Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 78 od 78

Tema: spavanje jednogidišnjaka

  1. #51
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    žužy, možda se dogodi čudo - kad mama i cica ne budu više na raspolaganju, sve bi se moglo riješiti. Imat će period drečanja, ali tebe ne bude u blizini. Klinci su fleksibilni.

    Btw. ja nikad nisam mogla zamisliti da spavam s djecom u istom krevetu - zdrobila bi ih... Imali su svaki svoj krevet, mlađe dijete odmah do mene, pa sam gurnula ruku kroz rešetke i češkala noću po glavici, ali NISAM dizala i nisam ih puno dirala noću, da im ne ometam mir. Možda da probaš staviti bebača u kinderbet? Tko zna, možda bi bolje spavao da je sam, a opet blizu tebe...
    Ma jok..kinderbet nije opcija. On se nutra poigra koju min i van. Čim stignemo,budemo ga maknuli.
    On se baš dosta plakal ko mali,stalno ga nekaj mučilo i ja sam se mučila s njim. A to njegovo nemirno spavanje je eto takvo baš stalno...i neovisno o cici. Po danu je se nekad ni sjeti,i u jaslice ide. Zadnja tri dana traži popodne i navečer,a noću se kotura i rola po krevetu,pa makar cical malo prije.
    Drži me ona...'proči će'.

  2. #52
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Ma jok..kinderbet nije opcija. On se nutra poigra koju min i van. Čim stignemo,budemo ga maknuli.
    On se baš dosta plakal ko mali,stalno ga nekaj mučilo i ja sam se mučila s njim. A to njegovo nemirno spavanje je eto takvo baš stalno...i neovisno o cici. Po danu je se nekad ni sjeti,i u jaslice ide. Zadnja tri dana traži popodne i navečer,a noću se kotura i rola po krevetu,pa makar cical malo prije.
    Drži me ona...'proči će'.
    Jeste li ga testirali na alergije, dišne i hranu? Ako nema problema s kožom, možda su dišne kao kod mog E. Ali on je od malena bio na terapiji. Sorry na offt.

  3. #53
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Alergičan je na proteine kravljeg mlijeka,bjelanjak i žutanjak. Držimo to pod kontrolom eliminacijskom dijetom...ok,jučer mu je buknulo lice i sav je crven.
    Al nebi to povezala sa nemirnim spavanjem..neznam.

  4. #54
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Što ovaj moj radi to je strašno. Krikne dva tri puta ko mladunče neke ptice grabljivice, okrene, namješta i nastavi spavati čvrstim snom kao klada. Taman kad mislim sad ću zaspati, krikne starija.

    I tako se izmjenjuju cijele jbn noći!!!!

  5. #55
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj dok spava mirno spava, ni makac (za razliku od starijeg kojeg je bilo svuda)... al cim se malo pomakne, probudi se, pa daj sisu... dok nisam pocela radit budio se 2-3 puta i posiso u 5 minuta. A sad se zna po pola noc buditi! Uf!

  6. #56
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Alergičan je na proteine kravljeg mlijeka,bjelanjak i žutanjak. Držimo to pod kontrolom eliminacijskom dijetom...ok,jučer mu je buknulo lice i sav je crven.
    Al nebi to povezala sa nemirnim spavanjem..neznam.
    zašto ne bi, to ga iritira. Je li se grebe?

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Alergičan je na proteine kravljeg mlijeka,bjelanjak i žutanjak. Držimo to pod kontrolom eliminacijskom dijetom...ok,jučer mu je buknulo lice i sav je crven.
    Al nebi to povezala sa nemirnim spavanjem..neznam.
    Djeca alergičari vrlo često imaju nemiran san jer ili teško dišu, ili ih svrbi koža. Tvoj je još mali, ima alergije oduvijek i jednostavno ne zna kako je živjeti bez toga. Vidi s alergologom da li mu treba aerius ili nešto drugo od antihistaminika, da mirnije spava. Spasio bi se, a i vi s njim. Imaš u svom gradu alergološku pedijatrijsku ambulantu. Pitaj ih ako već nisi. RECI IM da ima velike probleme sa spavanjem i uspavljivanjem. To je povezano.

    Inače, u ovoj dobi dok otkrivaju i intenzivno doživljavaju svijet oko sebe, mnoga djeca imaju period nemirnog sna, ali to je prolazno. Oko ove tvoje situacije isplati se malo više potruditi, da se dijete odmori kako treba, a i roditelji.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.11.2017. at 14:11

  8. #58
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Nije se svrbil nikad do sad,sa ovim zadnjim crvenilom,se i svrbel dva dana. Srećom,danas je čist.
    Budem vidjela...pričala sam o tom njegvom lošem spavanju sa pedicom pred par mj još,ona misli da je eto takvo dijete..kao prospavače več,sa dvije,tri god.
    Alergiju držimo pod kontrolom od starta i zato smo mislili da to nije uzrok,jer ga nije svrbelo.

  9. #59
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Mi kad smo sredili dermatitis sredili smo i spavanje i tak dva puta

  10. #60
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    U nasem slucaju, 8 alergena kod jednog djeteta i 2 kod drugog (sve hrana), nemaju ama bas nikakve veze sa spavanjem, respiratornim problemima, a ni dermatitisom.

  11. #61
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Jel vaši loše spavaju kad je vrijeme vani usrano?

  12. #62
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jel vaši loše spavaju kad je vrijeme vani usrano?
    Joj, to mi je bila noćna (zapravo dnevna i noćna) mora dok su bili mali. Naročito su nemirni bili pred nevrijeme. Kad bi kiša napokon pala, bilo je ok. Kad bolje razmislim, nije ni meni drugačije, što sam starija - sve sam osjetljivija.

  13. #63
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Da im nije zima? Moj je poceo lose spavat ima tjedan-dva... al zadnje dvi noci, s upaljenim grijanjem, opet ok spava.

  14. #64
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Ne znam. Vrući su im tabani pod poplunom. Još odškrinem prozor na kip jer bi se inače pogušili.

  15. #65
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    moj se zacas otkrije ili otkotrlja u hladni zid...

  16. #66
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Moj se namjerno otkrije i neće nastaviti spavati ako ga pokrijem. Temp. je oko 20C.

  17. #67
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Moj se namjerno otkrije i neće nastaviti spavati ako ga pokrijem. Temp. je oko 20C.
    pa to zvuci ok. U nas je kad puse bura smrzotina bez grijanja.

  18. #68
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Mali je u protekla 24 sata spavao ovako. Od devet navečer do sedam i 30 ujutro. To su 10:30 h spanja. Onda popodne od 12:30 do 3:30 što su još tri sata. Zajedno 13:30 h. Zaspao sad u 8:30 h. To je 14 h sna u 24 sata.

    Jel to vama izgleda ok? Inače spava manje. Nije bolestan, ali ne kopčam kako mu se da?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 11.01.2018. at 21:55

  19. #69
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj ti isto spava oko 13-14 sati dnevno... 11-12 satu po noci i 2-3 sata po danu. Nekad i vise,a nekad i manje. Doduse i stariji mi je toliko spavao a jos uvijek preko praznika spava po 12 sati (u komadu po noci). Spavalice

  20. #70

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,
    Ovo mi je prvi post na forumu, tako da se ispricavam ako sam nasla krivu temu, ako netko zna bolju molim vas uputite me, da postavim ovo pitanje, ali stvarno neznam vise sto da radim. Imam curicu staru 16 mjeseci koja je jako, jako ziva i energicna, cak toliko da to granici s hiperaktivnoscu. Prije tjedan dana sam ju prestala dojiti, postepeno, pred kraj bi ju dojila samo popodne i navecer prije spavanja. Taj prosli tjedan kad sam potpuno prestala s dojenjem mi je super zaspala i popodne i navecer nakon nekih dvadesetak minuta, mazenja, draganja i pjevanja. Ovaj tjedan je potpuno drugacija prica. Ujutro se budi oko pola 9, oko 1 ju inace popodne stavljam spavati i spava po dva sata, ali zadnjih par dana nema sanse da bi zaspala na nitijedan moguci nacin. Uopce ne zeli spavati vise preko dana i navecer jedva zaspi oko 9. Doslovno ju popodne po 2 sata uspavljujem, uzasno sam iscrpljena, ona divlja po krevetu i ne pokazuje tokom cijeloga dana nijedan znak umora. A preko dana se umori, dva puta ide u setnju i u parku se igra svaki dan. Mlada sam mama, ovo mi je prvo dijete, idem na tezak faks, nista ne uspijevam uciti, nemam uopce vremena za sebe. Ispricavam se na dugackom postu, stvarno neznam sto da radim, ima li itko kakav savjet?

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Krug prvotno napisa Vidi poruku
    Ispricavam se na dugackom postu, stvarno neznam sto da radim, ima li itko kakav savjet?
    Probaj par dana da je ni ne stavljaš popodne da spava, daj joj neku što mirniju aktivnost umesto toga: čitaj joj nešto, igraj se neke mirne igre sedeći na podu ili krevetu, nešto što ona voli i gde se ona zaigra makar na par minuta, i provedite tako u miru pola sata-sat, umesto da gubiš živce na uspavljivanje.
    Ako vidiš da dete sasvim dobro može da funkcioniše i bez dnevnog spavanja, jednostavno nastavi tako, ako ne, sama će se vratiti na normalno dnevno spavanje nakon odr. vremena.
    Moja deca su jako rano izbacila dnevno spavanje, mlađe dete sa 16 meseci više uopšte nije spavao po danu, ali je noću čvrsto spavao po 12-12,5 sati. To je neobično, i možda deluje nezgodno, ali mami ostavlja slobodno rano jutro i veče nakon uspavljivanja, a dan se ne mora onda podešavati po dnevnom spavanju deteta, tako da taj ritam ima svojih prednosti ako dete ne ide u vrtić.

  22. #72
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Da vas pitam, iz čiste znatiželje, do kad bebe, tj malci spavaju s rukama iznad glave? Moja ima 16 mjeseci, još tako spava kad je na leđima. Ne sjecam se kad je starija prestala.

  23. #73
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    VeraM mislim da je individualno, moji nisu nikad tako spavali.

  24. #74
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Da vas pitam, iz čiste znatiželje, do kad bebe, tj malci spavaju s rukama iznad glave? Moja ima 16 mjeseci, još tako spava kad je na leđima. Ne sjecam se kad je starija prestala.
    Da, moj stariji je tako spavao, pogotovo ljeti kad mu je bilo vruće. Za mlađega se ne sjećam. Inače, kad mi je vruće, ja i danas znam tako spavati.

  25. #75
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Moj veliki je tak spavao samo ko beba,mala beba
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.08.2020. at 17:02

  26. #76
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Moji tak spavaju oboje još uvijek (čak i ovaj od 6 i pol). Nekad tako, nekad na trbuhu, ma svašta

  27. #77
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ma svakako one spavaju, najviše s nogama na meni, jedna s jedne strane, druga s druge. Pogotovo sad ljeti. Muža smo deložirali u drugu sobu, ne možemo od vrućine. Nego baš je jučer gledam popodne kako spava i pomislila sam na to da spava ko mala bebica. Kažem, čista znatiželja.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Moja ima 17 mjeseci, isto tako spava ❤❤❤

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •