Stranica 23 od 45 PrviPrvi ... 13212223242533 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,101 do 1,150 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #1101

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    32

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje god da radite, ne pristajte bez terapije. Nama je ova iz Cita davala velike nade pa na kraju ćorak. Kontaktirali smo i mi Dr. Kaplancana i isto ne može vjerovat da je JSR išta radila bez terapije. Nalaz nakon microTESE su dvije rečenice. Rekao je da je to radio netko jako neiskusan.
    Puno hvala na odgovoru. A ako su svi nalazi uredunsto se uopće daje za terapiju?

  2. #1102

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    32

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje god da radite, ne pristajte bez terapije. Nama je ova iz Cita davala velike nade pa na kraju ćorak. Kontaktirali smo i mi Dr. Kaplancana i isto ne može vjerovat da je JSR išta radila bez terapije. Nalaz nakon microTESE su dvije rečenice. Rekao je da je to radio netko jako neiskusan.
    Puno hvala na odgovoru. A ako su svi nalazi uredu sto se uopće daje za terapiju?

  3. #1103

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Ladybird prvotno napisa Vidi poruku
    Puno hvala na odgovoru. A ako su svi nalazi uredu sto se uopće daje za terapiju?
    Vecini nisu dobri nalazi ali cak i kada jesu dobro promislite gdje cete i sto cete. Evo ja bas istrazujem Doktora Kann Aydos. Na stranici ima opisano dosta slučajeva i to teških. Opisuje problem i terapiju. Nije sve tako crno bijelo je li FSH visok, nizak ili normalan. Ja bih se radije dala u ruke nekome tako detaljnom. Poslala sam mu danas mail pa ćemo vidjeti.

  4. #1104

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Terapija je sledeca:2 puta dnevno po 1 tableta NEOfortil(sastoji se od L-Karnitina,L-Arginin,Vitamin E,Vitamin C,Cink,Koenzim Q10,Folna kiselina,Selen) i injekcije Ovitrellle dva puta nedeljno.
    Saky, interesuje me, da li tvoj suprug prima celu dozu ovitrela od 250 mcg ?

  5. #1105

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Da,celu dozu.

  6. #1106

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!Evo da se javim i ja nakon jednog meseca terapije,danas je suprug radio hormone,FSH je pre terapije bio 25,danas je 0,9,LH bio 14,sada je 1,10,ukupni testosteron bio 2,8,sada 5,80.Znaci ukupni testosteron je sada odlican,a FSH I LH znatno snizeni,malo im fali da budu u normali.Ipak je moguce sniziti ih,iako uglavnon ljudi govore da nema sanse.
    Saky, prvo, neizmijerno ti hvala sto si nam rekla za doktora Kaplancana. Evo, mi se dogovaramo za termin.
    Imali smo neuspiješni mTESE u Citu. Iste komtentare kao vi smo dobili od doktora Kaplancana. Provati cemo pa sto bude bude. Jeste li opet vadili krv za drugi mjesec terapije? Kakva je sada situacija?
    Mi cemo isto obavihestavati svih kako ide.

  7. #1107

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Jos uvek nismo za drugi mesec,1.jula vadimo, a oko 12.jula cemo saznati termin operacije varikocele,negde otprilike oko 1.avgusta idemo za Istanbul.Evo upravo sada je primio 17-tu injekciju,ostale su jos 7.Vama zelimo puno srece,doktor je super kao i njegova asistentkinja,videcete

  8. #1108

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Ja sam bio kod dr Tansela,pre 15 dana. Ako mozete uradite hormone kod vas. Nama su pregled,dva spermograma,FSH, LH,testosteron, naplatili 450 eura.

  9. #1109

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Sinbad prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bio kod dr Tansela,pre 15 dana. Ako mozete uradite hormone kod vas. Nama su pregled,dva spermograma,FSH, LH,testosteron, naplatili 450 eura.
    U pravu ste,mi smo dan pre odlaska kod njega uradili hormone,i onda nas je kostalo oko 160 eura,pregled i dva spermograma.Sta vam je doktor dalje rekao?Da li je dao terapiju?

  10. #1110

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Dao je klasicnu terapiju pocetnu,ovitrell 2x nedeljno i neke vitamine,omega 3 i jos neke njihove. To je za prva tri meseca. Ja msm ds posle ubaci samo menopur kao dodatni lek. 7 meseci minimalno traje terapija,pa onda micro tese. Deluje iskusno,generalno,ima dosta tih operacija. Kad bi mogli pre operacije da radimo FNA maping,bilo bi jos bolje,ali oni to ne rade.

  11. #1111

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Izvinjavam se na ovim silnim zarezima. Nzm sta mi je. Generalno kad pricam o ovoj temi dosta sam emotivan,pa ne obracam paznju na pravopis.

  12. #1112

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Sinbad prvotno napisa Vidi poruku
    Izvinjavam se na ovim silnim zarezima. Nzm sta mi je. Generalno kad pricam o ovoj temi dosta sam emotivan,pa ne obracam paznju na pravopis.
    Nema veze,zarezi nisu bitni,bitno je da mi uspemo kod dr.Tansela

  13. #1113

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!Upravo smo se vratili iz Turske,utisci su odlicni,doktor je fenomenalan.Suprug je radio dodatne analize kod njih,2 spermograma u razmaku od sat vremena,najnovija tehnika koja se radi samo u Japanu i u Turskoj,i pronasli su spermatide od kojih nastaju spermatozoidi.U Sarajevu su nam rekli da nemamo nikakve sanse sa Sertoli celijama,u nalazu patologije se spermatide i ne spominju,medjutim doktor je rekao da to nije tacno,rekao je i da je operacija radjena pogresno,bez prethodne terapije.Prepisao je injekcije 2 puta nedeljno 3 meseca,zatim sledi operacija varikocele,onda opet terapija pa cemo videti da li ce se spermatide razviti u spermatozoide.Odmah su nam na klinici porucili injekcije i lekove,sve smo to preuzeli i prosli preko granice bez problema(isli smo kolima 750km).I samo da kazem da su lekovi i injekcije dosta jeftinije tamo nego kod nas,terapija za 3 meseca je kod njih 510 eura,zajedno sa lekovima,a kod nas su samo injekcije 700 eura,plus lekovi.Ako vas bilo sta zanima slobodno pisite.Pozdrav
    Saky, evo mi se spremamo ići i bookiramo let i smještaj pa me zanima da li se sve to odvija u jednom danu ili se treba sutra vratiti po nalaze, ljekove itd...

  14. #1114

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Saky, evo mi se spremamo ići i bookiramo let i smještaj pa me zanima da li se sve to odvija u jednom danu ili se treba sutra vratiti po nalaze, ljekove itd...
    Potrebno je dva dana,barem je nama tako bilo.Prvog dana pregled i spermogram,drugog dana sa rezultatima kod njega po terapiju.Mi smo bili smesteni u hotelu svega 2 min.hoda od klinike,20 eura je nocenje po osobi.

  15. #1115

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Potrebno je dva dana,barem je nama tako bilo.Prvog dana pregled i spermogram,drugog dana sa rezultatima kod njega po terapiju.Mi smo bili smesteni u hotelu svega 2 min.hoda od klinike,20 eura je nocenje po osobi.
    Tako je i nama bilo. Moj vam je savet da uradite hormone ranije cisto da ne bi mnogo vise placali kod njih.

  16. #1116

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Sinbad prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je i nama bilo. Moj vam je savet da uradite hormone ranije cisto da ne bi mnogo vise placali kod njih.
    Hvala. Sestra nam je rekla jedan dan pa mi je malo bilo čudno.
    Hormone imamo od 5 mj.
    Hvala vam velika. Sinbad, kakva je kod vas situacija? Je li kod vas isto bilo iza spermiograma spermatocita?

  17. #1117

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    44

    Početno

    Situacija je losa. Nije bilo spermocita. Dosta sam i ja sam istrazivai azoospermiu i po stranim sajtovima. Cak sam pokusao i sa ayurvedom. (Stara indijska medicina). Poenta price je sa sa visokim FSH,funkcija testisa je onemogucena,pretezno zbog ostecenja testisa. Fibroznog tkiva. Jbg,nama za van telesnu je dovoljno 0,1 procenat da je u dobrom stanju da sa normalnim semenim kanalicima i da proizvodi,a da doktor tansel to uoci. Tako on i radi. Meni je plan da za 7 meseci terapije ispostujem njegov plan terapine,pritom ubacim teretany sa vezbama koje si testosterom busteri. Sredim ishranu,alkohol koji povisuju estrogen izbacim totalno. Msm,nama koji se trudimo da proizvedemo desetine a ne milione,svaki vid zdravog zivotsa je bitan cak i za desetine spermotozoida,koliko se nadamo. Sad ,videcemo.

  18. #1118

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Hormoni nakon drugog meseca terapije,FSH 1,20,LH je sada u minusu,testosteron 17,5.Doktor kaze da je zadovoljan,najvise testosteronom.Krajem meseca idemo na operaciju varikocele,ostajemo 4,5 dana,tada ce i meni obaviti detaljne preglede.

  19. #1119

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Hormoni nakon drugog meseca terapije,FSH 1,20,LH je sada u minusu,testosteron 17,5.Doktor kaze da je zadovoljan,najvise testosteronom.Krajem meseca idemo na operaciju varikocele,ostajemo 4,5 dana,tada ce i meni obaviti detaljne preglede.
    Bravo Saky, svi se nadamo s vama. Nevjerovatno je kako nas svih veseli ovakva vijest, kao da su pronašli plivače. Kako se muž osjeća pod terapijom? Mi idemo krajem mjeseca pa ćemo vas svih obavijestiti.

  20. #1120

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Odlicno se oseca,nikakve promene nismo uocili osim sto ima veci apetit nego ranije,i malo se ugojio,ali to je ok.Ja sam vise pod stresom od njega,nekako ja teze prezivljavam sve ovo,dva dana sam ok pa onda pet nisam,danas mislim uspecemo sigurno a onda sutra vec mislim da nemamo sanse,i tako sve u krug.Dosta i kosta sve ovo,skupljamo novac,moramo i kredit da dignemo a vec imamo jedan i zato sam stalno pod strepnjom.Ali nadamo se najboljem.Bice mi drago da bilo ko od nas uspe.Vi naravno javljajte sve novosti.Pozzz

  21. #1121

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo Saky, svi se nadamo s vama. Nevjerovatno je kako nas svih veseli ovakva vijest, kao da su pronašli plivače. Kako se muž osjeća pod terapijom? Mi idemo krajem mjeseca pa ćemo vas svih obavijestiti.
    Da li ste i vi mozda u Istanbulu sada,mi smo ovde vec 5 dana.Operacija je bila prekjuce,sv je super proslo,na spermogramu su pronadjene spermatide vise nego proslog puta, sto znaci da se spermogeneza ipak odvija do nekog stadijuma.Bolnica je vrhunska,o ljubaznosti da i ne pricam.Danas ja imam preglede i idemo po terapiju za naredna 3 meseca.Javljajte se.Pozzzzz

  22. #1122

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Zdravo svima!
    Nazalost i moj muz ima problem sa azoo...
    Povecani FSH ,radjena jedna biopsija,nije pronadjen nijedan spermatozoid samo u zacecima,uzrok,naravno,nepoznat.Uzimao hormonsku terapiju ali nikakvih pomaka... nikud s'mesta...
    Ono sto me zanima je da li je neko imao u skorije vreme iskustva sa klinikom Behceci u Sarajevu? Nama su je preporucili,kazu da imaju visok procenat uspesnosti u slucajevima slicnim nasim.
    Sve sto sam nasla od postova vezano za njih postovano je davno,pa me interesuje da li mozda neko od vas ima neko skorije iskustvo sa njima ili neku sugestiju.
    Hvala unapred!

  23. #1123

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Zdravo svima!
    Nazalost i moj muz ima problem sa azoo...
    Povecani FSH ,radjena jedna biopsija,nije pronadjen nijedan spermatozoid samo u zacecima,uzrok,naravno,nepoznat.Uzimao hormonsku terapiju ali nikakvih pomaka... nikud s'mesta...
    Ono sto me zanima je da li je neko imao u skorije vreme iskustva sa klinikom Behceci u Sarajevu? Nama su je preporucili,kazu da imaju visok procenat uspesnosti u slucajevima slicnim nasim.
    Sve sto sam nasla od postova vezano za njih postovano je davno,pa me interesuje da li mozda neko od vas ima neko skorije iskustvo sa njima ili neku sugestiju.
    Hvala unapred!
    Mi smo imali Micro Tese u februaru mesecu u Sarajevu,nazalost kod nas je bilo neuspesno.Pogledajte prethodne moje postove,i pisite dr.Tanselu.Upravo smo se vratili iz Turske,imamo terapiju jos 3 meseca i onda Micro Tese.Dok smo bili u Istanbulu prethodnoh dana culi smo da je Bahceci klinika zatvorena i da je neko od rukovodecih uhapsen,jedan doktor nam je to rekao,tako da razmislite o svemu.A i kod njih se zapravo radi samo Tese,iako oni to nazivaju Micro Tese.Stupite u kontakt sa dr.Tanselom,on i ginekolog na istoj klinici su broj 1 u Turskoj.

  24. #1124

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Hvala ti punoSaky89 na odgovoru.Procitala sam sve tvoje postove.Najvise me uzludjuje ovo - biranje klinike u kojoj nesto zapoceti...a najgore je sto to sve puno kosta i jednostavno nemas mogusnosti probati sve i svuda.
    Mom muzu radjena je biopsija bez predhodno ikakve terapije,od nalaza imali smo samo ono sto smo izguglali da treba doktor nista specijalno ni dodatno nije trazio.I nama su spomenuli tu venu ali kao u principu nije nista stasno a i takva je situacija da ne moze ona puno da smeta... Nakon toga svega(vec uradjene biopsije - nasli su samo neke zacetke - spermije cini mi se) doktor je prepisao terapiju koja je trajala i trajala... nije bilo nikakvih poboljsanja sto se hormona tice.Nakon toga je opet trebao raditi biopsiju ali smo odustali.Iskreno ne verujem u pricu da vadjenje tkiva nekoliko puta ne pravi nikakvu dodatnu stetu...
    Za svaku kliniku cujemo nesto pozitivno i nesto negativno i iskreno vise sam sludjena... Cak su nas odbili u jednoj klinici u Pragu i rekli - samo donacija... Ono sto mene zanima jeste da li mi mozes poslati mejl ukoliko postoji nacin da ga tako kontaktiram (nemamo instagram) da vidimo njegovo misljenje.Interesuju me i cene okvirno,cisto da znamo odprilike.
    Hvala puno!

  25. #1125
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    @Nemasekiracije, prodaja na Rodinom forumu je zabranjena!
    Obrisala sam tvoje prouke na temama koje moderiram. Molim te da više ne oglašavaš prodaju, ako ti je nešto ostalo - možeš pokloniti.

  26. #1126

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti punoSaky89 na odgovoru.Procitala sam sve tvoje postove.Najvise me uzludjuje ovo - biranje klinike u kojoj nesto zapoceti...a najgore je sto to sve puno kosta i jednostavno nemas mogusnosti probati sve i svuda.
    Mom muzu radjena je biopsija bez predhodno ikakve terapije,od nalaza imali smo samo ono sto smo izguglali da treba doktor nista specijalno ni dodatno nije trazio.I nama su spomenuli tu venu ali kao u principu nije nista stasno a i takva je situacija da ne moze ona puno da smeta... Nakon toga svega(vec uradjene biopsije - nasli su samo neke zacetke - spermije cini mi se) doktor je prepisao terapiju koja je trajala i trajala... nije bilo nikakvih poboljsanja sto se hormona tice.Nakon toga je opet trebao raditi biopsiju ali smo odustali.Iskreno ne verujem u pricu da vadjenje tkiva nekoliko puta ne pravi nikakvu dodatnu stetu...
    Za svaku kliniku cujemo nesto pozitivno i nesto negativno i iskreno vise sam sludjena... Cak su nas odbili u jednoj klinici u Pragu i rekli - samo donacija... Ono sto mene zanima jeste da li mi mozes poslati mejl ukoliko postoji nacin da ga tako kontaktiram (nemamo instagram) da vidimo njegovo misljenje.Interesuju me i cene okvirno,cisto da znamo odprilike.
    Hvala puno!
    Ovako,i nama su govorili da je vena mala i da ne predstavlja problem,medjutim dr.Tansel je rekao da je neophodna operacija,i to obostrane varikocele.Mi smo operaciju platili 3000 e,ali sada su nam sanse vece za Micro Tese.Terapija jeste skupa,mi smo morali da dignemo kredit jer nas je ovaj odlazak u Istanbul kostao 6.000 eura.3000 e operacija,1400 e terapija za njega,meni su radjeni detaljni pregledi,juce mi je radjen HSG 500 eura,plus hotel i put,taman 6000 e.Ali smo krenuli i nema sada nazad jer cvrsto verujemo u uspeh.U novembru idemo na Micro Tese,15 dana smo tamo...Istog dana rade i njemu i meni punkciju.Ovo je mail t.kaplancan@momart.com.tr.On ce vam sve objasniti bolje i strucnije od mene.Ako imate Fejsbuk potrazite ga i tamo,jer ima dosta snimaka uspesnih operacija.

  27. #1127

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Da... nazalost svuda treba mnogo para...
    Naravno da nema nazad i naravno da ce biti uspesno! Mnogo je bitno razmisljati pozitivno iako to u ovim nasim "situacijama" nije nimalo lako.
    Hvala ti puno za sve informacije,videcu da mu posaljem mejl jos koliko veceras pa da vidimo sta ce reci.
    Ne znam postoji li mogucnost nesto od toga svega odraditi kod nas u cilju da bi sve bilo bar malo jeftinije... ne znam priznaju li nase nalaze.
    Takodje ne znam postoji li mogucnost da se prvo "pozabavi" samo sa njim, pa ako bude pozitivan rezultat da krenemo sa priprema za VTO...
    Ali dobro otom-potom.

  28. #1128

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Da... nazalost svuda treba mnogo para...
    Naravno da nema nazad i naravno da ce biti uspesno! Mnogo je bitno razmisljati pozitivno iako to u ovim nasim "situacijama" nije nimalo lako.
    Hvala ti puno za sve informacije,videcu da mu posaljem mejl jos koliko veceras pa da vidimo sta ce reci.
    Ne znam postoji li mogucnost nesto od toga svega odraditi kod nas u cilju da bi sve bilo bar malo jeftinije... ne znam priznaju li nase nalaze.
    Takodje ne znam postoji li mogucnost da se prvo "pozabavi" samo sa njim, pa ako bude pozitivan rezultat da krenemo sa priprema za VTO...
    Ali dobro otom-potom.
    Ja sam kod nas unapred uradila hormone,i imala jos neke nalaze,medjutim sve su to ponovili tamo,tako da je ispalo da sam sve dzaba radila i placala kod nas.Doktor koji radi zajedno sa dr.Tanselom je dr. Erbil Yagmur,rade na istoj klinici i najbolji je ginekolog u Turskoj.Meni su rekli da ispostujemo terapiju od 3 meseca i u novembru prvog dana ciklusa budemo kod njih i krece bockanje.Znaci da spremaju mene za punkciju,i istog dana je Micro tese,npr.Micro Tese je u 8 sati ujutru i ukoliko se nadju spermatozoidi punkcija je u 14h...ukoliko se ne nadju postoji plan B a to je da rade oplodnju sa spermatidama,tzv ROSI tehnika koja se od skora primenjuje samo u Turskoj i Japanu,mozete i o tome nesto vise procitati na netu.

  29. #1129

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li ste i vi mozda u Istanbulu sada,mi smo ovde vec 5 dana.Operacija je bila prekjuce,sv je super proslo,na spermogramu su pronadjene spermatide vise nego proslog puta, sto znaci da se spermogeneza ipak odvija do nekog stadijuma.Bolnica je vrhunska,o ljubaznosti da i ne pricam.Danas ja imam preglede i idemo po terapiju za naredna 3 meseca.Javljajte se.Pozzzzz
    Ej, evo tek sam sada vidila tvoj post. Super vijesti )
    Mi smo se jučer vratili. Sve što si rekla je točno, doktora bih preporučila svima. Na spermiogramu je + ))))) 3 okrugla spermatida. Dobili smo terapiju, za tri mj u njega ponoviti spermiogram i onda nova terapija ovisno o rezultatu. Svaki mj vaditi krv radi hormona.
    Doktor je super i simpatičan. Naljutio se kada je vidio od doktorice iz Cita otpusno pismo zbog dva razloga: 1. ako smo našli okrugle spermatide znači da nije Sertolli samo, 2. Nije napravila histopatološki nalaz.
    Dalle, ljudi ne riskirajte i pođite u njega. Na zapadu nas uglavnom lijeno otpisuju. Dobili smo Orvitelle inekcije i Impryl tablete.
    Javimo se sa prvim nalazom hormona!

  30. #1130

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Ej, evo tek sam sada vidila tvoj post. Super vijesti )
    Mi smo se jučer vratili. Sve što si rekla je točno, doktora bih preporučila svima. Na spermiogramu je + ))))) 3 okrugla spermatida. Dobili smo terapiju, za tri mj u njega ponoviti spermiogram i onda nova terapija ovisno o rezultatu. Svaki mj vaditi krv radi hormona.
    Doktor je super i simpatičan. Naljutio se kada je vidio od doktorice iz Cita otpusno pismo zbog dva razloga: 1. ako smo našli okrugle spermatide znači da nije Sertolli samo, 2. Nije napravila histopatološki nalaz.
    Dalle, ljudi ne riskirajte i pođite u njega. Na zapadu nas uglavnom lijeno otpisuju. Dobili smo Orvitelle inekcije i Impryl tablete.
    Javimo se sa prvim nalazom hormona!
    Samo mi reci da li si ti nosila zelene japanke?Jer ako jesi ja sam vas videla na klinici

  31. #1131

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Ahaha, jesam

  32. #1132

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Ahaha, jesam
    Ja sam cula nas jezik,i ucinilo mi se da je tvoj suprug rekao da ste iz Hrvatske,ali sam ujedno i pomislila da sam prolupala Onda sam mislila da vas pitam ali nas je ginekolog pozvao unutra i kad smo izasli vas nije bilo.Hahaha ko bi reko

  33. #1133

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Onda si nas vidila taman kad smo prvi put usli prijaviti se na recepciju prekjucer. Jucer smo se vratili po terapiju i navecer letili doma.
    Sljedeci put cemo ostati malo duze i razgledati ali moram vidjeti pakete za roaming van EU jer nam je nedostatak interneta bio veliki problem.
    Nama je ispalo: Pregled 90€, spermiogram 90€, terapija 545€ i dodatni nalazi mikrodelecija kromosoma Y (na nalazu od naših piše samo nema mikrodelecija Azf C a ne spominju ni A ni B. Doktor je rekao da je uvjeren da ih nema ali hoce biti siguran). 245€

  34. #1134

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Onda si nas vidila taman kad smo prvi put usli prijaviti se na recepciju prekjucer. Jucer smo se vratili po terapiju i navecer letili doma.
    Sljedeci put cemo ostati malo duze i razgledati ali moram vidjeti pakete za roaming van EU jer nam je nedostatak interneta bio veliki problem.
    Nama je ispalo: Pregled 90€, spermiogram 90€, terapija 545€ i dodatni nalazi mikrodelecija kromosoma Y (na nalazu od naših piše samo nema mikrodelecija Azf C a ne spominju ni A ni B. Doktor je rekao da je uvjeren da ih nema ali hoce biti siguran). 245€
    Isto je i nama tako bilo prvog puta,osim mikrodelecija.A sada ovog puta injekcije 1300 e,ubacio je doktor i merional 2 puta nedeljno.

  35. #1135

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Da li je obavezan taj nalaz mikrodelecije?Nama ga niko nikad nije trazio i za njega sam samo cula ovako po forumima.Sta on pokazuje?

  36. #1136

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Saky89 prvotno napisa Vidi poruku
    Isto je i nama tako bilo prvog puta,osim mikrodelecija.A sada ovog puta injekcije 1300 e,ubacio je doktor i merional 2 puta nedeljno.
    Neka ubacuje što god treba samo da uspije. Napokon smo našli doktora koji prepisuje terapiju kada je visok FSH. Većina doktora je neodgovorna, tj. ne idu tako duboko i detaljno u liječenje najtežih oblika azoospermije. Ako sam ja čitala milijardu znanstvenih radova koji opravdavaju terapiju prije operacije ne znam što njih spriječava da naprave isto i da se usavršavaju. Da onoj doktorici iz Cita spomenem ROSI metodu vjerojatno bi pitala Što rozo? Dva testisa mu je otvarala ispod sat vremena i još rekla nema ništa a ono spermiogram koji ispire 5 puta i boja nađe okrugle spermatide. Jedino što joj dajem pozitivno je što mislim da mu je ispravila položaj testisa jer su prije stali puno bliže korjenu.
    Pišem ovo samo zato što će netko ovo čitati. Nije problem kada ne uspije jer stvarno nema ništa ali kada se ovako neodgovorno to radi, e onda je veliki problem. Zvala sam i slala mailove da nam se uruči histopatološki nalaz i mrtvo hladno su nas izignorirali a to je standardna praksa nakon micro TESE. A da ne spominjem razliku privatna klinika Hrvatska i privatna klinika Turska. Uspoređujući Cito i Momart je kao da uspoređujem Fića i svemirski brod

  37. #1137

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Ninilana prvotno napisa Vidi poruku
    Neka ubacuje što god treba samo da uspije. Napokon smo našli doktora koji prepisuje terapiju kada je visok FSH. Većina doktora je neodgovorna, tj. ne idu tako duboko i detaljno u liječenje najtežih oblika azoospermije. Ako sam ja čitala milijardu znanstvenih radova koji opravdavaju terapiju prije operacije ne znam što njih spriječava da naprave isto i da se usavršavaju. Da onoj doktorici iz Cita spomenem ROSI metodu vjerojatno bi pitala Što rozo? Dva testisa mu je otvarala ispod sat vremena i još rekla nema ništa a ono spermiogram koji ispire 5 puta i boja nađe okrugle spermatide. Jedino što joj dajem pozitivno je što mislim da mu je ispravila položaj testisa jer su prije stali puno bliže korjenu.
    Pišem ovo samo zato što će netko ovo čitati. Nije problem kada ne uspije jer stvarno nema ništa ali kada se ovako neodgovorno to radi, e onda je veliki problem. Zvala sam i slala mailove da nam se uruči histopatološki nalaz i mrtvo hladno su nas izignorirali a to je standardna praksa nakon micro TESE. A da ne spominjem razliku privatna klinika Hrvatska i privatna klinika Turska. Uspoređujući Cito i Momart je kao da uspoređujem Fića i svemirski brod
    Sve tacno i lepo receno,svaka cast.Zato se nadam i cvrsto verujem da cemo svi uspeti.Dosta sam pretrazivala prethodnih meseci po internetu i garantujem da trenutno ne postoji bolji lekar u Evropi(ako ne i sire) za problem azoospermije.Cak sam kontaktirala jos jednog lekara iz te oblasti i pitala za dr.Tansela,samo je imao reci hvale,i rekao da je on br.1 u svom poslu,da bolji ne postoji.Bas pre neki dan je imao uspesnu operaciju,pokazao nam je dok smo bili kod njega,nasao je za 3 pokusaja, slucaj kao nas...druga Micro Tese i visok fsh.

  38. #1138

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    13

    Početno

    Dragi svi, pratim vas sve evo već skoro godinu dana i hvala vam na svim informacijama! Podijelit ću naše iskustvo, možda nekome bude od koristi. Lani otprilike u ovo vrijeme, mm je osjetio bolove u testisu, ispostavilo se radi varikokele i dr ga je poslala napraviti spermiogram, kad ono šok, znate i sami kakav, sve 0! Šok pogotovo jer smo dosta mladi i nismo ni razmišljali još o djeci. Iz okolice Splita smo pa je bilo logično javiti se u Cito. Doktorica je mm rekla da ponovi spermiogram i izvadio je hormone FSH, LH, prolaktin, estradiol, testosteron. FSH i LH unutar granica, ali blizu gornje na šta je dr rekla je to već znak da testisi ne rade kako bi trebali. Prolaktin malo iznad gornje granice, testosteron uredan, a za estradiol piše manji od 18, a
    Divim vam se svima koliko ste hrabri i ustrajni u borbi s ovim našim problemom! Želim vam puno sreće u nalasku spermija i da na kraju sve rezultira s bebicama :D

  39. #1139

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    13

    Početno

    Nešto me zeza tipkovnica. Estradiol je bio ispod 18, a referentni interval 99-192, to nam nitko nije znao objasniti što znači. Nakon nalaza doktorica je rekla da je najbolje odmah uraditi micro tese, da je to najpouzdanija pretraga, pa je mm tako i odlučio i srećom našlo se materijala smrznutog u 10 ampulica. U jednu ruku mi je drago da smo odmah napravili micro tese, budući da je od prvog spermograma do operacije prošlo oko mjesec dana. Iščekivanje tih mjesec dana mi je bio usudila bih se reći najgori period života i ne znam kako bi podnijela da je bilo duže. A s druge strane, pitam se nekad jesmo li prenaglili s operacijom, je li se moglo do spermija doći i nekom manje invazivnom metodom, budući da je ovo ipak rez unutar testisa ne znam može li to s vremenom utjecati na njihovu funkciju u smislu proizvodnje testosterona. Bojim se i kakav će taj materijal biti kad krenemo u postupak budući da ipak treba proći odmrzavanje.
    Evo ispričavam se na ipak malo dužem postu.. hvala vam još jednom na svim podijeljenim iskustvima i držim palčeve da bude puno sreće!!

  40. #1140

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je obavezan taj nalaz mikrodelecije?Nama ga niko nikad nije trazio i za njega sam samo cula ovako po forumima.Sta on pokazuje?
    Da, bitan je. Svaki je bitan jer ti govori uzrok azoospermije, a kada znaš uzrok, znaš i kako liječiti.
    Mikrodelecije:
    Azf A- uzrok je genetski i ništa se ne može napraviti (ovog nalaza sam se svojedobno najviše bojala jer je game over)
    Azf B-uzrok je genetski i šansa skoro ne postoji
    Azf C-problem je genetski i velika je šansa
    Kariogram-uzrok je u kromosomu Y (Klineferterov sindrom i drugi sindromi uglavnom višak kromosoma X) mnogima bude uspiješna micro TESE
    Visok FSH i (možda) LH-uzrok je u problemu rada testisa
    Ako je visok FSH i nizak testosteron terapija ima više uspijeha nego kada je normalan testosteron.
    Nizak FSH i (možda LH-uzrok je u hipofizi (velike šanse uz terapiju)
    Visok prolaktin je isto razlog za uzbunu jer je to kod žena npr. prirodna kontracepcija a jajnici i testisi su evolucijski isto nastali pa prolaktin blokira kod žena ovulaciju a kod muškaraca proizvodnju sperme
    Ejakulat vol 2 ml-opstrukcija-uzrok u opstrukciji-sigurno ima spermija. Neki ih imaju u ejakulatu nakon operacije varikocele, oni kojima se to ne dogodi nađu puno spermija punkcijom pa je operacija nepotrebna.
    Povijest bolesti-kriptorhizam (veće šanse pronalaska u slučaju ranije orhidopeksije), zaušnjaci
    Znam da su neke terapije vodile čak pronalasku sperme bez operacije a takve slučajeve sam nalazila kod Dr. Kaana Aytosa (mi smo teži slučaj pa mislim da je kod nas to nemoguće)
    Svi koji su prošli ikakav postupak tj. operaciju bilo koje vrste moraju doživotno pratiti testosteron i u slučaju pada uzimati gelove kao nadomjestak. Isto tako oni s povijesti bolesti kriptorhizma općenito i svi koji su prošli operaciju trebaju raditi godišnje preglede kod urologa.

  41. #1141

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Zaboravih napisat-visok prolaktin, nizak estradiol-propisuje se terapija prije bilo čega (ako netko neće putovati u Turku radi toga treba naći homeopata, ima neka dobra Dr. U Zagrebu

  42. #1142

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    I endokrinologa

  43. #1143

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Uff... Jasno mi je da sve ima veze jedno sa drugim i da sve treba dobro izanalizirati i istestirati pre nego sto se upustis u bilo sta ali mi nije jasno zasto to doktori ne rade. Znaci nama nista ama bas nista nije trazeno,zapravo moj muz je uzvadio ono sto je nasao na internetu da treba.Muka mi je i da spomenem da su testove na polne bolesti trazili naknadno nakon sto je sve vec bilo gotovo,verovatno da upotpune karton i prikriju propuste.
    Ovako,tad je njemu FSH bio 19.23,LH 3.83 (sto je u nekoj normali pise da je granica 12),testosteron 12,6 (i to je kao ok)prolaktin 226 (isto bi trebalo da je ok granica oko 400)a estradiol mu nisu gledali to polje je prazno.
    Sve sto sam doktora pitala on je rekao vidim da steistrazivali po internetu...Kljestima reci da mu izvlacis,a ne znam ni sta sve da pitam,pa valjda on meni treba da objasni .
    Moze li taj nalaz mikridelecije da se ovde izvadi pa da se ponese,ili i njega vadimo tamo?
    Ja sam doktoru pisala i poslala sve nalaze presinoc pa se nadam da ce nam odgovoriti.

  44. #1144

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Izvinjavam se ako cu duplirati post... uopste nisam sigurna da sam ga poslala posto ga od jutros nema.
    Nama tu mikrodeleciju niko spominjao nije za nju sam cula samo ovako preko interneta i foruma.Sta drugo reci kada su nam testove na polne bolesti trazili tek nakon biopsije,verovatno da bi upotpunili karton i prekrili propust.
    Nego ne vredi,sta je bilo bilo je,tako sludjen ,pod stresom ne mozes sve ni da ispratis,a doktori ocigledno samo koriste situaciju.Nazalost tek kad prodjes ponesto sa njima i uputis se vise shvatis kako su to samo otaljavali...
    Mom muzu su hormoni ovako: FSH 19,23 , LH 3,83 , prolaktin 226 ,testosteron 12,6, esteadiol mu nisu gledali jer je kucica pored prazna.Manje - vise prema njihovim parametrima sve je ok sem cuvenog FSH.
    Ne znam da li bi mogli ovde odraditi taj nalaz mikrodelecije ili moramo tamo?
    Ja sam doktoru poslala mejl sa nalazima,izvestajima i ostalim preksinoc,nadam se da ce mi odgovoriti...

  45. #1145

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Izvinjavam se ako cu duplirati post... uopste nisam sigurna da sam ga poslala posto ga od jutros nema.
    Nama tu mikrodeleciju niko spominjao nije za nju sam cula samo ovako preko interneta i foruma.Sta drugo reci kada su nam testove na polne bolesti trazili tek nakon biopsije,verovatno da bi upotpunili karton i prekrili propust.
    Nego ne vredi,sta je bilo bilo je,tako sludjen ,pod stresom ne mozes sve ni da ispratis,a doktori ocigledno samo koriste situaciju.Nazalost tek kad prodjes ponesto sa njima i uputis se vise shvatis kako su to samo otaljavali...
    Mom muzu su hormoni ovako: FSH 19,23 , LH 3,83 , prolaktin 226 ,testosteron 12,6, esteadiol mu nisu gledali jer je kucica pored prazna.Manje - vise prema njihovim parametrima sve je ok sem cuvenog FSH.
    Ne znam da li bi mogli ovde odraditi taj nalaz mikrodelecije ili moramo tamo?
    Ja sam doktoru poslala mejl sa nalazima,izvestajima i ostalim preksinoc,nadam se da ce mi odgovoriti...
    Možeš ga radit u vas ali se nalaz čeka... Mi smo izvadili krv u Splitu pa se slala u Zagreb. U RH se nalaz čeka 2 do 3 mjeseca. Privatno se u RH može napraviti i malo je ispod 4000 kn. Tako da nam je u Istanbulu svejedno jeftinije (245€) nego u RH privatno. Mi smo ga radili radi temeljitosti, muž sigurno nema Azf A jer onda ne bi imao ni okrugle spermacite. Ako je kod vas isto kao u nas neće vam nalaz sigurno biti gotov na vrijeme u slučaju da idete u Istanbul kroz sljedeća tri mjeseca.
    S obzirom da je tvome mužu visok FSH izvadite i inhibin b (čeka se mjesec i pol). Ako je on <0,01 ni slučajno na operaciju prije terapije. Inhibin b se promatra samo u kombinaciji sa visokim FSH. Većina istraživanja se slaže da je pozitivna prognoza ako je > 80 s tim da je nekakva prelomna točka 68. Ako je u pitanju Klinefelterov sindrom a inhibin b je kako oni nazivaju 'undetectable' i dalje se može naći spermije na micro TESE.

  46. #1146

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Ninilana hvala ti puno na odgovorima,od vas saznah mnogo vise nego od ovih nasih strucnjaka.
    Ono sto mene npr buni je to sto je koj muz radio spermograme kod patologa,po preporuci nekog od doktora,vise ne znam ni koga. Uvek je rezultat bio 0 ali prvi put komentar - okruglaste celije spermatogeneze nesto spermatozoida sa vrlo sitnom glavicom i kratkim repicem, a drugi out sitne okruglaste celije spermageneze uz pojedine celije kije imaju izgled spermatida. Koje je dr samo onako pogledao u fazonu nije to nista...
    A na patoliskom nalazu posle biopsije koji nam nikad niko nije protumacio pise da su prisutne retke spermatogonije , da spermacita , spermatida i spermatozoida nema, Seratolijeve celije svetle do eozinofilne citoplazme euhrimaticnog jedra sa proninentnum nukleusom.
    Ja ne znam ni sta pokazuju Seretolijeve celije... a vidim da ih ovde spominjete.

  47. #1147

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ninilana hvala ti puno na odgovorima,od vas saznah mnogo vise nego od ovih nasih strucnjaka.
    Ono sto mene npr buni je to sto je koj muz radio spermograme kod patologa,po preporuci nekog od doktora,vise ne znam ni koga. Uvek je rezultat bio 0 ali prvi put komentar - okruglaste celije spermatogeneze nesto spermatozoida sa vrlo sitnom glavicom i kratkim repicem, a drugi out sitne okruglaste celije spermageneze uz pojedine celije kije imaju izgled spermatida. Koje je dr samo onako pogledao u fazonu nije to nista...
    A na patoliskom nalazu posle biopsije koji nam nikad niko nije protumacio pise da su prisutne retke spermatogonije , da spermacita , spermatida i spermatozoida nema, Seratolijeve celije svetle do eozinofilne citoplazme euhrimaticnog jedra sa proninentnum nukleusom.
    Ja ne znam ni sta pokazuju Seretolijeve celije... a vidim da ih ovde spominjete.
    Sertolijeve celije su celije koje se nalaze u zidu semenih kanala muskih polnih zlezda tj.testisa.One ne stvaraju spermatozoide vec ih samo ishranjuju,cak se i ne dele.Proces spermogeneze pocinje deobom spermatogonija,gde jedan broj spermatogonija ulazi u fazu deobe kao primarne spermatocite.Njihovim deljenjem nastaju spermatocite.Sekundarne spermatocite ulaze u drugu deobu i daju 4 spermatide.Zatim iz spermatida nastaju spermatozoidi,to je zadnja faza spermogeneze,mislim da traje 22 dana.Nadjite na netu,imate i sematske prikaze i sve ce vam biti jasnije.

  48. #1148

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Hvala jos jednom na svim odgovorima!
    Uglavnom eto... to je to za sad,nadam se da ce nam dr odgovoriti i nadam se da ce mu nalazi koje sam mu poslala biti razumljivi (obzirom na to da su na nasem jeziku).
    Muz ce izvaditi jos jednom sve hormone i inhibin b,pa da vidimo trenutno na cemu smo.Za mikrodeleciju cemo se raspitati da vidimo kako to ovde ide.
    Mi smo resili da eto bar jos jednom probamo i nadamo se najboljem,pa ako opet bude neuspesno to je to.
    Zato nam je najbitnije,u principu, da izaberemo najboljeg strucnjaka da znamo da je uradjeno sve sto se moze.
    Ako mi se doktor javi javicu se da kazem sta je rekao.

  49. #1149

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Lora2 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala jos jednom na svim odgovorima!
    Uglavnom eto... to je to za sad,nadam se da ce nam dr odgovoriti i nadam se da ce mu nalazi koje sam mu poslala biti razumljivi (obzirom na to da su na nasem jeziku).
    Muz ce izvaditi jos jednom sve hormone i inhibin b,pa da vidimo trenutno na cemu smo.Za mikrodeleciju cemo se raspitati da vidimo kako to ovde ide.
    Mi smo resili da eto bar jos jednom probamo i nadamo se najboljem,pa ako opet bude neuspesno to je to.
    Zato nam je najbitnije,u principu, da izaberemo najboljeg strucnjaka da znamo da je uradjeno sve sto se moze.
    Ako mi se doktor javi javicu se da kazem sta je rekao.
    Javice se sigurno.Srecno!!!

  50. #1150

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    62

    Početno

    Hvala puno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •