Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 79

Tema: Bolovanje za člana obitelji

  1. #1
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno Bolovanje za člana obitelji

    Da li ste znali da se bolovanje za dijete ili člana obitelji može dobitisamo ako su oboje roditelja zaposlenih, ne priznaju se ugovori o djelu, nezaposlenost i slično.

    http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...zaposlena.html

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    da, nedavno je MM morao potpisati da je zaposlen kod pedijatra, uzeli smo bolovanje na mene.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    dala sam link samo jer zato jer je sad na radiju bilo o tome, meni prvi glas

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Ja sam bila na bolovanju za dijete a MM je išao kod moje doktorice po potvrdu za otvaranje bolovanja i tamo je morao potpisati da je i on zaposlen.

  5. #5
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Zanima me mogu li ja dobiti bolovanje za MM-a, trebala bih ići s njim u ZG zbog kemoterapije (radim u školi tako da slobodni dani ne dolaze u obzir)?

  6. #6
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mozes, njega supružnika
    jedino ne ako će on biti u bolnici

  7. #7
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    http://www.hzzo.hr/obvezno-osiguranj...o-na-bolovanje

    tu imaš stavku bolovanje za pratnju osigurane osobe na liječenje izvan mjesta boravka

  8. #8
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Hvala cure
    Ma problem nam je prijevoz jer on javnim prijevozom ne smije ići radi opasnosti od zaraze.
    Sada smo mogli iskombinirati preko praznika da idemo autom i ja tih 5 dana budem u ZG dok je on u bolnici ali ne znam kako to izvesti kada počne škola jer on ne može ići sam (a ja mu vjerojatno ni ne mogu biti pratnja jer nije dijete).
    Za prijevoz od HZZO-a dobije 130 kn , a nama ako ću ga odvesti tamo i vratiti se, pa nakon 5 dana ići po njega treba skoro 1000 kn za svaki odlazak.
    Zato sam mislila tih 5 dana uzeti bolovanje ali s obzirom da će on biti u bolnici znači ništa od toga .
    Ne znam može li se uopće od HZZO-a tražiti trošak za automobil?

  9. #9
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    poslala sam ti pp

    mislim da ti muž ima pravo na pratnju i naknadu putnih troškova pratnje, zbog dijagnoze - nije važno tko je pratnja ( ali mislim da ti možeš dobiti bolovanje na osnovu toga, i to mislim samo za dane putovanja)

    kad je bolesnik upućen na bolničko liječenje i određena mu je pratnja, hzzo plaća put x 2 za pratnju i 1 x za bolesnika

    bar je tako bilo dok sam ja to koristila

  10. #10
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    imaš pravo dan kada on ide, da ga pratiš, dan kad se vraća, ali bojim se da nemaš pravo biti na bolovanju dok je on u bolnici
    a za prijevoz imaš pravo na iznos karte javnog prijevoza
    ali kako si pratnja onda imaš pravo i ti na nadoknadu za prijevoz
    sutra ću ti se probati malo raspitati

  11. #11
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Još jedno veliko HVALA jer ovo kod nas očito nešto nije bilo dobro.
    Ovo za pratnju, ide li to sve na taj jedan putni nalog koji ispunjava njegova doktorica opće prakse?

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    na putnom nalogu bi trebalo pisati da ima pratnju, sad ovisi u koju kategoriju treba staviti


    ja sam dobila pratnju za dijete i tam je napisano da je dijete.

  13. #13
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Evo samo da napišem - za sljedeću kemo sam dobila pratnju

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Samo da provjerim da li sam u pravu, ako odem sad u siječnju na bolovanje za dijete od godinu dana neću dobiti iznos pune plaće nego onaj neki minimalni iznos jer sam prvu plaću nakon porodiljnog dobila u prosincu(za dio studenog), a ova koju sam dobila sada za prosinac se ne stavlja u ER1 pa znači nemam dvije isplaćene plaće kao što bi trebalo imati, jel tako ?

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    da tak je past ćeš na minimum

  16. #16
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Trenutno sam na komplikacijama, visokorizicna trudnoca i prijeteci pobacaj, moram strogo mirovati. Da li na temelju toga moj izvanbracni partner ima pravo na bolovanje?

  17. #17
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    dino84, morao bi se posavjetovati sa obiteljskim liječnikom ili sa tvojim ginekologom.ž
    Naime, u prilogu otvaranja zahtjeva, trebao bi dostaviti i tvoju dokumentaciju koja govori o tvojem stanju. Mislim da ovo odobrava komisija i radilo bi se bolovanju radi njege člana obitelji.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Podižem temu:

    Očekuje me 3. porod carskim rezom.
    Ima li moj suprug pravo na bolovanje za njegu supružnika?
    Ako da, koja je procedura? S kojim papirima se kome treba javiti?

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ima. Bolovanje otvara njegov obiteljski lijecnik, vjerojatno sa tvojim otpusnim pismom iz bolnice. Pitaj lijecnika sto mu treba od papira.

  20. #20
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Kako riješiti situaciju da dijete ide na specijalističke preglede po dijagnozi za koju se ne može otvoriti bolovanje, a ti pregledi traju cca 6 sati?
    Isto tako, kad je zbog testiranja primljen u bolnicu, ta procedura je trajala više od 4 sata, a ja ne mogu dobiti bolovanje jer je hospitaliziran? Isto i prilikom otpusta iz bolnice?

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    je i mene to zanima mogu oni trajati i manje a kad si naručen u deset, moraš od zdoma krenut u pol devet, a čekaš na red tam 2-3 sata , taman prođe dan

  22. #22
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ima. Bolovanje otvara njegov obiteljski lijecnik, vjerojatno sa tvojim otpusnim pismom iz bolnice. Pitaj lijecnika sto mu treba od papira.
    Treba preporuka primarnog ginekologa da je potrebna njega

  23. #23
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu:

    Očekuje me 3. porod carskim rezom.
    Ima li moj suprug pravo na bolovanje za njegu supružnika?
    Ako da, koja je procedura? S kojim papirima se kome treba javiti?
    Moj muž je koristio par dana. Nama je patronažna sestra zvala njegovu doktoricu i rekla da mu otvori bolovanje za njegu člana obitelji.

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    Treba preporuka primarnog ginekologa da je potrebna njega
    zašto primarnoga ginekologa?!
    zar njega zbog operativnog zahvata nije njega zbog operativnog zahvata, koje god vrste on bio? (ako kužiš što hoću reći)

    znači li to onda da me, kad dođem doma 3 dana nakon 3. carskog, treba ostaviti samu doma s troje djece i hodat po mojim i svojim doktorima da mu odobre da mi pomaže?
    nije li to malo apsurdno?

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    Treba preporuka primarnog ginekologa da je potrebna njega
    takvu je info i moj suprug dobio od svog lijecnika medjutim, pitala soc.ginekologa i on rekao da nema veze s tim niti da mi moze na temelju icega dati preporuku (niti mi je vodio trudnocu niti ce me poroditi).
    i sto sad?
    Necemo moci ostvariti svoje zakonsko pravo jer doktori nisu upuceni u proceduru?!

  26. #26
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa Vidi poruku
    takvu je info i moj suprug dobio od svog lijecnika medjutim, pitala soc.ginekologa i on rekao da nema veze s tim niti da mi moze na temelju icega dati preporuku (niti mi je vodio trudnocu niti ce me poroditi).
    i sto sad?
    Necemo moci ostvariti svoje zakonsko pravo jer doktori nisu upuceni u proceduru?!
    Po mojoj logici :Socijalni ginekolog pise preporuku za bolovanje na osnovu otpusnog pisma iz bolnice ( to je slicno kao kad npr. hospitaliziraju dijete pa preporuku pise primarni pedijatar) , pa onda tu potvrdu ( od socijalnog ginekologa ) nosis obiteljskom koji otvara bolovanje. Ako tvojim lijecnicima nesto nije jasno, zovi info telefon hzzo-a, pa pitaj tocnu proceduru. Jer pravo- imas. Samo lijecnici cesto ne znaju kako tocno provesti to pravo kod i malo egzoticnijeg zahtjeva.

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    opet žalosno da se moraštrgati sa strane ne bi li dobila nešto.

    pitaj i za mogućnost da samo na osnovi povijesti bolesti dobiš bolovanje bez soc. doktora

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Jel mogu ja otvoriti bolovanje za dijete,ako je MM istovremeno na bolovanju za sebe?
    Evo on je danas otišo u Zagreb na ultrazvuk i nemre čuvati malenog koji je bolestan.

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Po mojoj logici :Socijalni ginekolog pise preporuku za bolovanje na osnovu otpusnog pisma iz bolnice ( to je slicno kao kad npr. hospitaliziraju dijete pa preporuku pise primarni pedijatar) , pa onda tu potvrdu ( od socijalnog ginekologa ) nosis obiteljskom koji otvara bolovanje. Ako tvojim lijecnicima nesto nije jasno, zovi info telefon hzzo-a, pa pitaj tocnu proceduru. Jer pravo- imas. Samo lijecnici cesto ne znaju kako tocno provesti to pravo kod i malo egzoticnijeg zahtjeva.
    a po mojoj logici obiteljskom lijecniku tj.onome tko daje doznaku bi trebalo biti dovoljno otpusno pismo iz bolnice.
    Sto je najbolje, suprug je jucer zvao hzzo i zena koja mu se javila prvi put cuje za to...

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    nek to traži na pismeno, nažalost tak sam i ja morala tražiti jedno bolovanje ( tj. samo dio sam htjela uzet na bolovanje, jer sam imala još godišnjeg) koje me slijedilo, dobra 2 mjeseca prije sam počela tražiti rješenje mogućeg slučaja

    upute sam dobila prek mejla obvezno-osiguranje-Zagreb@hzzo.hr

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj CAPPY prvotno napisa Vidi poruku
    Jel mogu ja otvoriti bolovanje za dijete,ako je MM istovremeno na bolovanju za sebe?
    Evo on je danas otišo u Zagreb na ultrazvuk i nemre čuvati malenog koji je bolestan.
    da

    važno je da ste oboje u radnom odnosu

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu:

    Očekuje me 3. porod carskim rezom.
    Ima li moj suprug pravo na bolovanje za njegu supružnika?
    Ako da, koja je procedura? S kojim papirima se kome treba javiti?
    Follow up:

    Evo samo da prijavim da je nakon svega sto smo culi i svih informacija koje smo dobili bilo dovoljno samo moje otpusno pismo iz bolnice.
    Dakle, suprug je dobio bolovanje do 20 kalendarskih dana, sad ostaje vidjeti koliko ce i iskoristiti...

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    lijepo

    sretno

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Podizem temu.
    Tata mi u 01.mj.ide na operaciju kicme, dali mama ima pravo na bolovanje kad dodje iz bolnice, kao njega clana obitelji.
    Tata ovih dana ide kod svoje doktorice i mislio je pitati, alo posto je doktorica nova, mlada, u dosta je stvari ne upucena, pa da cisto znam na cemu smo.

  35. #35
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ima pravo na njegu supružnika

    http://www.hzzo.hr/obvezno-osiguranj...-na-bolovanje/

    Privremena nesposobnost za rad radi njege člana obitelji - supružnika (bračnog, izvanbračnog)

    Pravo na naknadu plaće za vrijeme privremene nesposobnosti za rad radi njege osigurane osobe - supružnika s kojim osiguranik živi u zajedničkom kućanstvu traje za svaku utvrđenu bolest najviše do 20 radnih dana. Naknada plaće iznosi 70% od osnovice za naknadu. Od prvog dana obračunava ju i isplaćuje poslodavac, na teret sredstava HZZO-a, s time ne može iznositi više od 4.257,28 kuna. Pravo na naknadu plaće ne pripada osiguraniku za vrijeme dok se nalazi na godišnjem odmoru, odnosno plaćenom dopustu.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    [QUOTE=aleksandra70vanja;2836267]ima pravo na njegu supružnika

    http://www.hzzo.hr/obvezno-osiguranj...-na-bolovanje/

    Privremena nesposobnost za rad radi njege člana obitelji - supružnika (bračnog, izvanbračnog)

    Pravo na naknadu plaće za vrijeme privremene nesposobnosti za rad radi njege osigurane osobe - supružnika s kojim osiguranik živi u zajedničkom kućanstvu traje za svaku utvrđenu bolest najviše do 20 radnih dana. Naknada plaće iznosi 70% od osnovice za naknadu. Od prvog dana obračunava ju i isplaćuje poslodavac, na teret sredstava HZZO-a, s time ne može iznositi više od 4.257,28 kuna. Pravo na naknadu plaće ne pripada osiguraniku za vrijeme dok se nalazi na godišnjem odmoru, odnosno plaćenom dopustu.[

    Hvala

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Je li itko od vas upoznat sa tim koja prava imam nakon operativnog zahvata MMa.
    Naime, danas sam izašla s posla po njega u bolnicu sigurna da imam pravo na bolovanje BAR DAN DVA za njega. Nakon toga sam otišla kod svoje doktorice koja me nije ni primila a sestra mi je gotovo zatvorila vrata pred nosom da nemam pravo na bolovanje.
    Ne treba mi bolovanje ali sad bi ga iz principa uzela zbog načina na koji su mi se postavili.

  38. #38
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Imas pravo na bolovanje za clana obitelji , ali potrebu za tim na potvrdi pise njegova lijecnica opce prakse . Taj papir nisis svojoj na osnovu cega ti otvara bolovanje.

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    i da pošto si dio vremena odradila, možeš tražiti dio bolovanja recimo danas 2-5 sata koliko ranije si otišla

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Imas pravo na bolovanje za clana obitelji , ali potrebu za tim na potvrdi pise njegova lijecnica opce prakse . Taj papir nisis svojoj na osnovu cega ti otvara bolovanje.
    Hvala

  41. #41
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Li2 prvotno napisa Vidi poruku
    Je li itko od vas upoznat sa tim koja prava imam nakon operativnog zahvata MMa.
    Naime, danas sam izašla s posla po njega u bolnicu sigurna da imam pravo na bolovanje BAR DAN DVA za njega. Nakon toga sam otišla kod svoje doktorice koja me nije ni primila a sestra mi je gotovo zatvorila vrata pred nosom da nemam pravo na bolovanje.
    Ne treba mi bolovanje ali sad bi ga iz principa uzela zbog načina na koji su mi se postavili.
    kao što je sirius rekla imaš pravo na bolovanje za njegu člana obitelji - djecu i supružnika (za roditelje ne)

    ali da ti tvoja dr. otvori bolovanje treba preporuku doktora osobe za koju se otvara bolovanje
    kao što pedijatar piše preporuku za bolovanje za roditelja i obiteljski može samo na osnovu te preporuke otvoriti bolovanje
    tako i tvoja dr. može otvoriti bolovanje samo na preporuku dr. TM, a ne na osnovu otpusnog pisma

    imaš pravo, ali imaš i obavezu poštovati proceduru

    tvoj je princip da uzmeš bolovanje, doktoričin da mora poštovati pravila
    tako da je ona u pravu ako si došla bez preporuke obiteljske liječnice TM, ali ti je trebala objasniti što ti je za činiti i kako možeš ostvariti svoja, odn. prava TM na njegu

  42. #42
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    U nekim kolektivnim ugovorima postoji mogućnost plaćenog dopusta od 3 dana za njegu člana obitelji.
    Tako da ukoliko imaš kolektivni ugovor, možeš i tamo provjeriti, možda je jednostavnije nego otvarati bolovanje.

  43. #43
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Nije bolovanje za člana obitelji, no drugi je problem s bolovanjem. Zaboravila sam otići po doznake krajem mjeseca, dugotrajno je bolovanje. Jutros sam se toga sjetila. Po doznake mogu naravno tek u utorak. Mogu li očekivati probleme?

  44. #44
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Nije bolovanje za člana obitelji, no drugi je problem s bolovanjem. Zaboravila sam otići po doznake krajem mjeseca, dugotrajno je bolovanje. Jutros sam se toga sjetila. Po doznake mogu naravno tek u utorak. Mogu li očekivati probleme?
    Mozes ocekivati kasnjenje isplate. Ostalo bi trebalo biti ok.

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Da dobit ćeš lovu kad tad n
    Možda i najkasnije mjesec dana
    Ali pošto su obračuni oko 12 možda i ovaj mjesec
    Ali bilo kad dobit ćeš sve u lipu kak treba
    Sretno
    Nadam se da je bolesnik ipak malo bolje
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.01.2020. at 19:01

  46. #46
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Samo malo, nešto mi je promaklo. Pa doznaku saljem u firmu te mu poslodavac na plaći s ostalima splaćuje plaću i traži refundaciju. Zar ne?
    Možda sam se krivo izrazila jer sam rekla dugotrajno, ovo je treći mjesec da je na bolovanju...
    Ugl ja sam se bojala da dr ne bi imala problema sa zaključivanjem doznake za 12. No sve je ok.
    Jelena daleko smo još od boljeg, no dobro je da liječenje zasada ide po planu
    Posljednje uređivanje od Kosjenka : 04.01.2020. at 22:27

  47. #47
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ako je dulje od 42 dana, sve isplacuje hzzo, zar ne? Firma dobije doznaku za info samo, kao i na komplikacijama

  48. #48
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ne, firma isplati plaću i traži refundaciju.

  49. #49
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, firma isplati plaću i traži refundaciju.
    Ovako je.

  50. #50
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Sad ne znam kako je kod malignih bolesti i nakon nekog dužeg perioda tipa 1-2 godine.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •