Stranica 1 od 45 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno "azoo statistika" 2

    Dragi svi,

    koji ste se suočili s dijagnozom azoospermie, nekom graničnom ili sumnjom na nju...otvaram vam novu temu jer nam stara ima već puno stranica.


    Molim vas da je nastaviti držati na edukativnoj i informativnoj razini, kao što je većinom bila i do sada. Izbjegavajte maximalno vibranje i chatanje.

    Sretno

    STARA TEMA

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    145

    Početno

    Evo da pocnemo novu temu sa pozitivom.
    Imamo 4 embrija i sutra idem na transfer(3. dan)
    Dva embrija su sa 5 celija, jedan je sa 4 i jedan sa 2.
    Embrilog predlaze da se vrate 3 dobra, ali otom potom, sutra ce mo se dogovoriti.
    Sta vi mislite?

  3. #3
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    zašto baš mi pa to je super vijest!!možda je najbolje da poslušaš embriologa, ali ako misliš da je to previše mogla bi vratiti dva, dva ostaviti..
    kako je tm podnio micro tese ovaj put?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    cure imam jedan prijedlog posto je otvorena nova tema , a prvenstveno zbog novih cura (nazalost kojih ce biti) koje ce traziti informacije. da grupisemo koliko je to moguce sta je ko uradio . tj da ukratko svako napise osnovne stvari npr kakvi su hormoni , nalazi i onda ko je kakvu terapiju koristio i kakvi su rezultati terapije.
    mislim da bi to bilo od pomoci onima koji su napocetku , a da ne moraju listati predhodnu temu azostatistike .

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Ćao. Nova sam na forumu i ne znam kako tačno da postavljam pitanje. Mm je uradio spremogram i prvo nula. Sutradan ponovio i tad pisalo viđeni retki pokretni i retki nepokretni... meni to dalo neku nadu da ima bar neki.
    Utolog kaže biopsija, ja nikako čitajući sva iskustva. Uradilo smo hormone FSH, prolaktin, lh i testosteron, samo je prolaktina malo povišen 335.
    Vidim da se piše i o estradiolu i inhibinu...
    Dajte neki savet...
    da li ako se nađe na spermogramu i jedan spermatozoid to može biti azospermija... da li ima priča da su svi hormoni bili u redu.
    Dosta am čitala vidim da uglavnom ima loš razultat hormona većina... dajte savet neki

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav, evo i ja sam nova i ne znam od kud početi. Za početak jedno veliko HVALA svima koji su pisali iskustva, dali nadu i smjernice, ovo je prava mala edukacija. Kod mm su vrijednosti hormona u normali, kariotip i mikrodelecije također. Ako kariotip i mikrodelecije niste napravili još i to napravite. Nakon iščitanog foruma pala je odluka da ćemo se uputiti u Tursku, samo nismo odlučili koji doktor i točan termin. Na instagramu sam postavila pitanje dr. Emreu sa ukratko dosadašnjim nalazima, samo mi je rekao da odemo napravit spermiogram u pouzdanu kliniku (napisala sam da smo iz RH i da je mm napravio 3 s grama). Taj odg mi djeluje kao da se nagledao slučajeva aljkavosti naših "stručnjaka". Ta komunikacija i otvorenost na društvenim mrežama me oduševljava.
    Dr. Tansela, ovdje ga svi hvale, a pratim i rad dr. Celalettin Perru, kojeg se na ovom forumu najmanje spominje. Najviše me zanima ima li netko iskustva sa dr. Perru. Eto nama je "samo" preostalo izabrati doktora i krenuti u avanturu.
    Također zanima me je li netko išao u Acidem kliniku u RH kao prvi korak u liječenju u Turskoj?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Mislim da ste u boljoj situaciji nego većina. Za službenu dijagnozu potrebna su tri testa koja potvrđuju azoospermiju. S obzirom da se nešto našlo jednom i hormoni su dobri sigurno bi vam nešto našli na biopsiji. U međuvremenu neka muž pazi par stvari, uzima vitamin E, kurkumu, orašaste plodove, a biopsije se ne trebate bojati s obzirom na ono što sam maloprije napisala. Samo pametno odlučite gdje ćete te sve postupke raditi. I ne gubite vrijeme nadajući se prirodnoj trudnoći i plakanjem, to vam samo odmaže. Vrijeme vam je najgori neprijatelj jer se kako vrijeme prolazi ta trenutna situacija koja ipak dava nadu (bar znate da će na mTESE izvući spermatozoide) može pogoršati. Mislim da npr. čekate tipa 2 godine.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ste u boljoj situaciji nego većina. Za službenu dijagnozu potrebna su tri testa koja potvrđuju azoospermiju. S obzirom da se nešto našlo jednom i hormoni su dobri sigurno bi vam nešto našli na biopsiji. U međuvremenu neka muž pazi par stvari, uzima vitamin E, kurkumu, orašaste plodove, a biopsije se ne trebate bojati s obzirom na ono što sam maloprije napisala. Samo pametno odlučite gdje ćete te sve postupke raditi. I ne gubite vrijeme nadajući se prirodnoj trudnoći i plakanjem, to vam samo odmaže. Vrijeme vam je najgori neprijatelj jer se kako vrijeme prolazi ta trenutna situacija koja ipak dava nadu (bar znate da će na mTESE izvući spermatozoide) može pogoršati. Mislim da npr. čekate tipa 2 godine.
    Hvala puno na odgovorima. Svakako smo planirali da u najkraćem periodu odemo u Tursku. Kontaktirali smo i dr Emre i dr Tansela mada sam ja pre za dr Emre i rekao je da je razlog verovatno nizak testosteron a visok FSH iako su u ref vrednostima ovaj je na donjoj a ovaj na gornjoj granici ali da on ne bi davao hormonsku terapiju. Da uradimo mikrofeleciju i karotip i da mu se javimo da vidi da li smo kandidati za mtese... ponovicemo možda spermogram mada se iskreno plašim. Šta se vidi iz tih hromozoma - verovatno da li je nešto genetski mada sam shvatila da iako nije bas dobro ima nađe, tako mi je napisala devojka ne jednom forumu.
    Ako odemo na mtese da li se ja pripremam za oplodnju ili se zamrzava? Pišite šta god da znate bas mi puno znaci kao i svima drugima verovatno...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala puno na odgovorima. Svakako smo planirali da u najkraćem periodu odemo u Tursku. Kontaktirali smo i dr Emre i dr Tansela mada sam ja pre za dr Emre i rekao je da je razlog verovatno nizak testosteron a visok FSH iako su u ref vrednostima ovaj je na donjoj a ovaj na gornjoj granici ali da on ne bi davao hormonsku terapiju. Da uradimo mikrofeleciju i karotip i da mu se javimo da vidi da li smo kandidati za mtese... ponovicemo možda spermogram mada se iskreno plašim. Šta se vidi iz tih hromozoma - verovatno da li je nešto genetski mada sam shvatila da iako nije bas dobro ima nađe, tako mi je napisala devojka ne jednom forumu.
    Ako odemo na mtese da li se ja pripremam za oplodnju ili se zamrzava? Pišite šta god da znate bas mi puno znaci kao i svima drugima verovatno...
    Nemas cega da se plasis, evo mi smo retki na ovom forumu koji su imali mikrodeleciju y hromozoma, na azfc regionu- i uspeli smo da pronadjemo spermatozoide bez microTESE. Znaci vi sigurno nemate mikrodelecije na druga dva regiona( azf a i b-oni su zeznuti ali za njih je nemoguce da su pronadjeni spermatozidi tako da to zaboravi). Mene je prestarvilo to saznanje jer sam tek na stranim sajtovima uspela da nadjem nesto o tome, kod nas sam retko gde nasla uopste te slucajeve, tako da zato i pisem jer mogu sigurno bar nekome da pomognem.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Ninilana je u pravu. Nemojte da gubite vreme, ako imate mogucnost idite pravo na vto/icsi, dovoljan je i samo jedan spermatozid da se nadje koji moze da se upotrebi. I mi smo bili takav slucaj...ali smo cekali i dosli u situaciju da su se i hormoni poremetili i da smo morali na mTESE.

  11. #11
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Boss,

    super ideja. Tebe pratim na drugoj temi i vidim da momci rastu kako treba. Samo nek tako nastave. Čim stignem napisaću info o našem slučaju. Takođe ne bi bilo loše napisati i podatke o klinikama u kojima se liječe parovi sa azoospermijom. Možete navesti cijene i kontakt podatke.

    Poseban pozdrav za cure koje su prošle godine u ovo doba bile u Sarajevu. Proleti nam godinu dana

    Ipak, uvijek ću vas se rado sjećati, sve je bilo lakše uz vas

  12. #12
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    informacije o klinikama u kojima se liječite, kontakt i cijene, bilo kakav info svakako je ovdje poželjan
    a i koristan. Pogotovo parovima s azoospermijom koji tek kreću u liječenje
    hvala
    Posljednje uređivanje od amazonka : 07.12.2013. at 14:48

  13. #13
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Drage moje,

    ja ću napisati podatke o klinikama sa kojim sam kontaktirala, a vi me ispravite ako je došlo do promjena u međuvremenu.
    Takođe bi bilo dobro da napišete podatke o klinikama u Sloveniji, Hrvatskoj i Srbiji.

    Klinike u Bosni i Hercegovini

    BiH IVF Centar
    Adresa: Garovci bb, Sarajevo BiH
    Tel: +387 33 420 194
    e-mail: bih_ivf@bahceci.com
    www. bahceci.com
    urolog: Emre Bakircioglu
    Za ovu kliniku je važno napomenuti da jedina u našem regionu obavlja micro tese.
    Cijena micro tese je bila oko 1.250 EUR (cijena u decembru prošle godine).
    Spermiogram: 50 EUR
    Cijena ICSI (bez lijekova) je bila 2000 EUR (cijena u decembru prošle godine.
    Ako je došlo do promjene u cijenama javiće se djevojke koje se u skorije vrijeme bile u klinici.

    Jinemed – Euromedical Sarajevo
    Adresa: Gradačačka bb, Čengić vila – Hrasno
    Tel: +387 33 712 790
    e-mail: info@euromedical.ba
    www.euromedical.ba
    urolog: Serdar Erkan
    Navodno rade micro tese – cijena koju su naveli prošle godine je bila 750 EUR.


    Klinike u Češkoj:

    Prague Fertility Centre
    Adresa klinike:
    Prag, Milady Horákové 386/63 17000 Praha 7
    Liječnici:
    Sonja Lazarovska MD.,
    Alena Košťáková MD.,
    Martina Stevikova, MD.
    Embriolozi:
    Daniel Hlinka MVD., PhD.
    Koordinatorice:
    Mirna Turčinović (Hrvatska, Slovenija): mirna@pragueivf.cz, +420 725 122 077
    Danica Vignjević (Srbija, Crna Gora, Makedonija, BiH): vignjevic@pragueivf.cz, +420 602 707 483
    E mail: info@pragueivf.cz
    Radi se Mesa/tese cijena oko 1000 EUR (sa uključenom anestezijom)
    IVF + donacija sperme: oko 2800 EUR (bez lijekova)



    SANATORIUM PRONATAL
    Na Dlouhé mezi 4 / 12
    Praha 4 – Hodkovičky
    147 00
    tel.:261 711 606
    fax:261 711 585
    www.pronatal.cz

    LIJEČNICI:

    Doc dr T. Mardešić e-mail: pronatal@mbox.vol.cz

    KONTAKT OSOBA:
    Ksenija Medved i Marina Mišković - pronatal@pronatal.cz

    Radi se Mesa/tese cijena oko 1000 EUR (sa uključenom anestezijom)
    Donacija sperme – cijena 200 EUR
    ICSI oko 2500 EUR (cijena bez lijekova)

  14. #14
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    mi- azoospermia i retrogradana ejakulacija
    svi nalazi uredni,hormoni,kariotipi,mikrodelacije..sve ok
    mm nije koristio nikakve terapije..
    obavili biopsiju na Rebru, materijal se čuva na medicinskom fakultetu u Zg, postupak čekamo na Petrovoj..

    Za Hrvatsku ,što se tiče Rebra za informacije i bijopsiju zovite na 01/2367-132 sestra Ružica, to je urološka ambulanta, a sami zahvat radi dr. Maja Bernart-ona je androlog ili dr.Hauptmann, on je urolog, oni onda surađuju sa labaratorijem na Petrovoj..

    Na Sv. Duhu moze sve obaviti. Imaju odjel humane reprodukcije, biologa i urologe koji rade biopsiju s mogucnosti kriopohrane. I genetska se tamo moze analizirati,SD Ambulanta za liječenje steriliteta
    radno vrijeme: ponedjeljak-petak od 08.00 do 16.00 sati
    predbilježbe na telefon: 01/3712109 od 13,00 do 15,00 sati

    Za VV nemam info, mislim da će to Rominka znati..
    svima!!

  15. #15
    postoji nada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    HR.
    Postovi
    298

    Početno

    Pozdrav curke, stare i nove!!!
    Vidim da ima novosti od kad nisam bila na ovoj nasoj temi.
    Alma_itd, tvoj ljepotan je predivan,raste ,bas je frajer ,uvjek mi je drago vidjet novu sliku od B ,cudo malo
    Zasto_bas mi sretno,bit ces u mojim molitvama,nakon uspjesne micro-tese ,i dobivenih embria, nek bude i trudnoca napokon,da se svi veselimo svama, zasluzili ste.
    Sos15.,na danasnji dan prosle godine bilo je tesko,grc u zelucu,mucnina,strah,operacija i na kraju negativan nalaz u Sarajevu ,ali ipak divno je bilo sto smo jedni drugima bili podrska,i sve cure koje su nas pratile ,strasno je puno znacilo , hvala svima.
    Curke nek vam sljedeca godina donese puno srece svima, put koji si odaberete kojim cete ici nek vas dovede samo do jednog cilja.
    Evo ja vam iskreno kazem ,kako smo mi prihvatili ovaj kriz zivota koji smo dobili, sve je krenulo na bolje,sretni smo ,uspjesni i zadovoljni zivotom,radujemo se Bozicu, novoj godini kao nikad prije i zdravi smo hvala Bogu.,nista vise nepokusavamo ,jel nakon micro-tese,nemamo niti sto probati.,ipak u nasim srcima postoji velika nada i vjera da ce nam se dogoditi Bozje cudo, i zbog toga vjerujem da imamo poseban mir u srcu i radost prema svakom novom danu.

    Pozdrav drage moje, pratit cu vas !!
    Posljednje uređivanje od postoji nada : 09.12.2013. at 09:23

  16. #16
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    postoji nada kad sam vidjela da je podignuta tema pomislila sam kako je nekome sreća ipak došla, i došla je iako na neki drugi način. Žao mi je da odustajete, ali vi najbolje znate... Sretno dalje!

  17. #17
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Postoji nada,

    baš kao što si napisala. Prošle godine na ovaj dan bilo je mnogo strepnje, bola, suza, ali sve je to iza nas. Ostalo je sjećanje, ali koliko na tugu, toliko i na divne ljude koje sam upoznala tih dana. Drago mi je pročitati da ste se pomirili sa činjenicom i nastavili dalje. Znam da je to zahtjevalo mnogo snage i ljubavi. Uspjeli ste u tome i to pokazuje koliko ste hrabri i posebni. Mada se to vidjelo i u Sarajevu.
    Nadam se da ćemo svi naći način da se pomirimo sa sudbinom i nađemo unutrašnji mir.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    38

    Početno

    Mi smo konačno krenuli sa pripremama za postupak, odlučili se za Prag, pa bi mi trebala neka iskustva. odgovorili su mi da rade mesa postupak, ne znam da li je to isto što i micro tesa
    Ivy čestitam, nadam se da će i ostale žene da krenu istim putem

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    145

    Početno

    Citiraj vesnam prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo konačno krenuli sa pripremama za postupak, odlučili se za Prag, pa bi mi trebala neka iskustva. odgovorili su mi da rade mesa postupak, ne znam da li je to isto što i micro tesa
    Ivy čestitam, nadam se da će i ostale žene da krenu istim putem
    Cao Vesna,
    Mesa postupak nije isto sto i Micro Tese. Mesa se koristi za obstruktivnu azospermiju. Iglom se izvlace spermatozoidi i mnogo je bezbolnije od Micro Tese.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    38

    Početno

    Citiraj zasto_bas_mi prvotno napisa Vidi poruku
    Cao Vesna,
    Mesa postupak nije isto sto i Micro Tese. Mesa se koristi za obstruktivnu azospermiju. Iglom se izvlace spermatozoidi i mnogo je bezbolnije od Micro Tese.
    Hvala draga, valjda će nešto naći i tako, sva sam nešto optimistična

  21. #21
    postoji nada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    HR.
    Postovi
    298

    Početno

    zasto_bas_mi ,od srca sretno,puno

    svi ostali borci, drzite se i borite

  22. #22
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Drage cure, pratim vas već godinu dana, otprilike od famoznog prosinca u Sarajevu prošle godine. Divno je vidjeti koliko ste hrabre i koliko ste podrška jedne drugima, a prije svega podrška svojim polovicama. Poručujem onima koje su izgubile nadu da izdrže, pokušavajte sve što vam je na raspolaganju, jednog dana ćete uspijeti, dobit ćete obitelj koja je vrijedna svega ovoga.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    220

    Početno

    pozzz svima muz i ja se takodjer borimo sa azoospermijom vec godinu i pol, problem je sto su kod mog muza svi nalazi uredni a spermica nema, zanima me zna li tko koliko se ceka na red da se dodje na Rebru na biopsiju, bili smo vec na jednom pregledu i zbog strajka je sve bilo stalo sada cekamo odgovor kada bi mogli na biopsiju...

  24. #24
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    Lady555 najbolje ih je nazvati, ali tesko prije blagdana..relativno je to koliko se čeką, uvijek nesto...ili čekas nalaz, ili dok se vrate s godisnjeg,ili sa strajka...oduzi se sve to... kod koga ste bili na pregledu?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    63

    Početno

    Evo i mi da se predstavimo... Kod mm azoo je posledica hemoterapije, tumor testisa! Izborio se sa svim tim strasnim stvarima i sada nova borba! On je hrabar, jak, sta je sve preziveo divim mu se... Sada 10 god posle preboljene bolesti suocavamo se sa sterilitetom, ali ovoga puta nije sam i zajedno pobedjujemo!! Prva klinika koju smo posetili je Genesis iz Novog Sad, nista specijalno i bojim se da nam ne mogu puno pomoci, mada nam je dr davala puno nade, ali me je razocarala njena kontatacija da je azoo posledica hrane, zagadjenost itd... A njegov urolog nam je rekao da je to posledica hemoterapije i nicega drugog, i da dobro sakupimo informacije i donesemo odluku gde cemo da idemo u postupak, jer je slucaj dosta tezak. Tako da smo se opredelili za Sarajevo jer citajuci ovaj forum sam shvatila da necu da gubimo vreme na biopsiju ili drugo, vec pravac microtese! Pre microtese uzima spermhope, tako da cemo sacekati par meseci pre postupka! Inace visok mu je FSH 26, testesteron na donjoj granici, sve ostalo ok!
    Devojke uz vas sam i pratim sva desavanja sa Foruma...i da sve jednog dana budemo mame!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj lucija85 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mi da se predstavimo... Kod mm azoo je posledica hemoterapije, tumor testisa! Izborio se sa svim tim strasnim stvarima i sada nova borba! On je hrabar, jak, sta je sve preziveo divim mu se... Sada 10 god posle preboljene bolesti suocavamo se sa sterilitetom, ali ovoga puta nije sam i zajedno pobedjujemo!! Prva klinika koju smo posetili je Genesis iz Novog Sad, nista specijalno i bojim se da nam ne mogu puno pomoci, mada nam je dr davala puno nade, ali me je razocarala njena kontatacija da je azoo posledica hrane, zagadjenost itd... A njegov urolog nam je rekao da je to posledica hemoterapije i nicega drugog, i da dobro sakupimo informacije i donesemo odluku gde cemo da idemo u postupak, jer je slucaj dosta tezak. Tako da smo se opredelili za Sarajevo jer citajuci ovaj forum sam shvatila da necu da gubimo vreme na biopsiju ili drugo, vec pravac microtese! Pre microtese uzima spermhope, tako da cemo sacekati par meseci pre postupka! Inace visok mu je FSH 26, testesteron na donjoj granici, sve ostalo ok!
    Devojke uz vas sam i pratim sva desavanja sa Foruma...i da sve jednog dana budemo mame!


    Zdravo Lucija. Da li mi mozete napisati, sta ste postiglu do sada sto se tice vaseg slucaja ? Moj suprug takodje ima azoo. Fsh 27, Lh povisern , sve ostalo uredu. Hvala unapred. Nova sam clanica, nadam se da cu se snaci na ovom forumu.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    evo da pokusam ukratko napisati sta smo mi prosli
    azoospermija sa leukocitima u ejakulatu
    hormoni normalni LH 6,5 ( 1,7-8,6)
    FSH 2,1(1,5-12,4)
    prolaktin 144 (86-324)
    testosteron 8,42 (2,8-8)
    kariotip uredan
    svi brisevi sterilni
    ma uradili sve moguce analize i sve je ok nema uzroka azoospermije

    radili punkciju ili tesa i nasli 4 ili 5 komada nezrelih mrtvih i deformisanih
    koristili 7 mjeseci ortomol fertil plus nikakvih promjena isto stanje
    koristili 4 mjeseca 3 * sedmicno menopur opet azospermija i poslije terapije radjena tesa tj punkcija i nasli opet nesto spermatozoida al isto nezreli , morfoloski losi nisu mogli oploditi nijednu jajnu celiju.
    poslije menopura samo smo jos uz dijagnozu azoospermia dodali dijagnozu i hipospermia tj volumen spao na 0,2 do najvise 0,8 i takva je situacija i dan danas.
    nakon svega toga odlucili smo se na biopsiju kao zadnju stvar poslije koje bi zavrsili sa ovom pricom i ako ne uspije okrenuli bi se najvjerovatnije donaciji.
    najvise iz finansijskih razloga a i po preporuci odlucili smo se za sloveniju dr res u postojnoj ( kod njega je TESE 200 evra ) , isli smo sa razmisljanjem ako bude se sta naslo naci ce se i u sloveniji i u ceskoj i u sarajevu a ako ne bude nista djaba nama neznam gdje da odemo , a ovo nam je bila najjeftinija varijanta.
    dr res je radio biopsiju pod lokalnom anastezijom , uzeo je dva velika uzorka sa desnog testisa i nasao spermatozoide al opet jako lose morfologije , izabrali su najbolje za oplodnju i samo dva spermatozoida su uspjela da oplode jajnu celiju , i ta dva spermatozoida sto su uspjela da oplode sad udaraju i cekaju 2014 da izadju vani i da jednom za sva vremena zavrsimo za azospermiom.
    i na kraju nismo uspjeli otkriti uzrok niti izlijeciti azoospermiju al smo barem uspjeli ostvariti svoj cilj .

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    20

    Početno

    Prekjučer je MM urađena biopsija u Mariboru. Išli smo bez nade, ovaj put stvarno bez imalo nade. Kako nam ni Dr.Vlaisavljevic nije davao nikakve šanse, a nalazi hormona dva dana prije biopsije gori nego ikad ( FSH 36, testosteron malo ispod granice /inače u granicama normale/), ja sam mužu savjetovala da odustane. Htjela sam ga poštedjeti još jedne operacije i razočaranja...
    Operacija je trajala malo više od pola sata. Prije nego je MM dovezen u sobu, došao je dr. Reljić (koji je radio biopsiju) i pozvao me. Očekivala sam "nažalost ništa...", ali kad je dr. rekao da su vidjeli spermije i da će biti nešto za postupak...ostala sam šokirana pozitivno (srce mi je bilo puno, a ne sjećam se kad je bilo).
    Naravno, trebaju još doći histološki nalazi za cca. 20 dana i onda nadam se postupak.
    Ovaj slučaj vam govori da se i nakon karcinoma, kemoterapije, upale gušterače i ostalog...koji spermić može naći.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    334

    Početno

    Evo ukratko i naše situacije..
    Od 12.2011.g urađena 4 spermiograma, na svima sve 0, samo na drugom navodno pronađen 1 nepokretni nepravilni spermatozoid ( kažem navodno, jer je reakcija dr. s VV bila kad je vidio da je sg rađen u Os - ah u Osijeku!)...
    hormoni LH 4,72 (1,0-5,3)
    FSH 14,13 (1,3-8,1)
    prolaktin 158 (38-337)
    E2 300 (55-173)
    testosteron ukupni 28,32 (9,3-35)
    testosteron slobodni 42,07 (31-147 za muškarce 20-39god)

    Kariotip uredan muški
    mikrodelecije y kromosoma nisu utvrđeni
    leukocita nema..
    TESA - nema stanica spermatogeneze ni spermija, samo Sertolijeve stanice

    slijedi TESE na sv. Duhu...

    I da napomenem, koristio je matičnu mliječ, med s orašastim plodovima, vitamine...međutim nije ništa pomoglo...
    još uvijek neznamo što je uzrok azoospermiji, postoje neka nagađanja da je utjecalo što je mm-u kao dijetetu od nekih 7-8 godina liječena upala limfnih čvorova(dobio je preko 30 injekcija), a na kraju se pokazalo da je prebolio upalu pluća u bolnici... i jedan testis mu je mobilan.. al sve su to nagađanja...mislim da nikad nećemo saznati pravi uzrok...

  30. #30
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Situacija kod nas - azoo. Svi nalazi su ok, osim famoznog fsh koji je 45 i testosterona koji fali. Punkcijom pronadjene samo Serolijeve i to je to...u skoro 9 godina borbe uspjeli smo otici na samo jedan postupak u Prag sa donorom, i rezultat je bio biokemijska. Kod nas smo odmah bili otpisani, a sve tako sporo traje. Mislili smo ici na biopsiju na Rebro, ali nemamo vremena za njihovo navlacenje, tako da mislim da cemo za Sarajevo da imamo konacan rezultat, a onda ovisno o njemu ili opet Sarajevo ili Prag.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    145

    Početno

    Sto se tice nalaza, ista situacija poput Romanike. Sertolijeve celije sa visokim FSH-om(49 zadnji, a poceo sa 25).
    Iza nas 1-TESE, 2-Micro TESE & 2 IVF-a.
    Cekamo rezultat zadnjeg IVF-a, kad su vracena 3 embrija.
    Zivimo u Kanadi, pa ako ima nekoga odavde nek se javi na PP, postala sam strucnjak do sada, valjda nekome mogu biti od pomoci.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    363

    Početno

    Kod nas uzrok azoospermije Klineferterov sindrom (mozaični). Prvi spermogram azoo, drugi cryptospermia, treći i četvrti azoo. Rađena Micro tese, materijal zaleđen, poslije odmrzavanja nađena 3 spermatozoida, oplođene 3 js, dobili jedan embrij, beta negativna.

    Veliki pozdrav svim curama i njihovim muževima koji su mi bili beskrajna podrška prije godinu dana u jednom od najtežih trenutaka u mom životu.

    Zašto baš mi kako se osjećaš, kada radiš betu? Nadam se da ćeš dobiti najljepši novogodišnji poklon

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Aboni, klinefelter mozaicizam ste otkrili na karioramu? Ima li tm neke simptome osim azoo? Kako klinefelter utjece na hormone?

  34. #34
    postoji nada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    HR.
    Postovi
    298

    Početno

    Evo ukratko i od nas! Neopstruktivna azoospermija vec 10.godina. Punkcija na Vuk.Vrh.pokazala samo sertolijeve stanice. Fsh od 22-27.poslje tesiceve terapije pogorsao se 34-38, lh.malo povisen ,testosteron uredan i to je ono sto je doktor u Sarajevu davao najvise nade bas zbog testosterona sto je uredan.Uzv testisa uredan,kariogram i microdelecye bez mutacija ok.,
    prosle godine vidi se u mom potpisu prosli smo micro-tese rezultat negativan,nista nije pronadeno .
    Odustali od svega ,prihvatli stanje kakvo je i sretni smo jako.,drzi nas nada da cuda postoje i dogadaju se pa ga cekamo....

    aboni76 ,tako mi je drago da si se javila,dugo te nije bilo ,ovih dana se bas sjecam svega iz Sarajeva posebno druzenja s vama,koji ste bili divni i nezaboravni

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    363

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Aboni, klinefelter mozaicizam ste otkrili na karioramu? Ima li tm neke simptome osim azoo? Kako klinefelter utjece na hormone?
    Jeste, otkrili na kariogramu, nikakvih simptoma nije bilo, otišli da uradimo nalaz radi azoo. Kod mm je testosteron ok, a lh i fsh su povećani.

    Zašto baš mi nema pesimisma, lucija je u pravu, rano je za simptome i ne mora ih biti.

    Postoji nada nadam se da ćemo se opet sresti u nekim puno boljim okolnostima

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    145

    Početno

    Aboni 18og tek je beta.
    Osecam se potpuno bez-simptonicno (ako ta recu opste postoji)
    Pesimista sam 100%
    Nista zivo ne osecam i ubijam sebe citajuci komentare po internetu.
    Sve trudnice nesto osetile, krvarile ovo ono ... kod mene bas nista (((
    Ne znam kako cu preziveti jos jedan poraz.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj zasto_bas_mi prvotno napisa Vidi poruku
    Aboni 18og tek je beta.
    Osecam se potpuno bez-simptonicno (ako ta recu opste postoji)
    Pesimista sam 100%
    Nista zivo ne osecam i ubijam sebe citajuci komentare po internetu.
    Sve trudnice nesto osetile, krvarile ovo ono ... kod mene bas nista (((
    Ne znam kako cu preziveti jos jedan poraz.

    prezivjeces samo polako. nismo svi isti.ja

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    63

    Početno

    Zasto bas mi, jos je rano za bilo kakve simptome, i dobro je sto nista ne osetis, jer mislim da zene koje u periodu od dve nedelje nakon oplodnje osete nesto da im je to u glavi... Ako me razumes sta hocu da kazem! Verujem da ce vam uspeti, nekako sam optimista i veruj mi da, iako te ne poznajem u iscekivanju sam da cujem rezultate, jer vasa pobeda ce svima nama uliti nadu... A ako ne uspe ovaj put, mada mislim da hoce, pokusajte ponovo! Nema odustajanja... Veliki poz i uz tebe smo!

  39. #39
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Evo, i mi da se javimo. Borba traje jos malo, pa 3 godine. Svi rezultati dobri, na punkciji u Leskovcu nista nije nadjeno,posle nje je pio Klomid mesec-dva i NISTA. Radili smo biopsiju u dijagnosticke svrhe u Vojnoj bolnici u Nisu, nalaz nam niko nije objasnio, al kao nije los, (pise da postoji spermatogeneza, ali da je znatno redukovana i da ima sektornu azoospermiju) suprugu su dali Proferti 6meseci i NISTA... Isli smo na konsultacije kod prof.Ljubica iz Jevremove, on predlaze mutiple biopsiju. Mi smo od toga odustali. Januara idemo kod endokrinologa Svetlane Vujovic, nadamo se da ce da da neku terapiju, ako nista ne uspe, zadnja opcija nam je Sarajevo i Microtese.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    63

    Početno

    Drage moje upravo sam dobila mejl od doktora iz Bacheci klinike, iz Sarajeva, da ce 22.12.2013. God odrzati besplatne konsultacije u Novom Sadu!! Jako me je obradovala ova vest.... Tako da sam morala ovde da javim kako bi i drugi mogli da iskoriste ovu sjajnu priliku, a blizu im je Novi Sad !!!!

  41. #41
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Lucija,to je odlicna vest! A da li znas gde u NS i kako da zakazemo konsultacije tamo? Pozzic i hvala na obavestenju!

  42. #42
    postoji nada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    HR.
    Postovi
    298

    Početno

    zasto_bas mi , nebrini zbog simptoma, imam par primjera u svojoj okolini kad je bilo simptoma nakon transfera beta ooo,kad nije bilo pozitivna ,i visoka., drzi se, svi smo uz tebe i nadamo se velikoj beti u Srijedu.

    aboni76, imamo u planu u sljedecoj godini doci u Sarajevo,na isto mjesto ,i u isti hotel koji nas je odusevio ali ovaj put,bez nervoze,straha i suza sa puno boljim ciljem,razgledavanje Sarajeva i uzivanje na Bascarsiji, i svakako da se s vama vidimo.

    cure sretno svima, drzite se i borite se dok sve neispucate borbe i dodete do svog cilja, koji ste si zacrtali

  43. #43

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    63

    Početno

    Klinika Todorovic je u pitanju, oni se nalaze na bul Oslobodjenja u Novom Sadu, a telefon je 0665567263! Upravo sam zakazala!!!

  44. #44
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Cure, postovi o testovima i lijekovima su preseljeni na Odbrojavanje. Molimo vas da ubuduće rezultate svojih postupaka objavljujete tamo. Isto tako odgovore na neka druga pitanja koja nisu direktno vezana uz azoo (kao primjerice sada ovo o cijenama lijekova) pokušajte pronaći na za to predviđenim temama - ako ne uspijete, obratite se amazonki, BHany ili meni pa ćemo vam mi pomoći. Hvala unaprijed i sretno!

    Inače, super ste se dosjetile da na prvoj stranici pišete nalaze, terapije itd., jako korisno i informativno, samo tako naprijed!
    Posljednje uređivanje od Argente : 18.12.2013. at 00:27

  45. #45

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, postovi o testovima i lijekovima su preseljeni na Odbrojavanje. Molimo vas da ubuduće rezultate svojih postupaka objavljujete tamo. Isto tako odgovore na neka druga pitanja koja nisu direktno vezana uz azoo (kao primjerice sada ovo o cijenama lijekova) pokušajte pronaći na za to predviđenim temama - ako ne uspijete, obratite se amazonki, BHany ili meni pa ćemo vam mi pomoći. Hvala unaprijed i sretno!

    Inače, super ste se dosjetile da na prvoj stranici pišete nalaze, terapije itd., jako korisno i informativno, samo tako naprijed!
    Sania mozes li mi pribliziti malo vas slucaj? Cini mu se da su nam problemi slicni... Mozes mi poslati pp

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj lucija85 prvotno napisa Vidi poruku
    Sania mozes li mi pribliziti malo vas slucaj? Cini mu se da su nam problemi slicni... Mozes mi poslati pp
    Znam da nije tema, ali ne mogu ili ne znam poslati pp. Pokušaj se ti meni javiti. Mislim da naši slučajevi jesu slični...

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    sania da bi mogla primati/poslati pp moras prijeci 10 postova.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    145

    Početno

    Beta je negativna.

  49. #49
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    zasto_bas_mi,



    Znam da je sad teško, ali moraju doći i bolji dani. Imate li smrzlića?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    145

    Početno

    Nemamo, imamo samo ostatak zaledjenog tkiva od Micro Tese u kojem sigurno ima nezrelih plivaca, ali ko zna da li ima potpuno zrelih

Stranica 1 od 45 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •