hormonski status...dodajte šta još treba...a za mm imamo sperm. UZV abdomena, prostate i testisa, briseve, hormonski satus, čekamo genetiku...i šta nam još treba? Treba nam test za HIV, hepatitis (koji) i...?

  30. #480

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    22

    Početno

    20 miliona potpuno nepokretnih. =-O

  31. #481

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    58

    Početno

    hormoni su u pitanju FSH JE JAKO VISOK a lh i testesteron je u granicama normale

  32. #482
    perlica55 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    124

    Početno

    Zašto, nama su za Cito trebali: za oboje markeri na hepatitis B i C, HIV 1i 2, za mene krvna grupa + rh faktor, spolni hormoni 2-5dc, progesteron 21dc, hormoni štitnjače, brisevi i papa test, ništa od nalaza ne starije od 6 mjeseci. za MM spermiogram u Cito klinici ( bude gotov za cca 45 min)...
    Planiramo konzultacije kod njih i tada bi napravila zadnji nalaz, vaginalni UZV u njihovoj klinici (preporuka dr. P odman nakon menge)...
    Sretno
    P.s. kopija vjenčanog lista i osobnih iskaznica...
    Posljednje uređivanje od perlica55 : 03.05.2015. at 00:08

  33. #483
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Citiraj zašto prvotno napisa Vidi poruku
    20 miliona potpuno nepokretnih. =-O
    To je dobar znak. Znaci da se odvija spermatogeneza. Meni je cak Dr. Emre u Sarajevu rekao da moze napraviti ICSI i sa nepokretnim jer su mm jednom nasli 2 nepokretna spermatozoida. Nisam bas sigurna kako je to moguce, ali tako je rekao.
    Spisak pretraga mozes naci na temi "azostatistika" ( prethodna) iz 2012. godine.
    Ja sam tamo napisala sta smo sve radili. Ipak, najbolje je kontaktirati kliniku u koju cete ici. Svaka trazi posebno. Markeri Hiv, hepatitis B i C i sifilis su trazili za oboje. Meni su u Sarajevu trazili i nalaz rubeole.
    Za muza krvnu sliku, jetrene probe, ekg, nalaz interniste, brzinu zgrusavanja krvi i jos neke. Popisala sam to kad smo radili. Ako ne nadjes, potrazicu ti ja.

    P.S. boss ti je poslala privatnu poruku

  34. #484

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Icsi se najnormalnije radi s nepokretnim spermijima, bitno je da su zivi. Dal su zivi provjeriti se moze na vise nacina, najkoristeniji i najjeftiniji nacin je provjera "tvrdoce" repa iglom za injektiranje u jajnu stanicu. Ako je repic mocu pomaknuti, spermij je ziv. Naravno, problem je sto je veca sansa da takav spermij nosi neku gresku u genima pa ne dodje do oplodnje ili normalnog razvoja embrija.

  35. #485

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    zasto poslala sam ti pp pa otvori

  36. #486

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Icsi se najnormalnije radi s nepokretnim spermijima, bitno je da su zivi. Dal su zivi provjeriti se moze na vise nacina, najkoristeniji i najjeftiniji nacin je provjera "tvrdoce" repa iglom za injektiranje u jajnu stanicu. Ako je repic mocu pomaknuti, spermij je ziv. Naravno, problem je sto je veca sansa da takav spermij nosi neku gresku u genima pa ne dodje do oplodnje ili normalnog razvoja embrija.
    Da...samo pitanje je da li su zivi...to tek treba provjeriti...sve je to cudno...prvo same nule, pa onda odjednom milioni potpuno nepokretnih...uzas.

  37. #487

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    237

    Početno

    Zasto, bitno je da su nasli spermije. Na dobrom ste putu.

  38. #488

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    58

    Početno

    fsh pao sa 48 na 12,posle mesec dana primanja pregnil 5000 dve nedeljno

  39. #489

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    237

    Početno

    Citiraj baranja prvotno napisa Vidi poruku
    fsh pao sa 48 na 12,posle mesec dana primanja pregnil 5000 dve nedeljno
    odlicno baranja

  40. #490

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Super vijesti baranja! Sve najbolje za dalje!!

  41. #491

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    58

    Početno

    hvala vam punoo,dobio sam u naredne dve nedelje da primam dva puta po dve merional 75 i po jednu pregnil 5000,tako dve nedelje,pa imam tesu u genesisu i ako bude,DAJ BOZE materijala da se zamrzne i spremi za vantelesnu,eto tako je kod mene.zelim vam puno uspeha u daljoj borbi

  42. #492

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    9

    Početno

    Pozdrav svima, evo nakon duzeg vremena da se i ja javim.
    Mi smo napravili sve moguce nalaze prije odlaska na konzultacije u MB kod dr. Reljića i svi nalazi su ok. Doktor vjeruje da imamo 50-60% sanse da nesto nadje biopsijom. Na biopsiju cemo vjerojatno u septembru jer nismo stigli sada zbog posla. Ako nekoga zanima kariogram i mikrodelecije smo obavili na SV. Duhu, nismo cak trebali ni dolazit u Zg nego samo poslati krv postom Rezultate se dobije za 2 tjedna. Inace preporučam dr. Reljica jer je stvarno strpljiv i sve lijepo objasni, Sve se moze dogovoriti sa njima, cak vam ponude nekoliko datuma koji vam odgovaraju za biopsiju. Mi smo platili konzultacije 75 eu a biopsija ce biti oko 750eu.

  43. #493

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    237

    Početno

    Alana22 sretno, i moj muz ce vjerovatno na MESU u Split u Cito. Iduci tjedan idemo na dogovor pa vam javim, inace kod mog muza naduu natalno spermije, al jako malo pa je dr.poljak predlozio MESU, odnosno dr.kaze micro tesa.

  44. #494

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    237

    Početno

    Da vas pozdravim, bili smo u citu na konzultaciji veza za micro tesu. Doktorica je optimisticna s obzirom na muzeve nalaze. Kaze da je uspjeh micro tese 67% u citu. Icemo u 7 mjesecu

  45. #495

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Sretno svima! Od srca zelim da uspije i da mozete krenuti dalje!

    Baranja, jesi bio na biopsiji? Nadam se da je sve ok.

  46. #496

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    1

    Početno Neopstruktivna azospermija

    Pozdrav svima!
    Nakon duzeg pracenja odlucih i ja podijeliti nase iskustvo sa vama, koje nazalost nije pozitivno. Prije 2 godine MM je dijagnosticirana neops.azo.. Uradli smo Micro Tese u Svicarskoj, pronadjeni spermiji. Prva ICSI, tri embrijo transfera i beta nula. sva tri puta. 2. ICSI, nije uopce doslo do oplodnje jajnih celija. Jucer 3. ICSI i od 11 zrelih jajnih stanica niti jedna se nije oplodila.
    Sta reci, odustati ili unistavati sebi zivot i dalje.
    Preostaje donor, a kako se pomiriti s tim!?

  47. #497
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Samo da vas obavestim da mi idemo na Micro tese,23 jula,klinika New life,dr Emre. Da li jos neko ide? Imate li neki savet za nas? Drzite nam palceve!

  48. #498
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Opet ja. Tokom pripreme za Micro tese, muz je uradio spermogram i dijagnoza je KRIPTOZOSPERMIJA. MT smo otkazali i sad nemamo pojma sta da radimo, posto ovo svakako nismo ocekivali. U s-gramu pise da su nakon centrifugiranja uoceni retki spermatozoidi sa morfoloski izmenjenim glavama, vratovima i repovima. Moram da kazem da je muz 2 nedelje pre s-grama poceo da pije Zlatnu maku.

  49. #499

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Malena, jeste li kad radili pukciju testisa?

  50. #500
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Radili smo 2 puta i nikad nista nije nadjeno. Tj, mi smo uporno zakazivali biopsiju, a oni su mu radili punkciju, jednom Leskovac, jednom Genezis. Muz je radio biopsiju u dijagnosticke svrhe i tu je nesto nadjeno, ali nije zamrznuto. Otpisali su nas. Spemali smo se za donaciju, ali smo resili da probamo i Micro tese i onda se desilo ovo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •