Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: zahtjev za osobnu invalidninu -Down s

  1. #1
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno zahtjev za osobnu invalidninu -Down s

    Molim pomoć u popunjavanju zahtjeva za invalidninu za Down da li zaokružujem dijete s oštećenjem zdravlja ili dijete s težim oštećenjem zdravlja (da nešto ne zeznem u startu)

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Dijete sa tezim ostecenjem zdravlja.
    probaj traziti , iako se invalidnina ne dobija automatizmom zbog DS.
    da li ces traziti dopust za njegu kad istekne rodiljni ( sa 6mj.) to bi vam bilo povoljnije zbog financija?

  3. #3
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Da bi dobila invalidninu moraš proći vještačenje komisije CZSS-a. Ako u njihovom Nalazu i mišljenje imaš određeni članak i stavak automatski dobijaš invalidninu.

  4. #4
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Da bi dobila invalidninu moraš proći vještačenje komisije CZSS-a. Ako u njihovom Nalazu i mišljenje imaš određeni članak i stavak automatski dobijaš invalidninu.
    predala sam zahtjev za vještačenje u centru a u Mirovinskom su mi rekli da nema potrebe da predajem papire duplo, samo da popunim onaj obrazac za doplatak pa kad Centar završi vještaćenje to će dostaviti Mirovinskom .Ja nemam pojma, sve mi je novo..ko tele sam
    što se njege tiče mislim da mi je povoljnije da svoj redovan porodiljni iskoristim do kraja (do 1. god) pa ću onda mj dana prije isteka tražiti prouljenje (bar sam ja shvatila d ami je tako najisplativije)..

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Nije ti najpovoljnije koristi tvoj porodiljni nego preci cim mozes na njegu. Tada dobivas odmah i DD od 850 kn na osnovu koristenja njege.

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Njega 2100+ 850 dd
    dok si na porodiljnom i ne odobre ti invalidninu nemas pravo na tih 850 kn.

  7. #7
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    znam to ali ovako mi je naknada 2600 i to mi je sigurno da ću imati a invalidnina i dd kod nas u os jako teško ide , ko zna kad će nam to odobriti, pa nisam bila pametna šta učiniti.

  8. #8
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ako dobiješ njegu DD ti ide automatski, invalidnina može biti upitna.

  9. #9
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    a šta ako mi njegu sad ne odobre a ja ni ne produžim porodiljni i ostanem bez ičeg?

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    a šta ako mi njegu sad ne odobre a ja ni ne produžim porodiljni i ostanem bez ičeg?
    Trazis njegu, ako ju dobijes ( cim ju dobijes) porodiljni ide u mirovanje i mozes ga koristiti bilo kad kasnije. Njegu ce ti sigurno odobriti , to se trazi na hzzo-u.

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Imas moj telefon , mozemo se cuti oko detalja i plovidbe kroz zakone i pravilnike.

  12. #12
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    hvala sirius na savjetima

  13. #13
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    samo d ajavim uspjela sma predati sve papire i sad čekam vještačenje. na jedvite jade, da se nisam pripremila i prostudirala prava i zakone i da mi sirius nije pomogla savjetima nebi uspjela.na svakim vratima su me pokušali otkantati da je kao beba još mala, da ne žurimo, da ima vremena bla bla..pusti priče i uzmi zahtjev vodila me parola, nisam se dala smesti.

  14. #14
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    kako su samo brzi wow-danas me zovu da je vještačenje u čet ni tj dana od predaje zahtjeva opa

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ajde javi što je bilo i sretno

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    i jel bilo kak si htjela?

  17. #17
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    prošli vještačenje za njegu-odobreno do 2. godine pa ponovno. Odlična komisija, susretljivi, puni razumijevanja!
    sad još vještačenje u centru za invalidninu čekamo
    Posljednje uređivanje od pužić : 19.12.2013. at 14:45

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    njega će ti teći od navršenih 6 mjeseci?

    čim dobiš papir od njege odma predaj za dječji od 831 kunu, i predaj papire za poreznu dobit ćeš i tam +1

  19. #19
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    da njega starta od navršenih 6 mj.za dd sam ja već predala, tako da čim dobijem ovo riješenje nosim u mirovinski i s datumom predaje će isplatiti zaostatke tako mi je gđa rekla.a u poreznu za neku olakšicu?ona je na mm-u na poreznoj da onda on to nosi ili kako ?

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    može isto odnijeti taj papir pa će dobiti i tam +1

  21. #21
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ok hvala

  22. #22
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    da li će naš zahtjev obrađivati po novom zakonu unatoč tomu što je predano po starom?pretpostavljam da da a u tom slučaju prije 1. god nema pravo na invalidninu

  23. #23
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    da li će naš zahtjev obrađivati po novom zakonu unatoč tomu što je predano po starom?pretpostavljam da da a u tom slučaju prije 1. god nema pravo na invalidninu
    Gdje je taj novi zakon? Daj link.

  24. #24

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    u tvom slučaju ja bi pričekala koji mjesec da vidim jel se kaj pomaklo i onda pitala na ćem sam, ak ne onda u 4. mjesecu predaš nove papire

  26. #26
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Uh , ne znam , ali bojim se da ce ici po novom.
    hajde , barem ste dopust za njegu dobili i dd .
    ali ovo je bas lose za djecu sa najtezim ostecenjima.

  27. #27
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    koliki je rok da oni meni nešto odgovore?ja još nisam dobila ni od hzzo-a rješenje za njegu(rekli su cca tjedan al uletili su blagdani, pa sad ne znam), niti sam dobila od centra nijedan papir, ikakav dokaz da su oni to zaprimili..
    Posljednje uređivanje od pužić : 02.01.2014. at 16:08

  28. #28
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    koliki je rok da oni meni nešto odgovore?ja još nisam dobila ni od hzzo-a rješenje za njegu(rekli su cca tjedan al uletili su blagdani, pa sad ne znam), niti sam dobila od centra nijedan papir, ikakav dokaz da su oni to zaprimili..
    Hzzo-u je rok 60 dana da odgovore.

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    hzzo nazovi i pitaj jel su gotovi?

  30. #30
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    došlo je rješenje za njegu, a od centra ni glasa..

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ok sad to rješenje skopiraj i predaj za dječji :
    na drugoj strani gdi piše dijetes teškom oštećenjem zdravlja napiši Da

    možeš predati i isti papir u poreznu za olakšicu :
    ali tamo pišeš djete s invaliditetom i dobiješ +1 ( moraš za to imati rozu katricu sebe ili muža, zavisi na koga ćeš pisati)

  32. #32
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ali nemam rješenje o invalidnosti kako ću onda to u poreznoj?ona je na mm-u na poreznoj k i da li se onda ta olakšica računa od datuma na tješenju ili možemo na poreznoj prijavi retroaktivno tražiti od rođenja?

    za dd sam predala sve još prije samo moram sad rješenje odnijeti.

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    nema veze kaj nemaš papir o invalidnosti, jel je ovaj papir kojeg imaš dovoljan da to dobiješ samo s osnove njege djeteta.

  34. #34
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    dakle zanima me imali Centar obavezu i na koji način odgovoriti na moj zahtjev?koji je rok i gdje to piše?nisu mi ništa pismeno odgovorili, a predala sam 10.12. zahtjev..danas me zove soc. radnica (najgora na svijetu valjda nas je dopala)i kaže vještaćenje u čet. ja kažem da je mala bolesna..kaže onda onda ne može na vještačenje, da će se ona javiti za koji mj..ja kažem ja nisam dobila ništa napismeno od Vas , nikakav poziv, ništa..kaže ona ni nećete dok ne prođe vještačenje da Vas obavijestim da invalid. niste dobili!!!Ja kažem zar vi nemate neki rok u kojem morate odgovoriti na moj zahtjev, ona-da ko sam ja da njoj rokove namećem, da ona nema nikakve rokove, nek čekam da me nazove..i da se ne inatim što sam predala po starom zakonu jer to nema veze, jer se za bebe ne odobrava invalidnina i da će ju svejedno obrađivati po novom zakonu. I to me zanima ako netko zna dal se zahtjev predan po starom zakonu tako i obrađuje ili ne?

  35. #35
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    odbijeno priznavanje invalidnine.Zaključak da je ona dijete bez težih promijena u zdravstvenom stanju. Unatoč sindromu i psihomotornom zaostatku u odnosu na vršnjake to se ne smatra indikativnom za ostvarivanje invalidnine jer je uključena u rehabilitacijske programe..

  36. #36
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    odbijeno priznavanje invalidnine.Zaključak da je ona dijete bez težih promijena u zdravstvenom stanju. Unatoč sindromu i psihomotornom zaostatku u odnosu na vršnjake to se ne smatra indikativnom za ostvarivanje invalidnine jer je uključena u rehabilitacijske programe..
    prilicno ocekivano,nazalost. Moze traziti invalidninu ponovo nakon nekog vremena.

  37. #37
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    da za dvije god, ali jučer sam se žalila drugostupanjskoj komisiji.Obzirom da to nije bolest koja će se izliječiti nego trajno stanje i da su oni i uvijek ostaju ovisni u određenoj mjeri o brizi druge osobe ..trebalo bi proći jer u susjednim županijama odobravaju na pvom vještačenju bez problema.Postoji par gradova gdje zezaju, izmeđuostalog u Os. Vidjet ćemo.

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    da za dvije god, ali jučer sam se žalila drugostupanjskoj komisiji.Obzirom da to nije bolest koja će se izliječiti nego trajno stanje i da su oni i uvijek ostaju ovisni u određenoj mjeri o brizi druge osobe ..trebalo bi proći jer u susjednim županijama odobravaju na pvom vještačenju bez problema.Postoji par gradova gdje zezaju, izmeđuostalog u Os. Vidjet ćemo.


    Ljudi kao ti ruše barijere! Sretno!

  39. #39
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    da za dvije god, ali jučer sam se žalila drugostupanjskoj komisiji.Obzirom da to nije bolest koja će se izliječiti nego trajno stanje i da su oni i uvijek ostaju ovisni u određenoj mjeri o brizi druge osobe ..trebalo bi proći jer u susjednim županijama odobravaju na pvom vještačenju bez problema.Postoji par gradova gdje zezaju, izmeđuostalog u Os. Vidjet ćemo.
    Znam. Komisije nemaju ujednacene stavove. U jednom gradu odobre, u drugom -ne.
    ali sad sam se sjetila da imas pravo traziti odredenog strucnjaka koji se razumije u problem da bude u komisiji.
    neki roditelji kardioloske djece su tako probali , nakon sto su ih odbili.

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    pitanje, a zašto nema jedinstvenog stava, ne samo kod invalidnine, nego opčenito i kod priznavanja njege i srv, svaka komisija radi kako hoće, tj. kak određeni ljudi hoćeju

    a to što je u nekom programu to bi trebao biti samo još jedan plus za neko odobravanje
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.05.2014. at 10:08

  41. #41
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    e pa to je izgleda minus što je u programu rane rehabilitacije. Što mi roditelji više ulažemo da tu dječicu postavimo na noge i uputimo u nekom približno pravom i realnom smijeru to oni smatraju prilikom za odbijanje svih zahtjeva upućenih njima kao Centru. Po njima bi trebali zapustiti djecu, na nek ispadne kako će ispasti i što je lošije stanje to će oni prije odobriti.Umjesto da nas potiču da maximalno izvlačimo iz te djece, da im daju tih bijednih 1000 kn da što više možemo uložiti u njih oni nas guraju, šutaju i odbacuju..Gadi mi se taj sustav al ne odustajem, izborit ću se, dobit će ona što zaslužuje , pa makar digla na noge sve..

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    samo napred!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •