Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 78

Tema: spavanje jednogidišnjaka

  1. #1
    vanessav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3

    Početno spavanje jednogidišnjaka

    Lijep pozdrav.. Imam dijete od 12 mjeseci i zanima me da li je dobro da ga stavljam spavati 1 put danju..Navečer ide spavati oko 9 i obavezno se probudi oko 12 kada ga je jako teško uspavati,pa u 2-popije bočicu Nana i onda do 6 spava i onda ga prebacim k nama i spavamo do pol 8...s tim da sam ga do sad stavljla 2 puta dnevno spavat,spavao je po sat vremena svaki put...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    nakon navršene godine dana obično počnu spavati jednom do dva puta na dan i to je to.... moj je negdje od 15.mj počeo spavati samo jednom na dan, po dva tri sata. evo danas ima 21 mj i upravo spava od pola 2 do sad već skoro 5....

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Kako tko, moja je jako JAKO rijetko spavala 2puta dnevno od kako je napunila par tjedana, uglavnom smo imali samo jedno spavanje dnevno (koje je ponekad bilo samo 45min a ja sam bila LUDA mjesecima) ali zato spava cijelu noc od kad je napunila 2mj.
    Tako da mislim da su ta spavanja individualna, od djeteta do djeteta

  4. #4
    bojanwish avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Kako ko, moja Monika je spavala po danu u pocetku, pa smo onda vodili borbu kad dodje noc, pa smo je morali drzat nekako budnu ili buditi nakon sat da bi spavala nocu.

  5. #5
    vanessav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Hvala cure Danas sam ga stavila stavit u pol 12 spavat i spavao je do 14 h.. i izdržao je ..u 20.30 je bio gotov...jest da se probudio nakon sat vremena pa sam ga morala ponosat i onda je još sat i pol..vjerovatno će nam trebat par dana da se nauči na takav ritam..

  6. #6
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Mi imamo 14 mjeseci, prije cca mjesec dva je spavao 2x dnevno po sat-dva oko 11h i popodne oko 15,16h sat vremena i manje. Ovih dana smo izbacili to drugo spavanje jer mi je počeo do kasno biti budan, 22h kad ja već padam s nogu.

    I sada ga održavam budnim do 11,12h, odspava 2 čak i 3 sata i navečer oko 20h je gotov. Sa iznimkama naravno jer se frajer hoće uspavljivati na rukama

  7. #7
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    15 mj. i dva dnevna spavanja plus cjelu noć. Uspavljivanje na rukama - jedva čekam da počne spavati jednom dnevno.

  8. #8
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Ja još uvijek ne znam što je spavanje cijelu noć

  9. #9
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Moj kad je krenuo u vrtić s godinu dana, spavao bi u vrtiću 2-3 sata i onda doma još pola sata. Nama se baš nije dalo odrađivati to drugo spavanje doma pa bi smo išli autom negdje (dućan, na kavu). on bi u vožnji odradio to drugo spavanje. I tako negdje do 15 mjeseci. U vrtiću se brzo naučio zaspati sam, pa sam ja doma primijenila to što je naučio. Iako i dan danas zna žicati "mama nosi" kad se ide spavati. Nekad popustim, nekad ne.

  10. #10
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja još uvijek ne znam što je spavanje cijelu noć
    Ja naucila ima tjedan dana... otkako je cici poceo spavati cijelu noc (nema dojenja), poceo i djecak

  11. #11
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    i mi jos ne znamo kako izgleda spavati cijelu noc, a imamo 21 mjesec. a spavat jednom po danu je poceo puno prije nego je navrsio godinu dana.

  12. #12
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja naucila ima tjedan dana... otkako je cici poceo spavati cijelu noc (nema dojenja), poceo i djecak
    ajd, daj recept kako se spava bez cice

  13. #13
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj *meri* prvotno napisa Vidi poruku
    ajd, daj recept kako se spava bez cice
    Pila sam dva dana neke tablete pa mu uopce nisam dala pa sam skuzila da moze i bez. Par noci se budio, vrtio i pregovarao (plakao bas nije), al bi zaspao (eventualno bi popio malo vode)... i onda je poceo spavat cijelu noc bez budjenja (tako vec 4-5 noci). Jutros se probudio oko sest, popio malo vode, i nastavio dalje spavat. Za vrijeme popodnevnog spavanca mu jos uvijek dajem cicu jer bi se inace probudio nakon sat vremena, a ovako odspava dva sata Glavna motivacija za prestanak mi je bila sto sam ja u zadnje vrijeme jako iscrpljena i nemam energije dojiti ga po noci.

  14. #14
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    moj po noci pocne vristati ako mu ne dam cicu kad se probudi. po danu ako treba izdrzi i cijeli dan bez nje, ali no noci nikako

  15. #15
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Naša je sa 11 mjeseci počela spavati jednom dnevno i tako sada odspava dva, dva i pol sata. Sa godinu dana kad sam je prestala dojiti počela je spavati noću u komadu. Navečer ide oko 08,30-21,00 h i spava do ujutro 08,30. Ovih dana baš i ne spavamo jer ju muče zubići (eto jutros izvirila gornja dvojka)...

  16. #16
    vanessav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3

    Početno

    znači trebala bi ukinuti tu flašicu mlijeka u noći? možda se nebi budio?

  17. #17
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Koliko to može biti relativno sa noćnim spavanjem i dojenjem... Ja ne dojim ima više od godinu dana, a ne znam jesmo li 10 noći prespavali u komadu i to sve u zadnje vrijeme (i tada se sigurno on probudio, a ja sam bila preumorna da skužim da se probudio).

  18. #18
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj vanessav prvotno napisa Vidi poruku
    znači trebala bi ukinuti tu flašicu mlijeka u noći? možda se nebi budio?
    to ovisi o djetetu.

    sto se tice broja spavanja, pratila sam nju. sama mi je davala na znanje kad bi isla spavati, tako je bilo i kad je s 3 presla na 2 i kad je s 2 presla na 1.

    isto tako, nekad se probudi u pola 8 i tad ide u podne, a nekad odvali do 9 i tad ide kasnije spavati.

  19. #19
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ah, moja ima godinu i pol i od godine dana spava jednom dnevno, sat vremena. Ali od 15 mjeseci i prestanka dojenja spava cijelu noc!

  20. #20
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Nema pravila. Evo mi smo danas počeli s jednim dužim spavanjem dnevno - pa ćemo vidjeti kako nam ide. Ne doji, tj. ne pije već dugo moje mlijeko iz bočice ali cijelu noć se nalijeva vodom. Spava cijelu noć otkako se rodio, ali mi ne. Ili je bilo izdajanje ili sada natakanje vode i promjena pelena i nerijetko piđamice.

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    palčice zakaj naljevanje s vodom ak spava?

  22. #22
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Zato što on tako hoće. Uvijek pije puno vode, krvna slika i sve super, takav organizam. Malo jede, pije puno vode. Iz ugode da se opet uspava ili iz potrebe organizma, ne znam.

  23. #23
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moj spava jednom dnevno od negdje devet i pol, deset mjeseci. Nekad mu je tesko, ali ako dozvolim dva spavanja, onda navecer ide u krevet valjda poslije mene. Prestrasno.

    A spavanje cijelu noc... Valjda ce i to jednom odraditi, tamo negdje pred kraj skole. Do sad je najduze spavao sedam sati, jedan jedini put u zivotu. Normala mu je mozda 3-4.

  24. #24
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moji od godine dana spavaju 1x dnevno (jaslicki rezim) a navecer kako su stariji sve vise pomicu kad idu spavati. U pocetku su bili gotovi vec u 20, sad je to iza 22. Ja sam zakljucila da ako se meni spava idem spavati, mm ih hendla navecer (ja ujutro). Mladji se do nedavno uspavljivao cicom, ja bi otisla spavati a on bi nakon nekog vremena dosao u krevet, prepuzao preko mene, ja bi ga u polusnu prikopcala i nastavila spavati. Otkad ne doji se samo zagrlimo i nastavim spavati. Sa starijom sam napravila gresku uspavljivanja na rukama umjesto cice i svelo se na nunanje dvogodisnjakinje od 14kg, srecom prestali smo s njenih 2,5 godine i mojih 6-7 mjeseci trudnoce, pa sam pazila da se ne ponovi, uspavljivanje iskljucivo u horizontali dok i ja lezim, i tako je i sada

    Mladji spava cijelu noc, starija (5g) se i dalje povremeno budi pa nam dodje u krevet.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 26.12.2013. at 07:59

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    ja sam maloga "prebacila" na jedno spavanje dnevno kad je počeo mijenjati dotadašnji vrlo ustaljen ritam(prvo spavanje oko 9-10, drugo spavanje oko 2-3). odjednom više nije htio spavati u npr.9, nego bi se natezali do 11, 12. bilo je sigurno dva tjedna natezanja kad se jede, kad se spava, praktički sam pola dana provodila uspavljivajući ga, dok nisam odustala, i počela uspavljivati tek oko 12,1.
    samo,meni on nije produžio spavanje, tako da zapravo sad spava pola sata ili sat kraće nego prije.

    isto kao i Kaae, ako slučajno ima dodatno spavanje u danu, navečer je vampir.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    moja je prešla sa spavanja od 2x30 min., na 1x1,5-2 h.
    navačer ide spavati oko 20.30 - 21.00, i zna odspavati obično u komadu do 6 h kad pojede bočicu i onda nastavi do 8.30.
    ako se budi probudi se jednom u noći oko 3, pojede i odspava dalje.

    hvala bogu nikad nismo imali većih problema sa spavanjem, nije imala grčeve, lošije je spavala jedino kad su joj počeli izbijati zubići.

  27. #27
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Mi nemamo problem sa spavanjem. Kod nas su funkcionirale literaturne preporuke vezane uz samostalno uspavljivanje i ne mogu se žaliti.

    Mene sad muči s čim pokrivate bebe, vi čija djeca spavaju u kinderbetu? Naš spava u vreći bez rukava. Zato mu obučemo klasičnu dvodjelnu pidžamu na bodić s dugim rukavima i ubacimo ga u deblju pamučnu vreću za spavanje (HM). Kad prestane grijanje oko 22 h dodam jednu dekicu, a kad ja idem spavati još jednu, al obje ne baš debele. Noćas je meni bilo zima pa sam se zabrinula da bi i njemu moglo biti. Stan je s centralnim grijanjem na toplanu, al ne grijemo spavaću sobu.

  28. #28
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj littletunafish prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam maloga "prebacila" na jedno spavanje dnevno kad je počeo mijenjati dotadašnji vrlo ustaljen ritam(prvo spavanje oko 9-10, drugo spavanje oko 2-3). odjednom više nije htio spavati u npr.9, nego bi se natezali do 11, 12. bilo je sigurno dva tjedna natezanja kad se jede, kad se spava, praktički sam pola dana provodila uspavljivajući ga, dok nisam odustala, i počela uspavljivati tek oko 12,1.
    samo,meni on nije produžio spavanje, tako da zapravo sad spava pola sata ili sat kraće nego prije.

    isto kao i Kaae, ako slučajno ima dodatno spavanje u danu, navečer je vampir.
    Evo nas sa 17 mjeseci u ovom loncu. Jedno spavanje mu je premalo, dva su mu previse. A nemam neke praznike na vidiku a provedem prebacivanje na dva. Probali smo pred tjedan dana u subotu, uzas. Odustali vec u nedjelju. Morat cemk opet za neki vikend pa ce se cuvalica morati sirota snaci nekako.

  29. #29
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    16 mj za koji dan...zadnja tri tj me ubiše njegovo dnevno spavanje. Noćno me ubilo odavno al ovo sad..sa 10 mj je počel spavati dva puta dnevno. I pred tri tj je počel kao izbacivati jedno. Pa pet dana zaspao oko 13h,na kojih sat-sat i pol. I jedva izdržal 19h.
    Pa onda par dana opet ko nekad zaspal oko 10 i oko 16h,svaki put po sat i pol-dva. I opet samo jednom,pa dva put ...zadnja dva dana smo po tri put išli u sobu,zadrema mi u krilu i dok ga spustim,pocica i digne se,dubi na glavi,puže dole. Da bi jutros krenul dremat od pol 9, na kraju zaspal u pol 11. Do sad.
    Inače se budi oko 6 rano.
    Kolko dugo je to prebacivanje na jedno spavanje,vama trajalo?
    Nakupilo se više toga...izbile mu sve četvorke u par dana,nos mu curi,neče jesti več bi samo cical s tim da sad oče da su obje vani pa si šalta malo jednu pa malo drugu...

  30. #30
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Kad smo shvatili koje vrijeme je najbolje. Poslije četiri jako loše. Oko tri kako kada, ali najbolje je kad zaspi između jedan i dva. Kad smo rekli nema više dva spavanja to je bilo to, ali nismo ni sami bili sigurni jedno sigurno bar mjesec dana, ako ne i duže. S tim da bez obzira što je ukinuto drugo spavanje i sad se zna zalomit da nešto poremeti ritam i da dijete neće i neće zaspat. Nema pravila, iako ih ima.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 24.05.2017. at 15:03

  31. #31
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    S godinu dana smo ukinuli drugo dnevno. Jer bi zaspivao prekasno pa se na večer ne bi dao uspavati do iza ponoći. Sad zaspe oko podne i nekad potegne dva i pol sata. Češće oko 1.5h. Na večer je obično bitka za uspavljivanje bez obzira koliko spava preko dana. Noć neću ni spominjati. Pomirila sam se s tim da sna neću skoro vidjeti jer valjda ima strah od sna. Ne znam kako to drugačije objasniti.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  32. #32
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moja je izbacila skroz drugo spavanje s oko 13.5 - 14 mjeseci, ali uz nasu pomoc (odnosno i pomoc vrtica). Sad spava jednom dnevno od sat i pol do dva i pol, kako kad. Povremeno odvali i tri. U vrticu spavanje pocinje oko 11:45 ili 12, a doma (vikendom) bude kako bude. Obicno uzasno. Borimo se pa recimo zaspi oko 13h. Nekad i 14.

    Ni za zivu glavu ne smije spavati iza 16h. (Ima tocno 16.5 mjeseci danas.)
    Posljednje uređivanje od Kaae : 25.05.2017. at 08:38

  33. #33
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Kod nas je još i ok ak zaspi oko pet popodne..kolko god spal,navečer nejde posle 22spat. Al u pet mu se ne spi.
    Evo jučer nije zdržal i zaspal je u pol 7 navečer,na vuru vremena.
    Jutros pak mi je u krilu u gostima zaspal evo prije više pol vure. Sad sam ga spustila na krevet i spi ko odvaljen.
    Kad bi bar zdržal do podne i odspal dve,tri vure u komadu...to bi bilo idealno. Jeah wright...

  34. #34
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Jesam li ja jedina čiji jednogodišnjak ne spava mirno od 3-4, što se pojača još oko 5-6 ujutro pa dok se ne probudi? Gunđa i stenje kao da ga nešto muči, vrti se, namješta, hoće se popeti na luster, ali kada se probudi sve je u najboljem redu. Ima plavi hematom na zubu koji nikako da izbije, ali ne bih rekla da je to. Možda mu se piša, možda je žedan. Ne znam.

  35. #35
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam li ja jedina čiji jednogodišnjak ne spava mirno od 3-4, što se pojača još oko 5-6 ujutro pa dok se ne probudi? Gunđa i stenje kao da ga nešto muči, vrti se, namješta, hoće se popeti na luster, ali kada se probudi sve je u najboljem redu. Ima plavi hematom na zubu koji nikako da izbije, ali ne bih rekla da je to. Možda mu se piša, možda je žedan. Ne znam.
    Moja se budi, ali čim pocica i dobi dudu natrag zaspi.
    Možda da mu navečer daš laganiju hranu? Moja ako jede mesni obrok navečer, onda puno nemirnije spava.

  36. #36
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Ako ga ne našopam navečer onda je ujutro onako, pojeo bi ormar. Gladan je cijelo vrijeme. Ujutro pojede tri doručka. Sada su recimo imali pohani kruh. To je pojeo i nije još 10 i sad će pojest još proso s jabukom i pitaj boga što još do ručka. Stalno ide za nama i ponavlja "papa".

    ... i zija s ustima kao vrabac žutokljunac.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 20.10.2017. at 10:42

  37. #37
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ga ne našopam navečer onda je ujutro onako, pojeo bi ormar. Gladan je cijelo vrijeme. Ujutro pojede tri doručka. Sada su recimo imali pohani kruh. To je pojeo i nije još 10 i sad će pojest još proso s jabukom i pitaj boga što još do ručka. Stalno ide za nama i ponavlja "papa".

    ... i zija s ustima kao vrabac žutokljunac.
    Pa dobro, ali ne meso. Nešto tipa zasitnih žitarica sa mlijekom. Da je lakše za probaviti.

  38. #38
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ga ne našopam navečer onda je ujutro onako, pojeo bi ormar. Gladan je cijelo vrijeme. Ujutro pojede tri doručka. Sada su recimo imali pohani kruh. To je pojeo i nije još 10 i sad će pojest još proso s jabukom i pitaj boga što još do ručka. Stalno ide za nama i ponavlja "papa".

    ... i zija s ustima kao vrabac žutokljunac.
    Slatkis )

    Po meni je lako moguce da mu taj hematom smeta? Ili da je prerano isao spavat pa mu i je i nije dosta sna. Moj u obe takve situacije lose spava. I dublje spava prvi nego drugi dio noci. Inace, ima neku dvojku koja se probija vec bar dva mjeseca, a nikako da se probije. Neko vrijeme je imao i hematom, koji se nakon par dana samo povukao. A zbica nigdje.

  39. #39
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Da, i on isto spava prvi dio noći sasvim ok.
    Ne dajem meso naveče osim ako se baš ne zalomi da nema ništa drugo nego od ručka.

  40. #40
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Mali ima nemiran san. Cijele noći se premješta. Okreće se stoput.
    Kod dnevnog spanja isto nemir.

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mali ima nemiran san. Cijele noći se premješta. Okreće se stoput.
    Kod dnevnog spanja isto nemir.
    Da li je to samo sada (može biti da mu se poremetio ritam kad se prošli vikend pomicao sat) ili i inače?

    Ako je samo sada, trebat će 2-3 tjedna da se privikne na zimsko vrijeme. Ako je i inače, onda je u pitanju neki drugi razlog. Da sad ne gatam, od onoga što mi prvo pada na pamet je začepljen nos. Ne bih sad o alergijama i drugim stvarima (da li je pretoplo, prehladno...) ali recimo, u ovoj dobi dok jako brzo uči i napreduje, često noću proživljava što je vidio danju. Moj E. (koji inače ima miran i tvrd san ako mu je nos prohodan) cirkusirao je baš u ovoj dobi i dolazio noću k nama u krevet. Ni prije, ni poslije nije toga bilo.

  42. #42
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Već neko vrijeme, i prije pomicanja sata. Nos mu je prohodan uglavnom, u sobi nije pretoplo, još ne grijemo, a nije ni hladno jer je pokriven i tople su mu ruke. Počeo je hodati lagano.

  43. #43
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    zuta,moj tako spava od rođenja. Sad ima 1,9 god i sve mi je teže i teže i teže..
    Evo noćas,u 15 min,tri put je tražil cicu. Spavamo skupa,on se tolko vrti i okreče po krevetu da ja više neznam jel to normalno. Rijetko odspi sat u komadu,dva još rijeđe. Uskoro počinjem raditi i neznam na kaj bu to ličilo.

  44. #44
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Već neko vrijeme, i prije pomicanja sata. Nos mu je prohodan uglavnom, u sobi nije pretoplo, još ne grijemo, a nije ni hladno jer je pokriven i tople su mu ruke. Počeo je hodati lagano.
    Da, vjerojatno onda intenzivnije doživljava svijet oko sebe. Kad još malo stabilnije prohoda, jače će se umoriti pa će opet bolje spavati, ali očekuj da bi moglo potrajati neko vrijeme... Pomicanje sata mu svakako nije pozitivno utjecalo na spavanje, ali sve se to bude riješilo. Sve je dobro dok nisu bolesni.

  45. #45
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    zuta,moj tako spava od rođenja. Sad ima 1,9 god i sve mi je teže i teže i teže..
    Evo noćas,u 15 min,tri put je tražil cicu. Spavamo skupa,on se tolko vrti i okreče po krevetu da ja više neznam jel to normalno. Rijetko odspi sat u komadu,dva još rijeđe. Uskoro počinjem raditi i neznam na kaj bu to ličilo.
    žužy, možda se dogodi čudo - kad mama i cica ne budu više na raspolaganju, sve bi se moglo riješiti. Imat će period drečanja, ali tebe ne bude u blizini. Klinci su fleksibilni.

    Btw. ja nikad nisam mogla zamisliti da spavam s djecom u istom krevetu - zdrobila bi ih... Imali su svaki svoj krevet, mlađe dijete odmah do mene, pa sam gurnula ruku kroz rešetke i češkala noću po glavici, ali NISAM dizala i nisam ih puno dirala noću, da im ne ometam mir. Možda da probaš staviti bebača u kinderbet? Tko zna, možda bi bolje spavao da je sam, a opet blizu tebe...

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    kolko su deca različita može se vidjeti i iz moje priče

    veliki je spavao od početka sam u kimbaču, bez problema prešo u krevet koji je izradio s tatom, ljeto prije nek sam rodila klinku

    Klinka je spavala u kimbaču koji mjesec dok nisu počeli problemi, i tak je spavala do 4 godine s menom, nikad je nisam poklopila! poslje je direktno prešla u krevet od velikog, a veliki je dobio pravi veliki krevet. cicala do 2.5

    Klinac nije spavao u kimbaču više od 2-3 tjedna, i od onda pa do 5 i nekaj sitno je spaval s menom, cical do skoro tri, svaku noć. Bez problema s 5 i kusur prešo u veliki krevet

  47. #47
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    A on je lijepo spavao od početka. Do sedmog mjeseca otprilike.

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    zakaj plačeš, budi sretna da nije ovak od prvog dana

  49. #49
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Hoću da opet bude tako, a ne da mi sjedne na vrat u pola noći i krešti.

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A on je lijepo spavao od početka. Do sedmog mjeseca otprilike.
    Bude opet, kad postane toliko aktivan da se danju dobro umori. Bit će ti lakše kad bude i on dobro hodao, pa ih odvedeš u park ili bilo kamo na zrak, a poslije padnu ko pokošeni, pa imaš sat-dva mira (popodne). Jedino treba paziti da ne legnu popodne prekasno, da se opet stignu umoriti do navečer.

    Sve bu dobro.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 03.11.2017. at 12:36

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •