Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 215

Tema: Perilica posuđa - koju izabrati?

  1. #51
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Naravno.
    Isto kad ideš kupiti nekakav HiFi normalno je sa sobom ponijeti CD s nekakvim zahtjevnim materijalom koji dobro poznaješ. Ako je stvarno dobro, ma neka se zove džidži-midži - znaš da valja.

    To je ujedno i moja preporuka. Treba uzeti najjeftiniji stroj s najdužim jamstvom koji ti obavlja funkciju. Svaku godinu dodaju nove i bolje funkcije pa jednostavno ne možeš fulat. Stroj koji je lani koštao 10 000 kunića s najturbo funkcijama sada kopiraju baš svi pa je džidži-midži od 1000 kunića čista ušteda.

    Ako ti stroj za jedno pranje potroši pola kune struje i vode, a 2 kune (++) praška - računaj koliko ti duže mora trajati stroj koji u startu stoji 9000 kn više od nekog drugog sasvim ispravnog stroja da bi mogla reći da ti se isplatio. 20 godina?

    OK, ako taj od 10 000 ima i toliko jači WAF onda je u redu. Radi WAF-a su i kraljevstva padala.

  2. #52
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nažalost, to je istina.
    Izvukla sam tehničke specifikacije svih Bosheva, stavila u .xls da lakše usporedim, sve je to isto, više manje.
    Uzeti cu neki jeftiniji model od Bosha, oko pet soma kuna, i za uštedu se nagraditi Fresh expressom. Dosta mi je ribanja svako jutro. Kud ćeš boljeg WAF-a.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Evo da ja malo popljujem Bosch
    kad smo se useljavali...kupila sam i za sudje i za ves Bosch
    kao to je super....nemam para za miele, al bosch je mrak.
    treba paziti valjda da li je made in germany il nekaj drugo....
    ne znam di su moji made in....morala bi pogledati

    Sudjericu- platila sam ju prije skoro 6godina oko 5500kn

    2 godine garancije
    nakon 2godine i 2mj ...kvar
    kao senzor javlja gresku koje nema i stopira rad perilice....zovem naivno ovlastenog servisera....
    izvadio senzor i puhnuo kroz njega doslovno.....nakon sto je htio naruciti milion novih dijelova....a ja sam mu govorila sto se tocno desava i navela ga da provjeri senzor...
    i to njegovo propuhivanje platila 400kn
    znaci dolazak i malo njegovog plucnog kapaciteta

    nakon godinu dana opet otisao senzor...
    e sad novi..... Oko 550kn


    Da ne kazem da kupujem sve calgonit....ispirem ju i cistim s onim posebnim sredstvom....
    cak se i serviser divio kako je "cista"

    tako da Bosch nikad vise kod mene.....jedino sa 5god garancije

    perilica
    isto..odrzavana super
    otisao grijac nakon cca 4.5godine.....
    Oko 300kn (nisam zvala ovlastenog,nasla sam nekog super koji nije ovlasteni)

    Moja preporuka......
    nesto sa 5 godina garancije

    evo ja sam potrosila 1250kn na popravke


    A mozda je problem u meni


    Sto se tice perilice...ja vecinu perem na Auto
    mislim da je dobra fora opcija za pola masine
    odgoda starta tak tak koristim....puno vise na perilici vesa

    ja imam i ono da se spuste drzaci za tanjure pa lonce stavim
    mogu izvaditi i posudu za zlice i vilice ako mi treba vise mjesta za tanjure,zdjele.....


    eto ovo je moje iskustvo......ne mislim da je Bosch los, al meni se nije pokazao bas super

  4. #54
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ja sam uzela produzenu garanciju.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Meni nitko nije nudio produzenu garanciju prije skoro 6 godina...
    Da je uzela bi sigurno


    al opet mi nije ok da se u manje od 4 godine sudjerica 2x kvarila

  6. #56
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj freya7 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da ja malo popljujem Bosch



    eto ovo je moje iskustvo......ne mislim da je Bosch los, al meni se nije pokazao bas super
    Ja sam za razliku od tebe zadovoljna s mojom Bosh perilicom vesa
    Za koji dan ce napuniti 9 godina.nikada popravljana.perem svaki dan masinu vesa.a nekad i dvije.
    Jos je moja ona uza.45 cm a pere 4,5 kile vesa.zato sam ju i uzela.moja je bez ikavih dodatnih funkcija,vulgaris gumb za program,plus jos par za duplo ispiranj,smanjivane centrifuge i jos neke osnovne funkcije.
    Nadam s da ju sada nisam urekla

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  7. #57
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Imamo Bosch - požalila. Kad smo kupovali, nismo znali puno toga (što sad znamo) osim da želimo da bude silent, A ili A+. Nemam tu ladicu, nemam ispiranje od 10 min što malte ne neki najosnovniji model ima, ne otapa mi sva sredstva za pranje . Iako ju jednom mjesečno perem praznu s onim sredstvom, opet mi po završetku svakog programa vrata ostanu rekla bih prljava sa strana. Imam dosta posla oko nje bespotrebnog. I nije bila baš ni jeftina, ali cijenu joj je nadogradilo to što je ugradbena pa zahvaljujući i tome ne vidim koliko mi je ostalo do kraja pranja. Al to nije kriva suđerica, mi smo takav model odabrali.
    Da sam kupujem, ne znam koju bih firmu odabrala, ali voljela bih da ima tu ladicu i 10 minutno ispiranje
    Posljednje uređivanje od ljubilica : 14.12.2013. at 13:51

  8. #58
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Pa nisu Bosch 5.000,00 kuna. Sve su manje od toga
    http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/...irina=&dubina=

    Moja je imala to kratko ispiranje. I Bosch i Candy i ova nova Blomberg, iako je meni taj program bespotreban. Nikad ga nisam koristila, Ja napunim mašinu suđem i odmah perem. Nikad mi prljavo suđe ne stoji u njoj. Čisto puštam, ali nema šanse da ostavim prljavo ni pola sata, meni se to gadi

    I ne trebam znati koliko mi je do kraja programa, jer moja pere točno 59 minuta.

  9. #59
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    preksinoć crknula suđerica. ariston, stara 8 i pol godina. ovo je treći kvar (prvi je bio tjedan dana nakon isteka garancije - programator, pa pumpa, pa sad opet pumpa)
    ne mislim popravljati, ne isplati se

    miele mi je preskup, siemens = bosch i dalje preskupo
    mislim da ću nešto s puno garancije i neke srednje cijene
    ovaj vikend proučavam ponudu i idem po novu

    nego, gdje sa starom? odvoza glomaznog navodno nema, a ima li netko da odvozi?

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Kad kazes nesto protiv Boscha.....
    problem je ocito u meni

    Sala mala....za ves, ajde.....moze se desiti i nije relativno brzo....
    al s dvije ne bas jeftine stvari.....

    Kao sto sam i napisala...ne mislim da je los, al moje iskustvo je lose

  11. #61
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Beti pa nemam sanse odmah napuniti punu sudjericu i upaliti, jedino da nas je svaki dan osmero doma?!?!?! Necu radi jedne salice i dzezve paliti ju

  12. #62
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ma nas je uvijek puno

  13. #63
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Pa koliko masina dnevno peres? 3? 4?

  14. #64
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nisu Bosch 5.000,00 kuna. Sve su manje od toga
    http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/...irina=&dubina=
    Kako ne, pa ima ih i od 8000-9000 kn.
    Ali, Elispo je i skup naspram Salonatechu, Kralju...

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    ja sam prije nekih mjesec dana uzela ovu http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/...EKO-DSFN6631S/ i odlična je, super pere, tiha. imali su sniženje 15% i ispala me 2500. meni super! 5 godina garancije.

  16. #66
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj ljubilica prvotno napisa Vidi poruku
    Pa koliko masina dnevno peres? 3? 4?

    Jednu. Ponekad dvije. Pa imam sudoper u kojem stoji suđe dok ga ne pospremim u mašinu.

  17. #67
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj freya7 prvotno napisa Vidi poruku
    A mozda je problem u meni
    Nije. Problem se zove "programirano starenje" i simptomatično je da strojevi s takvim dijelovima pocrkaju par mjeseci nakon isteka garancije. Bosch/Siemens je poznat po tome. I neki drugi isto tako. Candy nije - on je po prirodi konstantno neispravan.

    Ukratko, strojevi vrijede do isteka garancije, aq sve preko toga je bonus. Pouka: kupovati strojeve s dugim jamstvom.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Ukratko, strojevi vrijede do isteka garancije, aq sve preko toga je bonus. Pouka: kupovati strojeve s dugim jamstvom.
    eto zato sad gledam susilicu gorenje...sa 5god garancije...
    kao sto sam gore rekla..ne ide u moju kucu vise nista sa kratkom garancijom...

  19. #69
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    preksinoć crknula suđerica. ariston, stara 8 i pol godina. ovo je treći kvar (prvi je bio tjedan dana nakon isteka garancije - programator, pa pumpa, pa sad opet pumpa)
    ne mislim popravljati, ne isplati se

    miele mi je preskup, siemens = bosch i dalje preskupo
    mislim da ću nešto s puno garancije i neke srednje cijene
    ovaj vikend proučavam ponudu i idem po novu

    nego, gdje sa starom? odvoza glomaznog navodno nema, a ima li netko da odvozi?
    Kontaktiraj Reto centar. Oni se uce popravljati na tome.
    Mi smo masinu stavili pred vrata. Na nju stavili uputstva sa papirima od servisa i poruku da je to za Retovce jer smo bili na poslu kad su dosli preuzeti.

  20. #70
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku

    OK, ako taj od 10 000 ima i toliko jači WAF onda je u redu. Radi WAF-a su i kraljevstva padala.
    Što je to WAF??? Mi trebamo kupiti perilicu za suđe i muku mučim koju. A sad kad vidim cijene po kojima vi kupujete, dođe mi da plačem. Ja sam u mogućnosti odvojiti oko 2000 kn. Da li da uopće po toj cijeni išta tražim ili je bolje da ju i ne kupujem. Vidim sve cifre 5000 kn i taaaaako, ma nema šanse da si ju sada priuštim po toj cijeni.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u mogućnosti odvojiti oko 2000 kn. Da li da uopće po toj cijeni išta tražim ili je bolje da ju i ne kupujem. Vidim sve cifre 5000 kn i taaaaako, ma nema šanse da si ju sada priuštim po toj cijeni.
    Ja imam Candy stariju od 5 godinu i bila je nešto iznad 2.000,00 kn a ( kuc,kuc da ne ureknem ) nikad se nije pokvarila, tako da može se naći kvalitetno po toj cijeni, a i dokaz da nije Candy tako loš izbor.

  22. #72
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Joj, nemoj Candy
    Najgora sudjerica svih vremena, ali doslovce
    Bolje bi bilo da ju niti nemam
    Ja u zivotu vise nikad nista od Candya necu kupiti
    Cappy ja bih rekla da je tvoja rijeeetki izuzetak, blago ti se!
    Ja se sad grizem sto se nisam bolje raspitala, jer bi bilo bolje da sam te novce zapila nego kupila candy sudjericu

  23. #73
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Da se nadopunim, stara je godinu dana, nije se jos kvarila, al ne pere NISTA!

  24. #74
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ja sam nedavno poprilično zagnjavila čovjeka u Elipsu da mi malo pojasni koju suđericu da izaberem pa sam nakon svega izvula poantu da je beko cjenovno odličan, ima dobru garanciju i da je to u biti ista stvar kao i bloomberg samo 1000 kn jeftiniji. Proizvode se na istom mjestu, imaju isste programe samo malo izmjenjeni nazivi...

  25. #75
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    I Beko i Bloomberg su podmarke od Boscha. I ja sam cula skroz pozitivne komentare

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Ja imam bosch, radi četiri godine svaki dan. Nemam zamjerki. Plaćena oko 3800 na nekoj akciji. Mislim da je puna cijena bila oko 4600.

  27. #77
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    BEKO DFN 1431 naletili smo povoljno na ovu perilicu, da li je 15,5 litara po pranju PRE previše

  28. #78
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Pred naručivanjem smo, dajte mi savjet ako znate da po nečemu (osim vode) nije dobra. Netko je rekao da je Beko dobar, pa eov ga...

  29. #79
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    zekana i 15.5 L je puno manje nego ti potrosis pri rucnom pranju. osobno nemam iskustvo sa Bekom, sem neki frizider koji sam kupila na prethodnom radnom mjestu i jos radi. kupljen je 2004 mislim.

  30. #80
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moja 9 godina stara suđerica je krepucnula.
    Tražim novu, 45 cm široku ili usku. Samostojeću.
    Neću Candy, ni Bosch.
    Molim preporuke.

  31. #81
    frodo avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    269

    Početno

    imamo BEKO vec 7 punih godina,niti jedan kvar na njoj nismo imali
    cisto savrsenstvo!
    nisam sad u prilici pogledati koji model,znam da je neki DFN....
    samostojeca je,ima digitalni sat koji odbrojava koliko je ostalo do kraja pranja
    moja najbolja investicija ikad
    javim sutra koji je model
    bila je oko 2500 kn,ali je srebrna pa je to diglo cijenu,bijela je bila jos jeftinija

  32. #82
    frodo avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    269

    Početno

    obecala sam javiti, pa evo
    znaci, BEKO,model DFN 5610, ima 6 programa,ali ja najcesce koristim program koji pere na 60 stupnjeva,pere 1,36 h

  33. #83
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Moja 9 godina stara suđerica je krepucnula.
    Tražim novu, 45 cm široku ili usku. Samostojeću.
    Neću Candy, ni Bosch.
    Molim preporuke.
    Ja imala samostojeću Gorenje 12 godina, bez problema. Lani kad smo mijenjali cijelu kuhinju opet smo uzeli Gorenje (ali ugradbenu) i dobra je.

    Ima kuma njihovu samostojeću 45 cm, ali ne znam točno koji tip. Zadovoljna je.

    Našla sam da imaju ovu (iako nisam sigurna da je točno takva), kupljena nakon moje, znači prije nekoliko mjeseci: http://www.gorenje.hr/bijela_tehnika...sudja?c=352702
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.05.2014. at 14:10

  34. #84
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    samo nemoj uzeti Quadro. mi je imamo, i mislim da ću je sa velikim zadovoljstvom šutnuti nogom kad rikne. sad traje već 5 godina bez kvara.ALI je toliko glasna da izluđuje, nema šanse da je upališ preko noći, osim ako imaš kuću pa si dovoljno daleko od nje.a mi nismo...
    suđe je često loše oprano, ma kako god slagala, i koje god tablete kupovala.
    ima dosta opcija ali ako hoćeš da ipak većinom opere svo suđe mora prati preko 3 sata. tri sata zvukova kao na gradilištu.koma.

  35. #85
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Gorenje ne proizvodi svoje perilice, samo gore lijepi svoj brand.
    Kako god odabrala -imaj na umu da su Bosch i Siemens broj 1 u suđericama, kvalitetom, ali i cijenom. Cijenom ih šije valjda jedino Miele.
    Iz osobnog iskustva bih rekla: nikad više Whirlpool, uvijek ponovno Bosch. I uvijek inox školjka...

    Pri odluci ja bih ti svakako savjetovala da pogledaš ovu temu na forumu, pa čak i postaviš konkretno pitanje Malom Grizzly-u, čovjek je stvarno doktor za perilice suđa:
    http://www.forum.hr/showthread.php?t=293048&page=137

    Sretno u odabiru!

  36. #86
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Ja imam ovu http://markov.hr/proizvodi/perilice-...x-esf-63020-w/ već 7. godinu i savršeno pere. Jednom pred par mjeseci nije htjela uzeti vodu ali to smo sami "popravili".
    Cijena je bila isto ko i na linku oko 2.500 kn

  37. #87

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    mi imamo miele perilicu za rublje. platili 1000 dm prije 18 godina. još se nije nijednom pokvarila. prošle godine kupili miele perilicu za suđe.samostojeću, stari model, najjednostavniji, na akciji. platili oko 5500kn. za sad je super, tiha, dobro pere. nadam se da se miele nije pokvario i da će trajati.....

  38. #88
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    I mi imamo Miele. Ugradbenu. Stvarno je tiha i odlično, ali duuuugo pere. Kratki program ne koristim, jer ne bude dobro posušeno

  39. #89
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Moram se javiti u obranu Candy suđerice, barem starog modela. Naša samostojeća ima skoro 16 godina, selila se s nama par puta, zavrtimo pranje bar jednom dnevno, a vikendom i 2-3 puta. Imala je par kvarova, ali ne takvih da se popravak ne bi isplatio.
    Priljučena je na toplu vodu (mi smo na toplani), koristim neki obični DM prašak i običnu kuhinjsku sol.
    Jednostavna, bez puno kerefeka, može se prekinuti ciklus kad god se želi i ubaciti još nešto...

  40. #90
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Već 5 god imam electrolux,nikad kvar. 6 programa od kojih 4 neznam čemu služe. Sad kad o njoj razmišljam...boli me pomisao da bih mogla bez nje ostati. A još je bila na nekom užasnom popustu jer je bila izložbeni primjerak,al traje i traje.

  41. #91
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    E da,ima jedan program 30min i iz njega sve iziđe ko s reklame,pod uvjetom da lonac nije zagorio

  42. #92
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Stigla naša mašina za suše. Uzeli smo Beko. Imam sad brza pitanja, baš ako ima tko online da mi sad odgovori... Sad bi startali mašinu, SAD!

    Što prvo? Manual je na engleskom, znam ga, ali ipak mi nije do kraja jasno. Postoji taj water softening system, a mene zanima da li se ta sol koja se uspia u mašinu s (ovdje piše) litrom vode mora usuti u predpranju? Koju sol koristite za to omekšivanje vode?

    Dakle, što još moramo (osim priključivanja) napraviti s mašinom prije nego što prvi put natrpamo suđe?

    I da, koje je dobro, a povoljno sredstvo za pranje? Negdje je muž pročitao o DM-u. Jel to oni imaju svoju marku ili je povoljnije? Koristite li i tekuće sredstvo i tablete? Na tekućini koju smo dobili s mašinom piše da je za sjaj i sušenje- da li je to neophodno?
    Posljednje uređivanje od zekana : 01.06.2014. at 17:27

  43. #93
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Mislim da ti je svejedno koju sol koristis no mozda netko zna bolje pa ti argumentira zašto neku određenu... No svakako ti treba sol i ja uvijek koristim to sredstvo za sjaj. Osim toga, koristim tekući prasak jer mi se neke tablete ne rastope do kraja...

  44. #94
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    umjesto sjajila ocat. ostalo svejedno

  45. #95
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    sol i tekućinu uspeš u onaj otvor koji je za to predviđen prije prvog pranja. sigurno si dobila uz perilicu i onaj lijevak da se sol lakše uspe iako ja to radim i bez njega. kasnije samo nadospaš sol bez tekućine jer će nje uvijek biti u otvoru. ove nove mašine obično imaju indikator kad je to potrebno. ja stavljam i sjajilo iako koristim tablete za suđericu. nekako sam tako navikla i čini mi se da se suđe bolje posuši.

    i još jedna napomena. kad posložiš suđe pazi da ti se oni "propeleri" (ne znam kako se baš stručno zovu :D) mogu normalno okretati...i donji i gornji jer u suprotnom ti se neće ništa oprati. prije dosta god. kad sam kupila prvu perilicu htjela sam je u top staviti jer je suđe nakon pranja bilo i dalje prljavo, a ja tek nakon par puta skužila da mi ti propeleri zapinju za neke lonce i kuhače :p

  46. #96
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    e da, marka soli po meni nije bitna. ja kupujem ove najjeftinije ovisi gdje naletim. obično u dm-a, mullera ili lidla. tablete sam baš kupila zadnji put u konzuma na nekoj akciji. finish, preko 100 kom. za manje od 60 kn. inače gledam da mi cijena po tableti ne prelazi 70 lipa. a što se tiče marki i tu nemam neki favorit.

  47. #97
    frodo avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    269

    Početno

    da,tamo gdje ide sol stavi prvo litru vode i onda sol,to je samo za prvi puta,ubuduće će tamo gdje ide sol biti vode, tako da nećeš nju ( vodu ) trebati nadolijevati
    ja i sol i talete kupujem u dm-u, baš njihova marka denk mit, sol je pakiranje od 2 kg, a tablete imaju više vrsta, meni su najbolje one kojih ima 40 kom u pakiranju ( na pakiranju nacrtani zeleni i plavi tanjur i papirić na kojem piše Michael )

    sredstvo za sjaj isto stavljam, i to najčešće kupujem denk mit

    i pazi, kako kaže Bodulica, da kad sve posložiš da ti se one mlaznice okreću, malo ručno probaš zavrtiti pa vidiš jel što od suđa zapinje
    i također pripazi da na onoj strani gdje je posudica u koju stavljaš tabetu ne staviš neku jako visoku posudu ili tanjur, ( onaj red odmah do vrata, onaj red dalje nije bitno ( al ga objasnih ) koji bi mogli spriječiti tu ladicu da se otvori do kraja kad izbacuje tabletu, i to mi se na početku znalo desiti
    inače se tableta meno uvijek otopi i suđe savršeno oprano

    također je perilica Beko
    i da, 15 litara po meni nije puno vode, jer sam ja sa ručnom pranjem puno više vode trošila, nakon par mjeseci dolaska suđerice račun za vodu je bio 50 kuna manji

    i javi kako je prošlo !

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Stigla naša mašina za suše. Uzeli smo Beko. Imam sad brza pitanja, baš ako ima tko online da mi sad odgovori... Sad bi startali mašinu, SAD!

    Što prvo? Manual je na engleskom, znam ga, ali ipak mi nije do kraja jasno. Postoji taj water softening system, a mene zanima da li se ta sol koja se uspia u mašinu s (ovdje piše) litrom vode mora usuti u predpranju? Koju sol koristite za to omekšivanje vode?

    Dakle, što još moramo (osim priključivanja) napraviti s mašinom prije nego što prvi put natrpamo suđe?

    I da, koje je dobro, a povoljno sredstvo za pranje? Negdje je muž pročitao o DM-u. Jel to oni imaju svoju marku ili je povoljnije? Koristite li i tekuće sredstvo i tablete? Na tekućini koju smo dobili s mašinom piše da je za sjaj i sušenje- da li je to neophodno?
    nadam se da je sve dobro prošlo
    uvijek stavljaj i sol i tekućinu. meni je sušenje bilo jako loše, uvijek je ostajalo vode (perem najčešće na 60, jer traje 58 min i super opere) i na vratima i suđu. nakon 5 mjeseci sam se sjetila proguglati u čem je fora i na njihovoj stranici lijepo piše :ako ostaje vode, pojačati tekućinu! a je uopće nisam imala, jer sam mislila da su komplet tablete dovoljne. sad imam sve od dm-a i sol i tekućinu i obične tablete. i sve je suho

    http://www.beko.hr/savjeti-za-perilice-posuda.html

  49. #99
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Stvarno je divno kako je skoro 90% vremena sve prljavo suđe free

    Nije mi toliko ni do olakšanja što ne moram prati već što se stvorila brza i efikasna organizacija i sve mi je uvijek čisto. Ako mi je nešto brzo samo za isprati ili dugo da čeka pranje u mašini, samo operem za minutu, a sve ostalo kako se prlja, tako se slaže u nju. Čim vidim da je puna, pere i iza samo posložim da imamo mjesta za slaganje nanovo. I nikada vani prljavštine. Skužila sam da mi radi žblj deterdženta/tableta koji smo kupili ne pere baš najbolje one jako zamrljane i skorene lonce pa njih sama odmah iza kuhanja izribam i gotovo. Ne pada mi na pamet davati 3 puta više novaca radi tu i tamo kojeg lonca. Sve ostalo suđe je besprijekorno čisto!

    I konačno, DA!, prezadovoljna sam! Nisam mislila da će mi biti toliko drago imati tu mašinu!

  50. #100
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    tri godine je od zadnjeg posta prošlo. Jel ima novih iskustava?
    Dakle, moja končareva me služila 13 godina, bez ijednog kvara. Iskreno nije prala baš svaki dan, bilo je razdoblja da ju mjesecima nisam palila.
    Glavni problem je što svo suđe moram oprati, maknuti sve mrvice da bi ona malo eto posjajila i uglancala to suđe.
    Sinoć je gospođa odlučila pustiti vodu po cijeloj kuhinji. Zvat ću majstora ali kako ionako nisam zadovoljna s njom potajno se nadam da je nepopravljivo.
    U svakom slučaju kupovina nove će biti idućih mjeseci pa ako tko ima novija iskustva, molila bih.
    Bacila sam oko na bosch, jeftinije modele.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •