Stranica 36 od 45 PrviPrvi ... 263435363738 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,751 do 1,800 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #1751

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    caos...mi smo bili kod dr Tureka, sve reci pohvale za njega...ja sam nekako prvi put kad sam se suocila sa ovim pronasla njega i odmah smo otisli tamo, prvi put pre 5 god i hvala Bogu dobili sina, drugi put prosle god operacija je bila uspesna pronadjeno je nesto malo spermatozoida dovoljno za oplodnju jajnih celija, uradjen transfer ali nazalost nije doslo do oplodnje...Zelim da kazem svima da je dr Turek odlican doktor ali mnogo znace u ovoj prici i embriolozi tj mislim da su mozda i najvazniji a ovi sto saradjuju sa dr Turekom su vrlo posveceni i detaljni, sve ostalo sto se tice VTO je isto kao i svuda...Nisam se puno raspitivala za doktore po Evropi, mozda da sam znala ne bih isla tako daleko ali naravno sad sam presrecna sto sam otisla jer imam sina...Druga stvar je sto je to sve tamo nenormalno skupo tako da mi jos nismo odustali od drugog deteta i vec smo bili kod dr Tansela koji ce nam nadam se uspeti opet pronaci dovoljno materijala...Bili smo i kod dr Emre isto divan doktor, al sam se odlucila za Tansela jer kod njih postoji i ROSI oplodnji sto daje bar malu sansu u slucaju da se ne nadju spermatozoidi...znate kako ja verujem da ako neko ima spermatozoide u tkivu svaki bolji doktor i sa vecim iskustvom u saradnji sa dobrim embriolozima ( a u ovakvim slucajevima oni moraju biti dobri) ce ih naci tako da svima zelim da ih pronadju
    Jao ovo je bas lepo cuti.
    Kako mi da znamo kakvi su emriolozi
    Osim da se nadamo da su na visini zadatka...

  2. #1752

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Jao ovo je bas lepo cuti.
    Kako mi da znamo kakvi su emriolozi
    Osim da se nadamo da su na visini zadatka...
    E pa bas tako...mada verujem da svaki dobar doktor i iskusan ima dobar tim koji saradjuje sa njim...Meni se na primer u Americi svidelo jako sto sam posle prve operacije stupila u kontakt sa jednom devojkom koja je pronasla spermatozoide prvi put i bile smo stalno u kontaktu, jako su fini, pristupacni...i sto je najbitnije jakoo posveceni u tome sto rade..kod njih microtese bude dan ranije pre aspiracije jajnih celija...pokusava sam da stupim u kontakt i sa embriolozima od dr Tansela ali jos nisam uspela

  3. #1753

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    E pa bas tako...mada verujem da svaki dobar doktor i iskusan ima dobar tim koji saradjuje sa njim...Meni se na primer u Americi svidelo jako sto sam posle prve operacije stupila u kontakt sa jednom devojkom koja je pronasla spermatozoide prvi put i bile smo stalno u kontaktu, jako su fini, pristupacni...i sto je najbitnije jakoo posveceni u tome sto rade..kod njih microtese bude dan ranije pre aspiracije jajnih celija...pokusava sam da stupim u kontakt i sa embriolozima od dr Tansela ali jos nisam uspela
    Imam pitanje- a sta ti pitas embriologe, mozda mozes da nam das neku smernicu?
    Na sta obratiti paznju i slicno

  4. #1754

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Je možeš da mi kažeš okvirnu cenu kod dr Tureka? Hvala
    I kako najlakše da se dodje do vise
    Ja imam hrvatske papire i trenutno živim u nemackoj

  5. #1755

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Vidim da otkad se spominje dr Tansel, vise ljudi se odlučilo za njega, ali nisam pametan
    Još sam u šoku

  6. #1756

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Da klasična TESE mi je radjena, i kad sam pitao dr ovde u nemackoj za mTESE on kaže on je skeptičan da se to radi, kad on na TESE nije ništa našao

  7. #1757

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje- a sta ti pitas embriologe, mozda mozes da nam das neku smernicu?
    Na sta obratiti paznju i slicno
    Realno ne morate biti u kontaktu s njima, ja iskreno se osecam bolje kad mogu da popricam i pitam sta me zanima, jer sam dugo u ovoj temi i dosta stvari znam

  8. #1758

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Totti10 prvotno napisa Vidi poruku
    Da klasična TESE mi je radjena, i kad sam pitao dr ovde u nemackoj za mTESE on kaže on je skeptičan da se to radi, kad on na TESE nije ništa našao
    Evo da te malo ohrabrim...mi smo prvo isli na punkciju i nista, onda u Maribor na biopsiju i nista, posle toga na maping kod Tureka ( oko 6000 dolara je bilo tad) , on tek ako vidi da tu ima spermatozoida pristaje da radi microtese ako nema ne radi microtese... e sad posle svega ja licno smatram da je to nepotrebno jer je i to intervencija i bolje odmah ici na microtese nego raditi to...Sto se tice cene iskreno je preskupo mislim da ti je bolje da pokusas blize jer je sigurno 10 puta jeftinije...sama operacija kod njega je oko 12.000 dolara a vantelesna oko 15.000$ , plus lekovi za stimulaciju 5.000$, smestaj isto skup jako a moras biti min mesec dana plus hrana itd...Iskreno moj savet ti je da pokusas u Turskoj jer mislim da su vrlo dobri doktori sa velikim iskustvom mozda to duze rade od Tureka, a ucili su od coveka koji je izmislio taj zahvati Microtese ( dr Šlegela iz NY)

  9. #1759

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Probacu onda u Turskoj za početak, ali ako ne nadju ništa nije isključena ni Amerika. Koliko puta sve da se radi mTESE?
    Hvala ti na informacijama

  10. #1760

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Totti10 prvotno napisa Vidi poruku
    Probacu onda u Turskoj za početak, ali ako ne nadju ništa nije isključena ni Amerika. Koliko puta sve da se radi mTESE?
    Hvala ti na informacijama
    Ju nemoj mi se zahvaljivati tu smo da pomognemo jedni drugima...mi smo imali dve do sad, setim se uvek reci dr Tureka... posle svake operacije se proverava testosteron, posto je rizik operacije da on opadne i da ce se morati uzimati dodatno testosteron ceo zivot...tako da ako je on ok posle operacije min 6 meseci mora da prodje do sledece mada naravno najbolje bi bilo da se radi sto manje...kao i sve ostalo u zivotu

  11. #1761

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    11

    Početno

    U kontaktu sam dr emreom, mora da prodje 6 meseci od TESE operacije, da bi se mogla raditi mTESE.dotle će mi on poslati koje sve analize bih trebao napraviti.
    Koliko traje oparavak posle operacije TESE? Vraćanje svim normalnim aktivnostima? Mi smo to zaboravili pitati doktora, od soka koji nam se zadesio kad je rekao da ništa nije pronađeno, a i uopsteno nemacki dr su hladni, Ako ih ne pitaš šta treba, ni ne kažu ti..

  12. #1762

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Totti10 prvotno napisa Vidi poruku
    U kontaktu sam dr emreom, mora da prodje 6 meseci od TESE operacije, da bi se mogla raditi mTESE.dotle će mi on poslati koje sve analize bih trebao napraviti.
    Koliko traje oparavak posle operacije TESE? Vraćanje svim normalnim aktivnostima? Mi smo to zaboravili pitati doktora, od soka koji nam se zadesio kad je rekao da ništa nije pronađeno, a i uopsteno nemacki dr su hladni, Ako ih ne pitaš šta treba, ni ne kažu ti..
    a jeste kontaktirali Tansela? Ili idete kod Emrea?

  13. #1763

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Kontaktirao sami jednog i drugog. Tansel mi je da mu se javim kad stigne analiza biopsije testisa. I jednom i drugom ću poslati papire i izvještaj sa operacije , pa ćemo videti za koga ćemo se odlučiti ? Za koliko se mogu vratiti normalnim akvnostima? Igranje fidbala i ostalo?

  14. #1764

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Totti10 prvotno napisa Vidi poruku
    Kontaktirao sami jednog i drugog. Tansel mi je da mu se javim kad stigne analiza biopsije testisa. I jednom i drugom ću poslati papire i izvještaj sa operacije , pa ćemo videti za koga ćemo se odlučiti ? Za koliko se mogu vratiti normalnim akvnostima? Igranje fidbala i ostalo?
    Aha, neces pogresiti za koga god da se odlucis...Moj muz je posle 3,4 dana poceo polako sve normalno...

  15. #1765

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Ti si bila kod dr Tansela? Obojica su dobri, tačno ne znam za koga se odlučiti. Koji na osnovu papirologije sto mu dostavimo, da vise šansi za mTESE, ne znam nisam pametan
    Mene je posle klasične TESE bolelo narednih 10ak dana, pa zato pitam koliko traje oporavak

  16. #1766

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Totti10 prvotno napisa Vidi poruku
    Ti si bila kod dr Tansela? Obojica su dobri, tačno ne znam za koga se odlučiti. Koji na osnovu papirologije sto mu dostavimo, da vise šansi za mTESE, ne znam nisam pametan
    Mene je posle klasične TESE bolelo narednih 10ak dana, pa zato pitam koliko traje oporavak
    Da bili smo , mi uskoro treba da idemo na operaciju...ne znam sta da ti kazem, ja sam se odlucila samo zato sto se ovde radi i ROSI oplodnja u slucaju da ne nadje nista ne daj Boze postoji i ta opcija, jedino sto je mala uspesnost ali verujem da su obojica dobri...a oni se tu sto se tice sanse ograde obicno svako kaze 50%- 50% kao sto i jeste

  17. #1767

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Da čitao sam za ROSI oplodnju, dobro ćemo razmisliti, kod koga da idemo, ja se bojim jer je FSH jako visok, ali čitao sam ovde da dr Tansel to može nekako smanjiti, vise sam za Tansela iskreno, ali sa njim ćemo tek stupiti u kontakt kad stigne nalaz biopsije testisa

  18. #1768

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Totti10 prvotno napisa Vidi poruku
    Ti si bila kod dr Tansela? Obojica su dobri, tačno ne znam za koga se odlučiti. Koji na osnovu papirologije sto mu dostavimo, da vise šansi za mTESE, ne znam nisam pametan
    Mene je posle klasične TESE bolelo narednih 10ak dana, pa zato pitam koliko traje oporavak
    Moj suprug je imao operaciju u subotu a u ponedeljak je vozio kola od Istanbula do Beograda bez nekih vecih zadrzavanja. Cudan osecaj je imao prvih par dana, ali ne klasican bol. Mii smo isli kod Emrea.
    Posljednje uređivanje od Detelina : 11.11.2020. at 20:06

  19. #1769

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Da nije klasičan bol, vise je osjećaj čudan, ili to sto znam da sam operisan, pa je samo u glavi. Sad ne znam kad smem ds počnem dizati teško, fizičke poslove?

  20. #1770

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Totti10 prvotno napisa Vidi poruku
    Da nije klasičan bol, vise je osjećaj čudan, ili to sto znam da sam operisan, pa je samo u glavi. Sad ne znam kad smem ds počnem dizati teško, fizičke poslove?
    Ako se dobro secam fizicki poslovi i podizanje teskog moze posle mesec dana. Prve dve nedelje ne bi trebalo da se trci i napreze.

  21. #1771

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Zdravo svima,da li ima nesto novo kod nekoga?
    Da li je neko mozda bio na ROSI u medjuvremenu?

  22. #1772

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    1

    Početno

    pozdrav, da li ima netko aktivan?
    i mi smo azoo...
    2 spermiograma 0, testosteron i lh u redu, FSH povišen 31
    pregled kod urologa (ultrazvuk color doppler) - mali testisi, sve ostalo izgleda u redu

    idući korak sam je termin kod Hauptmanna u ZGu i konzultacije u poliklinici CITO u Splitu.
    Također, smo mislili tražiti konzultacije i sa liječnicima u Njemačkoj (dr. Schulz) preko video calla.

    Pročitala sam sve što ste pisali i popratila sve vezano uz Tursku, ali nisam uspjela shvatiti da li je netko uspio ostvariti trudnoću?

    Sretno svima i voljela bih da se javi netko tko je trenutno u sličnoj situaciji kao i mi

  23. #1773

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Pročitala sam sve što ste pisali i popratila sve vezano uz Tursku, ali nisam uspjela shvatiti da li je netko uspio ostvariti trudnoću?

    Mi smo bili kod dr Emrea, kraj 2019 godine. Micro TESE operacija je uspela, trudnoca ostvarena, beba se rodila u septembru.
    Nemojte da odustajete. I kod mog muza je na kraju fsh bio povisen. Jedini savet je da izbegnete biopsiju i obicnu TESE. Slobodno pitaj sve sto te zanima.
    Posljednje uređivanje od Detelina : 23.01.2021. at 14:14

  24. #1774

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Pozdrav
    Mi smo isto azoo i razmišljamo o Turskoj. Jeste li vi išli paralelno na micro tese i oplodnju ili? Koliko vas je koštalo sve financijski? Kako to da ste se odlučili baš za Tursku?

  25. #1775

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav
    Mi smo isto azoo i razmišljamo o Turskoj. Jeste li vi išli paralelno na micro tese i oplodnju ili? Koliko vas je koštalo sve financijski? Kako to da ste se odlučili baš za Tursku?

    Pozdrav svima, pratim vas ovde i nakon saznanja za dr Emre, kontaktirala sam ga i evo upravo smo u pregovorima kada zakazati MicroTesu. Medjutim ovo pitanje koje si postavila @carica imam i ja. Ne znam sta je uspesnije uraditi. Da li odmah sve odjednom? Ili je ok i ako se ide sa tim da se uradi mikrotese i zamrznu spermatozoidi. Sta su vam o tome rekli lekari?
    Sto se tice uspesnosti kod dr Emrea po sajtovima i forumima sam citala da ima uspeha, pa sad..na kraju krajeva treba se verovati.
    Ako neko ima saznanja i o drugim doktorima pisite.
    Pozz

  26. #1776

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav
    Mi smo isto azoo i razmišljamo o Turskoj. Jeste li vi išli paralelno na micro tese i oplodnju ili? Koliko vas je koštalo sve financijski? Kako to da ste se odlučili baš za Tursku?
    Mi smo paralelno isli moju stimulaciju i operaciju. Grubo receno je oko 5000e samo za operaciju, moju stimulaciju i icsi, analize koje smo radili kod njih. Nas je ukupno sve izaslo oko 10000 eura, tu je ukljuceno i godinu dana hormonsle terapije za supruga u Beogradu, put i smestaj posle u Istanbulu, gomila analiza sto smo radili tokom prethodnih godina...bukvalno sve od pocetka kada je dobio dijagnozu. Mi smo imali srece da nam je uspelo iz prvog puta.
    A za Tursku smo se odlucili zato sto vise nismo hteli da cekamo. Imali smo zakazane konsultacije j preglede kod Schlegela u NYC u oktobru 2019, ali smo morali da otkazemo zbog operacije clana porodice. Sledeci ciklus kada on operise je mart...a to nam je bilo puno da cekamo. Zato smo se odlucili za Istanbul. Ja u to vreme nisam znala za Tansela, a vrvt i da sam znala ne bih opet isla kod njega..Emre je ostavio bas dobar utisak na nas kada smo otisli na konsultacije i preglede.

  27. #1777

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Detelina draga, poslala sam ti poruku u inbox da ne davimo ekipu...

  28. #1778

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav dragi moji, hvala vam na postovima koje su moje štivo već par mjeseci...naša diagnoza nakon 2 godine bezuspješnog pokušavanja i 2 spermiograma, cryptozoospermia, pa azoospermia. Ukratko sve smo saznali u 7. mjesec prošle godine. Napravili smo sve pretrage, od spermokulture, briseva, mikrodelecije, hormona i naravno spermiogram. Moji nalazi su super, dok muž ima povišen FSH...prvi nalaz 25, drugi 41, nakon 6 mjeseci uzimanja prirodnih suplemenata...Več pri prvom pregledu kod urologa savjetovan nam je m-tese. Nismo pristali na operaciju, več smo pokušali da damo još jednom spermiogram sa nadom da opet bude crypto pa da se iz ejakulata proba izolirati spermij...1.2. smo ponovili spermiogram, opet azoo...sada idemo na konzultacije kod doktora da vidimo hoće li dobiti nekakvu terapiju za smanjenje FSH. Njegova diagnoza je hipergonadnotropni hipogondaizam, neznamo razlog povečanog FSH. Probat ćemo sa terapijom, ukoliko je uopće dobije, a ako ne preostaje nam m-tese. Znam da je netko na forumu pitao da li je nekome sa dijagnozom neopstruktivne azospermije došao do spermija u ejakulatu, evo mi smo primjer, no žao mi je što odmah nismo materijal zamrzli, jer nam je to bio prvi spermogram pa nismo ni razmišljali o tome...sada se nadam da ćemo uspjeti doći opet do cryptozoospermije, samo mi nije jasno da taj FSH luduje, iz mjeseca u mjesec, iako je mm promjenio navike i prehranu, te uz suplemente pokvario FSH...ili je možda nešto drugo utjecalo na to. Želim vam svima puno sreće i zdravlja te da se vaše nade ispune. Javim se što je doktor rekao

  29. #1779

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Star88 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav dragi moji, hvala vam na postovima koje su moje štivo već par mjeseci...naša diagnoza nakon 2 godine bezuspješnog pokušavanja i 2 spermiograma, cryptozoospermia, pa azoospermia. Ukratko sve smo saznali u 7. mjesec prošle godine. Napravili smo sve pretrage, od spermokulture, briseva, mikrodelecije, hormona i naravno spermiogram. Moji nalazi su super, dok muž ima povišen FSH...prvi nalaz 25, drugi 41, nakon 6 mjeseci uzimanja prirodnih suplemenata...Več pri prvom pregledu kod urologa savjetovan nam je m-tese. Nismo pristali na operaciju, več smo pokušali da damo još jednom spermiogram sa nadom da opet bude crypto pa da se iz ejakulata proba izolirati spermij...1.2. smo ponovili spermiogram, opet azoo...sada idemo na konzultacije kod doktora da vidimo hoće li dobiti nekakvu terapiju za smanjenje FSH. Njegova diagnoza je hipergonadnotropni hipogondaizam, neznamo razlog povečanog FSH. Probat ćemo sa terapijom, ukoliko je uopće dobije, a ako ne preostaje nam m-tese. Znam da je netko na forumu pitao da li je nekome sa dijagnozom neopstruktivne azospermije došao do spermija u ejakulatu, evo mi smo primjer, no žao mi je što odmah nismo materijal zamrzli, jer nam je to bio prvi spermogram pa nismo ni razmišljali o tome...sada se nadam da ćemo uspjeti doći opet do cryptozoospermije, samo mi nije jasno da taj FSH luduje, iz mjeseca u mjesec, iako je mm promjenio navike i prehranu, te uz suplemente pokvario FSH...ili je možda nešto drugo utjecalo na to. Želim vam svima puno sreće i zdravlja te da se vaše nade ispune. Javim se što je doktor rekao
    Cao i dobro dosala. Ko vam je dao te prirodne suplemente, i sta je u pitanju? Vecina prirodnih suplemenata ne bi smela da se pije posto se ne zna njihov efekat, posebno u ovako neistrazenoj oblasti kao sto je azoo. Mozes vidieti po forumima da su muskarci imali losije rezultate i prilikom upotrebe profertila, proxeeda i drugih suplemenata koji inace pomazu kod smanjenog broja spermatozoida. Ishrana je jako bitna, samo neka nastavi sa zdravom ishranom. Vecina nas koji smo imali makar jedan spermatozoid u nekom trenutku smo imali uspesne operacije. U kojoj drzavi zivite? Srbija nije sigurno posto nasi lekari ne preporucuju mTESE, vec obicnu biopsiju koju oni rade

  30. #1780

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Cao i dobrodosla.
    Mi isto imamo dva spermograma / prvi nula, drugi / retki pokretni i nepokretni.
    Ja sma erovatno postavila to pitanje - nama nisu dali dijagnozu kripto pa azo nego odmah azo.
    Nadu mi je dao taj drugi spermogram da ipak ima necega.
    Planirali smo i mi da proamo jos jedan dok ne odemo u Tursku i da nam zalede ako nadju, no dobismo koronu pa sad sve stopiramo dok se ne oporavimo...
    Sto kaze Detelina - valjda ce se naci nesto cim je nekad bio neki u ejakulatu.
    I mene intersuje odakle ste kod kojih dr ste isli.
    Moj muz ima normalan fsh bizi gornjoj grnici ali je od dr Emre dobio terapiju, pa mu je fsh skocio ali je skocio i testosteron.
    Sad je i to prekunuo zbog kovida, pa me sve to malo brine ali valjda ce biti ok...
    U Srbiji se ne radi m tese...
    Ja bih da sam na vasem mestu poslal u Tursku nalaze a do tada moze mozda jos jedan spermogram da see proba da e zaledi - kod jega je to verovatno do fSh...
    Ako hocete da zaledite iz spermograma da znas da su potrebne neke analize - hlaidija ureo i mikoplazma i serologija mada ce vam to reci.

  31. #1781

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Bicesuper
    I kod mog muža najprije kripto pa poslije toga azoo. Fsh na gornjoj granici, kontaktirali smo dr Emre i čekamo njegov odgovor. Kakvu terapiju je dobio tvoj muž? Što vam je rekao dr Emre u vezi micro tese

  32. #1782

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav Detelina, mi smo se sami odlučili na prirodne dodatke prehrani. Uzimao je macu u prahu, smokve u maslinovom ulju, mumyo tablete, a od dodataka u tabletam uzimao je cink, vitamin c, omegu 3 i l-carnitin, i to kroz 6 mjeseci. Mi smo bili kod doktora u Splitu, rekao nam je da on misli da je prvi spermiogram bio neka pogreška...zamislite, a nama je to davalo nadu...neznam na temelju čega je on tako to zaključio. Mislim da nam je sljedeći korak endrokrinolog jer sa ovakvim FSHom ne želim da ide na m.tese. Mi smo iz Hrvatske, no mislim da ode idemo samo u krug, tako da nam je i Turska opcija

  33. #1783

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Star88 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav dragi moji, hvala vam na postovima koje su moje štivo već par mjeseci...naša diagnoza nakon 2 godine bezuspješnog pokušavanja i 2 spermiograma, cryptozoospermia, pa azoospermia. Ukratko sve smo saznali u 7. mjesec prošle godine. Napravili smo sve pretrage, od spermokulture, briseva, mikrodelecije, hormona i naravno spermiogram. Moji nalazi su super, dok muž ima povišen FSH...prvi nalaz 25, drugi 41, nakon 6 mjeseci uzimanja prirodnih suplemenata...Več pri prvom pregledu kod urologa savjetovan nam je m-tese. Nismo pristali na operaciju, več smo pokušali da damo još jednom spermiogram sa nadom da opet bude crypto pa da se iz ejakulata proba izolirati spermij...1.2. smo ponovili spermiogram, opet azoo...sada idemo na konzultacije kod doktora da vidimo hoće li dobiti nekakvu terapiju za smanjenje FSH. Njegova diagnoza je hipergonadnotropni hipogondaizam, neznamo razlog povečanog FSH. Probat ćemo sa terapijom, ukoliko je uopće dobije, a ako ne preostaje nam m-tese. Znam da je netko na forumu pitao da li je nekome sa dijagnozom neopstruktivne azospermije došao do spermija u ejakulatu, evo mi smo primjer, no žao mi je što odmah nismo materijal zamrzli, jer nam je to bio prvi spermogram pa nismo ni razmišljali o tome...sada se nadam da ćemo uspjeti doći opet do cryptozoospermije, samo mi nije jasno da taj FSH luduje, iz mjeseca u mjesec, iako je mm promjenio navike i prehranu, te uz suplemente pokvario FSH...ili je možda nešto drugo utjecalo na to. Želim vam svima puno sreće i zdravlja te da se vaše nade ispune. Javim se što je doktor rekao
    Zdravo i od mene, htela sam samo da ti kazem nase iskustvo. Mi smo 3x ovde u Srbiji dobili dijagnozu azospermija, a kada smo otisli kod dr.Emre dijagnoza nam je bila ta cryptozoospermia, jer su tamo drugacije obradjivali uzorak i nasli su nekoliko spermatozoida. Onda smo do sledeceg dolaska dobili da muz pije suplemente Progeny M, ostavio je pusenje, imao malo vise fizicke aktivnosti i isli smo plus na kvantnu medicinu. Kada smo sledeci put isli rekli su da se nadaju da ce ponovo nesto naci ako ne radice mTese, medjutim sledeci put su nasli ako se ne varam 40 komada i uspesno oplodili 9 embriona tako da smo izbegli operaciju. E samo kod nas je razlika nego kod svih vas, jer je uzrok nedostatak mikrodelecije na y hromozomu, sto vidim da ovde niko nema. Nas su iz Soluna upucivali na donaciju, a iz Turske smo odmah dobili 50% sanse...

  34. #1784

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    68

    Početno

    Dobar dan!
    Oprostite što pišem pod krivu temu. Vidjela sam da se privatna poruka nekome od članova ovog foruma ne može poslati ako nemam objavljen dovoljan broj postova. Koliko moram postova napisati da mogu nekome poslati privatnu poruku?
    Postavila sam pitanje na temi od dipspraksiju prije 4 mjeseca pa mi nitko ne odgovara.

  35. #1785

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Da da vi ste bili ti srecnici...
    Sad sam pokusala da izguglam taj suplment / cini mi se kao da je Turski, ne znam da li ga ima ovde...
    Milsis da je bolje sto se kod vas znao uzrok - delecija ili je to manje bitno?
    Zaboravila sam vase hormone, mada uglavnom vecini nisu bas top hormoni

  36. #1786

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Da da vi ste bili ti srecnici...
    Sad sam pokusala da izguglam taj suplment / cini mi se kao da je Turski, ne znam da li ga ima ovde...
    Milsis da je bolje sto se kod vas znao uzrok - delecija ili je to manje bitno?
    Zaboravila sam vase hormone, mada uglavnom vecini nisu bas top hormoni
    E da taj smo suplement tamo kupili mada mislim da je po sastavu slican nekim koji imaju i kod nas. Ja sam muzu davala Brevactide 1500 ja mislim 3 meseca 2xnedeljno, to nam je ovde dao dr.Bojanic a dr.Emre kaze da to sigurno ne bi davao s obzirom na uzrok, jer je kod nas ocigledno genetski. Fsh mu je bio 23 a LH 10.
    Pa ja ne znam, meni je to bio sok i mislila sam da je to gore ali ispalo je zapravo da je dobro, i dr Emre je odmah rekao da je velika verovatnoca da ce se nesto naci, jer cesto kod muskaraca sa losim spermogramom ni ne otkriju da je uzrok genetski- mislim ako muskarac ima npr oligo ni ne traze da rade tu analizu a oni zapravo isto imaju mikrodeleciju tj nedostatak tog dela hromozoma.

  37. #1787

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj babymib prvotno napisa Vidi poruku
    E da taj smo suplement tamo kupili mada mislim da je po sastavu slican nekim koji imaju i kod nas. Ja sam muzu davala Brevactide 1500 ja mislim 3 meseca 2xnedeljno, to nam je ovde dao dr.Bojanic a dr.Emre kaze da to sigurno ne bi davao s obzirom na uzrok, jer je kod nas ocigledno genetski. Fsh mu je bio 23 a LH 10.
    Pa ja ne znam, meni je to bio sok i mislila sam da je to gore ali ispalo je zapravo da je dobro, i dr Emre je odmah rekao da je velika verovatnoca da ce se nesto naci, jer cesto kod muskaraca sa losim spermogramom ni ne otkriju da je uzrok genetski- mislim ako muskarac ima npr oligo ni ne traze da rade tu analizu a oni zapravo isto imaju mikrodeleciju tj nedostatak tog dela hromozoma.
    Da, da jasno mi je.
    Imalo je na forumim slucajeva gde je sve bilo u granicama i niakvih delecija pa se nista nije naslo...
    Meni sve nadu daje to sto je na jednom spermogramu bilo nesto, mada je ovaj urolog bio skeptocna prema tome... njima valjda ako nema u desetinama miliona je uzas, a nama znaci i poneki...
    Bas sam u dilemi za te suplemente...

  38. #1788

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Da, da jasno mi je.
    Imalo je na forumim slucajeva gde je sve bilo u granicama i niakvih delecija pa se nista nije naslo...
    Meni sve nadu daje to sto je na jednom spermogramu bilo nesto, mada je ovaj urolog bio skeptocna prema tome... njima valjda ako nema u desetinama miliona je uzas, a nama znaci i poneki...
    Bas sam u dilemi za te suplemente...
    Pa iskreno ja mislim da ako si se odlucila za ove lekare onda verujes njima i radis ono sto ti oni kazu. Ako su vam dali hormone vrv znaju sto hoce sa tim da pokusaju. Prosto mislim da su daleko strucniji od bilo koga od nas i da treba imati poverenja ako je vec odluka pala na njih... nadam se da cete se brzo oporaviti

  39. #1789

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj babymib prvotno napisa Vidi poruku
    Pa iskreno ja mislim da ako si se odlucila za ove lekare onda verujes njima i radis ono sto ti oni kazu. Ako su vam dali hormone vrv znaju sto hoce sa tim da pokusaju. Prosto mislim da su daleko strucniji od bilo koga od nas i da treba imati poverenja ako je vec odluka pala na njih... nadam se da cete se brzo oporaviti
    Da, da ai su hormoni sad prekinuti... pa cekamo... ako ujem da nesto pomogne ja pitam onda sta je. ali sam uvek za konsultaciju sa dr jer ipak ce nas on kroz ovo voditi.

  40. #1790

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Star88 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav Detelina, mi smo se sami odlučili na prirodne dodatke prehrani. Uzimao je macu u prahu, smokve u maslinovom ulju, mumyo tablete, a od dodataka u tabletam uzimao je cink, vitamin c, omegu 3 i l-carnitin, i to kroz 6 mjeseci. Mi smo bili kod doktora u Splitu, rekao nam je da on misli da je prvi spermiogram bio neka pogreška...zamislite, a nama je to davalo nadu...neznam na temelju čega je on tako to zaključio. Mislim da nam je sljedeći korak endrokrinolog jer sa ovakvim FSHom ne želim da ide na m.tese. Mi smo iz Hrvatske, no mislim da ode idemo samo u krug, tako da nam je i Turska opcija
    Nemoj da tako posmatras. Sanse da pronadju su iste, ako ne cak i vece nego kod muskaraca koji imaju normalan fsh. Procitaj rad:

    Predictive factors of successful microdissection testicular sperm extraction

    To je pisao Peter Schlagel, on prvi kaze da nije kontraindikacija visok fah. Obavezno posetite i endokrinologa, ali nadji nekog ko se bas bavi sterilitetom....ovde kod nas u Srbiji je Svetlana Vujovic najbolja.

  41. #1791

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Bicesuper
    I kod mog muža najprije kripto pa poslije toga azoo. Fsh na gornjoj granici, kontaktirali smo dr Emre i čekamo njegov odgovor. Kakvu terapiju je dobio tvoj muž? Što vam je rekao dr Emre u vezi micro tese
    Nama je dr Emre rekao da idemo na microtese ali da ce pre toga da nam proveri spermogram. Nama nisu dali dijagnozu cripto vec odmah azzo i isti slucaj kao kod druge devojke, kad smo pitali pa na jedno je bilo nekoliko, on kao pa to je upitno... Jos je rekao da je gore sto je na jednom bilo jer to onda znaci da nije opstruktivna vec neopstruktivna, koja je gora.
    Ja i dalje ne znam kako oni utvrdjuju koja je...
    Dr Emre nam je posle nekoliko razgovora dao klomid, da moj muz proba, svaki drugi dan pola tablete.
    Za dve nedelje da proveri hormone - fsh je bio visi ali je i testosteron bio visi...
    Rekao je da nastavi.
    Sad nas je potpuo ova korona poremetila, rekao je da prekine hormone pa da kad ozdravimo uradimo ponovo hormone p da vidimo za dalje.
    Meni zao bilo, ispada da je za bezveze pio, ali dobro, provericemo ponovo hormone pa cemo videti sta dalje.
    Iskreno dr Emre nije bio za neku terapiju ali je posle rekao ajde da probamo...

  42. #1792

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Star88 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav Detelina, mi smo se sami odlučili na prirodne dodatke prehrani. Uzimao je macu u prahu, smokve u maslinovom ulju, mumyo tablete, a od dodataka u tabletam uzimao je cink, vitamin c, omegu 3 i l-carnitin, i to kroz 6 mjeseci. Mi smo bili kod doktora u Splitu, rekao nam je da on misli da je prvi spermiogram bio neka pogreška...zamislite, a nama je to davalo nadu...neznam na temelju čega je on tako to zaključio. Mislim da nam je sljedeći korak endrokrinolog jer sa ovakvim FSHom ne želim da ide na m.tese. Mi smo iz Hrvatske, no mislim da ode idemo samo u krug, tako da nam je i Turska opcija
    Mnogima sa visokim FSH su nasli
    A ima primera gde je sve bilo u granicama pa nista.
    Iskreno ja ovih par devojak sto znam da su uspele, svaki muskarac je imao visi fsh.
    Ja se ca zabrinula sto moj nema visok.
    Tako da bez brige...

  43. #1793

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je dr Emre rekao da idemo na microtese ali da ce pre toga da nam proveri spermogram. Nama nisu dali dijagnozu cripto vec odmah azzo i isti slucaj kao kod druge devojke, kad smo pitali pa na jedno je bilo nekoliko, on kao pa to je upitno... Jos je rekao da je gore sto je na jednom bilo jer to onda znaci da nije opstruktivna vec neopstruktivna, koja je gora.
    Ja i dalje ne znam kako oni utvrdjuju koja je...
    Dr Emre nam je posle nekoliko razgovora dao klomid, da moj muz proba, svaki drugi dan pola tablete.
    Za dve nedelje da proveri hormone - fsh je bio visi ali je i testosteron bio visi...
    Rekao je da nastavi.
    Sad nas je potpuo ova korona poremetila, rekao je da prekine hormone pa da kad ozdravimo uradimo ponovo hormone p da vidimo za dalje.
    Meni zao bilo, ispada da je za bezveze pio, ali dobro, provericemo ponovo hormone pa cemo videti sta dalje.
    Iskreno dr Emre nije bio za neku terapiju ali je posle rekao ajde da probamo...
    Mi smo na 4 spermiograma imali po nekoliko spermija i 2 spermiograma čista nula.
    Javio nam se dr Emre i kaže da bi isto najprije provjerio spermiogram a kasnije micro tese ako bude potrebno. Terapiju nije spominjao, pitao je da li želimo ići paralelno na icsi i micro tese.
    Sad smo ga pitali još neka pitanja i čekamo odgovor pa ćemo vidjeti što dalje.

  44. #1794

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    33

    Početno

    Bicesuper, kod opstruktivne azoo problem je tehnicke prirode, spermiji se proizvode, ali iz nekog razloga ne idu van, i kirurskom ekstrakcijom se lako pronađu, obično je i hormonska slika u redu. Neopstruktivna je puno gora, povišen fsh i lh ukazuju da nema proizvodnje spermija, često je i neki popratni problem u pitanju, kod mm je to npr dvostruko manji testisi, atrofični i nisu spusteni do kraja. Kod njega je naprimjer fsh 62, a s obzirom da nema problema s donacijom, mi smo se odlucili tim putem krenuti. To je otprilike sve sto ja znam o tome

  45. #1795

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Anna1989 prvotno napisa Vidi poruku
    Bicesuper, kod opstruktivne azoo problem je tehnicke prirode, spermiji se proizvode, ali iz nekog razloga ne idu van, i kirurskom ekstrakcijom se lako pronađu, obično je i hormonska slika u redu. Neopstruktivna je puno gora, povišen fsh i lh ukazuju da nema proizvodnje spermija, često je i neki popratni problem u pitanju, kod mm je to npr dvostruko manji testisi, atrofični i nisu spusteni do kraja. Kod njega je naprimjer fsh 62, a s obzirom da nema problema s donacijom, mi smo se odlucili tim putem krenuti. To je otprilike sve sto ja znam o tome
    Znam da se kod opstruktivne proizvode ali ne mogu da izadju, ali ne znam kojim pregledom oni to utvrde stoprocento.
    Da li ste vi pokusali mtese ili neku terapiju

  46. #1796

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    33

    Početno

    To se ja mislim punkcijom odredi, vecinom u takvom slucaju odmah punkcijom nadu kvalitetne spermije. Ne, mi nismo isli na mtese jer nema smisla, odlucili smo se odmah za donaciju kad su nam pojasnili nalaze, jedan od razloga je i moja endometrioza koja mi jede jajnike nazalost pa zelimo ici sigurnijim i kracim putem.

  47. #1797

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da se kod opstruktivne proizvode ali ne mogu da izadju, ali ne znam kojim pregledom oni to utvrde stoprocento.
    Da li ste vi pokusali mtese ili neku terapiju
    Ultrazvukom se utvrdjuje da li ima neka opstrukcija u kanalima.

  48. #1798

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Detelina prvotno napisa Vidi poruku
    Ultrazvukom se utvrdjuje da li ima neka opstrukcija u kanalima.
    Pa to deluje jedino logicno, hvaa Detelina.
    Radio je moj muz ultrazvuk... zat je mene i zacudilo sto ovaj nije bio izricit koja je vrsta.
    Rekao je je neopstruktivna jer u jednom spermogrami ima neki speratozoid...
    A kad sam rekla pa onda ce se naci neki, on kao pa uzeo bi sa rezervom taj spermogram...
    Citala sam malo clanak onaj, nije mi zgodno bas nisam vrh u engleskom a i sitna mi slova... sutra cu lepo natenane.
    Htedoh da pitam , da li ste vi radili inhibinb?
    Vidim da to ne traze a cula sam i citala da je on dosta vazan

  49. #1799

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Anna1989 prvotno napisa Vidi poruku
    To se ja mislim punkcijom odredi, vecinom u takvom slucaju odmah punkcijom nadu kvalitetne spermije. Ne, mi nismo isli na mtese jer nema smisla, odlucili smo se odmah za donaciju kad su nam pojasnili nalaze, jedan od razloga je i moja endometrioza koja mi jede jajnike nazalost pa zelimo ici sigurnijim i kracim putem.
    Nek vam je sa srecom draga ana...
    Ja uvek mislim da ima smisla, ali verujem da ste doneli pravu odluku

  50. #1800

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to deluje jedino logicno, hvaa Detelina.
    Radio je moj muz ultrazvuk... zat je mene i zacudilo sto ovaj nije bio izricit koja je vrsta.
    Rekao je je neopstruktivna jer u jednom spermogrami ima neki speratozoid...
    A kad sam rekla pa onda ce se naci neki, on kao pa uzeo bi sa rezervom taj spermogram...
    Citala sam malo clanak onaj, nije mi zgodno bas nisam vrh u engleskom a i sitna mi slova... sutra cu lepo natenane.
    Htedoh da pitam , da li ste vi radili inhibinb?
    Vidim da to ne traze a cula sam i citala da je on dosta vazan
    Najlakse je reci da je to bila greska sto su nasli...svasta, ili vidis ili ne, po meni tu ne moze da se pogresi.
    Jesmo, radili smo inhibin b. Ako se dobro secam vrednost je bila 38, sto je dosta ispod donje granice...mislim da je donja granica bila 70. U tom periodu sam nasla i rad gde su poredili vrednosti inhibina, zapremine testisa i vrednosti fsh i na osnovu njih davali predilciju da li ce se pronaci nesto i kolika je sansa. Ako nadjem i taj rad posacu da imate svi. Posle sam i sa Emreom malo o tome diskutovala. I on je stava da povisen fsh ne mora da znaci da nema nista.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •