Stranica 21 od 45 PrviPrvi ... 11192021222331 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,001 do 1,050 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #1001

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    carrot čestitam

  2. #1002
    Josh5 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1

    Početno

    Čestitke od srca! Uživajte zajedno !

  3. #1003

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Pozdrav cure, evo da javim da je naša TESE uspješno obavljena našli su veliki broj plivača i konačno znamo da je u pitanju opstruktivna azospermija, uzrok i razlog nismo otkrili

  4. #1004

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    19

    Početno

    Azoivi, to su odlicne vijesti i zelim vam puno srece dalje

    Gdje ste na kraju radili TESE (ako sam dobro shvatila, nije u pitanju micro TESE)? Vidim i da si spominjala da ste bilo kod poznatog specijalista za ovo podrucje u Njemackoj, mozes li napisati ime doktora molim te?

  5. #1005

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Bravo!!! Sjecas li se da sam ti pricala, ako je FSH uredan da ima i nade!!! Zelim vam svu srecu dalje

  6. #1006

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Azoivi prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure, evo da javim da je naša TESE uspješno obavljena našli su veliki broj plivača i konačno znamo da je u pitanju opstruktivna azospermija, uzrok i razlog nismo otkrili
    Hvala Bogu, napokon neke lijepe vijesti u ovoj statistici, ali kod vas je to bilo za očekivati uz normalnu razinu FSH.
    Bravo i sad samo hrabro naprijed!

  7. #1007

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj malimis123 prvotno napisa Vidi poruku
    Azoivi, to su odlicne vijesti i zelim vam puno srece dalje

    Gdje ste na kraju radili TESE (ako sam dobro shvatila, nije u pitanju micro TESE)? Vidim i da si spominjala da ste bilo kod poznatog specijalista za ovo podrucje u Njemackoj, mozes li napisati ime doktora molim te?
    Hvala

  8. #1008

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj malimis123 prvotno napisa Vidi poruku
    Azoivi, to su odlicne vijesti i zelim vam puno srece dalje

    Gdje ste na kraju radili TESE (ako sam dobro shvatila, nije u pitanju micro TESE)? Vidim i da si spominjala da ste bilo kod poznatog specijalista za ovo podrucje u Njemackoj, mozes li napisati ime doktora molim te?
    Radi se o prof.dr. Schulze, znaci doktor je prvenstveno veliki čovjek čija riječ hrabri i tješi do samog kraja, a onda stručnjak daleko najjači u Njemačkoj, mi smo bili slučaj sa urednim hormonskim statusom al čitala sam i iskustva ljudi sa visokim FSH hormonom, koji su nakon bezuspješne prve TESE dolazili k njemu i uspio bi ih pronaći! Pogledaj malo po njemačkim forumima i ako te još nešto zanima samo pitaj!

  9. #1009

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Carrot prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Bogu, napokon neke lijepe vijesti u ovoj statistici, ali kod vas je to bilo za očekivati uz normalnu razinu FSH.
    Bravo i sad samo hrabro naprijed!
    Hvala sad u nove pobjede

  10. #1010

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj lopuzica prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo!!! Sjecas li se da sam ti pricala, ako je FSH uredan da ima i nade!!! Zelim vam svu srecu dalje
    Je lopuzice draga i bila si u pravu, sad idemo dalje!
    U kojoj si ti fazi? Jel idete ponovno u postupak?

  11. #1011

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    19

    Početno

    U kojem gradu je taj doktor? Nasla sam da je u Hamburgu androlog Wolfgang Schulze, mislis li na njega?

  12. #1012

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Da to ti je taj doktor , jesi uspila nešto korisno naći ?

  13. #1013

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    19

    Početno

    Hvala ti na informaciji! Nisam jos stigla detaljnije nista citati, samo sam na brzinu guglala ime, ali svakako cu istraziti

  14. #1014

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Samo naprijed Radujem se zbog vas! Danas mi je 4.dt, drugi pokusaj, iscekujemo betu

  15. #1015

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj lopuzica prvotno napisa Vidi poruku
    Samo naprijed Radujem se zbog vas! Danas mi je 4.dt, drugi pokusaj, iscekujemo betu
    Neka ovaj bude dobitni, a bit će vjeruj u to

  16. #1016

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    19

    Početno

    Pozdrav curke, nisam tipkala jako jako dugo, baš je trebalo odmora od svega. Mm su svi nalazi ok ali ni nakon TESE nema ništa

  17. #1017

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Apisoj prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav curke, nisam tipkala jako jako dugo, baš je trebalo odmora od svega. Mm su svi nalazi ok ali ni nakon TESE nema ništa
    Zao mi je i suosjećam s tobom! Jeste li vadili inhibin b, jel i on u normali?

  18. #1018

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Evo nase azzo price....Dijagnoza supruga je neopstruktivna azoospermija s fsh 32. Svi drugi nalazi su mu uredni. Skoro 1 godinu je trebalo suprugu da prihvati situaciju i da krenemo u borbu. Meni su 38 godina, a njemu 39. Kao mali je prebolio zausnjake i imao operaciju spustanja testisa. Odlucili smo ne gubiti vise vrijeme te smo otisli u polikliniku Cito u Splitu gdje je suprugu rađena Micro Tese. Sve je proslo super te je nađeno materijala za 5 postupaka ivf/icsi. Prosli smo
    do sad vec 2 neuspješna postupka ivf-a i cekamo rezultate 3. Mogu samo reci da samo parovi koji ovo prolaze mogu u potpunosti razumijeti. Tesko je sve skupa to podnijeti, ali sam toliko zahvalna da uopce imamo mogucnost pokusati imati svoje dijete. Do unazad par mjeseci nisam mislila da ce kod supruga ista naci.
    Branka_i
    Možeš li opisati iskustvo sa Citom u smislu brzine pristupa i spremnosti da prepišu neku terapiju.
    Btw, sa koliko godina je muž imao operaciju spuštanja testisa i u kakvom su stanju (oprosti što ovako direktno pitam). Moj je imao sa 6 god i dosta su mali.
    Hvala

  19. #1019

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Burko prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav za sve! Evo ovako da izlozim nas slucaj.Ja imam 35 muz 39 godina.Posle godinu ipo dana pokusavanja da ostanem u drugom stanju, pocinjemo sa pretragama.U decembru 2016 suprug radi prvi spermogram i bile su sve 0.Ponovio jos dva puta, takodje 0.Dijagnoza -Azoospermia.Pocinjemo sami da citamo po forumima i saznajemo sledece korake tj da je potrebno izvaditi hormone.U decembru 2016 vadi hormone i rezultati su sledeci:
    FSH..........28,4 (ref.1,5-12,4)
    LH............14,67 (ref 1,7-8,6)
    Prolaktin.............17,9 (ref 4,04-15,2)
    Testosteron..........3,16 (ref.2,49-8,36)
    Svi hormoni poviseni, samo testosteron u granicama normale.Posle ovih nalaza pocinjemo da se informisemo po forumima o slicnim slucajevima.Suprug pocinje da uzima prirodne preparate, med sa semenkama, piskavicu sa medom,cink,c vitamin, caj od crvenog zdravca.U aprilu/2017 odlazi kod urologa, ciji nalaz pokazuje da je sve u redu i predlaze da suprug uradi biopsiju u dijagnosticke svrhe.Odbijamo biopsiju jer se materijal ne moze zamrznuti.Posle 3 meseca koriscenja gore navedenog ponavljamo rezultate hormona :
    FSH.................34,3 (ref.1,4-18,1)
    LH...................9,1 (ref.1,5-9,3)
    Prolaktin.........14,6 (ref.3,46-19,40)
    Testosteron.....9,24 (ref.8,40-28,70)

    Dakle svi hormoni se vratili u granicu normale samo FSH ostao povisen.Nakon toga odlazimo na konsultacije kod prof.dr koji je specijalista ginekologije i subspecijalista endokrinologije.Propisuje suprugu terapiju Klomifenom 50 mg, po pola tablete 25 dana pa 5 dana pauza tokom 3 meseca.Predlaze da nakon terapije od 3 meseca ponovi spermogram i da uzorak odma na zamrzavanje ako nesto pronadju.Nakon 3 meseca terapije, u avgustu 2017, suprug daje uzorak i pronalaze 10-15 spermatozioda koje zamrzavaju.Dijagnoza - Kriptozoospermia.Nastavlja i dalje sa klomifenom tri meseca i opet u novembru 2017 daje drugi uzorak.Opet nalaze spermatozoide koje zamrzavaju, dijagnoza Kriptozoospermia.U februaru 2018 daje treci uzorak koji opet zamrzavaju sa dijagnozom Kriptozoospermia.U martu 2018 krecemo u postupak, pocinjem stimulaciju.Krajem marta rade aspiraciju gde dobijamo 7 jc, od kojih se 5 bilo u odgovarajucem stadijumu zrelosti i koje su oplodjene ICSI metodom.Od 5 oplodjenih dobijamo 3 osmocelijska embriona koje vracaju 03.04.2018.
    Prva beta 13.04.2018......113
    Druga beta 16.04.2018....392
    Na ultrazvuku 30.04.2018 utvrdjena trudnoca i jedan gestacijski mesak tj da se jedan embrion primio.
    Na zalost u XI nedelji na prvom expertnom ultra zvuku ustanovljen missed abortion i uradena evakuciona kiretaza.
    Sad smo u postupku prikupljanja dokumentacije za drugi pokusaj vto.Suprug je nastavio terapiju Klomifenom i prirodnim pripravcima:med sa semenkama, piskavicu sa medom, oligogal cink + c vitamin, kompleks b vitamina i zlatnu maku.Krajem septembra ce ici da da prvi uzorak na zamrzavanje i nadamo se da ce se plivaci opet pojaviti
    Kod koga ste išli da vam je dao terapiju. Nama je doktor rekao nikakva terapija, nadati se da će microTESE biti uspiješan

  20. #1020

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Kod koga ste išli da vam je dao terapiju. Nama je doktor rekao nikakva terapija, nadati se da će microTESE biti uspiješan
    A gdje vas šalje ma micro? Da, to vam je jedina nada. Ili probati ponovno nakon nekog vremena napraviti spermiogram.

  21. #1021

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Carrot prvotno napisa Vidi poruku
    A gdje vas šalje ma micro? Da, to vam je jedina nada. Ili probati ponovno nakon nekog vremena napraviti spermiogram.
    Bili smo kod Hauptmana i rekao je da ne daje previše nade; 10% i da pričekamo da dobije microTESE kroz par mjeseci. To ne dolazi u obzir. Sada čekamo nalaze kariograma i mikrodelecija i ako budu dobri platiti ćemo ili u Cita ili u Londonu.
    Za sada sam kontaktirala doktoricu iz Cita na mail i ona je odmah pitala moj broj, nazvala me i ostavila mi puno bolji dojam od Hauptmana. Mislim da je po mom mailu shvatila da sam se jako dobro informirala i veoma stručno smo popričale. London je skuplja i na prvu zvuči bolja opcija ali me nešto vuče prema Splitu od samog početka.

  22. #1022

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Mi smo iz Novog Sada išli smo kod prof.dr Artura Bjelice u Genesis

  23. #1023

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Ninilana mo smo bili na MTese u St-u. Molim te reci mi jeste li vadili Inhibin b i ako da koji je rezultat. Ako ne je li vas dr.iz Cita uputila da izvadite? I baš me zanima koja su njezina razmišljanja vezano za terapiju koju je muž uzimao? Nas nije slala na terapiju vec direktno na Mtese. Ako ne uspije onda se može uzimati terapija kroz 6 mj i event.ponoviti zahvat. Mi smi odmah išli u Cito. Nismo se ni raspitivali za dr.mjesta (osim što sam čitala na forumu za dr. Emrea i sl.). Naravno da je ovdje najpovoljnije 6000 kn ispostavilo se prava stnica obzirom što smo kasnije prošli i platili. Mi smo išli logikom ako ih ima naći će ih bilo gdje.
    Ovdje na forumu je bilo dvojbe je li Mtese u Splitu pravi ili ne. To sam pitala dr.i rekla je da to je pravi MTese sa mikroskopom koji uvecava 26×. Jako mi je žao što na forumu ima jako malo (usudim se reći osim mog podijeljenog iskustva...gotovo da i nema) za Mtese Split. A znam da ima ljudi koji su išli. Npr.daj dan je dr. imala 2 operacije i sutradan kad smo isli doma dosao je jos jedan par. Ono ima ih ali nitko ne dijeli iskustva. Jer kad uspije onda je super ali kad ne uspije e onda se svi mi pitamo jesmo li trebali ići drugdje.

  24. #1024

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Branka_i
    Možeš li opisati iskustvo sa Citom u smislu brzine pristupa i spremnosti da prepišu neku terapiju.
    Btw, sa koliko godina je muž imao operaciju spuštanja testisa i u kakvom su stanju (oprosti što ovako direktno pitam). Moj je imao sa 6 god i dosta su mali.
    Hvala
    Mi smo bili prvo na konzultacijama. Dobili upute za vađenje daljnjih nalaza (mikrodelecije, kariotip, ponoviti hormonske nalaze uz neke dodatke tipa inhibin, ponoviti spermiogram). Jedna dobra genetičarka koju smo sreli slučajno je rekla MM da napravi nalaz i na cističnu fibrozu. Čekali smo nalaze skoro 3 mjeseca . Kad smo dobili nalaze i otišli na ponovne konz.u Cito termin smo dobili za 10 dana. Rekla bih dosta brzo. Savjet: neka muž napravi nalaz na cističnu fibrozu. Ti uzmi uputnicu kog gin.opće prakse i napravi kariotip. To ce ti trebati dalje za postupke a da se uvjeriš da je s tobom sve ok. Vjeruj mi iz prve ruke znam slučaj gdje se muž liječi kad ono i žena ima neki problem slučajno otkriven nakon neuspjelih pokušaja. I neka ti muž napravi nalaz na briseve ako nije (ono za svaki slučaj). I jedan veliki savjet: ako budete ici u Cita med.sestre su jaako radoznalem čistačicu da i ne spominjem. Ja došla uplakana i otvorila srce. Ako si iz splita ili blizine svijet je jako mali hm hm. Zato mani se razgovora sa bilo kime osim sa doktoricom i na pitanja sestara slobodno odbrusi da nemaš s njima što razgovarati. Pusti ti te njihove savjete i dušebrižnost jernezna nitko osim vas samih kako je vama. I nemoj kso ja kasnije razbijati glavu je li bilo međusobnih rasprava među sestrama (a bilo je vjeruj mi) i onda skužiš da jednu znaš iz školskih dana, da druga živi u tvom gradu itd. Eto, i ako te bilo što još zanima pitaj me. Možeš i na pp

  25. #1025
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Uu, mogle bi sestre i čistačice iz Cita zbog ovog dobiti po repu...i neka, ako su stvarno širile dalje

  26. #1026

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Uu, mogle bi sestre i čistačice iz Cita zbog ovog dobiti po repu...i neka, ako su stvarno širile dalje
    Argente ne mogu reci da su širile, ali pitanja je itekako bilo. Istina, one moraju čuvati posao i šutati o onom što znaju. Ali sigurno nije ugodno kad ti je neka od njih poznanik i vidi te u klinici. Neće te ona osobno pitati ali hoće neka druga. A mi došli cijeli u šoku, nemoćni i jadni i onda na nečija pitanja otvoriš dušu. Ne kažem da nisu dobronamjerne i ne omalovažavam njihov položaj ali činjenica je da one to ne trebaju pitati. Na žalost ja sam mslo sporo reagirala.
    nama koji moramo proći kroz ove stvari to je dovoljan stres i ne treba nam još brinuti hoce li neka tamo sestra što reći. Moj je zaključak da ako sam bila na konz.s doktoricom i MM došao na zahvat na njima nije da pitaju a zašto ste vi tu. Hoće li one izvršit zahvat-neće, hoće li dati anesteziju-neće, hoće li odrediti kasnije terapiju-neće. I eto ga, o čemu onda pričamo. Svaka čast dobrim i vrijednim sestrama, možda sam ja malo i paranoična ali uvjerena sam da kokošiju ima u svakom poslu pa tsko i u ovom.

  27. #1027

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Da, mene je osobno jedna sestra pitala kakav je bio rezultat operacije. Pitajte me jesam li rekla, jadan si i glup u takvim trenutcima. Zato budi pametna. Taj rezultat je stvar pacijenta i doktora koji radi zahvat.

  28. #1028

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    5

    Početno

    Evo i našeg slučaja.
    MM FSH 20
    Svi već znate što to znači....
    Spermiogram 0
    Punkcija 0
    Mtese 0
    Bili u Citu. Doktorica fenomenalna sve objasni, profesionalna.
    Postoji mala šansa da ga se stavi na hormone, ali to ćemo znati kada stignu rezultati genskih pretraga...

  29. #1029

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Citiraj Koka 15 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i našeg slučaja.
    MM FSH 20
    Svi već znate što to znači....
    Spermiogram 0
    Punkcija 0
    Mtese 0
    Bili u Citu. Doktorica fenomenalna sve objasni, profesionalna.
    Postoji mala šansa da ga se stavi na hormone, ali to ćemo znati kada stignu rezultati genskih pretraga...
    Koka 15, od srca vam želim da kod TM daljnje pretrage i zahvat daju najbolje rezultate. Dr. J.S.R. je super. I nama je sve odlično objasnila. Svakako što prije uradite sve nalaze. I ti isto sa ženske strane učini sve potrebno da u startu sebi olakšate za kasnije (npr.dok muž čeka nalaze genetike (mikrodelecije, kariotip, cistična fibroza) ti učiniš sve svoje nalaze (spolni hormoni, brisevi,papa test, urinokultura). Preporučam da i ti napraviš kariotip.
    Sretno.
    Posljednje uređivanje od Gita 10 : 24.01.2019. at 17:10

  30. #1030

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Citiraj Koka 15 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i našeg slučaja.
    MM FSH 20
    Svi već znate što to znači....
    Spermiogram 0
    Punkcija 0
    Mtese 0
    Bili u Citu. Doktorica fenomenalna sve objasni, profesionalna.
    Postoji mala šansa da ga se stavi na hormone, ali to ćemo znati kada stignu rezultati genskih pretraga...
    Koka15 oprosti, tek sad vidim da ste vec radili MTese. Znači tvoj muž je imao zahvat prije nalaza genetskih pretraga?
    Sad bi(obzirom na daljnje nalaze) uzimao hormonsku terapiju i ponovio MTese operaciju?

  31. #1031

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    32

    Početno

    Pozdrav!
    Nova sam na ovom forumu. MM isto ima azoospermiju nakon 1.spermiograma. Svi nalazi su ok. Osim sto je imao ureaplasmu. Je li moguce da je to od ureaplasme? Barem da iduci nalaz bude malo manje los

  32. #1032

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Ladybird prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!
    Nova sam na ovom forumu. MM isto ima azoospermiju nakon 1.spermiograma. Svi nalazi su ok. Osim sto je imao ureaplasmu. Je li moguce da je to od ureaplasme? Barem da iduci nalaz bude malo manje los
    Jeste radili hormonsku analizu? U principu tek nakon 3 spermiograma može se potvrditi azospermija ! U svakom slučaju napravite još koji!

  33. #1033

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    32

    Početno

    Citiraj Azoivi prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste radili hormonsku analizu? U principu tek nakon 3 spermiograma može se potvrditi azospermija ! U svakom slučaju napravite još koji!
    Da i to smo radili. Fsh je 15.3. Lh 7 a testosteron je 21.4. Mikrodelecije su ok jos samo moramo genetsko i kariogram.

  34. #1034

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Oprosti sto nisam prije odgovorila... pola godine smo odmarali od postupaka. Sto se tiče brzine postupka oko Micro Tese u Cita sve se odvija brzo. Prvo je suprug ponovio spermiogram, pa obavio neke krvne pretrage i ubrzo dogovorio operaciju. Mislim sve kroz mjesec dana. Nakon operacije je ostao 1 noć u poliklinici i potom odmarao kući skoro 1 mjesec. Kod njega s obzirom na neopstruktivnu azoospermiju terapija nije dolazila u obzir. Suprug je imao svega par godina kad je operirao testise. Jedan mu je dobro razvijen i tog su i operirali, a drugi je manji i nije baš razvijen. Inače, potrošili smo sva tkiva, i u ovom zadnjem postupku mi je vraćen jedan embrij koji je naša zadnja šansa za bebu....

  35. #1035

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Branka_i
    Možeš li opisati iskustvo sa Citom u smislu brzine pristupa i spremnosti da prepišu neku terapiju.
    Btw, sa koliko godina je muž imao operaciju spuštanja testisa i u kakvom su stanju (oprosti što ovako direktno pitam). Moj je imao sa 6 god i dosta su mali.
    Hvala
    Ninilana, ovaj odgovor gore je tebi namijenjen.... Nije prethodno povukao citat...

  36. #1036

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Ladybird prvotno napisa Vidi poruku
    Da i to smo radili. Fsh je 15.3. Lh 7 a testosteron je 21.4. Mikrodelecije su ok jos samo moramo genetsko i kariogram.
    Mi koji se borimo s ovim problemom nažalost nemamo bas puno izbora, znaci nakon kompletne hormonske obrade i kariograma jedini izlaz nam je tese ili microtese, bez puno čekanja jer sve ostalo je gubitak vremena! Al na vašem mjestu bi napravila svakako još koji spermiogram, jer ureaplasma može dosta utjecati na spermiogram!

  37. #1037

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    32

    Početno

    Citiraj Azoivi prvotno napisa Vidi poruku
    Mi koji se borimo s ovim problemom nažalost nemamo bas puno izbora, znaci nakon kompletne hormonske obrade i kariograma jedini izlaz nam je tese ili microtese, bez puno čekanja jer sve ostalo je gubitak vremena! Al na vašem mjestu bi napravila svakako još koji spermiogram, jer ureaplasma može dosta utjecati na spermiogram!
    Ovaj mjesec idemo ponovno na spermiogram. Držte fige. Ja cu bit presretna ako bude i mrvicu bolji. Samo da nesto nađu. :/

  38. #1038

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Gita 10 prvotno napisa Vidi poruku
    Ninilana mo smo bili na MTese u St-u. Molim te reci mi jeste li vadili Inhibin b i ako da koji je rezultat. Ako ne je li vas dr.iz Cita uputila da izvadite? I baš me zanima koja su njezina razmišljanja vezano za terapiju koju je muž uzimao? Nas nije slala na terapiju vec direktno na Mtese. Ako ne uspije onda se može uzimati terapija kroz 6 mj i event.ponoviti zahvat. Mi smi odmah išli u Cito. Nismo se ni raspitivali za dr.mjesta (osim što sam čitala na forumu za dr. Emrea i sl.). Naravno da je ovdje najpovoljnije 6000 kn ispostavilo se prava stnica obzirom što smo kasnije prošli i platili. Mi smo išli logikom ako ih ima naći će ih bilo gdje.
    Ovdje na forumu je bilo dvojbe je li Mtese u Splitu pravi ili ne. To sam pitala dr.i rekla je da to je pravi MTese sa mikroskopom koji uvecava 26×. Jako mi je žao što na forumu ima jako malo (usudim se reći osim mog podijeljenog iskustva...gotovo da i nema) za Mtese Split. A znam da ima ljudi koji su išli. Npr.daj dan je dr. imala 2 operacije i sutradan kad smo isli doma dosao je jos jedan par. Ono ima ih ali nitko ne dijeli iskustva. Jer kad uspije onda je super ali kad ne uspije e onda se svi mi pitamo jesmo li trebali ići drugdje.
    Evo, nisam znala da je bilo novih postova...
    Spustanje testisa sa 6 god
    11 mj 2018 azoo
    Kraj 11 mj pocinje piti caj gosp. Mija
    12 mj Fsh 45, LH 26, test 15, prolaktin 324
    1 mj 2019 2 spermiogram azoo, vidili Hauptmana, daje 10% šanse ali samo mTese i kaže nam da čekamo da dobije tehnologiju (obecavaju mu kroz par mjeseci), kaže da terapije nema i ono što mi se nije svidilo-kaže da ne mora mijenjati navike. Znači da je MM netko tko puši ko lokomotiva i da pjančuje, to ne treba mijenjati. Nije takav ali znam iskustva ljudi koji su uspjeli nešto napraviti zdravijim životom.
    Kraj 1 mj 2019 smo se čuli sa dr. J.S.R. iz Cita.
    Jako je susretljiva i puno više objasni od Hauptmana. Predložila je još neke nalaze i dogovorili smo se čuti nakon što dođu nalazi kariograma i mikrodelecija. Dala mi je preporuku da za mikrodelecije u KBC Zagreb postanem naporna nakon mj i pol čekanja jer oduže i po četiri mjeseca i još i gube nalaze. To je vadio 05.02. tako da sada čekamo.
    I dalje pije čaj gosp. Mija i vitamin E i spomenuo mi je dva puta do sada da u zadnje vrijeme ima neki čudan osjećaj 'dole', kao da se nešto mijenja/rastu.
    Dr. iz Splita je rekla da sumnja da je problem genetski s obzirom da je imao zahvat sa 6 god, to je razlog azoospermije. Kaže da je uspiješna 80-90% kod takvih slučajeva. Kaže da FSH nije dobar parametar za predviđanje jer je čovjeku kojemu je bio 66 bila uspiješna a nekome sa 30 i nešto neuspiješna.
    Što se tiče terapije, da je ako ne daj bože mTese bude neuspiješna a nađe te neke stanice koje se daju stimulirati i onda se ponavlja mTese nakon operacije. Kaže da ga je nepotrebno kljukati ljekovima jer ne znamo ništa dok ga ne otvori.
    Inhibin b nismo vadili. Nisu ga spominjali ni ona ni Hauptman. Znam za tu pretragu ali vaditi će hormone opet kada dođu nalazi kariograma i mikrodelecija. Nema smisla da stalno vadi krv.
    Eto, ako vas još što zanima pišite.
    Sada nam je dilema da li poći u London (dr. Jonathan Ramsay, ima još jedan negdje mi je zapisano) ili Split.

  39. #1039

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Gita 10 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo bili prvo na konzultacijama. Dobili upute za vađenje daljnjih nalaza (mikrodelecije, kariotip, ponoviti hormonske nalaze uz neke dodatke tipa inhibin, ponoviti spermiogram). Jedna dobra genetičarka koju smo sreli slučajno je rekla MM da napravi nalaz i na cističnu fibrozu. Čekali smo nalaze skoro 3 mjeseca . Kad smo dobili nalaze i otišli na ponovne konz.u Cito termin smo dobili za 10 dana. Rekla bih dosta brzo. Savjet: neka muž napravi nalaz na cističnu fibrozu. Ti uzmi uputnicu kog gin.opće prakse i napravi kariotip. To ce ti trebati dalje za postupke a da se uvjeriš da je s tobom sve ok. Vjeruj mi iz prve ruke znam slučaj gdje se muž liječi kad ono i žena ima neki problem slučajno otkriven nakon neuspjelih pokušaja. I neka ti muž napravi nalaz na briseve ako nije (ono za svaki slučaj). I jedan veliki savjet: ako budete ici u Cita med.sestre su jaako radoznalem čistačicu da i ne spominjem. Ja došla uplakana i otvorila srce. Ako si iz splita ili blizine svijet je jako mali hm hm. Zato mani se razgovora sa bilo kime osim sa doktoricom i na pitanja sestara slobodno odbrusi da nemaš s njima što razgovarati. Pusti ti te njihove savjete i dušebrižnost jernezna nitko osim vas samih kako je vama. I nemoj kso ja kasnije razbijati glavu je li bilo međusobnih rasprava među sestrama (a bilo je vjeruj mi) i onda skužiš da jednu znaš iz školskih dana, da druga živi u tvom gradu itd. Eto, i ako te bilo što još zanima pitaj me. Možeš i na pp
    Hvala ti na savjetima, sreća nismo iz Splita (znam zašto govoriš, čak je Zagreb selo, svi se poznaju) ja sam odradila sto mi je moja gin napisala, to je ok, jedino nije spominjala kariotip

  40. #1040

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Gita 10 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo bili prvo na konzultacijama. Dobili upute za vađenje daljnjih nalaza (mikrodelecije, kariotip, ponoviti hormonske nalaze uz neke dodatke tipa inhibin, ponoviti spermiogram). Jedna dobra genetičarka koju smo sreli slučajno je rekla MM da napravi nalaz i na cističnu fibrozu. Čekali smo nalaze skoro 3 mjeseca . Kad smo dobili nalaze i otišli na ponovne konz.u Cito termin smo dobili za 10 dana. Rekla bih dosta brzo. Savjet: neka muž napravi nalaz na cističnu fibrozu. Ti uzmi uputnicu kog gin.opće prakse i napravi kariotip. To ce ti trebati dalje za postupke a da se uvjeriš da je s tobom sve ok. Vjeruj mi iz prve ruke znam slučaj gdje se muž liječi kad ono i žena ima neki problem slučajno otkriven nakon neuspjelih pokušaja. I neka ti muž napravi nalaz na briseve ako nije (ono za svaki slučaj). I jedan veliki savjet: ako budete ici u Cita med.sestre su jaako radoznalem čistačicu da i ne spominjem. Ja došla uplakana i otvorila srce. Ako si iz splita ili blizine svijet je jako mali hm hm. Zato mani se razgovora sa bilo kime osim sa doktoricom i na pitanja sestara slobodno odbrusi da nemaš s njima što razgovarati. Pusti ti te njihove savjete i dušebrižnost jernezna nitko osim vas samih kako je vama. I nemoj kso ja kasnije razbijati glavu je li bilo međusobnih rasprava među sestrama (a bilo je vjeruj mi) i onda skužiš da jednu znaš iz školskih dana, da druga živi u tvom gradu itd. Eto, i ako te bilo što još zanima pitaj me. Možeš i na pp
    Kakav je vama bio ishod? I hormoni prije, i da li ima kakvu povijest bolesti?
    Pitam jer mi je plan B ako micro Tese ne daj Bože ne uspije FNA mapping

  41. #1041

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, nisam znala da je bilo novih postova...
    Spustanje testisa sa 6 god
    11 mj 2018 azoo
    Kraj 11 mj pocinje piti caj gosp. Mija
    12 mj Fsh 45, LH 26, test 15, prolaktin 324
    1 mj 2019 2 spermiogram azoo, vidili Hauptmana, daje 10% šanse ali samo mTese i kaže nam da čekamo da dobije tehnologiju (obecavaju mu kroz par mjeseci), kaže da terapije nema i ono što mi se nije svidilo-kaže da ne mora mijenjati navike. Znači da je MM netko tko puši ko lokomotiva i da pjančuje, to ne treba mijenjati. Nije takav ali znam iskustva ljudi koji su uspjeli nešto napraviti zdravijim životom.
    Kraj 1 mj 2019 smo se čuli sa dr. J.S.R. iz Cita.
    Jako je susretljiva i puno više objasni od Hauptmana. Predložila je još neke nalaze i dogovorili smo se čuti nakon što dođu nalazi kariograma i mikrodelecija. Dala mi je preporuku da za mikrodelecije u KBC Zagreb postanem naporna nakon mj i pol čekanja jer oduže i po četiri mjeseca i još i gube nalaze. To je vadio 05.02. tako da sada čekamo.
    I dalje pije čaj gosp. Mija i vitamin E i spomenuo mi je dva puta do sada da u zadnje vrijeme ima neki čudan osjećaj 'dole', kao da se nešto mijenja/rastu.
    Dr. iz Splita je rekla da sumnja da je problem genetski s obzirom da je imao zahvat sa 6 god, to je razlog azoospermije. Kaže da je uspiješna 80-90% kod takvih slučajeva. Kaže da FSH nije dobar parametar za predviđanje jer je čovjeku kojemu je bio 66 bila uspiješna a nekome sa 30 i nešto neuspiješna.
    Što se tiče terapije, da je ako ne daj bože mTese bude neuspiješna a nađe te neke stanice koje se daju stimulirati i onda se ponavlja mTese nakon operacije. Kaže da ga je nepotrebno kljukati ljekovima jer ne znamo ništa dok ga ne otvori.
    Inhibin b nismo vadili. Nisu ga spominjali ni ona ni Hauptman. Znam za tu pretragu ali vaditi će hormone opet kada dođu nalazi kariograma i mikrodelecija. Nema smisla da stalno vadi krv.
    Eto, ako vas još što zanima pišite.
    Sada nam je dilema da li poći u London (dr. Jonathan Ramsay, ima još jedan negdje mi je zapisano) ili Split.
    Bok Ninilana, bila bih presretna kada bi MTese uspjela kod tvog muža. Borba sa ICSI oplodnjom je opet jedna nova borba koja slijedi, ali znati da nakon dijagnoze neops.azoo imaš mogućnost pokušaja dobiti biološko dijete je vjerujem neprocjenjiva. Naravno, kao što je netko gore napisao: "Samo parovi koji prolaze kroz ovo razumiju"!
    Ostati psihički jak je najveća pobjeda u ovoj borbi. Jer, neprestana razočaranja i unutarnje nezadovoljstvo ne čine dobro čovjekovi zdravlju. A opet, dijagnoza neopstr.azoo nije bolest, čovjek koji ju ima je savršeno zdrav! I to je ono najbitnije.
    MM je ima FSH negdje oko 30. Nije imao zaušnjake kao dijete, nije imao nikakve zahvate. Ništa što bi upućivalo na ovu dijagnozu. Živi sasvim uredan život.
    Za dr. Hauptmana nisam čula i nemam iskustava vezano uz njegov rad. Moje mišljenje je da bi svakako trebalo živjeti zdraviji život zbog zdravlja općenito. E, sad, kod dijagnoze azoo gdje spermija nema vjerujem da nikakva promjena načina života ne pomaže. Mislim da se stroga promjena loših životnih navika (pušenje, alkohol, tjelesna težina) prvenstveno odnosi na muškarce sa drugim-blažim dijagnozama lošeg spermiograma.
    Da, dr. J.S.R. je i nama tako komentirala parametar FSH. I rekla da se prava slika nikada ne zna dok se ne otvore testisi.
    Iskreno, ne znam što da ti kažem za London. Mi, kada smo saznali za Split i mogućnost MTese nismo razmišljali o dr. opcijama tj.mjestima operacije. Možda da probaš prikupiti što više informacija i onda se odlučiti da li London ili Split. Svakako je potrebno razmišljati o financiranju eventualnih daljnjih postupaka u slučaju uspješne operaciju i pronalaska materijala za VTO. Ako pronađu u Splitu, ostajete tu na postupcima (tko radi postupak, kakvi su embriolozi, kakva je statistika uspješnosti). Ako pronadu u Londonu (ista pitanja, eventualbo mogućnost prebacivanja materijala).
    Naravno da je jednostavnija opcija Split ali mnogo drugih faktora za kasniji VTO igra ulogu. Tko su tu zapravo pravi profesionalci?...Odluka će biti samo na vama, prije odluke dobro izvagajte a kad jednom odlučite više se ne osvrćite.
    Molim te reci mi koji je to čaj dr. Mije? Kako to funkcionira? Jeste li upoznali doktoricu s tim i ako da kakvi su njezini komentari?

  42. #1042

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Kakav je vama bio ishod? I hormoni prije, i da li ima kakvu povijest bolesti?
    Pitam jer mi je plan B ako micro Tese ne daj Bože ne uspije FNA mapping
    Kod nas, na žalost, negativan. Nema nikakvu povijest bolest, genetski nalazi uredni (mikrodelecije, kariotip, cistična fibroza). Hormoni FSH oko 30. Ostali hormoni u granicama urednosti. Inhibin ispod granice urednosti.
    Što je to FNA mapping?

  43. #1043

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Gita 10 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok Ninilana, bila bih presretna kada bi MTese uspjela kod tvog muža. Borba sa ICSI oplodnjom je opet jedna nova borba koja slijedi, ali znati da nakon dijagnoze neops.azoo imaš mogućnost pokušaja dobiti biološko dijete je vjerujem neprocjenjiva. Naravno, kao što je netko gore napisao: "Samo parovi koji prolaze kroz ovo razumiju"!
    Ostati psihički jak je najveća pobjeda u ovoj borbi. Jer, neprestana razočaranja i unutarnje nezadovoljstvo ne čine dobro čovjekovi zdravlju. A opet, dijagnoza neopstr.azoo nije bolest, čovjek koji ju ima je savršeno zdrav! I to je ono najbitnije.
    MM je ima FSH negdje oko 30. Nije imao zaušnjake kao dijete, nije imao nikakve zahvate. Ništa što bi upućivalo na ovu dijagnozu. Živi sasvim uredan život.
    Za dr. Hauptmana nisam čula i nemam iskustava vezano uz njegov rad. Moje mišljenje je da bi svakako trebalo živjeti zdraviji život zbog zdravlja općenito. E, sad, kod dijagnoze azoo gdje spermija nema vjerujem da nikakva promjena načina života ne pomaže. Mislim da se stroga promjena loših životnih navika (pušenje, alkohol, tjelesna težina) prvenstveno odnosi na muškarce sa drugim-blažim dijagnozama lošeg spermiograma.
    Da, dr. J.S.R. je i nama tako komentirala parametar FSH. I rekla da se prava slika nikada ne zna dok se ne otvore testisi.
    Iskreno, ne znam što da ti kažem za London. Mi, kada smo saznali za Split i mogućnost MTese nismo razmišljali o dr. opcijama tj.mjestima operacije. Možda da probaš prikupiti što više informacija i onda se odlučiti da li London ili Split. Svakako je potrebno razmišljati o financiranju eventualnih daljnjih postupaka u slučaju uspješne operaciju i pronalaska materijala za VTO. Ako pronađu u Splitu, ostajete tu na postupcima (tko radi postupak, kakvi su embriolozi, kakva je statistika uspješnosti). Ako pronadu u Londonu (ista pitanja, eventualbo mogućnost prebacivanja materijala).
    Naravno da je jednostavnija opcija Split ali mnogo drugih faktora za kasniji VTO igra ulogu. Tko su tu zapravo pravi profesionalci?...Odluka će biti samo na vama, prije odluke dobro izvagajte a kad jednom odlučite više se ne osvrćite.
    Molim te reci mi koji je to čaj dr. Mije? Kako to funkcionira? Jeste li upoznali doktoricu s tim i ako da kakvi su njezini komentari?
    Ma mi imamo istu logiku, ako ima naći će gdje god radili.
    Vadio je briseve, bakteriološki, itd... tu je sve ok.
    To je doktor iz Solina Mijo Katurić. Ne reklamira se, cula sam za njega slučajno. Najviše uspjeha ima kada je loš spermiogram općenito. Azoo je ipak druga priča ali kada sam ga pitala jel tu imao uspjeha rekao je da jest (ja mislim da su to slucajevi opstruktivne ali hej svaka azoo je šok).
    Čaj košta simbolično 150 kn i on kao pošalje za dva mjeseca ali ima tu i za pola godine. Uz to pošalje naputke što još jesti, uzimati, što izbjegavati...
    Preporučio nam je da se ne gubimo sa punkcijom i biopsijom jer doktori znaju faliti mjesto.
    Kaže da ako muškarac ima tih nekih stanica (ne znam kojih) čaj može pomoći ali treba biti strpljiv i uporan a ako nema, ne može ništa pomoći.
    Mi idemo logikom da nam je to jedina 'terapija' prije mTese s obzirom na visok FSH kada već doktori ne prepisuju terapiju.
    I još nešto, moj muž nije osoba sklona umišljanju i placebo efektu pa mi je bilo čudno kada je spomenuo da ima osjećaj kao da mu testisi 'rastu'.
    Znati ćemo nakon mTese, što da ti kažem...

  44. #1044

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Gita 10 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas, na žalost, negativan. Nema nikakvu povijest bolest, genetski nalazi uredni (mikrodelecije, kariotip, cistična fibroza). Hormoni FSH oko 30. Ostali hormoni u granicama urednosti. Inhibin ispod granice urednosti.
    Što je to FNA mapping?
    Jedino u Americi na tri Lokacije i Londonu.
    To je za sada najdetaljnije snimanje testisa, nikakva operacija i nailazila sam na slučajeve da nađu spermije i nakon neuspiješne mTese. Broj je malen, ali nađu svaki koji postoji ako postoji. Nakon toga rade mTese na mjestima na kojima su prethodno skeniranjem vidili da ima spermija. Ako ih ima broj je do 20 max (nakon neuspiješne mTese).
    Fna mapping je otprilike 6000€, a onda na to mTese se dodatno plaća.

  45. #1045

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Zaboravih napomenuti...
    Zaboravila sam reći doktorici za čaj ali jesmo rekli našem urologu i on je komentirao neka ga nastavi piti jer mu ne može škoditi.
    Nakon otprilike tjedan dana pijenja čaja (popio bi ga navečer) počeo se jako znojiti noću. Možda mu čaj čisti tijelo općenito. Googlala sam da je hipotalamus zaslužan za prekomijerno znojenje, a zaslužan je i za ove spolne hormone.
    Pitala sam gosp. Mija i on je rekao da je to normalno/dobro.

  46. #1046

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti sto nisam prije odgovorila... pola godine smo odmarali od postupaka. Sto se tiče brzine postupka oko Micro Tese u Cita sve se odvija brzo. Prvo je suprug ponovio spermiogram, pa obavio neke krvne pretrage i ubrzo dogovorio operaciju. Mislim sve kroz mjesec dana. Nakon operacije je ostao 1 noć u poliklinici i potom odmarao kući skoro 1 mjesec. Kod njega s obzirom na neopstruktivnu azoospermiju terapija nije dolazila u obzir. Suprug je imao svega par godina kad je operirao testise. Jedan mu je dobro razvijen i tog su i operirali, a drugi je manji i nije baš razvijen. Inače, potrošili smo sva tkiva, i u ovom zadnjem postupku mi je vraćen jedan embrij koji je naša zadnja šansa za bebu....
    Svim srcem se nadam da ćete uspijeti. Pazi se, ne nerviraj se i pij folnu kiselinu i još neke stvari da što bolje pripremiš svoje tijelo. Ne znam gdje živiš ali u Zg postoji akupunktura kao priprema za oplodnju. Vanka je to standardna praksa i pospiješuje oplodnju za 50%.
    Ako ne daj bože ne uspije i ako imate novaca javite se ili dr. Suks Minhas ili dr. Jonathanu Ramsayu u Londonu preko maila sa svim nalazima i nalazom mTese. Vjerojatno bi muža stavili na terapiju i odradili FNA mapping prije mTese.
    To bi bila nova borba do koje se nadam da nećete doći ali dobro je znati da nisu sve nade izgubljene.

  47. #1047

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    http://www.ajandrology.com/article.a...;aulast=Jarvis

    Za sve koji ili imaju novaca i hoće napraviti nešto što im dava najveće šanse Fna mapping pa onda microTese
    I
    Za sve one koji bi ponovili microTese

  48. #1048

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino u Americi na tri Lokacije i Londonu.
    To je za sada najdetaljnije snimanje testisa, nikakva operacija i nailazila sam na slučajeve da nađu spermije i nakon neuspiješne mTese. Broj je malen, ali nađu svaki koji postoji ako postoji. Nakon toga rade mTese na mjestima na kojima su prethodno skeniranjem vidili da ima spermija. Ako ih ima broj je do 20 max (nakon neuspiješne mTese).
    Fna mapping je otprilike 6000€, a onda na to mTese se dodatno plaća.
    Ninilana, što da kažem osim da vam želim svu sreću u daljnjoj borbi. Malo sam čitala o FNA mappingu. Iskreno, ja sam iz prva dva članka stekla sasvim drugačije mišljenje- u smislu da je FNA mapping odbačen od većine stručnjaka iz razloga što ako pokaže da ima "materijala" opet se treba na MTese, a MTese bi to svakako otkrila. Kao to je korak više koji je potrebno platiti a za isti rezultat. Ali opet, ograđujem se jer sam cijeloj temi posvetila svega nekoliko minuta za čitanje 2-3 članka. Pretpostavljam da si ti to sve bolje proučila i nadam se da je to još jedna mogućnost. Svakako ću pogledati link koji si ostavila dolje.
    Posljednje uređivanje od Gita 10 : 13.02.2019. at 23:09

  49. #1049

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Dobro je nakon neuspijesnje mTese. Prije prve mTese nema smisla. Ima za ljude koji imaju puno novaca pa žele biti sigurni.
    Dosta doktora to odbacuje jer svejedno treba napraviti mTese nakon FNA i zaista mTese je jedini/najbolji način za izvući spermu ali ovo nije loše za ponovljeni mTese. 20 i nešto % ponovljene mTese nakon Fna mappinga nađe spermu jer locira određena mjesta.
    Ovo je dobro znati za sve.
    Mi ćemo ići na mTese prvo, ali treba nekada razmišljati i par koraka unaprijed.
    Ovo pišem više zato što mislim da više ljudi ima ovu dijagnozu nego što smo svijesni. Nikada u životu nisam pisala na forumu a kada smo dobili dijagnozu forum mi je više pomogao nego klasični web.
    Kada završi putovanje napisati ću sve kako se nama odvijalo jer nažalost netko drugi će u budućnosti tražiti informacije i nadu ovdje.
    Kada ljudi riješe ovaj problem zaborave da će netko drugi vrednovati svaku informaciju.
    Od 50 000 muškaraca koji gledaju nogometnu utakmicu 500 ih ima azoo.

  50. #1050

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    32

    Početno

    Zna li netko kolikonse dugo na Rebru eka na mTese ili biopsiju?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •