Stranica 18 od 24 PrviPrvi ... 81617181920 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 851 do 900 od 1176

Tema: 39+ (Klub Q10) II

  1. #851
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ajme, Varnica, cestitam!!!!!

    Sretno i uzivajte!

  2. #852
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Varnica cestitam!!!

    i ja imam dvije curke iz prirodnjaka

  3. #853
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Šta je ovo? Gdje ste? Generacijo?

  4. #854
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hej Tiks


  5. #855
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Bok evo mene ovdje čestitam svim curkama 39+ ima li koja cura kojoj je nakon štoperice prsnuo folikul prije aspiracije kao meni...još nisam nikad u godinu dana došla uopće do js

  6. #856
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj Ženica75 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok evo mene ovdje čestitam svim curkama 39+ ima li koja cura kojoj je nakon štoperice prsnuo folikul prije aspiracije kao meni...još nisam nikad u godinu dana došla uopće do js
    Ne znam da li se to koristi samo u prirodnjaku, ali voltaren pomaže kod čuvanja folikula pred prsnućem. Ja sam pila od zadnje folikulometrije do punkcije, 2x1. Pitaj doktora koji te vodi za voltaren.

  7. #857
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni.
    U prirodnjku.
    Nudili su mi inseminaciju, ali sam odbila.

  8. #858
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I meni u prvom prirodnjaku
    Iz druga dva imam dvije curice

  9. #859
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I jednom u (lagano) stimuliranom je puknuo vodeci folikul, od tri ili cetiri, ne sjecam se vise
    Odustali smo od aspiracije ostalih
    Prirodnjak iza toga je bio uspjesan

  10. #860
    Anci272 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Evo da podignem malo temu.
    Bila sam u zadnjem postupku preko HZZO-a, par dana prije navršene 42 godine. Umalo smo prekinuli postupak jer 8 dan ciklusa, nakon 5 dana stimulacije nisam nikako reagirala. Puno hvala mojoj doktorici što nije odustala od mene. Na kraju smo dobili 3 blastociste od koje su mi dvije vraćene. I beta mi je na 13dnt 727.
    A već smo počeli razmišljati gdje ćemo privatno nastaviti. Još uvijek ne vjerujem.

  11. #861
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Anci
    četitam!!!
    Bi li nam napisala vaše dijagnoze i protokol u ovom ciklusu?

    Sretno!

  12. #862
    Anci272 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Hvala, Inesz! ... druga beta na 15dnt je1670

    Probavali smo 3 i pol godine prirodno dobiti bebicu prije ulaska u postupke. Kada smo se obratili za pomoć već sam ja imala 38 a suprug 40 godina. Suprugu je dijagnosticirana slaba pokretljivost spermija pa mene s obzirom na godine i suprugovu dijagnozu nisu ni slali dalje na pretrage već su nas odmah primili u postupke. S prvom bebicom sam zatrudnila godinu i pol kasnije, iz trećeg pokušaja, što se vidi i iz mog potpisa.
    Kad smo krenuli po drugu bebicu, suprugu se spremiogram poboljšao, ali mi i dalje nismo uspijevali prirodno ostati trudni. Odradili smo Fet - neuspješno, pa prvi stimulirani i sad smo iz drugog stimuliranog dobili pozitivnu betu.

    Doktorica se prvi put u mom slućaju odlučila za dugi protokol. Do sada sam uvijek bila u kratkim. Ciklus prije sam pila Yasmin 21 dan, nakon toga decapeptyl, a od 3dc uz decapeptyl i menopur. Na pregledu 8dc, doktorica je rekla da nisam uopce reagirala, kao da sam si uštrcavala vodu. Zakazala mi je sljedeći pregled 12dc i rekla da ako stanje bude isto morat ćemo prekinuti postupak. To mi je bilo najdužih 4 dana u životu. Na sreću jajnici su se pokrenuli i 12dc smo na desnom jajniku dobili vodeći folikul od 12mm a na lijevom dosta manjih. Za 5 dana je bila punkcija i dobili smo 4js od kojih je 1 bila nezrela. Ostale 3 su se razvile do stadija blastociste i od toga su mi 2 vraćene a 1 zamrznuta.

  13. #863
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Anci272, iskrene čestitke i sretno do kraja

  14. #864
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Anci čestitam od srca!
    Sjećam se mog zadnjeg postupka, isto je bio par dana prije 42. godine i baš mi je ostao u lošem sjećanju. A onda sam rekla da je dosta.

  15. #865
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Anci, čestitam!

  16. #866

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Anci cestitki mila

  17. #867
    Anci272 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Cure puno vam hvala na pozitivnim vibrama
    Evo sad s nestrpljenjem čekam 27.04. da napravim Nifty test i da stignu rezultati.

  18. #868
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Anci jesi decapeptyl pocela koristiti od 21 dc ili??
    Jel se u dugom protokolu kontracepcija daje da bi folikuli ravnomjernije rasli kad se krene sa stimulacijom ili je neka druga uloga kontracepcije?
    Posljednje uređivanje od sanjka : 08.04.2017. at 16:32

  19. #869
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj Anci272 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure puno vam hvala na pozitivnim vibrama
    Evo sad s nestrpljenjem čekam 27.04. da napravim Nifty test i da stignu rezultati.
    Ako radiš Nifty, probaj naprati Nifty Plus. Taj testira najviše.

  20. #870
    Anci272 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj sanjka prvotno napisa Vidi poruku
    Anci jesi decapeptyl pocela koristiti od 21 dc ili??
    Jel se u dugom protokolu kontracepcija daje da bi folikuli ravnomjernije rasli kad se krene sa stimulacijom ili je neka druga uloga kontracepcije?
    Sanjka, jesam, decapeptyl sam koristila od 21 dc.
    Iskreno, nemam pojima zašto se daje kontracepcija. Ovo mi je bio prvi put da sam u dugom protokolu. Iako ja sam rekla doktorici kad smo dogovarali postupak da se bojim da ću opet imati cistu na jajniku pa da neću moći u postupak, pa mislim da se nakon toga odlučila na dugi postupak. Čak mislim da se radi toga koristi kontracepcija. Jer doktorica mi je rekla da nakon duphastona koji mi je propisala mjesec prije kontracepcije i same kontracepcije nema šanse da imam cistu kad krenem u postupak

  21. #871
    Anci272 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj Varnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako radiš Nifty, probaj naprati Nifty Plus. Taj testira najviše.
    Varnica, bas za taj smo se i odlucili. Radije platim malo više ali da sam sigurna da je sve ok. I sa prvim djetetom smo radili Nifty prije dvije godine ali tad je bio samo jedan Nifty test.

  22. #872

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Anci čestitke i sretno! Krasne vijesti
    Ja sam 2 mjeseca sad trudna.
    39 mi je, iz prirodnog ciklusa.
    Za par tjedana mogu raditi Nifty (plus) i/ili Harmony pa ak netko zna više, molila bih savjet.
    Iako najradije ništa ne bih radila, ovako mi je divno i već obožavam svoje zlato ❤
    Odnosno, bit će sve ok!

  23. #873
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    anci hvala na informaciji

    glow da sve vise se spominje Nifty plus a ima i Panorama pa evo link pa procitaj si malo cisto da znas.

    http://genos.hr/hr/prodajni-program/...-test-probira/

  24. #874
    Anci272 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj glow prvotno napisa Vidi poruku
    Anci čestitke i sretno! Krasne vijesti
    Ja sam 2 mjeseca sad trudna.
    39 mi je, iz prirodnog ciklusa.
    Za par tjedana mogu raditi Nifty (plus) i/ili Harmony pa ak netko zna više, molila bih savjet.
    Iako najradije ništa ne bih radila, ovako mi je divno i već obožavam svoje zlato ❤
    Odnosno, bit će sve ok!
    Hvala Glow, čestitke i tebi!
    Ček, trudna si iz prirodnog postupka, ili vam je prirodno uspjelo, bez IVF-a?
    Ja se sada nisam tako puno informirala jer sam se puno informirala prije dvije godine kada sam Nifty radila prvi put i tada mi se Nifty cinio boljim. Sada sam ga automatizmom izabrala. Cijene su im slicne, jedino što Nifty ima nešto bolji postotak za neke od trisomnija. Znam da se Nifty prije dvije godine slao u Hong-Kong. Ne znam je li još uvijek tako.
    Glow, mislim da se moraš odlučiti što bi napravila u slučaju da ti test naprimjer pokaže da dijete ima down. Ako želiš i dalje roditi, onda stvarno nema smisla da bacaš novce za test.
    I ja se zbilja nadam da će obje naše trudnoće biti ok!

  25. #875

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    @anci ja sam ivf iz prirodnog.
    Slažem se i razmišljam o tome svaki dan.
    Ja sam već i trbuščić dobila i navilla na trusnoću i bebicu, što reći, presretna. Osjećam se super, a sutra idem na drugi uzv i porazgovarati s dr pa ću biti pametnija, a generalno sam uvjerena da je sve u redu pa mi se stvarno niti ne ide. I tak, tjeram vodu na svoj mlin
    Držite se i sretno nam svima!

  26. #876
    Anci272 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Evo da javim. Još ne vjerujem da mi se to desilo. Popodne sam bila kod svoje ginekologice na ultrazvuku jer sam za dva dana trebala na Nifty test, i beba se prestala razvijati... nema otkucaja srca. Sutra moram u bolnicu da vidim kada ću na kiretažu.
    Na ovo zbilja nisam bila spremna, jer se super osjećam i nikakvog krvarenja nisam imala. Svako malo me uhvati napadaj plaća. Prestrašno.

  27. #877
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Oh, Anci, zao mi je draga.

  28. #878

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    @anci draga moja pa ne vjerujem i plače mi se!
    Što reći? Samo da Bog zna zašto neke stvari moraju biti takve kakve jesu. Jako mi je žao, taman sam se malo umirila i ja radi testova. K jarcu. Ko zna do kad bu ova strepnja trajala.
    Ahhhhh, draga drži se, i odtuguj u miru. Sve dođe na svoje. Jednom. Veliki pozdrav.

  29. #879
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Anci, užasno mi je žao... To sam jednom prošla i znam kako ti je. Grlim te.

  30. #880
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Anci, žao mi je. Nažalost, treba biti svjestan da je postotak živorođene djece u 42+ kategoriji vrlo nizak.

  31. #881
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Anci zao mi je

  32. #882
    Anci272 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Cure, hvala vam! Naručila sam se za kiretažu sljedeći petak. Sad još moram obaviti neke pretrage prije toga radi anestezije. Malo mi je lakše, isplakala sam se dan, dva... znalo me na mahove uhvatiti, malo mi je ok i onda odjednom ridam ko blesava, doma, u autu, na poslu... ali danas je već bilo bolje... i idemo dalje.

    Konfuzija, ma na sve sam ja bila spremna, i da će možda doći do krvarenja i pobačaja u prva tri mjeseca, i da će Nifty biti loš. Ali ovo me je zateklo jer nisam očekivala takvu vijest na tom pregledu, jer sam se super osjećala, nikakvo krvarenje nisam imala, trbuh mi je rastao, čak sam tjedan prije osjećala lagane titraje u dnu stomaka. Sve kao u prošloj uspješnoj trudnoći. Već je trebao biti 11 tjedan trudnoće i mislila sam da je kritično razdoblje što se tice pobačaja iza mene. Mislila sam da još samo Nifty trebam proći i bit će sve ok. I onda šok.

    Hvala bogu na mom sinčiću što sam mogla utjehu potražiti u njemu. To mi je puno pomoglo. Mislim i suprug me je nastojao utješiti, ali najviše mi je pomoglo maženje sa sinom. Kad sam došla uplakana sa pregleda a on mi se uvukao u krilo i zagrlio me i tražio da se mazimo kao da kuži o čemu se radi, iako je premali za to, odmah mi je bilo lakše.

    I samo da pohvalim jednog mladog doktora i sestru koji su mi bili na pregledu u trudničkoj ambulanti na Merkuru. Stvarno su bili divni, puni suosjećanja i doktor je opširno odgovorio na svako moje pitanje, Mislim znam da je većina osoblja tamo dobra, jer sam prije 2 godine tamo vodila trudnoću i rodila, ali ipak sam ostala ugodno iznenađena.

  33. #883

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Anci zal mi e

  34. #884

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    Pozdrav lavice moje,svratih da vas pozdravim i vidim ima li kakvih novosti.
    Anci zao mi je draga sto je sve tako zavrsilo.
    Rominka tebe cekam sa prekrasnim vjestima jesen je tvoja draga moraju se zvijezde posložiti
    Ja sam sretna sa svojim 4st sinom koji je jucer imo 30 mj,odustali od svih postupaka i sad uzivamo u trenutcima,imam njega i zahfalna sam Bogu sto mi je udjelio majcinstvo.
    Uzivajte u ljetnim radostima,napunite baterije za nove borbe,želim vam svima srecu u kojoj god da ste fazi,sretno drage moje

  35. #885
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Jo1974, hvala ti draga <3 zaista je vrijeme da se zvijezde posloze. Volimo mi ici u Cesku, kao drugi dom nam je, ali rado bih bebusku upoznavala sa nasim divnim krajevima, napokon.

  36. #886
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Drage moje,

    već neko vrijeme spadam u 39+ klub, ali nisam se imala zašto javljati, mada sam vas sve na forumu redovno pratila. I duboko i tiho žalila što više nisam s vama.

    Kad sam se rastala s 39, srećom s jednim djetetom ali i višegodišnjim iskustvom steriliteta, check-in na ovu temu s nekim dobrim vijestima mi je bio sceince fiction. Bilo me sram i pred samom sobom maštati o tome. Počela sam se miriti sa sudbinom i prekorijevati se jer želim kruha preko pogače, pobogu imam jedno dijete, zdravlje-financije horoskop aspekti sve 5, a jbg, mora negdje štekati.

    I onda, život je krenuo dalje, našla sam novu ljubav...i sa 40 i pol godina ostala sam trudna - s jednim jajovodom, bez planiranja, iz kućne radinosti, onako kako se to dešava običnim ljudima.

    Radila sam test 40dc, jer sam mislila "daj Arđo, previše ćeš se glupo osjećat kad ugledaš minus", betu sam vadila kad je već bila preko 15000 jer "sigurno je biokemijska", starcima rekla u 10tt jer "ako i prokuca, stat će", pa hoće li se hematom iznad ploda povući i bla bla, znate kako to već ide.

    Šta da vam kažem - šokirani i presretni, svaki dan se čudimo ovome čudu, još jednoj prilici...On je toliko u strahu da ga i dalje naziva "plod", ja neprestano imam grižnju savjesti jer nam je to olako palo s neba pa odbrojavam sekunde do katastrofe...No, unatoč svemu, gazimo eto već 22 tjedan, i ustvari, sve je OK.

    A sad se idem prijaviti na "Strahove, strepnje itd." na Trudnice, i od srca se nadam sresti vas dolje čim prije i čim više,



    A.

  37. #887

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Aaaaaaa vristim!!!!!!
    Aaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

  38. #888
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Ajmeeee, prekrasno!
    Sretno, i zelim ti da se opustis i uzivas u ovom svom cudu!!!!!!

  39. #889
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Zna li netko kako je kiara79? Vec se dugo nije javila.

  40. #890
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja se izvristala na trudnickoj temi

    Arđo, cestitam i ovdje!

  41. #891
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj s_iva prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko kako je kiara79? Vec se dugo nije javila.
    hm, ja se ne sjecam da je pisala od poroda jos

  42. #892
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    misilm da je i ovdje bitno staviti link na dva clanka ali cu ih staviti na druga mjesta na forumu:

    Ovaj meni jako dobro opisuje ustvari nesto sto mene vec duze muci, IVF nije svemoguc i godine zene su nazalost kljucne u mogucnosti spontane trudnoce pa tako i u IVF-u:
    http://www.thedailybeast.com/article...for-women.html

    bit cijelog clanka je VELIKA LAZ naseg doba i krive slike koja nam se salje kad citamo npr. da je HAlle Berry zatrudnila s 46 godina.

    ali ujedno malo i ljepsih vijesti, supplement DHEA i kako moze poboljsati jajne stanice posebno u starijih zena, ali prethodno stvarno treba provjeriti taj hormon da ne bi doslo do dodatnih problema:
    http://www.sbs.com.au/news/article/2...ty-decline-age
    Pozdrav Kadauna!
    Puno je istine u ovom clanku iz prvog linka, jako puno nas (ukljucujuci i mene) dugo zivi u zabludi da ce moci zatrudniti samo kad to pozeli i kao mjerilo svog reproduktivnog zdravlja uzima to sto ima redovne menstruacije i sto je papa test kojeg napravi jednom godisnje uredan. Prodju nam i tridesete godine bez da ikad cujemo za procjenu ovarijske rezerve, da i ne spominjem AMH, FSH, antralne folikule, vitamin D, CoQ10, DHEA, to sve naucimo tek kad nam za zatrudnjivanje ne treba malo srece nego pravo cudo.
    Meni je sad punih 40, a tek prosle godine sam pocela citati i uciti o stvarima koje su bitne za zacece i poboljsanje kvalitete spolnih stanica. Zapavo sam prvo nasla blog koji pise stara Rodina forumasica, Hanumica Fata, zatim sam nagovorila muza da u privatnoj poliklinici napravimo pretrage koje oni zovu "potpuna obrada neplodnosti". Rezultati nisu bili sjajni. Moj AMH je bio nizak (8.1pmol/L), FSH granicni (12.8 IU/L), antralnih folikula je bilo 6, prolaktin 717 mIU/L (jako povisen, ali su mi objasnili da je to hormon stresa i da se mozda tako povisio na dan vadjenja krvi jer sam se uplasila. Kad sam ga sljedeci tjedan ponovila bio je normalan 281.5 mIU/L), TSH takodjer blago povisen 2.34 mIU/L (i za to su mi u poliklinici rekli da je njihova politika da se ne daje nikakva terapija dok je ispod 2.5)..Testirali su mi i E2 i LH, to je bilo ok pa nisam obracala paznju, ali sam poucena informacijama koje sam nasla na Hanumicinom blogu, sama trazila da mi provjere vitamin D i testosteron da bih mogla pratiti kako ce se mijenjati kad pocnem uzimati vitamine i dodatke prehrani. Muzu je dijagnosticirana oligoasthenozoospermia. Doktorica je predlozila da odmah idemo u ICSI postupak, ali mi tada nismo mogli zbog geografskih i financijskih razloga (o tome drugi put).

    Sljedecih sest mjeseci smo oboje slijedili recept Hanumice Fate, svaki dan smo uzimali 600mg CoQ10, 300mg Omega 3, 75 mg DHEA i jos uz to ja prenatalne vitamine, a on Fertilisan M. Nabavili smo LH trakice, pratili ovulaciju, pokusavali, ali nista od kucne radinosti. Prosli mjesec sam ja ponovila nalaze. AMH mi je jaaako opao. za sedam mjeseci je pao sa 8.1 na 2.57 pmol/L (sa 1.13ng/mL na svega 0.36 ng/mL) Znam da je to za ocekivati u mojim godinama, to je taj nagli pad o kojem sam citala, dakle moja plodnost vise ne opada postepeno, nego sam u zadnjim minutama svog bioloskog sata. Bojala sam se jesam li i dalje uopce kandidat za IVF/ICSI. Srecom mi je doktorica na konzultacijama (meni jako draga i jednostavna dr.Martina Bracun) rekla da se nikad ne gleda samo jedan parametar nego cijela slika i da je dobro to sto FSH nije porastao (cak se malo i smanjio na 8.52 mIU/mL), sto je prebrojala 7 antralnih folikula i sto su mi menstruacije jos uvijek redovne. Muz nije ponovio spremiogram, ali se nadamo da je uz sve te vitamine ipak malo bolji nego prosli put, iako on nazalost i dalje pusi.
    S druge strane, podigla sam vitamin D sa deficijentnih 27.2 ng/mL na optimalnih 56 ng/mL. Uzimali smo velike doze , prvo 2000IU, a onda smo presli na triput toliko, 6000IU dnevno. (To je zbog prirode posla koji radimo, oboje smo stalno u zatvorenom prostoru i rijetko vidimo sunce) Zbog uzimanja DHEA povisila sam testosteron sa 0.993 nmol/L na 2.49 nmol/L (referentne vrijednosti su od 0.2 do 2.86).

    Moja prica tek zapocinje. Spremam se u svoj prvi postupak. Citam Prirucnik za IVF, skinula sam ga sa stranice Poliklinike Beta Plus. Pijem Estrofem tablete 2x2mg (estrogen priming protocol) i cekam svoj nulti UZV da se vidi imam li koju novu cistu ili je sve ok i mozemo ici na stimulaciju. Planira se kratki protokol sa Elonvom 150 i Decapeptylom.

    Dosad sam samo citala o vitaminima i nadala se da cemo ipak uspjeti prirodno (razocaravala se sa svakom mjesecnicom). Sad ucim o IVF tj. ICSI postupku, vidim koliko toga i dalje ne znam i ponekad se izgubim u svim tim informacijama. Ali najgore od svega mi pada sto se u svemu ovome osjecam jako usamljeno. Dijelom je to zato jer sam rekla samo sestri i jos jednoj prijateljici, jer ne zelim vise savjete tipa " ma samo se treba opustiti". Ne mislim da su ljudi zlonamjerni (mada neki jesu negativni), jednostavno ovo ne moze razumjeti netko tko nije prosao kroz to, narocito ako su djecu dobili u dvadesetim i to kad uopce nisu ni pokusavali pa su pomjerali svadbe da jos stanu u vjencanice. (oh, sad sam ja zlobna.)

    Ovaj sam forum pocela citati nedavno (obradovala se kad sam prepoznala tko je moja Hanumica Fata) i osjecam da tu pripadam. Please cure, primite me u ovaj Klub!

  43. #893
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    MachuPicchu77,
    dobro došla u klub.
    Da, na žalost, neplodnost je često izolirajuće životno iskustvo, bolno iskustvo života mnogih parova o kojem se rijetko progovara izvan sigurnog kruga obitelji i prijatelja, često čak ni unutar tog kruga. Iako je neplodnost vrlo intimno područje i posve je uobičajeno da se o tome ne govori "na sva zvona", posvemašnja zatvorenost i šutnja o toj problematici mnogim ljudima predstavlja dodatni teret.

    Bit će nam drago ako ti bilo kako možemo pomoći.



    Sretno u postupku. Kad startaš?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 20.08.2017. at 15:38

  44. #894
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Machu Pichu dobrodošla!

    Arđoooooo!!!!
    Čestitam!
    Odavno mi srce nije ovako poskočilo!

  45. #895
    MachuPicchu77 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Hvala na dobrodoslici, Inesz i Mojca! Argente, procitala sam post, cestitke i od mene!

    Prekosutra idem na nulti UZV. Ako sve bude ok, onda samo cekam da dobijem i pocnem sa stimulacijom. Decapeptyl i Elonva 150 pa cemo vidjeti kako cu reagirati.

  46. #896
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Ardjo šaljem puseeee

  47. #897

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Bok svima
    I ja bi se pridružila klubu, 40. punim kroz mjesec dana, još uvijek ne odustajem u MPO borbi (od 2011. u postupcima)

  48. #898

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Draga sretno ti bilo već idući put!!
    Zbilja ti želim od srca
    I ja sam "u klubu 40" od prije 3 mjeseca pa nek i tebi okrugli rođendan bude dobitni

  49. #899

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Hvala ti

  50. #900
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Čestitam, Argente !!!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •