Stranica 11 od 24 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 1176

Tema: 39+ (Klub Q10) II

  1. #501

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Spermiogram ok.Nakon prve diobe stanica krene katastrofa sa fragmentacijom.Jedan biolog mi je rakao da kad nebi znao za moju situaciju da bi si bi pomislio da mu se pokvario inkubator

  2. #502
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Nina, Hrki, sretno sa donacijom.
    Antony, je li vi isto idete Prag na donacijuvili sa vlastitim stanicama?

  3. #503
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Vezano za komunikaciju, barem kad sam se ja motala u tim vodama, barem za Hrvatsku, upast ću sad u rodne predrasude i reći da su žene koje su tad bile aktualnije (stručnjakinje) su bile otvorenije i iskrenije od muških (ali nemaju puno srčeka od pacijenata... mislim, na svojoj koži sam isto osjetila da je nepopularno bit iskren, ljudi misle da si zlurad, zločest, baš perverzno se motaš okolo i iz zločestoće ubijaš nade imaš baš neku perverznu potrebu koje harmonizrajuće ženske teško shvaćaju baš ić kvarit veselje di je prevladavajuća kultura "sve je moguće ako jako želiš"). Mislim konkretno na Lanu od Lučingera biologicu čiju komunikaciju sam i ja tada teško prihvaćala (nije meni nešto posebno loše rekla, ali sam se iščuđavala na komentare rekla-kazala... a poslije sam je od milja zvala u sebi "Lana četri pištolja, kapa ti dolje") i mislim dr. Dmitrović da je onako.. u glavu (nemam osobni kontakt, nego rekla-kazala). Postoji i put prihvaćanja dijagnoze i sazrijevanje.

    Iskreno, kad to analiziram i gledam unazad, čini mi se da su žene iskrene prema drugim ženama... iz sućuti i neke solidarnosti, ne znam. Muški dr. ipak teže može zamislit kako je to... i možda im je to koji put i prednost, izvuć' maksimum iz nekog para, manje se možda uživljuje. Od muških su mi se kao iskreno dojmila dva, da će baš reć kako je. A, s druge strane, ako govorimo o privatnicima... oni dijelom nastupaju iz menadžerske pozicije svojih biznisa, dobro, sad i Dmitrović, ako dobro kužim.

    Vrlo je to sve skupa osobno, ali zaista postoji pomak u komunikaciji kod nas, Slovenci (muški, gdje god radili) mi se čine bitno izravniji i odmah kažu. Ali, možda je to i kulturološka razlika, kod nas je puno toga nezamislivo. Npr., evo topic praćenje IVF trudnoća. Mi smo svi u emocijama - dr-ovi će prije imat slike bebica, ali ne i statistike i formulare. Slovenci su biznis, a ne toliko slike bebica.

    A, vezano za donaciju, i kod nas vlada (a to se i u posvojenju osjeti) ona kultura "krv nije voda" koja je zapravo... ne znam reći lijepu riječ, možda predrasuda.

  4. #504
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Referiram se na Kadaunin topic "prate li vaše MPO klinike u RH jeste li kući donijeli živorođenu bebu". Ovo što sam ja prošla je sistem - formular, upitnik, plaćena pošta itd. Ono što (čini se po odgovorima) kod nas živi nije sustav, nego emotivni odnos klinike s pacijentom (slike bebica, neki nesustavni upiti osoblja ako im se pacijent javi).

  5. #505
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ina-niz.

    Evo... muška perspektiva, iz mojih očiju. Rekao meni jedan moj dr od mojih dragih dr-ova jer su mi svi bili dragi na svoj način, kao pa dođite probajmo prirodnjak, ono... što ima veze, što izgubit, "sport i glazba" (tad je radio državno, znači financijski interes nula, a ja pokušavala smućkat dijete br. 2, pa kao nije o glavu), Iz njegove perspektive sport i glazba, ono, probajmo, iz moje maksimalni udar na moju svakodnevicu - beskrajne folikulometrije, vozikanje s jednog dijela grada na drugi usred radnog vremena itd. Mislim... isplati li se... da li se meni taj udar na svoj život prolazit za nekih 5% šanse? Ja sam zaključila ne. To je računica koje, po meni, mora svatko bit svjestan i svatko je za sebe odgovara - da li mi se ili mi se ne da. Ali, trebaš je nekako znat... koliko su ti šanse.

    Svakom je potrebno nešto drugo, svatko ima drugu motivaciju (i motivacija "probala sam, nek su minimalne šanse, i za mene je to kraj, neću pokušavati na alternativan način do djeteta), drugi osjećaj toga što i koliko želi proći.

    Zato i jest pacijenta teško savjetovati, jer ima milijun rubnih slučajeva, i ne možeš se ugurat u glavu ljudi, ali otprilike se neka statistika ipak zna pa koga zanima, neka pita.

  6. #506

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Inesz idemo doniranim js.

  7. #507
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se i ja javim sa svojom rjecju. Meni je mpo nakon treceg pokusajja rekao da ce mi najvjerojatnije uspijeti samo uz donaciju js. Kod nas sam ispucala 4 sti i 2 prirodnjaka sad cu jedan pokusaj u MB a nakon toga odlazimo svojim troskom za Prag. Znam da nemam velike sanse al vrjedi isprobati.

    pitala sam te je li u Prag idete na donaciju, jer sa donacijom imate prilično visoku šansu za trudnoću. donatroice su mlade, zdrave žene koje već imaju dijete/djecu. postotak uspješnosti kod donacije js je blizu 50%.

    sretno!

  8. #508

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Inesz da idemo po doniranu js. Meni je mpo rekao da imam s njima do 80 posto sanse da se dogodi trudnoca. Vidjet cemo. U svakom slucaju cu se javiti.

  9. #509
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    80% pa tko je to rekao?

  10. #510
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    To ti je previse, antony. Meni se cini da sam zapamtila da su sanse za implantaciju i sa savrsenim embrijima ono djir bas mladih zena negdje 40-50 posto po transferu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.02.2015. at 18:06

  11. #511

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Razlika je 80% i do 80%. Tako je mogao reci i da je sansa do 100%.

  12. #512
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    I ako je donacija onda nemojte ici na vise od transfera 2 ako dr kaze da su dobri, visepl su rizicne. Ne znam ide li se s doniranima na transfer jednoga. S vlastitima u toj dobi moze i 3 embrija.

  13. #513

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Bubi u pravu si do 80 posto je uspjesnost.

  14. #514

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    40

    Početno

    BUbekica hvala za link, ako sam dobro shvatila onda je Tikica69 godiste 69 jel? Medjutim na onom linku, cestitke su , ima li igdje da vidim gdje ona uspjela i kako jesu vlastite ili donirane? Ili vi znate? Malo sam nova na forumu pa se teze snalazim..Hvala vam!

  15. #515
    anaea40 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno

    Dajem podršku svim iznad 40 u pokušajima da ostvare svoju želju za potomstvom. Ja sam uspjela u dobi 42 g i 3 mj. sa svojom jajnom stanicom u državnoj bolnici. Bila je puna stimulacija, 2 jajne stanice, 2 4 st. zametka. I uspjela sam. Iz mene je bilo dosta postupaka, želja je bila velika. Sad mi nije žao, sve se ružno zaboravi, ispuni te beskajna sreća i ljubav prema tom malom biću koje si toliko želio. Sretno !!!

  16. #516
    anaea40 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno

    Čestitke Tikici 69!!

  17. #517

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    40

    Početno

    Cestitke i od mene i Tikici i Aneae40, kako je dobro cuti pozitivne price i u pravu si vjerujem da sve ovo brzo zaboravi ako se na kraju uspije vidjeti svoje djete....
    ja sam jutros bila na kontroli, dr mi je nasao 4 folikula, kaze ovo je cudo u 45oj, drago mi je sto je to rekao, ali isto tako mozda bolje da nije jer odmah porastu nade...pokusacu ne misliti na tu izjavu..uglavnom, promijenio mi je terapiju, puregon se nastavlja, merional i cetrotide naredna dva dana znaci te tri injekcije u stomak, i onda u utorak ponovo na kontrolu, kaze da mogu sve tri u isto vrijeme, ali cetrotide iskljucivo izmedju 2 i 4 popodne..pojma nemam kako ste vi ako ste primali 3 odjednom? ...zasad su to vijesti kod mene...drzite i drzim svima fige!

  18. #518
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zadnjivoz, kod koga si u postupku?

  19. #519

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    40

    Početno

    Prvi bila CITO-Sparac me vodio, beta negativna, ovaj sad sam u New LIfe -Sarajevo, doktor iz Turske..

  20. #520
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Držim fige, molim te javljaj kako napreduješ!

  21. #521

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    40

    Početno

    Da naravno javlljacu ako nista cisto informativno da znate kako je u 45im, tek utorak ujutro je kontrola pisem iza pregleda sta je bilo od ova 4 folikula...Hvala Mojca!!!

  22. #522

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj zadnjivoz prvotno napisa Vidi poruku
    Da naravno javlljacu ako nista cisto informativno da znate kako je u 45im, tek utorak ujutro je kontrola pisem iza pregleda sta je bilo od ova 4 folikula...Hvala Mojca!!!
    zadnjivoz sretno i samo hrabro dalje
    Ako sam dobro povezala jel si sama dajes terapiju i sve u trbuh ili??

  23. #523

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Sad sam procitala da si na puregonu, merional i cetrotide.
    Koliku dozu puregona i merionala uzimas?

  24. #524
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    ja sam rodila 11 dana prije 42-og rođendana i zadnjih dana mi se stalno mota po glavi da bi probala ponovo, ali mislim da mi većina doktora to ne bi savjetovala nakon svega.

  25. #525

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    40

    Početno

    LaraLana,koliko vidim merional 75mg, a cetrotide 0.25 mg ..ne dajem si sama terapiju,mogu kod njih u klinici naravno, ali sam se odlucila za pomoc prijatelja-medicinska sestra priajteljica pa mi ej blize tako..jeste vi (ako ste ovo primale) same sebi davale da ne ispadnem ja peka nisam uopste, puregon je lak to sama dajem..

  26. #526

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    40

    Početno

    Da, i jeste sve u trbuh, kaze u obliku slova U oko pupka da se prati.......

  27. #527
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Subkutano sve sama, intramuskularno ili prijateljica ili MD.

  28. #528

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj zadnjivoz prvotno napisa Vidi poruku
    LaraLana,koliko vidim merional 75mg, a cetrotide 0.25 mg ..ne dajem si sama terapiju,mogu kod njih u klinici naravno, ali sam se odlucila za pomoc prijatelja-medicinska sestra priajteljica pa mi ej blize tako..jeste vi (ako ste ovo primale) same sebi davale da ne ispadnem ja peka nisam uopste, puregon je lak to sama dajem..
    Ja sam si samo decapeptyl davala sama i s tim sam prestala kad sam dobila....sve ostalo su mi oni u klinici davali....cetrotide u trbuh a gonal i merional intramuskularno jer je bila velika doza i sve vise od 2 ml ne dozvoljavaju u trbuh jer bi bilo previse...
    Ako ti prijateljica pomaze super...jer nismo svi isti da se mozemo bosti sami.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 22.02.2015. at 08:58

  29. #529

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    40

    Početno

    Evo da javim samo kao sto sam rekla sta je bilo na kontroli kod mene: Znaci 4 folikula se i dalje drze, jedan 19mm, dva po 14 mm, jedan 10 mm..sve na lijevom jajniku, na desnom nista. Produzena terapija Puregon 150ml, Merional 0,75, Cetrotide 0,25. Stoperica Coriomon (2 ampule koliko sam shvatila nisam sigurna) sutra navece u 22:30, u petak punkcija ujutro u 9:30....drzite fige! Veze nemam puno sad oko ovih omjera folikula, koliko sam shvatila ocekuju da ce ova od 14mm narasti do petka....ako imate kakav savjet obradovali bi me pozzzzz!!!

  30. #530
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nama tu savjeta, osim ići dalje. Malo jesu neujednačeni... no to je za očekivati u našem klubu.
    Držim fige.

  31. #531
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ i javljaj dalje

  32. #532
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Sve ti je Mojca rekla, pa da se ne ponavljam
    Zadnjivoz, puno sreće

  33. #533

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    40

    Početno

    Ne znam jel brkam topic, izvinite ako jest novija sam teze se snalazim, MOjca molim te koliko je neujednaceno po tvom misljenju, je li veliko odstupanje sta mislis? iLi da mi linkujes temu gdje mogu upratiti velicine folikula, ja sve sto znam je da trebaju da rastu 2mm dnevno, i da mi je sestra med.danas rekla da ne trebam previse da se bojim da ce ovaj od 19mm puknuti do petka jer primam cetrotide ?! POjma nemam...

  34. #534

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Sretno draga ~~~~~~~~~~~~~
    Dobro ti je sestra rekla....cetrotide je zaduzen za to da folikul nepukne

  35. #535
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A ima slucajeva gdje ipak pukne

  36. #536

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    25

    Početno

    Sretno zadnji voz, zelim ti od srca!

  37. #537

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    40

    Početno

    Hvala vam svima puno puno...veceras stoperica, javim u petak iza punkcije koliko je ostalo od ova 4 folikula i je li bilo ista unutra.....Inace, moj plan je da znate sljedeci: koliko god da bude ovaj put rezultat j.celija ja necu odmah raditi transfer, nego iduci mjesec odmaram ili idem na prirodni ciklus prikupljanja j.celija i onda april ciklus opet prikupljanje neko ili prirodno ili stimulisano..uglavnom, da iskoristim jos jedan ili dva ciklusa (iskreno zavisno samo od novaca, sto se mene tice oba bih..) i onda tako da imam veci broj na raspolaganju, jer ovaj pokusaj je zadnji sto mogu uopste uraditi (45 god.!) pa zelim da se malo bolje osiguram ili dam sansu da izaberu bolje j.celije ili embrione i transfer pocetkom maja. AKo ne uspije, donirana PRag mi samo preostaje....ne znam jesam li dobro skontala, ali kad sam pricala sa doktorom rekao mi je da uspjesnost oplodnje sa zamrznutim i svjezim j.celijama je potpuno isti, oplodice se i zamrznuta ili svjeza ako je kvalitetna..A znaci transfer bi biio sa svjezim embrionima onda u maju...Nadam se da sam dobro skontala pojma nemam, ali jednostavno poslije zadnjeg neuspjesnog postupka kontam da je isuvise stresno isti mjesec stimulacija, punkcija, iscekivanje itd itd...i onda odmah transfer dok je organizam jos prilicno sav stresan i psiha...a ako bi jos uspjela koju j.celiju prikupiti vise, povecacu si sanse, i na kraju ciklus kad bude transfer cu se samo moci fokusirati odmorna na transfer sa ciklom ananasom i ni na sta drugo...kontam da moram icim povecati sansu ikakvu, da budem sutra mirna sa savjesti da sam pokusala sto sam mogla i rasterecena ako treba ici na doniranu...sta znam..ako mislite da ovaj plan nista nece povecati sanse (mene tako privlaci to prikupljanje j.(kršitelj koda)j i odabir boljih!) napisite - ipak sam prilicno nova pa mozda i nisam sve najbolje skontala...

  38. #538
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    zadnjivoz, dobro si skontala (uz jedan ispravak- zamrzavaju se embriji, a ne jajne stanice, višekratno), tako se već neko duže vrijeme vani radi IVF kod ove dobne skupine, lijepim ti link s primjerima takvog protokola (embryo banking) i naravno želim sreću!

    http://www.infertile.com/infertility...lder-women.htm

  39. #539

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    40

    Početno

    Cek LJube mozda nisam dobro objasnila ja cu prvo zamrznuti jajne celije i radi se to u ovoj klinici, i prikupljati (ako bog da ) ih naredna dva ciklusa a onda sve odmrznuti i tada ce tek muz dati "svoj reproduktivni materijal" pa ce se tek tada raditi oplodnja i ako bude bog dao da ima embrija onda transfer odmah sa svjezim...(moj muz radi vani, dolazi pocetkom maja, u osnovi je ovaj plan radi toga i radi prikupljanja i radi stresa isti mjesec itd itd i onog svega sto sam gore pisala...)...Zamrzavanje j.celija je normalna stvar mislim da svi rade to...

  40. #540
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    onako iskreno, bolja je opcija oplodnja jajnih stanica i zamrzavanje embrija, naravno da se i jajne st. mogu zamrzavati, odmrznuti pa tek onda oplodnja posebice ako je to uvjetovano logistikom (dolaskom muža), no i tome se da doskočiti ranijim zamrzavanjem sperme, no vidjet ćete kako se dogovorite...

  41. #541

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    40

    Početno

    e ne znam, mozda nisam previse informisana, ovaj doktor iz klinike mi je rekao da zamrznute ili svjeze j.celije imaju potpuno isti nivo uspjesnosti za oplodnju ako su kvalitetne i nema uticaja nikakvog na oplodnju njihovo prvobitno agregatno stanje,dok kod embrija moze biti odstupanja prilikom odmrzavanja --------skroz sam sad zbunjena, ali ionako nemam druge opcije i lakse mi se cini svakako da ne radim full postupak u isti mjesec pojma nemam.........Hvala svakako ti LJube, cijenim svacije misljenje!

  42. #542
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    nije isto svjeza ili zamrznuta jajna stanica
    niti priblizno
    zamrznuti embrij ima puno vece sanse dovesti do trudnoce, nego zamrznuta jajna stanica (pa tek onda oplodjena)

  43. #543

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    40

    Početno

    Ginger molim te otkud ti taj podatak plsss nije mi jasno zasto bi me lagao doktor, mozes li mi napisati gdje si to vidila, procitala ..otkud ta informacija? Covjece meni je fino on ponovio da ako je kvalitetna j.stanica onda na nju nece uticati jel bila odmrznuta ili svjeza !

  44. #544
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    zadnjivoz... slušaj ljube, nema što ona ne zna.

    S tako malim brojem js, ja se ne bi igrala s zamrzavanjem stanica, dovukla bi muža doma (ako je ikako moguće), napravila zalihu spermića i krenula iz mjeseca u mjesec dok imam snage.

  45. #545
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Draga, zbog zamrzavanja js smo rušili zakon.

  46. #546
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Draga, zbog zamrzavanja js smo rušili zakon.
    Evo, upravo ovo
    A ne mogu sad guglati i linkati, jer sam na mobu

    Da, slusaj ljube
    Ona je enciklopedija, sa podlogom, tj.pravim znanjem

  47. #547

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    cure jel znate da li netko kod nas radi mini IVF-ove?

  48. #548

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj zadnjivoz prvotno napisa Vidi poruku
    Cek LJube mozda nisam dobro objasnila ja cu prvo zamrznuti jajne celije i radi se to u ovoj klinici, i prikupljati (ako bog da ) ih naredna dva ciklusa a onda sve odmrznuti i tada ce tek muz dati "svoj reproduktivni materijal" pa ce se tek tada raditi oplodnja i ako bude bog dao da ima embrija onda transfer odmah sa svjezim...(moj muz radi vani, dolazi pocetkom maja, u osnovi je ovaj plan radi toga i radi prikupljanja i radi stresa isti mjesec itd itd i onog svega sto sam gore pisala...)...Zamrzavanje j.celija je normalna stvar mislim da svi rade to...
    meni se čini da su uzeli u obzir sve ove specifične čimbenike, pri donošenju odluke što će raditi.

    ako muž baš nikako ne može doći, odnosno dolaziti svaki mjesec do svibnja, šta im zapravo drugo preostaje, nego
    priklupljati jc do tada, da ne izgube još i ova 2-3 mjeseca.

  49. #549

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    ispričavam se na nizu,

    ali sad sam skužila da ovdje piše kako upotrebnom novih tehnologija, u odnosu na one prije, se
    ne umanjuje kvaliteta smrznutih embija niti jc, u odnosu na friske.

    http://www.infertile.com/infertility...#vitrification

    ne znam da li je kod nas (odnosno tamo gdje zadnji voz ide na postupak) postignut taj standard
    ali znam da neki IVF centri tek sada dobivaju clean rooms itd.
    tak da pretpostavljam da su uvjeti smrzavanja svakako bolji sada nego prije par godina...
    Posljednje uređivanje od orange80 : 25.02.2015. at 13:38

  50. #550
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Čisti prostor je totalno suvišan gadget stvar kad je IVF u pitanju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •