Stranica 24 od 24 PrviPrvi ... 14222324
Pokazuje rezultate 1,151 do 1,176 od 1176

Tema: 39+ (Klub Q10) II

  1. #1151
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    U RH ne postoji donacija jajnih stanica, mislim da je nedozvoljena.

  2. #1152
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    U tim godinama nije problem samo manji broj jajnih stanica (količina, može se mjeriti vađenjem AMH iz krvi ili vidjeti možda na UZV-u), nego i nekvaliteta (nema "mjerača" za to, osim cjeloljudskog iskustva - žene su tada manje plodne, ako i zanesu statistički su velike šanse za anomalija ploda uslijed nekvalitete jajne stanice (trisomije, spontani, biokemijske). Na ovom topicu i na podforumu je bilo tema kako se "poboljšava" kvaliteta jajnih stanica, a i neki liječnici znaju dati savjeta o poboljšanju kvalitete jajnih stanica, ali moje je mišljenje da je to placebo jer nekog znanstv. članka koji je peer-reviewed na tu temu bojim se da nema. Nisu u toj dobi sve stanice nekvalitetne, rode žene, ali to je jako rijetko, dogodi se da uleti koja jajna stanica koja je OK, ali mislim da se izvana ne može na to utjecati jedući ovo ili ono ili pijući neki pripravak.

    Oprosti ako ti je ovo previše, ja nisam od onih koja misli da pomaže lakonskim "misli pozitivno" i "sretno". Ja vam nastojim pomoći da shvatite realnosti i da se pokušate preorganizirati u okviru vaših mogućnosti - od toga što vam je prihvatljivo emotivno-financijski-logistički ako vam je želja za djetetom jaka. OK mi je i da se par liječi na način "iskoristit ćemo sve koliko imamo snage", ali onda par mora znati kolike su šanse onoga što trenutno pokušava i svjesno odlučiti - ok, uh, shvaćam, al to je svejedno moja odluka.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.06.2022. at 17:49

  3. #1153

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    21

    Početno

    Hvala puno na detaljnom odgovoru, mislimo da je Prag isto jedna od opcija, ali jedino ako nikako ne bude isla klasicna ivf.
    Mislim da ćemo probati bar jos jednom do dva puta u Zagrebu privatno pa ako nikako ne bude išlo onda je jedna od opcija Prag i donacija jajne stanice, nadam se da neće trebati

  4. #1154
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Sretno!

  5. #1155
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    https://www.neplodnost.hr/donacija-j...at-majcinstvo/

    Na ovom linku pise da je preko 44 godine trudnoca s vl. stanicama skoro pa nemoguca bez obz. sto zena moze imati uredne menge, dok je sansa s doniranom stanicom 50 posto. Mislim da i za donaciju postoji granica dokad se smije raditi jer postaje prerizicna za dob zene, al pretpostavljam da tu ipak imate fore.

  6. #1156

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    21

    Početno

    Da, sve znamo, ali bi voljeli prije Praga bar još 1-2 puta probati klasični ivf pa se nikad ne zna, možda se desi čudo. Čak je i dr. Radončić rekao da je prošle godine imao dvije trudnice od 43-44 godine, sve to ovisi, netko ne može sa 25 nikako a netko rodi sa 46, iako je to rijeđe sigurno.

  7. #1157
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Probajte, vecina mora ispunit prvo taj emotivni dio 'rpobali smo'. Nemojte samo zapet u tome jer sve je to oportnitetni trosak - dok vrtis jedno, ne mozes drugo, godine idu, trosis zivce, emocije i novce, izostajes s posla itd. Statistika je neumoljiva, netko nece s 25 nikako, al s 46 si clanak u novinama, toliko je neumoljivo.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.06.2022. at 10:55

  8. #1158
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Potpis na inu. Ja sam mijenjala klinike. Baš mi je dr. Radončić kasnije rekao da to nije baš dobra opcija, jer dr može iz neuspjelog postupka zaključiti što nije bilo u redu. Ja bih paralelno dogovarala Prag i ovdje još jedan postupak odradila, na vašem mjestu. Biološko vrijeme juri u ovoj dobi.

  9. #1159
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Slučajno sam naletila na ovo što sam već lijepila na drugom topicu, ovo je stara vijest - older women are exploited by IVF clinics "trading on hope", the fertility watchdog warned - prijevod: IVF klinike eksploatiraju starije žene "prodavajući im nadu", upozorava reproduktivni regulator.

    https://www.bbc.com/news/uk-48008635

    Britanski regulator je prepoznao potrebu zaštite žena starijih od 42 godine da im se reklamira IVF s vlastitim stanicama kao neka pomoć i iole realna nada. Doduše, tamo su tretmani skuplji, ali nitko novce, pogotovo danas s ratnom krizom i looming novom svj. financijskom krizom, ne nalazi na cesti.

    Iz članka posebno o ženama preko 44, poražavajući postotak - 1% uspjeha.

    "The latest HFEA figures show that, among those using their own eggs, out of 2,265 embryo transfers in 2017, just 75 women aged 43 to 44 ended up with a baby.


    For those over 44, the success rate was even lower - amounting to 1% between 2004 and 2017."

    Be smart i što kraće vrtite besperspektivno hrčkovo kolo, rekla bih vam.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.06.2022. at 13:54

  10. #1160
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Naime, samo jedan winner tog kola, a samo je 1 posto šanse da ćete taj winner bit vi. Puno toga se gubi u komunikaciji, moguće da sve strane čuju drugo - liječnicima izgleda "a kad nas mole", pacijentima "a ima nade"... Sretno i pametno! Nemam ništa protiv dr. Radončića, pače, obožavam ga.... ali sam i ja svjesna adiktivnog potencijala IVF-a i kad gledam unazad, čini mi se da nisam to bila ja koja je u svojoj 42 (nakon već jedne IVF bebe against all odds) vrtila daljnje postupke za šansu koju sam znala da je 2% (tad mi je izgledalo "a nije loše", sad... sad mi se čini da sam to sve sanjala).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.06.2022. at 13:57

  11. #1161
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    IVF doktori bi trebali koji put biti pomagači u tome da se ne radi IVF, a to je njima teško. I ostalim ljudima je teško, imaju svi svoje demone. Glas onih koji će ti reći nešto drugo je tako rijedak, zato ja nastojim bit neki takav glas i olakšati nekome reset.

  12. #1162

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    21

    Početno

    Zahvaljujem vam se ina33 na detaljnim savjetima, ali evo mi smo se ipak odlučili za još jedan IVF postupak i to naravno kod istog doktora - Dr. Radončić jer smo zaključili da nije dobro mijenjati u ovom trenutku kliniku, a i radi se o jednom ako ne i najboljem stručnjaku u našoj zemlji za IVF.

    Evo ja ću to laički objasniti, ali vi ćete puno bolje shvatiti o čemu se radi. Dakle radi se o ženi 1978 godište, ovaj put na temelju folikumetrije odredila se blaga stimulacija, dakle ne kao prošli put gdje su ljekovi koštali nešto više od 6.000 kuna, a dobilo se samo jedno jajašce koje je transferirano, ali nije došlo do pozitivne bete (to je bilo u petom mjesecu ove godine).
    Sada je išla na temelju ultrazvuka i folikometrije blaga stimulacija sa penom (dva uboda su bila samo čini mi se i došlo je to oko 500-600 kuna) te se ponovno aspiracijom od dvije lijepe velike folikule dobilo samo jedno jajašce. Šteta jer dva bi bila ajmo reći barem malo veća šansa, ali i ovako se nadamo da ćemo biti mi taj jedan od 100 sretnika statističkih.
    Čekali smo cijeli vikend hoće li se uspjeti to jedno jajašce uspješno oploditi tkzv. dijeliti na stanice i javljeno nam je u ponedjeljak da je jajašce i spermiji idealni kako i trebaju biti (dijelilo se na 8 dijelova- IDEALNO).
    Jučer je napravljen embriotransfer te se sada čeka 31.10. i nalaz bete. Znamo da su šanse male, ali eto nije grijeh nadati se
    Doktori su nam isto tako objasnili sve te da masa žena ide u Prag, Španjolsku ili Makedoniju po donaciju jajašca te velik broj uspije dobiti bebu, ali to naravno nisu geni te žene. Mislim da za to treba dobro razmisliti i odlučiti.
    Što reći o Dr. Radončiću i njegovom biologu Patriku i med. sestrama? Prije svega veliki ljudi pa onda i veliki stručnjaci, oni nisu naravno Bogovi da mogu učiniti nemoguće, ali sa svojim znanjem i iskustvom čine sve da što veći broj parova dobije djecu. Moje apsolutne preporuke i pozitivna iskustva su za navedenu kliniku, ako treba kome detaljnije info slobodno neka se javi.

    Ono sa čime jedino nisam zadovoljan je to što moja partnerica ne želi poslušati, a to je da ja smatram da nakon embriotransfera je dobro izbjegavati stresne situacije, ne samo radi embriotransfera nego i radi problema sa štitnjačom i velikim brojem antitijela koja moguće dodatno blokiraju trudnoću, a stres utječe na štitnjaču i njezin rad.
    Tako da sam je jedva nagovorio da ide raditi tek od ponedjeljka, a ne odmah danas jer je trenutno na poslu gdje radi situacija koma što se tiče i posla (rokovi i presinzi) te općenito međuljudskih odnosa.
    Ja smatram da treba izbjegavati stres koliko god je moguće, ali naravno da to nije presudan faktor za trudnoću (jer inače ne bi žene ostale trudne koje su silovane itd...).

    Tako da evo čekamo 31.10., sada se iskreno ne opterećujemo, ali smo zadovoljni da je od dva pokušaja u tim godinama ipak uspjelo doći do embriotransfera što kod mnogih nije niti moguće. Postavio sam si cilj da se makar jedno jajašce izvuče da nije sav taj put do Zagreba i toliko puta bio uzaludan, a da ne govorim financijski itd....

  13. #1163

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj Mucize prvotno napisa Vidi poruku
    Zahvaljujem vam se ina33 na detaljnim savjetima, ali evo mi smo se ipak odlučili za još jedan IVF postupak i to naravno kod istog doktora - Dr. Radončić jer smo zaključili da nije dobro mijenjati u ovom trenutku kliniku, a i radi se o jednom ako ne i najboljem stručnjaku u našoj zemlji za IVF.

    Evo ja ću to laički objasniti, ali vi ćete puno bolje shvatiti o čemu se radi. Dakle radi se o ženi 1978 godište, ovaj put na temelju folikumetrije odredila se blaga stimulacija, dakle ne kao prošli put gdje su ljekovi koštali nešto više od 6.000 kuna, a dobilo se samo jedno jajašce koje je transferirano, ali nije došlo do pozitivne bete (to je bilo u petom mjesecu ove godine).
    Sada je išla na temelju ultrazvuka i folikometrije blaga stimulacija sa penom (dva uboda su bila samo čini mi se i došlo je to oko 500-600 kuna) te se ponovno aspiracijom od dvije lijepe velike folikule dobilo samo jedno jajašce. Šteta jer dva bi bila ajmo reći barem malo veća šansa, ali i ovako se nadamo da ćemo biti mi taj jedan od 100 sretnika statističkih.
    Čekali smo cijeli vikend hoće li se uspjeti to jedno jajašce uspješno oploditi tkzv. dijeliti na stanice i javljeno nam je u ponedjeljak da je jajašce i spermiji idealni kako i trebaju biti (dijelilo se na 8 dijelova- IDEALNO).
    Jučer je napravljen embriotransfer te se sada čeka 31.10. i nalaz bete. Znamo da su šanse male, ali eto nije grijeh nadati se
    Doktori su nam isto tako objasnili sve te da masa žena ide u Prag, Španjolsku ili Makedoniju po donaciju jajašca te velik broj uspije dobiti bebu, ali to naravno nisu geni te žene. Mislim da za to treba dobro razmisliti i odlučiti.
    Što reći o Dr. Radončiću i njegovom biologu Patriku i med. sestrama? Prije svega veliki ljudi pa onda i veliki stručnjaci, oni nisu naravno Bogovi da mogu učiniti nemoguće, ali sa svojim znanjem i iskustvom čine sve da što veći broj parova dobije djecu. Moje apsolutne preporuke i pozitivna iskustva su za navedenu kliniku, ako treba kome detaljnije info slobodno neka se javi.

    Ono sa čime jedino nisam zadovoljan je to što moja partnerica ne želi poslušati, a to je da ja smatram da nakon embriotransfera je dobro izbjegavati stresne situacije, ne samo radi embriotransfera nego i radi problema sa štitnjačom i velikim brojem antitijela koja moguće dodatno blokiraju trudnoću, a stres utječe na štitnjaču i njezin rad.
    Tako da sam je jedva nagovorio da ide raditi tek od ponedjeljka, a ne odmah danas jer je trenutno na poslu gdje radi situacija koma što se tiče i posla (rokovi i presinzi) te općenito međuljudskih odnosa.
    Ja smatram da treba izbjegavati stres koliko god je moguće, ali naravno da to nije presudan faktor za trudnoću (jer inače ne bi žene ostale trudne koje su silovane itd...).

    Tako da evo čekamo 31.10., sada se iskreno ne opterećujemo, ali smo zadovoljni da je od dva pokušaja u tim godinama ipak uspjelo doći do embriotransfera što kod mnogih nije niti moguće. Postavio sam si cilj da se makar jedno jajašce izvuče da nije sav taj put do Zagreba i toliko puta bio uzaludan, a da ne govorim financijski itd....

    Na žalost nakon ponovnog uspješnog embriotransfera beta je negativna

    Možda je onda vrijeme za donaciju jajne stanice kako ste već i pisali, ali eto zadovoljni smo što smo pokušali po drugi put...

  14. #1164
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Sretno dalje, sve vas to vodi nekoj odluci.

  15. #1165
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    A ovo s ibjegavanjem stresa (ma sta to znacilo, meni bi veci stres bilo lezanje doma i osluskivanje umisljenih simptoma od 100 rokova) nema veze, nikako nemoj zenu kriviti, zivot je stres sam po sebi.

    Nije stvar u stresu, stitnjaci itd. Dob je (najvjerojatnije), a zato se zna rjesenje, a to nema veze sa stresom. Dakle, pls nemoj stresirat zenu sa stresom. Poslusaj ti nju da napravi sto njoj pase, a steta je da se oko toga kacite kad nidgje veze... Kvaka je u necem stotom. Cuvajte vas odnos.

    To sa stresom je klasican muski point, a i zenski, al ta brija na stres je nepotrebna jer nije u tome stos, popularnoj literaturi unatoc.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.11.2022. at 22:38

  16. #1166

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    21

    Početno

    Ina hvala na odgovoru, slažem se sada nakon svega u potpunosti sa vama.
    Meni je lagano te sam ja svakako za donaciju, ali treba se staviti i u poziciju žene te će trebati neko vrijeme da to prihvati, lako je govoriti sa muške perspektive.

    Dvoumimo se sada da li probati u nekoj drugoj klinici u Zagrebu (poliklinika IVF dr. Šimunić) ili početi polako prikupljati nalaze za Prag i detaljnije se informirati. Međutim sa tri postupka ovdje kod nas ukoliko i treći put bude neuspješan potrošiti će se već za sam postupak u Pragu gdje su šanse daleko veće za trudnoćom, ali za to sve treba veoma jaka psihička stabilnost.
    Možda otići na konzultacije kod dr. Šimunića pa vidjeti što bi on iskreno rekao, uostalom oni direktno surađuju sa Pronatalom te su dio njihove grupacije.

  17. #1167
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Kratko - prikupljaj nalaze za Prag.

    Šimunić vam ne može ponuditi ama baš ništa povrh onoga što ima ponuditi Radončić. Vjerojatno ti i Radončić surađuje s Pronatalom.

    Najiskrenije se nadam da Šimunić neće zagovarati nastavak vrćenja istoga, samo pak sad u svojoj poliklinici. Ako vama psihološki treba još jedan postupak kod još nekog trećega da biste prihvatili ono što je najrealnije, napravite to. To je najvj. gubitak i novaca i vremena, ali i utiranje puta za spremnost za donaciju. Najiskrenije se nadam da sam uspjela postići to da makneš temu "žena je u stresu" s tvoje mentalno-emotivne mape.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.11.2022. at 14:07

  18. #1168
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    I također, čuvajte se nuđenja postupaka koje je i britanski zdravstv. sustav okarakterizirao kao "upsell add-onse" (nepotrebne postupke koji se nude već psihički i financijski vulnerabilnim parovima u smislu "prodaje nade", a koji nisu znanstv. dokazani da išta pomažu) - npr. scratching endoemtrija. Neko vrijeme ga je nudio Cito u Splitu, iskreno se nadam da nije u paleti ponude nijedne poliklinike više. A, ako jest, da se nudi uz jasan "waiver and disclaimer" da je nedokazana uspješnost toga.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.11.2022. at 14:09

  19. #1169

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    21

    Početno

    Ina33 da li Vi možda znate da li HZZO ima obvezu snositi dio troškova za umjetnu oplodnju u Pragu za ženu u toj dobi od 44 god, makar troškove puta ili neki manji dio, ili obzirom na dob ne snose ništa...

  20. #1170

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    21

    Početno

    Također smo dobili i savjet od doktora da u Češkoj uzmemo isključivo osnovni paket sa jednom blastocistom te je cijeli proces oko 5 000 eura, ali taj dio mi nije jasan. Zar nije bolje uzeti paket od minimum 3 dobivena embrija (cijena oko 7 000 eura) gdje će se u slučaju neuspjeha pri prvom transferu biti moguće odmah otići na drugi zamrznuti embrij.

    U prvom slučaju samo jedne blastociste u slučaju neuspjeha onda opet sve ispočetka i novih 5000 eura ako dobro shvaćam taj dio... Mislim nije garancija 100 posto uspjeha ni u kojem slučaju, ali ići na takav rizik i samo jednu blastocistu hmm....

  21. #1171
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Mucize prvotno napisa Vidi poruku
    Ina33 da li Vi možda znate da li HZZO ima obvezu snositi dio troškova za umjetnu oplodnju u Pragu za ženu u toj dobi od 44 god, makar troškove puta ili neki manji dio, ili obzirom na dob ne snose ništa...
    Ne znam, bojim se da ne.

  22. #1172
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Mucize prvotno napisa Vidi poruku
    Također smo dobili i savjet od doktora da u Češkoj uzmemo isključivo osnovni paket sa jednom blastocistom te je cijeli proces oko 5 000 eura, ali taj dio mi nije jasan. Zar nije bolje uzeti paket od minimum 3 dobivena embrija (cijena oko 7 000 eura) gdje će se u slučaju neuspjeha pri prvom transferu biti moguće odmah otići na drugi zamrznuti embrij.

    U prvom slučaju samo jedne blastociste u slučaju neuspjeha onda opet sve ispočetka i novih 5000 eura ako dobro shvaćam taj dio... Mislim nije garancija 100 posto uspjeha ni u kojem slučaju, ali ići na takav rizik i samo jednu blastocistu hmm....
    Za ova pitanja ti je ovaj topic:

    http://forum.roda.hr/threads/83044-P...4%8CE%C5%A0KOJ

    A vezano za sufinanciranje, mislim da se u RH ženi sufinancira do 42 godine, mislim da preko toga ne.

  23. #1173
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Koji je doktor davao savjet koji paket uzeti? Zaboravila sam koliko ti žena ima godina, ako je 44, po meni jedina vam je opcija donacija, a bilo kakva sekirancija nakon transfera kao neki uzrok, stres.... nemoj o tome razmišljati, pls. Uzrok su njene stanice tj. njena dob, a ne može se embrij proučiti samo morfološki i opisima (lijep - nelijep).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 10.11.2022. at 15:42

  24. #1174

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Koji je doktor davao savjet koji paket uzeti? Zaboravila sam koliko ti žena ima godina, ako je 44, po meni jedina vam je opcija donacija, a bilo kakva sekirancija nakon transfera kao neki uzrok, stres.... nemoj o tome razmišljati, pls. Uzrok su njene stanice tj. njena dob, a ne može se embrij proučiti samo morfološki i opisima (lijep - nelijep).
    Dr. Radončić je savjetovao to da je najbolje uzeti 1 blastocistu 5000 eura, otići dva puta max u Prag i odraditi sve.

    ALi to u slučaju da uspije iz prve što je isto upitno. Koliki je postotak da uspije iz prve?

    Po meni je bolje uzeti paket gdje bar garantiraju 3 blastociste, ako prva ne uspije jer je onda manji trošak nego opet sve ispočetka naći novu donorku...

  25. #1175
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Mucize prvotno napisa Vidi poruku
    Dr. Radončić je savjetovao to da je najbolje uzeti 1 blastocistu 5000 eura, otići dva puta max u Prag i odraditi sve.

    ALi to u slučaju da uspije iz prve što je isto upitno. Koliki je postotak da uspije iz prve?

    Po meni je bolje uzeti paket gdje bar garantiraju 3 blastociste, ako prva ne uspije jer je onda manji trošak nego opet sve ispočetka naći novu donorku...
    Generalno, računa se da IVF kod para kod kojeg je žena mlada, a kod muškarca nema issuea, uspijeva u 25% iz prve. Detalje vezano za donaciju ne znam - neka te ne zavara moja kao "stručnost" jer sam tu tabula rasa. Pls priključi se topicu Potpomognuta u Češkoj (ako već nisi). Oni će te tamo najbolje savjetovati.

  26. #1176
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ne znam je li možda mislio da je zamrzavanje embrija neki bed - ali mislim da ne može biti (ja imam dijete npr. iz zamrznutog embrija, a puno drugih - ljepših i "svježih" nije dalo uspjeh). Najbolje vam je odmah njega pitati zašto tako misli pa još to krosčekirati s iskustvom parova koji idu u Prag.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.11.2022. at 18:51

Stranica 24 od 24 PrviPrvi ... 14222324

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •