Stranica 40 od 45 PrviPrvi ... 303839404142 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,951 do 2,000 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #1951

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Nema na cemu, sve najbolje.Srecan vam put.
    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Hvaal najlepse.
    Javljam sve u grupu kako smo prosli...

  2. #1952

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    Nema na cemu, sve najbolje.Srecan vam put.
    Dobila sam danas

  3. #1953

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Jeste li vec otisli ili popodne idete?Jesi li im javila na kliniku?
    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Dobila sam danas

  4. #1954

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste li vec otisli ili popodne idete?Jesi li im javila na kliniku?
    Javila sam se dr još ujutru iz Srbije jer smo tamo stizali oko 17h. Rekao je da se vidimo u ponedeljak… to će biti 3 dan ciklusa pa sad, videćemo, valjda i tako može… šta da se radi

  5. #1955

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Moze sigurno, mislim da uopste nije problem sto danas nisi pocela, svakako ces primati terapiju koliko on proceni da treba..polako samo, sve ce biti u redu.
    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Javila sam se dr još ujutru iz Srbije jer smo tamo stizali oko 17h. Rekao je da se vidimo u ponedeljak… to će biti 3 dan ciklusa pa sad, videćemo, valjda i tako može… šta da se radi

  6. #1956

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    Moze sigurno, mislim da uopste nije problem sto danas nisi pocela, svakako ces primati terapiju koliko on proceni da treba..polako samo, sve ce biti u redu.
    Devojke moje drage.
    Imam predivne vesti…
    Odmah sa vama da ih podelim znam da nas sve mori ista muka.
    Suprug je dao spermogram danas, ja sam krenula na stimulaciju…
    Našli su i zamrzli 32 pokretna i dobra spermatozoida

  7. #1957

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Odlicno, bas mi je drago zbog vas. to znaci, kod njega nece biti radjena Mikrotese, to su nasli u svezem uzorku, tako da kazem?
    Samo napred, sve ce bitit u redu.
    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Devojke moje drage.
    Imam predivne vesti…
    Odmah sa vama da ih podelim znam da nas sve mori ista muka.
    Suprug je dao spermogram danas, ja sam krenula na stimulaciju…
    Našli su i zamrzli 32 pokretna i dobra spermatozoida

  8. #1958

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    Odlicno, bas mi je drago zbog vas. to znaci, kod njega nece biti radjena Mikrotese, to su nasli u svezem uzorku, tako da kazem?
    Samo napred, sve ce bitit u redu.
    Da, da u svežem uzorku.
    Daće još jedan na dan moje aspiracije…
    Dr kaže da neće biti potrebe za Microtese…

  9. #1959

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Odlicno, jos bolje sto je tako.drzim vam palceve
    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Da, da u svežem uzorku.
    Daće još jedan na dan moje aspiracije…
    Dr kaže da neće biti potrebe za Microtese…

  10. #1960

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Devojke moje drage.
    Imam predivne vesti…
    Odmah sa vama da ih podelim znam da nas sve mori ista muka.
    Suprug je dao spermogram danas, ja sam krenula na stimulaciju…
    Našli su i zamrzli 32 pokretna i dobra spermatozoida
    Bravooo!!! Mogu da zamislim koliko ste srecni!!! Drzimo palceve za sve dalje lepe vesti ❤

  11. #1961

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj babymib prvotno napisa Vidi poruku
    Bravooo!!! Mogu da zamislim koliko ste srecni!!! Drzimo palceve za sve dalje lepe vesti ❤
    Hvala puno svima.
    Presrećna sam, ovo je samo prvi korak, ali veliki…
    Bar znamo da ima nešto ❤️

  12. #1962

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Da li je neko isao na celu stimulaciju kod dr. Emrea? Mi cemo sve od pocetka raditi tamo, pa ako je neko isao da mi samo mi objasni jel se ide na kliniku svaki dan ili sama sebi dajem terapiju? Hvala vam unapred i srecno svima u ovoj nasoj borbi ❤️

  13. #1963

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Nema na cemu.Naravno, samo polako, zelim vam svu srecu.❤❤
    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala puno svima.
    Presrećna sam, ovo je samo prvi korak, ali veliki…
    Bar znamo da ima nešto ❤️

  14. #1964

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Samo da napomenem za one koji tek idu, dr Emre mi je juče rekao da je cena ISCI 2500 evra a da lekove plaćamo sami. Nisam se objašnjavala preterano sa njim, ali ću svakako pomenuti da nam je rekao da je cena 2500 sa sve lekovima i svim ostalim… tako su pisali i drugi na forumu.
    Mi smo u ponedeljak krenuli sa terapijom i doneli su nam za 4 dana i naplatili i mene je to odmah zbunilo ali ajde.
    Ako može neko ko je već bio da kaže kako je to tada funkcionisalo. Posle 4 dana sam došla na kontrolu i onda mi je dao nov lek i da se vidimo već sutradan. Verujem da će sad na svaka dva dana biti kontrola.

  15. #1965

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Hej kako ste,kako je u Instanbulu, nadam se da je sve dobro proslo.
    Pozdrav
    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da napomenem za one koji tek idu, dr Emre mi je juče rekao da je cena ISCI 2500 evra a da lekove plaćamo sami. Nisam se objašnjavala preterano sa njim, ali ću svakako pomenuti da nam je rekao da je cena 2500 sa sve lekovima i svim ostalim… tako su pisali i drugi na forumu.
    Mi smo u ponedeljak krenuli sa terapijom i doneli su nam za 4 dana i naplatili i mene je to odmah zbunilo ali ajde.
    Ako može neko ko je već bio da kaže kako je to tada funkcionisalo. Posle 4 dana sam došla na kontrolu i onda mi je dao nov lek i da se vidimo već sutradan. Verujem da će sad na svaka dva dana biti kontrola.

  16. #1966

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    Hej kako ste,kako je u Instanbulu, nadam se da je sve dobro proslo.
    Pozdrav
    Ćao, dobro smo. Sutra je aspiracija, dr je malo pomerio ne znam tačno zašto, da bude sigurniji tako mi je rekao…
    Ti si prošla kroz stimulaciju?
    Da li si bila otecena, ja sam kao da ću da se porodim za koji dan, ne mogu ništa da zakopcam, grudi me dosta bole.
    Kad da očekujem da će to da prođe

  17. #1967

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Cao, ja sam se skroz prebacila nesto i tek kad sam poslala poruku sam se setila da si tek u Instanbuu krenula sa stimulacijom.Jesam, tri puta..prva dva dana mi je bilo i psihicki i fizicki tesko, imala sam razne promene raspolozenja, bolne grudi, bolne jajnike, zadnjih par dana stimulacije nisam mogla ni da sedim normalno, koliko su me jajnici boleli..grudi mene inace posle ovulacije, ali ovo ostalo je sve bilo o lekova..sve zavisi, meni je vec posle punkcije bilo bolje, s tim sto se naduvenost povukla posle jedan,dva ciklusa skroz.Pila sam dosta vode, secam se da su mi to savetovali Treci put sam najbolje podnela, a to sve zahvaljujuci manjoj dozi lekova.[QUOTE=Bicesuper;3223879]Ćao, dobro smo. Sutra je aspiracija, dr je malo pomerio ne znam tačno zašto, da bude sigurniji tako mi je rekao…
    Ti si prošla kroz stimulaciju?
    Da li si bila otecena, ja sam kao da ću da se porodim za koji dan, ne mogu ništa da zakopcam, grudi me dosta bole.Pozdrav

  18. #1968

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Koliko izgresih u pisanju Pozdrav

  19. #1969

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko izgresih u pisanju Pozdrav
    Sve sam razumela.
    Hvala puno na odgovoru.
    Ja sam kao loptica…
    Ovako sam manje više ok podnela osim tog pritiska ali ja sam i dosta hodala… dr mi je rekao da se ponašam normalno i ja sam pratila sebe a i htela sam da iskoristim da obiđem ovaj prelep grad.
    Psihički sam ok mada me uhvati nekad smorenost ali mislim da je to zbog toga sto se osećam odvratno jer sam tolika.
    Da se razumemo i došla sam ovde deblja nego uobicajeno tako da se svaki gram vidi…
    Tri puta stimulacija, pa svaka tebi čast…
    Kakvi su vama planovi?

  20. #1970

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Samo polako, cim prodje punkcija bice ti lakse.
    Trenutno odmaramo, i da hocu ponovo na postupak, ne mogu, dok se telo ne oporavi, tako je doktorka rekla.
    Postoji mogucnost da cemo probati mozda sa donorom, s obzirom na jako lose embrione od prethodnog postupka..videcemo..


    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Sve sam razumela.
    Hvala puno na odgovoru.
    Ja sam kao loptica…
    Ovako sam manje više ok podnela osim tog pritiska ali ja sam i dosta hodala… dr mi je rekao da se ponašam normalno i ja sam pratila sebe a i htela sam da iskoristim da obiđem ovaj prelep grad.
    Psihički sam ok mada me uhvati nekad smorenost ali mislim da je to zbog toga sto se osećam odvratno jer sam tolika.
    Da se razumemo i došla sam ovde deblja nego uobicajeno tako da se svaki gram vidi…
    Tri puta stimulacija, pa svaka tebi čast…
    Kakvi su vama planovi?

  21. #1971

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo polako, cim prodje punkcija bice ti lakse.
    Trenutno odmaramo, i da hocu ponovo na postupak, ne mogu, dok se telo ne oporavi, tako je doktorka rekla.
    Postoji mogucnost da cemo probati mozda sa donorom, s obzirom na jako lose embrione od prethodnog postupka..videcemo..
    Svakako da telo treba da se oporavi, da se očisti malo.
    Ja sam završila, uzeli su 14 jajnih ćelija, nadam se da je to dovoljno…
    Dr kaže da je bilo još malih…
    Sad primam terapiju pa u utorak kontrola pa ćemo videti da li ćemo odmah raditi transfer ili ćemo zaledeni.
    Sto li su tako loši embrioni, šta kažu doktori?
    Da nije možda zbog tih delecija sto ima suprug, ili je to jednostavno lutrija?
    Samo napred, koju god odluku da donesete biće dobra ❤️

  22. #1972

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    To je odlican broj, ja sam jednom imala 9, pa drugi put 13 i treci put 10 zrelih.Razumem, dok vide da li se jajnici smanjuju.
    Embriolog kaze da je najverovatnije zbog tih mikrodelecija y hromozoma, naime spermatozoidi oplode jajne celije, ali je posle podela embriona losa, zbog fragmentacija spermatozoida...po njima su jajne celije u redu..eto, to smo sve saznali u trecem postupku. Mada je doktorka i pre treceg postupka savetovala da probamo varijantu pola pola, npr od 10 jajnih celija 5 oploditi sa donorom, a pet sa muzevljevim uzorkom..to za mog muza tada nije bilo prihvatljivo, pa nismo pristali..
    To si u pravu, tesko jeste, ali opet treba probati..❤❤❤
    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Svakako da telo treba da se oporavi, da se očisti malo.
    Ja sam završila, uzeli su 14 jajnih ćelija, nadam se da je to dovoljno…
    Dr kaže da je bilo još malih…
    Sad primam terapiju pa u utorak kontrola pa ćemo videti da li ćemo odmah raditi transfer ili ćemo zaledeni.
    Sto li su tako loši embrioni, šta kažu doktori?
    Da nije možda zbog tih delecija sto ima suprug, ili je to jednostavno lutrija?
    Samo napred, koju god odluku da donesete biće dobra ❤️

  23. #1973

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    To je odlican broj, ja sam jednom imala 9, pa drugi put 13 i treci put 10 zrelih.Razumem, dok vide da li se jajnici smanjuju.
    Embriolog kaze da je najverovatnije zbog tih mikrodelecija y hromozoma, naime spermatozoidi oplode jajne celije, ali je posle podela embriona losa, zbog fragmentacija spermatozoida...po njima su jajne celije u redu..eto, to smo sve saznali u trecem postupku. Mada je doktorka i pre treceg postupka savetovala da probamo varijantu pola pola, npr od 10 jajnih celija 5 oploditi sa donorom, a pet sa muzevljevim uzorkom..to za mog muza tada nije bilo prihvatljivo, pa nismo pristali..
    To si u pravu, tesko jeste, ali opet treba probati..❤❤❤
    Sad su nam javili, 12 je zrelih jajnih ćelija…
    Mislim da je to dovoljno.
    Samo se nadam da će se oploditi i razviti.
    Kad kreneš u postupak mislis samo da njemu nadju nešto…. A onda shvatiš da ima još 4 koraka i to kakva.
    Znam da su vam to predlagali, pisala si i razumem tvog supruga, imajući u vidu da on ipak ima spermatozoide verujem da ne treba doneti odmah odluku da se radi sa donorom.
    Neko je ranije pisao, da kao oplodnja zavisi od kvaliteta spermatozoida a da razvijanje zavisi od kvaliteta jajnih ćelija.
    Ali svaka priča je priča za sebe.
    Da li ćete ići u Turksu ili ćete ostati pri Pragu?
    Svi hvale Prag i oni imaju najviše uspeha…

  24. #1974

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    To su odlicne vesti, zelim vam puno srece!
    Tako je, nismo ni bili za to, obzirom da je uvek imalo u svezem uzorku spermatozoida..
    Tako smo i mi citali, istrazivali, ovi u Pragu su misljenja i jedno i drugo imaju veliku ulogu, ali smatraju da su jajne celije u redu. Pritom sam ja citala, da na kvalitet jajne celije uticu i lekovi kojim se jajnici stimulisu..nemam pojma vise
    Od ukupno 7 embriona koliko smo do sad ukupno vratili, nijedan se nije implantirao..ocigledno je nesto problem..jer smo samo jednom imali jednu blastocistu..
    Tako je, svaka prica je prica za sebe. Pa s obzirom da ne zivimo u Srbiji, mislim da bi Prag bio ponovo opcija za nas..autom nam je pristupacnije ici..a za Tursku nismo razmisljali, jer smo se donekle posle toliko pokusaja razocarali, da bi stanje moglo da se popravi, obzirom da je genetske prirode problem kod muza..jedini su ovi u Pragu bili bolno iskreni i rekli kakve su nam zapravo sanse, a sve na osnovu njihovog iskustva..
    Tako je, bez obzira sto nismo uspeli tamo kad smo bili, pristup njihov je stvarno na vrhunskom nivou, jako divni ljudi, sa nase tacke gledista..


    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Sad su nam javili, 12 je zrelih jajnih ćelija…
    Mislim da je to dovoljno.
    Samo se nadam da će se oploditi i razviti.
    Kad kreneš u postupak mislis samo da njemu nadju nešto…. A onda shvatiš da ima još 4 koraka i to kakva.
    Znam da su vam to predlagali, pisala si i razumem tvog supruga, imajući u vidu da on ipak ima spermatozoide verujem da ne treba doneti odmah odluku da se radi sa donorom.
    Neko je ranije pisao, da kao oplodnja zavisi od kvaliteta spermatozoida a da razvijanje zavisi od kvaliteta jajnih ćelija.
    Ali svaka priča je priča za sebe.
    Da li ćete ići u Turksu ili ćete ostati pri Pragu?
    Svi hvale Prag i oni imaju najviše uspeha…

  25. #1975

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Upravo sam to i htela da kažem.
    Sigurno su tamo stručnjaci vrhunski i imaju mnogo iskustva.
    Turska je nama opcija bila zbog dr Emrea odnosno zbog microtese, nismo imali pojma mada smo se nadali da će naci u spermogramu spermatozoide i da nam neće biti potrebna microtese.
    Nisam ovo najbolje razumela za tvoje jajne celije odnosno za embrione - vama je oplodnja uspela i imali ste transfer ali transferi nisu uspeli?
    Kada tamo rade transfer- svež ili zaleden?
    I u kom stadijumu? U Turskoj čekaju blastocistu

  26. #1976

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Tako je, nama su se jajne celije uvek oplodile, to nije bio problem, problem je javlja u razvijanju embriona posle treceg dana.To sto sam ti pisala za embrione, to smo zadnji put u Pragu dobili informaciju da se ne razvijaju kako bi trebalo.Inace ja sam imala ukupno 4 transfera do sada, tri od zaledjenih embriona i jedan svez.U Pragu je bio taj svez transfer.Oni praktikuju oba transfera, sve zavisi od zene,da li preti Hiperstimulacija ili ne.U Pragu takodje rade do blastociste, a ako je slucaj kao kod nas sto je bio, mali broj embriona dobrog kvaliteta, onda ih ne ostavljaju do blastociste, vec vracaju drugi ili treci dan. Izvini ako sam te zbunila
    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo sam to i htela da kažem.
    Sigurno su tamo stručnjaci vrhunski i imaju mnogo iskustva.
    Turska je nama opcija bila zbog dr Emrea odnosno zbog microtese, nismo imali pojma mada smo se nadali da će naci u spermogramu spermatozoide i da nam neće biti potrebna microtese.
    Nisam ovo najbolje razumela za tvoje jajne celije odnosno za embrione - vama je oplodnja uspela i imali ste transfer ali transferi nisu uspeli?
    Kada tamo rade transfer- svež ili zaleden?
    I u kom stadijumu? U Turskoj čekaju blastocistu

  27. #1977

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Nisi me zbunila, nego dok ja obradim informaciju.
    Vi ste samo ovaj poslednji put bili u Pragu? I tada ste dobili ovu informaciju? Ili ste bili više puta u Pragu?
    Oni su vam predostrožnosti radi vratili, jer se nisu dobro razvijali, da se jesu dobro razvijali oni bi sačekali i vratili bi vam blastocistu?
    Meni niko nije pominjao hiperstimulaciju, valjda sam ok…

  28. #1978

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Tako je, samo smo u septembru bili tamo, dvaput pre toga u Stuttgartu.Tako je, da su se dobro razvijali, cekali bi do blastociste, a posto nisu, vratili su jedan, koji je po njima bio dobar, ali posto je samo jedan bio, vratili su ga drugi dan. Ja taj zadnji put nisam imala hiperstimulaciju, iako sam imala 10 zrelih jajnih celija i jos sitnih folikula, tako da nemoj da brines, doktor ce svakako uraditi najbolje. Jesu li ti kontrolisali Tsh,
    zaboravih da te pitam?

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi me zbunila, nego dok ja obradim informaciju.
    Vi ste samo ovaj poslednji put bili u Pragu? I tada ste dobili ovu informaciju? Ili ste bili više puta u Pragu?
    Oni su vam predostrožnosti radi vratili, jer se nisu dobro razvijali, da se jesu dobro razvijali oni bi sačekali i vratili bi vam blastocistu?
    Meni niko nije pominjao hiperstimulaciju, valjda sam ok…

  29. #1979

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je, samo smo u septembru bili tamo, dvaput pre toga u Stuttgartu.Tako je, da su se dobro razvijali, cekali bi do blastociste, a posto nisu, vratili su jedan, koji je po njima bio dobar, ali posto je samo jedan bio, vratili su ga drugi dan. Ja taj zadnji put nisam imala hiperstimulaciju, iako sam imala 10 zrelih jajnih celija i jos sitnih folikula, tako da nemoj da brines, doktor ce svakako uraditi najbolje. Jesu li ti kontrolisali Tsh,
    zaboravih da te pitam?
    Jesu pre neki dan, bio je 2,26.
    Dr iz Srbije mi je rekla da još pojacam terapiju (ja ne znam gde više) a ginekolog ovde mi je rekao da je takav tsh dobar, i da je sve do 3,5 za njih prihvatljivo.
    Da ne valja ni da bude mnogo nizak jer je i on potreban za trudnoću.
    Svakako se nadam da će mi ga ponovo kontrolisati.
    Ja verujem da su u Pragu fantastični stručnjaci, vidiš da su sve lepo objasnili…
    I naravno da će sledeći put biti uspešno ❤️

  30. #1980

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Odlicno, hvala Bogu da je spala vrednost.Dobro je to, samo slusaj doktora tu i bice sve u redu.
    Jesu, sve su nam lepo objasnili, sa medicinske strane je sve proslo kako treba, mislim da bolje nije moglo, e sad, sa druge strane ni oni nisu madjionicari, moj muz nekad kaze, ne mogu od nista napraviti nesto, u svojoj muci smo ipak realni..
    Mi imamo zaledjen uzorak od muza tamo, to su uzeli pre punkcije, za svaki slucaj da bude, ako nesto na dan punkcije krene po zlu..tako da cemo sve videti, cula sam se sa doktorkom skoro, ona je i dalje pri stavu, da treba probati pola pola ( rekla nam je da je muz stariji, ne bi to ni predlozila, zbog njegovih godina, koje bi u tom slucaju isto igrale ulogu). Mi smo ipak tamo otisli posle dva postupka i tri neuspesna transfera, trazili smo da nam se neko posveti, doktorka je trazila uzrok loseg spermograma, nasli smo ga, tako da mislim da sto je do njih to je odradjeno.
    Ipak smatram da imaju iskustva sa parovima koji istu dijagnozu imaju i znaju koje su mogucnosti i sanse za uspeh.Eto, svidelo nam se sto su iskreno rekli odmah na pocetku, a ne u fazonu, ma samo vi idite na postupke, dok jednom ne uspete..tako su nam rekli u Stuttgartu, bez da su hteli da otkriju uzrok takvog spermograma.Dok doktorka u Pragu je odmah rekla, nakon genetskih nalaza, problem je ozbiljan, jer je genetske prirode. Takvo je nase iskustvo do sada.
    Ne znam da li sam dobro zapamtila, ako si pisala u grupi, koji je uzrok takve dijagnoze kod tvog muza?
    Daj Boze da bude uspesno sledeci put nama, a vama sada..❤❤❤❤

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu pre neki dan, bio je 2,26.
    Dr iz Srbije mi je rekla da još pojacam terapiju (ja ne znam gde više) a ginekolog ovde mi je rekao da je takav tsh dobar, i da je sve do 3,5 za njih prihvatljivo.
    Da ne valja ni da bude mnogo nizak jer je i on potreban za trudnoću.
    Svakako se nadam da će mi ga ponovo kontrolisati.
    Ja verujem da su u Pragu fantastični stručnjaci, vidiš da su sve lepo objasnili…
    I naravno da će sledeći put biti uspešno ❤️

  31. #1981

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    Odlicno, hvala Bogu da je spala vrednost.Dobro je to, samo slusaj doktora tu i bice sve u redu.
    Jesu, sve su nam lepo objasnili, sa medicinske strane je sve proslo kako treba, mislim da bolje nije moglo, e sad, sa druge strane ni oni nisu madjionicari, moj muz nekad kaze, ne mogu od nista napraviti nesto, u svojoj muci smo ipak realni..
    Mi imamo zaledjen uzorak od muza tamo, to su uzeli pre punkcije, za svaki slucaj da bude, ako nesto na dan punkcije krene po zlu..tako da cemo sve videti, cula sam se sa doktorkom skoro, ona je i dalje pri stavu, da treba probati pola pola ( rekla nam je da je muz stariji, ne bi to ni predlozila, zbog njegovih godina, koje bi u tom slucaju isto igrale ulogu). Mi smo ipak tamo otisli posle dva postupka i tri neuspesna transfera, trazili smo da nam se neko posveti, doktorka je trazila uzrok loseg spermograma, nasli smo ga, tako da mislim da sto je do njih to je odradjeno.
    Ipak smatram da imaju iskustva sa parovima koji istu dijagnozu imaju i znaju koje su mogucnosti i sanse za uspeh.Eto, svidelo nam se sto su iskreno rekli odmah na pocetku, a ne u fazonu, ma samo vi idite na postupke, dok jednom ne uspete..tako su nam rekli u Stuttgartu, bez da su hteli da otkriju uzrok takvog spermograma.Dok doktorka u Pragu je odmah rekla, nakon genetskih nalaza, problem je ozbiljan, jer je genetske prirode. Takvo je nase iskustvo do sada.
    Ne znam da li sam dobro zapamtila, ako si pisala u grupi, koji je uzrok takve dijagnoze kod tvog muza?
    Daj Boze da bude uspesno sledeci put nama, a vama sada..❤❤❤❤
    Ja sam prosto šokirana da se niko pre nije bavio time sto mu je loš spermogram (koliko se sećam imao je u spermogramu spermatozoide ali ne sigurno uobičajen broj).
    Verovatno nemaju iskustva, dr u Turskoj odmah traže delecije i kariotip. Verovatno u Nemačkoj bili u fazonu pa ima spermatozoida.
    Kod mog supruga se ne zna, kao ni kod većine.
    Njegovi hormoni su manje više bili ok - FSH malo viši, testosteron malo niži, ali ništa alarmantno.
    Dr Emre ga je stavio na terapiju, u prvom razgovoru je rekao da nije potrebno ali je onda rekao da ipak proba- pio je klomid 50 mg svaki drugi dan.
    Posle nas je uhvatila korona i sve se poremetilo ali smo kasnije nastavili i on je ponovo pio terapiju nekih 3 meseca.
    Hormoni su se poboljšali, testosteron je skočio, FSH je isto skočio.
    Da li je to uticalo da se nadju spermatozoidi ili ne, to ne znamo.
    Delecije i kariotip su mu u redu.
    Super sto ste se odlucili za Prag, bolje niste mogli.
    Znaci vi ste tamo otišli poslednji put i tamo si radila i stimulaciju i svež transfer?

  32. #1982

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    [QUOTE=nada22;3223998]Odlicno, hvala Bogu da je spala vrednost.Dobro je to, samo slusaj doktora tu i bice sve u redu.
    Jesu, sve su nam lepo objasnili, sa medicinske strane je sve proslo kako treba, mislim da bolje nije moglo, e sad, sa druge strane ni oni nisu madjionicari, moj muz nekad kaze, ne mogu od nista napraviti nesto, u svojoj muci smo ipak realni..

    Ja bih samo rekla nase iskustvo, posto mi imamo isti uzrok tj mikrodeleciju y hromozoma. Prvi mail koji sam slala bio je klinici u Solunu koji su mi napisali da kod mog muza sa tom delecijom na micro Tese vrv nije moguce naci spermatozoide a i ako ih nadju oni nece moci da oplode jajnu celiju. Predlozili donaciju sa sve cenovnikom. Iako nemam nista protiv te opcije ja sam verovala da to nije resenje i da je nesto moguce, onda smo otisli u Tursku gde mi je dr.Emre objasnio da je kod 50% muskaraca sa mikrodelecijom y hromozoma moguce naci spermatoozide u uzorku a i sa operacijom. Nasli smo ih tada nasli smo ih i sledeci put jos vise, i ti spermatozoidi su oplodili 10 jajnih celija. E sad mi smo imali jednu biohemijsku trudnocu, jedan neuspeli i jedan uspesan FET. Nazalost doslo je do spontanog u 8.nedelji i posle konsultacije sa drEmre i ginekologom tamo, predlozili su nam da uradimo PGT dijagnostiku na preostalim zamrznutim embrionima da vidimo da li su genetski okej, ako ne da onda spermatozoide za sledeci pokusaj vto uzmemo putem operacije jer su vrv unutra kvalitetniji.
    Naravno da je izbor na vama, i svaki izbor je okej, ja samo kazem nase iskustvo i da mozda postoji jos nesto sto bi i vi mogli ilo zeleli da probate.

  33. #1983

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Bas tako, niko se nije bavio time, svi su bili u fazonu, tako je kako je.Muzu su hormoni bili uvek u redu, ali bez obzira na to, nisu predlagali nikakva dodatna ispitivanja kod njega.
    Ili nemaju ili jednostavno ne zele da ispituju, jer je bilo u svezem uzorku spermatozoida, dok ovi u Pragu su isto trazili sto i dr u Turskoj. Hvala Bogu da su tvom muzu ostali nalazi u redu.
    Zadnji put smo bili u Pragu, s tim sto sam stimulaciju pocela u Stuttgartu i tamo otisla na prvi ultrazvuk, otprilike 5 dan od pocetka stimulacije. Ali sam imala dogovor sa doktorkom ovde, ukoliko doktorka iz Praga bude trazila ranije ultrazvuk, odradila bih ga u Stuttgartu i poslala sliku i izvestaj mailom u Prag, ali u mom slucaju nije trazila, to sve zavisi, od zene do zene. Tako da su tamo bile dve kontrole na ultrazvuku, povecanje doze injekcija, punkcija jajnih celija i svez transfer.


    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prosto šokirana da se niko pre nije bavio time sto mu je loš spermogram (koliko se sećam imao je u spermogramu spermatozoide ali ne sigurno uobičajen broj).
    Verovatno nemaju iskustva, dr u Turskoj odmah traže delecije i kariotip. Verovatno u Nemačkoj bili u fazonu pa ima spermatozoida.
    Kod mog supruga se ne zna, kao ni kod većine.
    Njegovi hormoni su manje više bili ok - FSH malo viši, testosteron malo niži, ali ništa alarmantno.
    Dr Emre ga je stavio na terapiju, u prvom razgovoru je rekao da nije potrebno ali je onda rekao da ipak proba- pio je klomid 50 mg svaki drugi dan.
    Posle nas je uhvatila korona i sve se poremetilo ali smo kasnije nastavili i on je ponovo pio terapiju nekih 3 meseca.
    Hormoni su se poboljšali, testosteron je skočio, FSH je isto skočio.
    Da li je to uticalo da se nadju spermatozoidi ili ne, to ne znamo.
    Delecije i kariotip su mu u redu.
    Super sto ste se odlucili za Prag, bolje niste mogli.
    Znaci vi ste tamo otišli poslednji put i tamo si radila i stimulaciju i svež transfer?

  34. #1984

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Jako mi je zao zbog spontanog kod vas.
    Mi smo i planirali PGT dijagnostiku u Pragu da odradimo, ali s obzirom da se radi na Blastocistama, a kod nas nisu stigli do Blastociste, isto ispitivanje nije ni bilo moguce.
    Svakako imamo jos mogucnosti sa muzevljevim spermatozoidima, jedan uzorak je zaledjen tamo, ima ukupno tzv. 6 slamcica, tako da bi to mogli koristiti za vise postupaka. E sad, da li bi to bila dobitna kombinacija za nas, za sledeci put, ostalo je da vidimo.
    Doktorka je rekla, mi mozemo ako zelimo i ponovo ici u postupak samo sa muzevljevim spermatozoidima, njeno je samo da predlozi, na osnovu iskustva, sta bi moglo da se proba, druga varijanta.
    Vama su zaledjeni embrioni u stadijumu Blastociste?Pozdrav

    [QUOTE=babymib;3224017]
    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    Odlicno, hvala Bogu da je spala vrednost.Dobro je to, samo slusaj doktora tu i bice sve u redu.
    Jesu, sve su nam lepo objasnili, sa medicinske strane je sve proslo kako treba, mislim da bolje nije moglo, e sad, sa druge strane ni oni nisu madjionicari, moj muz nekad kaze, ne mogu od nista napraviti nesto, u svojoj muci smo ipak realni..

    Ja bih samo rekla nase iskustvo, posto mi imamo isti uzrok tj mikrodeleciju y hromozoma. Prvi mail koji sam slala bio je klinici u Solunu koji su mi napisali da kod mog muza sa tom delecijom na micro Tese vrv nije moguce naci spermatozoide a i ako ih nadju oni nece moci da oplode jajnu celiju. Predlozili donaciju sa sve cenovnikom. Iako nemam nista protiv te opcije ja sam verovala da to nije resenje i da je nesto moguce, onda smo otisli u Tursku gde mi je dr.Emre objasnio da je kod 50% muskaraca sa mikrodelecijom y hromozoma moguce naci spermatoozide u uzorku a i sa operacijom. Nasli smo ih tada nasli smo ih i sledeci put jos vise, i ti spermatozoidi su oplodili 10 jajnih celija. E sad mi smo imali jednu biohemijsku trudnocu, jedan neuspeli i jedan uspesan FET. Nazalost doslo je do spontanog u 8.nedelji i posle konsultacije sa drEmre i ginekologom tamo, predlozili su nam da uradimo PGT dijagnostiku na preostalim zamrznutim embrionima da vidimo da li su genetski okej, ako ne da onda spermatozoide za sledeci pokusaj vto uzmemo putem operacije jer su vrv unutra kvalitetniji.
    Naravno da je izbor na vama, i svaki izbor je okej, ja samo kazem nase iskustvo i da mozda postoji jos nesto sto bi i vi mogli ilo zeleli da probate.

  35. #1985

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Aha vi imate tkivo od operacije? Pa to je sjajno! Ja sam citala neko istazivanje gde su naveli da su spermatozoidi uzeti putem tese/microTese boljeg kvaliteta od onih u ejakulatu kod cryptozospermie. Tako da su nama predlozili PGT testiranje ili ponovni postupak ali da probamo sa spermatozoidima iz micro Tese. Jeste nasi su blastociste, pola smo iskoristili a na pola cemo uraditi PGT. Nemoj da me shvatis pogresno vidim da si i ti upucena u sve, samo sam htela da podelim nase iskustvo cisto ako neko ne zna.

  36. #1986

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Bicesuper prekrasne vijesti da su nađeni spermiji u ejakulatu, baš sam sretna zbog vas, javljam nam i dalje.

    Babymib žao mi je jako zbog spontanog. Nažalost i kod mene ista situacija. Spontani u 7 tjednu.

  37. #1987

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Nije od operacije, tad je bila OAT III grupa spermograma, sto nikad do sad nismo imali, pa su zaledili odvojeno, rekli su da ima tzv.sestih slamcica, od jednog uzorka.Ja sam citala isto to sto i ti, da su spermatozoidi bolji dobijeni operacijom.Nama to nisu jos uvek predlagali u Pragu, u smislu nema potrebe, jer ih ima dovoljno u svezem uzorku. To je odlicno sto imate blastociste, mi smo samo jednom imali jednu blastocistu, a zadnjeg puta nijedan embrion nije stigao do tog stadijuma.ocigledno, kod nas je los razvitak embriona, pa ne mozemo ni da radimo PGT ispitivanja.
    Ne brini, naravno da necu pogresno shvatiti, dobro je da cujemo da ljudi sa istom dijagnozom imaju dobre embrione.
    Obe smo, koliko vidim, dosta istrazile
    Citiraj babymib prvotno napisa Vidi poruku
    Aha vi imate tkivo od operacije? Pa to je sjajno! Ja sam citala neko istazivanje gde su naveli da su spermatozoidi uzeti putem tese/microTese boljeg kvaliteta od onih u ejakulatu kod cryptozospermie. Tako da su nama predlozili PGT testiranje ili ponovni postupak ali da probamo sa spermatozoidima iz micro Tese. Jeste nasi su blastociste, pola smo iskoristili a na pola cemo uraditi PGT. Nemoj da me shvatis pogresno vidim da si i ti upucena u sve, samo sam htela da podelim nase iskustvo cisto ako neko ne zna.

  38. #1988

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Bicesuper prekrasne vijesti da su nađeni spermiji u ejakulatu, baš sam sretna zbog vas, javljam nam i dalje.

    Babymib žao mi je jako zbog spontanog. Nažalost i kod mene ista situacija. Spontani u 7 tjednu.
    Ijao bas mi je zao! Kod nas u 8+4 na ultrazvuku utvrdjeno da nema srcane radnje i da se beba meri 6+1... izvini sto pitam ali jel si imala prirodan spontani ili kiretazu? Pitam da li ste mozda radili genetsko ispitivanje ploda?

  39. #1989

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Mislim da u pragu ni ne rade microTese nego samo TESE. Ja ne znam sta je to OAT IIIgrupa?! Moze pojasnjenje bas me zanima

  40. #1990

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Mislim da im pise u cenovniku sto imamo kod nas Mesa/Tese, tako da je moguce da ne rade microTese, bar ne na ovoj klinici gde smo mi bili.OAT III grupa spermograma znaci da je po pitanju morflogije,broja i pokretljivosti za stepen bolji nalaz nego cryptoozospermija. OAT je skracenica od oligoastenoozospermija, ako sam medicinski sto posto tacno napisala.To je po onoj skali kako ocenjuju spermogram.

    Citiraj babymib prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da u pragu ni ne rade microTese nego samo TESE. Ja ne znam sta je to OAT IIIgrupa?! Moze pojasnjenje bas me zanima

  41. #1991

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Jeo devojke tako mi je zao.
    Taman mislis sve se završilo i sve je dobro.
    Ovo mi je već previše.
    Izgleda da niko kome su nađeni spermatozoidi u ejakulatu nije uspeo…
    Bas steta

  42. #1992

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da im pise u cenovniku sto imamo kod nas Mesa/Tese, tako da je moguce da ne rade microTese, bar ne na ovoj klinici gde smo mi bili.OAT III grupa spermograma znaci da je po pitanju morflogije,broja i pokretljivosti za stepen bolji nalaz nego cryptoozospermija. OAT je skracenica od oligoastenoozospermija, ako sam medicinski sto posto tacno napisala.To je po onoj skali kako ocenjuju spermogram.
    Evo i mene da uskocim. Mom suprugu su rekli u Solunu da u slucaju azoospermije je bolje u svakom slucaju uraditi mTESE i taj uzorak koristiti za vto, bez obzira ako ima nesto u samom ejakulatu. Meni se to u tom trenutku cinilo nebulozno, cak sam isla i na razgovor sa njihovim geneticarem. Zena mi je objasnila da uzorak uzet direktno iz tkiva bude bolji. E sada, nama da su nasli u ejakulatu ni ja ne bih insistirala na operaciji, ali posle vise neuspelih sigurno bih pre pristala na opciju operacije nego da stalno idem ja na stimulaciju i da ne uspeva.
    U svakom slucaju bih izabrala i operaciju i tako da pokusamo, a opcija donora uvek posle postoji.

  43. #1993

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Razumem.I ja sam isto citala da je uzorak bolji dobijen mTesom, nego svez, iako ne dolazim iz medicinske struke, tako da je to isto sto je tebi Geneticarka rekla. E sad, mozemo da insistiramo na mTese za sledeci put, bez obzira sto imamo zaledjen uzorak, ili da vidimo sta bi nam rekli u Solunu ili Instanbulu.Vama bese nije uzrok genetske prirode, zbog cega je takav nalaz spermograma kod muza?

    Citiraj Detelina prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mene da uskocim. Mom suprugu su rekli u Solunu da u slucaju azoospermije je bolje u svakom slucaju uraditi mTESE i taj uzorak koristiti za vto, bez obzira ako ima nesto u samom ejakulatu. Meni se to u tom trenutku cinilo nebulozno, cak sam isla i na razgovor sa njihovim geneticarem. Zena mi je objasnila da uzorak uzet direktno iz tkiva bude bolji. E sada, nama da su nasli u ejakulatu ni ja ne bih insistirala na operaciji, ali posle vise neuspelih sigurno bih pre pristala na opciju operacije nego da stalno idem ja na stimulaciju i da ne uspeva.
    U svakom slucaju bih izabrala i operaciju i tako da pokusamo, a opcija donora uvek posle postoji.

  44. #1994

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    Razumem.I ja sam isto citala da je uzorak bolji dobijen mTesom, nego svez, iako ne dolazim iz medicinske struke, tako da je to isto sto je tebi Geneticarka rekla. E sad, mozemo da insistiramo na mTese za sledeci put, bez obzira sto imamo zaledjen uzorak, ili da vidimo sta bi nam rekli u Solunu ili Instanbulu.Vama bese nije uzrok genetske prirode, zbog cega je takav nalaz spermograma kod muza?
    Kod nas niko nije pronasao uzrok. Hormoni su na pocetku svi bili ok, vremenom je samo fsh rastao. Genetika je ok.
    Moj savet ti je da ne ides u Solun, nisam sigurna da oni rade mTESE, posto se nama urolog nije uopste pojavio na konsultacijama…a ostatak ekipe je malo uvijeno sve objasnjavao. Najsigurnije ti je u Turskoj, oni bas provereno rade mTESE.

  45. #1995

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Jeo devojke tako mi je zao.
    Taman mislis sve se završilo i sve je dobro.
    Ovo mi je već previše.
    Izgleda da niko kome su nađeni spermatozoidi u ejakulatu nije uspeo…
    Bas steta
    Ma ovo uopste nije tacno, nemoj da se obeshrabris. Pa to sto nije uspelo 2 ili 3 puta ne znaci nista... znas koliko zena sa mnogo manjim problemom ima uspesnu tek 4., 5. Ili ko zna koju vto. Na drugom forumu a mislim i na ovom je bilo slucajeva gde su dobili dete a secam se da su prosli bez microTese. Meni je ginekolog prvo napisao da razume da mi hocemo odgovore, ali da prosto nekada ne uspe iz gomile razloga koji nisu do nas. Evo videcemp i posle pgt testiranja kakvi ce biti rezultati, ali da je tako kako ti mislis ne bi onda oni uopste koristi spermatozoide iz uzorka da je nemoguce tako doci do zdrave trudnoce.

  46. #1996

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Hvala ti puno na savetu, da znamo za svaki slucaj, ako nam bude bilo potrebno, da ne gubimo vreme u Grckoj, vec probati u Turskoj.
    Znaci ima i slucajeva kad ne otkriju uzrok.Sad sta je bolje, znati uzrok ili ne, pitamo se i mi.
    Citiraj Detelina prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas niko nije pronasao uzrok. Hormoni su na pocetku svi bili ok, vremenom je samo fsh rastao. Genetika je ok.
    Moj savet ti je da ne ides u Solun, nisam sigurna da oni rade mTESE, posto se nama urolog nije uopste pojavio na konsultacijama…a ostatak ekipe je malo uvijeno sve objasnjavao. Najsigurnije ti je u Turskoj, oni bas provereno rade mTESE.

  47. #1997

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    I ja se slazem sa misljenjem od babymib,to sto nas par nije imalo srece do sad, nije toliko porazavajuce, s obzirom da nekad dolazi i do same selekcije embriona, na koju niko ne moze da utice.Svakako se svi nadamo da ce svaki sledeci postupak biti uspesan, a vama zelim od srca ovaj uspesan.❤❤❤❤
    Tebi babymib zelim sve najbolje i nadamo se pozitivnim vestima nakon PGT dijagnostike.Hoce li ove godine raditi testiranje ili?
    Citiraj babymib prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ovo uopste nije tacno, nemoj da se obeshrabris. Pa to sto nije uspelo 2 ili 3 puta ne znaci nista... znas koliko zena sa mnogo manjim problemom ima uspesnu tek 4., 5. Ili ko zna koju vto. Na drugom forumu a mislim i na ovom je bilo slucajeva gde su dobili dete a secam se da su prosli bez microTese. Meni je ginekolog prvo napisao da razume da mi hocemo odgovore, ali da prosto nekada ne uspe iz gomile razloga koji nisu do nas. Evo videcemp i posle pgt testiranja kakvi ce biti rezultati, ali da je tako kako ti mislis ne bi onda oni uopste koristi spermatozoide iz uzorka da je nemoguce tako doci do zdrave trudnoce.

  48. #1998

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Bicesuper nemoj se obeshrabriti, ja vjerujem da će jednom uspjeti ali da se mora poklopiti pravi embrij, što kod mene nažalost ovaj put nije bio. Vjerujem da je kod mene spontani bio zbog genetske greške u plodu...

    Babymib nisam išla na kiretažu ali sam bila u bolnici zbog jakih bolova i da li su mi tablete za poticanje "čišćenja" tako da mi je dio tkiva ispao dok sam bila u bolnici i to su poslali na neku vrstu testiranja, zaboravila sam sad kako se zove ali još nisam dobila nikakve nalaze

  49. #1999

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Hvala devojke na lepom recima.
    I ja se nadam da će sve biti u redu, ali ovo me bas zbunilo.
    Ja nisam dugo na formu u tj nekih godinu dana i jedino je detelina uspela. I sanja jedna ako se sećam dobro.
    Svakako ima mnogo slučajeva i gde je sve kao y redu pa ne ide.
    Mi čekamo do četvrtka…
    Ako može neko nešto vezano za transfer da napise, kao i kako se čuvaju embrioni koji se zaleđe, da li svaki zasebno ili po više njih, vidim da se pominju neke slamčice, ja ništa ne znam o tome…

  50. #2000

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Pozdrav bicesuper, nadam se da si dobro.To sto cekate do cetvrtka vec je dobar znak, jer ce vam sigurno vratii blastociste.e sad sto se tice zaledjenih embriona, iskreno ne znam kako zaledjavaju, da li zasebno ili ne.Kod nas je bio pre slucaj npr, koliko smo trazili da odlede, toliko su odledili.Ovo za slamcice sto je pisano odnosi se na uzorke spermatozoida, ako mislis na ovo sto sam ja pre neki dan pisala. A sto se tice transfera svuda je isti, traje par minuta, u principu, zavisno od klinike, zene ostaju malo da odleze ili ih odmah pustaju kuci.
    Slobodno napisi ako te jos nesto zanima.


    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala devojke na lepom recima.
    I ja se nadam da će sve biti u redu, ali ovo me bas zbunilo.
    Ja nisam dugo na formu u tj nekih godinu dana i jedino je detelina uspela. I sanja jedna ako se sećam dobro.
    Svakako ima mnogo slučajeva i gde je sve kao y redu pa ne ide.
    Mi čekamo do četvrtka…
    Ako može neko nešto vezano za transfer da napise, kao i kako se čuvaju embrioni koji se zaleđe, da li svaki zasebno ili po više njih, vidim da se pominju neke slamčice, ja ništa ne znam o tome…

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •