Stranica 26 od 45 PrviPrvi ... 16242526272836 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,251 do 1,300 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #1251

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    ROSI tehnika,rade oplodnju sa spermatidama.Na istoj klinici Momart,pregled ginekologa,hormoni,HSG...to je ono sto je meni radjeno.
    Cula sam za tu oplodnju sa smermatidama tj citala sam a nisam znala da to neko radi u praksi, predpostavljam da nosi odredene rizike s obzirom da nije zreo spermatozoid zar ne?

  2. #1252

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Cula sam za tu oplodnju sa smermatidama tj citala sam a nisam znala da to neko radi u praksi, predpostavljam da nosi odredene rizike s obzirom da nije zreo spermatozoid zar ne?
    Uspesnost je manja ali svakako postoje pozitivni ishodi

  3. #1253

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Uspesnost je manja ali svakako postoje pozitivni ishodi
    a ko vam je rekao da to tamo rade? Ja kad sam se dopisivala sa doktorom rekao mi je nije bitno samo da nadjemo spermatozoide nego da nadjemo dobre spermatozoide u smislu morfologoje i pokretljivosti

  4. #1254

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    [QUOTE=Sonja8444;3130884]

    Naravno i ja sam uvek pozitivna i verujem u uspeh jedino me buni to sto neki su strogo protiv terapije, a taj Nemac je bio kod dr Tansela kad i vi? Pa to je stvarno za pohvalu da je imao vec dve operacije i nista i da mu je doktor Tansel nasao, svaka cast...jer i on ima visok FSH?

  5. #1255

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    a ko vam je rekao da to tamo rade? Ja kad sam se dopisivala sa doktorom rekao mi je nije bitno samo da nadjemo spermatozoide nego da nadjemo dobre spermatozoide u smislu morfologoje i pokretljivosti
    Pratim na instagramu par lekara i par klinika u Turskoj koje to rade.Dosta se informisem i citam o tome....Naravno da je bitan kvalitet spermatozoida ali ima uspeha i sa spermatidama,najvise uspeha ima dr.Tanaka.Ginekolog i dr.Tansel su nam pricali o tome,i ne daj boze ako se ne nadju spermatozoidi,radice sa spermatidama...to nam je plan B....ali polako...nadamo se da ce se pre svega naci...Ko zna,mozda se i na spermogramu pojavi neki...

  6. #1256

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Pratim na instagramu par lekara i par klinika u Turskoj koje to rade.Dosta se informisem i citam o tome....Naravno da je bitan kvalitet spermatozoida ali ima uspeha i sa spermatidama,najvise uspeha ima dr.Tanaka.Ginekolog i dr.Tansel su nam pricali o tome,i ne daj boze ako se ne nadju spermatozoidi,radice sa spermatidama...to nam je plan B....ali polako...nadamo se da ce se pre svega naci...Ko zna,mozda se i na spermogramu pojavi neki...
    Super, nisam to znala...ako imas neki link posalji nam da procitamo...
    ma nace spermatozoide...nama ne treba puno

  7. #1257

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Pratim na instagramu par lekara i par klinika u Turskoj koje to rade.Dosta se informisem i citam o tome....Naravno da je bitan kvalitet spermatozoida ali ima uspeha i sa spermatidama,najvise uspeha ima dr.Tanaka.Ginekolog i dr.Tansel su nam pricali o tome,i ne daj boze ako se ne nadju spermatozoidi,radice sa spermatidama...to nam je plan B....ali polako...nadamo se da ce se pre svega naci...Ko zna,mozda se i na spermogramu pojavi neki...
    Sad sam se setila da sam citala o dr Tanaki iz Japana i da radi sa spermatidama, a nisam videla da se radi u Turskoj...ako imas neki link posalji mi da procitam vezano za Tursku

  8. #1258

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam se setila da sam citala o dr Tanaki iz Japana i da radi sa spermatidama, a nisam videla da se radi u Turskoj...ako imas neki link posalji mi da procitam vezano za Tursku
    www.rosinedir.com

  9. #1259

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Saky89 ,kolika je uspješnost oplodnje sa spermatidima? Dali su vam doktori konkretno nešto rekli u vezi toga?

  10. #1260

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Saky89, ima li kakvih novosti? Kad se krece za Tursku? Pisi nam molim te i kad odete kako sve protice

  11. #1261

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Rez.hormona 6-og meseca terapije:
    FSH-5
    LH-1,70
    Ukupni testosteron-4,10
    Sve je ok,nastavljamo dalje sa terapijom sve do operacije.

  12. #1262

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Black30 prvotno napisa Vidi poruku
    Saky89 ,kolika je uspješnost oplodnje sa spermatidima? Dali su vam doktori konkretno nešto rekli u vezi toga?
    Nista konkretno,samo da se uveliko radi u Turskoj i da je samo u aprilu mesecu ove godine rodjeno 30 beba sa spermatidama

  13. #1263

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Nista konkretno,samo da se uveliko radi u Turskoj i da je samo u aprilu mesecu ove godine rodjeno 30 beba sa spermatidama
    Saky89 jel se zna nesto blize kad je operacija? Jel doktor nesto rekao za testosteron, cini mi se da je malo nizak?
    A ovo sto si napisala za spermatide jel to u onoj klinici sto si mi poslala link ili u nekoj drugoj?

  14. #1264

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Saky89 jel se zna nesto blize kad je operacija? Jel doktor nesto rekao za testosteron, cini mi se da je malo nizak?
    A ovo sto si napisala za spermatide jel to u onoj klinici sto si mi poslala link ili u nekoj drugoj?
    Rekao je da je ok,ref.vrednost je od 2 do 8.I ja mislim da bi trebao biti malo bolji ali ako on kaze da je ok onda ok Vec sam vam rekla da operacija zavisi od moje stimulacije,sve do tada datum ne znamo.

  15. #1265

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Rekao je da je ok,ref.vrednost je od 2 do 8.I ja mislim da bi trebao biti malo bolji ali ako on kaze da je ok onda ok Vec sam vam rekla da operacija zavisi od moje stimulacije,sve do tada datum ne znamo.
    Sad mi nista nije jasno , meni ovako pisu ref vrednosti za testosteron
    Muškarci: 9,9-27,8 nmol / L

  16. #1266

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad mi nista nije jasno , meni ovako pisu ref vrednosti za testosteron
    Muškarci: 9,9-27,8 nmol / L
    To je testosteron,a mi vadimo ukupni testosteron

  17. #1267

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    To je testosteron,a mi vadimo ukupni testosteron
    A i zavisi kako je izrazen,nama je u ng/ml,nije u svakoj lab.isto

  18. #1268

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    A i zavisi kako je izrazen,nama je u ng/ml,nije u svakoj lab.isto
    Da, da razlicite su jedinice u kojima je izrazen... Saky89 jel vi sad cekate da ti dobijes pa krecete sa stimulacijom?
    Nesto si pisala oko 10 bi trebalo ?

  19. #1269

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, da razlicite su jedinice u kojima je izrazen... Saky89 jel vi sad cekate da ti dobijes pa krecete sa stimulacijom?
    Nesto si pisala oko 10 bi trebalo ?
    Da,trebalo bi 10,11 otprilike

  20. #1270

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Da,trebalo bi 10,11 otprilike
    ajoj ja navijam iz sve snage za vas, da sve dobro prodje i molim te sve nam javljaj znas i sama koliko nam to znaci

  21. #1271

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    ajoj ja navijam iz sve snage za vas, da sve dobro prodje i molim te sve nam javljaj znas i sama koliko nam to znaci
    Hvala na podrsci -Javljamo vam sve ne brinite -Pozzz

  22. #1272

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na podrsci -Javljamo vam sve ne brinite -Pozzz
    ajde pa da se pronadje taman koliko treba, drzimo fige

  23. #1273

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Saky89,Pa to je dosta velika brojka za takav zahvat.a šta su dr rekli,jesu bebe zdrave ,dali je sve ok?Koliko košta taj zahvat?sretno
    Posljednje uređivanje od Black30 : 04.11.2019. at 16:36

  24. #1274

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Saky89-Gdje se radi ,u kojoj klinici zahvat sa spermatidima.,i koliko to košta?
    Posljednje uređivanje od Black30 : 04.11.2019. at 17:19

  25. #1275

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Black30 prvotno napisa Vidi poruku
    Saky89-Gdje se radi ,u kojoj klinici zahvat sa spermatidima.,i koliko to košta?
    Ne znam stvarno nista,samo da se radi u Japanu i Turskoj i da se radjaju zdrave bebe,to je sve sto su nam rekli a ja sam nakon toga trazila na netu i videla par klinika koje to rade i vidim da se se vise pise o tome .Nama je sada za kliniku ukupno potrebno izmedju 8000 i 8500 hiljade eura,a oni su nam rekli jos oko 1000e ako se radi sa spermatidama...

  26. #1276

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam stvarno nista,samo da se radi u Japanu i Turskoj i da se radjaju zdrave bebe,to je sve sto su nam rekli a ja sam nakon toga trazila na netu i videla par klinika koje to rade i vidim da se se vise pise o tome .Nama je sada za kliniku ukupno potrebno izmedju 8000 i 8500 hiljade eura,a oni su nam rekli jos oko 1000e ako se radi sa spermatidama...
    Saky89, 8000 eura je mislis i operacija i posle vantelesna sa lekovima za stimulaciju i sve sto ide uz to...Koliko je vantelesna? Jel postoji opcija da se kod nas uradi stimulacija pa da se ide tamo direktno na microtese i aspiraciju?

  27. #1277

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Rez.hormona 6-og meseca terapije:
    FSH-5
    LH-1,70
    Ukupni testosteron-4,10
    Sve je ok,nastavljamo dalje sa terapijom sve do operacije.
    Koliki je bio Fsh pre terapije? I da li ste saznali uzrok azoospermije?

  28. #1278

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Saky89, 8000 eura je mislis i operacija i posle vantelesna sa lekovima za stimulaciju i sve sto ide uz to...Koliko je vantelesna? Jel postoji opcija da se kod nas uradi stimulacija pa da se ide tamo direktno na microtese i aspiraciju?
    Pitali smo jos na pocetku,rekli su ne.Cak sam pitala da ja odradim histeroskopiju kod nas,jer je kod nas oko 400 eura a kod njih 2500,takodje su insistirali da dr.tamo uradi na dan punkcije.Rekli su da idu na sigurno i ne zele da rizikuju,a posto i mi idemo na sve ili nista pristali smo.Da,sve ukupno nam izlazi oko 8500 eura,znaci operacija Micro Tese,stimulacija,histeroskopija,punkcija i transfer.Stvarno je puno novca,plus smo vec dali vec toliko,za prvu Micro Tese pa zatim za operaciju varikocele,pa terapije....Borimo se svim silama da uspemo,zadnje atome snage dajemo....Samo zamisljam trenutak kako dolazi dr.Tansel i kaze da je nasao spermatozoide....ako tu recenicu cujem...ja cu umreti od srece....

  29. #1279

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Hvala ti Saky na odgovoru.i želim vam svu sreću svijeta da sve pozitivno završi. A vjerujem da bude.❤

  30. #1280

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Black30 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti Saky na odgovoru.i želim vam svu sreću svijeta da sve pozitivno završi. A vjerujem da bude.❤
    Hvala vam puno....Nadam se da cemo svi uspeti u nasoj borbi ❤

  31. #1281

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Pitali smo jos na pocetku,rekli su ne.Cak sam pitala da ja odradim histeroskopiju kod nas,jer je kod nas oko 400 eura a kod njih 2500,takodje su insistirali da dr.tamo uradi na dan punkcije.Rekli su da idu na sigurno i ne zele da rizikuju,a posto i mi idemo na sve ili nista pristali smo.Da,sve ukupno nam izlazi oko 8500 eura,znaci operacija Micro Tese,stimulacija,histeroskopija,punkcija i transfer.Stvarno je puno novca,plus smo vec dali vec toliko,za prvu Micro Tese pa zatim za operaciju varikocele,pa terapije....Borimo se svim silama da uspemo,zadnje atome snage dajemo....Samo zamisljam trenutak kako dolazi dr.Tansel i kaze da je nasao spermatozoide....ako tu recenicu cujem...ja cu umreti od srece....
    Saky89, a jel i hosteroskopija neophodna? Nesto bih da ti kazem jer imam vec iskustva sa ovim stvarima ali necu ovde da davim...ako hoces posalji mi br u privatnoj poruci

  32. #1282

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Saky89, a jel i hosteroskopija neophodna? Nesto bih da ti kazem jer imam vec iskustva sa ovim stvarima ali necu ovde da davim...ako hoces posalji mi br u privatnoj poruci
    Ja sam vec radila histeroskopiju pre god.dana,medjutim polip se vratio,a takodje je otkiven i miom koji najverovatnije nece praviti problem ali svakako ga je bolje otkloniti.

  33. #1283

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam vec radila histeroskopiju pre god.dana,medjutim polip se vratio,a takodje je otkiven i miom koji najverovatnije nece praviti problem ali svakako ga je bolje otkloniti.
    to da, bolje skloniti sve sto moze imalo da smeta vi znaci sledece nedelje bi trebalo da idete?

  34. #1284

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Sinbad prvotno napisa Vidi poruku
    To da terapia ne pomaze kao sto pricaju su sve to njihova nagadjanja na osnovu iskustva sa drugim pacijentima. Azoospermia je jos neistrazena da bi nesto moglo da se sto posto tvrdi. Pored mene je bio Nemac,koji je imao dve micro tese operacije u Nemackon,gde su mu rekli da ne postoji nikakva sansa da ima sprermatozoide ,a dr Tansel mu je nasa. Ti i sti doktori to tvdrde za visok FSH,pa sad ti biraj kome da verujes. Msm,ovaj posao jeste najunosniji,jer ti niko nista ne garantuje,a pare ti sigurno uzimaju.Hormone nismo jos radili,to tek posle 4 nedelje. Ali generalno,dr ima dosta iskustva,sad ja se nicemu ne nadam,trudim se,pa sta bude.
    Simbade pozdrav, jel mozes molim te da mi napises za tog Nemca ako znas nesto vise...jel on bas radio microtese 2 puta? Mi smo isti slucaj pa me zanima to jako, samo sto su nama bile uspesne operacije ali smo radili jako daleko i jako je skupo

  35. #1285

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    Simbade pozdrav, jel mozes molim te da mi napises za tog Nemca ako znas nesto vise...jel on bas radio microtese 2 puta? Mi smo isti slucaj pa me zanima to jako, samo sto su nama bile uspesne operacije ali smo radili jako daleko i jako je skupo
    Slabo znam, posto smo bili u prolazu. To je jedna velika cekaonica, i nikad ne znas koliko cekas. Samo to da je dve operacije radio bezuspesno micro tesea da je kod njega uspeo i sad idu na pripreme za VTO. Opet dal je on u nemackoj imao micro tese ili tese, to ni on ne zna. Nama je Vinka rekla da je radila micro tese, ali na kraju nam je profesor ginekolog iz Jevremove rekao da to nije micro tese, da je to multiple tese ili multilocar tese. Opet ona je sa tim njenim operacijama imala dosta uspeha. Tako da obrni, okreni, treba ti sreca u zivotu da naidjes na pravog doktora, pa posle poravog biologa, da se sve poklopi. Ja sam radio dve operacije, jednu u Beogradu kod VInke, jednu u Sarajevu kod dr Hajrudina spahovica, Obe su neuspesne bile. Opet msm, da je Turska miljama daleko od Srbije i Sarajeva sto se tice azoospermie. Mozda meni nece uspeti u Turskoj, ali cak i laici primete pristup a i novac koji je ulozen u infrastrukturu i sve ostalo. Inace sam iz Beograda. U Sarajevo sam isao, jer sam citao o dr Emre-u, i rekli su mi da je dr Hajrudin radio sa njim dosta operacija.

  36. #1286

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    to da, bolje skloniti sve sto moze imalo da smeta vi znaci sledece nedelje bi trebalo da idete?
    Za vikend bi trebalo,eventualno ponedeljak

  37. #1287

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Sinbad prvotno napisa Vidi poruku
    Slabo znam, posto smo bili u prolazu. To je jedna velika cekaonica, i nikad ne znas koliko cekas. Samo to da je dve operacije radio bezuspesno micro tesea da je kod njega uspeo i sad idu na pripreme za VTO. Opet dal je on u nemackoj imao micro tese ili tese, to ni on ne zna. Nama je Vinka rekla da je radila micro tese, ali na kraju nam je profesor ginekolog iz Jevremove rekao da to nije micro tese, da je to multiple tese ili multilocar tese. Opet ona je sa tim njenim operacijama imala dosta uspeha. Tako da obrni, okreni, treba ti sreca u zivotu da naidjes na pravog doktora, pa posle poravog biologa, da se sve poklopi. Ja sam radio dve operacije, jednu u Beogradu kod VInke, jednu u Sarajevu kod dr Hajrudina spahovica, Obe su neuspesne bile. Opet msm, da je Turska miljama daleko od Srbije i Sarajeva sto se tice azoospermie. Mozda meni nece uspeti u Turskoj, ali cak i laici primete pristup a i novac koji je ulozen u infrastrukturu i sve ostalo. Inace sam iz Beograda. U Sarajevo sam isao, jer sam citao o dr Emre-u, i rekli su mi da je dr Hajrudin radio sa njim dosta operacija.
    aha a jel su ti u Sarajevu radili micro tese? Da i ja sam citala o dr Emre dosta....ali mi se dr Tansel cini nekako da ima veci procenat uspeha, ne znam mozda i gresim...Mada i to sto vidim sto doktor kaci to su samo uspesne operacije...Ja sam iz Novog Sada
    Posljednje uređivanje od Sonja8444 : 05.11.2019. at 13:38 Razlog: dodavanje

  38. #1288

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Za vikend bi trebalo,eventualno ponedeljak
    ja sam uzbudjena kao da ja idem majke mi, samo hrabro, pozitivno i molim te nam se javi kad krenete da navijamo

  39. #1289

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    16

    Početno

    evo jos jednog para sa azoo.. sve postove sam procitala i sretno nam svima
    u 4 mj smo saznali nakon 2 g pokusavanja .. napravljeena 2 spemiograma i onda smo krajem 6 mj imali termin kod andriologo koji nas je uputio vaditi hormone i genetsku obradu napraviti..
    gen obrada dobra, fsh povisen 19, testosteron malo snizen 4.... 27.11.imamo mikro tesu.. MIKRO TESU radimo u Münchenu buduci da tu u blizini i zivimo....

  40. #1290

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    aha a jel su ti u Sarajevu radili micro tese? Da i ja sam citala o dr Emre dosta....ali mi se dr Tansel cini nekako da ima veci procenat uspeha, ne znam mozda i gresim...Mada i to sto vidim sto doktor kaci to su samo uspesne operacije...Ja sam iz Novog Sada
    Jesu,u Sarajevu su mi radili. Mada nisu mi lep utisak ostavili. Generalno msm ds su na nizem nivou npr od Beograda. Oni su imali uspeha,dok su turci dolazili dr Emre i dr Osman Ceylan. Ovako,generalnlo ne bih preporcuio tamo da idete.

  41. #1291

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj placicamala prvotno napisa Vidi poruku
    Koliki je bio Fsh pre terapije? I da li ste saznali uzrok azoospermije?
    Uzrok nismo saznali,FSH je bio 24

  42. #1292

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Uzrok nismo saznali,FSH je bio 24
    nazalost vrlo cesto se uzrok ne moze utvrditi moze samo da se nagadja , uglavno to zovu idiopatski sterilitet

  43. #1293

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Sonja8444 prvotno napisa Vidi poruku
    dobrodosli
    A kazite mi gde radite u Minhenu?

  44. #1294

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    mozda nekog zainteresuje ovaj blog
    http://azoospermia-cure.blogspot.com/

  45. #1295

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Mi smo jučer i danas bili s doktorom Kaplancanom.
    Jucer je muž radio dva puta spermiogram i vadio hormone nakon 3 mj terapije Orvitrellom i Imprylom. Platili smo 500 lira pregled s doktorom i 285 € dva spermiograma i hormone.
    Danas su dosli rezultati. Svi hormoni su mu unutar referentnog intervala. Pronađena su 4 okrugla spermocita (možda našom krivicom jer dva puta nije uzeo inekciju kada je trebao).
    Doktor je rekao da je to dobro jer je bar jedan više nego prošli put.
    Sada nastavljamo sa terapijom 3 mj kao do sada. Doktor je dodao i Merional. Terapiju smo platili 1020€. Rekao je da će sada možda FSH malo porasti, testosteron se malo smanjiti ali da je najvažniji rezultat u prvom mjesecu 2020 što nam je zadnji mjesec terapije. Nada se tada dovesti hormone u idealnu poziciju. Ili dan ili dva dana nakon zadnje inekcije muž ide na operaciju. Moramo tada biti u Istanbulu.
    Ja nisam ništa radila jer ako što nadamo se nađe ići ću na stimulaciju kasnije a zalediti materijal.

  46. #1296

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo jučer i danas bili s doktorom Kaplancanom.
    Jucer je muž radio dva puta spermiogram i vadio hormone nakon 3 mj terapije Orvitrellom i Imprylom. Platili smo 500 lira pregled s doktorom i 285 € dva spermiograma i hormone.
    Danas su dosli rezultati. Svi hormoni su mu unutar referentnog intervala. Pronađena su 4 okrugla spermocita (možda našom krivicom jer dva puta nije uzeo inekciju kada je trebao).
    Doktor je rekao da je to dobro jer je bar jedan više nego prošli put.
    Sada nastavljamo sa terapijom 3 mj kao do sada. Doktor je dodao i Merional. Terapiju smo platili 1020€. Rekao je da će sada možda FSH malo porasti, testosteron se malo smanjiti ali da je najvažniji rezultat u prvom mjesecu 2020 što nam je zadnji mjesec terapije. Nada se tada dovesti hormone u idealnu poziciju. Ili dan ili dva dana nakon zadnje inekcije muž ide na operaciju. Moramo tada biti u Istanbulu.
    Ja nisam ništa radila jer ako što nadamo se nađe ići ću na stimulaciju kasnije a zalediti materijal.
    Jel oni rade spermogram nekako drugacije? Vidim da pronalaze sve vrste celija koje su zastupljene
    Vi necete raditi uporedo stimulaciju? Joj ja kao neko ko ima iskustvo s tom operacijom, ne bih nikad zamrzavala jer u slucaju neopstruktivne azoospermije nikad se tu ne nadje puno spermatozoida, a prilikom odmrzavanja se moze desiti da ne prezive svi...nemam pojma ni sta da mislim vise

  47. #1297

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Stigli nalazi i mikrodelecije y hromozoma i oni su dobri.
    Sad cemo sve nalaze poslati doktoru pa da vidimo sta kaze...
    Dosta doktora nam je spominjalo Spebo kliniku u Leskovcu takodje kao dobru vezano za ovu vrstu problema,da li mozda neko ima nekoga iskustva ili nekih informacija za nju?
    Nama su dva spermograma radjena kod patologa koji ima svoju laboratoriju (po preporuci doktora) i on je nasao neke zacetke spermatozoida opisao ih je kao da imaju malu glavu i kratak repic... oba puta kad smo radili kod njega,u ostalim samo napisu 0.
    Ne znam u cemu je razlika.
    Najbolje bi bilo raditi stimulaciju odma ali obzirom da to da sve to uzasno puno kosta i nikad nisi siguran u konacan ishod neko jednostavno nije u mogucnosti ili zbog dosadasnjeg negativnog iskustva ne zeli ponovo raditi sve uzalud...

  48. #1298

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Stigli nalazi i mikrodelecije y hromozoma i oni su dobri.
    Sad cemo sve nalaze poslati doktoru pa da vidimo sta kaze...
    Dosta doktora nam je spominjalo Spebo kliniku u Leskovcu takodje kao dobru vezano za ovu vrstu problema,da li mozda neko ima nekoga iskustva ili nekih informacija za nju?
    Nama su dva spermograma radjena kod patologa koji ima svoju laboratoriju (po preporuci doktora) i on je nasao neke zacetke spermatozoida opisao ih je kao da imaju malu glavu i kratak repic... oba puta kad smo radili kod njega,u ostalim samo napisu 0.
    Ne znam u cemu je razlika.
    Najbolje bi bilo raditi stimulaciju odma ali obzirom da to da sve to uzasno puno kosta i nikad nisi siguran u konacan ishod neko jednostavno nije u mogucnosti ili zbog dosadasnjeg negativnog iskustva ne zeli ponovo raditi sve uzalud...
    a gde ste to radili spermogram? Ja bi da odradimo negde gde se gleda u labaratoriji ali nemam pojma gde se to radi?

    da u pravu si za stimulaciju ali u ovakvim slucajevuma moras nazalost rizikovati nekad

  49. #1299

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Zaboravih reći....također su nam vadili krv za inhibin b što mi je izrazito drago. Znači da je doktor temeljit. Čekati ćemo na nalaz dva tjedna. U RH se čeka mjesec i pol.
    Kada smo rekli da ćemo moj dio kasnije doktor nas nije ništa upozoravao ili komentirao.

  50. #1300

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravih reći....također su nam vadili krv za inhibin b što mi je izrazito drago. Znači da je doktor temeljit. Čekati ćemo na nalaz dva tjedna. U RH se čeka mjesec i pol.
    Kada smo rekli da ćemo moj dio kasnije doktor nas nije ništa upozoravao ili komentirao.
    Naravno to je vasa odluka ja navijam da vam nadje i zamrzne sto vise

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •