Stranica 5 od 24 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 1176

Tema: 39+ (Klub Q10) II

  1. #201

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    Evo i mene 39god i 7 mjeseci danas smo 8+1tt

  2. #202
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Mi smo navršili 12+3tt i sad se malo lakše diše i nekako se tek sad opustam . Sad nas čeka triple test i amnio možda, a nisam ni sama sigurna oko odluke vezano za to. Inače trudnoće sve OK za sada

  3. #203
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Željka, zašto ne obaviš kombinirani? Pouzdaniji je od triple testa.

  4. #204
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Tako mi doktor rekao

  5. #205
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Željka,
    pretpostavljam da ti je to rekao liječnik u Petrovoj. Ovi iz Petrove su nevjerojatni, i dalje ne upućuju trudnice na kombinirani već na double i/ili triple test čije se korištenje u svijetu napušta radi nepouzdanosti i radi postojanja pouzdanijih neinvazivnih testova.

    U ovom klubu smo se već prije 3 godine pitali-što je liječnicima u Petrovoj da pacijenticama uopće i ne spominju kombinirana probir kao opciju već ih šalju samo na double/triple test

    Ako želiš raditi ove testove, najbolje napraviti kombinirani, imaš vremena do 13+5, a ako odlučiš stigneš još sljedeći tjedan.

    Evo jedan link za početak-kombinirani probir:

    http://www.advancedwomensimaging.com...ncy-ultrasound
    http://www.poliklinika-harni.hr/Defa...aStranica=1393
    -za triple test:
    http://www.poliklinika-harni.hr/Double-Triple-test.aspx
    Posljednje uređivanje od Inesz : 31.05.2014. at 07:48

  6. #206
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Narucila sam se na kombinirani. Da li onda ima uopce smisla da idem i na triple test za 2 tjedna?

  7. #207
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Željka, nema potrebe za triple testom ako ćeš na kombinirani.

  8. #208
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Neznam zašto mi dr to nije rekao jer sam bas rekla da sam tad na godišnjem, a on je inzistirao na preporuci da u 15. Tjednu obavim Triple test i onda sam planirala da cu to morati u Splitu obaviti

  9. #209
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Bila danas na kombinirani, uzv nalaz super...jos cekam krv. Dr kaze da ako ovaj test bude ok da nemoram ni na triple ni na amnio. Rekla je da ne salju na kombinirani po klinikama jer hzzo ne pokriva to nego samo triple

  10. #210
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Gledala sam bebušu na lcd tv na zidu tijekom uzv...jako nemirna bebica, mahala mi s ekrana rukicama

  11. #211
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Bravo Željka.

    Gdje si radila kombinirani?

    Je li doktor rekao odlučno da ti amnio ne treba u slučaju da kombinirani pokaže male vjerojatnosti za Down i ostale kromosomopatije?

    Pitam to jer su meni u 40-toj, nakon kombiniranog sa rezultatima 1:1350 za DS i 1: 10000 za ostala dva sindroma, svi, baš svi doktori, počevši od mog socijalca do iskusnih privatnih liječnika, govorili-sjajan rezultat kombinirang, ali ipak godine su vam visoke i svi su informirali da amnio daje točne rezultate, nitko mi nije rekao da po njihovom ne bi trebalo raditi amnio.

    Mi smo donijeli odluku da ne radimo amnio, doktori su to tek onako prešutno odobravali.


    A to što HZZO pokriva manje pouzdanu pretragu koja se u svijetu više praktički i ne radi, a ne pokriva pouzdaniju pretragu, mene ne čudi jer HZZO kroz politiku niskih cijena koje plaća bolnicama za obavljene usluge radi direktno na štetu pacijenata, urušava zdravstvo i potiče sve najgore u njemu.



    Ali mislim da nisu fer liječnici koji ne informiraju pacijentice o postojanju puno pouzdanijih pretraga koje ne pokriva HZZO. Bilo bi uredu reći-imate kombinirani koji sama morate platiti jer ga HZZO ne pokriva već pokriva daleko manje pouzdanu metodu.

  12. #212

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    Ja sam narućena sa 12tt na kombinirani na vuk.vr., mene zanima koliko su oni dobri na tom podrućju jer svakako to plaćam hzzo ne pokriva to,a i tako se premišljam dali da idem ili ne,za harmony mogu na to jedino ako dobijem neki jack pot za moje standarde preskupo.

  13. #213
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Ja sam bila u polikliniku harni kod dr dedeić. Rekla mi je da ne moram ići na amnio ako kombinirani bude OK i naravno mogu ja odlučiti drugačije. Tekođer, rekla je da to pokriva provjeru samo dio komplikacija koje se mogu dogoditi i da s obzirom na godine dokroti imaju praksu svih slati na amni. Danas me zvala i za konačan nalaz UZV+krv i rekla da je rizik ispod graničnog što znači da je ok.

  14. #214
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    e i krv šalju u Vinogradsku na analizu. Na kraju sam odlučila da neću ići na amnio .

  15. #215
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    I ja sam bila odbila amnio... I opet bi...

  16. #216
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Nije mi jasno zasto hzzo ne pokriva kombinirani, a tripl da jer privatno je ista cijen za obje kontrole. Isto tako hvala Inesz sto si me upozorila ! Stvarno je bezveze sto to sami doktori ne kazu kao opciju. Meni je prijateljicu koja ceka trece dijete i isto je moje godiste, doktorica poslala direkt na amnio s izgovorom da ovi testovi nemaju smisla zbog njenih godina.

  17. #217

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Pozdravljam svoje suborke, čestitam novopečenim trudnicama, a ostalima držim fige!

    Čitam vas, pratim i navijam za vas, kao i moje tromjesečno čudo koje upravo spava u maminu naručju

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od perla5 : 09.06.2014. at 12:05

  18. #218
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    perla5
    rodila si već?

    čestitam!

  19. #219
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Zeljka33 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi jasno zasto hzzo ne pokriva kombinirani, a tripl da jer privatno je ista cijen za obje kontrole. Isto tako hvala Inesz sto si me upozorila ! Stvarno je bezveze sto to sami doktori ne kazu kao opciju. Meni je prijateljicu koja ceka trece dijete i isto je moje godiste, doktorica poslala direkt na amnio s izgovorom da ovi testovi nemaju smisla zbog njenih godina.
    Svi ovi testovi su statistika, zbog toga se preporuča amnio.

    perla5 čestitam!

  20. #220
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno

    Svim novim curama dobrodošle u klub!!!!!!!
    a pogotovo klupskim trudnicama sve naj naj!!!!!!!!!!

  21. #221
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    željka33, bravo za nalaz. ja sam prvi put radila AC, a sada nisam. Znam curu koja je nakon odličnog kombiniranog nalaza ipak radila AC. Meni je to bedasto jer ako te kombinirani neće umiriti onda ga ni ne radiš nego ideš direktno na amnio.

    perla5, čestitke na bebici!

    Trebala bih ovaj ili idući tjedan napravit ogtt. Sve nešto odgađam jer to ide natašte. Ako sam dobro shvatila vodu mogu pit cijelo vrijeme testiranja?

  22. #222
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ne znam ništa o OGTT... jer ja ujutro ne mogu slatko, bude mi loše cijeli dan ako ujutro pojedem kruh i pekmez, recimo...U trudnoći mi je bilo posebno mučno pri pomisli na slatko natašte (iako nisam imala mučnine).
    Zato sam odbila raditi OGTT, molila sam da si sama radim profil... pikala sam se svaki sat vremena (mislim) unutar 24 sata i zapisivala vrijednosti... I sam još radila HbA1c, koji je bio ok... i to je mojoj doktorici bilo dovoljno.
    Hoću reći, nima načina da se izbjegne OGTT.
    Osim što je neugodan, vjerujem da nije baš najsretnije bebi dozirati naglu količinu šećera odjednom.

  23. #223
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Mislim da me moja nebi ni slala na testiranje, ali se povremeno kontroliram i na klinici pa joj je prof. preporučio da idem. Nisam znala da bi se mogla i sama testirat. Kako to ide?

  24. #224
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Vezano uz OGTT može se piti voda cijelo vrijeme i to je onda olakšanje. Meni su također rekli da si mogu donijeti limun sa sobom i iscijediti u tu smjesu. E onda je to jedna jako slatka limunada koja se već da popiti. Uglavnom preživi se. Sad na stranu što kaže Mojca jel to OK za bebu ili ne, ne može se uvijek izbjeći.

  25. #225
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Piki, dobro si me sjetila, uzet ću limun. Hm mene više muči jutarnje višesatno gladovanje nego preslatki napitak. Inače mogu ujutro jesti i slatko i slano pa me baš zanima kako ću podnjeti testiranje.

    Mojca, mislim da me šalju zbog godina a ne zato što postoje indikacije

  26. #226
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Naravno da je zbog godina, pa baš zato i treba pokušati drugačije.
    Za kućni profil šećera je dovoljan kućni mjerač šećera koji koriste dijabetičari i lancete. Mjeriš šećer svaki sat ili svaka tri sata, ne sjećam se više. Doneseš bilješke i nalaz HbA1c "tromjesečnog šećera" i to je to.
    Mene je trudnoću pratila profesorica Latin, vjerujem da zna što radi.

  27. #227
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Da sam se bar prije sjetila toga. U prvoj T nisam radila test pa sam mislila da će tako bit i sada.

  28. #228
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pa još uvijek stigneš odbiti... reci da ti je loše ako počneš dan sa slatkim, da ti je mučno od pomisli na slatko...
    Ima načina.

  29. #229
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ma njoj se samo teško ustat
    Zapravo nisam sigurna je li to izvedivo u RI, ti si Mojca to nosila na VV? Mislim, sigurno je izvedivo, ali mislim da će je otpiliti jer nije uobičajeno, ipak je Vuk speciijaliziran za šećer.
    Pitaj nina malo na temama niže, možda će netko znati.

  30. #230
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kako ne bi bilo izvedivo?
    Bockaš se doma svaka tri sata s kućnim aparatićem za mjerenje šećera, zapisuješ vrijednosti. Izvadiš HbA1c, (mislim da je ispod 100 kn ako ga vadiš privatno, a sigurno može i na uputnicu)... nosiš ih doktoru sve skupa i to je to.
    Naravno, preduvjet za sve je da liječnik ima sluha i pristane na ovu opciju.

  31. #231

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Hvala na čestitkama, i vama želim ovu neizmjernu sreću. Većina liječnika mi čestitala na trudnoći i bebi (40 god+prva trudnoća+IVF).
    Vezano za OGTT, limun čudo čini! Ispadne malo slađa limunada i to je to. Navečer sam jela do 9, a ujutro se nacrtala u 7, ponovili nakon sat, pa dva.Prilično brzo i jednostavno iako sam se i ja bojala gladi.

    Sretno!

  32. #232
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Istina je da mi se teško ustat i još bit gladna satima :D. Malo mi je kasno za neku drugu kombinaciju jer Gin mi je na GO, idući tjedan moram na Kliniku na pregled i tražit će me i taj nalaz. Znači mogu pit vodu i prije testiranja.

  33. #233
    gigii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    61

    Početno

    hej curke!

    čitam mnoge lijepe stvari i baš sma radosna! Isto prešla 39 i nadam se prvoj trudnoći! Imala sam ET, sad iščekivanje. Frka, pokušavam biti opuštena i smoirena i neke dane mi izvrsno ide.
    Čestitam na dječici, divno.

    Grlim, vibram. Ljubim..srcem svim...kako ono pjesma kaže!

  34. #234
    gigii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    61

    Početno

    E da, jeste li što činile da pomognete ugnježđivanje E? Čula sma da valja piti sok od cikle. Jle ima još nešto...?
    Ili nešto što ne smijemo....

  35. #235
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno

    vibramo za sretno,najsretnije isčekivanje!!!!!!!!!!!!
    i ja sam čula za ciklu..pa je sad tamanim ko blesava...

  36. #236
    malceki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Ja sam zbog PCO dobila terapiju gluchophage i folnu. Zanima me da li tko od vas uzima nešto od pripravaka. Test OGTT nisam još radila.
    Što uzimate kao pripremu za trudnoće?

  37. #237
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Ogtt i profil nije isto
    Nina, to slatko te zasopa pa ne budes gladna
    Ja sam imala gestacijski, ima posebna tema o ogtt
    Cikla navodno pomaze za podebljanje endometrija, a ne za ugnijezdjivanje

  38. #238
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    ja sam sok od cikle pila i nakon transfera, sve do 13tt, pola litre dnevno. cikla je dobra za prokrvljenje, pa gledano tako i za ugnjezdjenje.

    pozdrav klubu, a trudilicama da ugledaju lijepu betu

  39. #239
    malceki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Ja sam nova na forumu i jos se nisam ukljucila u sve teme. U postupku smo vec neko vrijeme i sada se pripremamo ponovno u postupak. Zanima me koja su vasa iskustva u pripremama zapostupak i cijeli proces. Mi se sada pripremamo za FET.

  40. #240

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    201

    Početno

    Bubice, cijelo jutro mislim na tebe. Ima li sto novo?

  41. #241
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Evo kratkog izvještaja vezano za ogtt: s limunom bilo sasvim podnošljivo. Istina da slatkoća ubija glad, ali mi se u jednom trenu srozao tlak pa sam se skoro onesvjestila
    Nalazi su ok samo mi nije jasno kako su mi nakon 2.sata vrijednosti bile više nego nakon prvog?
    Što je još važnije ALT, AST, bilirubin su mi normalni, a prije par mjeseci su bili malo povišeni. Počela sam se nadat da će me kolestaza zaobići.

    Za endometrij je osim cikle dobar i ananas.

  42. #242
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Nina, jesi vec dobila odgovor od doktora za ogtt

  43. #243
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Jesam mare, sve je u redu.

  44. #244
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno

    hvala što misliš na me...
    ništa draga moja...idemo dalje,nema predaje!!!!!!!
    kako je kod tebe?
    Citiraj a_je_to prvotno napisa Vidi poruku
    Bubice, cijelo jutro mislim na tebe. Ima li sto novo?

  45. #245
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Evo i nas u 27+2 tt. Bile na pregledu, curica za sada super napreduje. Zločka, jučer se uoči pregleda skroz umirila da sam već razmišljala o hitnoj

    malceki daj nam malo više podataka

  46. #246
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Nina, super za curu! I ja sam prošle godine ovih dana bila u tom tjednu i koliko je bilo olakšanje ući u treće tromjesečje, tolika je bila i panika svako malo kad se neko vrijeme ne bi pomaknuo, isto sam se nekoliko puta spremala na hitnu (srećom je bar redovno štucao tri-četiri puta dnevno). Drži se i sretno do kraja!

    Cure, sretno svima

  47. #247
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    vikki, hvala. Znači prošlo ljeto ti je bilo ko meni, ali sada se možeš kupati s bebačem
    Ja baš nisam sigurna da znam kad štuca, je to ono kad ti (bolno) poskakuje trbuh u istim razmacima?

  48. #248
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Da, jednolično, ritmično poskakivanje, i to po dvadesetak minuta. Tako je bilo i poslije poroda, pa i sad ponekad

  49. #249
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    hehe, to zna bolit ali ne traje tako dugo, možda par minuta

  50. #250

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2

    Početno

    Farfallina, zaista poticajna priča, divno <3

Stranica 5 od 24 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •