Stranica 14 od 24 PrviPrvi ... 41213141516 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 651 do 700 od 1176

Tema: 39+ (Klub Q10) II

  1. #651
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Drago mi je da ti spominješ dobar dio.

  2. #652
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Mora ga se spominjati, taj vrlo rijetki ishod zaslužuje da ga se posebno istakne, baš zbog toga što je tolika aberacija, ali nikako nemogućnost... malo toga je u životu baš nemoguće, tu se uvijek radi o različitim nijansama vjerojatnoće. Mislim, zato smo mi zapravo tehnički korektno na ovom PDF-u mahom uglavnom subfertilni (rijetko tko baš nema maternicu ili 0 spermija pa je ono 100% neplodan i nema nikakve šanse, ono 0 posto, za spontanu trudnoću), iako se mi zapravo osjećamo najčešće neplodni (nitko ne priča "kako me teško pogodila subfertilnost", nego svi pričamo "neplodnost je bolest itd."). Kad već inzistiramo na terminološkim razlikama (npr. "potpomognuta" (koja baš još i nije zaživjela (još) u narodu i IVF (koje zapravo i ja najčešće prevodim laicima u onaj nepoželjni termin koji zapravo jedini razumiju)... bitno je osvijestiti i tu razliku, barem ja mislim.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 07.10.2015. at 09:15

  3. #653

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Mojca prekrasno za tvoju prijateljicu. Cestitam joj od srca

  4. #654
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno

    Samo kratak pozdrav mojim klubašicama
    Ne odustajem,nakon današnje ß 1,4...nešto se ipak događalo,i pozitivna sam u tome smislu..probat ćemo još jednom s mojim js,a onda razmišljanja o pragu(mislim sam dr.je rekao da o tome za sad još ne razmišljamo,ali ja želim bit unaprijed pipremna)
    Sretno svima!

  5. #655
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno

    ops..pripremna..vidi se da sam malo neurozna

  6. #656
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Bubicazubica, žao mi je

    Sto kaže Dr zašto takva različita reakcija na gotovo isti protokol, 8 oplodjenih vs 1 oplodjena.

    Istina, skoro godina dana je zmeđu stimulacija, ali ipak mi se čini drastična razlika.

    Jesi radila nove nalaze hormona prije zadnje stimulacije?

  7. #657
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Grlim, draga.

  8. #658
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno

    Hvala drage moje.
    Inesz,jesam nalaze hormona sam radila mislim da je bio 6.mj ,i sve je bilo ok,ne mogu se sad sjetiti,pogledat ću doma ali dr.je rekao-super,nije se ništa promijenilo od zadnjeg puta.
    Loša reakcija ???ne znam zbog čega se dogodila,imamm jedonstavno neki filing i različite opcije;loš ciklus(možda sam sam išla ciklus prije bilo bi ok??);moje godine;stresovi...i dr.nije mogao vjerovati da sam tako loše reagirala,ja se nisam ni nadala niti bilo kojoj js,a ne čak i transferu...
    Ne znam što bi rekla na sve to...dogovor za dalje je sredina 1.mj 2016,možda sa nekom blažom stim.A do tad ću ponovo napraviti sve hormonalne pretrage.Vjerujem da kad bi vadila AMH on bi pokazao skoro nikakvu plodnost(a možda se i varam),tako da to neću raditi,bitniji su mi antralci.
    Razmišljam čak i o Pragu..ma svašta nešto razmišljam,jer to je ono što mi ne da da odustanem.

  9. #659

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    49

    Početno

    Bok, cure, želim vam se pridružiti u klub jer krećem u prvi mpo postupak, a tek sam nedavno shvatila da zbog godina nisam baš u nekom izglednom položaju. Kopkalo me gdje se mogu naći slični "slučajevi", podijeliti brige, pitanja, iskustva pa sam naišla na ovu stranicu i bacila se na čitanje... S 34 sam prirodnim putem rodila dečkića, svi smo nakon par godina željeli prinovu no nije se ništa događalo... Dr. su savjetovali da čekamo, opustimo se, pili smo vitamine, ciljali pomoću uzv-a, bez uspjeha. Dr. i dalje pozitivni - da smo još mladi, stignemo (ja 39+, mm 37+), a vidjeli su loš mužev sgram!!!, no prekipilo nam je. Otišli smo privatno, napravili sve nalaze prošli mj.: ja ok, MM loš sgram + godine. Mpo dr. kaže da su prijašnji ginići bili strašno neozbiljni jer da smo već stari i da gdje sam do sad? I ja sam se to počela pitati. Iskreno, do prošlog mj. nisam se brinula jer sam mislila da će nam mpo sigurno pomoći, a sad sam realnija i, naravno, informiranija, jedino nemam baš nikoga u svojoj blizini s mpo iskustvima pa se javljam u nadi da ću ovdje imati podršku, vidim da ste neke već veteranke u nazivlju ljekova, protokola i svega ostalog. Idem 20. na dogovor o protokolu i uzv. u Beta+.

  10. #660
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno


    kao prvo da ti poželim dobrodošlicu u naš mali klub..s nadom da ćeš i jako brzo izaći iz njega s lijepim vijestima!!
    Ovdje postoje mnogo iskusnije cure od mene,koja je iskreno pohvatala sve što se pohvatati može u jako malo vremena(godinu i pol),ali još uvijek i ne znam ništa...
    Želim ti puno sreće u postupku!!!
    Citiraj Nikica 1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok, cure, želim vam se pridružiti u klub jer krećem u prvi mpo postupak, a tek sam nedavno shvatila da zbog godina nisam baš u nekom izglednom položaju. Kopkalo me gdje se mogu naći slični "slučajevi", podijeliti brige, pitanja, iskustva pa sam naišla na ovu stranicu i bacila se na čitanje... S 34 sam prirodnim putem rodila dečkića, svi smo nakon par godina željeli prinovu no nije se ništa događalo... Dr. su savjetovali da čekamo, opustimo se, pili smo vitamine, ciljali pomoću uzv-a, bez uspjeha. Dr. i dalje pozitivni - da smo još mladi, stignemo (ja 39+, mm 37+), a vidjeli su loš mužev sgram!!!, no prekipilo nam je. Otišli smo privatno, napravili sve nalaze prošli mj.: ja ok, MM loš sgram + godine. Mpo dr. kaže da su prijašnji ginići bili strašno neozbiljni jer da smo već stari i da gdje sam do sad? I ja sam se to počela pitati. Iskreno, do prošlog mj. nisam se brinula jer sam mislila da će nam mpo sigurno pomoći, a sad sam realnija i, naravno, informiranija, jedino nemam baš nikoga u svojoj blizini s mpo iskustvima pa se javljam u nadi da ću ovdje imati podršku, vidim da ste neke već veteranke u nazivlju ljekova, protokola i svega ostalog. Idem 20. na dogovor o protokolu i uzv. u Beta+.

  11. #661
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno

    Evo,malo sam pročačkala po nalazima
    Iz 5 mj.2015. 4.mj.2014.
    LH 4.54 5,47
    FSH 11.61 7,25
    PROLAKTIN 348.3 498.8
    ESTRADIOL 111.0 181.9
    TESTOSTERON 0.677 0.507
    FT4 12.70
    TSH 0.98
    Rađeno 3 dc

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Bubicazubica, žao mi je

    Sto kaže Dr zašto takva različita reakcija na gotovo isti protokol, 8 oplodjenih vs 1 oplodjena.

    Istina, skoro godina dana je zmeđu stimulacija, ali ipak mi se čini drastična razlika.

    Jesi radila nove nalaze hormona prije zadnje stimulacije?
    Posljednje uređivanje od bubicazubica : 23.11.2015. at 10:58 Razlog: pola posta falilo

  12. #662
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno

    ups,malo mi se sve poremetilo u pisanju brojčica,ali nadam se da ćete skužiti

  13. #663
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nikica, dobrodošla!
    Super da ste se odmah dali u akciju. Kojeg si doktora izabrača u Beta+?

  14. #664

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    7

    Početno

    Drage moje,

    pratila sam Roda forum zadnje dvije sedmice, čekajući. Nažalost, moja beta je <1 , ali vjerovatno ću, ako se snađem za novac nekako, pokušati ponovo već sljedeći mjesec. Ono zbog čega se javljam je da razbijem neke predrasude, i da kažem da je važno pokušati.
    Naime, ja imam punih 45 godina. Imam već jedno dijete iz prvog braka. Veliko. MM ima mali volumen sperme, i nije išlo prirodno. Predugo smo čekali, ali priča je ovakva: Na prvom pregledu, bez ikakve terapije ( nijedan doktor ne voli pacijenticu 45+ ) ja sam u startu imala 6 folikula na janicima, i svi nalazi su mi bili u redu. Odluičili smo se da pokušamo, i u kratkoj stimulaciji (11 dana) , ja sam "proizvela" 13 jc - toliko ih je aspirirano. Svaki dan na UZ osoblje bolnice se čudilo mojim jajašcima, i količini i izgledu. Od toga se oplodilo 9. Vraćena dva super embriona, 3 dan. Ostalo je faktor sreće ... odnosno vjerovatno hormona, ali ni nauka još nije odgovorila na to. Ono što sam htjela reći je da nema pravila, i treba pokušati, ne znači da žene poslije 45 nemaju svoje jajne ćelije, i da ne mogu imati djecu.
    Svima želim puno sreće. Ovo je neobično iskustvo, bez obzira da li ćemo skupiti za još jedan ( ili više) pokušaj, bez obzira na uspjeh, ovo iskustvo me potpuno promijenilo kao osobu. Zato vas sve volim, navijam sa vama, šaljem vam sve moje najljepše misli, i samo naprijed - Go for gold!!

    p.s. Ako nekom znači - jesam pila čaj od virka, i jeste čudesan - otkad ga pijem sekret mi je kao u djevojčice, nema pms-a, i ciklusi na 28 dana. Da li pomaže za plodnost ne znam, možda i to, ali da je dobar za žene , potpisujem

  15. #665
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Dixy dobrošla, zbilja neobičan rezultat za žene naše dobi!
    Što je bilo s preostalih 7 oplođenih js?
    Gdje si bila u postupku?

  16. #666

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    7

    Početno

    Mojca, ja živim u Zemunu, tako da sam radila u Beogradu, klinika Ivanović, prezadovoljna sam, i pristupom, i radom, i odnosom, sve! Doduše, ja ne volim da pametujem, radim što mi se kaže, i pustim da svako radi svoj posao . Ali doktorica Gordana odaje utisak osobe koja zna šta radi već na prvi pogled. Čitav život je tome posvetila, ona i muž. Danas kad su me sestrice zvale, činilo mi su da su tužnije nego ja.
    Preostali embrioni ... nisu zaleđeni na moju veliku žalost, čini mi se da rekoše da za to postoji starosna granica, ali vjerovatno nisu preživjele do blaste, jer mislim da je doktorica bila spremna prekršiti prvo pravilo da su lijepo porasle, ali vjerovatno nisu. Pitaću kad odem, rekla mi je danas : mjesec dana odmora, pa ponavljamo . Pa sad vidjećemo, mm je sad jako down, jer on se već bio pomirio živjeti bez djece, a onda sam ga nagovorila, pa je dobio nadu, pa sad razočarenje. Muškarci se ne re-uspostavljaju tako brzo kao mi . Iako je on godinu dana mlađi od mene, ja ga stalno zafrkavam što se snuždio kad je život pred njim!! :D

  17. #667

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    49

    Početno

    Bubicazubica i Mojca, hvala na podršci! Izabrala sam dr. Dmitrović, mada sam o svima svašta čitala tako da više nisam pametna. Budući da nemam nikakvih iskustava, držat ću se predosjećaja, a on je za nju dobar. Bila sam na konzultacijama, zatim na prvom uzv-u, dobila terapiju i sad idem iz dana u dan. Važno mi je da sam ginekološki zdrava, no dr. brine mužev loš sgram tako da ćemo vidjeti što će biti... Dala mi je za početak Puregone pa čekam srijedu da se vidi kako reagiram. A pikanje uopće nije ništa posebno, vidim da sam se bez veze bojala. Dr. je bila optimistična, odgovorila mi je što sam pitala.

  18. #668
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Nikica 1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Bubicazubica i Mojca, hvala na podršci! Izabrala sam dr. Dmitrović, mada sam o svima svašta čitala tako da više nisam pametna. Budući da nemam nikakvih iskustava, držat ću se predosjećaja, a on je za nju dobar. Bila sam na konzultacijama, zatim na prvom uzv-u, dobila terapiju i sad idem iz dana u dan. Važno mi je da sam ginekološki zdrava, no dr. brine mužev loš sgram tako da ćemo vidjeti što će biti... Dala mi je za početak Puregone pa čekam srijedu da se vidi kako reagiram. A pikanje uopće nije ništa posebno, vidim da sam se bez veze bojala. Dr. je bila optimistična, odgovorila mi je što sam pitala.
    Nikica koliko los je sgram???

  19. #669

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    7

    Početno

    Nikica, za ICSI ti je dovoljno nekoliko spermića, ali bukvalno, po jedan za svaku js i ne moraju biti čak ni nešto pokretni! Mi smo imali isto malo, ali nije bilo problema za oplodnju. Samo ako dobro odreaguješ na stimulaciju, i napraviš nekoliko (barem jednu) js, a to ne bi trebalo praviti problem, kako mi se čini iz svega što si napisala. Navijam za tebe!! Biće to sve dobro, glavno je da ti nemaš sporednih problema koje treba rješavati. Samo se bockaj, i mazi jajnike da se zahuktaju :D.

    Ja sam počela ponovo da pijem čaj od virka (vrkute), kapsule žutog noćurka, jedem ciklu, jabuke, po 50 gr.dijetalnog kikirikija, i što više proteina, i bez slatkiša. Pa s Božjom pomoći za dva mjeseca nadam se opet pokušati.

  20. #670

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    49

    Početno

    Piše 0% progresivno pokretnih i 20% "zbunjenih", a morfologija 6%, no taj broj ne razumijem koliko je ili nije važan/loš.

  21. #671

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    49

    Početno

    Dixy, prvo da kažem da ti skidam kapu, dižeš nam svima moral! Tješi me ta činjenica da je i jedan dovoljan za oplodnju, no ako nisu baš kvalitetni, neće doći dalje do razvoja. No o tom, po tom... Danas me je dr. pregledala i kaže da je zadovoljna jer da imam 9 lijepih folikula, dogovorile smo terapiju za dalje i u subotu opet kontrola pa će se valjda znati dan aspiracije. Isto je komentirala da endometrij izgleda baš dobro, sva je nekako optimistična u vezi mene. Naravno da mi optimizam treba više no brige i strahovi, no ne osjećam se ni smireno ni zabrinuto. Ne znam čak ni opisati to stanje. Vjerujem da će me uhvatiti trema prije aspiracije pa sve do vijesti o napretku oplodnje, no oboružala sam se lakim štivom pa će biti lakše. Sad upravo organiziramo za vikend proslavu sinovog 5. rođendana pa mi i to pomaže da sam u boljem raspoloženju. Idem sada uspavati svoje jajnike, bogme su se naradili!

  22. #672

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    49

    Početno

    Drage moje, stvarno mislim da uz godine ide i veća samosvjesnost, znamo kako se paziti i udovoljiti svome tijelu i duhu, voljeti se zbog sebe, a ne zbog drugih stoga nam, bar u tome, godine idu u prilog. Meni je sad puno lakše nositi se sa stresom no pred 10 godina. Uočila sam sljedeće: s 30 su nas ljudi ispitivali kad mislimo imati dijete jer da nam je vrijeme, a mi smo objašnjavali sebe, svoje planove, trudili se da obitelj shvati što želimo, onda je to vrijeme ispitivanja preraslo u zlosutna predviđanja, statistike, čak i predbacivanje od strane roditelja. S 34 sam rodila i umjesto smamnjenja pritiska, bilo je : hvala Bogu, konačno, sad ste valjda isplanirali odmah i drugo, jesi li bila najstarija u rodilištu... Zaokupljeni prinovom, manje smo objašnjavali, no ipak smo osjećali pritisak godina. Kako nove prinove nije bilo, već je nakon pozdrava bilo: znate li što je, što ste poduzeli, pa sad ni nemojte jer ste stari (MM '78), savjeti o pozama, čak i u javnosti, ma još više pitanja nego prije prvog djeteta! Za čudo, više se ne uzrujavamo, ne odgovaramo ako ne želimo i svima s ponosom kažem da samo muž i ja želimo o tome razgovarati te da je to intimno. Izgleda da danas slabi osjećaj za ono što je intimno u planiranju obitelji.

  23. #673
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Drage moje,
    često se s čežnjom sjetim nekadašnjih kava kluba 39+... druženja koja su me držala na životu i bila jedini trenuci opuštenosti.

    Pa, u to ime... iako sam "over& out", predlažem jednu kavu... da ne prođe godina da sa se nismo vidjele.
    Predlažem utorak 15.12. Ako vam ne paše, predložite drugi termin... a bome možete i mjesto...

    Nadam se da se vidimo.

  24. #674

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    49

    Početno

    Evo da prijavim punkciju 9 folikula, sutra ću zati više: kave su kvalitete bile js i je li došlo do oplodnje.

  25. #675
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Mojca, super, zbilja vec fali 39+ kava.
    Utorak odgovara, mjesto dogovorimo.

  26. #676

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    i ja sam za

  27. #677
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    pa.... mogla bih i ja pokušati doći...

  28. #678
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno



    Ajmo onda neko lijepo mjesto, ne prebučno, ne pregužvovito.

  29. #679
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Lav kod Kamenitih?

  30. #680
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Super ideja.
    Može.

    Bar ćemo vidjeti i božićni "kičeraj" centra grada.

  31. #681

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj BHany prvotno napisa Vidi poruku
    Drage naše Q10 cure
    Otvaram novu temu kao nastavak na staru.

    Pokušat ćemo još jednom jer znam da vam ova tema puno znači.
    Ona stara, također kao i neke druge, već dugo nema neki edukativni karakter. Uglavnom su to bili dogovori za kavu i čestitanja i sl.

    Pokušat ćemo to promijeniti.


    Dogovori za kavu su posebna tema...Svaka kava, nova tema. Staru ključamo.

    Čestitanja i ostala veselja i dobre vijesti vraćamo na Odbrojavanje.

    Vi pokušajte vratiti izvorni duh ove teme.
    Pokušajte biti podrška jedni drugima, ali kroz međusobnu razmjenu informacija i iskustava.

    Ova bi tema trebala služiti upravo tome...isključivo za raspravu i razmjenu iskustava žena koje se se u postupcima našle u malo kasnijim godinama (iznad 39) -
    o njihovim očekivanjima, strahovima, načinima stimulacije, uspjesima, neuspjesima pa i reakcijama okoline.
    Nastojat ćemo je držati u tom smjeru, a vas molimo da nam u tome pomognete.

    U nadi da ćemo uspjeti i da će nam tema opstati...

    Sretno i uspješno svima

    STARA TEMA
    Evo, pokušala sam par puta naći mjesto za neka moja mala iskustva u cijelom ovom sustavu MPO. Na žalost, sve nove teme koje su otvarane u zadnjih par godina mi nekako nisu sjele za nešto češće pisati. Negdje ne bih htjela svojim iskustvima pokvariti veselje ili nadu drugim parovima, negdje se čitajući vaše sretne priče,u meni najprirodnije počela vraćati tuga koja ti zapravo ostane tu negdje za cijeli život. Naš mi je ginekolog, nakon negativnog hcga, rekao da ni on ne voli neuspjehe... Valjda me procijenio kao osobu koja voli uspjehe u životu. Jesu oni krasni, ali trudnoća je nešto sasvim drugo te nakon takvog nalaza i nakon takvog postupka u meni je bila samo tuga iako sam se trudila boriti s njom totalnom kontrom- smijehom. Neku konkretnu podršku nisam imala u nikome, valjda je to bilo do moje percepcije, osobito nakon stimulacije čiji učinak ne nestane odmah kao nekim čarobnim štapićem... Danas sa strane promatram cijeli taj sustav koji je usrećio mnoge ljude, ali neki su ostali i ovako kao ja- nedorečeni. Puno slova za jedan Forum. Sretno svima koji pokušavaju, osobito ženama jer njihovo tijelo i psiha održava tu granu medicine... Po mom skromnom mišljenju. Pozz

  32. #682

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    49

    Početno

    Vesela vijest: jučer je bio transfer blastociste, a još tri su ostale za pohraniti. Eto malo optimizma za zreliju reproduktivnu dob .

  33. #683
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Nikica sretno!
    Gdje si bila u postupku? Kakvu si stimulaciju imala? Koliko js dobila? Kakvi su ti nalazi?

  34. #684

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    49

    Početno

    Hvala Inesz!
    Betaplus, puregon+cetrotide, 9 js - 7 se oplodilo, no do drugog dana ostalo je 5 četverostaničnih. Na kraju 4 dobre blastociste, jedna fragmentirana.
    Sa mnom sve super, osim reproduktivne dobi , a mm loš sgram (0%progr. pokretnih) pa smo imali icsi.

  35. #685

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj Nikica 1976 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Inesz!
    Betaplus, puregon+cetrotide, 9 js - 7 se oplodilo, no do drugog dana ostalo je 5 četverostaničnih. Na kraju 4 dobre blastociste, jedna fragmentirana.
    Sa mnom sve super, osim reproduktivne dobi , a mm loš sgram (0%progr. pokretnih) pa smo imali icsi.
    Odličan rezultat..držim fige za betu

  36. #686

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    49

    Početno

    Hvala, Nina! Zaboravila sam napisati i ovitrele, a predzadnja dva dana gonal+cetrotide. Kaže dr. da bolju reakciju nisam mogla imati. No, vidjet ćemo uskoro, a do tada...

  37. #687
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Bok curke ...zanima me ima li ko od vas u 42 god. a da je uspjela sa ivf ? Ja sam uskoro 42 i do sad sa dva stimulirana ivf od kojih dobijem 7 j.s oplode se svi i na kraju dogura do 2 blastociste i ništa za smrzliče . I u oba pokušaja prokrvarim 8-9 dan . Uglavnom sve mi bude super samo nikako da se desi implatacija :'( . Ima li koja od vas sličan slučaj a da je na kraju došlo do sretnog završetka ?

  38. #688

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Tal, bilo ih je, nije ih bilo puno ali bilo ih je. Ovo je post od anaea40, nekako se cesto sjetim nje. Tebi svu srecu zelim.

    Dajem podršku svim iznad 40 u pokušajima da ostvare svoju želju za potomstvom. Ja sam uspjela u dobi 42 g i 3 mj. sa svojom jajnom stanicom u državnoj bolnici. Bila je puna stimulacija, 2 jajne stanice, 2 4 st. zametka. I uspjela sam. Iz mene je bilo dosta postupaka, želja je bila velika. Sad mi nije žao, sve se ružno zaboravi, ispuni te beskajna sreća i ljubav prema tom malom biću koje si toliko želio. Sretno !!!

  39. #689

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    kavica se pomiče za onaj tjedan između Božića i Nove godine zbog obaveza

    nadamo se većem odazovu provjerene forumske ekipe

  40. #690
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Ima ko na godisnjem tad, za jutarnju?

  41. #691
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ima.

  42. #692
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj tetadoktor prvotno napisa Vidi poruku
    kavica se pomiče za onaj tjedan između Božića i Nove godine zbog obaveza

    nadamo se većem odazovu provjerene forumske ekipe

    Provjerene?

    Drage 'neprovjerene' forumasice, slobodno se pridružite. Nije td tako mislila.

  43. #693

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    5

    Početno

    Pozz mogu li pitati dal za zene od 39 +ide odmah stimulacija ili ipak rade i prirodnu oplodnju??i sto je prirodna a sto stimulacija???

  44. #694

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    5

    Početno

    Takodjer me zanina jer mi prijatelji idu na blizance kohaje to vrsta oplodnje?? Ona pije neke hormnone ili sto vec jos od proljeca kada je imala spontani od prve neuspjesne oplodnje

  45. #695
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Ancica75,
    dobro došla na forum.

    Tvojim prijateljima želim uspješan put medicinski potpomognute oplodnje i da čim prije postanu roditelji. Zbilja je lijepo kad neplodni parovi imaju podršku prijatelja. Možeš ih upitati da li žele razgovarati o postupcima liječenja neplodnosti, pokaži im da ti je stalo i da im želiš dati podršku.

    Ako tvoji prijatelji trebaju informacije o postupcima liječenja neplodnosti slobodno neka pitaju svoje liječnike o svemu što im nije jasno i što žele znati. Mogu nam je priključiti i ovdje, na forumu, gdje će uvijek dobiti podršku i odgovore na pitanja.

    Nastojat ću ti odgovoriti na tvoja gornja pitanja, mada nisam sigurna da sam dobro razumjela što si htjela pitati.

    Kod žena starijih od 40 godina koje imaju kako-tako očuvanu funkciju jajnika, najbolje bih odmah bilo ići u stimulirani postupak. U stimuliranom postupku primjenom injekcija hormona jajnici se potiču da u njima dozori više jajnih stanica. Nakon aspiracije, jajne stanice s oplođuju izvan tijela. Ako se jajne uspješno oplode i razvije više zametaka, u maternicu žene vraća (transferira) se jedan ili dva zametka, u nekim sučajevima dozvoljeno je u maternicu vratiti i tri zametka. Ako je u postupku dobiveno više embrija, embriji koji se ne vraćaju u maternicu, mogu se zamrznuti kako bi poslužili za ponovni pokušaj ostvarivanja trudnoće.

    Nakon vraćanja zametaka u maternicu, slijed događaja je isti kao i kod spontanih (prirodnih) trudnoća. Ako se zametak/zametci implantiraju i nastave razvijati u maternici žena je trudna. Ako ne dođe do implantacije zametka, nema trudnoće.

    U mpo postupku koji se naziva postupak u prirodnom ciklusu, ne uzimaju se injekcije hormona niti drugi lijekovi za stimulaciju već se nastoji prije ovulacije aspirirati jajna stanica koja spontano dozrijeva u jajniku. U prirodnim mpo ciklusima, veliki je izazov dobiti jajnu stanicu. Ako se jajna stanica aspirira, podvrgava se izvantjelesnoj oplodnji. Ako se jajna stanica oplodi i dobije zametak koji se razvija, slijedi vraćanje (transfer) tog zametka u uterus.

    U stimuliranom ciklusu može se dobiti više zametaka čime se povećavaju izgledi za trudnoću.

    Koliko godina ima tvoja prijateljica? Koji su uzroci nemogućnosti ostvarivanja spontane trudnoće? Gdje su bili do sad u postupku i kakvi su rezultati?

    Sretno tvojim prijateljima

  46. #696
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Drage moje cure iz kluba 39+
    Samo da vas malčice ozdravim i zaželim puno uspijeha u Novoj 2016. godini i da u klubu bude puno lijeih vijesti.

  47. #697
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Drage moje cure iz kluba 39+
    Samo da vas malčice pozdravim i zaželim puno uspijeha u Novoj 2016. godini i da u klubu bude puno lijepih vijesti.

  48. #698

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    5

    Početno

    Oni oboje imaju 41 g uskoro. Iako im je medicinski sve ok nikad nisu zatrudnili. U rijeci rade oplodnju. Lijecnici su im lani kad su zapoceli sa mpo rekli da se ne nadaju previse i da su im sanse male. Prvi put je odmah pocela krvariti i izbacila sve tako.a drugi put nije ni doslo do spajanja u laboratoriju. Sada ona uzima te hormone i oni se nadaju blizancima.

  49. #699

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    58

    Početno

    Imam sad već preko 40. U 3 mj. krećem na oplodnju u Sv. Duhu. Užasno sam zbog toga uplašena. Bojim se kako će sve to ići, kako će mi djelovati svi ti lijekovi, a najviše me strah hoće li s bebom biti sve ok. Dr. je rekla da ide s najjačom terapijom; kakvi su simptomi?

  50. #700

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    Pozdrav suborke nešto je tiho na ovoj temi,ja se polako vračam tamo gdje sam stala pije dvije godine,imam prekrasnog sina od 13mj i voljela bih da prije 42rođ. okušam se u sreći još koji puta,ko zna možda če sad iči brže ,jer nakon carskoga očistli su me od silnih priraslica koje sam zaradila od dvije operacije abdomena,u fazi sam skidanja kila i planiram krajem 3 početkom 4 mjeseca iči na dogovor za novi postupak,vadila hormone 3dc ali sam več zaboravila kako je to išlo,pa ako vam nije problem škicnite i recite mi svoje mišljenje
    3dc
    Albumin 36L g/L ref.interval 40.6-51.4
    Prolaktin 239.1mU/L
    FSH 5.7mU/ml
    LH 5.3mU/ml
    Estradiol 173.4 pmol/L
    Testosteron 0.692nmol/l ref.interval 0.22-2.9
    slob.testosteron 0.0111 nmol/l ref.interval 0.004-0.039
    TSH 1.14iu/ML ref.interval0.35-4.94
    SHBG 43.3 nmol/L ref.interval 26.1-110.

    posebno me brine ovaj ALBUMIN

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •