Stranica 27 od 45 PrviPrvi ... 17252627282937 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,301 do 1,350 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #1301

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravih reći....također su nam vadili krv za inhibin b što mi je izrazito drago. Znači da je doktor temeljit. Čekati ćemo na nalaz dva tjedna. U RH se čeka mjesec i pol.
    Kada smo rekli da ćemo moj dio kasnije doktor nas nije ništa upozoravao ili komentirao.
    a jel doktor kad odete kod njega daje neke sanse, prognoze jel prica nesto o tome? Jesu vama spominjali oplodnju spermatidama kao sto su Saky89?

  2. #1302

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Kada smo došli prvi put rekao je 50/50. Pročitaj moje stare postove kako smo došli sa Sertoli sindrom only.
    Sada nema smisla lupetati neke šanse. Sam je doktor rekao da je bitno uzimati terapiju u isto vrijeme i kako on odradi operaciju.
    Pitala sam ga kako je zadovoljan s nama i rekao je da je jako zadovoljan. Trenutno su mužu svi hormoni unutar referentnog intervala.
    ROSI nam je spominjao prošli put. Uglavnom, na operaciji traži spermije a ako ih ne daj Bože ne nađe bar znamo da ima okruglih spermatida i njih se pohranjuje za ROSI.

  3. #1303

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Kada smo došli prvi put rekao je 50/50. Pročitaj moje stare postove kako smo došli sa Sertoli sindrom only.
    Sada nema smisla lupetati neke šanse. Sam je doktor rekao da je bitno uzimati terapiju u isto vrijeme i kako on odradi operaciju.
    Pitala sam ga kako je zadovoljan s nama i rekao je da je jako zadovoljan. Trenutno su mužu svi hormoni unutar referentnog intervala.
    ROSI nam je spominjao prošli put. Uglavnom, na operaciji traži spermije a ako ih ne daj Bože ne nađe bar znamo da ima okruglih spermatida i njih se pohranjuje za ROSI.
    da,da super da i ta varijanta postoji...ja samo ne razumem bas najbolje posto vecina doktora kad je visok FSH ne daje terapije a on bas insistrira na tome, jel znas zasto? Ne verujem da terapija moze da promeni poremecaj koji vec postoji, sta ti mislis?

  4. #1304

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Znati ću ti reći što točno mislim kada sve prođe. Ja se slažem s njime da se operacija ne radi bez terapije u nijednom slučaju. Ja se nadam da terapija pomaže okruglim spermatidama razviti rep. Pa za svako stanje i bolest postoje terapije ne znam zašto za ovo ne bi. Žene koje imaju visok FSH dobivaju ovu terapiju i pokrene se ovulacija ne znam zašto muškarcima ne bi trebalo pomoći. Naši doktori se jednostavno ne usavršavaju dovoljno. Dovoljno ti je što u Cita prodaju microTESE a nije pravi micro tese inaće bi davali histopatološki nalaz nakon operacije. Ovo što doktor radi se zove terapija ženskim ljekovima.

  5. #1305

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    I što je sam rekao, operacija mora biti odmah nakon zadnje inekcije, ako se čeka tjedan dana već to nema smisla. Terapija neće pomoći stvoriti milijune spermija ali može pomoći stvoriti desetak, dvadesetak na kratki rok.

  6. #1306

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    I što je sam rekao, operacija mora biti odmah nakon zadnje inekcije, ako se čeka tjedan dana već to nema smisla. Terapija neće pomoći stvoriti milijune spermija ali može pomoći stvoriti desetak, dvadesetak na kratki rok.
    Daj Boze da bude tako za sve nas! Vi idete u januaru?

  7. #1307

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Idemo krajem Siječnja i kada mu izvade hormone taj dan zadnje inekcije doktor ce donijeti odluku da li raditi operaciju

  8. #1308

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Idemo krajem Siječnja i kada mu izvade hormone taj dan zadnje inekcije doktor ce donijeti odluku da li raditi operaciju
    a sta je preduslov? Da su svi u referentnim vrednostima?

  9. #1309

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Uzrok nismo saznali,FSH je bio 24
    Saky89, kad se krece? joj ja sam bas uzbudjena zbog vas i drzim fige

  10. #1310

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Ninilana,dali imaš možda kakvu informaciju o tome dali nas HZZO pokriva bar nešto od troškova? Dali ste se raspitivali o tome?

  11. #1311

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Saky89, kad se krece? joj ja sam bas uzbudjena zbog vas i drzim fige
    Ciklus poceo veceras,krecemo u noci izmedju sub.i.ned.U pon.imamo zakazano

  12. #1312

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Ciklus poceo veceras,krecemo u noci izmedju sub.i.ned.U pon.imamo zakazano
    Na kom jeziku pricate s doktorom na pregledima?

  13. #1313

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Ciklus poceo veceras,krecemo u noci izmedju sub.i.ned.U pon.imamo zakazano
    Saky89, jeste bili kod doktora? Jesi krenula sa stimulacijom? Pisi nam....

  14. #1314

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Black30 prvotno napisa Vidi poruku
    Ninilana,dali imaš možda kakvu informaciju o tome dali nas HZZO pokriva bar nešto od troškova? Dali ste se raspitivali o tome?
    Nisam se dugo bavila time ali sjećam se da muški dio ništa ne pokrivaju ali ženski djelomično. Postoje neke klinike u drugim državama u kojima su parovi radili IVF i HZZO refundirao ali nisam to više istraživala. Mi idemo u Tursku a kako nije EU sumnjam da ćemo bilo što novaca uspjeti vratiti.

  15. #1315

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Ciklus poceo veceras,krecemo u noci izmedju sub.i.ned.U pon.imamo zakazano
    Saky89, s nestrpljenjem cekamo tvoje javljanje

  16. #1316

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Saky89, s nestrpljenjem cekamo tvoje javljanje
    Evo me javljam se Obilazimo grad od jutra do mraka,toliko ima toga za videti da prosto nemamo vremena Krenula sam sa stimulacijom od juce,bockam se i sve je super,doktor je zadovoljan...Na spermogramu juce 5 spermatida,kaze dr.Tansel da je to ok,operacija varikocele nije nista poremetila,i dalje se barem spermatide proizvode....U petak imam kontrolu i to je to za sada sto znam....verovatno ce operacija biti tamo sl.nedelje sreda,cetvrtak...Do tada uzivamo i nadamo se najboljem

  17. #1317

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj placicamala prvotno napisa Vidi poruku
    Na kom jeziku pricate s doktorom na pregledima?
    Na engleskom

  18. #1318

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo me javljam se Obilazimo grad od jutra do mraka,toliko ima toga za videti da prosto nemamo vremena Krenula sam sa stimulacijom od juce,bockam se i sve je super,doktor je zadovoljan...Na spermogramu juce 5 spermatida,kaze dr.Tansel da je to ok,operacija varikocele nije nista poremetila,i dalje se barem spermatide proizvode....U petak imam kontrolu i to je to za sada sto znam....verovatno ce operacija biti tamo sl.nedelje sreda,cetvrtak...Do tada uzivamo i nadamo se najboljem
    Bravoooo navijamo za vas...jel se sve to radi na istoj klinici, kako se zove klinika?
    Posljednje uređivanje od Sonja8444 : 12.11.2019. at 22:13

  19. #1319

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo me javljam se Obilazimo grad od jutra do mraka,toliko ima toga za videti da prosto nemamo vremena Krenula sam sa stimulacijom od juce,bockam se i sve je super,doktor je zadovoljan...Na spermogramu juce 5 spermatida,kaze dr.Tansel da je to ok,operacija varikocele nije nista poremetila,i dalje se barem spermatide proizvode....U petak imam kontrolu i to je to za sada sto znam....verovatno ce operacija biti tamo sl.nedelje sreda,cetvrtak...Do tada uzivamo i nadamo se najboljem
    Bravooo. Svu sreću svijeta vam želim ❤❤

  20. #1320

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo me javljam se Obilazimo grad od jutra do mraka,toliko ima toga za videti da prosto nemamo vremena Krenula sam sa stimulacijom od juce,bockam se i sve je super,doktor je zadovoljan...Na spermogramu juce 5 spermatida,kaze dr.Tansel da je to ok,operacija varikocele nije nista poremetila,i dalje se barem spermatide proizvode....U petak imam kontrolu i to je to za sada sto znam....verovatno ce operacija biti tamo sl.nedelje sreda,cetvrtak...Do tada uzivamo i nadamo se najboljem
    Saky89, kako si nam? Pisi nam malo kako to sve izgleda tu, na kojoj klinici se rade operacija, vantelesna? Pisi nam

  21. #1321

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Mislim da je samo pristup obrade spermograma drugaciji... sve su to laboraratorije gde se spermogram radi ali predpostavljam da je razlika bila sto ga je radio patolog pa on ima drugi pristup i verovatno obraca paznju i na ostale sadrzaje a ne samo konkretne spermatozoide...
    Njega nam je preporucio endrokrinolog,a urolog je samo odmahnuo rukom na to,pa nismo ni mi pridavali puno znacaja tome ali kako se sad spominje predpostavljam da ipak ima nekog znacaja.Na nalazu mu pise - pojedine celije koje imaju izgled spermatida.A na predhodnom je cak pisalo 120.000 spermatozoida sa vrlo sitnom glavicom i kratkim repicem .
    Saky89 svu srecu ti zelim!

  22. #1322

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Inace ovo je bio odgovor na pitanje Sonja8444

  23. #1323

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je samo pristup obrade spermograma drugaciji... sve su to laboraratorije gde se spermogram radi ali predpostavljam da je razlika bila sto ga je radio patolog pa on ima drugi pristup i verovatno obraca paznju i na ostale sadrzaje a ne samo konkretne spermatozoide...
    Njega nam je preporucio endrokrinolog,a urolog je samo odmahnuo rukom na to,pa nismo ni mi pridavali puno znacaja tome ali kako se sad spominje predpostavljam da ipak ima nekog znacaja.Na nalazu mu pise - pojedine celije koje imaju izgled spermatida.A na predhodnom je cak pisalo 120.000 spermatozoida sa vrlo sitnom glavicom i kratkim repicem .
    Saky89 svu srecu ti zelim!
    Hvala na odgovoru, probala bih i ja da uradjmo tako spermogram ali nisam pametna gde da uradimo

  24. #1324

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo me javljam se Obilazimo grad od jutra do mraka,toliko ima toga za videti da prosto nemamo vremena Krenula sam sa stimulacijom od juce,bockam se i sve je super,doktor je zadovoljan...Na spermogramu juce 5 spermatida,kaze dr.Tansel da je to ok,operacija varikocele nije nista poremetila,i dalje se barem spermatide proizvode....U petak imam kontrolu i to je to za sada sto znam....verovatno ce operacija biti tamo sl.nedelje sreda,cetvrtak...Do tada uzivamo i nadamo se najboljem
    Strpljivo cekamo vase rezultate . I mi planiramo uskoro da posetimo doktora u Turskoj.

  25. #1325

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo me javljam se Obilazimo grad od jutra do mraka,toliko ima toga za videti da prosto nemamo vremena Krenula sam sa stimulacijom od juce,bockam se i sve je super,doktor je zadovoljan...Na spermogramu juce 5 spermatida,kaze dr.Tansel da je to ok,operacija varikocele nije nista poremetila,i dalje se barem spermatide proizvode....U petak imam kontrolu i to je to za sada sto znam....verovatno ce operacija biti tamo sl.nedelje sreda,cetvrtak...Do tada uzivamo i nadamo se najboljem
    Saky, jesu li vama vadili inhibin b u Turskoj? Ako jesu možeš li reći koliki je?
    P.S. Svu sreću vam želimo

  26. #1326

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Kontaktirali smo dr Tansela,odprilike nam je rekao manje-vise isto ...
    Uputio nas je na njegovog asistenta koga cemo sutra kontaktirati da bismo zakazali. Interesuje me da li su vam oni organizovali smestaj i prevoz od aerodroma ili ste vi sami u svojoj reziji ?

  27. #1327

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Kontaktirali smo dr Tansela,odprilike nam je rekao manje-vise isto ...
    Uputio nas je na njegovog asistenta koga cemo sutra kontaktirati da bismo zakazali. Interesuje me da li su vam oni organizovali smestaj i prevoz od aerodroma ili ste vi sami u svojoj reziji ?
    Sve sami

  28. #1328

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Hvala .
    Spomenuo nam je da se njoj obratimo za organizaciju i zakazivanje,pa sam mislila da oni mozda ponude i organizaciju oko smestaja i prevoza.
    Znam da vecina klinika u Pragh to radi.
    Da li ste vi bili u istom hotelu kao i Saky89?
    Kakve su cene taxija sto se tice prevoza sa aerodroma ?

  29. #1329

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Mi smo bili malo dalje jer je bolji hotel, ali 15 min taxijem. Taxi je dosta jeftin. Od hotela do klinike otprilike 30 kuna.
    Prvi put smo stali h hotelu Mim, minut pješke od klinike, 4 zvjezdice i katastrofa

  30. #1330

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Kontaktirali smo dr Tansela,odprilike nam je rekao manje-vise isto ...
    Uputio nas je na njegovog asistenta koga cemo sutra kontaktirati da bismo zakazali. Interesuje me da li su vam oni organizovali smestaj i prevoz od aerodroma ili ste vi sami u svojoj reziji ?
    Kad planirate da idete?

  31. #1331

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Ninilana ,hvala puno.
    placicamala, ne znamo jos uvek, cekamo da nam jave slobodne termine pa da vidimo da se iskombinujemo.
    Ja se nadam do kraja meseca da cemo poci.

  32. #1332

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo bili malo dalje jer je bolji hotel, ali 15 min taxijem. Taxi je dosta jeftin. Od hotela do klinike otprilike 30 kuna.
    Prvi put smo stali h hotelu Mim, minut pješke od klinike, 4 zvjezdice i katastrofa
    Ninilana jel si ti upoznata na kojoj klinici se to sve radi, microtese, vantelesna....?

  33. #1333

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno dopuna

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Ninilana jel si ti upoznata na kojoj klinici se to sve radi, microtese, vantelesna....?
    Jel vama doktor spominjao ROSI oplodnju sa spermatidama?

  34. #1334

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Ninilana,reci mi molim te vezano za taj Inhibin b sta vam je dr rekao?
    Jednom si mi rekla da se on ceka oko 2-3 nedelje,a kod nas se ceka najduze 2 dana,pa ne znam postoji li neka razlika?
    Koliko ste ga vi cekati u Turskoj?
    Da li je dobro ako je on veci od 80 ili manji?

  35. #1335

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ninilana,reci mi molim te vezano za taj Inhibin b sta vam je dr rekao?
    Jednom si mi rekla da se on ceka oko 2-3 nedelje,a kod nas se ceka najduze 2 dana,pa ne znam postoji li neka razlika?
    Koliko ste ga vi cekati u Turskoj?
    Da li je dobro ako je on veci od 80 ili manji?
    Mislim da taj inhibin B nije toliko bitan koliko FSH i testosteron, mozda doktor ako je nizak posto je obicno kod azoospermije nizak namerava da ga malo poveca terapijom ako je moguce

  36. #1336

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da taj inhibin B nije toliko bitan koliko FSH i testosteron, mozda doktor ako je nizak posto je obicno kod azoospermije nizak namerava da ga malo poveca terapijom ako je moguce
    Koliko vremenski mora unapred da se zakazes pregled?

  37. #1337

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj placicamala prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko vremenski mora unapred da se zakazes pregled?
    Mi nismo jos bili ali planiramo, mada mislim da ne mora puno ranije

  38. #1338

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Mi planiramo pocetkom januara da zakazemo ako je moguce.

  39. #1339
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da taj inhibin B nije toliko bitan koliko FSH i testosteron, mozda doktor ako je nizak posto je obicno kod azoospermije nizak namerava da ga malo poveca terapijom ako je moguce

    Inhibin je vrlo bitan, u korelaciji s FSH je. Nije ga moguce terapijama korigirati.
    Postoje referentne vrijednosti Inhibina, i nije dobro dobro kad je nizak. Recimo laicki da je a la zenski AMH. Sudjeluje u proizvodnji.

  40. #1340

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ninilana,reci mi molim te vezano za taj Inhibin b sta vam je dr rekao?
    Jednom si mi rekla da se on ceka oko 2-3 nedelje,a kod nas se ceka najduze 2 dana,pa ne znam postoji li neka razlika?
    Koliko ste ga vi cekati u Turskoj?
    Da li je dobro ako je on veci od 80 ili manji?
    U nas se čeka nalaz mjesec i pol a u Turskoj 2 tjedna. U 6 mj je bio <0.01 što valjda znači da ga nije ni bilo. Nalaz smo dobili nakon operacije. Muž ga je vadio jer sam se ja pravila luda i rekla njegovoj doktorici opće prakse koja izdaje uputnice da je tako rekla andrologica (nije ga ni spomenula). Nažalost nismo znali da se nalaz čeka tako dugo pa smo ga dobili tek nakon operacije.
    Sada je <5. I dalje jako nisko ali pomak se vidi. Doktor je rekao da je nizak, da nastavimo sa terapijom i da se vidimo krajem prvog mjeseca.
    U znanstvenim radovima sam nailazila na podatak da se inhibin b može povećati ako terapija djeluje a i ne mora. Gleda se u kombinaciji sa FSH ali ja više ne znam to procijeniti jer je prije FSH bio 45 a kroz terapiju do sada unutar ref. vrijednosti. Nailazila sam i na slučajeve kada je inhibin b 'undetectable' pa su svejedno na operaciji nađeni spermatozoidi ali su to rijeđi slučajevi. Neki radovi uzimaju vrijednost 57 kao granicu, neki 80, sve to ovisi o uzorku a i sve je to individualno. Čak postoje slučajevi da je inhibin b normalan a na micro TESE se ne nađu spermatozoidi (najčešće kada je idiopatska azo u pitanju). Ali, svi se slažu da je kombinacija inhibina i FSH 75% točna prognostička vrijednost.
    I za sve vas koji još nisu išli u Turku: doktor svima spominje ROSI kao plan b u slučaju da ne nađe zrele spermatozoide. To i dalje daje šansu ali je uspiješnost oplodnje manja. Isto tako morate biti spremni na to da uopće nema ni okruglih spermatozoida na operaciji što na žalost znači kraj. Nama je kakvo takvo olakšanje što radi toga testa 'korjena sperme' znamo da muž ima okrugle spermatide ali se nadamo da će terapija pomoći da stvore rep.
    U slučaju da je spermiogram koji traži korjen sperme - doktor svejedno daje terapiju jer je imao uspijeha i sa takvim slučajevima.

  41. #1341

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    U nas se čeka nalaz mjesec i pol a u Turskoj 2 tjedna. U 6 mj je bio <0.01 što valjda znači da ga nije ni bilo. Nalaz smo dobili nakon operacije. Muž ga je vadio jer sam se ja pravila luda i rekla njegovoj doktorici opće prakse koja izdaje uputnice da je tako rekla andrologica (nije ga ni spomenula). Nažalost nismo znali da se nalaz čeka tako dugo pa smo ga dobili tek nakon operacije.
    Sada je <5. I dalje jako nisko ali pomak se vidi. Doktor je rekao da je nizak, da nastavimo sa terapijom i da se vidimo krajem prvog mjeseca.
    U znanstvenim radovima sam nailazila na podatak da se inhibin b može povećati ako terapija djeluje a i ne mora. Gleda se u kombinaciji sa FSH ali ja više ne znam to procijeniti jer je prije FSH bio 45 a kroz terapiju do sada unutar ref. vrijednosti. Nailazila sam i na slučajeve kada je inhibin b 'undetectable' pa su svejedno na operaciji nađeni spermatozoidi ali su to rijeđi slučajevi. Neki radovi uzimaju vrijednost 57 kao granicu, neki 80, sve to ovisi o uzorku a i sve je to individualno. Čak postoje slučajevi da je inhibin b normalan a na micro TESE se ne nađu spermatozoidi (najčešće kada je idiopatska azo u pitanju). Ali, svi se slažu da je kombinacija inhibina i FSH 75% točna prognostička vrijednost.
    I za sve vas koji još nisu išli u Turku: doktor svima spominje ROSI kao plan b u slučaju da ne nađe zrele spermatozoide. To i dalje daje šansu ali je uspiješnost oplodnje manja. Isto tako morate biti spremni na to da uopće nema ni okruglih spermatozoida na operaciji što na žalost znači kraj. Nama je kakvo takvo olakšanje što radi toga testa 'korjena sperme' znamo da muž ima okrugle spermatide ali se nadamo da će terapija pomoći da stvore rep.
    U slučaju da je spermiogram koji traži korjen sperme - doktor svejedno daje terapiju jer je imao uspijeha i sa takvim slučajevima.
    Hvala ti Ninilana na objasnjenju...jel mozes samo da mi pojaznis ovo, sta je to test korena sperme i spermogram koji trazi koren sperme nisam to bas razumela...hvala ti
    mi smo kad smo radili biopsiju imali tih spermatida u tkivu, negde manje negde vise...
    I molim te kazi mi da li se to sve radi na istoj klinici? Microtese i vantelesna i ako ne daj Boze ne nadju spermatozoidi da li se i ROSI radi na istoj klinici i koja je to klinika?

  42. #1342

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Inhibin je vrlo bitan, u korelaciji s FSH je. Nije ga moguce terapijama korigirati.
    Postoje referentne vrijednosti Inhibina, i nije dobro dobro kad je nizak. Recimo laicki da je a la zenski AMH. Sudjeluje u proizvodnji.
    Rominka pozdrav, vidim da si odavno na forumu...jeste vi uspeli na kraju?

  43. #1343
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Jesmo, vidi potpis odlucili smo smo se na donaciju.

  44. #1344

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti Ninilana na objasnjenju...jel mozes samo da mi pojaznis ovo, sta je to test korena sperme i spermogram koji trazi koren sperme nisam to bas razumela...hvala ti
    mi smo kad smo radili biopsiju imali tih spermatida u tkivu, negde manje negde vise...
    I molim te kazi mi da li se to sve radi na istoj klinici? Microtese i vantelesna i ako ne daj Boze ne nadju spermatozoidi da li se i ROSI radi na istoj klinici i koja je to klinika?
    Imate sve ovo na prethodnim postovima ali dobro
    Prvo što se radi u doktora su dva spermiograma. On to zove traženje korijena sperme. Za + (mi i Saky) se daje jedna terapija, za - druga (Sinbad ima taj slučaj). Naš + znači da su pronađeni okrugli spermatidi. Prvi put 3 (2 u prvom, 1 u drugom ejakulatu), drugi put nakon 3 mjeseca terapije 4 (3 u prvom, 1 u drugom ejakulatu). Ejakulat se daje dva puta u razmaku sat vremena nakon 3 dana apstinencije.
    MicroTESE radi doktor Tansel ali ne znam je li u zgradi gdje je Momart klinika u kojoj se uvijek nađemo s njime ili jedna od zgrada preko puta ali to je potpuno nebitno. U slučaju pronalaska spermatozoida ženu se oplođuje u drugoj zgradi isto preko puta (neovisno je li standardni IVF ili ROSI). To znam jer je Saky jednom napisala, mi to nismo pitali doktora jer nam je jedino bitno da terapija i operacija uspiju. To će bolje znati Saky jer sada to prolaze ona i muž. Sve je tu u radijusu od 50 m. Tamo su klinika do klinike, sve je uštimano i ozbiljno. Zaboravi na balkan gdje su sva jaja u jednoj košari. Ovi ljudi su puno ozbiljniji u svome poslu. Doktor radi u klinici na 2 katu, spermiogram i hormone nam odrađuje druga klinika na 9 katu. Kasniju oplodnju netko treći. Ukratko, razni kadrovi koji su specijalizirani samo za jednu domenu surađuju zajedno. Ono što je vama bitno trenutno:
    Dogovoriti sastanak i doći sa sviježim nalazima (hormoni, kariotip, mikrodelecije i s obzirom da ste radili biopsiju histopatološki nalaz-mi ga nismo imali jer su nas prevarili u Cito da rade micro TESE a očito ne rade), rezervirati karte i smještaj, ostaviti vremena za naći se s doktorom dva dana za redom a on će vas sve ostalo sam navoditi (spermiogrami, terapija itd).

  45. #1345

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Hvala Ninilana puno na svim odgovorima,i ostalima hvala takodje.
    Reci mi da li si ti u kontaktu sa njegovom asistentkinjom kada se dogovarate za termine?

  46. #1346

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Ninilana puno na svim odgovorima,i ostalima hvala takodje.
    Reci mi da li si ti u kontaktu sa njegovom asistentkinjom kada se dogovarate za termine?
    Sve ide preko nje. S njime smo se čuli preko instagrama prvi put, dali nalaze, opisali sve, a nakon toga kada nas je prihvatio liječiti s njome se za sve čujemo, ako radimo kakve nalaze koji se čekaju ona nam ih slika, s njome se dogovara termin, sve.

  47. #1347

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Da i ja sam se sa njim cula pa sa njom dogovarala...
    Za sad kako stvari stoje idemo prve nedelje decembra.

  48. #1348

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Sve ide preko nje. S njime smo se čuli preko instagrama prvi put, dali nalaze, opisali sve, a nakon toga kada nas je prihvatio liječiti s njome se za sve čujemo, ako radimo kakve nalaze koji se čekaju ona nam ih slika, s njome se dogovara termin, sve.
    Hvala ti puno na ovako lepo i detaljnom objasnjenju stvarno... Vi idete u januaru ako se dobro secam?

  49. #1349

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Saky, jesu li vama vadili inhibin b u Turskoj? Ako jesu možeš li reći koliki je?
    P.S. Svu sreću vam želimo
    Hvala vam puno Nismo mi radili inhibin b nijednom,u Turskoj nam ga cak nisu ni spomenuli.Ja sam htela na svoju ruku da ga uradimo,cisto da vidimo...ali posle sam odustala jer nam niko nije trazio.Sutra nam drzite palceve

  50. #1350

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Saky89, kako si nam? Pisi nam malo kako to sve izgleda tu, na kojoj klinici se rade operacija, vantelesna? Pisi nam
    Svi pregledi se rade na Momart klinici,punkcija i Micro Tese se rade u Acibadem bolnici koja je odma tu pored.Meni je danas tj.jutros rano bila stop injekcija i sutra nam je konacno dosao dan kada cemo znati sve.Inace pre neki dan na ultrazvuku je bilo 15 folikula,dr Erbil je zadovoljan mojim odgovorom na terapiju.Ujutru rano idemo,prvo je Micro Tese a zatim oko 14h punkcija.Imam strasnu tremu,necu spavati cele noci jer jednostavno ne mogu.Drzite nam palceve i navijajte za nas

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •