Stranica 13 od 45 PrviPrvi ... 3111213141523 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #601

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Cao svima kako ste imal sta novo koja lijepa vijest pozdrav

  2. #602

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Cao svima,stvarno bi voljela da me neko posavjetuje.Ovako danas smo bili na klinici i doktor je dao tako glup plan da ja pocnem sa stimulacijom a muz da ceka i da radimo skupa punkciju.Ja sam pitala sta ako ne nadjete nista mozel biopsija na sta je odgovorio mi to neradimo, sad neznam dal da uopste rizikujem kod njih. pozdrav za sve i molim vas da mi neko da savjet neznam sta da radim dali da pitam za probnu punkciju sta da radim
    Posljednje uređivanje od spajalica : 21.03.2017. at 07:43

  3. #603

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    I da predlozio je punkciju ako ne onda donator na sta nismo pristali i zasto da samo nakon punkcije to predlazu sto kod nas dvoje ne dolazi u obzir a ima dosta opcija biopsija mikro tese

  4. #604

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    182

    Početno

    Draga Beni da odlucujemo mm i ja odlucili bi se za "probnu punkciju" pa tek ako nadju dovoljan broj spermica bi isla u stimulaciju. Mm na punkciji nisu nasli nista a na biopsiji jesu (smrznuti u 7 slamcica). Ovako se mozes pucat hormonima bezveze. Ako nisi sigurna idi po drugo misljenje.

  5. #605

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Hvala puno odlucili smo probnu punkciju zanima me dali je toliko bolno kad se doktor zacudio kad smo predlozili probnu punkciju hvala na savjetu

  6. #606
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Punkcija ne boli, ali uglavnom je praksa usporednog pripremanja zene i onda se aspiracija js i punkcija testisa obavljaju istovremeno.

  7. #607

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Ja sad nerazumijem punkciju doktor kaze mali rez a mislila sam da punkcija nije operacija sranje kad ne razumijes odlicno jezik pa tesko pa dali je pametno sad sa pristanem uzimati hormone ili i on nam nije dao nade nego samo punkciju i donaciju biopsiju nerade.Sad ako ima rez mi je zao da mm ide dva puta neznam vise sta bi

  8. #608

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    182

    Početno

    Mm je bio na punkciji na vrh vrhovcu -injekciju su mu zabili u testise i ispunktirali sadrzaj i poslali na analizu. Gotov za 10min.
    Biopsiju je radio na merkuru i to je bio operativni zahvat u lokalnoj anesteziji - na ova testisa mu je napravljen mali rez i izrezano mu je malo malo tkiva.
    Po ovom sto ti pises muz ti ide na biopsiju. U tom slucaju, ako stanje hormona i drugi nalazi tm upucuju da ce nesto naci tvoja paralelna stimulacija ne zvuci tako suludo.
    Ja dok ne saznam tocno sto bi radili ne bi poduzimala nista. Vodi nekoga tko zna jezik pa neka vam prevodi. Po meni ovako puno reskirate. Sretno

  9. #609

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Pozdrav Beni,
    i ja se apsolutno slazem sa sandy0606!
    MM je imao prvo 'probnu punkciju' gdje su mu nasli (nepokretne) spermije na VV, i onda smo u nastavku tek kod njih odradili 3 postupka. On je tamo svaki puta isao na punkcije i apsolutno nitko nam nije na VV spominjao mogucnost operacije. Pa sam ja tako trazila dalje i krenuli smo dalje u drugu kliniku!
    Onda je isao na Operaciju (TESE) na Rebru i tada su mu zamrznuli tkivo i sad smo bili isto 3x u postuku i opet nista. Ali iz ovih od TESE imamo bolje embrije; sad ovaj zadnji postupak smo imali 2balstociste koje su vracene i 1koje je smrznuta. Nazalost nije nikad doslo do T, ali vjerujem da jednom hoce.
    Ja se na tvom mjestu nebih prijevremeno pikala s hormonima, jer kad je kod muza azoo onda zenama daju vece doze, da budu sto vise JS.
    Da li vi znate koja je vasa azoo spermija, opstruktivna ili neoprstruktivna? Gdje zivite? Zasto niste za Prag ili Ljubljanu?

  10. #610

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Ovo je odlican pregled:

    http://www.roda.hr/portal/neplodnost...plodnosti.html

    mali isjecak:
    AZOOSPERMIA - odsutnost spermija u sjemenoj tekućini
    OPSTRUKTIVNA (ekskretorna) - odsutnost spermija u sjemenoj tekućini uslijed opstrukcije
    NEOPSTRUKTIVNA (sekretorna) - odsutnost spermija u sjemenoj tekućini uslijed abnormalne proizvodnje
    CRYPTOZOOSPERMIA - vrlo mali broj spermija do kojih se dolazi tek dodatnom obradom ejakulata
    ASPERMIA - odsutnost sperme u ejakulatu
    RETROGRADNA EJAKULACIJA - ejakulacija u mokraćni mjehur

  11. #611

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Kod mog muza su svi nalazi uredu, ali nismo dobri s njemačkim jezikom razumijemo mi ali ne tako dobro medicinske izrade.Doktor je rekao hoden punktion to je ta punkcija ali isto tako je rekao za rez i da cemo oboje biti pod anestezijom e to je cudno kad sam pitala.Zvat cu sutra da jos jednom objasni ja nisam odma shvatila jer me sokiralo kad sam pitala sta ako ne nadju nista onda kaze donatorska sperma sto smo odbili imal ko iskustva sa austrijom i njihovim klinikama?
    Posljednje uređivanje od spajalica : 21.03.2017. at 07:45

  12. #612

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Neznam koja je azoo niko to ne govori cudni su samo da sto prije izidjes po cemu mogu znati koja je azoo

  13. #613
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Pitaj ga neka vam da napismeno postupak koji bi obavljali pa da mozes u miru to iscitati. Iako, ako se ide pod anesteziju to je onda biopsija a ne punkcija. A to sto bi ti bila pod anestezijom je normalno jer nigdje vani ne rade apsiraciju js bez anestezije. I tvoja priprema ne znaci da bi dobivala jaku stimulaciju, to ovisi o tvojim nalazima. Pitaj ih da li bi zamrznuli tvoje js, pa ako bi onda to sve skupa i nije problem. Jer u tom slucaju ne bi morala opet kroz stimulaciju dok ne bi potrosili zaledjene je. Jezik u ovom slucaju moze biti velika barijera. Ako vam predlazu biopsiju tada vjerojatno nalazi tm su solidni, daju neku nadu. A jeste li radili punkciju?

  14. #614

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Evo bas sam citala dao je papir postupka pise tesa kao punkcija tankom iglom oba testisa na 2 do 3 mjesta ali i u papiru pise pod lokalnom anestezijom da bi mu radili.Nismo nista jos radili pa zato se bojimo.hvala svima puno na savjetima

  15. #615

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    I meni su rekli moji hormonski nalazi super pregledali su cak trenutne jc i rekli da je sve uredu jajnici uredu maternica sve ok kaze sto se mene tice nebi trebalo biti problema.

  16. #616

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    A mogu ja zalediti samo je problem jer nerade biopsiju i ako nenadju punkcijom onda je kraj a da salju u druge klinike nece

  17. #617
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Beni, nije to jedina klinika. Odite u neku u koja moze ispostovati vase zelje. Nemojte ici posto-poto. I punkcija ostavlja traga na muskim hormonima. A i stimulacije na zenskom tijelu. Dobro razmislite.

  18. #618

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Muz je odlucio probnu punkciju stim da probnu placamo punu cjenu. Ako sad nadju sta dali ce i kasnije naci i koliko je rizik praviti vise puta tu punkciju.I dali se moze transportovati spermatozoidi npr.ako ne uspije da u drugoj klinici napravi biopsiju i da salju na nasu kliniku.I kako mislis da ostavlja posljedice na hormone
    Posljednje uređivanje od spajalica : 21.03.2017. at 07:45

  19. #619

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    182

    Početno

    Beni draga pa vi ni ne znate dal tm ide na punkciju ili na biopsiju. Nama su za punkciju rekli da se moze raditi nekoliko puta ta biopsiju eventualno 2x ako se potrosi sav materijal iz prve. Mi npr imamo smrtnutih 7 slamcica i dr je rekla da se racuna da je to za 7 postupaka. Sad sam bila u stimuliranom i od 8 folikula dobila 4 js. Od te 4 dobili smo 3 savrsene blastice. 2 su vratili 1 smrzli. Cak sam i trudna bila 6+4tj. Nazalost zavrsilo kiretazom. Al za nas i to je veliki uspjeh.
    Obzirom da kod nas azzo ima jako malo materijala ja osobno ne bi reskirala s probama/neprobama i s postupkom za koji uopce ne znam sto je. Punkcija i biopsija nije isto. Dobro bi istrazila i kao sto je netko napisao trazila napismeno sto ce raditi pa bi zatim to odnijela nekome tko dobro govori jezik i tko ce mi na mom materinjem tocno objasniti sto ce raditi mm.

  20. #620

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Draga ja sam vec rekla punkcija ali mi bilo cudno zasto lokalna anestezija za punkciju ok ti kazes nebi probala a da ja uzimam hormone i nista hm tu nemozes biti pametan u ovom nasem azoo problemu

  21. #621

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Draga sandy vec sam rekla punkcija je ali mi bilo cudno zasto pod lokalnom anestezijom kad se ista radi bez anestezije.Vidis ti kazes bolje ne ici na probnu ali sta da uzimam hormone i nista ne nadju hm kod naseg azoo problema je tesko naci rjesenje.pozdrav

  22. #622
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Pozdrav svima!
    Ja i mm spadamo u ovu temu pa se moram nadovezat za tu punkciju..
    Mi smo je isto radili i to 6×
    U prvom postupku mpo dr nam je objasnio da cu ici u stimulaciju da nismo niti znali da li ce mm naci spermije..
    I on i ja smo dobili neki koktelcic u venu od koje smo bili osamuceni.Sretno

  23. #623

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Tako su nama predlagali i jeste nasli u toj punkciji kad si bila u postupku

  24. #624

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Mozes li da mi se javis jer vidim da ti je uspjelo imate bebu dali su kod tvog muza bili hormoni uredu i ako jednom nadju punkcijom dali je sigurno da ce i drugi put pozdrav

  25. #625

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Javi mi se u privatne poruke bila bih ti zahvalna

  26. #626

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Dali mi se mozes javiti privatno ako imas vremena jer su nam doktori isto predlozili

  27. #627
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Beni imas inbox

  28. #628

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Ja samo da vam mahnem i kazem da sam pocela sa stimulacijom....sledeci cetvrtak ultrazvuk pa cemo videti sta i kako dalje

  29. #629

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Tinkerbell83 bravooo samo naprijed zelim ti svu srecu i da uspijes

  30. #630

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Drage moje da vam se javim i kazem da je sve spremno za Prag, krecemo sutra ranom zorom. Bila sam na stimulaciji gonalom i orgalutranom od drugog dana ciklusa. Danas je
    11ti dan stimulacije i veceras primam poslednju inekciju. Doktorka juce potvrdila da sam odreagovala super na stimulaciju, 13 folikula, od toga cetiri na levom od 20mm i ostali
    su bili izmedju 13-16mm.Odlicno se osecam fizicki, oslabila sam, nemam neku nadutost niti bolove, malo samo boluckaju jajnici, ali kao kad treba da dobijem.
    Ali psihicki......ja sam veoma osetljiva i uzasno se bojim igala, lekara.....tako da sam prva cetiri dana bockanja bila u ocajnom stanju, plakala, depresivna i to se jos vise pojacalo
    kada se uvelo sesti dan po dva bockanja dnevno...bilo je momenata kada sam muzu govorila da hocu da odustanem. Nekako mi zene nadjemo neku hrabrost i guramo dalje, pa sam tako i ja....U utorak je punkcija u 8h ujutru i nadam se da cu i tu iglu u veni izdrzati pa onda malo uzivati u Pragu. Zahvalila bih se drugarici clanici Rominki na podrsci i savetima koji su mi veoma znacili.....Jos dve posete lekaru i da zavrsim sa tim na jedno devet meseci

  31. #631

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Tinkerbell 83 nejavljas se kako je proslo kako si??Ja isto prvim ciklusom krecem stimulacijom pa ce muzu da rade biopsiju a meni punkciju daje 80 posto sanse pa sad vidjet cemo bilo bi super da mi se javi i napisite mi malo o toj biopsiji koliko vremena boli jer znate same kakvi su muskarci hehe.I da bojim se inekcija katastrofa i jos moram da radim pa sad neznam kako to utjece na osobu.pozdrav
    Posljednje uređivanje od spajalica : 21.03.2017. at 07:46

  32. #632

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Evo da se javim,ja sam na hormone odreagovala burnije iako je blaza doza bila.Imala sam 26 folikula i u svakom je bila zrela jajna celija. Oplodile su se svih 26, a od toga 10
    odlicno napreduju, a i ostale ne kaskaju mnogo. Sutra ce mi reci sta i kad dalje. Inace imam bolove u stomaku, ne sad nesto katastrofalno, ali neprijatno. Juce sam setala
    Pragom, ali nisam trebala, jedva sam se kretala i bilo je mucnje. Inace mi je doktor rekao da sto vise odmaram.
    Beni biopsija nista ne boli, moj muz je odmah bio na nogama, cak je i auto hteo da vozi, ali mu ja nisam dala...naspram ovoga sto mi prolazimo, to njihovo je smesno, to
    mi je cak i moj strasljivi muz potvrdio

  33. #633

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Hehe jadne mi ja se bojim igala kad krv vadim onesvjestim se to je katastrofa moj glupi strah a muz jos gori kad je doktor rekao da ce rez da ga boli on se jos gore prepao.Ja cu da radim stimulacija i onda cemo isti dan ja na punkciju on na biopsiju rizik je ali sta da radim kad daje toliki postotak valjda zna zasto.Kao onda mogu i jedan da iskoriste.Stvarno mi je tesko zelim toliko djete a bojim se da cu sebi u glavi jos vise panike stvoriti.I jesi sebi davala sama inekcije pozdrav i sretno da za 9 mj nosis svoju bebicu u rukama poslije toliko patnje.Zene su jedno cudo sta sve mogu da prodju.

  34. #634

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Ma kakvi sebi sama da dam...moja sestra je medicinska sestra pa sam svako jutro isla kod nje na posao...tako mi bilo lakse,jer kada je prvu pokusala da mi da
    bezala sam po kuci i posle sat vremena mi tek dala, a na poslu ne mogu da dramim pa tu mi dam posle 5min....Ja sam samo isla i vikala samo da imam jajne celije,
    da ako kojim slucajem ne uspe, ne dajem vise sebi inekcije....mada to stvarno nista ne boli, vise me boli kad se ustinem,ali strah od igle je veci....
    Sutra cu saznati kada ce trnsfer i iako svi govore opusti se i uzivaj u Pragu, ja jedva cekam svojoj kuci da dodjem

  35. #635

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Vjerujem da jedva cekas i muka mi je opet ici tamo ali eto sto se mora i zeli nije tesko trudit cemo se da uspijemo.I onda je bolje da ne pokusavam sama davati nego odma kod medicinske sestre hehe
    Posljednje uređivanje od spajalica : 21.03.2017. at 07:47

  36. #636

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Micro tese seuste radi u Gent prof.Prof Karel Everaert urolog cena e 1500 eu, za zakazuvane se ceka 3-4 meseca

  37. #637

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Tinkerbell 83 kako si jel sve dobro proslo jesi imala transfer javi nam dobru vijest pozdrav

  38. #638

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Evo me u iscekivanju necega....danas mi je 7dnt i ama bas nikakvih simptoma. Osecam se kao da mogu igrati ceo dan...a nerviram se jer nikakvih naznaka nema, cak ni grudi
    Sto se tice stimulacije, odlicno sam prosla kako su doktori ocekivali. Imala sam 32 folikula, od toga ispalo 26 jajnih celija, sve se oplodile, vratili smo jednu blastocistu,
    a 16 prvog kvaliteta(kako oni to rangiraju) smo zaledili. Doktori su se plasili hiperstimulacije, ali ljudi moji nista od toga. Prvi dan posle punkcije sam imala malo bolova, drugi dan
    sam vec bila u obilasku Praga, punkcija bila u utorak, transfer u subotu....nakon transfera odlezala taj dan i vec sledeci nastavila obilazak Praga.
    Leskarim i setam i stavrno nikakvih tegoba nemam, pa se zato i nerviram....Mislim da cu za dva dana uraditi prvi test pa barem da nesto znam u ovom cekanju....
    Da li ima nesto novo kod vas ostalih....dajte nesto lepo da saznamo na forumu, nesto nije ga bilo odavno

  39. #639

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Uz tebe sam a nemora znaciti ako nemas simptome da nije nista javit ces ti nama veselu vijest..A nemoj praviti nista neka prodje 2 sedmice pa da budes sigurna nadam se najboljem

  40. #640

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Pozdrav drugari....samo da javim da nista od mog prvog pokusaja...cekam potvrdu sa klinike kad mogu da dodjem po zamrznutu, pa ce mozda drugi put biti uspesniji

  41. #641
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    tinkerbell
    žao mi je
    ali vi imate još 16 morfološki odličnih blastica? bit će... barem 2 bebe od tih ljepotica u ledu

  42. #642

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    45

    Početno

    Da,da, zato sam i mirna pa uskoro idemo po jednu

  43. #643

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    145

    Početno

    Malena1988 bravo!
    Stvarno si me obradovala. Nisam odavno bila na ovom forumu.
    Opet cu da ponovim isto sto sam i zadnji put rekala, u cemu ce me Romanika podrzati, kao i mnoge druge dugogodisnje forumashice... onima koji imaju visok FSH ne bih preporucila da gube vreme na Micro Tese!!!
    Mi smo potrosili 8 godina, preko $50,000 dolara... 3 operacije, 4 IVF-a i od toga nista!!!
    Preostaje nam samo donatorksa ili da se pomirimo sa zivotom onakav kakav jeste!

  44. #644

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    63

    Početno

    Pozdrav svima, pre par godina sam bila aktivna, pa se sve zakomplikovalo, a sada opet idemo ka cilju da dobijemo bebu. Ne znam da li se neko seca, mi smo narucili spermhope tablete iz Amerike koje su nam zagorcale zivot!!! Mm je pre 16 god imao tumor testisa i dok nije uzeo spermhope sve je bilo ok. Sem azospermije, cinilo se da nam je to jedini problem....ali posle spermhope tableta aktivirala se neka celija tumora. Poceo je sa hemoterapijom, tek posle 2 godine otkrili su da se tumor nalazi u veni cave, sada cekamo operaciju vene i nadamo se da ce se tu staviti tacka. Vrlo se zakomplikovalo....posle svega sto nam se izdogadjalo i koliko smo se oboje izmuculi, odlucili smo se na donora. Meni je vec trideseta, a kada se zavrsi operacija i sve dodje na svoje, idemo da postanemo roditelji! Vec sam pocela da se raspitujem za klinike, mozda neko sada misli da mora prvo da se zavrsi operacija, ali mene sama pomisao da cemo imati dete daje snagu i volju za zivotom i svi ostalim....saljem svima snage i volje da ostavrite svoje ciljeve

  45. #645

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    38

    Početno

    Drage moje evo da se i ja javim sa konačnim nalazom. Bili smo u Sarajevu, uradili mikro tese operaciju ali ništa. Tkivo je ok, prošla biopsija nije puno oštetila testise ali ništa nisu uspeli da nađu. Doktor Emre je stvarno vrhunski stručnjak, prošli put nas je vratio zbog lošeg testosterona, sada je uradio operaciju i konačno smo posle 6 godina rešili nedoumicu. Žao mi je što sve nismo ranije uradili da ne gubimo vreme, ali je dobro što je sad konačno rešeno ovo stanje. Ako nekom bilo šta treba, bilo kakvo pitanje ili savet, slobodno pišite na pp. Želim vam svima puno sreće u borbi i opet ponavljam, pravac mikro tesa, ne gubite vreme i ne trošite pare na gluposti

  46. #646

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Cao svima kako ste kako prolazite jel ima ko sta novo.Mi cekamo nisam jos ni pocela stimulacijom ali muz je toliko slab nije uopste ista osoba kao prije svaki dan mu pozli bar jednom neznam dal od psihe i brige o problemu kako su vasi muzevi to podnjeli ??

  47. #647
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Beni, je li idete na donaciju muških spolnih stanica?

  48. #648

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    54

    Početno

    Hej ma ne uradili samo punkciju nista nisu nasli sad cu ja stimulaciju a on ce onda biopsiju istovremeno sa mojom punkcijom samo moram jos malo sacekati zbog finansija.A najveci problem je taj da on o doniranju nece ni da cuje kad izidjemo u trgovinu ili bilo gdje njemu pozli ja mislim od tolikog stresa.Nece da prica o tome neznam kako da se odnosim prema njemu boli me vise njegova bol nego moja kako su tu vjest vasi muskarci podnjeli bojim se negativnog neznam kako bi podnjeo on to.pozdrav svima i za ovo bas treba biti psihicki jak
    Posljednje uređivanje od spajalica : 21.03.2017. at 07:48

  49. #649
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Draga Beni,

    situacija u kojoj se nalazite predstavlja veliki emotivni, psihološki i fizički stres. Veliku životnu krizu predstavlja suočavanje s vlastitom neplodošću i teškom dijagnozom kakva je kod tvog muža. Kao i kod suočavanja s drugim dijagnozama, tako i s neplodnosti svima treba vremena da prihvate činjenice i stanje takvo kakvo jest. Nakon prihvaćanja dijagnoze, ljudi su spremni krenuti u borbu i sagledati sve opcije. Ne znam koliko je vremena prošlo od kad ste saznali dijagnozu, ako je friško postavljena dijagnoza možda tvom mužu treba još vremena da prihvati stanje.

    Svakako bi bilo dobro da o ovome otvoreno i iskreno razgovarate. Ali kako je za razgovor potrebno 2 ljudi, ako tvoj muž sada ne može o tome pričati, mudro odgodi temu, pričekaj povoljno vrijeme i okolnosti za razgovaranje o vašim željama, osjećajima, potrebama, planovima.

    Vjerujem da je tvom mužu teško ne samo radi njegove dijagnoze, već i radi toga što si ti izložena hormonskoj stimulaciji i medicinskim procedurama. Vjerujem ne samo da žali što on ne može postati otac već zato jer si i ti prikraćena za majčinstvo.

    Neplodnost uvijek nosi veliki teret i važno je nastojati unutar odnosa imati iskrenu i otvorenu komunikaciju o svemu što nas muči, razmatrati sve opcije za ostvarivanje roditeljstva-postupci uz vlastite stanice, postupci uz donirane stanice, posvojenje, život bez djece....

    Baš zato jer je neplodost velika životna kriza, moguće je da vas oboje izrazito pritiska i da sami možda ne znate naći razrješenje svoje situacije. Zato kao par možete razmisliti i da potražitei stručnu pomoć iskusnih psihoterapauta.

    Ne znam koliko imaš godina, ali možda bi bilo mudro da pričekate da se tvoj muž bude osjećao bolje i da u postupak krenete kad oboje budete spremni.

    Sretno!

  50. #650
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Beni, nemojte forsirati biopsiju i stimulaciju sada dok je u takvom stanju. Daj mu priliku i vremena da probavi sve sto se do sada dogodilo. Nije to lako. Mi smo imali svakakvih situacija, od vike/buke/pa do samara, sve u nadi da cu ja otici. I nakon saznanja nismo skoro dvije god uopce pricali i neplodnosti, o mogucnostima. Tada smo nekako poceli, i kad je bio siguran da necu otici, da ostajem (a dan danas to mu je najveci strah) tada je bio spreman poceti razmisljati i razgovarati.
    Mislim da je bolje dati si koji mjesec vise nego pocinjati nespremni. Pokusaj razgovarati s njim. Ako ne ide iz prve, daj mu vremena, pa opet. I pokusaj se staviti u njegovu kozu. Pitaj se sto bi ti, kako bi ti se ponijela da je situacija obrnuta. Iako, ruku na srce ne mozemo to u potpunosti shvatiti, ali svakako mozemo pokusati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •